Jaké máte zkušenosti z porodu bez epidurálu?

snehurka11111
1. zář 2008

Ahojky maminy,

chtěla jsem se zeptat na Vaše zlušenosti a pocity při porodu bez epiduralu? Mně ho totiž zakázali, tak snad se to zvládne i bez něj 😉

lenkabu
21. dub 2010

ženy tady je odborníků,já jsem taky jipová sestra,nedáme to dohromady 😀 😀 😀 já měla upřímnou debatu s jedním docela vyhlášeným porodníkem u Apolináře a on mi mezi čtyřma očima sdělil že epi moc rád,že je na novorozenci poznat který se rodil s a který bez............netroufám si hodnotit,jen předávám co jsem slyšela 😉 přiznám že kdybych měla ty kontra co před porodem 20 hodin tak si asi taky nechám píchnout,já nevim. Ale beru to až jako tu poslední možnost analgezie. Upřímně moc nechápu názor (tady v diskusi myslím nepadl,četla jsem jinde) že žijeme ve 21. století tak proč mít bolestivý porod 😅 To mám pak pocit že v lidské rase už je cosi prohnilého když se nedokáže bez oblbováku rozmnožit 😉

lenkabu
21. dub 2010

mělo tam být "epi moc rád nemá"

kuchy
21. dub 2010

...tak to se omlouvám, bohužel ne všichni doktoři jsou stejní... Někteří jsou super, jiní hrozní 😉 😉 😉 a zrovna dnes jsem byla v poradně s 5 maminkami a všechny se bavily, jak budou mít určitě epi, protože si to zařídí, aby měli lepší porody, tak jsem dnes k tomuto tématu mírně v ráži. Jo hormonky těhulek. 😉 A mě se zase v práci každý divil, proč jsem epi neměla a nechci. 🙂

latvia
21. dub 2010

lenka 😀 mozenme zalozit nemocnicu modry konik 😉
este mi vysvetli ako to myslel tym ze je poznat ze novorodenec bol rodeny s epi...to bolo myslene v zlom svetle? 😕
ja ten nazor v podstate chapem, nie kazda tuzi mat kontrakcie niekolko hodin a potom vystavena lezat jak mrtvola na koze a mat uz po porode....niektore sa proste chcu tesit a nie len bezvladne lezat (ked sme chodili uspavat potrhania pri tazkom porode tak matky boli pri polovedomi)...

kuchy
21. dub 2010

lenkabu, super , jsme tu skoro celá nemocnice. 😀 Taky mě to pobavilo to 21 st, třeba jednou bude někdo rodit za nás, aby nás to nebolelo 😀 😀 😀

latvia
21. dub 2010

kuchy, suhlasim, mam jedneho stareho kolegu, ktory intubuje niektorych ludi pri vedomi 😔
a tieto reci tehulky vacsinou prejdu a niektore proste epi prehodnotia pri kontrakciach a nedaju si pichnut...ved to kazda pozna, jak sa v tehotenstve "vychvalujeme" a planujeme rozne blbosti 😅

lenkabu
21. dub 2010

Myslel to tak že novorozenci po epi byli malátnější 😉 Ono záleží jak kdo k porodu přistoupí,mně se zdá že s epi to prostě není porod 🙂 A nejsem masochistka to vážně ne 😀

lenkabu
21. dub 2010

Já jezdila v záchrance s dr co intuboval při vědomí 😝 Tohle se nade mnou sklonit tak uteču i hrobníkovi z lopaty 😅

kuchy
21. dub 2010

😀

latvia
21. dub 2010

lenka, mozno to bol jeden a ten isty 😅
a divim sa ze prave u apolinare nieco take povedal, vzhladom k tomu ze tam sa epi pichaju ako na beziacom pase 😕 a parizek jednou rukou 😀

kuchy
21. dub 2010

ten smajlík byl k masochismu....
...to druhé směšné není,,,,,fuuuj, taky mám pár takových zážitků,ale to nepatří k epi....
Prostě ani nechci ležet jak neschopná lata po epi a čekat, až ucítím, ty hrozné stehy. Dvě hodky po porodu jsem šla do spršky, umyla si hlavu a šup pro mimi at je se mnou 150m přes celé odd, druhý den už jsem se balila a třetí šla domů a to jsem měla 9 stehů a k zadku 😝

latvia
21. dub 2010

kuchy a ty si urco aro sestra?? 😅 po epi sa nelezi 😝

kuchy
21. dub 2010

jsem, pracuji tam 5 let, jsem z lůžek, u nás leží všichni 🙂

kuchy
21. dub 2010

nemusí,ale stejně leží....člověk je jak zblbnutý... 🙂

helcah
21. dub 2010

Jo je to směšný, když mi jedna známá říkala že přijela do porodnice a hlásila, že chce epidurál, přitom dítě bylo za hodinu na světě. Já jsem třeba byla přesvědčená, že ho nechci, že to prostě zvládnu, ale v kontrakcích jsem byla úplně mimo, byly fakt silný a trvaly asi 16 hodin - přičemž ze začátku byly po 5ti minutách a pak 7 hodin po půl minutě. Tu bolest člověk musí vydržet, ale nemá sílu spolupracovat. Po epiduralu jsem byla schopná alespoň komunikovat s asistentkama a chodit, čímž se to možná i urychlilo. Byl to spíš takový doping. Druhá věc je, že ještě půl roku po porodu mě dost bolelo v místě vpichu epiduralu, což bylo hodně nepříjemný a omezující. Taky si nejsem jistá, zda mi to nezhoršilo migrény, na který dost trpim. Ale bez něj bych to prostě nedala, to vím, jelikož už se o mě při každé kontrakci pokoušely mdloby. No ale říkám si, že jsem bez něj vydržela vlastně 13hodin, takže taky dobrý.

kuchy
21. dub 2010

teda pokud mamču ten porod řádně neprobere....

latvia
21. dub 2010

aha, takze ty vani epi pichat nechodis s dr.....
po epi sa nelezi, ak u vas hej, tak to nieje standardne

latvia
21. dub 2010

kuchy, tak u vas zrejme nepichaju epidural spravne...ozaj a ako vies ako to tam vyzera? pokial viem, tak lozkove sestry maju svojich pacientov a nechodia k pichaniu epiduralov, na to su salove-aro sestry...

kuchy
21. dub 2010

...my asistujeme epi u nás,nesmíme v zeleným vytáhnout paty z odd. 🙂

kuchy
21. dub 2010

jsou i akutní porody, kam beží, kdo má nohy , třeba v noci, když se operuje...

latvia
21. dub 2010

ano, na akut.porody bezi sluziaci doktor so salovou sestrou....ale dobre, zrejme je to u vas inac

mamusia
21. dub 2010

Takze aj z mojho sudka....

..ja som zas rodila s epi...no myslela som si,ze bude omnoho lahsie,ze ako zacne bolest,hned mi ju pichnu...no oni ma nechalli v silnych kontrakciach asi 2 hodky a az potom prisla neurologicka mi ju pichnut, prva davka zabrala trochu (samozrejme, ze omnoho lepsie nez predtym),no trvalo to asi pol hodku a potom znova...tak prisla pichnut druhu,to som musela este cakat,kym pride..tak tiez som uz dostavala velke kontrakcie.....druhu mi pichli asi silnejsiu,bo ta superr zabrala,ked isla kontra,tak som citila iba tlak slaby pri konecniku......az kym mi nekazali lahnut nabok,aby sa babopresunulo nizsie, vtedy mi cela epi padla na jednu stranu,cize tam ok a v druhej polke strasne bolestive kontrakcie...

Potom mi uz nechceli pichnut,ze aby som citila,kedy mam tlacit...uz som myslela,ze umrem a ked som dorodila,tak mi pichli poslednu davku nasitie...to sitie som ku koncu aj tak citila,no bez epi si neviem predstavit,ze co to sitie musi byt za bolest!

Ja som mala strasne tazky porod(nie len kontra),ale sam porod a som vdacna zato,ze aj ked iba malo,ale pomohlo a mala som epi!

A take reci ako ze je v lludskej rase nieco prehnite,ked sa nedokaze rozmnozit bez oblbovaku........tak to je podla mna dobra sprostost..to ako keby ...naco chodit autom???vsak mame nohy!

latvia
21. dub 2010

poslala som ti ip kuchy

kuchy
21. dub 2010

..citlivost a hybnost končetin epi samozřejmě neomezí,ale na vnímání vliv mít může a po porodu je motolice i bez epi 😀 😀 😀 U nás máme epi hlavně kvůli lepší analgosedaci pac. při odtlumování.

latvia
21. dub 2010

mamusia 😀 jj, alebo trhanie zuba, naco si to ludia nechavaju umrtvit? 😝

mamusia
21. dub 2010

A po epi som nemala ziadnu motolicu...mozno mi pichli velmi male mnozstvo. 😒

latvia
21. dub 2010

kuchy, tak ale bavime sa o porodnom epidurali a nie o tom pre ine indikacie 😝

zuzana76
21. dub 2010

ahojte baby, mam na vas jednu taku otazku, aj pri sekcii sa intubuje, vsak? To je zavedenie tej hadicky do priedusnice, nie? a ked to robi pri vedomi, to musi byt strasne neprijemne a asi aj bolestive a preco to robia pri vedomi? Po prebudeni ma boleli pluca, resp. priedusky, tak to asi z tej intubacie, nie?

a este som sa chcela spytat, ze vo filmoch som videla, ze ked je clovek uspaty, tak mu este aj prelepia oci paskou, to sa robi kvoli comu? a neodstrani pri tom aj obocie dotycnej osoby 😀 , to mi robili pri sekcii tiez?

Su to len cisto otazky zo zvedavosti.

latvia
21. dub 2010

pri sekcii sa intubuje vzdy, ak si v celkovej anesteze ale nerobi sa to pri vedomi 😉 po prebudeni ta mohlo poriadne boliet v krku, totizto intubuje sa velmi rychlo a tak tam tu hadicku castokrat musia rychlo narvat....takze ti nou poskriabu sliznicu priedusnice...tiez som si to zazila, akoby som tam mala ziletku 😝
oci sa neprelepuju standardne, ale robi sa to aby sa viecka neotvarali, kedze spiaci pacient neklipka a moze mu vysychat oko 😉

henikav1
21. dub 2010

Pridam vam moj nazor na epiduralku. Povodne som ju nechcela, ale kedze moj porod trval 22 hodin, posledne hodiny som uz nevladala a bola som rada ze takato moznost existuje. Nebola som vobec zblbnuta, nebola to nejaka naladovka, ale epiduralna, ta sluzi len na to aby mamicka necitila bolest a ja som teda necitila bolest, ale citila som kontrakcie, ale bez bolesti, len ako take vlnenie v bruchu. No a nemohla som chodit, lebo tym ze je spodna cast akoby umrtvena, mohla by som spadnut, tak som musela lezat, kym ucinok vyprcha. Nikdy som s tym nemala neskor problemy a maly tiez nie je nejaky zaostaly. Tot moj nazor, nelutujem ze som sa tak rozhodla. Este k tomu pichaniu, epiduralku u nas nepichaju sestry, ale normalny anesteziolog

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru