Jaké máte zkušenosti z porodu bez epidurálu?

snehurka11111
1. zář 2008

Ahojky maminy,

chtěla jsem se zeptat na Vaše zlušenosti a pocity při porodu bez epiduralu? Mně ho totiž zakázali, tak snad se to zvládne i bez něj 😉

karot
1. zář 2008

Dá se to zvládnout. 😎
Ale ještě nabízejí slabší injekce do zadnice.
Já sice dělala ze začátku hrdinku,protože mě to moc nebolelo,ale pak jsem škemrala jako o život. 😀

lukin
1. zář 2008

snehurka: Já jaksi v té době, kdy jsem měla bolesti, zapomněla, že epidurál existuje 😀 Prostě jsem si na něho vůbec nevzpomněla. A zvládla jsem to 🙂

zanetka82
1. zář 2008

Neboj 😉 každá žena to zvladne. Za tyden si řekneš že to zase tak hrozné nebylo. 😀 A muj první porod rozhodně nebyl procházka růžovou zahradou. 😉

silvik
1. zář 2008

Zanetka má pravdu, zvládneš to i bez něj... mě to taky ani nenapadlo o něj požádat... a zvládla jsem to.... 😉

myska
1. zář 2008

Jsem jak Lukin, taky jsem na to úplně zapomněla a abych řekla pravdu, tak jsem před tím nad epi ani moc neuvažovala.
Neboj, to zvládneš 😉

sarkal
1. zář 2008

snehurka11111 ahojky,mám takovou otázku,proč Ti epidurál zakázaly?Jestli nechceš odpovídat tak nemusíš 😉

konja
1. zář 2008

Snehurka11111: Já porodila dvě děti bez epidurálu i jakýchkoliv dalších tlumících prostředků. A žiju! A vzpomínám na oba porody jako na nejkrásnější zážitky v životě. Porod bolí, hodně bolí, ale na bolest se neumírá. Říkej si, že každou další bolestí jsi blíž a blíž svému miminku a hned se ti to bude lépe snášet. Neboj, to zvládneš 😉

kristi
1. zář 2008

ja rodila taky bez a v pohode. Chtela jsem ho a nestihli mi ho dat 🙂

konja
1. zář 2008

Kristi: U mě ho taky nestihli 😀 Při druhém porodu jsem se o něm chtěla poradit s PA, že bych ho možná chtěla jestli budou bolesti hodně silné. No a jakmile mě vyšetřila aby zjistila jaký je nález a zda by to mohlo jít, tak už bylo pozdě a přidalší kontra jsem už tlačila 🙂 A žiju! Bála jsem se, že to bude hodně bolet, ale bylo to v pohodě.

sisstin
1. zář 2008

snehur: já taky rodila bez epi, ale dostala jsem nějakou injekci proti bolesti...proč mi epi nechtěli dát doted nevim, asi se jim nechtělo volat anesteziologa v noci...s tou injekcí to bylo docela v poho..bolesti sice byly..ale šlo to vydžet vcelku v klidu 😉

snehurka11111
autor
1. zář 2008

sarkal: kvůli migrénám - prý to nedoporučují

swead
1. zář 2008

snehurko, já taky rodila bez epi, samozřejmě že to bolelo a hodně, ale teďka si na tu bolest ani nevzpomenu, jak psaly holky. Neboj, zvládneš to a ještě navíc na sebe budeš hrdá, žes to zvládla bez tlumících prostředků 😉

kristi
1. zář 2008

a to ti zakazali jako osobne? protoze bolest hlavy po epi je vedlejsim dusledkem a jako takova je znama uz dost dlouho. Ty trpis migrenama??

snehurka11111
autor
1. zář 2008

kristi: mně to nezakázali kvůli důsledku, já mám migrény už 10 let ☹

kristi
1. zář 2008

i tak je rozhodnuti spis na tobe, ne?

jak rikam, bez EPI se to da zvladnout v pohode

mysinka
1. zář 2008

Sněhurko, buď v klidu, mně to bolelo jak prase i s epidurálem 😀

snehurka11111
autor
1. zář 2008

kristi: to jo, ale nechci to riskovat, kor když je to zřejmě od páteře

kristi
1. zář 2008

otazka mimo: a to s tim nejde nic delat? nejak vylecit,pohnout pateri? by me jeblo, kdyby me 10 let bolela hlava

krista
1. zář 2008

Ahojky,
já jsem teda něco proti bolestem chtěla, protože mi jaksi pořád tvrdili že nerodim a válela jsem se v bolestech dvě noci 😅 ale nakonec jsem byla na sebe pyšná že jsem to bez něj zvládla! Když jsem slyšela, že někomu to porod zastavilo, to bych se asi zbláznila víc! 😖

snehurka11111
autor
1. zář 2008

kristi: to není v jednom kuse 😉 je to zřejmě dědičný, takže já už si vždycky lupla prášek než to pořádně začlo a bylo to ok

bejana
1. zář 2008

Já taky trpím na migrény a EPI mi dali, ale mám jiný původ - od resekce moudrých zubů... Od páteře bych se asi taky bála 😕
Kristi, třeba s těma migrénama, co mám já, prý nic dělat nejde 😖 Byla jsem u třech doktorů a závěr stejný 😔

snehurka11111
autor
1. zář 2008

bejana: no, právě od té páteře se bojím, mohlo by to mít nějakou souvislost...a pak: jsou to asi keci na uklidněnou, ale prý ten porod zvládnu třeba líp, když jsem zvyklá na tu migrénovou bolest 😎

kristi
1. zář 2008

Bejo, aha...ja myslela,ze kdyz je to takovy,tak se st im prave da neco delat.

Snehu, to vis,ze zvladnes 🙂

bejana
1. zář 2008

Snehur, nebudu ti brát iluze 😅 Každý porod je individuální. Třeba to v tvém případě opravdu tak bude 😉

bejana
1. zář 2008

Porod zvládneš určitě! 🙂

lenkabu
1. zář 2008

snehur:neboj,dá se to v pohodě bez epi...já ho nechtěla páč se bojim si něco nechat píchnout do páteře a ani pak v kontrakcích mně nenapadlo si o něj říct,dalo se to vydržet.Nějaký dlouhý bolesti hlavy když se máš starat o mimino po porodu by byly horší 😉

kaczka
1. zář 2008

Dá se to nádherně zvládnout!!Já na EPI ani nepomyslela!!Sice to bolelo,ale nic co by nešlo vydržet! 😉

kacka.va
2. zář 2008

porod bez Epi se dá, ale po 22 hodinách kontrakcí je to docela peklo a člověk na to hned zapomene a vydržet se to dá

janeyzelvicka
2. zář 2008

U nás v porodce, když chceš epi, tak to musíš nahlásit hned na příjmu, asi se tak brání, aby je nemuseli moc dávat. Já nic neřekla, úplně mi to vypadlo... pak jsem si vzpomněla, když se porod začal rozjíždět, ale už jsem si říkala, že na to kašlu... Pak začaly brutální kontrakce (měla jsem vyvolávaný porod, takže skoro od začátku po dvou minutách), nemyslela jsem vůbec na nic, ani se že miminko blíží, ani se od té bolesti nějak odpoutat, jen jsem funěla... no, přežila jsem to, mám hezkou holčičku a ještě si říkám, jak jsem prostě dobrá 😀

vojtisek2007
2. zář 2008

no jasně, že se to dá i bez EPI - já porodila dvě děti a ani jsem o něm neuvažovala - při třetím jo, už jsem to konzultovala s dr.při kontrolách v těhu - kvůli mému zdravotnímu stavu - a stejně mi ho nedoporučil, protože mám migrény....zakázat mi ho samozřejmě nemohl, ale když jsem si představila zase ty dvou a více denní nesnesitelný bolesti hlavy,zvracení a pod - tak to radši 10x po sobě porodím 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru