Jaké máte zkušenosti z porodu bez epidurálu?

snehurka11111
1. zář 2008

Ahojky maminy,

chtěla jsem se zeptat na Vaše zlušenosti a pocity při porodu bez epiduralu? Mně ho totiž zakázali, tak snad se to zvládne i bez něj 😉

veronikapp
6. kvě 2010

a tu je tá téma https://www.modrykonik.sk/forum/tema/epiduralna... ...

latvia ja neútočím, je to presne naopak...každý kto sa objaví s opačným názorom, je len neodborník a nevie čo je dobré. Ve´d si napichaj čo chceš...ale pochop, že niekto to proste nechce a možno aj nežiadúce účinky ich na 100% utvrdia v tom, že to zvládnu aj bez EPI. Pýtala som sa, že aké sú teda nežiadúce účinky (keď všetko čo sa tu popísalo, boli podľa teba neodborné bludy) a dala som jeden link na prípravok, ktorá sa ako epi pichá- chcela som vedieť, či sa toto používa u nás. Obe otázky si odignorovala a naďalej si píšeš len to svoje dookola- načo sa trápi´t a aké je EPI super... 😝

lizatko1009
6. kvě 2010

zuzi pointa? su tu aj baby ktore niesu z praveku a chcu aj o epi nieco vediet a ovsem nikdy sa nezhodneme rovnakeo nazoru, su tu pre a proti a nenajde sa spolocna cesta, takze zmier sa s tym

aurecon
6. kvě 2010

lizatko: Jenže téma o epi při porodu je jinde. Tohle je téma naprosto opačné. A netřeba nám tady vykládat, jak je epi super atd.

latvia
6. kvě 2010

aurecon, tak preco by tu mali byt napisane negativa epiduralu ked tato tema nieje o epi? 😕

latvia
6. kvě 2010

veronika, o neziaducich ucinkoch sa bavim s ludmi ktori su ochotni vypocut si ich..v IP

lizatko1009
6. kvě 2010

latvia, lebo nechce o tom ani pocut, 😀

deniskateniska
6. kvě 2010

och... no moj nazor... vy co ste ho mali, nic vam nieje, ste spokojne, usmev na tvari... chvalite si.. to je jasne ze obhajujete to dobre co sa vam stalo... neviete a nemozete vediet aky by bol porod bez epi, lebo ste ho nezazili.. mozno by ste mali bezbolestny porod a zbytocne ste si dali pichnut epi... 😒

ja nechcem epi, ale ak to bude hrozne da sa to aj tam podpisat.. nase zdravotnictvo je proste take, chcu nahrabat kes, tak sa to da aj tam... 😒

mam vo svojom okoli zenske co maju aj dobre aj zle skusenosti, epi nemusi byt zla, len vsetko zalezi od anesteziologa, ako vam to pichne... ak zle, ste v prdeli ak dobre, mate s porodu zazitok bez bolesti.. ale co ak ja budem ta pri ktorej anesteziolog ma zlu naladu alebo ho nieco trapy a nesustredi sa na vpich? no neviem... 😒

kazdy ma svoj nazor, svoje skusenosti.. kazdy si chce vsetko prezit sam, tak preco si nieco vnucovat alebo sa koli tomu hadat? joj baby.. ved ste dospele 😉

veronikapp
6. kvě 2010

mňa to zaujíma veĺmi...ak to teda nebolo z EPI, tak z čoho som mala problémy ja, aj moje dieťa? 😕 Môžeš aj IP...

lara1705
6. kvě 2010

latvia, ked sa dobre pamätam čo si pisala, tak ty si rodila bez epi. prečo?

lizatko1009
6. kvě 2010

deniska kontkrakcie som mala a citila som tu neznesitelnu bolest, po epi som ich necitila a neviem si predstavut, zeby som mala tie 4 hodiny tam lezat a cakat v tych bolestiach a krutiit sa od bolesti a struhat ksichty a ked niekto rodi 12 hodim bez nej?

veronika tak si si vybrala zlu nemocnicu a amatera anesteziologa, musi to byt dobre pichnute.

latvia
6. kvě 2010

dobre si pamatas, nestihli mi ho pichnut

lara1705
6. kvě 2010

latvia, maš jedno dieťa či dve?

veronikapp
6. kvě 2010

latvia ďakujem za odpoveď...pani doktorka sa so mnou odmieta baviť o nežiadúcich účinkoch EPI...svoju profesiu zjavne nezvláda. Myslím, že už keď tak horlivo obhajuje EPI, a je ,,od fachu,, mohla by byť ústretovejšia, určite by to zaujímalo viacerých. V opačnom prípade nevidím význam jej prispievania do tejto témy...

lizatko- EPI mi pichal primár ARO, v pôrodnici v PP, čo určite nie je zlá pôrodnica.

deniskateniska
6. kvě 2010

lizatko bez epi by si mozno rodila este menej je vseobecne zname ze epi spomaluje priebeh porodu 😒
a ako si mala veronika vybrat nemocnicku alebo anesteziologa? ved mohla byt jedina co sa jej to stalo .. a preto sa chodi na vysetrenia ze ci ju moze mat alebo nie.. a co ak tam urobili chybu? lizatko ja viem ze kazdy si obhajuje svoje, ale hadat sa koli tomu ze ty si mala super sksenost a ostatny nie? a co je neznesitelna bolest?
v jednej nemocnici zenska prirovnala na priprave porod bez epi k amputovaniu nohy bez anestezy.. ako mohla vediet ze ako boli amputacia nohy bez anestezy? ved to nikdy nikomu nerobili.. je to proste o prachoch.. a o tom ci chces citit ako dieta prirodzene pride na svet...

veronikapp
6. kvě 2010

a už sa o EPI nejdem baviť...táto téma je o inom. Druhý pôrod- prirodzený- bol v každom smere lepší 😉

latvia
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lara1705
6. kvě 2010

latvia, a mala si to do predu naplanovane že si daš epi? mala si to zabezpečene?

veronikapp
6. kvě 2010

moje kamarátky na koňovi ťa naozaj trápiť nemusia...
chcela som jednoduchú odpoveď na dve jednoduché otázky...

latvia
6. kvě 2010

lara, ano

zuzi118
6. kvě 2010

Lizatko, tema znie porod bez epiduralky. Mas tu hned vedla temu v ktorej mozes opisovat svoj porod s epi a pisat chvaly na epiduralku. Neviem preco mas pocit, ze ked niekomu epiduralku zakazu, alebo ked ju nechce a hlada dovody ktore by ho v tom rozhodnuti podporili, ze si chce citat o tom ako sa vysmievas z toho ake niekto struha pri porode ksichty, ked si mohol lustit krizovku ako ty.To je pre mna osobne nepochopitelne.

latvia - na rodicky sa vyvija tlak, aby si dali epi. Sama som ho zazila, takze viem o com je rec. Je dobre mat informacie, ktore toto rozhodnutie nedat si epi podporia. Takze preto sa tu tolko pisalo o negativnych ucinkoch epi.

lara1705
6. kvě 2010

latvia, keby si mala isť ešte raz rodiť, dala by si si epi? aj ked vieš ake nasledky môžu byť? ved nie je to až take bezpečne.nie je nahodou dôležitejšie mať zdrave dieťa ako nedaj Bože potom si hryzť kolena, že načo mi bolo to epi, keby sa stalo niečo zle?

latvia
6. kvě 2010

zuzi, ja by som zase bola za to, aby sa tu o epidurali nepisalo nic, ani neziaduce ucinky. kto chce vediet pre AJ PROTI , nech sa spyta v teme o epidurali....ja nevidim dovod preco nerozobrat negativne ucinky v tamtej teme, ked je tema o nom, nie? tu nech sa riesi prirodzeny porod a nekomentuje sa ci je epi dobra alebo zla....ak to ma byt fer...

lizatko1009
6. kvě 2010

zizi FU

latvia
6. kvě 2010

lara, keby som isla este raz rodit tak cely porod si "zariadim" inac..
a viem aj o negativnych ucinkoch epiduralu, napriek tomu by som si ho dala.... ja netlacim ludom do hlavy kaleraby ked niesom o niecom presvedcena.....tak ako nikdy nevravim ze epidural je super a bez neziaducich ucinkov.ja sa by som do toho isla, ale upozornujem pacientov na vsetko.rozhodnutie je na nich. a mozno mi to niektore neuveria, som za prirodzeny porod a som len rada ked to zena prezije bez liekov a ma z toho este aj zazitok. kiezby to tak bolo u vsetkych

lara1705
6. kvě 2010

latvia, ked pišeš že vieš o negativnych učinkoch epi, tak prečo by si si ho dala? nezaleži ti na tom aby tvoje dieťa bolo zdrave? určite ano, že?

latvia
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lara1705
6. kvě 2010

latvia, no neviem.

latvia
6. kvě 2010

ja viem, a to je pre mna hlavne.

lizatko1009
6. kvě 2010

lara boze to bola veta, nezalezi ti na tvojom dietati? myslim si, ze diate je viac v soku ked si ty bez epi a krutis sa od bolesti, a tlak ti vyskoci na 170.

lara1705
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru