Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

alcatko.j
14. srp 2007

Ja ja ja jsem taky statecna mama 😅 😀

nikka.vo
14. srp 2007

já bych chtěla být u tvého porodu, Alčo 😀 😀 😀

To musela být prdel 😀 😝 , brečel Jiřin, tvůj bývalý manžel? 😀

Všechny jsme byli statečné 😵 😵 😵 a hlavně po porodu , páč by člověk občas přehodil špagát přes trám, když mimčo celou noc brečí 😀

Ba ne.... 😉

terra
14. srp 2007

Alčo díky za info,že je tu živo :o)
Tak už som tu :o) Tak co je to tu :o) Mám sjednat pořádek :o)
Jdu číst :o)

terra
14. srp 2007

Tak jsem si teda přečetla Jak se rodí v Ostravě :o)
Tak jsem pak hodnou chvíli seděla a hleděla na monitor a byla poněkud konsternována :o)
teda ještě jsem nečetla reakce,jen ten článek :o)

Ta baba je pakóóó :o) Teda ono nešlo ani o to,jaký měla průbběh porodu,každá ho máme jinej a hold bývá i s komplikacena. Stačí,když si vzpomenu na ten svůj - bolí mě prdel ještě teď :o) :o) :o) Ale jak to ta čůza podala.

Není ona v nějaké sektě? :o)

Probůh holky.....porod bolí :o( fakt hodně bolí,ale všecky jsme to vydržely a když držíte toho prcečka malinkatýho,okamžitě si jej zamilujete. Jsou to nepopsatelný pocity a emoce :o)
A nějaká bolest,kterou jste do teď cítily je zcela smazána a jen koukáte a koukáte na to své miminko :o)

Tak se všechny,které to čeká,držte,nestresujte a těšte se z očekávaného :o)

hanik
14. srp 2007

holky, tak jsem ten ostravskej clanek taky prelouskala, ..sice jsem ta prvorodicka s obavama, ktera nevi, co ji ceka ..z porodu mam panickej strach, ale tyhle zensky bych dala nejradeji par facek, aby se probrala do reality. 😠 ...ne ze bych mela neco proti vericim, ale tohle uz je fakt dost ulitli. 😲 ..a uz ted tu Stazicku, nebo jak se ta jejich mala holcina jmenuje, lituju. ☹ ..takovouhle fanatickou mamu bych neprala nikomu. ..kdyz nekdo s virou, tak aspon v ramci mezi. 😉 ..uz ted si ji predstavuju jako matku carrie z hororu od Kinga 😖

terra
14. srp 2007

http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/prisp.asp?...

tak tahle kočena napsala dobrou reakci na již zmiňovaný článek :o)
Dávám jí vcelku za pravdu :o)

kralik
14. srp 2007

Holky co máte porod před sebou, nemáte se čeho bát. Já jsem 18 dní po porodu a už si nějak nevzpomínám jak to bolelo, opravdu na tu bolest zapomente. Už mě ani jizva nebolí. A často si říkám, že bych to chtěla mít ještě před sebou, je to tak nepopsatelný pocit, bolestivý samozřejmě, ale víte, že na konci je ten váš bobíšek a to prostě stojí za všechnu bolest.
Nebojte nebojte a věřte, že hooodně rychle zapomenete 😉 .

ticianka
14. srp 2007

taky mi to nedalo a precetla jsem si ten clanek, jak se rodi v ostrave..🙂huste..pedagozka beztak pres cestinu, nasla jsem jen jednu chybu🙂kazdopadne co pise hanik, ze kdyz nekdo s virou, tak aspon v ramci mezi, je hnus.

hanik
14. srp 2007

ticianka, jen na vysvetlenou...tak jak byl popsanej ten clanek, tak mi to prislo jako by byla ta rodicka nejakej jehovista ci jinej fanatik (ti si taky rikaji verici ..bohuzel 😒 ) ..a ty fakt nemusim 😠 ..predstava napr u jehovistu, ze radeji zabijou svoje vlastni dite, nez aby dostalo transfuzi 😲 (v tomto pripade nahrati ditete v inkubatoru brala jako by mimcu ublizovali a ne ze mu tim pomahaj??? 😨 ) ..precetla jsem si tu hoooodne pribehu a tenhle byl na jednu stranu popsanej uplne stejne, jako vsechny ostatni tady, boli to, sestricky, PA a doktori rikaj, ..v nekterych pripadech rvou, kdy tlacit a kdy ne ...ale ten zpusob popisu...? 🙄
..verici mi nevadej (mam par kamaradek a beru je v pohode, respektuju je), ...ale to "s mirou" bylo mysleno na "verici ala fanatiky" ...proto jsem i napsala, ze mi dle toho popsanyho porodu prijde jak maminka carrie ..tot k tvemu "hnus" 😎 ..pro me je hnus fanatik, kterej ma zatemelej mozek a nechape, ze mu nekdo pomaha. 😠 😝

zdenik123
14. srp 2007

holky tak já to radši číst ani nebudu.... 😉

kristi
14. srp 2007

prosim pekne, tak jsem si to teda precetla a nemuzu rict nic jinyho,nez ze ta pani je p**a, pardon...ale tohle je fakt jako husty, to jsou podle me vymysly 😅

kamhajek
14. srp 2007

Čtu tady popisy porodů a většinou u toho dojetí brečím, ale u popisu paní jak se rodí v Ostravě, jsem nejdřív koukala co je to za vtip a pak se smála. To snad nemůže myslet vážně!!! Paní je trochu hysterka, vím, že někdo může mít porod děsný, ale výrazy, které používá jsou trochu silný kafe.

Holky co to máte před sebou, nebojte se. Mít mimi je nááádhernééé!!!

leela
14. srp 2007

Pipisku, děkuju.
Krásně jsi popsala svůj porod a mě je zase o něco líp. Pokud neporodím přirozeně, jdu 21.8. na vyvolání. Tak jsem z toho měla strach, páč to jako prej bolí víc, něž normálně. 😖 Ty jsi to popsala tak hezky, že se snad na ten porod i těším 😕 😉 Tak uvidíme jak to nakonec dopadne, ještě straší císařem, ale díky tomu, že tu o tom pořád čtu, tak nejsem tolik vyplašená.

pistalka.x
14. srp 2007

Jako vsechny prede mnou, taky ja jdu prispet s troskou do mlyna. Protoze bydlime v Corku (Irsko) tak jsem si hned od zacatku nebyla jista jestli to nechat v rukach irskych mudru a nebo jet do cech kde bych asi byla vice v klidu, ale postupem casu jsem prehodnotila situaci a rekla jsem si zustavam tady a preziju to. Nakonec jsem byla velice rada protoze tady je fakt dobra pece. Takze k porodu...

...bolel dost, ale vice mene to slo rychle na to ze to je uplne prvni mimco.

Bolesti mi zacaly uz rano v pondeli nekdy kolem osmi. Ale to bylo jenom
takove male "pich pich" a zase nic, vubec jsem si toho nevsimala az kdyz se
to zopakovalo asi po treti tak jsem si rikala mozna uz se konecne neco
zacina dit. Tak jsme si to jenom tak zacala znacit po jake dobe me to boli.
Bylo to cca po 20minutach. Ale fakt to nebolelo jenom to bylo takove
neprijemne, takova tupa bolest v podbrisku. Pak se to uz zacalo zkracovat.
Kolem 14hod uz jsem mela stahy co 8min a docela teda zesilovaly, kdyz uz
jsem je mela zhruba co 3-5min a bolelo to fakt fest tak jsem zavolala
zbyskovi at prijede z prace ze uz se asi neco deje.

Tak prijel, dojeli jsme do nemocnice tak jsem jim na recepci s usmevem rekla
ze asi rodim tak se na me taky usmali, vzali si slozku s udajema a poslali
me do cekarny. Tam me to preslo tak jsem si rikala to bude teda sranda,
budou me tady mit za nejakou plasici panikarici prvorodicku, ale pak to zase
zaclo tak jsem se vice mene uklidnila. Na monitoru jsem byla pripojena asi
pul hodky a tam jsem videla jak naskakujou ty kopce pri kazde kontrakci. Uz
to docela bolelo...doktorka me zkontrolovala a rekla ze jsem otevrena na 2cm
ale ze to je jenom zacatek. Ze kdyz bydlime blizko (asi 5min autem) tak
jestli chci tak at jdu klidne domu ale ze si mysli ze dneska vecer max na
druhy den rano porodim. Tak jsem rikala ze bych tam raci teda zustala.
Rikala at se jdeme na hodku projit a ze uvidim jestli je to horsi nebo to
rozchodim, tak jsem sli do kaferky ale bylo to fakt horsi a horsi. Takze
jsme po hodine prisli s tim ze tam teda uz zustavam. Dali me na pokoj a tam
se teprve ty poradne kontrakce rozjely. Okolo sedmi uz jsem to nemohla
vydrzet tak jsem zavolala midwife a rikam ji ze uz je to fakt sila at neco
delaji :o)) Tak me zkontrolovala, pak zavolala na porodni sal a ze pry za
15min bude volny.

Takze v pul osme vecer me odvezli na porodni sal a to uz jsem byla otevrena
na 5cm ale furt jsem nemohla tlacit bylo to malo. Ale za dve hodiny jsem se
otevrela na 9cm ten posledni cm mi pomohl porodnik prstama a uz jsem mohla
tlacit. Nekdy kolem 21:30 mi odesla plodovka. Od deseti jsem uz jenom
tlacila a tlacila a prislo mi to nekonecne.

Moc jsem ke konci uz nevnimala (ne ze bych byla v bezvedomi 😀, spise jsem byla soustredena jenom na tlaceni) jenom jsem uz chtela aby mimco bylo venku.
Bylo sice hlavickou dolu ale otocene oblicejem nabok a ja jak furt tlacila
tak narazelo na kost a vracelo se, takze to bylo tam a zpatky a tam a
zpatky, po asi dvou hodinach tlaceni uz pak prisel doktor a ze ji "vysaje"
takovym tim vakuem nebo co to je, ja uz jsem byla stastna kdyz jsem ho
videla protoze jsem fakt uz nemela energii na tlaceni myslela jsem ze tam
vypustim dusi, kde se na to hrabe zacpa :o)) Kdyz tam prisel ten doktor tak
jsem si prvne myslela ze to je nejaky zrizenec. Mel na sobe takovy zeleny
habit, byl tmavy vypadal jak nejaky jugoslavec, vyholena hlava...no kdyz si
na sebe zacal nasazovat takovou igelitovou zasteru tak vypadal uplne jak z
hororu jsem se musela pres tu bolest v duchu smat :o) Takze prisel, nasadil
prckovi na hlavicku nejake kolecko, trikrat napumpoval, a rekl ted tlac tak
jsem tlacila jak o zivot a terka byla na stvete. Mela jednou obtocenou
pupecni snuru kolem krku ale volne takze v pohode. Byla uplne krasna, drzeli
ji za nohy jak kapra fakt ulet, ale byla uz venku a ja silene stastna ze uz
to mam za sebou. Zbysa byl cely porod se mnou a bylo to paradni, fakt jeste
ze tam byl, porad mi daval pit a rikal jak jsem statecna ze uz to budu mit
za sebou. Fakt bych to bez neho asi tezko zvladala takze opora fakt
velika.

Hned po porodu jak ji otreli, osusili a oblikli tak jsem zkousela kojit,
prisala se hned a docela pila. Takze kojim furt. Po cca trech dnech se mi z
kolostra udelalo mliko a uz saje uplne v pohode.
Jinak jsem zasita, mam par vnitrnich stehu ale nic sileneho, akorat to dost
boli kdyz chodim a zvedam se ze sedu a sedim trochu na boku na zadku ale
jinak se to da, doufam ze se to bude hojit rychle.
Jsem stastna ze je terezka zdrave krasne miminko Jsem akorat dost utahana,
porodila jsem docela rychle protoze na sal jsme prijeli kolem osmi vecer a
dve minuty po pulnoci uz byla venku ale stejne jsem furt vysilena a prijdu
si bez energie. Takze ji cerpam kde se da kdyz terca spi tak ja se snazim
odpocivat :o)

Takze suma sumarum, porod boli ne ze ne, ale da se to vydrzet i bez vsech anestesi (ja to vydrzela), kdyz se vas nekdo za tyden zepta "tak kdy planujete dalsi dite" tak na to jsem odpovidala at se me na to zeptaji az za mesic ale ted uz bych do toho klidne sla znova :o) za tu stesticko v naruci to stoji 🙂

etinka
14. srp 2007

Ahoj maminky, současné i budoucá, i já jsem přečetla zmiňovaný článek a též mi připadá, že autorka je trošku vyšinutá. Tohle njed ani říct přecitlivělá, protože není asi normální. Sama mám dvě děti,porody jsem měla naštěstí velice rychlé a můžu říct, že není nic krásnějšího než narození toho drobečka, kterého nosíme pod srdcem. Do porodnice by měla každá z nás jít s tím, že jí prostě bude vyšetřovat x doktorů, bude se muset něčemu podřídit,ale s tím musíme počítat. To je prostě úděl ženské. Ať jdeme rodit do nejlepší porodnice v kraji nebo do té nejmneší, nakonec jsme všechny na tom stejně, porodíme, něco si vytrpíme, ale máme v náručí naše miminko. Paní z článku by mohla spolupracovat s některou redakcí, protože talent na psaní bezesporu má. Ale to je vše. Jinak mi připomíná maminky z diskuse o bezplenkování. Skoro všechny se tam vytahují, kolik mají vysokoškolských titulů a že oni jsou ty nejlepší eko-mámy,ale jejich rozhovory se opravdu číst nedají. Takže maminy, nečtěte podobné hororové soupisy porodů, každá z nás je jiná a každá má porod jiný. Zbytečně byste se bály...

mumumu
14. srp 2007

Etinko, to mě mrzí, že tahle kritika dopadá na bezplenkování. Možná jsou některé ekomaminky takové, jak píšeš. Ale takové lidi potkáš úplně všude. Nevím, možná je jich mezi nima i víc, možná to přitahuje lidi, kteří se potřebují někam zařadit, s něčím se identifikovat... Ale mrzelo by mě, kdyby to mělo vrhat stín na bezplenkovací metodu a obecně eko životní styl. Věřím, že tak jsi to nemyslela 🙂.

sonana
14. srp 2007

teda etinko, naprosto nechápu, co máš proti maminám-bzplenkovkám? Kdybys četla pozorně, tak zjistíš, že se tam nikdy nikdo nevytahoval vzděláním, prostě na to někdy přišla řeč a srovnávat je s "šílenou" náboženskou fanatičkou,co trpí možná poprodní depresí možná jen svojí blbostí a naprostou nepřipraveností mi nepřijde fér. Zvlášť když tu několik těchto maminek popsalo svůj porod a rozhodně ne v duchu výše zmíněné Lucky-znásilněné. Jestli s nimi nesouhlasíš, nikdo ti tvůj názor nebere,ale tvoje hodnocení o nečitelnosti jejich diskuzí se mi zdá dost mimo.

sonana
14. srp 2007

pistalka.x: gratuluju ke zdravému mimču a díky za super pozitivní popis - "drželi ji za nohy jak kapra fakt úlet" - to je to, co mi s odpuštěním připosraný budoucí mamči potřebujem 😀

sonana
14. srp 2007

ježííííš, mělo tam být MY. Jdu radši chrnět 😔

kristulatko
15. srp 2007

etinko, a v cem se podoba pani z toho clanku (musela jsem ho prelouskat, abych byla v obraze) nektere mamine na bezplenkove diskuzi? zatim je porad v soku z toho, co se ji stalo v porodnici (a asi bude furt), pravdepodobne plenkuje, zadnym titulem se nechlubila a jestli je eko nebo ne, tam nepsala, .... tak mi unikaji souvislosti.... 😖
(mimochodem jsem Mgr-eko-bezplenkaraka, i kdyz v obcance mam jen to prvni)toz tak.

jinak mamci prvorodicky, klidek, porod boli holky s titulem stejne jako ty bez 😵 vykulene jsou poprve asi vsechny, jako jsem byla ja: taky jsem mela podobny "horor", ale byli na me slsuni a predstavovali se (hm, stejne mi to bylo pri tech bolestech putna). porad nejaka lejstra, furt jsem byla malo otevrena, koukali na me jako na blba, ze jsem v porodnici brzo, blbe jsem dychala, "takhle nam maminko nevydrzite, mame jeste nekolik hodin pred sebou....", nastesti jsem nedostala zadnou chemii a vse si prozila sama a byla to nadhera 🙂, pak mi porad radili, jak mam kojit a jak drzet,...tak jsem byla rada, ze jsem po trech dnech doma... a ponauceni? at jdou nekam, ja budu priste radeji rodit doma. ale pro vsechny pripady si priravim i plan b, tedy tu porodnici. 😎 tak hodne stesti a hlavne at jste ZDRAVI.
P.S. kdybyste chtely bezplenkovat, tak titul k tomu fakt nepotrebujete 😉

leela
15. srp 2007

Titul nemám, ale jeden IQ test jsem měla 129 a druhý dokonce 135 bodů. Nevím jak je to možné 😖 😀 (asi byl pro děti). A bezplenková metoda mě docela láká jen si to nedokážu dost dobře představit 😕 Dětičky mi pak přijdou mnohem samostatnější.
Etinko, a za ty "eko-mámy" by jsi v dnešní době zasloužila na prdítko. 😉 🙂

lusinta
15. srp 2007

tak mi to nedá,abych nezareagovala na článek z rodinky...
1. těhule si ho ani nečtěte...
2. taky bych raději rodila doma, četla jsem taky Odenta,chodila na předporodní kurzy-ne do porodnice, ty jsou většinou k ničemu(respektive naučí vás jak dýchat, ale tím to končí.Na kvalitním kurzu proberete vše, i to,proč se má tlačit jako dýchání pesjka,jak píše paní,že ji k tomu nutili-pokud miminko nalehne hlavičkou na svaly,které nutí k tlačneí dřív,než je dostatečně otevřený vchod,může to vést k zbytečnýmu potrhání. Proto se má takto plitce dýchat a ovládnout tak alespoň o pár minutek nutkání tlačit).

Zkrátka si myslím,že se paní upnula na nějaký ideál a nezjistila si další informace...Také si mohla sepsat porodní plán a předat ho po příchodu-v dnešní době už ho doktoři a asistentky vždy akceptují a pokud navrhují jinou alternativu,vysvětlí vám ji a zeptají se, jestli teda trváte na plánu nebo ne.

Nikdo za nás holky neporodí! Ani skvělá knížka,ani úžasná porodnice,jakou bývala Vrchlabí,ani doktoři...Je to jen na nás. Důvěřovat svýmu tělu a miminku.A je to úžasný zážitek!
Těhulky nebojte se, držet pak miminko je nejhezčí zážitek na světě.

No a ještě ke srovnání paní s bezplenkářkama-jsem ráda, že se nás některé zastaly🙂 Opravdu se nedá něco takového sorvnávat. A naše diskuze probíhá jako každá tady-bavíme se většinou k tématu,ale někdy se taky poznáváme a bavíme i o jiných věcech, jak kdo žije..A že jsme na jedné stránce probíraly,kdo studuje/studoval jakou školu,to určitě nemělo být žádný vychloubání.

kristi
15. srp 2007

lusinto,ty by sis troufla porodit doma??

lusinta
15. srp 2007

wau-ještě jsem nepřečetla předtím všechno,myslela jsem,že to byl konec..tak paní má vážně problém a měla by ho řešit..Myslím,že nejvíc ublížila miminku ona,svou hysterií. A že vlastně ani nemá cenu to řešit 😀 😀 😀
přesně ten typ matky, kvůli kterým pak nedovolují porodní domy a dávají je za příklad, jak všechny matky,který mylsí alternativně jsou blázni!!!
Uf, to je teda mazec,ten článek!!
Například s tím krmením,že ji přece nebude nikdo učit,jak krmit!!!Řeknu vám,že ke mně musela lakatční poradkyně 3krát,abychom zvládly techniku skvěle a neměla bych žádný problémy. Naše matky to dělaly špatně,tak to v nás není automaticky...Kojení je věda...

kristi-kdybych se cělý těhot. připravovala,což u nás moc nejde,protože to skoro nikdo nedělá,tak bych do toho šla. Četla jsem skvělou knížku o porodech doma,kdy ruska-porodní bába, připravovala ženský na porod celý těhotenství a pak s nima doma porodila a v pohodě(tady v Čr,ale už je zase zpátky v R.). U nás v Čr porodnictví celkově moc nefunguje...proto bývají porody doma nebezpečný. Doktoři odmítají pomoct, neexistují porodní domy(což je asi úplně nej alternativa)a jediná porodnice Vrchlabí,kde se specializovali na přirozené porody, se zavřela,protože je málo doktorů,kteří by tam chtěli pracovat...
Takže zbývá ta porodnice a pokud s něčím rodička neosuhlasí,tak maximálně ten porodní plán...
ale v některých porodnicích-konkrétně tady v Brně aspoň jo-se už snaží a vyjdou vstříc i přirozeným porodům.

johanda
15. srp 2007

Etinko, můžeš přesně uvést, na které stránce se holky z bezplenkovek vychloubaly svými tituly a tvrdily, že jsou nejlepší ekomámy? Některé z nás by jistě potěšilo přečíst si to přímo od zdroje.

Lusinto, Vrchlabí je zavřené? To jsem nevěděla. Škoda. K porodnictví v ČR - myslím, že po medicínské stránce funguje dobře. Jen partnerská komunikace matka - doktor intenzivně hapruje (všeobecmě rovnoprávná komunikace pacient - doktor je mizivá). Jako kdyby těhotná ženská náhle přišla o půlku své inteligence. Myslela jsem, že mě trefí šlak, když mi sestra přinesla tu "malou fialovou tabletku" a když jsem jí sdělila, že Plegomazin nepotřebuju a k porodu je to zbytečná medikace, šla žalovat doktorovi 😀

nyky
15. srp 2007

PROSÍM, můžete mi tu vyhodit odkaz na tu bezplenkovou diskuzi(ještě se tu neorientuju 😅 )? Docela mě to zajímá, jak to řešit...předem moc děkuji!
Nyky

luuciee83
15. srp 2007

ahojky holky! musím se benešovské porodnice zastat!! 😉

Milly je mi líto, že to u Tebe takhle probíhalo... ☹ můžu se zeptat, kdo Tě rodil? mě dr. Posejpal...

já tam rodila koncem května - v ten měsíc jsme byli už 81.!! a rodila jsem z pátku na sobotu a ten víkend se tam narodilo skoro 20miminek!! nesetkala jsem se s neochotou - všichni vždycky byli po ruce a doktoři i sestry bez problémů! 😉 nikdy na ten pobyt tam nezapomenu a už se těším až tam pojedu rodit znovu!!! 😉 😵 😵

takže holky vy, které to máte ještě před sebou - nebojte se toho!!! 😉

johanda
15. srp 2007
haluskacz
15. srp 2007

tak jsem si ten clanek precetla taky (btw taky patrim nezi bezplenkarky), abych nebyla uplne mimo 🙂
tu maminku chapu, ja se pri prvnim porodu citila trochu podobne. Sice bych to nepopisovala tak sugestivne, setrila bych silnymi a emotivnimi slovy, ale chapu ji. Vim, co prozivala. Jen ja jsem tehdy byla smirena s tim, ze podle svych idealistickych predstav nemam sanci porodit. Snad brzy dokoncim clanek o svych porodech, hodim sem pak na nej odkaz 🙂

liduna
15. srp 2007

Ahoj holky,moc Vám všem fandím a hlavně smekám. Jste včechny moc statečný a šikovný. Já se o mimnko pokouším, ale jsem hroznej "bolístka" - mám strach z bolesti a z toho neznámého.
Zkušenosti s poredem už mám, takže vím, co mě čeká!! Vystudovala jsem zdravku ve Znojmě a vysokou v Ceských Budějovicích. Jako studentka jsem prošla porodním odd. Musím říct, že je to dobrá antikoncepce, když to člověk vidí z druhé strany. Podle mých poznatku jsou v obou nemocnicích fakt skvělí. Doufám, že u brzy se taky budu moc se s Vámi podělit o své zkušenosti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru