Jaká poloha při porodu byla pro vás nejpohodlnější?

jeudi
20. bře 2009

jaka poloha vam nejvice ulevila pri porodu ? 😀

andy80
20. bře 2009

první porod na boku, nohu co jsem měla nahoře mi držla PA a bylo to v pohodě, druhý porod normálně v leže a nohy jsem si přidržovala sama a to bylo ještě lepší. Asi bych neporodila na stoličce nebo tak, na porodním lůžku mi bylo nejlíp

konja
21. bře 2009

jednoznačně na stoličce! Nejprve jsem zatlačila ve stoje opřená o vanu a jakmile mimi dorotovalo, tak jsem hrcla na stoličku, opřela záda o manžela, chytla se madla a kluk byl na dvě zatlačení venku. Holku jsem rodila klasicky na lůžku bylo to ro mě mnohem horší,protože u nás nedávají podpěry pod nohy, tkže jsem si msela přes to obrovské břicho nohy držet pod koleny a ze spocených rukou mě pořád vyklouzávaly. Místo na tlačení jsem pořádně myslela jen na ty nohy - pořád jsem si v duchu říkala - tlačím jak blbec, nic se neděje, ty nohy mě kloužou, neudržím je a kopnu PA do hlavy 😀 Ale každému vyhovuje k porodu něco jiného, třeba lůžko kde jsou podpředy pro nohy je asi lepší. Každá maminaby měla mít možnost vyzkoušet si co ji vyhovuje nejlíp 😉

terry2
21. bře 2009

Normálně-v leže,nohy v podpěrách,manža přidržoval hlavu-paráda 😉

aponchie
21. bře 2009

me to ve stoje bolelo jak prase a vleze dobre,ale musela sem mit napolohovanou zadovou operku co nejvic do sedu kvuli dychani

jeudi
autor
21. bře 2009

me to ve stoje take nebylo prijemny nutili me do toho proto se ted ptam aby to nebylo zas az tak priserny 😒

aponchie
21. bře 2009

oni nuti ve stoje proto aby se to urychlilo,ale take to vic boli 😎

jeudi
autor
21. bře 2009

ja vim no taky sem je za to proklinala 😠 😀

hupcza
3. dub 2009

já odrodila ve stoje, nejhůř ve dřepu ....nikdo mě do toho nenutil - přišlo mi to jako nejpřirozenější varianta

osobně nechápu, jak může někdo rodit v leže - hlvně v kombinaci s tím, jak si většina ženských stěžuje, že jim natáčí monitor vleže a pak si lehnou na celý porod 😀

taky mi v porodce říkali po porodu, že porod ve stoje je nejpřirozenější, ale že dneska ho už moc ženských prostě fyzicky nezvládne

romankav
3. dub 2009

Pro mě to bylo nejpříjemnější v polosedu na křesle. Stát jsem teda vážně nemohla... a sednout si na porodní stoličku to taky ne. Nejlepší je, když máš možnost si vybrat, podle toho, jak to cítíš a nejsi do něčeho nucená 😎

figice
3. dub 2009

Pro mě bylo nejlepší v době kontrakcí "na čtyřech", pak mi na chvíli pomohl "závěs o manžela".
Při porodu v polosedu na křesle a PA a někdo další (nevím kdo, jestli mudra...) mi tlačily nohy proti mně. Bylo to super!!! Na další porod si vezmu s sebou 2 osoby, aby mi takhle držely nohy 😀 😀

wsmoulinkaa
3. dub 2009

hupza - taky mě to zajímá rodit ve stoje...nevím-ve dřepu si nedovedu představit jak se udržím...když už jsem byla vysílená a ve stoje-taky nevím...ale asi to musí být lepší než v leže. Já teda rodila v polosedě ale druhé budu taky muset-tady u nás to jinak nedělaj 😠

naieva
3. dub 2009

Holky, můžu se taky? 🙂 Mně se osvědčila klasická poloha. Takže v leže, nohy na těch šprajclích 😀 a manžílek mně držel za hlavu a ruku a za druhou porodní asistentka. 🙂

peppapig
3. dub 2009

Kazdemu urcite vyhovuje neco jineho. Ja jsem si nedovedla predstavit porod ve stoje ci v leze s nohama v madlech nahore, to me i ted desi 😲
Ja jsem celou dobu porodni chodila po pokoji a kdyz prisel cas na tlaceni, byla jsem na luzku v polosede oprena, nohy jsem mela otevrene na posteli do O pozice a pak jsem si je sama drzela, jak jsem tlacila, muzik byl vedle me a pa sedela, tak aby videla na mimi. Kdyz videla hlavicku rekla mi at si sahnu 😉 Po hodine byla mala venku, hrozne rada na to vzpominam

jeudi
autor
4. dub 2009

no holky jestli se budou chovat v me porodnici jako minule tak me hodi na sal na pravy bok na monitor a lezet a nehybat at to snima..moje znama mela prolezeniny a ma s tim problemy dodnes si lehnout na pravy bok...ja bych treba take rada zkusila chodit nebo byla na mici nase porodnice to nabizi ,ale me nenechali nic.takze ani nevim co mi vadilo.mohla jsem jen lezet a pak me prinutili abych stala a kdyz jsem je prosila ze to uz nezvladnu a podlamovali se mi nohy tak jim to bylo fuk tak sem jim to tam za odmenu pozvracela 😀 asi si budu muset dupnout a dojit si do porodnice predem jestli opravdu nabizi to co pisi

momin
5. dub 2009

Pro me bylo nejpohodlnejsi lezet.... Sestricky rikaly at skusim chodit ale to byla hruza. A jak kazdy rika ze mu pomahala sprcha tak me vubec-byla sem tam asi 5 minut ale nedalo se to vydrzet... Kazdy to ma jinak.. 😉

skurinka
5. dub 2009

Obe deti jsem rodla v polosede a operama na nohy a vyhovovalomito.u prvniho jsem mela rodi na boku ale nedovedla jsem se u toho uvolnit.tak pak sup do polosedu a bylo to cak cak 🙂

ulidark
6. dub 2009

Momin: Vy už to máte za sebou??? Četla jsem tvoje příspěvky, připadalo mi, že nás zajímají stejná témata a stále jsem tě potkávala na diskuzích. To ti teda závidím. Já mám sice ještě čas, ale už je to hrozný. Navíc teď rozcházím poslíčky, doufám, že jen poslíčky.

hupcza
6. dub 2009

já byla ráda, že v té "mé" porodnici měli mobilní monitor, takže ani na něj jsem si nemusela sedat nebo nedej bože lehat - mohla jsem se i rochnit ve vaně, viset si na žebřinách ....

momi: tak to máme přesně opačně 🙂 ... já jim musela zvednout spotřebu vody docela fest 😀

momin
7. dub 2009

ulidark:jo jo my uz to mame za sebou 😉 termin sme meli 30.brezna ale rodili sme o 10 dni driv. Co ty vcera? Byli to jenom poslicci?

pajmis
7. dub 2009

Mě to bylo nejpříjemnější na čtyřech... ale stejně sem porodila v leže s nohama skoro za hlavou 😀

ulidark
7. dub 2009

Momin: Tak zatím jenom poslíčci, dnes jsem byla na pásech a mám se na ně připravit, že budou častější. MOžná příští úterý kontrola, možná už ne. Tak uvidím.

smille
6. led 2013

ja jsem rodila čtyřčata v když mi bylo 23. rodila jsem na boku. sestra mi drzela nohu. ja jsem jen lezela a tlačila . rodila jsem 10 hodin. v 25 jsem mela dvojčata a rodila jsem na luzku v sedu. nevim co bylo lepsi, ale muzu rict , ze jsem si to uzila.

petrusew
6. led 2013

Nejpříjemněji mi bylo ve stoje v předklonu, opřená o přebalovací pult 🙂 Rodila jsem v sedu na lehátku se zapřenýma nohala a bylo to fain, ale ve stoje by to asi taky nebylo špatný, jen nevím, jestli bych vydržela stát, třepaly se mi nohy 😀

millyh
10. únor 2013

tak u nás v porodnici mají multifunkční křeslo, na kterém jde snad dvacet poloh 😉 ale pro mě bylo faj když jsem mohla chodit a neležet... stejně jsme, díky neotvírání, křeslo nevyzkoušeli a šli pod kudlu, ale za mě, kdyby to šlo, tak rodim ve stoje či podřepu, páč ta gravitace určitě pomáhá a líbí se mi vana, do té bych šla, ikdyž mi dr řekl, že pak naplánujeme dalšího císaře 😒

blahova_andrea
10. únor 2013

já si většinu času prochodila a proseděla na wc zavěšená mezi žebříkem a pračkou doma. do porodky jsem dojela fakt jen vypsat papíry a tlačit, tak nemůžu moc posoudit. každopádně mi vůbec nevyhovoval balon, klek ani nic jiného. rodila jsem klasicky v tom porodním křesle s opěrkama na nohy. nebylo to špatný, ale jaksi nebylo moc času si to pořádně nastavit sama na sebe a své pohodlí. tak třeba příště.

pitruskaskarolinkou
10. únor 2013

jelikož jsem rodila 40 hodin, tak nazvat jakoukoliv porodní polohu úlevovou nemohu, ale když hodně "zapomenu", tak nejlepší ze všech nejhorších byla na posteli jako pes - na všechny čtyři a pohupovat se zepředu dozadu - děsná představa a pohled 😀, ale aspon trošku to pomohlo 🙂 - to bylo u druhého porodu normální cestou

u prvního - císař - to mi teprve začínaly bolesti po odtoku plodovky, mi pomáhalo chodit po špičkách jako baletka v průběhu kontrakce - později jsem se ale dozvěděla, že to může mít za následek to, že je žena sevřená a nemůže dobře uvolnit porodní cesty...tak nevím...Každopádně já jsem od přírody NERODIČKA stejně jako moje mamka a babička, takže když už se mi to podruhé podařilo přirozeně, tak to zase trvalo 40 hodin... ☹ 😀

fishtamin
22. kvě 2013

Já byla celou dobu vestoje, pochodovala.. vlastně u druhého mě nutili ležet naboku, kvůli rotaci mimča a to bylo teda hrozný. Po hodině jsem řekla dost a už mě na postel nedostali 🙂) Hodně jsem se opírala do mírného předklonu a pohupovala se do stran. U toho mi dělalo dobře "mručet" si hluboké hmmmmmm 😀 samotný porod u postele na žíněnce, v kleče na jedné noze, druhou jsem zvedala jako do dřepu. Vůbec jsem o tom nepřemýšlela. Prostě jsem dělala to, co mimi a tělo chtělo a naštěstí mi to bylo bez problémů umožněno 😉 na co vzpomínám jako na nej úlevu, když mi sestřička zlehka přejížděla konečky prstů po kříži. Úplně jakoby tu bolest sbírala.

brendamonique
31. bře 2014

Poprvé jsem rodila v leže - klasika a bez problémů, sama si nedokážu nějak představit, že bych rodila třeba ve stoje, protože když se mi narodilo první dítko, povolily mi poté svaly a roztřásla jsem se celá, jak ze mě spadlo to napětí po tlačení a kontrakcích, takže kdybych u toho měla stát, nejspíš by se mi podlomily nohy a sesula bych se k zemi, podobný pocit mám k porodu ve vodě, nechtěla bych nějak vidět všechno to "ostatní" krom mimča :D nemám ráda pohled na krev, takže mi vyhovovala klasická poloha v leže, malýho jsem měla na tři zatlačení venku, pomuchlala jsem si ho a to co se poté dělo dole, už mi bylo jedno :D věřila jsem, že pan dr. umí šít a že ve mě nic nenechá :D

dokument
31. bře 2014

tak to já jsem bolesti prožila převážně na boku o své vůli, jinak to prostě nešlo, pak taky v takové poloze polosed pololeh a v té jsem i rodila. Chodit jsem vůbec nemohla ani nechtěla, na všech čtyřech se mi neulevilo, jak jsem si původně myslela, ale bylo to asi to nejhorší co jsem zažila za bolest. To jsem aji lezla po zemi a tlačila bolestí hlavou do kachliček na wc, kde jsem právě lezla po 4... já jsem si mohla dělat na sále co jsem chtěla, byl to malilinký porodní sál, byl tam se mnou manžel a ten mi v závěru v té polosed pololeh poloze držel nohu... a ještě studentka porodní asistentka.

hannulka
31. bře 2014

Za sebe musím říct, že pololeh a opřené nohy nejlepší.. Nutili mě různě se polohovat, ale jen mě to štvalo a nemohla jsem se pak soustředit na dejchání.. Na míči ve sprše se mi ani trochu neulevilo, ale prý je ot hodně o tom, jestli jsou kontra do břicha nebo do zad.. Tyhle moje byly do zad... Ulevovalo mi jen masírování zad 🙂 Ve stoje bych to ani náhodou nezvládla, ještě pár desítek minut po porodu jsem necítila nohy, jen jsme viděla jak se klepou.. Mrňous měl navíc šňůru kolem krku, takže bych ho stejně sama nevytlačila, v žádný poloze..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru