Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

carys
15. led 2007

Taky všechny zdravím 🙂 a docela koukám.To pátrání mě taky zajímá.Anna na mě udělala dobrý dojem ve starších snažilkách a tedˇ tohle.Není to třeba jen omyl? 😒

iza
15. led 2007

taky nakukuju jak to dopadlo.....

kajule
15. led 2007

Jj to já taky, jsem zvědavá, jelikož z toho mám v hlavě trochu zmatek. 😅

iza
15. led 2007

no hlavně je zajímavý že se tady ani jedna z těch třech ještě neukázala 😉

iza
15. led 2007

myslím jako tady na koníkovi, nikde po ich není ani vidu ani slechu 😉 🙂

kajule
15. led 2007

To je pravda, je to zajímavý a kdo ví jestli se ještě ukážou nebo spíš ukáže?! 😉

barad
15. led 2007

Ahojte holky Mě přijde že usamartin si to vymyslela a fotky si stáhla někde z netu..Nepřijde mi že je to skutečné. ☹

kajule
15. led 2007

Já mám pořád pocit, že tu fotku ze svatby, co má v albu Anne jsem už viděla někde úplně jinde.

barad
15. led 2007

Obávám se že vysvětlení už nedostanem myslím si ale že si z nás někdo dobře vystřelil ☹

kajule
15. led 2007

Nebo spíš tu v těch fialových šatech...někde jinde na netu v souvislosti s někým úplně jiným.

barad
15. led 2007

Přesně tak stejně mám pocit že jsem viděla ty dvojčata a myslím že fotky si vypůjčila.To je smutné.

iza
15. led 2007

no mě ty svatební fotky přijdou jako z americkýho filmu 😀 vlastně všechno je to jako z nějakýho filmu 😉 😀

kajule
15. led 2007

No právě ta v těch fialových šatech mi přijde jako z jednoho filmu, ale to už může být jenom podoba.

gedren
15. led 2007

Holky tak vyhlasuju soutez, kdo najde puvodni zdroj aspon nekterych z tech fotek, dostane ode me nejakou serepeticku na mimino dle vlastniho vyberu 🙂

Jinak bob mi jeste neodpovedel (ptala jsem se ho na IP adresy). usamartin zmatena byt muze, vsak samotnou jsem ji jeste nepodezirala, kdyz obcas rikala, ze je matka v cz a pak zas v usa, ale anna ten popis porodu sproste vykradla odjinud, no a zpetne je to pak podezrele jako celek 🙂

nelis
15. led 2007

gedren, nechcete si na to pátrání založit nové téma? Nechci prudit, ale šla jsem se podívat Jaké to bylo.... a našla jsem tu úplně něco jiného.. ☹

kajule
15. led 2007

Gedren, to není špatný nápad. 😀 Tak já se pokusím zavzpomínat a jdu pátrat. 😉 😀

zirafka105
15. led 2007

Holky, mam dojem, ze uz jste nejakou dobu "mimo tema"... Chapu, ze se tu probiraji zajimave skutecnosti, ale do tematu "jake to bylo" nepatri... 😉 😉 😉

iza
15. led 2007

zirafka už to samé psala nelis 😉 prostě to včera byla spontál rekakce na napsanej bld 😉 😀

barad
15. led 2007

Gedren a kde jsi našla ten popis porodu?Neměla by původní autorka vědět že ho někdo zneužil??Je to totiž dost hnusné. 😒

gedren
15. led 2007

barad, dala jsem link pod Annin prispevek

jinak jasne ze jsme mimo - povazovala jsem nicmne za nutny na ten vykradeny prispevek upozornit, no a diskuse se pak uz rozjela sama 🙂. Myslim, ze admini budou moci tyto nase offtopic prispevky klidne za par dni smazat.

ygreen
15. led 2007

Ahoj holky, musím uznat, že 3 "američanky" s dvojčaty, které se znají a mají fotky jak z BeverlyHills 90210, mi nesedí. Jukla jsem se do jejich alb a je zde několik věcí, které se mi zdají podivné. 1.album Anne5 - fotka s Katty - manželkou jejího syna Martina - počítám, že Katty bude jméno, né nick, tudíž je mi divné, proč má Katty na utz ve svém albu jméno Jennifer. 2. album usamartin - jména Anne Katty a Mathew Martin neboli holčička je spojení jejího jména a jména její tchýně a chlapeček má stejné jméno jako dvojčata Anne5..???. Fakt je ten, že Katty na snímku s tchýní Anne je stejná jako v albu usamartin s pupkem. 3.album hannah - utz je až moc podobný s utz usamartin, včetně informací na něm (bohužel děti ještě nemám, tak nevím zda neříkám blbost)4. fotka Martina, manžela usamartin, mi přijde diametrálně jiná než je fotka těch dvou modelů v albu Anne5. Pokud vykládám nesmysly, tak se omlouvám všem jmenovaným.

lucija76
15. led 2007

Ygreen: souhlas 😉 Jeste k te fotce z uzv (v albu usamartin): nesedi mi tam jedna "malickost" datum 10-jan-06, pise tam ze je to fotka ze 16tt,to by se ale dvojcatka narodily nekdy v lete,tezko by ted mely dva mesice 😎

barad
15. led 2007

Holky no teda máte pravdu teď jsem si všimla taky 😕Přijde mi to že tu chtěla zapůsobit a být středem zájmu a je to všechno vymyšlené fotky převzaté chtěla si alespoň tady splnit svůj sen když jí ho realita nedopřála.A máte pravdu že se ty její informace nepřekrývají pokaždé píše něco jiného.A s těma dvojčatama i porodem její tchýně je to blud od A až do Z. 😒

4a
15. led 2007

a ještě zajímavější je počtení, pomoc, matka si chce osvojit dítě. Tam je to úplnej chaos. Nejdřív vyloženě píše, že je matka v CZ a pak 2 hodiny letadlem od nich v Americe. Osvojí si dítě během měsíce a pak s ním letí do Amy, bez víz? Teda pokud je z Amy. V dvojjazyčný rodině je to taky nějaký chaotický. Jestli je to všechno fakt smyšlený, tak je mi to líto. Pokecala jsem si s nima fajn, a teď jako by mě vodil někdo za nos. Ach jo.

kacabacka
15. led 2007

Nechte to už, řešíte tu něco, co sice podivně vypadá, ale ani jedna jste se jich nezeptaly, jak to vlastně je...je v tom celkově bordel a tyhle příspěvky nemaj smysl....a tohle téma k tomu neni určený....založte si nový, nebo už to nechte plavat....

akina
15. led 2007

Ahojky ja jsem par dni zaregistrovana,chci napsat sve zazitky z prvniho porodu anejsem si jista jestli to bude nekoho zajimat 😢 .Nejsem totiz americanka a jak tak procitam posledni stranku,tak se tu nic jineho neprobira. 😲 No ale i tak to zkusim 😉 Muj prvni trval pet a trictvrte hodiny. Maleho jsem si nechala vyvolat,protoze se mu sem na tenhle svet ocividne nechtelo.V 9 rano mi zavedli tabletku po ,ktere jsem mela dostat do hodiny stahy,ale nic nedelo az do pul jedne nez mi praskly plodovou vodu.Porad se me ptaly na stahy a ja ani nevedela jak maji vypadat.No a od jedne hodiny zaclo to prave toco.Stahy jsem mela po 3 minutach a trvaly pul min. Ke konci jsem mela pocitze je to jeden nekoncici stah. Manzel mi hodne pomoh,drzel me za ruku celou dobu a pri vyrazu jeho tvare jsem mela pocit,ze ma snad taky stahy. 😀 😀 😀 😀 .No,ale pak ta uleva ,kdyz mi maleho daly k prsu,je to tak nepopsatelny zazitek.Mela jsem to bez nastrihu a na prvorodicku docela rychli. Za 2 jsem ani nevedela,ze jsem rodila. Tak jsem zvedava,jak to bude probihat ted.

romana27
15. led 2007

akino to víš, že nás to zajímá.
Jen nás všechny ta americká anabáze zaujala a prostě ženský - znáš to, musíme to probrat.

Já se na porod už taky těším, teda těším, no chci, abych už viděla miminko a mohla ho mít u sebe 🙂

4a
15. led 2007

kacabo, máš recht. Ale nikdo nemá tu odvahu, se přímo zeptat 🙂 , je nám to žinantní. Resp. v diskusích otázky byly, byly na ně i odpovědi a byly tak rozdílné, že vznikla tato debata 😎 .
Ale abych taky přihodila do soudku. Musím říct, že já jsem nerodila děti, ale děti se mi narodili. Bylo to sprintem a císařem v 26+6 tt na návštěvě v Praze, kde jsem nakonec zůstala 3 měsíce. Zaplať pánbu, že při té smůle to se to stalo v Praze!!!! Kontrakce jsem cítila 2 navzdory kapačkám aby nebyli. Nejhorší ze všeho bylo když jsem čekala vlastně chvilku na narkozu na sále a přišla kontrakce. Epidurál se mi nepovedlo ani na poosmé napíchnout, ale asi to tak bylo lepší. Procitnutí bylo drsný, strašná bolest břicha a hrozně moc mi chyběl fyzický kontakt. Takže když se mě sestra ptala, jestli něco potřebuju, tak jsem jí řekla že pochovat 🙂 Asi si myslela, že si dělám srandu, jenže já to myslela vážně. Aspoň mi ale vysvětlila, že se jí bohužel do náruče nevejdu. A pak bylo blbý, že jsem vlastně půl dne nevěděla jak to vlastně dopadlo s dětma. I když jsem byla přesvědčená, že žijou a že všechno dobře dopadne, protože naši doktoři jsou v tomhle oboru jedni z nejlepších na světě. Večer jsem ty moje holoubátka viděla, teda když jsem se tam dobelhala s rozřízlým břichem, peklo. A musím říct, že jsem se na ně odvážila sáhnout až za dva dny.
Zní to zvláštně? Ale je to pravda 🙂

gedren
15. led 2007

Holky diky za popisy porodu a gratuluju k miminkam 🙂 Diskuse se nastesti vraci do puvodniho stavu 🙂

Jinak ze se k tomu jeste vracim, ja se dotycne schizoosoby pomerne otevrene zeptala ve svou diskusich, necitim potrebu z ni neco tahat mailem, proste bud nam odpovi, nebo ne 🙂 Kdyby se prihodilo neco novyho zajimavyho, zalozim na to novy tema 🙂

nilita
15. led 2007

AHOJÍK HOLKY,RÁDA SE SVÁMI PODĚLÍM OSVŮJ ZÁŽITEČNÝ POROD.....ASI MĚSÍC JSEM LEŽELA V PORODNICI NA RIZIKOVÉM ODD.,KDYŽ MĚ V TEN SLAVNÝ DEN PROPUSTILY DOMŮ...TAK JSEM SE NA TO ZA NECELÉ 2 HODINKY VRACELA ZPĚT S KONTRAKCEMI....ALE UŽ 3DNY PŘEDTÍM MĚ SILNĚ BOLELO BŘICHO...VYFASOVALA JSEM MLADÉHO DOKTŮRKA ZROVNA ČERSTVĚ DODĚLAL ŠKOLU....TVRDIL MI,ŽE MI JEN ODEŠLA HLENOVÁ ZÁTKA...ŽE VŠE JE V POŘÁDKU(MIMOCHODEM TENTO PAN DOKTOR JEŠTĚ NESMĚL DĚLAT ANI ULTRAZVUKOVÉ VYŠETŘENÍ....)POKRAČUJI....KDYŽ JSEM SE VRÁTILAZPĚT SETŘIČKY NA MĚ KOUKALI...CO TAM ZAS DĚLÁM...PŘECI JEN JSEM TAM STRÁVILA CELÝ MĚSÍC...NEVĚŘILY MI ,ŽE MÁM KONTRAKCE....ČEKALA JSEM TEDY AŽ MĚ NĚKDO VYŠETŘÍ...BYCH VĚDĚLA,JAK NA TOM S MIMINKEM VLASTNĚ JSME.... 😒 KDYŽ MĚ UŽ KONEČNĚ VYŠETŘILA "ZKUŠENÁ A MILÁ PANÍ DOKTORKA"ŘEKLA MI ,ŽE JSEM UŽ NA 6 CM OTEVŘENÁ,A ŽE MÁM PŮLKU PORODU UŽ ZA SEBOU.... 😉 NICMÉNĚ JSEM VÁM BUDOUCÍM MAMINKÁM CHTĚLA ŘÍCT,ŽE POROD MI PROBĚHL NEUVĚŘITELNĚ KRÁSNĚ A I PAK UŽ RYCHLE....ŘEČI TYPU POROD BOLEST NEJVĚTŠÍ ATD.....JAK PRO KOHO,JE TO TA NEJHEZČÍ VĚC .....BOLESTI VYSTŘÍDÁ NEUVĚŘITELNĚ KRÁSNÁ EUFORIE ŠTĚSTÍ!! 🙂 🙂 oSTATNĚ MI ŽENSKÝ VYDRŽÍME OPRAVDU COKOLIV.... 😉 😉 mOC PŘEJI VŠEM MAMINKÁM AT UŽ BUDOUCÍM ČI UŽ S PRCKY....TÉ NEJVĚTŠÍ RADOSTI...LÁSKY A ŠTĚSTÍ!!!!!PAPÍNEK 😉 🙂 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru