Jaké máte zkušenosti z porodu bez epidurálu?

snehurka11111
1. zář 2008

Ahojky maminy,

chtěla jsem se zeptat na Vaše zlušenosti a pocity při porodu bez epiduralu? Mně ho totiž zakázali, tak snad se to zvládne i bez něj 😉

veronikapp
22. dub 2010

latvia 15.17 tvoj príspevok ma o tom nejako presvedčil. A čo sa ti na článku nepáčilo? Čo nebola pravda?

petja
22. dub 2010

Já jsem měla už předem jisté,že epidurál nee.Strach z bolesti má určo každý,ale taky je to o přístupu k němu.Kontrakce byly silné,to ano,ale já jsem byla za ně naopak ráda,protože jsem věděla,že čím jsou silnější,tím blíže je narození našeho miminka.Ani jsem nepřemýšlela o epi,páč si myslím,že není bez rizika hlavně pro mimčo,může bloknout celý proces rození,ovlivnit mimi na jeho cestě na svět,raději procítit každou kontrakci,jak o ní nevědět,nevědět kdy tlačit apod.A navíc nejlepší epidurál byl můj manžel!!! 😵 Konrakce trvaly cca 5h a porod jsem zvládla bez medikace.

veronikapp
22. dub 2010

latvia tiež robím v zdravotníctve a viem ako to tam chodí...ako robia lekári v prípade, keď sa stane chyba ale nebudem to tu rozoberať...

lena13
22. dub 2010

Ja js taky mela epidural po vice jak 16hod i kdyz js byla predtim hrdinka jak cip a nechtela ho...pak se me ptaly a ja hned kyvla a js rada,nakonec js rodila akutnim cisarem......mam sice taky jedno dite,ale zkusila js si jak pes a za to ,ze js mela epi se vubec nestydim,neni na tom nic strasneho ...
moje teta ma 4 deti a vsechny odrozene doslova do 30minut od prvnich bolesti ,ja rodila skoro 30h a ona za 2 h zvladla 4 deti 😀 😀 😀 jak nespravedlive 😀

latvia
22. dub 2010

demo, ak sa pozries na literaturu ohladne toho tvojho clanku tak tam najdes dolu link na porodnice.cz a ked si ten clanok prestudujes, tak zistis, ze hypoxia plodu, ako pisu v tom clanku z wiki je v tom z porodnice cz uplne vyvratena....toz tolko k tomu wiki vycucu, ked uz pisu prevratene tak nech aspon nedavaju link odkial to prali, kedze tam je to pisane neopak...

latvia
22. dub 2010

veronika, ano, prave ohladne hypoxie sa tam pisu blbosti...precitaj si clanky na porodnice.cz, tam to mas jasne napisane

rybca
22. dub 2010

mozno by bolo relevantne, keby kazda kto napise nazor, napisala aj cas trvania porodu, lebo to tiez ovplyvnuje nase rozhodnutia

latvia
22. dub 2010

moj porod 15 hodin, bez epiduralu

latvia
22. dub 2010

musim letiet,paa

veronikapp
22. dub 2010

už som písala...7 s epi a 4 bez...

lena13
22. dub 2010

rybca jako 5h porod bez epiduralu a nebo 22ho s epi a tim padem mas uz tak vymyti mozek bolesti,ze si reknes o epidural takze vlastne udelas silenou chybu 😀 😀 😀

petja
22. dub 2010

Jako myšleno kontrakce? Nebo jak délka porodu?

lena13
22. dub 2010

petja ja napsala kontrakce 😵

veronikapp
22. dub 2010

asi celkovo od prvých bolestí po porodenie bábätka

petja
22. dub 2010

tak jo,tak to 5h bez medikace

veronikapp
22. dub 2010

a ohľadom hypoxie sa nejdem naťahovať, lebo pravda to teda je! Aj keď sa to možno stane zriedka, ale stane. Samozrejme lekár napíše- NESPOLUPRÁCA MATKY.

demoisellem
22. dub 2010

Zajímavý článek, bohužel ne celý, o porodní bolesti a proč ji prožít:
http://www.portal.cz/casopisy/pd/ukazky/-porodn...

A trošku rozšířená verze:
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=poro...

zuzana76
22. dub 2010

tak moj maly mal hypoxiu, epidural som nemala, ale skor si myslim, ze keby som ho mala, tak k hypoxii nepride, ja som rodila 21 hodin, bez jedla, vody, kontrakcie, bola som uz uplne vycerpana, ze som uz asi ani dobre nepredychavala kontrakcie a stale otvorena len na 4cm, keby som mozno mala epidural, tak tolko netrpim a lepsie spolupracujem , to je moj nazor

petja
22. dub 2010

Já jsem mohla při porodu i pít po doušcích a velice mi to pomáhalo.
Věřím,že lékaři chtějí v případě komplikací a následků z nich setřást ze sebe jakoukoliv vinu,no a hodit to matku je nejjednodušší.Vždycky vyhraje ta autorita v bílém plášti,páč matka si kolikrát průběh porodu ani pořádně nepamatuje,obzvlášť pokud je medikace více,či kombinace toho a onoho 😒

veronikapp
22. dub 2010

moja dcéra mala slabú hypoxiu po epi...ozvy začali klesať, lekári stresovať, malú mi ani neukázali,po pôrode ani nezaplakala, hneď ju brali na predýchanie, potom len spala a spala...a nechcela jesť. A to som dýchala ako blázon, ešte aj s kyslíkovou maskou. Tak nech sa ma nikto nesnaží presvedčiť, že pri epi hypoxia nehrozí...

petja
22. dub 2010

No já myslím,že zavést epi určitě mimi ovlivní,vždyť to otupí vnímání bolesti,proč by to přes placentu nemělo k mimi dojít?To je logické.Minimálně ho to přispí a třeba se může přestat snažit tlačit na svět,či usne...porod se blokne,hypoxie může být jeden z důsledků.Jednou je to chemie a tělu neznámá látka,tak to ovlivnit negativně může..

murinka
22. dub 2010

lekar ktory bol pri mojom porode mi povedal,ze si nevie predstavit zeby som epi nemala,pretoze som velmi citliva a trhala som sa len co sa ma dotkol

demoisellem
22. dub 2010

Veronikapp + petja: Přesně tak, moje řeč. 😉
Jediné vysvětlení,, které mě napadá, proč to lékaři tak bezmezně doporučují, je byznys, farmaceutické lobby. Neříkám, že to dělají ti lékaři úmyslně... Ale... A to není jenom o epi. Přece nemůžeme čekat, že kongresy financované farmaceutickými firmami budou nestranné. Nečekejme, že lékaři se penězi ovlivnit nedají. Znám případy, kdy primáři nařizují lékařům na oddělení dávat určitý lék jen od jedné jisté firmy. Tak si dovedu představit, jak to celé funguje... Takže asi tak.
Nechci házet všechny do jednoho pytle... ale zamyslet se nad tím, není od věci.

petja
22. dub 2010

Tak jistě byznys je základ všeho,kdo si nechá říct ať se toho účastní.Já vím taky docela,jak to chodí a taky znám pár takových co dávají na všecko širokospektrální ATB i tam,kde nemají co dělat.Pak drží v ruce hrdě propisku Bayer nebo nosí Glaxo Smith Kline tričko.Farmaceutické firmy hlavně nepotřebují lidi zdravé,to by je srazilo k zemi,proto si dělají lidi nemocné a z toho žijou.Každý má možnost získat maximum informací a pak se rozhodnout.Já myslím,že u porodu nemá chemie co dělat.

demoisellem
22. dub 2010

petja: Tak tomu není co vytknout 😉 Já bych jen pro případné rýpaly dodala, že pokud to opravdu nutné 🙂 (viz chemie)

zuzana76
22. dub 2010

tak ja si myslim, ze ked sa porod da ulahcit, tak preco nie, je rozdiel porod trvajuci 48 hodin a 5 😉

zuzana76
22. dub 2010

nakoniec som aj tak rodial sekciu, bola uspata a moje dieta malo v sebe este viac oblbovaku, nez by malo z tej spominanej epiduralky

demoisellem
22. dub 2010

Jinak tady dávám odkaz na zajímavé počteníčko. Jen upozorňuji, že autorka je lékařka 🙂 http://respekt.ihned.cz/c1-36339540-znovu-spolu

veronikapp
22. dub 2010

zuzana epidurálka sa obvykle dáva pred koncom pôrodu,keď sú bolesti najsilnejšie, nie na začiatku. Ak by dali niekomu epi skôr, kvôli tomu, že to všetko dlho trvá, možno rodička si vydýchne, ale je pravdepodobné, že sa pôrod predĺži, dýchať musíš tak či onak, aby nedošlo k hypoxii, čiže z toho budeš unavená rovnako a epi tiež netrvá večne...raz odozneje a koľko dávok pri tak dlhom pôrode dostaneš? To je len môj postreh, ak sa mýlim, tak ma opravte, prosím.

petja
22. dub 2010

Tak Zuzana v případě sekce je to úplně jiný případ.Tam není jiné řešení

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru