Jaká menstruace, takový porod? Nebo nějaké souvislosti?

pavlakh
30. kvě 2012

Ahoj holky, právě mám 14tt a už mám celodenní nevolnosti zasebou, nevolnosti skončily a už se přidala neskutečná bolest hlavy. V práci máme dvousměnný provoz , takže má únava je častá, to že se mi chtělo spát je tedy u mě běžné 🙂 Vystřídaly se mi skoro všechny nálady, můj muž je v tomhle snad nejlepší ! Já mě mít, tak jen kopnu a jdu dál ale pomoc si neumím.. Od 11 let trpím při menstruaci hroznou bolestí, jednou jsem skončila i v nemocnici, jinak mě přitom doprovází studený pot, sucho v ústech a ta bolest, nejsem schopná fungovat, v práci mám vždy volno. S kamrádkou jsme se o tom bavily a prý to vůbec s ničím nesouvisí. Jen doufám, že se mi to po porodu srovná !! Teď jen hip hip huráá, že ta červená potvůrka má minimálně na 9 měsíců stopku, náramně si to užívám, v dny kdy mám mít menses sem jen trošku víc podrážděná. Jinak nic.

majka1976
31. kvě 2012

🙂 pokud budeš kojit, tak máš klid na dýl než na 9 měsíců, já to prvně dostala, až měla holka 1,5 roku - kojila jsem do 3 let.

ladybugie
31. kvě 2012

já kojila do půli roka, pak jsem musela přestat a menses dorazila po třech měsících, i když jsem kojila.

levandule_vanilkova
31. kvě 2012

Nějak nevím na co se konkrétně ptáš, ale pokud jde o ten nadpis - já mám od dvanácti let taky velmi silnou a bolestivou menstruaci, často jsem kvůli tomu zůstávala doma, a když už jsem musela do školy, tak jsem byla nepoužitelná. Můj porod byl však krásný, předpisový, rychlý a bez komplikací. Takže souvislost snad žádnou nevidím. Po porodu a šestinedělí je menstruace víc snesitelná než dřív, netrpím takovými bolestmi a není tak silná. Navíc beru antikoncepci tím způsobem, že sezobu celé balení (3 platíčka) za sebou a pak teprv udělám týden pauzu, takže mám měsíčky 4x do roka a to se už dá. 🙂

diviska
31. kvě 2012

@pavlakh já měla od 11 let šílenou menstruaci, bolesti, studený pot, lezla jsem po zdi. Rodila jsem akutní sekcí, takže to ti neřeknu jestli souvisí, ale po porodu je menstruace mírnější, bolesti jen minimální, a chvilku, i délka se mi zkrátila. Jinak já pně kojím a dostala jsem to poprvé po půl roce. Ale né zatím pravidelně, tak jednou za měsíc a půl....takže pohoda 🙂

slundo
31. kvě 2012

pokud te zajima souvislost mezi menstruaci a porodem, tak bych neřekla, že tam nějaká je. Já měla MS jak kdy-jednou hrůza, jindy zase docela v poho. Ale poslední MS před porodem byla děsná, jen jsem ležela, svíjela se bolestí a nic nezabíralo. A porod jsem měla normální 🙂 Jednu výhodu máš, že jsi zvyklá na velkou bolest při MS a třeba to u porodu nebude tak velký šok jako pro některé maminky 🙂

jasekd
1. čer 2012

@pavlakh "Vyhoda" bolestive menstruace pro me byla ta, ze ty sileny krizovy bolesti me tolik nezaskocily. U prvniho porodu jsem mela hnusny krizaky, sly do nohou az po kolena, bricho nebolelo vubec, u druheho porodu taky byly, ale citila jsem k tomu kontrakce i do bricha, nebylo to tak hnusne koncentrovane jen v zadech a lip se tlacilo. Delka porodu od zacatku silnych kontrakci po 5ti minutach poprve 9, podruhe 12 hodin, cili takovy prumer. Mam delohu v RVF a ta pry zpusobuje vetsi bolestivost MS a mozna i castejsi krizaky u porodu, nevim, v tom bych mozna souvislost videla, jinak asi ne.
Po 1. porodu jsem mela 1 MS a byla jsem znovu tehotna, podruhy jsem si brzy nechala dat Mirenu, cili uplne objektivni zkusenost nemam, ale MS mam ted slabouckou , zatim byla 2x, po 2 mesicich, cca 3 dny,1 den kalisek a pak uz jen na slipovku. Ale nevim, jak by to vypadalo bez Mireny, myslim, ze by byla silnejsi, MIrena zpusobuje zeslabeni az vymizeni menses.

petkula
1. čer 2012

@pavlakh ahoj, snad tě potěším. Já jsem taky od 13 trpívala silnou a bolestivou menstruací - křeče, zvracení, sucho v ústech. Pomohly jen Algifen nebo Brufen. První porod nebyl moc hezký, měla jsem podobné projevy jako při menstruaci - křeče, zvracení, pak jsem rodila pomocí Vexu. Ale když jsem dostala první menstruaci po porodu (asi po 10 měsících) tak to bylo úplně o něčem jiném. Byla sice silná ale bolesti se daly snést, žádné křeče natož zvracení. Druhý porod byl krásný a úplně jiný než ten první. No a menstruace nyní opět v pohodě. Takže můj názor je, že po porodu se menstruační cyklus upraví - alespoň u mně to platí. A na tvou otázku - jaká menstruace, takový porod - tak u mně to taky platilo.

pavlakh
autor
1. čer 2012

Uvidíme jaké to bude.. Nejhorší budou u mě záda ☹ Mám jěšte k tomu velká prsa a sedavou práci :( Jenže, abych stálaa se nedonutím.. i když to bude bolet zatím z porodu nemám strach.. A té bolesti se nebojím, je pravda.. Jsem ve čtvrtém měsíci, jen jedno kilo nahoře.. Váha 66kg . Ale co bude za 2 měsíce to nevím.. 🙂

pejtho
1. čer 2012

Ahojky, tak já měla taky od 12let dost bolestivou menstruaci-i když v nemocnici jsem tedy neskončila nikdy, ale vždycky jsem zůstávala doma, měla jsem průjem, zvracela jsem a ležela v šílených křečích. A dopovala se ibalginem ještě další dva dny po začátku.
Co se týče kojení a menstruace, tak to potvrdit nemůžu-začala jsem menstruovat ihned po šestinedělí a dceru (10,5m) kojím pořád. Zároveň platí pravidlo-kojení není antikoncepce, protože jsem po půl roce otěhotněla znovu 🙂
Jinak po porodu se mi srovnala jak délka cyklu (předtím jsem měla někdy po 15 někdy po 40 dnech) Prostě to létalo jak chtělo a až po porodu se mi to jakž takž srovnalo. A musím říct, že i ta bolest je podstatně mírnější. Cítím (nebo spíš cítila jsem 🙂 že menstruace přichází, nebylo mi úplně dobře, ale žádné křeče, zvracení-nic 🙂
Jinak jsem spíš slyšela, že ženy, které mají bolestivou menstruaci mají porod mnohem lepší, protože ta bolest jim najednou nepřipadá tak strašná, když něco podobného zažívali každý měsíc.
To si myslím, že moc neplatí. Bolest je to úplně jiná, takže i když jsem se tím před porodem trošku utěšovala, nakonec to člověk stejně moc nesrovnává. Ale porod jsem měla v pohodě-jak se vyjádřili v nemocnici-ukázkový porod prvorodičky (cca 14hod, ale bez komplikací a vzpomínám ráda) a myslím, že bolestivost menstruace v tom opravdu roli nehraje.

krislip
1. čer 2012

U mě ms od 12ti taky hnus.bolesti,teplota,průjem.porod v poho.bolesti se moc od menstruacnich nelisili.akorát bohužel přes to že jsem plně kojila,tak ms dorazila hned po sestinedeli a to fakt nasere.navíc hned pravidelně každý měsíc.půl roku bolesti moc nebyly za to pak po půl roce zas nesnesitelny ms bolesti plus ovulacni bolesti v půlce cyklu snesitelny jen na ibalginu.ale jsem asi fakt případ...ale prvorodicka a 7hod porod

andelka
2. čer 2012

Já taky, MS od 12let, občas docela mazec..manžel když u toho byl poprvé a viděl jak mi je, chtěl volat sanitku 😅
Oba porody bezproblémové, skoro celou 1dobu porodní jsem si připadala jak při MS, spíš to bylo i slabší...a bolest byla podobná i v podobném místě. Jen se to pak začalo stupňovat, kdežto u MS po čase zabral prášek 😀
Od MS jsem si poprvé odpočinula na 20měsíců (9m těhu +11m při kojení). Jsem zvědavá kdy přijde po druhém porodu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru