Jak zvládáte poslední týdny těhotenství?

sarkal
12. zář 2008

Ahojky holky,zakládám toto téma,protože by mě moc zajímalo jak jsou na tom holky v posledních týdnech těhotenství,zhruba od toho 30týdne.Mě už to teda začíná lézt krkem,v noci se moc nevyspím,jdu tak 2-3x za noc čůrat,pak nemůžu zabrat,dvě hodiny se třeba jen převaluju a nemůžu usnout.Také mám problém když déle stojím,to mě trochu bolí záda a celkově se cítím taková nemotorná,při mití nádobí a vaření musím stát dále od dřezu či sporáku tím pádem pak bolí za krkem.Úklid domácnosti zatím zvládám,ale musím mezitím odpočívat,máme dům a jsou tu schody a dvě menší chodbičky takže se docela zadýchám.Taky se hrozně potím,manža je zmrzlej a mě je horko.Na miminko se moc těším a na jednu stranu se mi bude po bříšku a po tom "jiném" stavu ztýskat,je to úžasné období,ale občas toho mám prostě pokrk a nic mě nabaví a někdy se mi chce i brečet třeba kvůli hloupostem.Včera sme byli za mým tátou v nemocnici(leží tam po úraze nohou) a vedle něj leží starší pán,prý je tam už 4 měsíce,hrozně smutně koukal,je hubeňounkej a takovej smutnej,mě to tak vzalo,že jsem celou noc nespala a dokonce se mi o nemocnici i zdálo,brrr.
Jak takové věci zvládáte vy? 🙂

sarkal
autor
3. lis 2008

Bohužel nenechaly ☹
Vše je vpořádku,Tomík má hlavu nad vchodem,vše je připravené a může to být kdykoli tak čekám.Břicho mě teda bolí,ale nic pořádnýho.Naštěstí v poradně i na monitoru vše OK,jen mám trochu oteklé kotníky,ale prý to
není nic hrozného a v tomhle stadiu je to normální.
Jinak na příští poradnu bych ještě šla k mému dr. a do porodky na monitor,takže zase v pondělí to mě velmi potěšilo 🙂 ale dr.říkal,že mi přeje abychom se už neviděly 😒 a sestra dokonce jako vihodila lahvičku na moč,že prý se to rozjede když jí nebudu mít.Tak uvidíme.Jinak vám povim,že sem dneska úplně hotová.Takhle vyřízená sem nebyla ani když sem celý dny seděla u stroje a šila.Uf uf..

kulicka
3. lis 2008

Sari, jestli te to potesi, tak ja jsem dneska taky uplne znicena. To asi to pocasi. Ale kdyz zalehnu, tak neusnu 😠 Navic ted pred vecerem... kdybych usnula, tak zas urco nebudu spat v noci 🙄

evka_
3. lis 2008

Ach ju, Sari, tak povedz Tomikovi, nech sa uz rozhupe a sup sup cim skor von ;)

aj ked potom si zrejme aj tak moc neodychnes... 🙂 to uz budu ine povinnosti a radosti... ale zmizne brusisko a kila... a to bude urcite fajn... na to sa uz sama moooooooc tesim ;)

kulicka
3. lis 2008

Jaj, Evi, me kdyby nejaky to kilco zvostalo, tak proti nebudu 😀 asi jako jedna z mala, ze? 😅 Ale to brisko, to si dam rict. Budu se moct konecne k manzelovi pritulit a nebudu se bat, ze az se v noci bude obracet, ze drcne do miminka 😒
Co Ty, jak je? Mame skoro stejne termin 🙂

evka_
3. lis 2008

mna dnes zase cely den tak boleli krize ☹ a unavena tiez.. a nechapem preco... vonku bolo taaaak krasne

evka_
3. lis 2008

kulicka ako to? s tymi kilami? si mala tak malo predtym nez si otehotnela? ja som musela asi 7-8 kil pribrat aby som vobec mohla mat babo... plus to co mam teraz navyse... tak sa tesim, az budem moct znovu sportovat...

🙂

sarkal
autor
3. lis 2008

Snad už si dá říct no..Jen doufám,že to nebude trvat třeba ještě 14dní 😠
Já se snažim si ještě to těhu trochu užít,ale ono to teď už moc nejde..To spaní je fakt hrozný,nejhorší je,že když vstanu tak se nudim a nemám co dělat,ale v postely se jen převaluju,no hrůza.

pajmis
3. lis 2008

Acinka - to se tvoje tchyně jako fakt zmněnila, jo??? 😲 Tak to já se obávám, že tohle u nás nehrozí... 😀 psala si o tchyni, že je takový stát ve státě??? To se jako fakt změnila??? Se máš... no, ta moje tchyně se zase včera vyznamenala 😒 už tady teda tak často nechodí... v týdnu k nám nedojde už vůbec 😎 a o víkendu většinou v neděli, ale zase jako vždy - bez ohlášení... no a včera sem myslela, že ju připlesknu... koupili sme si borduru na chodbu... tak sme se do toho pustili a začali sme ji lepit na zed... a zrovna sme ji chtěli lepit kolem zvonku a ten zvonek je zrovna ve výšce jak sme lepili tu tapetu... no tak než abysme to obstřihávali, tak sme odšroubovali zvonek 😀 a zrovna chvili po tom někdo tukal na dveře... kdo asi, že??? tchyně. No já sem ji otevřela a ona, že - vy ste zase nedobytní, není možné se u vás dozvonit... a já sem jí řekla jen, že hm, ale že máme odpojený zvonek protože lepíme tu tapetu... a ona, že nevadí, já sem zazvonila na sousedy a ti mi otevřeli 😠 tak mojeho to nasralo, tak ji nadal, že jestli je normální nám zvonit na sousedy, že když chce dojít, má zavolat 😀 A ona na to 😀 že, toš nebudu ted večer hulákat do oken 😀 a já sem se začala smát a můj na nu, že si normální??? Jak do oken, snad máš mobil, tak zavolat jako telefonem 😀 A ona že nemá kredit... toš děs... no a tak donesla nám buchty, že napekla - ví že mám těh. cukrovku a můj to nejí, tak prostě záminka... no, ale kdyby nám dala buchty a odešla... ona na nás čuměla, jak to lepíme, můj už začínal být protivný a ona si na chodbě hrála se psama a zavazela nám tam... a furt mluvila na psi a říkala - no jo...já ještě nejdu...no ještě tady budu s váma...at si s váma pohraju...bla bla bla... toš já už sem byla nasraná a už se mi ani lepit nechtělo... tak tady byla až do chvile, kdy sme oblepili celou chodbu... a ještě chvilu otravovala a vyptávala se, jak se cítím, jestli už nebudu rodit a bla bla bla... už sem na ni byla protivná a tak řekla, že půjde... no a ještě ve dveřích jak odcházela říká - musíš k nám nějak dojít...už si u nás nebyla 2 měsíce a nás tata to nemůže přežit... že už k nám nechodíš... tak mluvila, mluvila a já už sem zavírala dveře a říkám - nashléé... a zavřela sem 😀 😀 no, tak snad se tu už neukáže aspon 14dní 😀 no, ale je furt stejná...myslím, že se ani nezmění... ona je horší než uragán..než přírodní pohroma... a furt mi nosí silonové hadry za 40,- pro malého 😖 a já mu to nikdy neobleču..protože to je silon ☹

kulicka
3. lis 2008

Evi, no ja mela pri 167 cm 47 kg, takze mi vsici doslova hrali na zebra, takze by se nejaky to kilko navic i hodilo. Pribirat jsem nemusela, mimi prislo tak nejak samo hned napoprvy, az jsme z toho byli prekvapeny 😵 Co Ty? Fakt jsi musela pribirat? To bych nikdy mimi nemela, pac ja jsem nepribrala ani kdyz jsem zrala za 3 😒

Sari, tak to to mame stejny. V sede ani ve stoje dlouho nevydrzim a uz mam otlaceny kycle od toho lezeni a taky mimi vazi, takze mi tahne brisko a po ranu to uz dost boli 😒 a uz me to taky neba 😅

Pajmis, ty mas ale teda tchyni. No este ze manza je schopnej ji trosku sprdnout. 😠 Teda a silonovy oblecky na mimi? To asi padla na hlavu ne 😲

acinka
3. lis 2008

Sarkal! Achjoooo! 🙂
Pajmis, no jako pořád je to stát ve státě, to se nezmění! Ale je milejší a nemá furt chtyrý řečí a blbý kecy 😀 Z Emči je úplně podělaná, tak na to nezbývá čas. Kéž by to tak bylo i nadále! Návštěvy teď ohlašuje a do ničeho mi nekecá, klidně se i zeptá, jak má Emču držet správně anebo jestli si jí vůbec může vzít z postýlky. Já měla nervy z toho, že právě bude strašně radit a do všeho kecat a dělat si pořád všechno, co se jí zachce a ono je to v tomhle lepčí. Takže jedno velké uf 😉
Jinak ale přidám historku s kojením...byli jsme u nich na obědě, všichni seděli u stolu a já šla do obýváku, prostě bokem kojit. Ona si sedla vedle mě a celou dobu mi čučela na prso a pořád se ptala: "Tahá, tahá?" 😠 😠 😠
No pak u nás znovu. Já nejsem proti tomu, aby se koukla na chvilku, jak její vnučka pěkně papá, ale vše má své meze, ne? No pak teda manža jí řekl, že né každýmu je todle příjemný...ona se nafoukla, ale nekomentovala to, odešla a už se k tomu vůbec nevracela...takže klid. Jenže my tam jeli za týden na oběd znovu...zalezla jsem do bývalýho manžova pokoje, zavřela dveře, malá se přisála a najednou ťuk, ťuk...si říkám...kurňa to to nepochopila minule dostatečně???? 😠 A ona to byla babička...její máma...bydlí v druhé části domu, mají jiný vchody a ona i přesto tam vlezla a stála nade mnou celé kojení...já jsem byla vyřízená!!! Fakt to nemusím. A na závěr toho všeho mě začala píchat prstem do prsa, jestli tam má prý malá místo na dýchaní...no prostě na po*rání 😠
Prostě jaká matka taková dcera, kojit tam už odmítám, když malá začne řvát hlady, odjíždíme 😀
Jo ty silonový hadříky od %tamanů jsou šílený, ale nemá to na to, co mi přivezla moje babička. Jí to nepřijde, ale přivezla komplet...kalhoty, tričko, vestička v růžové barvě. nevypadá to nejhůř, ale ten materiál, já to málem hodila na zem, jak to bylo nepříjemný jen na ruce. Ale samozřejmě jsem pěkně poděkovala a řekla, jak je to super, protože jsem slušná holka 😉

evka_
3. lis 2008

jj kulicko... ;)

ja som predtym docela vazne sportovala a nedarilo sa mi hned tak otehotniet ako som chcela... ci uz to bolo intenzitou treningov alebo vahou, ktora sa na zaklade toho pohyboveho kolotocu drzala tak nizko...
ono aj ta strava pri sporte, ak to niekto mysli vazne je o comsi inom... ;)
(som vtedy mala cca 52kg pri 170 cm)

Proste som musela jednak obmedzit trosku sport a "spomalit" no a popritom pribrat...

a potom nam to vyslo 😵

uf ale priznam sa uz mi ten pohyb taaak strasne chyba... do 7 mesiaca som sa este hybala a sportovala ako sa dalo, potom som uz zacala byt opatrnejsia a ostala len pri joge a tehotenskych cvikoch... ale to je mi malo 🙂 preto sa tak tesim znovu na pohyb...

Uf niet nad dobru svokru... ja sa na tu svoju nemozem nijak stazovat... skvela zienka 🙂

kulicka
3. lis 2008

Evi, tak to je sranda, pac naposledy, kdy jsem pribrala bylo na cyklistaku ve tretaku na gymplu, kdy jsme tejden jezdili jako blbci na kole, na kajacich, sportovali jsme jak pitomi a ja tam za ten tejden pribrala 3 kg 😲 Jsem byla stastna jak blecha ze mi zustaly 😅 A od ty doby ani gram. Na kazdyho asi zabira neco jinyho 😕

Verim, ze ti sport chybi. ja bych si sla zaplavat, ale nikde tu nemame blizko bazen 😒 jinak jsem strasna lemra 😅 Myslim, ze me porod fakt vyridi 😅
Hlavne pak znovu zacni pomalu, aby sis neublizila. I kdyz to vypada, ze litani kolem mimi je drsnej sport 😀

Taky mam prima tchyni 🙂 TUK TUK TUK! A teda Acinko : s tim cucenim jak kojis, to bych asi vypenila 😕 kor kdyby mi nekdo chtel pichat do prsa, to bych asi kousala 😕

acinka
3. lis 2008

Když mě v tu chvíli bylo ták trapně, že jsem mlčela, jak pěna. Já už jsem hold taková, nechtěla jsem nijak urazit 😅

evka_
3. lis 2008

no s tym plavanim pozor.. 🙂 aj keby si bazen mala po ruke... po 36 tyzdni sa uz nema koli bacilom a streptokokom a neviem comu vsetkemu... to uz by sa potom nedalo preliecit a pri porode by to bolo riziko pre mimi...

jj neboj zacnem opatrne... a ani nebudem moct v takej velkej miere, mohla by som prist o mlieko... Teda dufam, ze nejake budem mat... moja mama nemala 😒 ...ked citam tie clanky ako holkam uz pocas tehotenstva tecie... tak zacinam mat trosku strach...

ale snad bude vsetko OK 🙂

kulicka
3. lis 2008

Evi neboj, ja vim, ze do bazenu nemuzu. Kor kdyz uz jsem mesic otevrena 😒 Ale i tak tady zadnej nemame, to bych musela autem do sice blizkyho ale velkyho mesta brrrr a to se mi nechce 😖 uz jen predstava, ze budu hledat parkovani jako pako... Ja si v tehu ani vanu nedavala. Dala jsem si ji snad 2x, ale pokazdy mela strach z infekce a to nalozit se do vany fakt miluju. No jeste si pockam asi tak do konce roku no... chjo 😅

Drzim ti pesticky s tim mlickem. Vis, proc tvoje mamka nemela mlicko? To ji nenabehlo a nebo spatne nastartovalo? Muze tam byt mnoho faktoru, ktere treba ani sama nezna 😉 A neboj, ze ti netece mlicko behem tehu nic neznamena. Me teda obcas sem tam neco vytece, ale je to takovy tmavy az hnedy, tak jsem uhanela na ultrazvuk jestli to neni krev 😖 Porad je kvuli cemu stresovat 😅 Mely bychom to hodit za hlavu. Pry je jen 1% zen, ktere nemuzou kojit a to kvuli treba ablaci prsou nebo tak 😉 takze to uz musi byt 😉 Dulezite je dobre nastartovat po porodu. Ale muzu te uklidnit, zrovna ctu knihu, kde pri adopci mimi si zensky laktaci vyprovokovaly aniz by byly tehotny 😲 😉

evka_
3. lis 2008

taaak par kontracii s tupou bolestou niekde dolu v panve cca po 15 min... tak som dala vanu a zatial nic...
plany poplach...

a uz som sa tesila... ;)

acinka
4. lis 2008

Evka fakt klid 😉 mě nic v těhu neteklo a kojím (sem normálně chtěla automaticky napsat dojím 😀 ) jak divá 😉
Emča spala v kuse pět hodina a já jsem úplně čilá, jak jsem taky spala celou tu dobu v kuse. Jsou divy, co já teď budu dělat, abych usnula? 😀

sarkal
autor
4. lis 2008

Ahojky tak dnešní noc celkem ušla asi jen3x jsem byla na wc.
Mám před sebou další dlouhý den fuňení a bolestí v zádech.Snad manža přijede dneska o něco dřív,včera přijel někdy v sedm hodin a to neni teď momentálně na moje nervy,být takhle sama.Navíc zvonil zvonek a já to šla zvednout a klepaly se mi strachy kolena,že se manžovi něco stalo,no hrůza..
Vůbec netušim co budu vařit.Taky dneska musíme na nákup a já mám největší strach,že to přijde někde kde to budu nejmíň čekat,tak sem zvědavá.

moncicici
4. lis 2008

ahojky.neviete mi poradit,ci nechavaju dlho prenasat,ked babo ma slusnu vahu???

sarkal
autor
4. lis 2008

moncicici je to asi jak kde,ale tady u nás když je vše vpořádku nechají přenášet klidně 14dní,což je jako hrozný,teprve včera sem měla termín a už jsem úplně hotová takže si nedovedu představit chodit s bšichem ještě 14dní 😒

cernovlaska
4. lis 2008

Ahojky holky 😀
Sari: tak nic? Ani kontra na monitoru? A otevřená už jsi? Už to s Tomíkem zvládnete,uteče to,uvidíš 😀

sarkal
autor
4. lis 2008

Bohužel nic ☹
Nějaké kontrakce byli,ale to už v 37tt a v 38tt dokonce takové,že se dr. divil...že prý už můžu rodit a nic..Tak Ti nevím,všichni mi říkaji,že je vše připravené a že to může být kdykoli.Dnes mám bolesti(opět) někdy méňe,někdy více,někdy to úplně přestane,ale nic.Teď mám zrovna hrozný křeče tak čekám no,ale myslím si,že jim zase odolám jako vždy.

cernovlaska
4. lis 2008

Kulička a Evka: to jste teda obě pěkný žížalky 😉 to já měla svojí relativní štíhlost vydřenou,fitko,odepírání jídla a dost jsem kouřila,přestala jsem ze dne na den,jak jsem zjistila těhu a tak mám teď "krááásných" 25kg nahoře,měla jsem na 166cm 57kg a teď mám 82kg!!! ☹ a už se taky těším,až nechám pár kilo v porodce a hned po šestinedělí začnu pomalu fitko,ať můžu v létě do plavek 😉
Acinka a Pajmis:no,taky drsný tchýně 😖 já mám jediný štěstí,že ta moje bydlí skoro 200km daleko a stejně se jí daří mi znepříjemňovat život,Mirda je nejmladší ze tří dětí a jedinej kluk,takže máma je na něj fixovaná opičí láskou a mě bere jako soupeřku,ale já jsem statečná a klíďo na ní zvýším hlas,zvlášť teď,když jsem podrážděná a nervózní a ona se pak stáhne 😅 ale neříkám,že mě to nemrzí,radši bych měla pohodovou babičku pro Matýska a ne psychicky labilní matku svýho partnera,ale rodinu si nevybereš ☹

acinka
4. lis 2008

Měl by být zákon na to, aby tchýně bydlely alespoň 200 km od svých snach 😀 Manža je její druhý dítě, první byl taky kluk. Samozřejmě si přála holku, a tak manža je takové hoooodně vypiplané dítě. Teda byl, když jsme se poznali, teď už nééé, Jsem si ho musela převychovat 😀 (todle je fakt jen vtip!)
Sarkal, koukám, že jsi tu na řadě, viď? Tak ať tě nikdo nepředběhne a vše je ok 😉 My letíme na poradnu, jsem zvědavá...

sarkal
autor
4. lis 2008

Jo na řadě..by mě taky dostalo kdyby mě někdo předběhl,ale sama jsem chtěla rodit v 38tt a to už se považuje v termínu a určitě to holkám přeju aby rodily spíš dřív nebo později,protože po tom termínu už to je takové čekání a zoufalství a už úplně vím jak bylo natali a to mám zatím jeden den po termínu a ještě né celý.Jsem jako na trní a nejhorší je ta bolest břicha.. 😝

cernovlaska
4. lis 2008

Sarkal: zase je možná lepší cítit bolesti a být ve střehu než kdyby nic a byla jsi na nervy,že vůbec nic,ne? 😒. Počkej,pak půjdeš pro máslo a povezou tě 😉 dělám si srandu 😀 už se ti to každým dnem krááátííí,možná pak budeš vzpomínat,jakej jsi měla klid 😉 ale já,jestli budu přenášet,budu hořekovat stejně jako ty 😅
Acinka: jj 😀 souhlas 😀 a ještě jeden na zasahování snachám do života 😅 Mirda naštěstí ví,že je máma taková jaká je a stojí za mnou a nijak jí neupřednostňuje a je na něm znát,že radši jezdí k našim,jsou mladší,pořád něco neřeší a je s nima legra 😀

sarkal
autor
4. lis 2008

To sice jo,ale mě to břicho skoro nebolí jen když sedim.A když se zvednu tak mám úplně křeče a uvařit musim,protože mám šííílenej hlad a poklidit taky jinak nevim nevim jak by to tu zachvíly vapadalo!A ta bolest zad 😠
A já už chci být bez břicha a schazovat kila,je to hrozná zátěž.Já si taky říkám,že čekám čekám a až budu nějméně připravená tak to přijde,mě fakt picne jestli pojedeme z Plusu rovnou do porodnice 😅

cernovlaska
4. lis 2008

Sari: je mi tě úplně líto,je mi jasný,že nemyslíš na nic jinýho ☹ prostě musíš Tomíka přemlouvat a přemlouvat a třeba tě vyslyší 😉 jinak to nevidím anebo zkoušet všechny ty osvědčené babské vychytávky,jak rozjet porod 😅 známá šla hned po termínu na pořádnou túru někam do terénu a v noci jela,ale já si nedokážu představit jít na túru teď,natož za měsíc,ale třeba by to zabralo 😕 nebo si třeba zkus udělat výlet hodně drncavým autobusem,ale nejezdi sama 😉 dělám si srandu 😀 ono se mi to vrátí,až budu taky po termínu 😅

sarkal
autor
4. lis 2008

To já jako zkouším vše...piji maliník,chodím hodně do schodů,jezdím autem s manžou(má teréního Nissana a ten fakt skáče),pořád něco uklízím-ohýbám se,dokonce i sklenku silného svařáku si denňě dopřávám,ale nic...Ještě ten sexík,ale já jsem úplně hotová a nemám na něj ani pomyšlení,takže to fakt asi nepůjde.Ta procházka by možná zabrala,jenže já nemůžu po chvilce dýchat a při delší chůzi nebo stání mě hrozně bolí v kříži.Navíc manža je teď celé dny dovečera v práci a mě se samotné nikam nechce,docela se i bojím abych pravdu řekla.Nevím no co by ještě mohlo zabrat..

cernovlaska
4. lis 2008

Hm,tak s tím sexíkem ti rozumím,já na něj taky absolutně nemám chuť,ale zkus to,třeba to zabere 😉 hlavně nikam nevyrážej sama,to by bylo už velký riziko 😒 možná takovou klidovou prochajdu s průběžným odpočinkem by jsi zvládla,nevím,je to těžký ☹ a to piješ klasickej svařák?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru