Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

acimedaca
24. čer 2011

@jasekd primář to určitě nebyl, s tím jsem mluvila na vizitě a to byl někdo jiný

ddassik
24. čer 2011

@acimedaca ahojky téda úplně koukám co jsi to chytla za doktora 😒 já rodila taky v jbc. a max. spokojenost, navíc mě to čeká na vánoce znova 😉 Mě rodila mladá doktoraka a úplně super bavila se se mnou při šití i mi to normálně umrtvila, to jsi měla holka smůlu co ☹

jasekd
24. čer 2011

@acimedaca Tak mozna r. Karasek, to je trochu sveraz 😉 Na nikoho jineho mi to vubec nesedi... Ten me letos prijimal na indukci a byl zvlastni, nicmene si na nej stezovat nemuzu. Priste se musis ozvat, aby ti to pripichli, pokud epi odezni. Kdyz epi nemas, tak v JBC opichuji automaticky. Musim te ovsem ujistit, ze ani tak to nemusi zabrat a neni to jejich chyba,s Mesocainem mam tez sve pracovni zkusenosti a nesedne vzdy idealne 😝
@ddassik Jee, dalsi Jablonecanda, nechcete hodit zkusenosti na diskusi porodnice Jablonec? 🙂 Me rodila vloni Dr. Soufkova a letos Dr. Zachoval (jenom siti), letos jsem odrodila jen s PA a byla to Gabina Mala a byla uplne nej nej, i kdyz i loni jsem byla s pristupem spokojena, tak letos jeste vic 😵 Normalne ti to i zavidim, ze cekas, ja bych to dala i potreti, pritom porody zadna rychlovka a pohodicka, i kdyz zas zadnej extra horor 😉 Vsechny mlady doktorky jsou tam super, podle me netreba se bat kohokoli, ja mela trochu vitr z primare a Karaska, ale i ti se urco daji...

lucisa
24. čer 2011

@jasekd 😀 😀 😀 ty mě bavíš, sotva po porodu a prý, hned bych si dala třetí 😀

jasekd
24. čer 2011

@lucisa Nazdar ledvino 😀 Mne se v JBC porodnici ted podruhy moooc libilo, nadstandard, staras se jen o jedno decko, jidlo, i kdyz hnusny, ti uvarej... A ten porod se prezit dal, teda chcipala jsem vic jak poprvy, ale pamet je milosrdna 😀 A deti mam krasny, hodny, zlaty a Venouse navic doufam uplne zdravou 🙂 Jinak dobrej komentar s tim Vietnamcem (koukala jsem ti na profil, jak vlastne mas holky po sobe...)

lucisa
24. čer 2011

@jasekd tak to je paráda, že je Vendy ok. No, Vietnamec mě taky dostal, zrovna jsme byly ve městě a jedly od nich gyros a hranolky 😀

jasekd
24. čer 2011

@lucisa Deti si vzdycky najdou nejlepsi moment 😀 Jinaks V. to nevim, u nas se plosnej UZ v nemocnici nedela, ale verim, ze je v pohode, UZ v tehot. jsme meli OK (ja vim, ze u jedne tve dcery se to naslo az po porodu 😖 , ale doufam 🙂 ) Jinak uz jsme krapet OT, aby jsme to tu nezahltily a nedostaly napomenuti 😝

lucisa
24. čer 2011

@jasekd ok, jdu na ledvinu....

acimedaca
24. čer 2011

@jasekd já křičela celkem dost a nepomohlo to 😉 ale co, už to nebudu řešit....

luczinek
24. čer 2011

Ahoj,tak já taky přidám celkem čerstvý zážitek.První porod císařem před třemi lety,měla jsem vysoký tlak a vyvolávačka mi nezabrala.Druhý porod toto pondělí-20.6.2011.Byla jsem právě 38+0.Měla jsem těhu cukrovku,gynekoložka mě od 30 týdne strašila,že je malý o měsíc větší,že mám počítat s dalším císařem(první dítě mělo 3850 g a 52 cm).,že bude mít určitě přes 4 kilča.Z neděle na pondělí jsem lítala celou noc na malou na wc,o půl 4 ráno mi praskla voda,vzbudila jsem manžu,a kolem 4 jsme jeli do porodky.Nějaké ty bolesti začaly kolem půl 5,kolem sedmé jsem poprosila o epi a o půl 8 byl prcek na světě.Měl 3600g a 52 cm.Dr vůbec císaře neřešil,váhový odhad nedělal ani UTZ,takže mě moje gynekoložka akorát fajně vystrašila 😀 Nějak mi nešlo tlačit,takže to bylo na vícekrát,ale šlo to.Nastřihávali mě i jsem se kapku trhla,malý měl obvod hlavičky 37 cm.Šití mi sice umrtvili,ale bolelo to víc než porod,až jsem se bolestí hryzala do ruky.Ale celkově můžu říct,že jsem měla fakt fajn porod.

macicka84
27. čer 2011

Kdyz jsem byla tehotna tak jsem si precetla snad vsechny porody tady 😀. Ted pridavam i ten svuj...

Porodnice Agatharied, Hausham, Nemecko, Sebastian 8. 2. 2011, 16.05 3600g a 52cm

Termin jsme meli 28.1., ale nikomu se z vyhrateho klobouku nechtelo, takze jsme 7.2. nastoupili do porodnice na vyvolavani. Prohlidka - na jeden prst, monitor - kontra temer zadne, slabe, ale, ze uz si me tam nechaji - takze jsem dostala v 10.15 tabletku - jak mi pan Dr. vysvetlovat na tzv. ´´zrani´´, mno tak jsem zacla zrat. Prvni monitor ukazal neuveritelne a caste kontrakce, ktere jsem citila, ale nic moc nebolely, mno prave peklo se rozjelo ve dvanact - kdy nas poslali s manzilkem na obed - nejdriv jsem myslela, ze me strasne tlacej dziny jak jsem si sedla - mno nebyly to dziny, takze me presla chut. Manzilek dosel pro tasku do auta a ja se ubytovala na pokoji - byl sice pro dve, ale diky bohu jsem byla prvni noc sama - coz jsem v tu chvili jeste netusila, jak pozdeji ocenim... Po ´´obede´´ dalsi monitor, to uz takove lazo, plazo nebylo kontra 110-120, po 3-5 min, proste v podobnem duchu na pokoj - na monitor - na pokoj - na monitor, jsme travili cely den, az v osm me nechali zit, kazdopadne nic mi na utiseni nedali, proste jsem mela zrat, mno v noci jsem malem i vykvetla... Ve 23 odjel manzilek se domu vyspat, do tri se jeste jaks taks dalo, chodila jsem po pokoji, drzela se vsech moznych i nemoznych predmetu - zustaval mi rozum stat nad balkonem - bo to neni dvakrat nejlepsi napad - mno myslenky ma clovek vselijake, ve tri jsem si dala sprchu - to bylo celkem fajn, pak mi prislo, ze nekdo klepe, tak jsem vylezla a byl to jen pruvan, kdyz jsem se tam chtela vratit, tak jsem vyzvracela i co ve me nebylo, doplazila si sednout na postel a ve 4 me akorat prisla zkontrolovat sestricka - zrovna, kdyz jsem mela rozepsanou sms pro manzilka, ze at rano uz nechodi do prace, ze to v ten den asi bude... (Chtel jit aspon na dopoledne). Sestricka, kdyz videla jak jsem na tom - tak volala na sal, kam me i v pul pate poslala, tam mi dali monitor - nastesti bezdratove sondicky (mela jsem ho az do porodu), ale mohla jsem se pohybovat, chodit na wc atd...PA me prohledla a zkonstatovala, ze dnes dopoledne nebo odpoledne to uz bude, tak jsem napsala manzilkovi konecne tu sms, za az vstane at pomalu vyrazi, mno byl tam asi za 30 min 🙂 - chudak... PA mi nabizela injekci nebo epidural - mno vedela jsem, ze to jen tak nebude, tak jsem prozatim odmitla, ze si to necham na ´´lepsi´´ casy, tak mi dala nejake homeopatika na bolest a rozpustila mi nejake magnesko, mno nezustalo ve me ani deset min...Prikladala mi horke polstarky na zada, hladila me a nabizela vanu, po treti nabidce vany a otazce ci ma jit napustit vodu, jsem dostala podezreni, ze vanu by si dala spise ona, ja chtela jet lezet, vanu ne...V 8.30 nas poslali na snidane, bolestma jsem silhala - mno hlady taky, porod v tu chvili trval uz 20,5h byla jsem vycerpana a hladova a presto, ze jsem vedela, ze snidane stejne poputuje do potrubi, musela jsem aspon na chvili neco do sebe dostat, mazi kazdym soustem jsem prodychavala kontra - jeste jsem si rikala, ze si musej myslet, ze jsem strasne pazrava, kdyz mezi nima jim 🙂... Cestou zpet na porodni pokoj jsem se drzela na chodbe zabradli a rozdychavala bolesti, kolem me chodili lidi - musela to byt dobra show... V deset mi praskla samovolne voda a to pak zacal pravej ocistec, jsem si myslela, ze to do te doby bolelo, nene nebolelo ted to zaclo, sila bolesti me prekvapila - takze snidane opravdu skoncila tam kde jsem predpokladala, pak me PA dala tak nejak pololehnout na mic, mno pridrzovala jsem se te polohovaci postele a prala si necht se slozi, uskripne mi ruku a neco tu bolest prehlusi. V jedenact rikam manzilkovi : At mi neco daj!!! A on se me pta: tak te to boli? Tak ja jim pak reknu. A ja mu rikam: NEEE, at mi TO daj HNED!!! Mno tak sel pro PA, ta volala anesteziolozce, mno ze pry mi to prijdou pichnout. Prisli ve dvanact, najednou byl pokoj plny lidi, dotlacili kapacky, vozicky, prisli s rouskama atd bohuzel pritahla i nejake praktikanty, bylo mi to jedno - prislib ulevy byl tak silny, ze jsem s tim souhlasila. Manzilek me mel drzet zepredu - uz jsem se neovladatelne trasla, tak mi to zacali zavadet - bohuzel jak detailne vysvetlovata praktikantum kazdy krok, tak se manzelovi udelalo spatne, pustil me a vybehl z pokoje, tak me chytla jedna doktorka, druhy doktor bezel zachranovat muze 🙂... Zavadeli mi to 45 min.Kazdy krok jim ukazovala, no , ale necitila jsem vubec nic... Bohuzel se uleva nekonala. Manzilek odjel domu vyvencit psi a nadychat se vzduchu. Kdyz videla PA, ze mi to nezabira, volala znova anesteziolozku, tak mi napichla dalsi kapacku uz do te stavajici - to se opakovalo jeste jednou - ani trojita davka mi nezabrala, spis mi prislo, ze je to jeste horsi. No kousek pred treti to uz jsem byla fakt v soku, trasla jsem se a bala se kazde dalsi bolesti, pak se pridalo jeste cosi nove, zacalo me dole strasne tlacit - tak si rikam, ze by? (Mno mezitim uz manzilek mluvil s doktorem a ten mu rika, ze pokud to do pulnoci nedam, tak bude muset maleho vyndat po zlem - toho jsem se bala jak cert krize - ze po hodinach bolesti to skonci sekci) Rikam tedy PA, ze mam pocit, ze me dole tlaci, tak me odvedla na wc, ze jako ´´to´´, ale ´´to´´ to nebylo, mno tak jsem si znova lehla, najednou vsechny bolesti polevily a zustaly jen ty tlaky dole - v tu chvili me napadlo, ze to manza propasne, ze si se mnou protrpel hodiny bolesti a nebude u narozeni, ale pocit, ze uz to bude za mnou byl slastny. V tom se manzilek vratil, rikam mu, ze uz musim tlacit, zavolal PA - prisla, zkontrolovala me, rika super - pujdeme na to - opet na pokoj zacali privazet voziky, nastartovali svetelko a ohrivac nad prebalovakem a zacali chystat veci pro miminko, a je to tady, rikam si, konecne je to tady, prestala jsem vnimat bolest, cas, vse co se delo a pripravila se na finalni ukol. PA mi rikala, ze jak to prijde mam tlacit, tak jsem zatlacila - rikala, ze vidi vlasky a dala mi na ne sahnout, pak jsem zatlacila a ona, ano, ano, super, jde vam to skvele, jeste silneji, neprestavejte a ja videla mezi nohama hlavicku, boze na to v zivote nezapomenu, krasnejsi pocit jsem asi nezazila, i manzilek se podival, a ze pry - proc neplace a ja mu rikam - to je jen hlavicka - pak jse jeste zatlacila a byl venku, nas 28 hodinovy boj se skoncil, v 16.05 byl ten zazrak na svete, dali mi ho na brisko a malej se prisal, ukazali mi placentu - ikdyz jsem o to nestala, ale ze je to pry zajimave... Manzilek prestrihl snuru a Sebastiankovi tak zacal jeho samostatny zivot, odstrizen od maminky... Tak vitej na svete broucku!

Jinak jeste k porodu - pokud nejsou komplikace tak se rodi na porodnim pokoji, ktery vypada opravdu jak nejaky obyvacek, je tam za zatahovacimi dvermi toaleta a porodni vana. Nedostala jsem klystyr, nebyla jsem nastrihnuta. Mam dva drobne stychy, kazdy na jinem miste a vubec o nich nevim - za coz jsem opravdu rada - navic, kdyz ho pak zvazili, ze pry 3600, tak jsem tomu ani nechtela verit. Celou domu jsem rodila jen s tzv. hebamme, doktorka prisla az na poslednich deset min, zkontrolovala mi podvozek a prohledla maleho. Jeste na sale nas vsechny tri vyfotili a kdyz nas vezli na pokoj, uz jsem tu fotku mela polozenou na perine. Celkova pece pred, behem i po porodu at uz o me ci o Sebastianka byla nad me ocekavani, dalsi dite chci opet rodit v Nemecku 🙂 !

kathuska
27. čer 2011

@macicka84 joj, dlouhé a náročné, ale ten konec, ten stál za to 🙂 moc hezký 🙂

kathuska
27. čer 2011

Taky jsem pročetla všechny porody, tak musím konečně přidat i ten svůj 😀

Čekali jsme kdy už to přijde, bylo 6 dní do termínu, poslíky už jsem měla několik týdnů.. v pátek jsem jsi k večeři naporoučela pizzu, jako že se pořádně ještě najím.. ale v noci už mě bylo zle, všechno jsem vyzvracela, dokonce mě to i prohnalo, migréna.. 😖 🤐 Okolí už naznačovalo, že se tělo čistí a připravuje na porod. He, moc jsem tomu nevěřila 😀 Sobota – pořád mě bylo hodně zle, tak jsem to šla rozchodit na nákupy a šla jsi koupit nové botky..chichi. V krámě jsem ještě hladila bříško a říkala si,kdy to asi přijde. Přes den se mi už udělalo celkem dobře. Večer jsme šli spát s tím, že už to možná přijde, ale ráno manžel zklamaný, že jsem ho neprobudila. No nic vyrazili jsme dopoledne do krámu pro snídani, bylo asi 11 hod.. a cestou zpět už jsem začala mít nějaké divné bolesti.. prostě něco bylo jinak. Doma jsem ulehla na gauč a všimla jsi, že ty bolesti se nějak opakují. No asi po 5 kontra po 10 min říkám: Zlato myslim, že už je to tady a tentokrát vážně. Moc nevěřil, ale byl v klidu. No za chvíli to skočilo po 8 min, připravovali jsme oběd a já pochybovala zda si ho mám ještě dát.. Moje maminka rodila mě i bráchu v rekordním čase, během pár hodin, bráchu snad do 2 hodin od první bolesti. Manža říká no jen se ještě najez. Ok, když tak to zase půjde ven.. no po obídku a pořád kontra po 8 min – lehčí MS bolesti, nic hrozného, jsme měli jet k rodičům na kafčo. Opět pochybuju zda jet.. od nich do porodnice je to asi 30 min. Manža opět, hele klid jedem, když tak to stihnu neboj. Jako do teď jsem v šoku jak byl v pohodě a nepanikařil????!!!! 😲 😀 Tašku už jsem táhla s sebou. Dojedeme k našim, ty si mě celou dobu dobírali kdy už jako porodim, že se to táhne a tak 😀 no neřekli jsme jim nic, dělali jsme, že to ještě bude trvat a blabla, nechtěla jsem je znervózňovat. U našich kontra po 8-6 min, cesta autem teda nic moc. Doma už jsme začali zapisovat, bylo kolem 5 odpoledne.. kontra pořád 8-6 min, silnější ale pořád dobrý, odcházela zátka. Po 9 večer už se to střídalo 4-5 min.. už jsem je ale cítila víc a musela jsem chodit. Chodila jsem pořád, až do porodu. Mezi tím sprcha, po té se to maličko uklidnilo. Blížila se půlnoc, Valentýn, přála jsem si abychom to vydrželi až přes půlnoc a měli hezký datum 😵 Od půl noci už to bylo velmi pravidelné, 5 min, pak dokonce i 3 a 2 min ! nějak jsem ještě tušila, že není čas jet, chtěla jsem přijet opravdu co nejpozději a netrávit dlouhou dobu na hekárně. Do porodnice to bylo cca 8 minut. Ve čtvrt na 2 ráno už říkám manžovi ať volá že jedeme, už hodinu kontra po 3-4 min.. V porodnici minitor, a kontra žádné, sotva 20 !! 😠 a to už to teda docela bolelo, pak prohlídka a otevřená na prst. No myslela jsem, že mě trefí. Mi to neveřili, prej nechcete se jít domu ještě vyspat???! Blázní? No pak UTZ, to teda bolelo naprosto neskutečně, když mi v kontrakcích přeměřovali mimino, já myslela, že po té doktorce snad něco hodim. Trvalo jí to neskutečně dlouho, měli jsme rizikové těhu – zaostávání v růstu a minimum plodové vody – tak to dělala asi nějak moc pečlivě. Pak už jsem řekla, že už nemůžu, že musíme skončit. Pak byla debata o tom, že to teda ještě na porod moc není, ale že si mě nechají kvůli vysokému tlaku tady.. no ja panika že nééé, že jedině s manželem jinak jedu domu 😀 nakonec mi ho na hekárnu pustili, ale dokud nepříjde další mamina. Bylo kolem půl 3 ráno. A to už to teda bolelo jako prase.. pořád jsem manžovi říkala, že jsem jsi nemyslela, že to bude sakra tolik bolet ! On jen koukal a hrál karty na telefonu.. protože to probíhalo asi takto – Já: mluv na mě něco. On se na něco zeptal a já hned: nemluv prosimtě, já němůžu odpovídat 😅 😀 courala jsem po pokoji a PA mě jen chodila kontrolovat, ale porod postupoval, tak alespoň že tak. I když už to bylo sakra dlouhé. Mohla jsem jen chodit, nic jiného se nedalo vydržet. Mezi tím klasika – kanyla, klistýr – po tom se to rozjelo ještě víc, odešel mi ten kousíček vody –asi hrst, jinak nic. Bylo asi 5 ráno a chystaly se rodit další maminy, tak našeho tatíka poslali domu – prý počítejte s tím, že vás zavoláme tak na 8-10 ráno na porod. No už mi to bylo celkem jedno, protože od 4 už jsem v kontrakcích přitlačovala, fakt to nešlo ovlivnit i když mě za to PA „peskovala“. Kontra snad po 2 minutách, a děsně to bolelo, drtila jsem zuby, madlo postele.. a pořád jsi říkala už to bude, už to bude.. Pak už jsem cítila opravdu velký tlak, šla jsem za PA až už musím tlačit. Neveřila, zkoukla mě a říká ok, dejte si sprchu a zavolejte manžela, rodíme  no tak manža dojel domu a ja ho zase volala zpět 😵 🙂 Pak už mi to docela splývá, došla jsem na sál, nohy nahoru.. v tom došel manžel, sedl si za hlavu, já asi 10 min tlačila, nástřih a malý byl venku 🙂 Bože ta nepopsatelná úleva, to je tak něco nádhernýho 🙂 😉 Tatínek si šel hned syna zkontrolovat a fotit, pak mi ho položili na chvíli na prsa, pak chvíli choval tatínek a Adámek musel do inkubátoru, byl maličký tak se šel hřát – 2720 g a 47 cm. Pak šití – docela pohoda, jen poslední steh stál za to 😝 Kontrakce tedy docela dlouho, cca 19 hodin, ke konci už děsná bolest a tlak – podle mě tím, že jsem neměla vodu.. ale samotný porod paráda, bylo to lehké jak byl malý 🙂 Celkově moc hezký zážitek na který ráda vzpomínám 😉 Jo a předběhli jsme všechny ty maminky co měli jít před náma 😉

sonarisa
6. črc 2011

Taky jsem si tady přečetla všechny příspěvky o porodu... sice toto byl už můj třetí, ale každý ten porod byl jiný...
Takže začlo to takhle:
ve čtvrtek /16.6.2011/ ráno jsem se vzbudila jako každý den, vstávalo se do školy s nejstarším synem...takže snídaně, svačina, pití, máš všechno? telefon? umyté brýle? ... atd... znáte to... pak jsem si tak nějak uvědomila, že je něco špatně... malý mrňousek v bříšku o sobě nedal ještě vědět, a to se vždycky hemžil sotva jsem vstala, nebo sotva jsem se probudila, tak mě hned zdravil několika šťouchanci pod žebra 🙂 miláček... a to ráno prostě nic, tak jsem se snažila hýbat bříškem ze strany na stranu, nic... tak si říkám, dobrá, třeba spí, ale červíček pochybností ve mě docela důkladně začal hlodat..
Vzala jsem telefon a volala kamarádce gynekoložce, jenže ta mi telefon nevzala...tak jsem volala do špitálu na příjem, jak dlouho nemusím cítit pohyby miminka, že od večera nic, tak prý mám přijet a uvidí se.
Oblíkla jsem Ríšku a vyrazili jsme směr porodnice-příjmová ...
Sestra mě hned vzala na monitor a šup, srdíčko bilo jako o závod 🙂 uuuuuuuuuuufffffffffffffffffffff takový šutr ze mě spadl... a slzy mi valily proudem z radosti, že je mrňousek v pořádku, a prostě jen spinkal.
Pak si mě vzala paní doktorka na ultrazvuk, vše zkontrolovala a pak se mě tak lehce zeptala, jaký byl váhový odhad miminka naposled? No, 3600g řekla jsem. A že jí to vychází o dost víc až 4100g a to jsem měla ten den den před MS termínem. Takže se mě zeptala, zda souhlasím s vyvoláním porodu? no jasně, že jsem souhlasila, co by ne, a říkám čím dřív tím líp. Dr se divila, že jako klidně i dneska? tak říkám, jasně, klidně dneska, však co, jednou už vykouknout musí a když je tak velký, tak by při přenášení byl ještě větší a těžko by se mi rodilo. Takže jsme se domluvily, že si zajdu odevzdat dítko manželovi, vemu si tašku a příjdu si *porodit*.
Jak jsem řekla, tak jsem splnila, manžel zůstal doma, protože starší syn byl ve škole a neměl zrovna ten den klíče ani telefon - no šikula :o) i když mě přesvědčoval, že všechno má... Tak jsme hrdinně dojela do porodky, že jdem jako na to 🙂
V jednu odpoledne jsem dostala jednu tabletu na dozrání porodních cest, a nic se nedělo, natočil se monitor, zda je mimi ok, a pořád nic. Večer v 8 jsem dostala druhou tabletu, a zase nic... šla jsem spát okolo 10h a vzbudila se ve 12 s mírnými spíše wc bolestmi...jenže ve špitále ticho jako v hrobě, všichni spali, a pokud bych šla na wc, tak by o tom každý věděl, zvláště když jsme byly na pokoji celkem 4 /jedna na císaře, a dvě mamky na udržování,no a já/ tak jsem poprosila sestru, zda mohu na wc na chodbu... ooooooooo to byla úleva :o) mno milé zlaté a včil to začlo... tělo se začlo připravovat na pomalu přicházející porod, já byla samozřejmě ráda, že to bude snad brzy za mnou?
Měla jsem krátké rychle za sebou jdoucí bolesti, které jakš takš ušly. Sestra mi radila, že se mám vyspat, že budu rodit až ráno :o) no to měla pravdu, ale spát se fakt nedalo...Ve dvě ráno začlo jít pomalu do tuhého, ale stále se daly kontrakce krásně rozdýchat. Dr. si mě vzala nahoru na porodní sál, že se teda možná i něco bude dít, ale vzhledem k tomu, že porodní cesty pořád vypadaly, tak jako před tím, tak že mi dají tabletu na vyvolání, ať se to popožene. /naštěstí k tomu nedošlo, páč by to bylo ještě horší asi/ Na porodním sále jsem se usadila na míč do sprchy asi na hodinu, ve čtyři se začínal nález pomalu zlepšovat a tak jsem volala manželovi, že už asi budem rodit, že by teda mohl eventuleně přijet... zajistil hlídání dětí a vyrazil tramvají za mnou 🙂
Přijel tak akorát na čas ... to už se ty bolesti nedávaly příliš rozdýchat. Prvně jsem chtěla jsen stát, ale vzhledem k tomu, že jsem toho moc nenaspala jsem byla unavená a po každé kontrakci jsem zývala. Takže jsem svolila k tomu, že si lehnu, nicméně ležet rovně bylo při kontrakci nesnadné, takže jsem začla manžela dirigovat: podržet mi hlavu, držet za ruku a jedééém, pak zase hlavu položit, a odpočívat malou chvilku, než se další mrcha kontrakce přihlásila o slovo... byly to krátké intenzivní a rychle za sebou jdoucí kontrakce /prý docela běžné při vyvolávání tou dozrávací tabletou/ ...manžel byl úžasný... tu poslední asi půl hodinu se mé tělní tekutiny spikly proti mě... šlo to horem dolem / i když jsem měla klyzma o které jsem stejně výslovně požádala, i když jsem byla o půlnoci na wc :o)/ musím se znovu opakovat: manžel byl úžasný... a jsem strašně ráda, že tam byl. Tu poslední půlhodinu se mi chtělo pořád tlačit, pak už jsem jen stála opřená o postel a říkala manželovi: volej sestruuuuuu chce se mi tlačííííííííííííííííííít... a tak volal, sestra mě vždycky zkontrolovala jak se otvírám, a nic moc byl verdikt... ani plodovka nepraskla...nic...tak se snažila propíchnout plodový vak, ale mimčo bylo příliš vysoko a jí se nedařilo se tam dostat... tak šup do sprchy, třeba to povolí, jasně, voda je všemohoucí, po první kontrakci ve sprše RUP a bylo to, tak zase šup na lehátko, kontrola plodovky, kontrola otevírání..... bylo to stále lepší a lepší, jen ty kontrakce byly tak časté, že jsem nestihla dojít ze sprchy na lůžko aniž by mě jedna-až dvě nezastihly. Sestra jen zahlásila, kdyby něco, volejte... sotva za ní zapadly dveře, při kontrakci i mimo ní se mi tak děsně chtělo tlačit, že říkám: volej sestrůůůůůůůůůůů chce se mi tlačííííííííííííííít... tak sestra došla, no maminko ještě to nevypadá na porod... tak kdyby něco, volejte... a opět: Jirko volej sestrůůůůůůůůůůůůůůůů chce se mi tlačííííííííííít.... no kdyby tam zůstala tak by udělala líp, ale měla tam i jiné mamky roditelky :o) no a když nakonec přišla, tak mamčo, šup na lůžko, udělala potřebné úpravy, pak se tam objevilo najednou spoustu sestřiček, doktorka /která mě přijímala/ ... jo a nutno podotknout, sestry si akorát předávaly směnu, takže na porod tam byly čerstvě odpočaté a usměvavé sestřičky :o) no a prý šup šup párkrát si zatlačíte a mimčo bude venku.../takže za pár kontrakcí jsem se otevřela ze 4 na 10!!! a čípek co pořád nebyl zkrácený najednou nebyl žádný...to jsou věci.../ a prý až příjde kontrakce, tak tlačte... toš jsem tlačila jak šílená, a ono nic... a zase mě povzbuzovaly, tak jsem zase tlačila, manžel mi držel hlavu, já se držela madel a tlááááááčiláááááá no a nešlo to, tak mi dr. píchla do žíly nějakou super tekutinu, co mě zesílila kontrakce - ale už nebolely!!! - a mohla jsem teda sice na x zatlačení konečně toho malinkého obyvatele mého bříška porodit :o)
Jak ze mě vyjel ven...nádhera...malé fialové miminko, co viselo sestříčce přes ruku a nic....dlouhé vteřiny ticho a pak... wá wááá wááá wááá........ a já bulela jako želva :o)
Převážily ho... 4500g
Přeměřily ho... 52 cm... a já: co?? tak málo? /kluci měli 53 a 56/ tak jej změřily ještě jednou,no jasně, měl 54 cm ... měli posunutý metr o dva cenťáky :o) /
No pak už jen porodit placentu, a šijeme... nešijeme??? ptala jsem se jen tak zlehka dr. zda je to tam tak hrozné...na šití? a ona, no aby se neřeklo, dáme jeden stýžek :o))))) No to jsem teda koukala, že jen jeden... při té váze co jsem slyšela jsem si říkala, že si tak měsíc nesednu :o) a teda mile mě to překvapilo :o)
Pak nás nechali s manželem a miminkem samotné na pokoji, a pro mě bylo úžasné, když ležel v té vyhřívané postýlce, že když trošku začal mrčet, tak jsem mu jen potišku šeptala... Štěpánku....Štěpánku... a on naslouchal a zklidnil se... a dodnes to zatím funguje... Dnes má mrňousek 13 dní a včera při vážení už měl 4600g :o)
Doma si to užíváme, Štěpánek je úžasný...trochu potíže jsou s tím darebou prostředním... ale to už je na jiný článek :o)

kathuska
7. črc 2011

@sonarisa jéééé 🙂

hlavinka
12. črc 2011

Ahoj holky, tak je nyni rada na mne - druhy porod o milion procent lepsi, nez prvni! 😵
Nelituju, ze jsem si domluvila PA - zadne siti, zadny nastrih, zadne zraneni. Ze salu jsem sla po svych.

Takze - v patek 8/7 v sest mi odesla voda, jeli jsme do Podoli (krotila jsem bradavky jak diva v teple vane).
Tam mi rekli, ze se neotviram, takze jsem byla chvili na rizikovem a manzel jel domu. Kontrakce prisly asi v sedm, po 8 minutach - dalo se. Pak byly celkem rychle po 5 az 4 minutach. To uz jsem se otvirala asi na 3 az 4 cm. takze mne vzali neco po 23:00 na sal. Dalo se to, horka sprcha pomahala celkem.
Pak se dost rychle zkratila frekvence na 2 minuty, to uz bylo horsi. Prisla na mne krize asi ve 2 hodiny, protoze jsem se prestala otvirat a PA rikala, ze ty kontrakce jsou slabe (a ja je teda uz mela jak prase). Uz jsem skoro prosila o cisare, protoze jsem se desila, ze se zas neotevru a bude se opakovat to, co minule. PA rikala - mame moznosti - bud oxytocyn: ten jsem odmitla, nebo ze mi da epidural: taky se mi moc nechtelo, nebo ze zkusime jeste vydrzet v jine poloze - na 4 jako kocka s vyspulenym zadkem, aby se mimco narvalo do cest - to pomohlo na ty spravne kontrakce a na otvirani. Plus mi k tomu dala na uvolneni (spis na psychicke vypnuti) nejaky lek - byla jsem po nema takova ospala, ale prestala jsem myslet na minuly porod a uvolnila jsem se pro tenhle (ona dobre na mne videla, ze proste mam ten psychicky vlok z minula, ktery trochu brani tomu otvirani). nejsem nadsena, ze jsem ten lek dostala a nebyla sama dost statecna, ale proste ten strach tam byl. Nicmene, kombinace pozice kocka a ten lek zabrali behem hodky a od 3 asi jsem zacla tlacit (mozna pozdeji, nevim). Konecny porod byl v kleku s oporou manzela (kricela jsem mu do pasku od kalhot ) a mala byla asi na 4 zatlaceni venku. Celkem 11 hodin - parada oproti minulemu. jedina vada na krase byla, ze mala mela pupecnik kolem krku:o( Apgar tedy mela 8 - 9 - 10. byla trochu modra a byla ji vic zima, musela do inkubatoru, ale v 9:00 mi ji uz dali na pokoj a dobry. UTZ hlavicky dopadl dobre, takze je zdrava kocka 🙂
Holky, ani nevite, jak jsem rada, ze jsem rodila normalne (az na ten "uvolnovak"), ale ze bez oxytocynu a ze jsem se otevrela prirozene! zazrak a hlavne diky te PA. Vubec ke mne nemusel lekar, vse zarizovala sama, byla vazne sikovna.

Takze drzim vsem palce, aby porod byl v pohode a treba takovy, jako tento muj 😉

anicka164
12. črc 2011

@hlavinka Gratuluju! To je super, že to tak pěkně vyšlo. Takže plánujete ještě třetí? 🙂
Co oddělení šestinedělí, bylo to ok?
Ještě jednou obrovská gartulace!

jancule79
12. črc 2011

Ahoj, tak já také přidám svoji zkušenost z prvního i druhého porodu. První porod mi zacal odtokem plodové vody, hned jsem měla kontrakce cca po 5 minutách, takže jsme vyrazili do porodnice. Na příjmu jsem byla otevřená na 6 cm, takže jsem šla rovnou na sál. Nějakou dobu jsem se musela otáček na bok, aby malý "dorotoval" do správné polohy. Narodil se cca za 5 hodin od té doby, co mi doma odtekla voda. Bez epidurálu, bez nástřihu. U druhého porodu mě všichni varovali, ať doma zbytečně neotálím a raději hned jedu, když jsem první porod měla celkem rychlý. Tak pokud jde o druhý porod, v noci jsem se vzbudila s 3 minutovýma kontrakcema. Bolest v pohodě, ani bych snad do porodnice nejela, kdyby mě nevykopal manžel. No, ještě že vykopal. 🙂 Šla jsem na příjem, z příjmu rovnou na sál a za 20 minut byl malý na světě. Celý porod od první kontrakce trval asi 1,5 hodiny. Zase bez epidurálu a nástřihu. Takže pokud to celkově shrnu, tak super!

hlavinka
13. črc 2011

@anicka164 Dekuju🙂 Ale kdepak, zadne decko uz ne. nejak se na to necitim.....

hlavinka
13. črc 2011

@anicka164 Jo, na P2 to slo, jen je opruz ta sprcha a wc spolecne:o( A taky kdyz chces spat (nebo ta druha maminka), a vriska dite toho druhyho, je to blby:o( ja vim, ze to jinak nejde, ale ochuzuje to o sily.
Jinak teda vubec nic tam nedaji zadarmo. Dostanes na dite 5 plenecek a to je vsechno. ani ubrousky nejsou, ani mydlo na ruce a uteraky, jak byvaly driv na pokoji:o( To ma jen nadstandard (ale ne ty vlhceny ubrousky na mimco).

verbalinka
13. črc 2011

@hlavinka gratuluju 🙂 a jsem dost prekvapena, ze te nehnali na kozu. Asi nejaka hodne osvicena PA 🙂 ale tys ji mela domluvenou, vid? Fakt super porod a za "oblbovak" se nestyd. Tipuju to na homeopatika a k porodu se to pouziva bezne, teda melo by se 😉 Doufam, ze za par mesicu se mi taky povede takhle hezky porodit...

romcovaklarka
13. črc 2011

@hlavinka Ahoj, moc gratuluju ke zdravé holčičce a k porodu, je super že sis vylepšila zkušenost po té hrůze minule 🙂 Tak ať vám Majdalenka hezky roste a dělá vám samou radost 😵

hlavinka
14. črc 2011

@romcovaklarka Klaro, moc dekuju🙂 Radost zatim dela - kdyz nerve od vecera az do pulnoci 😀

@verbalinka Nedali, PA rekla - vyber si, jak chces rodit. Ona mi doporucila ten film Orgasmic birth. neni teda nejaka alternativni zenska (jakoze hipies nebo tak), ale je zastance prirozenych porodu, pokud to jde. Zna ty polohy a pod., takze to hodne zabira.
Oblbovak byl Nalbufin, cili celkem driak (sedativum), ale nebylo ho moc a ucinkoval jen hodku, takze si rikam, ze to jeste jde.
Moc Ti preju, abys mela skvely porod, drzim palce! 😉

terkytka
15. črc 2011

ahoj, jelikož si myslím, že se to sem do tématu hodí, tak bych moc chtěla vychválit a doporučit porodnickej gel Dianatal, jestli ho znáte. Mě porod značně urychlil, aplikujou se dva roztoky, jeden v první době porodní a druhej v druhý, rychleji jsem se otevřela a pak rodila bez nástřihu, takže mu fakt fandím. Bohužel to není levná záležitost, ale stojí to za to.

vendulka
15. črc 2011

@terkytka a nebylo to třeba tím, že jsi rodila po druhé?

jasekd
15. črc 2011

@vendulka
@terkytka
To je prave to, co nikdy nezjistime 😕 Koukam na slozeni toho gelu a netusim, co z tech latek by melo zpusobit rychlejsi otvirani? Vysvetlil ti to nekdo nejak podrobneji? Ono prece jen to byl druhy porod, po relat. kratke dobe, ty jsi jiste lip vedela, co a jak delat... Kdyby to melo pomoct rychlejsimu otvirani, tak ja beru vsema deseti, pritom jsem rodila s odstupem roku, kazdej rikal, jak to pujde dobre, no prvni porod 9 a druhy 12 hodin. Samotny porod (2.doba) sel ale lip podruhe (rychlejsi, snazsi, ale paradoxne bolestivejsi), bez nastrihu, s mensim natrzenim , a to mela holcicka hlavicku 36,5 (prvni kluk 35,5) a byl naprosto bez komlikaci, cili nakonec lepsi. Ovsem predstava, ze bych mela treti dite a rodila jeste dyl... 😀 Ten gel je neco jako Epi no, protoze kazdej porod je jinej, jinak vedenej, dite jiny, ..tezko rict, jak by to slo bez toho (ja necvicila ani pri jednom diteti), urcite ale pomuze na psychiku. Velka gratulace k cerstvemu miminku, at jste zdravi 🙂

terkytka
15. črc 2011

já jsem rodila přirozeně poprvý, první byl plánovovanej císař kvůli konci pánevnímu. Moc jsem chtěla zažít klasickej porod, v Podolí jsem si ho musela doslova vydupat a dost mě pořád staršili, že může prasknout jizva apod. Pracuju v lékárně, tak jsem taky byla skeptická, složení odhaduju na výrobní cenu 30,-kč 😀 😀 ale výzkum a registrace a jiné se musej zaplatit. Myslím, že hlavička daleko líp jakoby klouže a není tam takové tření, snáž rotuje dolů, tudíž se porod celkově zkracuje. A tomu, že se nemusí nastřihávat, tomu by to logicky taky mělo pomoct.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=18132452...

gabulda
15. črc 2011

@marki Děkuji moc za pěkně popsaný zážitek,dodává mi to odvahu..Říkám si že když to zvládlo tolik ženských ,tak to zvládnu taky 😀 .
Termín porodu se blíží a já si říkám,že to prostě nechám přírodě a budu se na naši holčičku těšit 😅
Moooc děkuji a všem kdo je stejně tak nervózní z něčeho co se nedá vůbec předvídat, jako já,přeji hodně štěstí a hlavně hodně síl 😵

gabulda
15. črc 2011

@jancule79 tak to jsou asi idealní porody 😀 to by jsme tak chtěly rodit všechny 😀

gabulda
15. črc 2011

@terkytka ten gelík se kupuje v lékárně,nebo je k dispozici v porodnici????

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru