Jaké máte zkušenosti z porodu bez epidurálu?

snehurka11111
1. zář 2008

Ahojky maminy,

chtěla jsem se zeptat na Vaše zlušenosti a pocity při porodu bez epiduralu? Mně ho totiž zakázali, tak snad se to zvládne i bez něj 😉

z_vesela
21. dub 2010

no ja mam dost lara...take cosi napisat a nemam k tomu co dodat.

ked sa ti paci trpiet v bolestiach a potom to 'nosit' ako vyznamenanie, nech sa paci, ake take nieco tvrdit je dobry trapas..ja som sice nerodila ale zoberem to co budu ponukat aby som nemusle nikomu rozpravat ako to strasne bolelo...ja rodim v anglicku a tu epi nechcu davat az v krajnom pripade..je to tu tak 'natural' ze ti ponuknu akurat tak bazen a TENs machine (neviem na SK sa to asi nepouziva)..ale ked budem na tom zle tak si epi vypytam a budem na tom trvat a nebudem sa hrat na hrdinku..vdaka za modernu medicinu kde take nieco ako epi existuje...preco trpiet ked nemusim..

rybca
21. dub 2010

lara skus byt v bolestiach dva dni vkuse a potom pis o tom, ze si musi zena zazit bolest, okrem toho ty mas tri deti pre to aby si skusila tu bolest, alebo aby si sa tesila z deti? to akoze ta co nezazila bolest je horsia matka, alebo ako?

somjezibaba
21. dub 2010

porod jedine bez epiduralu,prirodzeny porod je prirodzeny a su porodnice ktore epidural ani nerobia napr.banska stiavnica-uzasna porodnica-doporucujem

luppita
21. dub 2010

Ja som rodila bez epi, bola som hrdina, ale v tej chvili ked to bolo dost zle a bolesti jak.... by som dala vsetko za epi, ale uz bolo neskoro, kazda zena to nakoniec zvladne ked musi, Ja osobne som na seba hrda, ze som to prezila, vzdy na to budem rada spominat, ale pri dalsom miminku si epi dam a urcite si to vsetko okolo uzijem inak nez v bolestiach a kriku.

petronesa
21. dub 2010

ahojte ja som tiez rodila bez epiduralu pretoze som tiez nestihla mala som predcasny porod a ked dosli kontrakcie tak som uz uplacala lekarov nech mi pichnu epiduralku alebo cisarsky rez 😀 ale wraweli wraj neskoro boze co som ja vsetko natarala doktorom ze uz nebudem nikdy s nikym spat a ze kto ma nahovoril na deti joooj ty si pri mne uzili 😀 ale tiez som to zvladla a to som mala tazky porod bo mala nie anie von a plus nejaka rotacia hlavicky ci co nastrihli ma az po zadok 😒 ale ako nahle malu vybrali bolo po tych bolestiach a bola som na seba hrda ze som to zvladla 😉 ale viem ze pri dalsom dietati to epidiralka isti 😀

koty
22. dub 2010

Laro, pokud to prožíváš takhle, je to OK. Nicméně ne každý máme stejnou psychiku, stejný práh bolesti a stejně dlouhý porod. Po několika hodinách bolestí je epidurál víc než rozumné řešení. Dost často se tak nakonec podaří dítě dostat ven přirozenou cestou a není potřeba císař.

lara1705
22. dub 2010

pre RYBCU. Ja netvrdim že ta čo nezažila bolesť je horšia matka, to nie, v žiadnom pripade.Všetci sme dobre matky ked sa starame o svoje ratolesti. Len treba brať život taky aky je.Ak mame rodiť v bolestiach tak to musime vydržať.Ved sme silne ženy či nie? My, ženy vydržime viac bolesti ako muži. 🙂

lara1705
22. dub 2010

pre z-vesela.Nie je to žiaden trapas povedať niečo take, je to môj nazor. A nenosim to ako vyznamenanie....Ak sa ti naskytne taka možnosť ako rodiť v bazene tak to ti môžem len odporučať, ja som tu možnosť nemala. Keby som mala taku možnosť tak ju využijem.

lara1705
22. dub 2010

pre LATVIU. Ak niekto rodi z epi tak nevie čo je to pôrod? - tak sa pitaš. Dovolim si povedať že ano. Je nam sudene rodiť v bolestiach tak čo potom? Je možnosť porodiť v bazene vo vode - je to ľahšie - tak to beriem ale epi by som si nedala pichnuť. A to že ne všetky ženy môžu kojiť- tak to je ina kapitola.....každa matka-žena je plnohodnotna - takto nemôžeš hovoriť. ☹

lara1705
22. dub 2010

Ja nikoho nenutim a nenahovaram aby si nedali epi, je to len môj nazor a je to každeho osobitna vec, či si da alebo nie. ja som povedala len a len svoj nazor. My sa tu chceme rozpravať a nie hadať a uražať. A nikoho som tym nechcela uraziť. Ak sa to niekoho dotklo osobne tak sa ospravedlňujem. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

latvia
22. dub 2010

tak to ma mrzi ze mas nazor, ze zeny ktore si dali pichnut epi nevedia co je to rodit 😔 urcite to potesi matky ktore sa v porodnych bolestiach trapili 20 hodin a potom si epiduralom pomohli a napriek tomu teda nevedia co je to porod 😔
je jedna vec ked s epi nesuhlasis a druha vec ked povies ze S EPI ZENA NEVIE CO JE TO POROD 🙄 🙄
mna osobne by to teda velmi urazilo kebyze rodim s epi a ty mi toto povies,to je zas moj nazor

tadotami
22. dub 2010

ach baby nechate sa vyprovokovat.ja som prvy porod mala bez lebo som bola hrdinka.od bolesti som plakala.teraz skusim s epi a uvidim ci sa budem pri tom smiat.kazda zena a aj porod je iny a kazdy nech robi podla vlastneho usudku.

latvia
22. dub 2010

lara, ked si uz taky zastanca ze bolest je prirodzena vec, preco si davas tabletky ked ta nieco boli? preco si ludia davaju lieky na bolest ked im rastie osmicka zub? mna teda bolela z neho cela hlava 2 tyzdne, a je to prirodzena vec ze rastie, to mam akoze brat ze je to prirodzene? aj v tomto by si tu bolest dlhodobo znasala? 😕 verim ze nie...kazda zena je ina, nie vsetky su tak statocne a nie kazda ma taky prah bolesti ako niektore....bolest je jedna z veci na ktoru nikto nema dobre spomienky...namiesto niekolkohodinoveho trapenia a nadavania " porod uz nikdy" - aj ked po porode zena zabudne- si moze matka vychutnat pritomnost partnera a s radostou ocakavat prichod babatka...okrem toho, kym sa dovoli pichnut epidural, zena si castokrat zazije dost bolesti....

latvia
22. dub 2010

tadotami, mozno epi ani potrebovat nebudes 😉
a ja len diskutujem 😝 beriem nazory ked niekto nechce epi, ale ak niekto povie ze zena s epi nevie co je porod tak to ma vie nasrdit 😝

bibulienka
22. dub 2010

lara....ja som rodila s epi a nehanbim sa zato...NEBERIEM TI TVOJ NAZOR..MOZES RODIT V BOLESTI... AJ S EPI SI BOLESTI UZIJES...ALE POMOZE TI ABY SI NEBOLA PRILIS UNAVENA PRI DLHOM PORODE A ABY SI VLADALA BABO VYTLACIT...
samozrejme povedz si svoj nazor ale neodsudzuj zeny ktore vyuzili moznosti modernej mediciny...je dobre ze zijeme vo svete, v ktorom si mozeme vybrat...A LARA, TY NEMAS PRAVO ODSUDZOVAT DRUHYCH. povazuj sa za hrdinku...ze si to zvladla bez bolesti...vsetky by sme to zvladli...ja som zvolila epi aby som z porodu mala krasny zazitok, bol to krasny den prezity s mojim manzelom..uzivala som si kazdu minutu, a viem aj co su bolesti pred pichnutim epi, aj ako je to pri tlaceni ci siti (vtedy som uz nedostala dalsiu davku lebo lekarka mala urgentnu sekciu)...takze epi mi na 6 hodin skraslila cakanie na prichod mojho babenka....JA TIEZ VIEM CO JE TO POROD 😵 😵 😵

andy80
22. dub 2010

Mám zkušenosti s porodem i s epidurálem i bez něj. U prvního porodu mi ho v porodnici sami nabídli, protože jsem bolestí omdlívala, což nebylo dobré pro dítě ani pro mě. Byla to obrovská úleva. Měla jsem křížové bolesti i bolesti břicha a bylo toho fakt dost. Na monitoru lítali úplný velehory. Nejsem žádná cíťa, ale, když z bolesti omdlíváš, tak přistoupíš i na napíchnutí páteře. Byla to úleva. Bolelo to dál, ale už ne tak strašně. Druhý porod jsem měla taky bolesti, ale byly snesitelné narozdíl od prvního porodu, tak jsem si na epidurál ani nevzdechla. Je fakt,že samotný porod (tlačení) s epiduralem nebylo tak hrozné jako bez něj, ale dalo se to vydržet. Rodit bych šla znovu klidně hned. Druhý porod bez epidurálu jsem si tak nějak víc užila.

misss
22. dub 2010

Ahojte,..ja som rodila bez epi a tiez som musela dostat kyslik, zaspavala som medzi kontrakciami, ale ked pojdem k druhemu porodu, tak si urcite epi nedam.. 😝
A ako ste tu už písali, tiez si pomozem tabletkou, ak ma nieco boli, ale pri to m porode mi vobec nenapadlo, aby mi pichli nieco, co by mi zmiernilo bolesti..
Neodsudzujem zeny, ktore rodia s epiduralom..kazda si pozná svoj prah bolesti..a ked ma niekomu pomoct, tak preco nie??
Ale ja som ju nepotrebovala.. 😀 A ani ju chcet nebudem.. 😀

mamusia
22. dub 2010

Lara. To,ze zena nevie,co je to porod,ked rodi s epi je blbost!Prosim precitaj si moj prispevok nazaciatku, rodila som s epi a celou bolestou som uz bola tak unavena,ze som vobecc nevladala tlacit,malu musela vytlacat porodna sestra.....a myslis,ze to nebolelo??Jak slak!!!!! Epi mi pomohla akurat tak namaxa o 2 pichnuti a to asi na 45 min...a pri siti nazaciatku! Prosim neodsudzuj,ked si sama nezazila!

Ak uz povedala latvia predtym....ked si pojdes dat trhat zub.....nedavaj si umrtvovaciu injekciu...vsak je to prirodzene.....vychutnaj si bolest!

j.cien
22. dub 2010

Holky moc dekuji za odovedi a moc se omlouvam,ze jsem opravdu byla mimo tema...jen jsem tu narazila na docela odborne vysvetleni,tak jsem si dovolila vyuzit vasich znalosti-Latvia 😉 dekuji!!
Vsem preji krasny den a prima porody 😵

latvia
22. dub 2010

j.cien 🙂 neni zac, zavitaj do temy cisarsky rez, tam to preberame tiez 😉

vlastovka385
22. dub 2010

Mně epi nabídli hned na začátku, měla jsem vyvolávaný porod týden před termínem, měla jsem vysoký tlak a podle UTZ měl malej víc než 4 kila, tak mi to asistentka nabídla, řekla jsem, že jo, tak mi hned zavedli flexilu, abychom se pak nezdržovali. Měla jsem ale velké štěstí, protože jsem se na 5 cm otevřela skoro bezbolestně, pak se mě zeptala, jestli chci epi, jak jsem řekla, že ještě ne, a fakt to byla pohoda. Pak mě uložila do polohy na levý bok, prý tak mám vydržet 20 minut a odešla. A začaly kontrakce jak kráva, jedna za druhou, fakt mezitím nebyl vůbec čas na odpočinek, jedna skončila a druhá už šla, byla jsem ráda, že stíhám vůbec nějak dýchat, řvala jsem na manžu, ať jí jde říct, že chci epi, nemohl ji najít, takže jsem ty kontrakce vydržela cca těch 20 minut, pak přišla, že mě vyšetří a zavolá anesteziologa a prd, byla jsem na 9 cm a šlo se na tlačení. To už mi tak hrozné nepřišlo, ale těch 20 min byla lahůdka. Pokud si představím, že by toto mělo trvat několik hodin, tak bych to fakt nedala. Takže si myslím, že epi je skvělá možnost a vůbec bych se jí nebránila. Mám kamošku, která měla 10 h křížové bolesti a bez epi by vůbec neporodila. A tady ty řeči o silných ženách, právě díky epidurálu, operativním porodům atd. dnes u porodu umírá mnohem menší počet žen a dětí, takže pokud někdo tady hlásá návrat k přírodě, ať si uvědomí, jak to bylo dřív, kolik žen a dětí u přirozených porodů umíralo.

helcah
22. dub 2010

To že žena nezná porodní bolesti, když má epidural je blbost na N-tou. Epidural se dává když je žena otevřená na 3 prsty, což třeba já jsem byla až po 13 hodinách, a to jsem měla celou dobu kontrakce po 5ti minutách a poslední 3 hodiny po 1/2 minutě, takže jestli mi někdo bude tvrdit, že neznám porodní bolesti, tak o něm s prominutím musím tvrdti, že mluví aniž by věděl o čem.

helcah
22. dub 2010

A ještě pokud někdo tvrdí, že je nám souzené rodit v bolestech, tak by mě zajímalo, co si myslí o umělém oplodnění, o císařském řezu, o léčení chorob stáří apod.....taky nám kdysi bylo souzené umírat ve čtyřiceti.....

terkaz
22. dub 2010

Ahojky, souhlasim s Helcah, ja jsem u prvniho porodu dostala Epidural po dvaceti hodinach silenych bolesti, neotvirala jsem se , tak mi ho nemohli dat driv ☹. Moc mi pomohl, nejen nabrat silu, ale i na to abych se zacala rychleji otvirat, po hodine od vpichu se Filipek narodil. Takze takee moooc dobre vim, co to jsou bolesti. Druhy porod byl rychlejsi a bez epi 🙂

somjezibaba
22. dub 2010

napadla ma otazka preco potom epidural niektore porodnice nerobia??zeby to nevedeli??nic proti epiduralu ale asi to ma svoje negativa.....ked je ohrozene dieta alebo matka nepoviem ale ak vsetko prebieha ako ma tak preco???

lara1705
22. dub 2010

mamusia. Ano , to že žena nevie čo je to porod z epi .....môžno som to aj prehnala z tym vyrazom. Každa žena zažila pred pôrodom bolesti a určite to nebolo med lizať. A už som sa ospravedlňovala tym koho sa to dotklo ale pre tych kto nevie čitať poriadne 😝 to napišem ešte raz. Ženy veľmi sa ospravedlňujem všetkym koho sa dotkol môj vyraz. 🙂
A čo sa tyka bolesti zubov,trhania - ano davam si injekciu. Ale ked ma boli hlava tak sa snažim to vydržať. Tabletky sa snažim brať čo najmenej, beriem len vo vinimočnych pripadoch. Tabletka zniži bolesť ale aj škodi.Ved nenadarmo sa hovori že tabletka ti jedno vilieči a drune kaliči.... 🙂

latvia
22. dub 2010

somjezibaba, myslis bansku stiavnicu? mam 2 kamosky co tam rodili, ani jedna nema na nu dobre spomienky, dokonca jedna bola gynekologicka a vravela ze nikdy viac...dokonca porodnik co ju rodil, urobil dost velke chyby, esteze to neskoncilo zle....

lara1705
22. dub 2010

pre helcah. O umelom oplodneni si myslim, že ked žena už nema žiadnu šancu otehotneť a veľmi chce dieťa tak prečo nie? Nech sa jej pači. 🙂 Ved bude to jej slobodna vôľa. Nik tomu nebrani. Cisarsky rez - to iste. Ked nemôže porodiť prirodzenym spôsobom tak len cisarsky rez. Nie? Ked dieťa je otočene nožkami dole tak to musi byť cisarsky. A čo sa tyka umierania, tak koľko komu sudene toľko aj bude žiť. Je to vôľa Božia.

latvia
22. dub 2010

helcah reagovala na tvoju vetu ze je nam sudene rodit v bolestiach....ci len toto je nam sudene? neplodnost uz nieje sudena a moze ju clovek zmenit? myslim ze mala na mysli toto...

lara1705
22. dub 2010

a nehovorim že som hrdinka len som chcela aby to šlo prirodzene, bez žiadneho epi alebo inych liekov. Po prve: bala som sa aby to neuškodilo dieťatu. Ved aj ja som mala bolesti dosť dlho ale mi ani neponukli epi ale keby aj, tak nesuhlasila by som, lebo každa to vie vydržať. Je to zas môj nazor. 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru