Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

oskarka
25. říj 2008

Ahoj holky, přidám se k Vám, mohu? Už jsem dnes 41tt+2 a pokud neporodím přes víkend, tak v pondělí jdeme ráno na příjem do porodnice. Naše mímo prostě nechce ven a ty poslední týdny (dny) jsou tedy hodně náročné - už se těším až bude na světě.

evka_
25. říj 2008

evaje...

🙂 hlenova zatka? tak to uz si jednou nohou v porodnici 🙂 gratulujem... tak to nech vsetko dobre dopadne a nech mas babo cim skor a zdrave pri sebe... ;)

zacinam uvazovat nad tym varenym vinkom 😀
apropo, teraz v poslednych tyzdnoch uz alkohol mimcu neskodi??

oskarka, musite babetku pekne dohovorit, aby sa to rozbehlo same... teda neviem ako ostatne maminy, ja by som dala prednost prirodzenemu nastartovaniu porodu.. 🙂
ale clovek si niekedy fakt asi nevyberie...
drzim palceky 🙂))

buffinko
26. říj 2008

dobre ranko kocky 🙂

smardik uz asi aj porodila, ze? 😵 evaje pomaly tiez 😉 drzim palce. pomaly sa nam to tu pekne vyprazdnuje.

ja spim na brusku uz skoro tyzden - nemam nejak extra velke prsia. to je pocit 😵 😵 😵 uplne sa v tom vyzivam. hoci ide skor o lezanie, pri malej sa velmi nevyspim.

sarkal
autor
26. říj 2008

Ahojky.Jo ten už si jen počkáme až smardik napíše,že už je doma s mimčem 🙂
Mě včera večer hrozně bolelo břicho a v kříži a bolest se stupňovala,už jsem si říkala,že to asi přijde,ale ve vaně se to uklidnilo a v postely to přešlo.Teď mě jen pobolívá v podbřišku jako už skoro týden 😒
Tak nevím...Zítra zase maraton k mému dr. do porodnice na ozvy a už mě vůbec nepřekvapí když to nebude ok a večer mě poženou znovu do porodky na přetočení,ale to už jim něco jako řeknu! 😠
Včera jsem už Tomíkovi říkala,že s taťkou vrátíme kočárek(samozřejmě,že to nebylo myšleno vážně) a že hold nebude mít nic když se na něj nechce přijít podívat a on nic..
Jen se bojím,že doma když na to čekám tak nic a že mě to chytně někde kde to budu nejméně čekat,to je vždy zákon schválnosti.Tak uvidíme.
Jinak vítám nové budoucí maminky!!!!! 🙂

natali.m
26. říj 2008

dobré ranko...
oskarka:vítej,tak to jsi na tom o pár dní hůř nž já , mě jinak pošlou na vyvolávačku asi v pátek nebo sobotu....tak držím palečky, třeba se to rozjede ještě dnes....
Evaje: tobě taky hodně štěstí a odpočívej před bojem.. 😉
jinak já jedu za chvíli na kontrolu, ale vidím to bledě, beztak mě zase pošlou domů ☹ a to uklízím, naklád¨ám si břicho do teplé vody, piju tonic a ono nic.... 🙂

evka_
26. říj 2008

uf.... evaje sa zatial neozyva... tak zeby?? 😵

jaaaj tiez sa uz tesim ;)

evaje
26. říj 2008

Ahojky, jsem stále tady. Ta noc byla brutus. Vínko jsem si asi neměla dávat.Malej bude nejspíš abstinent. Zátka sice odešla, ale jinak se nic neděje. Bolest v podbřišku, kterou tu všechny poznáme pokračuje a jinak nic. Miminko mě celou noc tak strašně kopalo a šmejdilo v břichu, že to vypadalo, že chce odejít jinudy než spodem. Já si alkohol dala asi 5x za celé těhu a vždy se mě to podobným způsobem vymstilo. A to ne žebych se zliskala. 2 dc něčeho slaboučkého a dost. Prostě mě to nesedí. Matyášek dnes pochopil změnu času a vychrapoval až do 11,30. Když asi slyšel, že si dnes můžeme pospat, tak to vzal vážně.
Pak si ho vzala babička a my jsme s manželem taky na hodinku usnuli. Teda on ještě spí teď.. Já mám sbaleno a vyčkávám, co příjde.
Když jsem rodila Matyho, ak mě hlenovka odešla v pátek a voda až ve středu. dr mě říkala, že to tak dlouho většinou netvá. Tak uvidíme, kdy se tu zase setkáme. Držte se a ať to máme vechny rychle za sebou 😉

natali.m
26. říj 2008

no tak se hlásím, že jsem zase tady a ještě asi chvíli budu...Dr. byl dnes opět plný humoru, prý se diví, že se mi s ním ještě chce nosit... 😠 .n a jsem ještě uplně zavřená, malý se tlačí, ale to je tak vše...další kontrola v úterý.no každopádně mě tak důkladně prohlídnul, že jsem se od bolesti sotva doplazila domů, když sedím to jde, ale nesmím vstanout.mám v sobě už paralen, ale nezabírá, ach jo... ☹

aji81
26. říj 2008

natali: a neudělal Ti doktor Hamiltona?, když máš takové bolesti? pač ten sakra bolí...

levik82
26. říj 2008

Ahojte baby, tak co tu je nove??? Nikto "neodpadol"? 😉

evaje
26. říj 2008

jsme stále domaaaa

evka_
26. říj 2008

🙂 sme stale tu...

kto z vas planuje rodit v ruzinove? ja len, ci niekoho vas budem mat moznost spoznat osobne... ak nahoda vyda... ;)

kulicka
26. říj 2008

Je holky, hlenova zatka prd ukaze! Ja ji nemam uz 3 nedele, pred tydnem ze me vysel zbytek! A furt nic 😅

gabka.d
26. říj 2008

Holky já jsem taky stále doma, bojuji s tou virózou, je to děs, ale lepší se to.dneska se malá tak strašně hýbe 😕 co to?

kulicka
26. říj 2008

Gabi : asi zjistuje, ze je ji pokojik trochu malej a rozhoduje se, estli to jest chvilu vydrzi an ebo estli uz na vas kukne 😵
Ja mela dneska taky spoustu tvrdnuti briska 🙂

natali.m
26. říj 2008

aji: taky jsem nad tím přemýšlela, jestli neudělal Hamiltona, jenže mi nic neřekl ani do zprávy o tom nic nepsal, tak jsem se chtěla zeptat, jestli je to možné.co myslíš?každopádně by to odpovídalo, protože mi tlačil až někam za čípek.samo o sobě se to vydržet dalo, snažila jsem se uvolnit, ale teď jsem zralá takna rozpadnutí, strašně to bolí, když mám chodit....

kulicka
26. říj 2008

Nat, je to klidne mozny. Spousta holek tu na foru pise, ze jim ho doktor udelal a nic jim nerekl 😠 Ale pokud by to melo zafungovat, tak pro ne? Ne? 😝

natali.m
26. říj 2008

kulicka:jj, to s tebou souhlasím, já jsem na to před pár dny i myslela, že by mi mohli udělat Hamiltona ať už mám klid., tak kéž by, akorát mě mate, že to nenapdsal do zprávy.ale už jsem si to pročítala a opravdu hodně holek píše, že jim nic neřekli a až pak jim to prostě došlo...

evaje
26. říj 2008

kulička, to jsi mě teda nepotěšila. Já jsem o tom mluvila s dr. a říkala jsem jí, že u Matyho jsem taky byla bez špuntu 6dní a ona říkala, že to byl předčasný porod (ve 33tt) tak to je jiné. Ale když je to prý v termínu, tak to je tak 1,2 dny před. Toš uvidíme. Doma jsem vyhlásila pohotovost, taxika máme stále na telefonu, protože manžel přišel o řidičák.a jestli to je zbytečně, tak mě pak nikdo neuvěří až budu opravdu rodit 😉 A kdo mě do toho Zlína odveze? 😖

kulicka
26. říj 2008

Evi, no nepotesila no, ja jsem si to myslela.
Me tehda dost vystrasili, pac jsem od toho 35tt otevrena na 1 prst, ale pak jsem potkala maminku, co je takle otevrena uz od cervence a porad se kulatila (je to 14 dni). Takze to znamena jen jedine : uz zadna vana.
No drzim ti palecky, at uz a at v poho 🙂

sarkal
autor
27. říj 2008

Ahojky.Tak mě dnes čeká poradna a monitor.V noci po wc bolest v podbřišku a zádech,čekala jsem jestli se to bude stupňovat a prd.Takže už vidím jak dneska zase strávíme celý den po nemocnici 😝
Termín za 7 dní....Tak bych brala na příští kontrolu už jako nedorazit tak jsem zvědavá 😀
Při mý smůle,ale budu určitě přenášet a to už jsem vyzkoušela všechno a jako většina z nás tady poznala,že babské rady bohužel nefungují.Ještě dneska jede manža nahory něco dělat tak asi pojedu s ním si trochu poskákat v autě jináč už nevím.

acinka
27. říj 2008

Ahojky! Téda Natali, Tě nechci odtud vyhazovat, ale už padej! 😀 nebo jako fakt počítáš s těma Vánocema? 😀 Já taky podezřívám Dr., že mě toho Hamiltona udělal...bolelo to vyšteření a pak jsem v noci jela. Tak by ti mohl pomoci 😵
Už se mi tam mrní dítě, tak se s miminkama opatrujte s heslem: "Ven, ven, ven!" 🙂

natali.m
27. říj 2008

ahoj holky,!tak se hlásím zase 2v1 ☹ no prostě nic no.bolesti byly a jsou ale to je tak vše...
acinka:no já asi musím mít vždycky něco extra, jak to tak vypadá, to je děs.... 😉

acinka
27. říj 2008

natali achjooo, já sem pořád chodím kontrolovat, jestli už jsi pryč a ty pořád tu.
No aspoň si ještě můžeš odpočinout před tou velkou dřinou 😉

natali.m
27. říj 2008

acinka, jj ach jooo. no tak jak tak už se to krátí, takže to už nějak vydržím, ne? 😉

aji81
27. říj 2008

Natali, no nevím. Ale mě taky neřekl, že mi ho udělal až pak jsem se to dozvěděla od PA. Mě to vyšetření hrozně bolelo až jsem pak začala krvácet a kontra mi začaly za pár hodin po tom. No, ještě že mi ho udělal jinak jsme v porodce snad ještě ted 😀 . Souhlasím s Acinkou, zbal si svých pár švestek a už at Tě tu nevidíme!!! 😀 . Držím palce, hlavně ještě odpočívej at máš sílu, já den před porodem moc nespala a pak to taky podle toho vypadalo.... 😒

acinka
27. říj 2008

No jasně, to vydržíš....napořád tam nezůstane a určo brzy vyleze! A o tom hamiltonovi mi Dr. taky nic neřekl....se chystám zeptat se ho, jestli jo či né, Ale já myslím, že jooo 🙂
Aji, co Jasmínka? Jak to zvládáte? Jsem teď psala do podzimního sběru, že až teď si toho miminka začínám užívat, předtím to byl jen shon a co dělat, aby nebrečela!

aji81
27. říj 2008

Aci: Jasmínka začíná pěkně zlobit, jak jsem onehdy psala jak je pořád spavá tak to ted vůbec není pravda, mám co dělat aby na chvíli usnula!. V noci furt žvatlá a má oči jak žárovky, já s ní pak taky nespím že jo...No, jsem ted jak prdlá. Nevím, kdy naposledy jsem se vyspala. Hlavně ze mě už ted to malé škvrnátko dělá otroka, zařve si a když jí vezmu do náručí je jak andílek...🙂. A někdy jsem celkem bezradná. Dodržuji 20min. kojení a ona kolikrát potom pořád otvírá pusinku jak když má pořád hlad, jsem z toho docela zoufalá, pač nevím kolik si vlastně odemne vzala a jestli má opravdu hlad nebo se jí chce dudlat. Jak to poznat??? Jednou jsem jí teda zase dala najíst ale to se za chvilku trošku poblinkala a bolelo jí bříško...Kdyby mi tak řekla!

kulicka
27. říj 2008

Ju Aji, jsem si nevsimla! Tvoje holcicka ma krasny jmeno! Taky jsem nad nim premyslela 😵

sarkal
autor
27. říj 2008

natali držím palečky ať už to je co nejdříve!!! 🙂
Já dnes monitor i poradna ok a doktor mi přál abychom se viděly až po šestinedělí 😒 tak jsem zvědavá.
Já vám tak závidím vy co už máte miminka!!Už to chci mít zasebou,pořád mě jen pobolívá břicho někdy i hodně ale nic z toho 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru