Jaké máte zkušenosti z porodu bez epidurálu?

snehurka11111
1. zář 2008

Ahojky maminy,

chtěla jsem se zeptat na Vaše zlušenosti a pocity při porodu bez epiduralu? Mně ho totiž zakázali, tak snad se to zvládne i bez něj 😉

ivusakos
2. zář 2008

Hm, tak to já bych bez EPI asi pošla. Ta bolest byla nesnesitelná a vyčerpávající, už jsem omdlévala a nestačila s dechem. A to jsem hrála nejdříve hrdinku a odmítala ho. Pak jsem už lezla po stěně a prosila, aby mi to píchli. Ani poté to ale nepřestalo bolet úplně. Spíš jsem jen otupěla. Kamarádce dali EPI a ona pak vůbec nic necítila. Dokonce jí museli říkat, kdy má kontrakci a prcka vytlačila. Tak to já cítila všechno!

kacka.va
3. zář 2008

ivusakos: tak to jí dali moc silnou dávku, to je pak naprd.

kopcik
3. zář 2008

ahoj. já šla rodit s tím, že jsem statečná a že to zvládnu bez zbytečného hulákání a hlavně bez epi 😅 no porod mi trval 15 hodin a nebylo to zrovna příjemné... takže jsem asi po 10-ti hodinách prosila o epi, ale ten mi pomohl asi na 45 minut. další dávku mi píchnout nechtěli, takže jsem zase další 4 hodiny protrpěla ty nejhorší stahy. příště už to určitě zvládnu bez něho. těch 45 minut mi nestojí za to, aby mi něco píchali do zad. a navíc mě ještě dnes docela to místo kolem vpichu bolí - mám 7 týdnu po porodu!!!!

poupe
3. zář 2008

me epidural taky nedali,byla jsem otevrena na 10cm 🙂 ,pak me prestali kontrakce a vyvolali mi je a to byla sila,ale prezila jsem a clovek pomalu zapomene 😉

sarkal
3. zář 2008

Já mám také migrénu,ale tohle jsem teda nevěděla.Migrénami trpím už od 6let,ale teď v těhotenství ťuk ťuk mě to vezme maximálně dvakrát do měsíce a hodně slabá,kéž by to tak bylo i po porodu.
Já jsem na epi ani nepomyslela,ale tohle jsem nevěděla.Říkám si,že to prostě bez epi přežiju jako spousta jiných 😉 i když mám strach opravdu velký a čím víc se to blíží tím větší,mám vůbec hrůzu z nemocnic a doktorů takže o to je to ještě horší,ale jelikož se mi hrozně špatně spím a jsem ráda,že se v noci přetočím(dříve jsem nejraději spala na zádech a to teď nejde ☹ ),taky chodím tak třikrát za noc na malou,pálení žáhy atd. no prostě až to přijde tak to pak bude obrovská úleva až se prcek narodí,beru si manžu tak snad to zvládnu(nic jiného mi ani nezbude 😖 ).

petja
4. zář 2008

do epi bych nikdy nešla,už ten pocit že mi rvou něco přes páteřní kanál,,brrr,pak ani nevědět,kdy mám tlačit.Svoje bolesti jsem si ráda prodýchala a porod byl nezapomenutelný zážitek.Kamoška měla epi a kdoví co v žíle a ani si na porod nepamatuje.A to,že hrozí silné migrény taky vím...

gigi2
6. zář 2008

Minulý týden mi rodila kamarádka, nechala si píchnout, epi ale měla křížové bolesti a na ty to moc nezabírá.Sama říkala, že vůbec nezaznamenala jakýkoliv rozdíl v bolestech před a po epi.

Sama jsem rodila před 12lety bez epi, 22 hod a syn si z porodu odnesl trvalé následky,naštěstí jen v podobě LMD. 😠
I přes tuto svoji nezapomenutelnou vzpomínku bych si nenechala dát epi ani teď,špatně vedenej porod epi neovlivní.Pěkný víkend všem.... 🙂

anta
6. zář 2008

Ahojky holky, tak to já měla taky bolesti jako prase, zrovna ty křížový. Když jsem škemrala o EPI nebo nějaký jiný utišovák, tak mi bylo řečeno, že mi to můžou dát až budu otevřená na 6-8 prstů, no a pak jsem si na to už ani nevzpomněla. Porod mě docela slušně vzal, ale nakonec jsem to zvládla i bez utišujících prostředků 😉

lulanek
6. zář 2008

Ahojky maminy...já mám takovej problémek a chci se poradit.Mám pocit že už jsem dostala menstruaci Myslíte že je to možné...Bohužel nekojím,takže nevím jestli je to MS nebo jen silný očistky,ale takový jsem měla naposledy v porodnici.A jelikož vím,že očistky mají svůj specificky pach,tak už podle toho myslím,že to očistky nejsou.Jsem z toho trochu na prášky...babička mi říkala,že mám silný očistky,protože pořád běhám kolem malí a že se s tím srovnává tělo po svým.Jen by mě zajímalo jestli je možné mít MS takhle brzy Děkuji za odpovědi

xsuzzi
6. zář 2008

Ahojky já byla též bez epidurálu,nechtěla jsem ho🙂
takže porod bez epi je jako bolestivý 😅 ale kontrakce byli docela v pohodě,dali se rozdýchat,za to 4 hodinový tlaky na konečník(neotvírala jsem se) se rozdýchat nedali a v téhle fázi bych epi brala všemi deseti,ale jinak pohoda🙂

martinka79
6. zář 2008

já měla bolesti pokaždé křížové,ale těžko soudit zda byly velmi bolestivé, vždy jsem to ustála bez epi a musím říci byla to krize jet v bolestech jednou 1hod. do porodnice a jednou do Prahy ráno přes zácpy....
Záleží to na snášení bolesti, vyspalosti a celkovém vyrovnání organismu, fakt jsem to vydržela v poho, vše bylo rychlé, ale kdo ví třeba to byla procházka růžovým sadem nebo nevím. ale s epi jsem svolení dala nebyl čas ani na klystýr

kacka.va
8. zář 2008

lulanek: klidně to můžou být ještě očistky, v porodnici jsem se ptala a prý očistky můžou odcházet celé šestinedělí. Jinak já teda nijak specifický pach neměla, takže s tím poradit nemůžu

janab78
8. zář 2008

Rodila jsem vyvolávaným porodem a posledních 5 hod jsem si myslela, že tu hrůzu snad nepřežiju. Měla jsem křížové bolesti od začátku v intervalech cca ma 3min a škemrala jsem o epidurál, který jsem před porodem zavrhla. Epi mi nakonec dali na poslední 2 hod, kdy jsem se konečně trochu otevřela, ale vůbec mi to nezabralo. Opravdu záleží na každé z nás a na porodu. Mně třeba to dýchání nepomáhalo vůbec.

limin
8. zář 2008

ahoj holky, já do této chvíle nebyla rozhodnuta, jestli epi ano, či ne. Dnes mi dr. potvrdila, že do týdne rodím a já se teda rozhodla, že to zkusím bez Epiduralu 😀 . Kámošky mi taky tvrdí, že se to dá zvládnout. Teď si hraji na hrdinku, tak uvidím. Pak pisnu a přidám zkušenost 🙂

lenkabu
8. zář 2008

limin: to víš že se to dá....já rodila bez epi,nechtěla jsem ho ale řekla jsem si že kdybych to nezvládala,dám si ho píchnout....a nakonec mně to v průběhu porodu ani nenapadlo,bolelo to hodně,ale ne tak aby se to nedalo vydržet 😉 To dáš,neboj.

dnada
10. zář 2008

taky sem rodila bez epi ,ale dostala sem mírnější oblbovačku do zadečku,když sem z bolestí měla křeč v celém těle ,pak už to byla hračka 😉

dokca
29. zář 2008

Ahojky, taky jsme rodili bez epidurálu,bylo to naše první a já si to chtěla užít. Příště jej ale chci 🙂

betina
29. zář 2008

ahoj holky,
tak to já jdu ve středu na vyvolávání a epiduarl nedostanu- mám přesně v místě, kde napichují tetování a tedy no comment...epidurál mi nedají. Takže to budu muset zvládnout bez něj ☹

monik76
29. zář 2008

ahojky, tak já rodila 2x a bez epiduralu. Ani jsem si na něho nevzpoměla a bylo to naprosto v pohodě. Kdybych náhodou měla ještě někdy rodit tak taky bez. Dá se to zvládnout, ale taky musím říct, že oba porody byly rychlé a ty silnější bolesti trvaly tak snad hodinu. 😉

vrtule83
29. zář 2008

ahojky, já rodila bez epidurálu ani jsem ho nechtěla a to jsem porod neměla zrovna rychlý a příště ho chtít také nebudu, prostě si to prožít se vším všudy

makak21
29. zář 2008

Tak já taky rodila bez EPI. Porod mi vyvolávali, takže jsem tam už šla s tím, že ho chci a oni pořád, že jsem na 1 a až budu na 3, tak mi ho dají...na 1 jsem byla hooodně dlouho a když jsem fakt už škemrala, tak jsem najednou byla na 6 😠 😀 Dostala jsem nějaký koktejl do kapačky a zvládla to i bez EPI 😉 Dá se to, i když ta bolest fakt příjemná není 😅

pipisek
30. zář 2008

tak já byla taky na vyvolání...na epi jsme se domluvili předem a pořád měli dost času a najednou jsem byla na 8 a už mi ho nedali.
u prvního porodu jsem epi měla a je to nebe a dudy, s epi daleko méně bolesti.....

xsuzzi
1. říj 2008

tak já jsem taky rodila bez EPI,nechtěla jsem ho a porod byl nakonec vyvolávaný(2 kapačky oxy) pač po prasknutí vody se vůbec nic dobu nedělo a musím říct,že příště chci EPI už ve dveřích,jinak nejdu rodit 😅 😅 😅

edimon
1. říj 2008

..já jsem rodila s EPI a pokud budu rodit znovu, tak si o něj řeknu. Před porodem jsem nad tím nějak moc nepřemýšlela a vlastně ani během porodu..měla jsem jiné starosti že? 😀 Měla jsem kontra od 4:30 po 5 min...od 14h po 3min...a furt jsem se neotvírala. Kolem 20h mi rupli vodu, pač už se jim nezdál monitor. Ve 21h přišla dr, jestli mi mohou nabídnout EPI (neskuhrala jsem, neřvala jsem, neškemrala o léky..jen asi dr viděla, že toho mám od rána plný kecky 😝 ), abych měla dost sil na sále. Kývla jsem, pač jsem před sebou podle jejich slov měla asi další 4h. Napíchnutí naprosto v poho...úleva okamžitá...kontra jsem cítila jen trochu, jak malý tlak v břiše, takže mě pak dirigoval dr podle monitoru. Nebyl to lehký porod, malej měl šňůru kolem krku a ramene a při porodu VEXEm byl pak kříšen - nesestupoval, jak ho škrtila šňůra. Dr mi pomáhali, furt se ve mě hrabali atd, aby se mi trochu uvolnily porodní cesty a i EPI trochu pomáhá s otvíráním...myslím, že bez EPI bych asi takle v poho nespolupracovala a možná by malej ani nebyl tak rychle venku, pač už bych neměla sílu tlačit. Já tedy můžu EPI vřele doporučit, takle jsem poslední hodiny zvládala naprosto v poho a měla jsem dost sil rychle vytlačit prcka na druhý zatlačení a je možná i díky tomu bez následků, protože nebyl dlouho bez kyslíku. Žádná migréna nenásledovala, ani motání hlavy a ani bolesti zad. Jen jsem cca do 5m občas pocítila jemné mražení v místě vpichu.

helcah
1. říj 2008

Taky mi bylo doporučeno epidural nebrat protože se už dlouho léčím s bolestmi hlavy. Nechci po porodu být tři dny nepoužitelná protože tak si vždycky při migréně připadám. Ale měla jsem už jednou poslíčky 3 za den a musím říct, že záda mě bolela jako by mi v nich někdo lámal kosti od kříže až do hrudníku. Takže nevím jestli nakonec budu tak statečná, musím bez něj vydržet co nejdýl a pak mi ho snad nebudou moc dát. No už se teda těším 😀

rezetka
1. říj 2008

Ahojky, tak si dovolím taky přispět. Rodila jsem absolutně přirozeně, jediným zásahem bylo propíchnutí plodové vody a to až to bylo opravu nutné. Přirozený porod jen doporučuju. Porod prostě bolí, ale nebolí tak, aby se to nedalo ustát. Pokud ovšem má rodička zdravotní problémy nevidím důvod proč by epidurál neměla mít. Ale fakt to jde holky i bez něj a je to krása. A taky jde o to, že ne všude ho mají možnost a vůbec chtějí píchat...
Ženské přeci nejsou žádné máčky, ne? A když to zvládly tisíce jiných před váma, proč ne vy? 😀
Ale v zásadě nejsem odpůrce epi 😉, jen vás chci ujistit, že to bez něj opravdu jde a je to paráda.

lenkabu
1. říj 2008

Souhlas s rezetkou....kdyz je porod dlouhy nebo nepostupuje tak epi urcite,ale "jen" kvuli bolesti u normalne postupujiciho porodu mi to prijde zbytecne...opravdu se to da bez nej.

xsuzzi
1. říj 2008

Teri 😅 😅 😅 😅 ti si ftipná 😀 😀 😀 😀 prej a je to paráda 😅 😅 😅 😅 😅
já ho teda jak sem říkala taky neměla a kdybych se nepřestala otvírat,tak bych s porodníma bolestma řekla,že to byla brnkačka,ale když sem začala mít tlaky a byla otevřená jen na 4 a ty tlaky jsem měla ještě 4 hodiny než jsem mohla vůbec tlačit,tak bych dala všechno za EPI 😅

animatua
4. říj 2008

ja jsme rodila bez epi a da se to zvladnout, ale musim rict ze kdybych tesne predtim nez jsem zacala tlacit, kdyz uz jsem mela strasne silny kontrakce a sly jedna za druhou, mela silu si rict o epi, tak bych si o nej snad rekla 😀 nastesti jsem tu silu uz nemela a ted jsem fakt rada, po porodu jsem vstala a byla jsem schopna se hned postarat o malou.. podani epiduralu taky muze zastavit porod, takze se rodicce musi dat oxytocin, potom dalsi epidural, vsechno jde diteti do krve a muze z toho mit spatne ozvy, takze porod strasne lehce konci klestema nebo cisarem.. 😒

v zasade ale proti epi nejsem,v tech bolestech clovek nedomysli co by kdyby, kazdy ma prah bolestivosti jinde a psychika je taky strasne dulezita 😉

lucenek
4. říj 2008

animatua s tím že jde všecho dítěti do krve nemáš pravdu, to co dostaneš do epidurálu zůstává v likvoru a jde ke koženům bederních nervů, čili je to v uzavřené nádobě a nikam to nemetabolizuje nepřechází to do krve a tím pádem to v žádném případě neovlivňuje dítě
Já rodila taky bez epi a dá se to zvládnou nejhorší bylo sotva končila jedna kopntrakce začínala druhá a nesmět tlačit, ale jakmil e se tlačit může tak ta bolest jde přetlačit, tak že to jen brní teda pokud se do toho dá vše 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru