Jaké máte zkušenosti z porodu bez epidurálu?

snehurka11111
1. zář 2008

Ahojky maminy,

chtěla jsem se zeptat na Vaše zlušenosti a pocity při porodu bez epiduralu? Mně ho totiž zakázali, tak snad se to zvládne i bez něj 😉

latvia
21. dub 2010

jj, sestry to pichaju len v usa a arabskych statoch 😉

mamusia
21. dub 2010

ano,picha to anesteziolog,nie neurolog 😀 to som sa pomylila 😀

zuzana76
21. dub 2010

latvia,dakuejm, no take hrozne to az nebolo, to bolenie v krku, sekcia bola urgentna

ale ked ste tu pisali, ze niekto intubuje pri vedomi, tak to preco?

kuchy
21. dub 2010

Já se zubaře bojím víc než porodu...
🙂

iwusca
21. dub 2010

ahoj
ja som tiez rodila bez ale priznam sa ze ked som bola tehu tak som chcela lebo bolest neznasam...ale u nas to je tak ze treba ist pred porodom do nemocnice a dopredu si to vybavit a aj tak este nie je istota ze ju pichnu . a to sa mi uz s bruchom po nemocnici behat nechcelo tak som si povedala ze to vydrzim 😀 porod mi vyvolavali lebo som skoro 2 tyznde prenasala a trvalo to od 6 rano do 20:20 vecer a bolesti som mala az asi od 17 takze tri hodky. aj ked to bol komplikovany porod, malej sa nechcelo a bola velika a bolelo to jak svina tak uz na druhy den som rozmyslala kedy bude dalsie 😀 😀

helcah
21. dub 2010

Henikav tak to je zajímavý, že jsi nemohla chodit. Já jsem zase po epiduralu chodila, dokonce mě posílali procházet se po chodbě - s doprovodem samozřejmě. Je fakt, že jsem cítila mravenčení v nohách.

latvia
21. dub 2010

mne sa zda byt bolest po vrtani zubu jednak mensia a jednak kratsia nez pri porode 😉

zuzi, u nas jeden intubuje pri vedomi ludi napr. pri nepriechodnosti criev a stavy, kde hrozi ze sa moze cochvila pozvracat....on to robi takto svojsky 😒

a pri SPRAVNE pichnutom a nadavkovanom epidurali sa chodit da

mamusia
21. dub 2010

Ja som porodila o 5 rano a o som uz chodila......nepocitam to,ako som sla este skor do postele.

mamusia
21. dub 2010

o 8 malo byt 😀

helcah
21. dub 2010

Latvia a prosím Tě, čím může být, že ještě půl roku po epiduralu mě bolela záda v místě vpichu? Neuroložka mi řekla pouze to, že to tak být může.

zuzana76
21. dub 2010

latvia, aha, no tak takemu sa radsej nechcem dostat do ruk 😀

latvia
21. dub 2010

ihla ktorou sa picha je dost hruba a vacsinou sa treba "rypat v chrbate kym sa dosiahne vytuzeny priestor....a v kazdom tkanive mas nervy, je to zrejme tymto podrazdenim.....si pisala ze mavas aj migreny, ze? mas zrejme vyssiu citlivost na bolestive stavy...ale malo by to prejst...ci uz preslo?

helcah
21. dub 2010

Po tom půl roce to přešlo, s migrénami chodím na neurologii už deset let, tak je to možné.

latvia
21. dub 2010

heli, tak urco ak by naaaaahodou toto druhe mimco malo ist cisarom, tak urcite nie spinal, ale celkovu, mas velky nabeh na bolehlav po spinali..

zuzana76
21. dub 2010

ale to uspavanie je take zvlastne, clovek nikdy nevie, je to taky zvlastny pocit - zobudim sa , ale zase ja som sa velmi dobre vyspala a tusim som mala aj sen, neviem ci je to mozne, uspavali ma uz 2x a zakazdym som mala pocit, ze sa mi nieco snivalo

helcah
21. dub 2010

Latvi a když bude druhý porod přirozený tak myslíš, že epidural radši nebrat a vydržet?

latvia
21. dub 2010

😀 jasne, sny mozes mat 🙂 ja ked som zaspavala prvykrat tak som mala pocit ze mi niekto sadol na hrudnik, po porode to bolo fajn, take lahunke zaspatie ani neviem ako 🙂

latvia
21. dub 2010

druhe babatko zvacsa ide rychlejsie 🙂 ako poistku si ho dat mozes, ale myslim ze to pojde aj bez epi 🙂

helcah
21. dub 2010

Všichni říkají, že druhé půjde rychleji a malá měla 4,20kg tak prý už budu lépe připravená, tak to snad dám i bez epiduralu. Moc děkuji za odpovědi.

latvia
21. dub 2010

heli, uvidis, ja som dost panikarny typ ked nemam vsetko vopred premyslene a radsej sa na vsetko poistim 😉 v zalohe epi mozes mat, ak ju nevyuzijes ,super 🙂

henikav1
21. dub 2010

helcah, ja si myslim ze by som to bola zvladla to chodenie, ale mi nedovolili, aby som nahodou nespadla, ked si necitis uplne dobre spodne koncatiny. Ale inac som bola uplne pri vedomi, ani len oblbnuta som nebola, vobec nic. Tiez trpim od mlada na migreny, ale nepobadala som, ze by sa to nejako zmenilo, ani nezhorsilo, ani nezlepsilo. Samozrejme, kazdy sme ini, kazdy reaguje inac

latvia
21. dub 2010

ked zene zakazu chodit, tak sa odporuca aspon sadnut si na fitloptu a pohupovat sa na nej s tym ze sa matka opiera o postel...gravitacia je dolezita i ked je pichnuty epidural

j.cien
21. dub 2010

Ahojky, pristi tyden me ceka SC ve spinalu...mam z toho trochu strach..jaky to ma prubeh?Dekuji moc 😉 jsem hysterka ,prvorodicka PO ivF 35LET...

latvia
21. dub 2010

sice si mimo temu ale prebieha to asi takto: bud vecer pred alebo rano nastupis nalacno do nemocnice, odvezu ta na operacku, tam ti pichnu spinal - bud v sede alebo na lavom boku urobis "kocici hrbet " 😉 vyhladaju si miesto kam pichnut, malinko to stipne a zacnes citit brnenie a teplo v nohach...polozia ta na stol, napoja na EKG, dotanes tlakovu manzetu a jednu infuziu, vydezinfikuju ti brusko, prikryju ta plachtami a zacnu rezat, nic neucitis, do 5 minut vytiahnu babatko...pri vytahovani ti zrejme bude zle od zaludka lebo budu nanho tlacit, ale trva to len chvilku....potom budes pocut krik ,ukazu ti babatko, ty sa pokochas a zacnu ta sit...cca 20 minut, zasiju, utru, daju na vozik a sups na izbu 😉

pri celkovej narkoze je to kratsie 😀 tam budes pocut len : maminko zhluboka ddychejte .....a zrazu sa prebudis 😉

crca
21. dub 2010

J.cien-taky jsem měla císaře ve spinálce a je to paráda,je to jen trochu divný,když tě kuchaj a ty jsi vzhůru,ale nic neuvidíš,plentu budeš mít těsně před odbličejem 😅 ,můj průběh byl-nejdřív mě vycévkovali(nic hrozného,z toho jsem měla strach velký a pohoda),pak mě odvezli na sál,tam mě píchli do páteře spinálku,no nebolelo to,ani jsem to necítila,ale ohni se v sedě (udělej jakoby hrb),když máš v břiše dva melouny 😀 ,ale jo,nakonec to šlo v pohodě 😀 ,pak jsem v momentě začala cítit,jak mě odchází nohy a za těch pár vteřin mě pokládali,protože už jsem je necítila 😅 ,zvláštní pocit 😅 ,no a pak už to tak nějak šlo,napíchli pro jistotu kanylu do žíli,na druhou ruku nasadili tlakoměr,kterým neustále měřili tlak a pka se mě zeptali jestli něco cítím(cvakli mě pinzetou)a už to jelo,necítila jsem nic,jen takové tahy a pak když mě šplouchala asi krev,nebo voda na ruku,kterou jsem měla podél těla(teď si uvědomuju,že jsem ten tlak a kanilu měla na jedné ruce),to bylo dost nepříjemné,to teplo a ty se nemůžeš utřít 😀 ,najednou vyndali ty moje draky apak už to bylo tak nějak mimo mě 😀 ,co asi pro mě bylo nejhorší,tak když mě píchli(teď si nevzpomínám na název),ale je to vlastněna vypuzení placenty,ale u císaře se to jen uvolní a oni jí vyndaj),to mě šel hrozný tlak do hlavy a na hudník,ale rozdýchala jsem to.Pro případ tam mají kyslík,že to nějaká mamina prostě neudýchá,tak jí dají dýchnout.Není to nebezpečné,ale strašně nepříjemné.No a nejhorší z toho všeho bylo PRO MĚ těch 4-5 měsíců po,to vstávání a bolavé břicho........Tak sand jsem tě trochu uklidnila,ale jinak se na to strašně rychle zapomíná 😉 Nám bude za týden 1 rok a říkám si,jak to rychle uteklo 😉 Hodně štěstí a zdravá miminka. 😉

rybca
21. dub 2010

Ak sa mozem pridat, tiez som rodila cisarskym, so spinalkou, ale nie planovane, a keby som si mohla vybrat, tak by som si to zvolila znova..🙂 Mozno sa tomu cudujete, ale rodila som skoro 3 dni, dve vyvolavacky a potom som sa prestala otvarat. Spinalku mi pichali na dvakrat, lebo som bola strasne opuchnuta, ale inac som bola velmi spokojna, rychlo som sa zahojila, v nedelu podvecer som porodila a v piatok po obede ma uz prepustili...🙂 Po vybrati maleho ho umyli, ukazali mi ho a potom uspali. Prebudila som sa az na izbe. Jediny divny pocit bol po vybrati, nejak sa vo mne dost smatrali..🙂 Zartovali, ze je nieco so slepakom..🙂 potom ma uspali..🙂 to asi tu placentu odoberali..🙂

latvia
21. dub 2010

holkyyyyy, tato tema nieje o cisarovi 😀

lara1705
21. dub 2010

Ja si myslim že nie je na škodu pocitiť čo je to porod. Pri bolestiach a porode som nemohla dychať tak mi dali kyslik - take silne som mala bolesti. Ale.... Na epi som nikdy ani nepomyslela. Proste chcela som citiť čo to je aj ked som rodila už treti krat. Ale po porode človek hned zabuda na tie hrozne bolesti ked uvidi malu drobnučku tvaričku človiečika.Ale ešte tri dni po porode, ked som spomenula na tie bolesti, až ma striaslo. Ale ked doniesli mi mojho drobčeka tak všetko prešlo. Môj nazor je taky, že ked maš v sebe epi tak poriadne ani nevieš čo je to porodiť. 🙂

latvia
21. dub 2010

😕 takze ak niekto rodil s epi tak poriadne nevie co je to porod?????

latvia
21. dub 2010

nic v zlom, ale dorazaju ma zeny, ktore povedia nieco take.... 😔 to je tak ako ked zena nekoji tak nieje plnohodnotna matka alebo nema tak dokonaly vztah k dietatu ako kojace.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru