Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

janinac
12. srp 2007

Milly to je mi moc líto, že máš takovej nepříjemnej zážitek 😖 Hlavně, že je Honzík v pořádku a držím palce, aby jsi se dala i ty brzy dohromady.

leela
12. srp 2007

Kristi a Leninku, děkuji za utěchu. Vážně mi bylo líp po tom co jsem vás četla 🙂 , ale pak jsem otočila stránku a tady Milly 😢 Tak a teď jsem zase po...... strachy 😖

Milly, prosím tě kde jsi to rodila.... v pekle? 😕

kristi
12. srp 2007

milly a kde jsi rodila??

janinac
12. srp 2007

Leele vůbec se neboj. Když si přečteš porody zpátky tak uvidíš, že hodně porodů je rychlých a v pohodě. Jasně, že to bolí, ale jak dostaneš malého k sobě, tak ti bude nejkrásněji na celém světě 🙂 Vůbec se neboj a těš se, že za pár dní budeš mít už ten uzlíček u sebe 🙂

prada
12. srp 2007

Milly, no to je teda síla! Budu Ti držet pěsti, aby ses cítila brzo O.K. a Honzík aby Ti dělal jen radost a díky němu aby si zapomněla na tu hrůzu, kterou jsi zažila....

kalerat
12. srp 2007

Milly tak to teda není zrovna veselý porod, je mi líto co jsi musela prožit. Každopádně bych si to líbit nenechala. 😠

luckaa
12. srp 2007

leela já se bála všeho nástřihu,klistýru i šití a všechno bylo v pohodě,nečekala jsem,že komplikace můžou nastat i po porodu a stalo se,tak já si ty bolesti vybrala jinak.milly to je děs co se Ti stalo,tohle by se nemělo stávat

milly333
12. srp 2007

rodila jsem v Benešově u Prahy...slyšela jsem na ni samou chválu kromě pana doktora Zemana a te´d se mi stane tohle...už se opravdu nedá ničemu věřit, asi je to fakt na náhodě...a hlavně asi aby se nenašlo najednou moc rodiček ve stejnou dobu!

kristi
12. srp 2007

milly, no ja si to myslela...jsem rada,ze jsem tam nesla a ze jsem vydrzela cestu do Prahy...

milly333
12. srp 2007

to mi povídej, taky jsem přemýšlela kam, všichni říkali jak je to tam v pohodě, jenže jak nás tam bylo moc najednou tak to brali jak na běžícím páse...a te´d to vypadá kdo ví jaké nebudu mít následky do budoucnosti...ještě teď se vzpamatovávám a to nejsem žádná citlivka!!!

kristi
12. srp 2007

to jsi psala, no to je fakt sila. Tak se drz a at to brzo preboli a zapomenes na to 😵

milly333
12. srp 2007

děkuji za povzbuzení! ☹

leela
12. srp 2007

Jani, Luci děkuju za povzbuzení 🙂
Milly, tobě držím palečky ať to všechno nakonec dobře dopadne.

Sice neumím moc psát, ale až bude čas a odvaha písnu vám sem jak to nakonec bylo nebylo. 😉

luckaa
12. srp 2007

leela,určitě se s námi poděl,přeju rychlý porod a ať vše dobře dopadne

kacabacka
13. srp 2007

tak tohle je fakt hustý.... ☹ http://www.rodina.cz/clanek5819.htm a pak se člověk nemá bát rodit ☹ ☹ ☹

lenkase
13. srp 2007

Ahoj, já jsem svoje pocity při porodu neuměla pojmenovat, ale hodně se podobaly právě tomuto článku, na nějaké protesty jsem ale bohužel neměla sílu... Porodnici jmenovat nebudu, jenom že to bylo na jižní Moravě, no prostě noční můra, ani se mi nechce vzpomínat.

Na pupečníkovou krev jsem nedávno dávala pravý opak, tak jak bych si příště přála rodit i já, v jedné části je právě porod od Michela Odenta, který byl zmiňovaný i v clánku od Kacabacky, Přečtěte si to celé a porovnejtě s tím, co jste zažily, v hodně případech z říše fantazie ... Možná, že jste ho na pupečníkové krvi nečetly, tak to dám i sem:

http://www.baraka.cz/baraka/Baraka/b_5/b_5_alte...

adelin
13. srp 2007

Tak ta paní je pěkná hysterka to at se na mě nikdo nezlobí. 🙄

claire
13. srp 2007

Mně ta paní přijde rozlícená na celej svět, že nemohla rodit doma (a nebyla připravená na porod v nemocnici - jak měli vědět, jaký porod očekává?🙂. A že se jí dívali mezi nohy? To se snad u porodu tak nějak automaticky očekává... Taky z toho na mě dost srší hrozný odsouzení lékařů. Myslím, že je klidně možný, že měli víc informací, než ta rodička o tom, jak to momentálně vypadá a jestli je potřeba to nějak uspíšit apod. No nevím, snad nikdy nebudu muset napsat nic podobně hysterického. Každopádně si nemyslím, že zrovna porod je věc, která by proběhla "podle mých představ" 😠

zuzka1000
13. srp 2007

Plně souhlasím s holkama, ty její řeči jak do ní řezali snad kdo nemá nástřih ? Znásilněná a ponižená ? Moc to prožila a úplně zbytečně vystaršila ty které děti nemají. Spíš mi to přišlo nechutný, ať jsem měla porod jakýkoliv hlavní pro mě bylo, že mám syna u sebe a narodil se úplně v pořádku a ne, že mě někdo koukal na "vaginu" !!!

misan
13. srp 2007

Zvláštní pohled na porod, připadá mi to jako neurotická, přehnaně věřící a moralistická žena, která to naprosto nezvládla a to co jsme MY ostatí brali jako nutné zlo a "přežili to", ona popisuje jako sado maso, trochu moc!!! Možná by potřebovala zklidnit.

macik
13. srp 2007

otázka je, jestli je to zlo opravdu tak nutné.....nesdílím vše, co paní napsala, ale chápu její touhu po intimitě...a to nejsem nijak háklivá na vyšetření, jen mi přijde pochopitelné, že ani zvířátka se nehrnou do porodu, když je kolem nich velkej frmol...spoustě lidí ve zdravotnictví chybí citlivý přístup a přitom se vyžaduje v tolika jiných profesích...z mého pohledu by měl být citlivý přístup pravidlem a ne náhodou závislou na tom, kdo má zrovna službu...

jak říkám, nesdílím názory této paní, ale nepřijde mi tak extrémní, abych na ni hned dštila oheň a síru..každý jsme jiný...a bylo by hezké to respektovat

leela
13. srp 2007

Já můžu rodit každým dnem a ten strašný porod co ta paní popisovala se mnou ani nehnul. 🙄
Z porodu mám strach, ale tohle bylo tak přehnané, že mi to nepřijde reálné, ale spíš jako špatně natočený horor.
Paní byla asi hodně málo informovaná jak běžný porod probíhá a proto si myslím, že to prostě nezvládla. Měla vysněné svoje představy, ale realita je bohužel jiná.

cecil
13. srp 2007

Souhlasím s macikem......spoustě lidí chybí obyčejný lidský přístup.....já rodila dvě děti a jsem šťastná, že se mnou sestry i doktor mluvili, vše mi vysvětlili a jen po mě neštěkali....na druhou stranu, trochu nekomfortu člověk v porodnici prostě musí zkousnout.

Ale třeba to, že malou nenosili na kojení mi přijde divné, nebo ona mohla chodit kojit ji. Teda nevím, já děti v inkubátoru neměla....ale určitě by mi to bylo líto....já byla šťastná, že mi malou odnesli jen na zvážení a zabalení.

womann
13. srp 2007

Jo,ta paní to popisuje absolutne nerealne.Mne taky dali oxytocin a nic tak dramatickyho to se mnou nedelalo 😀

jazzina
13. srp 2007

no mě dala oxytocin má PA a do toho tam vlítla doktorka a přímo křičela-Nééééééé tak rychle, opatrně 😲 - no a nastal masakr, který ta paní popisuje 😝 Myslím, že záleží jak ti ho podají(jestli kapačka, nebo jako mě IV 😠 )
Každopádně mám také názor, že paní je trochu hotová, ten článek už jsem četla dřív a nějak jsem nevěďela co si myslet............

sisstin
13. srp 2007

holky..já věřim, že ji to bolelo..a že ji třeba blbě dali ten oxytocin...ale jako děsit se toho, že ji cizí lidé koukají na "vagínu" a že jí to vadilo, když byla do 25 panna..to je trošku úlet 😅 😅 😅 pochybuju, že na ni koukali jako na sexuální objekt 😅 😅 😅

sisstin
13. srp 2007

vůbec..celej ten článek na mě působí jako vymyšlenej..a hlavně spíš napsanej na efekt.. 😕

michelle.k2
13. srp 2007

Holky:
NO každopádně, takovéhle články raději nečíst, jelikož s někým to může pěkně zamávat ☹ ☹
Jsem ráda, že spousta článku je pozitivních a že nás to psychicky trochu uklidní, ale tohle to je opravdu moc!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jazzina
13. srp 2007

jo ještě oprava - samo, že IV je to samé jako kapačka 😅 , ale já myslela rychle injekcí 😲 .

No myslím, že to je hodně dramaticky napsáno, ale je pravda, že do dnes nechápu, proč mi ten oxytocin dávali, když jsem jako prvorodička porodila do dvou hodin od nástupu do porodnice 😎 Možná kdyby mi ho nedali, tak tam jsem tak o půl hoďky dýl.
No a co se týče nástřihu, tak kdyby mě fikli dřív tak ja malá na světě o půl hoďky dřív 😀

sisstin
13. srp 2007

michelle: já se bojím fakt hodně 😖 ale tenhle článek na mě fakt nezapůsobil..nevěřím tomu ani za mák 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru