Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

moncicici
1. lis 2008

natali a ty nie si v nemocnici???

natali.m
1. lis 2008

nene, ještě jsem doma, až do večera

sarkal
autor
1. lis 2008

natali tak držím moc palečky ať jsi ok a máš to co nejdříve zasebou!! 😉
Já hrozně nechci v pondělí do poradny a na ten monitor,kéž by to do pondělka přišlo.Je to hrůza navíc se mi dělá špatně a to čekání tam 😝
No doufám,že je to poslední poradna a monitor... ☹

cernovlaska
1. lis 2008

Sarkal:skoro všechny tady píšete,že ten monitor je hrůza,já ještě nebyla,to je to fakt tak nepříjemný?

smardik
1. lis 2008

dobré rano 🙂

nat nastupuješ na vyvolávačku?

acinka
1. lis 2008

Smardik, posílám velké gratulace k Tomáškovi!!!! 😵
Jaký byl porod?
Natali, Jarečkovi je u tebe nějak moooooc dobře 🙂 Jdeš na vyvolávání? jako večer nástup do nemocnice?
cernovlaska...monitor není strašnej jako blestivej... nevím, co tím holky myslí...asi že už se to prostě jen táhne...ten konec 😉

natali.m
1. lis 2008

acinak:ahoj, jo večer máme nástup, teď máme kontra po 3 min.ale doktor nás včera poslal domů, že si mám ještě odpočinout, když se neotvírám, jinak už by mě tam mučili...

smardik
1. lis 2008

acinka ahoj porod se dal 🙂, jen jsem jim další dva dny po něm omdlívala tak mi museli dávat transfuze takže jsem malého u sebe měla až od úterý a v obotu se narodil

sarkal
autor
1. lis 2008

cernovlaska nic to jako není,dají Ti na břicho dvě sondy a připoutají takovými pružnými pásy....Ale jde o to,že stačí maličkost a hned se jim na tom něco nelíbý,stačí aby jsi se než jdeš na monitor více namáhala,vypila kafčo,vyšla schody nebo se mimčo při monitoru hodně hýbalo a už se jim ta křivka nezdá,protože má třeba zrychlený tep.A ono je to jak kde,ale tady se při tom sedí ve velmi nepohodlném křesle a mě se v tom dělá zle,minule jsem málem odpadla a dvakrát za sebou jsem musela večer na přetočení do porodnice a to je k na..rání když jdeš do poradny,pak monitor a večer v šest musíš zpátky do porodky a bydlíš 12km daleko 😖
A ve finále je v porodnici jiný doktor a sestra a ty se hrozně moc divý co že se těm v poledne na tom nelíbylo,kdyby byli všechny kardia jako tohle a večer bylo vše vpořádku a doktor se prostě moc divil.Já jsem to takhle absolvovala už dvakrát a teď v pondělí to bylo už v poledne dobrý čemuž jsem se sama divila.Nejhorší je,že tam je vždy přeplněná čekárna a minimálně dvě hoďky pak čekám než se uráčí přijít ňákej doktor to vůbec vyhodnotit.Takže nic to není pokud nenarazíš na voly a pokud je vše vpohodě.
Ale snad to takhle není v každé nemocnici..Jinak je to docela hezký,že slyšíš srdíčko miminka,ale ty starosti okolo a to lítání s pupkem...No nemít manžu,kterej semnou vše absolvuje tak to sama ani neoběhám a proto chci aby to už přišlo ať je tohle lítání už zamnou 😠

acinka
1. lis 2008

Smardik, teď Tomáška budeš mít u sebe pořád 😉 Je fajn, že porod byl v pohodě. Tak tu snad navnadíme zbytek děvčat 😵
sarkal, když píšeš, jak s tebou jezdí všude manža...že se pak i všichni chovají líp než když jde člověk sám? mě to tak teda přišlo 🙂
Natali, po 3 min. a stále doma? Oni tě chtějí nechat porodit doma 😀 tak to na tebe dnes budu moc myslet 😉

sarkal
autor
1. lis 2008

acinka máš pravdu,jako můj gynekolog je super,ale v tý nemocnici je to hrozný...a když vidí manžu tak si nic nedovolí,ale i tak už tam nechci,ale vypadá,že ještě půjdu 😉
Ono celkově je to lepší,protože já jsem ze všeho vyjukaná,neumím jim sama nic říct,mrzí mě to,že se jako neumim bránit,ale je to hold už tak no a manža ten zas všechno řekne a vyřídí,zkrátka mluví za mě 😅 ,takže být bez něj v porodnici nepřipadá v úvahu.Hodně sem o tom přemýšlela a jsem strašně stydlivej člověk,každý vyšetření na gyndě je pro mě horor i když vím,že doktoři to berou úplně jinak a že takových kačen už viděly,ale stejně...Váhala jsem jestli manžu vzít k porodu,on od začátku říkal,že by šel,jemu takové věci nevadí,ale já jak sem stydlivá tak i když spolu sme už pět let tak se malinko stydím i před ním,je to blbý,ale je to tak.Ale v tomhle případě strach je silnější než stud takže ho tam prostě chci a asi mi v tu chvíly bude jedno co uvidí jen když mě bude hladit,utěšovat a držet za ručku,prostě,že nebudu v tom cizim prostředí sama.Sem na manžu hrozně vázaná,někdy mi jako taky štve a bývaly i hádky,ale teď je to úplně jiný,pořád mě hladí,hladí mi břicho v noci se jenom hnu a už se ptá co je.Nevim nevim jestli mu vůbec to jeho chování budu moct někdy oplatit.
No jo sem se zase rozepsala 😅
Já pádim k našim na oběd.Sem zametala a jsem úplně hotová tak sem si musela sednout...Jinak natali drž se a ať to máš co nejrychleji zasebou!!!!!Budu na Tebe myslet 😉

smardik
1. lis 2008

nat držíme všichni 3palečky, už brzy budeš mít malého u sebe 🙂

acinka víš jak může být porod v pohodě - bolí to ale zvládli ale malej je v pořádku a to je hlavní. i když příště si možná nechám dát epidurál a bude to

natali.m
1. lis 2008

acinka, no asi jo, ale já jsem jim i vděčná, včera už si mě tam chtěli nechat na kapačky, ale nakonec teda že mě přece nebudou trápit 5 dní....
smardík: děkuji, já vím, to že už bude malý konečně u nás mě uklidňuje, hlavně aby byl v pořádku.....

cernovlaska
1. lis 2008

Sarkal: takže je to zase jenom o lidech,hm? Jako všude a ve všem 😠 můj dr má monitor za zástěnou v čekárně,může na tebe otevřít okno,kdyby něco a je tam veliký polohovací křeslo,takže si můžeš vybrat,jak chceš ležet či sedět,tak uvidíme 😉 v nemocnici nevím,každopádně jezdit 3x denně 12km by mě taky otravovalo,já to mám kousek,i porodku i dr 🙂 ale zase na druhou stranu,lepší vědět,že je mimčo v pořádku,než když se něco zanedbá a průšvih je na světě 😖. To,že jsi fixovaná na manžu je přece normální,je hezký,když jste si takhle blízcí a můžeš se o něj opřít a neboj,až bude Tomík na světě,tak už to taky bude trošku jiný,budeš mít na manžu míň času a trošku se osamostatníš 😉 a myslím,že mu to všechno v podobě syna a péče o ně oba vracíš ažaž a hlavně on to určitě nedělá pro to aby jsi mu to vracela,je prostě momentálně ten silnější a tak by to mělo být 😉 😀

acinka
1. lis 2008

tak v tomhle jsme sarkal fakt stejný! To jsou hold povahy 😀 Já jsem chtěla manžu u porodu hlavně kvůli tomu. A když to tak vezmu, tak asi i díky tomu mě chodila moje porodní asistentka jen v určitým intervalu kontrolovat a my tam byli s manžou sami, což bylo moc příjemný. Jako že hodně soukromý 😵 Na sále pak bylo moře lidí, ale tam jsem byla fakt asi 10 minut a to mě bylo jedno. 😉
Smardik, já ani o epi do budoucna nepřemýšlím. Já se porodu tak strašně bála, protože tady jsem načetla spíš hodně negativního, ale fakt se to dá přežít...já byla před porodem ve stavu, že to nepřežiju 😅 😀
Natali určo je lepší, že nemusíš ležet zbytečně v nemocnici, já jsem pak odpočítávala hodiny před propuštěním. Já už se tak těším, až to budeš mít za sebou!!! Myslím na tebe každý den, jestli už joooo 😅 🙂 A teď už se to ták blíží 😵

kulicka
1. lis 2008

Natali, taky na vas myslim 🙂 at je to rchle a samo 🙂
Sari : neboj. Me vykladaly PA, ze pry casto hovori s tatinky o porodech. No a ti, co se zucastnili casto rikaji : no ja videl vsecko! 😲 vsecko jo? Jo! Vsecko! A co jste videl? No miminko prece 😀 Vetsinou manza stoji u hlavy u maminky a drzi ji za ruku takze do onech mist nekouka (jak by tam videl??) navic tam potrebuje bejt PA nebo doktor, tak by tam akorat prekazel. A krev je pri porodu az kdyz vylejza placenta, takze to uz ma tata plny oci miminka a nekouka okolo 😉 Vyrid, ze mu fandime! Super manza! Super budouci tatka 😵

sarkal
autor
1. lis 2008

Holky díky!
Cernovlaska to máš super,že tvůj dr. má monitor,to je pak hned o něčem jinym,je to jiný přístup než v nemocnici.Vim,že je tu nejdůležitější miminko,takže proto to všechno absolvuji,ale Tě to pak naštve když musíš dvakrát zasebou na přetočení a tam se divý co tam jako děláš?Že kdyby všechny kardia byli takový tak je to super,že je vše v naprostém pořádku...A teď v pondělí taky,byl tam jiný dr. s jinou sestrou a hned to bylo o něčem jiném.V porodnici bylo právě polohovatelné lehátko a bylo to tam ok a na ambulanci jen to hnusný křeslo a já mám pocit,že to bylo z toho,ale co naděláš,co bych pro toho našeho prcka neudělala.Doufám,že už tam půjdu maximálně dvakrát 😒 nejlépe,ale vůbec.........
Hrozně se těším až budeme s Tomíkem doma a až si ho budeme brát s manžou do postele 😀 (vím,že se to nemá,že si na to hned zvyknou,ale nevemte si ho tam na pomazlení)Když oni ty miminka jsou tak sladký,krásný a voňavý 🙂

gabka.d
1. lis 2008

Natali, taky přeju aby jsi to měla rychle a v rámci možností pohodově 😉

No holky, mě ten monitor dělají vždycky v leže i u dr i v nemocnici a ještě se ptají jestli je mi příjemnější ležet na boku nebo na zádech..a je to super polohovací lehátko, takže pohoda, málem tam vždycky usnu 😅

No já jsem byla na kontrole včera, už v nemocnici, zrovna měl službu primář 😵 ten je tak super!kapacita jak má být!no ale trochu mě šokl, že prý podle něj už týden přenáším..nechápe kde můj doktor vzal termín který mi napsal..no v úterý další kontrola, tak doufám, že už se dozvím kdy se mnou něco udělají, začínám být nervózní..mám bolesti každý den, a byla jsem i na pohotovosti ve čtvrtek večer a tam mě doktorka sjela že dokuď to nejsou pravidelné jakoby menstruační bolesti tak ji to nezajímá..mě to ale bolelo jak čert, napřed po 10min, dala jsem si sprchu a pak to bolelo pořád, v kuse..aspoň jsem zjistila že je malá OK 😵 mohla být ale příjemnější...

evka_
1. lis 2008

no mna monitorovali lezmo, tiez som si sice mohla vybrat polohu, ale akonahle som sa obratila na bok, coz mi bolo prijemnejsie, tak sa ten pristoj rozhodol nezanamenavat nic... jednoducho prestal zapisovat... tak som sa rozhodla to radsej vydrzat a lezat na chrbte... :D ...no a po skonceni som zliezala ako stara babka, tak ma boleli krize... a pekny chvilku to trvalo, nez som to rozchodila... 🙂

...neviem, jednoducho ked lezim rovno na chrbte na comsi nie zrovna najmeksom, tak si to pekne odnesu krize...

cernovlaska
1. lis 2008

Sarkal:jj,až si malýho očuchám a myslím,že nějaký ten týden nás vůbec nebude zajímat tv ani nic jinýho 😅 a taky mám určitý předsevzetí,co se týče zvyklostí,ale nevim nevim 😀
Gabka:to je hrozný,když ti není dobře a nevíš co a ještě tam na tebe někdo štěká,já bych asi na ní byla hnusná,ona je tam pro nás,ne my pro ní 😠 jenže vím prd,jak se v bolestech zachovám 😕
Evka: já taky nemůžu dýl ležet na zádech,taky mě pak bolí kříž,že se nemůžu ani postavit na nohy a udělat krok,ale chodím každých 14 dní na těhu masáž,tak se mi vždycky uleví 😉 jak dlouho se tam musí ležet a odkdy se na něj chodí?

evka_
1. lis 2008

🙂 no zvykne sa 20 min... teda aspon z mojej skusenosti

ale raz na mna zabudli (bolo to pocas ordinacnych hodin, ale v inej miestnosti) a nechali ma tam lezat cez 40 min... ;)

tam mam aspon dlllllhocizny zaznam toho, co sa dialo v mojom brusku ;)

sarkal
autor
1. lis 2008

gabka pane jo!Jo doktoři to umějí pěkně znepříjemnit a to všude říkají "raději zbytečně než pozdě" jo jo...Tak držím pěsti.
Mě taky od včerejška pobolívá břicho,chvílemi i hoooodně,ale protože to tak mám už skoro 14dní tak tomu nevěnuji pozornost,ale je pravda,že od včerejška je to jiné takové intenzivnější.
Cernovlaska to máš pravdu,to najednou bude vše jiné,já si to pořád neumím představit až se malý narodí jak bude vypadat,jsem hrozně zvědavá,ale je jasné,že pro mě bude ten nej jako každé dítko pro svou maminku 🙂
Manža dělá veňku s bráchou auto a pořád mě chodí kontrolovat,už se taky chudák nemůže dočkat toho jeho fotbalisty 😀

cernovlaska
1. lis 2008

Sarkal: chichi,další taťka sportovec,to nám se narodí s bruslema a hokejkou a od března jde do přípravky 😉 😀 😀 jsou to blázínci 😀 ale je sladký,jak se těší a jsem neskutečně zvědavá,jakej bude Mirda u porodu a až bude Matýsek venku 😅

kulicka
1. lis 2008

Gabi, teda ta doktorka je pekna K*AVA a vyprdni se na jeji komentare. Nektere zenske vubec pravidelne kontrakce nemely a taky porodily, takze pokud ji to nezajima, melo by 😠 Kazda jsme jina! Na takovy zapskly baby se vykasli. Teda nekterym doktorum by fakt zaslouzilo nacutat 😠

sarkal
autor
1. lis 2008

Cernovlaska jo to teda jsou,ale je fakt,že je to krásný!!!Taky jsem zvědavá na jeho reakci,jak se bude k tomu uzlíčku chovat,co mu řekne atd.Já budu určitě bulet jak ta želva,štěstím a úlevou!!!
Jo kulicka svatá pravda 😖

cernovlaska
1. lis 2008

Myslím,že bulí každá ženská a co vím od kámošek,tak i skoro každej chlap,je to prý strašně silnej zážitek,vlastní výrobek 😉 ty PA který tam jsou,musí být hodně odolný,když tam ty rodiče bulí a jsou úplně v háji,já tam pracovat,tak bulim s nima 😀

kulicka
1. lis 2008

Hi hi, ja si myslim, ze i kdyz ty PA nebulej, tak urcite pohnuty jsou pokazdy 😵 dyt je to zazrak! No ja jen kdyz jsem si to mela na pripravach predstavit uz se mi draly slzy do oci. Budu bulet jako zelva a manza urco jako krokodyl 😀

cernovlaska
1. lis 2008

Takže všude stejný 😀 😀 😀 můj Mirda plakal i když jsem mu oznámila,že jsem těhu a když nám řekli,že to bude kluk,tak jsme buleli oba,no,jsme páreček 😉 😀. Moje tetka na por.sále pracuje a asi jak už tam dělá spoustu let,tak to nějak neprožívá,spíš jí berou nedonošený nebo opuštěný,to je fakt hrozný ☹

gabka.d
1. lis 2008

děvčata s těma sportovcema je to všude stejné, my teda čekáme holčičku, ale kopačák a autíčka se plánují i u nás 😅

my taky budem bulet oba, jsem zvědavá kdo víc 😀 ale přítel mě překvapil, jak jsme jeli na tu pohotovost s tím falešným poplachem, tak byl v klidu, jako nervózní byl, ale tak nějak normálně, já jsem si představovala jak bude zmatkovat, blekotat a pobíhat a on ne, seděl v té čekárně a čekal jestli se má vrátit poro tašku nebo co bude...to mě jako uklidnilo, vím že až to bude na ostro tak asi bude víc v háji ale vím že nebude zmatkovat 😵

sarkal
autor
2. lis 2008

Manža od začátku říkal,že to bude kluk,že ví co dělá a když jsem mu ukázala fotku z utz kde byl jasně zřetelnej pindík tak jí držel v ruce,dobu koukal a pak říká:Tak co to je,kluk? já že jo,on se smál,že to říkal a že se měl vsadit s mym taťkou,kterej říkal,že to bude holka...ale byl z toho nakonec tak vyjukanej,že celou cestu domu nepromluvil,jenom mu zářily očka a pořád mě hladil po ruce.To bylo hezký..A úplně nejlepší bylo když sem mu přinesla první fotku z utz,to jí dobu jenom držel,já mu popsala co kde je a on:Ten je malej viď,hm to sem ještě nikdy neviděl...A večer si jí vzal do postele a koukal na ní,jenom pro zajímavost,manžovi je 34let 😀

Já sem se dneska v noci vzbudila šla na wc a pak v postely mě hoodně bolelo břicho a záda,víc a víc,myslela sem,že už..šla sem dolu do obyváku ale asi za dvě hoďky to přešlo ☹
Teď mě bolí břicho jak když to mám dostat,ale nic...No Tomík asi ještě počká na dnešní oběd u babičky a dědy(bude kachna) aby z toho něco měl a pak asi už půjde konečně k nám 😀 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru