Jaká poloha při porodu byla pro vás nejpohodlnější?

jeudi
20. bře 2009

jaka poloha vam nejvice ulevila pri porodu ? 😀

brendamonique
31. bře 2014

@hannulka Mám úplně stejné zkušenosti, posílali mě do sprchy, na míč, převalovala jsem se na bok, ale všechno bylo k ničemu a jen horší, ty nohy se mi,když bylo po všem taky rozklepaly jako ratlíkovi :D

daniela1983
9. dub 2014

na porodnej stolicke a bolo to super, neviem si predstavit lezat

hanka.
9. dub 2014

První porod klasická poloha v mírném sedu. Druhý porod klek. Tím, že jsem měla překotný porod doma, jsem asi uplně intuitivně zvolila nejpřirozenější polohu. Cvičila jsem s epi-nem a už v té době jsem věděla, že chci rodit v kleče. Tak jsem si to splnila 🙂

kaaacaaa
3. lis 2014

@daniela1983
Také chci podruhé rodit jinak než vleže a se správným bondingem, ale nejsou mi jasné některé "technické detaily" 🙂 Ráda bych se tedy zeptala maminky, která to absolvovala, co se děje bezprostředně po porodu. Ze stoličky asi musím na postel, jak se tam dostanu, budu mít na to sílu? Kdo zatím drží dítě? Nebo zůstanu s mimčem na zemi? Je to asi hloupý dotaz ale mě to fakt vrtá hlavou, prosím poraďte 🙂

kinos
3. lis 2014

@kaaacaaa No pak tedy většinou následuje prohlídka, zda není maminka poraněná, a to lékaři neradi dělají vleže 😀, takže pak tedy na postel. Měla jsem to tak, že šití pak bylo na posteli, a trošku mi pomohli, ale určitě se dalo. Pan doktor šil, miminko bylo u mne.

kaaacaaa
4. lis 2014

@kinos díky díky 🙂 na placentu se asi taky nečeká na stoličce, že..

daniela1983
6. srp 2015

@kaaacaaa ahoj sorry dlho som tu nebola. no ja som vstala a odisla som si lahnut na postel sama s maly. sily som mala dost. sama som si ho niesla aj vazit na novorodenecke a na izbu a normalne som pobbehovala po izbe este do polnoci.

a_nn_a
1. pro 2015

@terry2 parada jakoze to nebolelo, bez nastrihu atak?

a_nn_a
1. pro 2015

@kaaacaaa miminko si vezmete do naruce a jeste se spojenym pupecnikem se presunete na postel 🙂 miminku budete mit pevne v naruci tam kam patri! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru