Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

ijetka
14. led 2007

alcatko já jsem taky mimo 🙂 tak je nás víc

kajule
14. led 2007

Teď jsem si přečetla příspěvky Anne a usamartin a musím říct, že mi přijdou docela podobný. No každopádně v tom mám čím dál větší zmatek. 😅

iza
14. led 2007

ali ani nevím jak mě to napadlo,asi podle obličeje 😀 , jo jo teď jsem si to pořádně pročetla co psala katty a stejně je to na mě nějaký překombinovaný a složitý, hemží se to samejma smíšenejma manželstvíma a dvojčatama 😀 jsem z toho jelen, tak uvidíme co se z toho vyklube 😉

kajule
14. led 2007

Jak to vlastně je, to se asi uvidí podle toho jestli se tady Anne ještě ukáže?! 😕

alcatko.j
14. led 2007

izus, podle obliceje, tak to jo 😀 😀 😀
A mate recht, je tu moc dvojcatek a moc cizich jmen a ja sama , po cteni techto radku ,nevim uz ci sem a kolik deti cekam 😀

womann
14. led 2007

No,pockame na vyjadreni anne a katty,nicmene me davala usamartin info,ze je americanka z Californie-Los Angeles,ma za manzela Cecha,tchyni Cesku,a kamaradku Cesku.Ze je ji 20,studovala rok na Karlove Univerzite,atd.Na americanku slusna gramatika,co?Psali jsme si o pulnoci,u ni pry meli dve odpoledne,cili 10 hodin minus.Ve skutecnosti je to ale 9 hodin minus.Nahoda?A usamartin sem chodi,take kdyz my mame tri hodiny odpoledne,dve,jednu...Cili u nich musi byt brzke rano...Nahoda,nebo si z nas nekdo dela blazny... 😠

iza
14. led 2007

asi je to fuk,ale fotky ze svatby má hezký a miminka taky 😀 já tyhle překombinovanosti večer nějak nezvládám 😀 ,ale obdivuju gend, jak to hezky vyšpionila 🙂

ostruzinka
14. led 2007

Já jsem z toho také jelen 😒 Četla jsem si dnes od Anne příspěvky (myslím, že v září 2007) a bylo tam dost divných věcí... její synové (21 let) mají oba doktoráty - v tom věku?... ona i manžel jsou Češi (manžel se jmenuje Stephan)... syn má ještě 0,5 roku do konce semestru...synům je 21 let, ale těhotenství oznámila přítelovi před 22 roky...chvíli jí je 40 a chvíli 41...určitě by se ještě něco našlo. Připadá mi to všechno nějaké divné a dost chaotické ☹

gedren
14. led 2007

ostruzinko, doktorat v 21, to by fakt dal tak mozna Stephen Hawking 🙂 Ja dokoncuju v radnem terminu a je mi 26 🙂

zlutasek
14. led 2007

Jezis holky vy jste stoparky, s tim clankem to je fakt divny....ale proc by nekdo vykradal cizi alba a vydaval se za nekoho kdo neni ?? Nejak mi to nedava smysl . A jestli to tak je, nechapu kde na to ten clovek bere cas a hlavne co z toho ma

draga
14. led 2007

holky teda vy jste úplný špionky to já vůbec netuším co se tady všechno děje... že tu je občas někdo kdo se zaregistruje a prudí to jo ale že by si někdo tolik vymýšlel co z toho mají...třeba trpí nějakou psycho poruchou...a to tohle téma docela ráda sem tam navštívím abych věděla co mě čeká...tak snad většina z vás tady je normálních 😀

iza
14. led 2007

draga taky sem chodím nakukovat, abych měla přehled co mě může čekat a doufám, že jiné články jsou OK 😉

makak21
14. led 2007

Holky, vy jste fakt dobré špionky 😀 😀

romana27
14. led 2007

Já myslím, že takovou podobnou máme i v našem měsíci 😠 Žije v Americe, usamartin je její kamarádka a shodou okolností čeká dvojčata 😀 Ve fotoalbu má fotku, kde své maxibřicho vydává za 12tt.
Ach jo, to jsou lidi.

ostruzinka
14. led 2007

Mne jen zaujala jako mamina s 5. děťátkem na cestě. Přečetla jsem si její příspěvky a dost mě zarazily ty doktoráty (každý si můžeš dopočítat, že člověk odmaturuje cca v 19 a za 2 roky fakt nemá VŠ a doktorát 😅 ) Je to dost velký nesmysl. Fakt netuším, co to je za člověka a co z toho má. Já sem chodím, abych se něco dozvěděla a ne proto, abych tady psala takový nesmysly 😅 No ale na druhou stranu, každý si tady může psát, co chce...ale my jsme pak z toho hodně zmatené 😲 Jen jsem zvědavá, jestli sem přijde a něco k tomu řekně...

iza
14. led 2007

roman a jak se jmenuje?

iza
14. led 2007

roman tak jsem k vám jukla, no jo píše taky s vykřičníkama 😀 to jsou mi ale náhody haha

kaaja
14. led 2007

hannah44
Tvrdí, že je sousedka Katty...

cumacek
14. led 2007

ty jo, to je detektivka 😀 To by mě opravdu zajímalo, jak to všechno je 😒

iza
14. led 2007

a co napsat administ jestli by nezjistil jestli nejsou příspěvky psány z jednoho počítače? 😉

womann
14. led 2007

jo,to zjisti,mabo taky odhalilli...pisnete jim nekdo

iza
14. led 2007

já byvch i napsala jen nevím kam 😀

kaaja
14. led 2007

Už to vědí (ne ode mě😉

iza
14. led 2007

kaaja tak dej pak vědět jak to dopadlo, musím už běžet....pa holky a hezkej večer vám i mimískům 🙂

gedren
14. led 2007

izo, ja uz jsem bobovi odpoledne psala tak uvidime 🙂 (teda ted uz bych se ani neptala, protoze po tom vykradenym prispevku mi to prijde jasny 🙂)

iza
14. led 2007

gedren tak to je bezva,ale i tak jsem zvědavá jak to dopadne, už i proto, že jsem si s katy taky psala 😉 🙂

kalerat
14. led 2007

no mě bylo divný, že když hannah přidala svoji svatební fotku, tak se mě zdálo, že vůbec nesedí s tou co má uloženou v pasu, ale možná se jen mýlím 🙄

4a
14. led 2007

holky, ještě je najdete v dvojčátkách a dvojjazyčných rodinách a moje matka chce adoptovat dítě. Tam je to celý zmatený... Vaše úvahy mě napadly u Katty, ale možná to má pomíchaný z chaosu a práce kolem dvojčátek. U anny je ta reakce možná, protože má mezi dětma velké věkové rozdíly, teda to píše. Synové dvojčata 22 let, pak sedmiletá holčička a tuším dvouletá a teď čeká další. Nicméně jsem taky zvědavá 🙂

kaczka
15. led 2007

Holky taky mi to příijde zmatené!Příjde mi,že ze začátku to vyzní jako,že je češka,ale pak,že je američanka,ale nechápu tu skvělou češtinu!SI myslím,že pokud tady někdo nežije,tak by to takhle nepsal!!A navíc je zvláštní,že i ta její sousedka mluví česky!N2jak moc náhod ne??ALe pokud se mýlím,tak se omlouvám! 😀

kajule
15. led 2007

Zdravím holky, tak jak pokračuje to vaše pátrání?! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru