Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

furaha
11. kvě 2010

dana - dík za odpověď - a gratuluju! no, bůh ví, čím je to způsobené, velikost asi taky hraje roli. jen, nejhorší moment pro mne byl, když jsem začala brečet, že to nezvládnu - a hned jsem se ubíjela, že všechny to zvládnou, říkaj, že to není tak hrozné a já to nedávám, jsem prostě sračka. a že kopečky mám jen 40 a přitom už brzy umřu. takže taky pozor na tohle, protože podat se takovému pocitu to jen zhoršuje. když mě pak PA i doprovod podrželi, tak jsem se zase nahodila a šlo to. takže připravit se, dobře dýchat a taky nějaké to štěstí.

dana3262
11. kvě 2010

to urcite hraje velkou roli. Vidis, tohle sis rikala a nakonec jsi jedna z nejstatecnejsich maminek vubec! 🙂

furaha
11. kvě 2010

tak dík za ocenění 🙂 nevím, něco na tom svým porodu furt řeším. byl to tak silný zážitek a v podstatě není s kým si o tom promluvit.

scai
11. kvě 2010

furaha jseš teda fakt dobrá! Takhle velké dítě! To bych asi neporodila!
Já teda měla obr štestí, prood jsem měla snad ještě lepší než Dana 😀

hanaharris
11. kvě 2010

Tak i ja bych se s Vami podelila o zkusenost z meho porodu. Rodila jsem u Apolinare v unoru 2010. Byla jsem prvorodicka, tak jsem vubec nevedela do ceho jdu, dle menstruace jsem mela termin na 24.2., ve stredu 10.2. jsem byla na poradne a mala si ten den nechtela nechat natocit monitor, porad ho skopavala, takze jsem se musela preobjednat na patek, k tomu uz ale nedoslo🙂. V noci ze stredy na ctvrtek jsem mela takove divne bolesti v zadech, jako pri menstruaci, ale nijak silne, to trvalo celou noc, porad jsem nevedela, jestli se neco deje nebo ne, protoze bolesti nebyli nijak velke a sem tam i ustupovaly, tak jsem to neresila. Sla jsem jeste rano nakupovat a pak mi to nedalo a volala sveho porodnika, popsala jsem ji sve bolesti a ze si myslim, ze se jedna o plany poplach, ona si to nemyslela, cekala, ze budu volat uz v noci. Kolem 1 hodiny odpoledne jsem dorazila do porodnice. Porad jsem si nebyla jista, zda to neni plany poplach, doktorka me ujistila, ze jsem otevrena na 5 cm a pujdeme rovnou do porodniho boxu. Nechala jsem si pichnout epidural v cca 3 hodiny v domnence, ze budu rodit dost dlouho, ale po dvou hodinach epiduralu ( uplne super, vubec zadne bolesti) behem toho jsem pry pripravena na tlaceni, dostala jsem infuzi na posileni kontrakci a zacalo to, mala se narodila za minutu 6. O 13 dni driv s vahou 3060gramu a mirou 51cm. Zacala hned brecet a vse bylo v nejlepsim poradku. Moje zkusenosti z porodu jsou jen ty nejlepsi. Dnes je moji male Sophince 3 mesice a je to strasny zlaticko, temer vubec neplace a dokonce uz i spinka celou noc ( od 20.00- do 5.30) bez buzeni. Pred porodem me dost vydesily ruzne clanky a videa o porodu, ale u kazde to je individualni, a proto je lepsi to nesledovat a nechat to osudu. Ja mela panicky strach z porodu a chtela jsem cisare, ted jsem stastna, ze jsem rodila prirozenou cestou ( uz druhy den po jsem byla totalne fit) a hlavne, ze se mi narodila krasna a zdrava holcicka🙂)))

hanaharris
11. kvě 2010

omlouvam se za hrubky, ale mala se snazila upoutat mou pozornost 🙂

dana3262
11. kvě 2010

hanaharris - to jsi porodila o 10 hodin dřív než já! Taky u Apol 🙂

hanaharris
13. kvě 2010

dana3262: 🙂))) kde jsi lezela? ja na nadstandardu myslim P1 nebo tak nejak se to jmenovalo🙂 odkud jsi?

hapsesovet
17. kvě 2010

Jaký byl porod? Dobrý. Ale co po porodu? U prvního dítěte jsem měla téměř učebnicový porod, ranní předčasný odjezd do porodnice s kontrakcemi po 5 minutách, následný odjezd domů (nechtěla jsem tam zůstat sama), další příjezd do porodnice odpoledne, s kontrakcemi po 3 minutách, dále strávených 7 hodin na sále, převážně ve sprše. Manžel mi moc pomáhal, o půlnoci se nám narodila zdravá holčička. Nikdy nezapomenu na tu dávku endorfinů, úlevy, krásných pocitů. Druhý porod proběhl velmi rychle, během dvou hodin od příjezdu do porodnice se nám narodila druhá zdravá holčička. Moc jsem se těšila na ty endorfiny a pocity štěstí, ale! Stalo se, že se neodloučila placenta. Miminko mi po porodu dali na bříško, zkoušelo se kojit, ale placenta stále ve mně. Pak malou odvezli a do mě začali cpát utišující injekce a sestry mi cpaly palce do pupíku a zvenčí se snažily placentu ze mě vymáčknout. Nešlo to. Doktorka, ač na ní bylo vidět, že to nechce dělat, nechce mi ubližovat, si nasadila rukavici a snažila se uvolnit placentu rukou, nešlo to a ona mě netrápila, naštěstí. A naštěstí tam byl také můj gynekolog a říkal ať počkají, ale sestry mě stále ještě mačkaly ten pupík, až jsem tam měla škrábance od nehtů. Snažila jsem se na všechno ptát, ale nikdo mi nic moc nevysvětlil. Po dvou hodinách pokusů, zrovna když objednávali operační sál, se placenta odloučila sama a oni nás nechali s manželem o samotě. No ale endorfiny byly fuč, byla jsem jen oblblá z léků. Druhý den jsem stejně šla na revizi děložní dutiny pod narkózou. O porodech jsem toho přečetla hodně, ale o takovéhle komplikaci nic. Tak jen předávám zkušenosti a přeji pohodové porody a krásná miminka!

jeremina
18. kvě 2010

Ahojky - Hapsesovet - měla jse úplně to stejné, věděla, jsem sice, že se placenta nemusí odloučit, ale ted vím co to je. Já rodila nějakých 14 hodin + 2 hodiny placentu - což bylo suveréně nejhorší. Myslím, si, že by měli čekat delší dobu a tolik to nehrotit, Doufám, že jestli budu někdy rodit znovu, tak že se to nebude opakovat ☹

bubelko
18. kvě 2010

hapsesovet: mne sa stalo to iste a hned pri oboch detoch. a kedze to pri tom prvom nevyslo po 40 min a zacalo krvacat, tak som prisla o 1,8l krvi. pri druhom sa to zopakovalo, akurat uz boli pripraveni a tak som o ziadnu krv neprisla, len som dostala plnu narkozu. vsetko mi ale aj povysvetlovali a aj povedali, ze nemozu dlho cakat, lebo ak to zacne krvacat, tak mozem vykrvacat, co vidno aj na tej strate krvi.

beautynka
19. kvě 2010

Ahojky holky,
ráda bych se taky podělila o svůj krásný a rychlý porod.

Prvorozený syn se narodil 15.2.2010 o pět dní dříve než byl TP.
Ve 13:00 hod. doma mi odtekla plodová voda. Byla čirá tak jsem si pomalu dobalila věci a zavolala sanitu (manže byl na služebce a já nemám řidičák). Sanita mě přivezla kolem 14:00 do porodnice. PA mě vyšetřila a říkala ať ani neslejzám z křesla, že hned zavolá dr. Tak přišla dr. a povídá, že jsem na 7 cm a po jaké době mám kontrakce. Tak jsem jí řekla, že ani nevím jestli nějaké kontrakce mám, že mě jen trochu bolí dole bříško a ona na to "ale někdy vás to bolí víc ne?" a já na to, že jo a ona tak to jsou ty kontrakce 😀 . Tak jsem pak šla na monitor tam jsem byla tak půl hodinky mezitím přijel manžel, to už jsem po té půl hodině ty kontrakce teda bezpečně poznala, ale nebylo to nic hrozného. Pak jsem šla znova na vyšetření a dr. mi povídá už jsme na 10 tak jdeme rodit a já jí povídám "Už?" Jsem to nechápala skoro nic mě nebolelo. Tak jsem tlačila a tlačila a musela jsem dostat provokačku ten oxytocin protože jsem měla slabé kontrakce a pak to šlo mnohem líp. Jen mě vadilo jak mi PA vždycky hupsla na břicho to jsem popadala dech. Dr. mě povzbuzovala jak mi to jde a že už vidí vlásky, což jsem fakt nechápala, páč jsem ani "tam dole" necítila, že by něco postupovalo. Tak jsem se do toho obula, dr. mě nastřihla a malý byl venku v 15:55 Na to že podle utz neměl mít ani tři kg tak se každý divil. No a placenta byla venku asi tak během dvou minut. Pak to šití teda nic moc, ale měla jsem malého hned u sebe tak jsem to tak nevnímala a byl to ten nejhezčí zážitek držet toho drobečka. Takže porod byl supr, rychlý a bezbolesti, takový bych přále každé mamince 😉

marcelka82
20. kvě 2010

Ahojte. Aj ja sa môžem podeliť o dojmy z pôrodu. Ale nie sú také ako beautynky.

Vo štvrtok večer som začala cítiť tlaky v podbrušku. Už mi bolo jasné, že v piatok na ultrazvuk nepôjdeme. Noc bola veľmi ťažká. Ráno o 4.30hod som cítila niečo na stehnách - voda a krv. Tak som šla do sprchy a poobliekať sa do pôrodnice. Zrazu som dostala kontrakcie každé 4min. Kedže som mala dohodnutého pôrodníka, prišiel ma prijať a prezrieť. Bola som otvorená iba na 2cm. To čo odtieklo bola iba hlienová zátka. V pôrodnici kontrakcie začali stupňovať, no nález bol bez zmien. O 14-tej som volala lekárovi, že nález znova nezmenený, Kontrakcie sú intenzívnejšie, každú min., ale že už nevládzem. Bola som hrozne unavená. Už som nevládala predýchavať. Pomedzi kontrakcie som od únavy zaspávala. Vzali ma na sálu, prebili obal s plodvou vodou, ponapájali na infúzie a epi. Najprv ma dali rodiť na bok, potom na chrbát. Ale ja som už vravela, že skutočne nevládzem, že malú nevytlačím. Prosila som ich, aby to už ukončili. Nech ma vezmú na cisársky. Ale už bolo neskoro. Mala bola v pôrodných cestách. Skúšali ma dať aj fit loptu. Nakoniec ma môj porodník poriadne narezal a druhý lekár maličkú iba vytlačil von. Tak sa moja maličká Alex narodila 7.5.2010 o 16.20 hod 4 dni po termíne. S váhou 3250g a výškou 54cm (v32tt mala 1250g a 35cm). Placenta šla ľahko aj bez kontrakcií. Lekári okolo nás boli veľmi zlatí. Ešte dodnes mi nevypadali stehy, no aspoň tá modrina zo zadku mizne. Včera som si prvýkrát na troška sadla. Ale potom ma už všetko bolelo. Takže iba chodím, alebo sedím. Verte mi, že taký pôrod ako som mala, neprajem vôbec nikomu. Ani ja už taký nechcem zažiť. Keď mi 3-tí deň po pôrode prišla primárka z novorodeneckého oznámiť zdravotný stav malej, plakala som od šťastia. Až vtedy som si vydýchla. Alexinka je zdravučká.

dupik
20. kvě 2010

Ahojte, my se celou dobu připravovali na klasický porod...měli jsmepodle toho nabalenou tašku do porodnice. Ale 4.května jsem byla v poradně a doktorka mi zjistila bílkovinu v moči. To byla poslednítečka k předešlým vysokým tlakům (až 170/150) a otokům. Tak volala primáři porodního, že mě posílá na císaře...Ve čtvrtek mě ve čtvrt na jednu dali kapačku, svlékli, oholili a dali klystýr. Manžel semnou čekal v předsálí. O půl druhé nás vzali na sál. Sedla jsem si, píschli ni spinální anestezii a pak jsem lehla,dali plentu a 13:44 byla malá na světě. Cítila jsem jen tlaky. Anestezioložka si se mnou stihla vyměnit jen pár vět. Malinkoumi ukázali nad plentou,byla celá od mázku. Vzali ji vedle,kde čekal manžel, takžemalou nafotil a jak ji poměřili a povážili, tak mi ji manžel v náručí přinesl ukázat. Byla rozkošná. Jak jsem na ni promluvila, přestala plakat. no a já začala...Pak malou vzali a manžel u mě zůstal po celou dobu šití...začínala jsem usínat. Převezli mě na jipku a i tam byl manžel se mnou než jsem usla...probudila jsem se až před půlnocí, břicho mě zatím nebolelo, bolela mě bederka, nefungovalo mi břišní svalstvo a nedalo se pohnout......dali mi analgetika. Ráno přišla sestřička, abych se postavila. Zkusila jsem si sednout, ale málem jsem bolestí zkolabovala..jsem slabota. Za 3 hoďkyjsem to zkusila znovu. Bolest řezné rány a k tomu pohyby vnitřností byly hnusnou kombinací. Před návštěvami mi sestřička dala analgetika (stěžovala jsem si víc na má bolavá záda než řez) a ty začaly rychle působit. Tak jsem vstala a dvě hodiny se rozcházela..udělala jsem asi tisíc koleček kolem postele na jipce..pakuž jsem to dala bez analgetik. Malou mi za celý den přivezli jen třikrát-to byla motivace honem to zvládnout a být schopná jít na poporodní a být s malinkou...no, už je to dva týdny za náma, mi topřipadá jako historie až na mé povadlé přes jizvu visící panděro...Naše Verunka je úžasná a pro ni bych touhle bolestí si klidně prošla nesčetněkrát znovu. Přeji všem zdravá a krásná miminka!!!!!!!!

crawler
21. kvě 2010

Hodně jsem tuto diskuze a proto přidám i svůj příběh 😉

Jak se František narodil:

Chtěla jsem si užít poslední víkend před pondělním vyvoláváním, se kterým jsem počítala, když jsem měla stále to CS 0. Manža po týdnu přijel a tak je jasný, že jsme tomu chtěli trochu pomoct . V sobotu jsme jeli na chalupu, opekli se párky, já si zajezdila na koloběžce, s manžou jsme zahráli badminton a prostě krásný čas s rodinou - všichni jsme se sešli a přáli mi šťastné vyvolávání. Tak se skončil 10.den přenášení, večer jsem měla průjem, ale nic dramatickýho. V noci mě probudilo takové zvláštní křupnutí v těle - myslela jsem, že se mi to zdálo, ale pak jsem cítila mokro a bylo jasný, že miminko se rozhodlo přijít na svět bez vyvolávání. Voda byla čirá, tak se mi ulevilo. Bylo 00:15 a začal se 11.den přenášení. Dala jsem sprchu a začaly kontrakce po 5 minutách. Vyjeli jsme do porodnice a já byla šťastná - těšila jsem se na mimi, porod do vody a to, že to budu mít snad už dopoledne z krku. Monitor byl v pořádku, my se ubytovali na nadstandartu a sledovali kontrakce. Najednou začali slábnout a my byly po 7 min., pak po 10.,...Za tu dobu jsem se ale otevřela na 3cm! Doktor provedl hodně nepříjemnou prohlídku - roztahoval a masíroval branku ručně, aby se otvírala rychleji - čípek jsem měla dosud dost tuhý a nebyl ještě celý spotřebovaný...Po vyšetření jsem krvácela a byla celá bolavá. Pak jsem dostala klistýr, že se to snad rozjede rychleji. POdařilo se mi ho udržet celých 10 minut a pak mi bylo báječně - nicméně KONTRAKCE USTALY ÚPLNĚ! Už se blížilo poledne - 12 hodin od odtoku plodové vody mi museli dát antibiotika do žíly - PA mě upozornila, že to asi bude bolet, že to penicilin může způsobit. Taky že bolelo, měla jsem ruku jako by obraženou až po rameno. Pak už řekli, že se musí jednat a že dostanu infuze na rozjetí kontrakcí. Kontrakce se rozjely hned po pár kapkách infuze a rovnou po 2 minutách. Už jsem byla vyčerpaná a i o těch krátkých přestávkách jsem usínala a klimbala než přišla další bolest. Pak jsem šla na další kontrolu, dostala jsem 2 čípky na změkčení hrdla. Následovalo další čekání. Monitor ukazoval příliš krátké kontrakce a navíc mě víc než do břicha střílely do kyčlí...Další kontrola v 16.00 ukázala, že jsem stále jen na 3cm, miminko se mi rve hlavičkou dolů, že už chce vylézt, ale moje tělo prostě nereagovalo a neotvírala jsem se. Prcek se při kontrakcích přidušoval a řekli mi, že to prostě přirozeně nepůjde a že se to ukončí akutní sekcí. Mě i manžovi už se ulevilo. Ta nejistota byla hrozná. Rychle začali shánět anesteziologa a celý tým. Zvolila jsem si spinální anestezi, abych mohla malé hned vidět. Oholili mě, vycévkovali, a jelo se na sál. Napíchnout epidurál do páteře se podařilo až na 5.pokus, protože jak jsem byla zacévkovaná a do toho kontrakce po 2 minutách, tak jsem se nedokázala pořádně nahrbit. Nicméně potom už jsem konečně cítila úlevu - dolní polovina těla mi těžkla a já se jen bála, jaké to bude a zda mimi bude v pořádku. Celý opěrační tým byl úžasný, povzbuzovali mě a dodávali odvahu. Myslela jsem, že nebudu cítit nic, ale vlastně cítíte, co se odehrává - jen necítíte bolest. Jakmile prcka vytáhli, tak jsem uslyšela nejkrásnější pláč na světě - když mi ho ukázali a já viděla hlavičku jako kuželku, jak se cpal ven, tak se mi chtělo brečet a hrozně mě mrzelo, že moje tělo takhle selhalo...Manža byl hrozně šťastný a nevěděl co by
Pak mi to všechno rychle začalo přicházet k sobě a nastaly další bolesti - nic na utišení jsem ale nechtěla -až na noc, abych se vyspala. Převládala euforie z toho, že jsme už rodiči. Františka mi nosili na přikládání, které se ale vůbec nedařilo, protože malý si jen cucal vlastní rtík nebo jazýček - zlozvyk z bříška.
Po 20hodinách jsem musela vstát a jít do sprchy - to byl další "porod" a následující 2 dny byly těžké, ale pak už to šlo všechno líp a líp. Dokonce i mlíčko se krásně rozjelo a 4.den jsem už musela odsávat, protože jsem měla zatvrdliny, které malý ještě nevysál - byl spavý kvůli žloutence.
Když nás 6.den pouštěli, tak už jsme plně kojili - jen bojujeme se správným přisátím. A i když mám ideální bradavky (dle slov laktační poradkyně), tak musíme kojit přes kloboučky, protože ten náš malý špunt má sací reflex až zcela vzadu v pusince.
František se v bříšku krásně dopekl - už 4.den zvedal hlavičku, když jsme ho chovali a 7.den pásl koníky. Vypadá to, že budeme hodně čiperní.

Zkrátka a dobře - porod byl porod, ale když se kouknu na ten zázrak, tak je mi jasný, že sourozence pořídíme 🙂

monja
21. kvě 2010

hapsesovet:taky jsem nevedela, ze neco takoveho existuje a zrovna me to taky potkalo..po hodinove snaze - hrozne snaze - uvolnit placentu jsem taky skoncila na revizi...no jo, ale aspon mi v te narkoze pozasivali vnitrni zraneni - jedina vyhoda.euforie z miminka byla az po probuzeni z narkozy, to jsem nemohla prestat brecet....pak jsem o tom mluvila s moji mamkou a ji se to stalo taky.

andelka
23. kvě 2010

Tak můj porod byl naprosto super (s drobnými chybičkami) a docela rychlý. První dobu porodní jsem prožila doma, aniž bych věděla, že se rozbíhá porod.
9.5. dopoledne mi začalo být trochu divně, dostávala jsem sem tam křeče do podbřišku, tvrdlo mi břicho a cítila jsem tlak na konečník. Ale myslela jsem si, že jsem asi přetažená (byli jsme v plném proudu stěhování), nebo že jsou to střeva nebo možná poslíčci. Absolutně by mě nenapadlo, že už začala první doba porodní. Celý den jsem normálně fungovala, k večeru křeče prodýchávala, ale nezdálo se mi, že by se intervaly zkracovaly nebo bolest stupňovala. Ve 20h jsem se koukala na Robina Hooda, to už byly stahy po 7 minutách a trvaly necelou minutu. Ale pořád se mi zdálo, že to nic není. Po vyhlášení výsledku kdo vypadl, jsem se naložila ve 22h do vany a byla tam 1,5 hodiny. Voda neudělala nic, ani bolest nerozehnala, ani nezesílila. Tak jsme šli v 23.30 spát. O hodinu později jsem šla na wc a zjistila jsem, že špiním. To už mi přišlo trochu divné, tak jsem vzbudila manžela, že radši pojedem do porodnice se zeptat. Nachystali jsme se, zavolali taxi a kolem 1.30 jsme dorazili na příjem. Udělali mi monitor, něco se tam dělo, takže si mě tam nechali. Manžel byl dost překvapený, mysleli jsme si, že nás vrátí domů. Tak mě převzala PA ve 2.patře, sepsaly se další papíry a ve 2.30 mě vyšetřila doktorka. Podle UTZ byl malý v dobré poloze, váhový odhad 2 900g. Taky mi poprvé měřili pánev a prý pohoda, že je prostorná dost 🙂 Při vyšetření mě pak doktorka šokovala, když mi řekla, že má pro mě dobrou zprávu - že jsem otevřená na 8cm a za chvíli budeme rodit.🙂 Tak nás s manželem odvedli na porodní pokoj, napíchli mi kapačku s ATB a nechali nás chvíli o samotě. Jak dokapala, začala jsem mít opravdové kontrakce a brzy i pocit na tlačení. Manžel mi zvlhčoval rty mokrým kapesníkem a přidržoval mi kyslík. Malý ale ještě nebyl sestoupený, musel ještě dorotovat, takže jsme sem tam zkusili polohu na boku. PA se snažily vytvořit pro hlavičku prostor a roztáhnout hráz, ale moc to nešlo, tak mě nakonec trochu šmikli. Pak už byl Dany na dvě kontrakce a tři zatlačení venku. Bylo 4.06 🙂 Do porodnice jsem přijela s tím, že je mi divně a za 1,5 hodiny jsme byli rodiče. Ani jsme nemuseli platit za otce u porodu 🙂) Další dvě hodiny jsme byli na pokoji sami tři a užívali jsme si našeho malého zázrakuzkusili jsme i první přiložení a malý se chytil. V 6.30 mě převezli na oddělení šestinedělí (akorát na snídani), v 11h mi dali na pokoj malého. Snažila jsem se ho krmit často, jak chtěl, ale celou dobu pobytu v porodnici jsem měla jen mlezivo - mlíčko se mi udělalo až po příchodu domů. A od té doby spolu válčíme. 🙂 Další miminko určitě chceme, tak za 2-3 roky. Říkala jsem manželovi hned po porodu, jak dali Danyho vedle mě na vyhřívané lůžko, že chci druhé 😅

lamada181
23. kvě 2010

ahojte ako citam tak vsetky ste mali porod ok
tak teraz vampoviem skratke ja malu paulinku som porodila 44 tt tehotenstva a rodila som ju 36 hodin a v totalnych bolestiach a o pol 21 sa doktory rozhodli pre cs lebo sa mala dusila uz a ja som bola ko
a druhy porod bol 37 tt a 4 dni som rodila nasho patka chceli ho nechat co najviac este v nutri tiez isiel cs
a dufam ze raz ked budem tehotna este tak vsetko bude ine ze si vychutnam tehotenstvo porod a vsetko no uvidime

bona
25. kvě 2010

Ahojte dievcata, tiez pridavam svoj "zazitok"..🙂 Podobne ako andelka, aj u nas to malo celkom rychly spad..Nasa mala Terezka mala termin porodu 13.maja, ale ten veselo odignorovala a ja som este 14. absolvovala navstevu poradne - tam mi moja lekarka povedala, ze som otvorena na 2cm, ze babatko je krasne zostupene dolu, ze je proste vsetko pripravene..🙂 A ze teda mame len cakat..ale pre istotu mi vypisala prijimovy listok do nemocnice na 19.maja (streda), ak sa dovtedy nic neudeje..
Vikend ubehol v pohode, necitila som ziadne zmeny, ziadne falosne kontrakcie, absolutne nic, isla som teda v klude spat. V pondelok nadranom, nejak pred piatou rano som vstala, ze idem na toaletu, ked som zrazu zacitila nejake nezvycajne "mokro"..nejak som si stale este nebola ista, tak som sa vratila do postele, ale to uz mi zacali aj stahy, tak som manzela zobudila s tym, ze asi prisiel ten spravny cas🙂 Interval kontrakcii som akosi ani nevedela odmerat, kazdopadne, naberali na intenzite..Kym sme prisli do nemocnice, bolo 6 hodin rano, vzali ma na prijem, natocili na monitor. Potom prisla lekarka, ktora ma vysetrila s komentarom, ze som otvorena na 6 cm, za co mozem byt ako prvorodicka vdacna🙂 Absolvovala som klystir, asi 3krat sprchu, medzitym som bola s manzelom spolu v miestnosti, predychaval so mnou a bola som strasne rada, ze sme tam spolu. Chvilku pred osmou prisla sestricka s tym, ako sa citim, ze ked ucitim tlak na konecnik, mam im povedat, ze ma vysetria..asi za 5 min som im oznamovala, ze uz. to tak citim..tak ma vzali na porodny sal, pozreli a oznamili, ze porod je tu..🙂 Zavolali manzela a "pustili sme sa do toho"..na 4 zatlacenia o 8:20 bolo nase dievcatko vonku s mierami 3550g a 52 cm a davalo o sebe riadne vediet.. 😵
Hned nam ju doniesli, mali sme ju asi hodinku, potom ju vzali na novorodenecne oddelenie. Ja som na sale musela zostat asi 2hodinky, manzel bol so mnou tiez, stastny vybavoval telefonaty..😀 Okolo jedenastej ma previezli na izbu, dostala som este aj ranajky (uz som bola aj celkom vyhladovana😀), potom obed..poobede mi doniesli malinku, skusala som ju s pomocou sestricky prilozit, celkom sa chytila, tak som bola rada..🙂 Mlieko sa mi vsak zacalo tvorit az 4.den, dovtedy trosku schudla, ale od toho 4.dna zacala zasa naberat, takze na 5.den od porodu nas pustili domov, kedze ja som nemala ziadne tazkosti, citila som sa a citim sa fajn a Terezka je tiez v poriadku..🙂 Este v den porodu mi volala kamaratka, ze ci pojdem do toho niekedy znova..povedala som, ze urcite, ale pre teraz si chcem urcite vychutnat toto obdobie.. 😵
Momentalne sa s Terinkou ucime fungovat, uz nam to celkom ide..mlieka mam dost, babulka papa jedna radost, spinka aj v noci tak 4-5 hodin, takze je to fajn.. 😵 A som stastna..🙂

sussanah
26. kvě 2010

@bona tak tomu rikam rychly porod 🙂 Je fajn, ze to probehlo tak dobre.

Ja se teda taky pridam se zazitkem. Ja mela tehotenstvi vcelku vesele, od 5. mesice na nemocenske (nastesti jsem mohla jeste pracovat z domu, jinak by to meli ve firme vesele 😝 . Mela jsem docela kvalitni krece v brise, prislo mi ze tak snad 100x denne. Ale asi to nebylo zas tak hrozne, nemocnici mi jen vyhrozovali, pokud nebudu lezet. Takze jsem v podstate tehu provalela v posteli a az na zacatku 9 mesice jsem vstala a vysadila magnezium a zacal budovat fyzicku. A ja jsem mela cele tehu strach, ze porodim driv, tak maly si dal na cas a trefil se presne mezi dva terminy. Jak jsem zacal chodit, tak se krece brzy vratily a v hojnem poctu, takze jsem v podstate mela cely 9. mesic poslicky.. Posledni tyden to bylo tak co 7 - 10min asi 2h v kuse tak 4x denne 😖 Takze kdyz mi doopravdy zacal porod, tak jsem to ani nepoznala. Bolesti zacaly v 11 vecer, ja si rekla "aa, dalsi poslicky, tak to pujdu spat zase az v 1 🙄 " a sla jsem lustit do kuchyne sudoku. Kontrakce jsem vzdycky prodychala ve stoje a pak pokracovala v lusteni 🙂 V 1 jsem si rikala, ze je to asi teda ten porod a sla jsem do vany. Ve vane se kontrakce staly naprosto nepravidelne (oproti vsem recem, ze ve vane zesili a zpravidelni..). Nektere byly silne jako prase nekterych jsem si skoro ani nevsimla. To uz byl u me manza a zapisoval. Kolem pul 3 ze musim zase na velkou (snad uz poste), tak jsem sla. A na zachode si rikam, sakra to tlaci nejak jinak. Tak jsem zase sla do koupelny a zkusila a nahmatala jsem hlavicky spuckou prstu!!!! Manza zbelal a valil pro auto a ja presvedcovala maleho, at jeste aspon hodku vydrzi. Prijezd do porodnice 3:15 s komentarem porodni asistentky (to je nalez, takhle se ma jezdit do porodnice 😀 , maly venku 3:55 😵
Takze ja u dalsiho ditete vyjizdim pri prvnich stazich a radeji 3x plany poplach, nechci priste porodit na dalnici 😅

bona
27. kvě 2010

sussanah..wauu.. 😲 Nahmatat si doma hlavicku babatka, tak ma asi vykoti, spanikarim alebo ja neviem co.. 😀 Klobuk dolu, ze ste to tak skvele zvladli.. 😀

andelka
27. kvě 2010

susanah: No mě by trefilo, nahmatat si hlavičku ještě doma 😕 Ten poslední měsíc plný poslíčků nezávidím, ale o to rychlejší a pro tebe pohodovější pak byl asi samotný porod 😉 Já jsem taky skoro celou dobu otevírání nevěřila, že je to ONO 😅

bona: Dany měl taky TP 13. máje 🙂 I jsem chtěla přenášet, ale "nepovedlo" se 😅 Tvůj porod byl taky fajnový 😵

scai
28. kvě 2010

Sussanah, super porod! já byla ještě lepší 😀 Příjezd do porodnice 21:46, malá se narodila 21:54 😀

paolin
29. kvě 2010

holky, jak vy to děláte, že tak krásně rodíte 😀

sussanah
30. kvě 2010

@scai ok, tak to teda vedes, ja me stihli jeste i prevezt na pokoj a prevleknout 😀 Ale neco do sebe ty rychle porody maji, mazna ani neplatil za ucast otce u porodu, asi se plati az od cele hodiny 😀 😀 😀
@andelka vsak me taky malem trefilo. Ani dneska nevim, kde se ot ve mne vzalo, ze sem to zvladla porozdychavat a maly se rozhodl, ze porod v aute asi nebude to nejlepsi.. Nastesti jsme meli vsechny brnenske porodnice cca 10min od baraku 😉

andelka
30. kvě 2010

suss: My jsme taky neplatili 😀 PA ná na kurzu říkaly, že když trvá porod tak kolem 2h, tak že se neplatí. Ale to jsem fakt nepředpokládala, že by to mohl být náš případ 😀 dobrých 600Kč ale, ne?(u nás)

flamenga
30. kvě 2010

ja vám tak závidím tie rýchle pôrody 😔 😅

andelka
30. kvě 2010

flamenga: Třeba se ti to poštěstí taky - to se dopředu neví. 😉

flamenga
30. kvě 2010

andelka ani nevieš ako by som si to priala 😵 aj keď..... v 38tt otvorená tesne na jeden prst... asi to taký "fofr" nebude 😀

sasikas
30. kvě 2010

flamenga nic si z toho nerob ze si este len na jeden prst v 38ttz....ja som porodila presne 7 dni po termine a den pred porodom som bola tak isto... 😀 takze to este nic neznamena.... 😉 prajem ti nech to mas rychlo za sebou.... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru