Jaké máte zkušenosti z porodu bez epidurálu?

snehurka11111
1. zář 2008

Ahojky maminy,

chtěla jsem se zeptat na Vaše zlušenosti a pocity při porodu bez epiduralu? Mně ho totiž zakázali, tak snad se to zvládne i bez něj 😉

murinka
22. dub 2010

niekto tu tvrdi ze epi je ,,hriech,,? 😕

rybca
22. dub 2010

murinka - niektori sa tu tak tvaria....🙂

lara1705
22. dub 2010

pozri na taku blbu temu ako keby zomrelo dieťa......rozpravať nemienim. Ja mam strach to aj vysloviť ale ked sa niekomu take stane tak niektori tak aj povedia ako hovoriš ty, samozrejme menšina. A nie som až taka veriaca ako pišeš ale verim a viem že Boh riadi naš život a my len niekedy môžeme ho ovplivniť ak chceme...A nie som až taka stara, mam len 35 rokov a to si myslim vek celkom ešte dobry. 🙂 A pred 10 rokmi som tak až v Boha neverila, vedela som že existuje ale nie tak až jak teraz - viac. A to že Boh riadi naše skutky a všetko okolo toho tak som sa presvedčila sama na sebe.P.S. Do kostola nechodim ak ťa to zaujma. 🙂

lara1705
22. dub 2010

rybca, určite som prežila viac bolesti po porode 3 deti ako ty po 1. A nikto tu netvrdi že epi je hriech ale že môže byť nebezpečne. 😝

latvia
22. dub 2010

😕 marnost sediva, od epiduralu k opici??? 😝

tvdrenie o hypoxii plodu po epidurale ma neprekvapuje na pseudoodbornych strankach sa o blbostiach popise az az 🙂 tympadom by polka prazackych deti odrodenych v epi (u apolinare velmi caste) by bola na hlavu 🙄

btw, ja som tiez veriaca a poznam novy zakon, a okrem toho, ani cirkev nevyvracia vedecke teorie o stvoreni sveta....biblia je pisana obrazne, vysvetlit sa da vselijako...kde je pravda, to nevie s urcitostou nik, Boh je nad nase schopnosti aby sme pochopili jeho majstrovske dielo 😉 amen

latvia
22. dub 2010

aj diabol veri v boha, mimochodom 🙂 a ja si nemyslim ze boh riadi moje skutky, ja ich riadim sama, on mi len do cesty nieco pole, a je len na mne ci to vyuzijem alebo nie...o tom je predsa slobodna vola, ci nie? 🙂

tak ked porodim 3.dieta tak sa pridem porozpravat o epi 🙂 ale treba to zvyraznit v teme, ze nazor prvorodiciek je irelevantny 😉

mamusia
22. dub 2010

Mmm,to je pravda....s urcitostou sa nevie nic..... 🤐

Myslela som,ze si viac veriaca.. 😉 Boh Ta vidi,ze nechodis do kostola 😀 😀

lara1705
22. dub 2010

latvia, môžno aj sú.... 😀 😀 😀 😀 😀

latvia
22. dub 2010

lara, prazacke mamicky ta budu milovat 🙂

rybca
22. dub 2010

lara - ale ja nehovorim o sebe, ale vseobecne, ze nemozes viediet, ktora kolko bolesti si vytrpela a tym padom ani zatracovat tie, ktore si od bolesti odpomozu a este k tym porodom, je rozdiel mat bolest 30 hodin vkuse a 3 x po 10 hodinach, ale to asi nepochopis, ak si to nezazila..🙂

lara1705
22. dub 2010

Veriť v Boha neznamena chodiť do kostola, a ked z neho vyjdeš hned aj hrešiš. Boha maš mať v srdci. 😝 Veľke h...o o tom vieš. 😝

latvia
22. dub 2010

lara, pri tvojich vulgarizmoch zacinam mat obavu, ci tvoja viera splna ucel 😕
Boha mas v srdci vtedy, ak ludom robis dobre....

lara1705
22. dub 2010

latvia, prazacke mamičky ma nemusia mať radi, ja to nepotrebujem. Som rada že ma ma rad môj manžel a deti. To mi uplne stači. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lara1705
22. dub 2010

Nikomu som zle neurobila , ja len reagujem ako každy normalny človek. 🙂

latvia
22. dub 2010

lara, to som rada ze ta maju radi

kde sme to skoncili pri epidurali? 🙂

lara1705
22. dub 2010

Ja nikoho nenahovaram na epi, dajte si pre mňa za mňa aj 10 epi . 😀 Však mne je to už jedno, ja som si svoje odrodila. 🙂

latvia
22. dub 2010

😕 ved ti nikto nic nevravi

lara1705
22. dub 2010

latvia, ja sa ani nečudujem že sa zastavaš temu epi, však si to študovala tak aj samozrejme musiš to tu tvrdiť že epi je super. 😀

latvia
22. dub 2010

lara , ja uz na tvoje vety nemam slov....

lara1705
22. dub 2010

chvala Bohu, tema zatvorena.. 😀 😀 😀 😀 😀

latvia
22. dub 2010

pre tie ktore chcu vediet pre a proti epi

http://www.porodnice.cz/epiduralni-analgezie

mamusia
22. dub 2010

Proste epi je zcasti ulahcenie porodu a preco si ho neulahcit,ked sa da??? Je to to iste,ako ine novinky,ktore pomahaju ludom lepsie a lahsie zit (myslim teraz iba zdravotnictvo), proste veda ide dopredu a treba sa s tym zmierit....verim,ze za 100 torokov uz nikto nebude chciet ani rodit spontanne,iba cisarskym. Ako v Amerike napr. Nejde len o " lahky" porod,ale o esteticnost tam dole,preto v USA rodia vacsinou iba tak. 😎

mamusia
22. dub 2010

A este z mojej skusenosti. Predtym,nez mi podali epi som bola cely cas sama,najprv zavreta v izbe s kontra,potom mi dali klistir,co som myslela,ze na zacchode asi umrem a potom ma dali na salu a tam som musela cakat na anesteziologicku. Prisla aj so sestrickou,ja som mala mozno aj teplotu,bo som mala strasne triasky, sestricka,ktora prisla s anest,ma cely cas hladkala po tvari,drzla za ruku,ked mi to pichala a bola so mnou asi 10 min.pred. Proste moj manzel mohol prist az po pichnuti a dovtedy to bolo velmi tazke,najma psychicky pre mna. Tie 2 boli tak strasne zlate,ze ma totalne upokojili a uklidnili,to co potrebuje prvorodicka. Fakt som im zato velmi vdacna!

Sestricky na prijme nemali nejaky zaujem sa starat extra....ale anest.a jej sestricka boli super!

latvia
22. dub 2010

😀 to vies, anest.tim je zlozeny z empatickych kludasov 😉 nikto nam totiz nekeca do prace a kazdy spi 😉 toz ojedineli kontakt s bdejucou osobou si uzivame 😀

veronikapp
22. dub 2010

http://www.choredieta.sk/index.php/porod/epidur... ak by niekto pomedzi tie nezmyselné naťahovačky mal záujem prečítať si niečo, či už pozitívne alebo negatívne...

latvia ma trochu prekvapuje, že ty ako lekárka sa tu snažíš presadiť názor, že EPI je absolútne bezpečné pre matku aj plod...veď predsa je to zásah do organizmu a to vždy so sebou nesie riziko. Sa už neraz popísalo aj o negatívach tak načo to popierať. Ak je to len môj mylný dojem a zle som pochopila tvoje príspevky, tak sa ospravedlńujem.

latvia
22. dub 2010

veronika, ukaz mi prispevok kde som napisala ze epi je absolutne bezpecne 😕

latvia
22. dub 2010

a prave taketo clanky, ktore si tu dala aj ty, stvu zase mna, lebo niesu uplne pravdive....skus si porovnat odborny clanok co som dala ja a ten co si dala ty

demoisellem
22. dub 2010

veronikapp - naprostý souhlas

http://www.wikiskripta.eu/index.php/Epidurální_... i tady se o tom píše. A že je něco výjimečné, neznamená, že se to stát nemůže. A proč zbytečně riskovat.

A navíc, kolik už bylo absolutně skvělých a účinných metod (či léků), které se pak ukázaly po pár letech jako naprosté svinstvo. Tak proč popírat, že to nemůže mít negativní účinky. Proč tedy v zahraničí už od toho ustupují, jak tady bylo psáno?

mamusia
22. dub 2010

V takom stadiu sa uz nehovori o plode...... 😠

latvia
22. dub 2010

okrem toho, v tom tvojom clanku je kopec inych veci, polopravd.... akoze pri koagulopatiach sa epi nema pichat, ale anesteziolog po zhodnoteni stavu a vysledkoch zrazania krvi vie pichnut epidural alebo spinal aj takymto rodickam....
vies ,jedno je internetovy neodborny clanok, a druha vec je realita...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru