Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

pavlaneu
15. bře 2007

romčo-díky a věř,že se máš na co těšit,je to moc krásný být andělem svýho andílka 🙂 😉

karotko-vana v Pardub.porodnici je špičková-velká-tvarovaná-zkus to,budeš spokojená,krásně se uvolníš,ani se mi nechtělo ven 🙂 😉

kaci.k
15. bře 2007

Ähojky holky,kdy vam kleslo brisko?Bylo to tyden pred porodem nebo jeste v ten den?Diiiky 😀

bejana
15. bře 2007

Kaci.k, je to různé, někdy neklesne třeba vůbec 😉 Viz: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

kaci.k
15. bře 2007

Bejana diky-prectu si to 😀

lumpi
15. bře 2007

LUKÁŠKOVA CESTA MEZI NÁS

Ve čtvrtek 22.2.2007
jsme jeli ,z popudu mého pana doktora v předešlý den,do Krnovské porodnice na běžnou KO.Měla jsem první den po termínu porodu,říkala jsem si cestou,že nás zřejmě vyhodí nebo si budou ťukat na čelo co že to tam tak brzy děláme...
Navíc bez sebemenší bolesti,kontrakce či jiného náznaku blížícího se porodu...

Dorazili jsme v 9,45 hod. na příjem,kde se mi během pár minut věnovala sestřička,natočila mi 20 minut. monitor a chvíli jsme čekali...pak sestřička dorazila za námi zpátky s tím,že záznam je nějaký špatný,chvíli se zjišťovalo,co se děje
Během 10 minut se přišlo na to,že nenatočili ozvy miminka,ale můj puls
Takže jsme se přesunuli na porodní sál,kde mi na citlivějším přístroji natočili monitor ještě jednou vše už bylo v naprostém pořádku.Ozvy miminka v pořádku,kontrakce veškerá žádná
Sestřička nás poslala na ambulanci o pár pater níž,abychom nečekali nahoře s tím,že si mě tam vyšetří paní doktorka a poví mi,co dál...

Bylo 10,45 hod.,když mi dělala paní doktorka vyšetření a UZ a ptala se mě,zda bych chtěla rodit už dnes,že jsem otevřená na 3 cm a s takovým nálezem může být malý ještě dnes klidně na světě
Já samozřejmě odpověděla hrdinně ANO,CHCI RODIT DNES
V kabince,když jsem se oblékala,mi došlo,že se dnes stanu dvojnásobnou matkou a hrdinství mě začalo pomalu opouštět ,najednou se pocity smísily a já se na jednu stranu šíleně těšila a na druhou bála všeho porodu,ale taky té odpovědnosti

Každopádně se už se rozhodlo a s Raďou jsem šli opět nahoru na příjem bylo 11,15 hod.,když mi paní doktorka zavedla tabletku na vyvolání kontrakcí.Musela jsem pak 15-20 minut ležet na zádech,ať se tabletka rozpustí tam kde má

Po těch 20 minutách jsem se přemístili na pokoj,začali jsme vybalovat věci a v 11,50 hodin mi napíchli kapačku s antibiotiky proti streptokokovi...

Ve 12,05 jsem pocítila první,za to velmi slušnou kontrakci
Musela jsem čekat,až dokape kapačka,nějak se to sekalo a nechtělo kapat,tak mi to Raďa pustil rychleji ( dodnes mám modřinu jak hrom ),protože bolesti přicházely po minutě..

Ve 12,30 hod. kapačka slavnostně dokapala.Z bolestí se stala od té doby jedna velká kontrakce a bříško bylo pernametně v křeči a my se mohli přesunout na porodní sál,kde jsem si skákala ve sprše na míči jen chvíli - nepomáhalo to - ovšem lézt po žebřinách mi pomáhalo velmi Takže jsem si ulevovala od bolesti tím,že jsem ručkovala nahoru a dolů a kupodivu to bylo fajn...
Paní doktorka mě vyšetřila a nález byl 5 cm...
Raďa mi dával napít,snažil se mi být pořád na blízku,ovšem já potřebovala klid a soustředit se jen sama na sebe,takže jsem snesla jen sem tam pohlazení a vrhala jsem jinak prosebné pohledy...

Ve 12,45 hod. jsem dostala klistýr,pak znovu do spršky a když jsem z ní vylezla - bylo 13,25 hod.,tak ze mě vyteklo asi deci vody...Raďa to bleskurychle a vehementně vytřel s voláním "Vodááá,vodááá "...Na to přiběhla porodní asistentka a pídila se po kaluži voděnky,ovšem ta už byla zlikvidována...
Každopádně mě vzali na lůžko s tím,že mě vyšetří a já byla najednou na 8 cm a tlak na konečník byl tak příšerný,že mi lezly oči z důlků

Pak už šlo vše strašně rychle,intenzivně,bolestivě a prostě ...nádherně....
Dostala jsem příkazem protlačovat bolesti,které začaly polevovat a já začala na svět tlačit naše mimi...S vypětím všech sil jsem tlačila a tlačila,porodní asistentka mi strašlivě pomáhala,všichni byli zlatí já křičela (a to jsem si slíbila,že budu statečná a budu tiše ),paní doktorka mi držela levou nohu,Raďa pravou a asi na 10. zatlačení se přes celý sál rozkřičel LUKÁŠEK Vytlačit přes 4 kg dítě dá vážně zabrat

Bylo přesně 13,34 hodin,když spolu s celou vodou a vším vyšplouchl jak z tobogánu...Nemohla jsem dojetím nabrat dech a pořád jsem se brečo-smála Bez nástřihu,pouze s vnitřními drobnými poraněními,ale ty se šít nemuseli,za což jsem nesmírně vděčná

Dohra....
Lukáška mi dali hned na bříško,nechali ho tak asi 10 minut,přikryli nás,nechali dotepat pupečník,mě mezitím dole ošetřovali a pak si Raďa přestřihl pupeční šňůru,vzal malého k ošetření vedle do místnosti,kde ho spolu s dětskou sestřičkou otřeli,zvážili a změřili...taťka si ho hned podepsal,ať nám ho někde nevymění a přišli za mnou zpátky na sál...
Zazvonil zvonec a pohádka začíná

andulkaavetrelec
15. bře 2007

No, to jsi měla opravdu rychlé...4 kg, gratuluju! bylo to lehčí než poprvé?

verunnecka
16. bře 2007

ahoj,se mnou byla v porodnici 19.tiletá prvorodička a měla holčičku,4350g a měla jen malej nastřih.

marinka
16. bře 2007

Lumpi, moc hezky jsi to napsala, mám v očích slzičky a přála bych si mít taky takový krásný porod! 🙂

lumpi
16. bře 2007

Andulkaavetrelec,
já Ti ani nevím,oba porody jsem měla vcelku rychlé a snadné...to znamená bez komplikací a s partnerem u sebe,takže vlastně pohádkové 🙂
Ten druhý byl rychlejší,taková rychlost není až tak běžná,ikdyž bych ji všem rodičkám přála 😉 Ale na druhou stranu,kontrakce už si vůbec nepamatuju (zní to jako klišé,ale ta bolest se fakt zapomene hrozně rychle) ,kdežto to tlačení ano,protože to bylo z celého porodu nejhorší a nejbolestivější a já jsem za to ráda..Samozřejmě,že až teď 😀 Pořád to ve mně totiž doznívá a o to silnější je to zážitek,alespoň pro mně...První byla dcera,měla 3,30kg a teď syn a ten měl 4,17kg...O tlačení dcerky vůbec nevím,kdežto u synáčka jsem si užila,ale aspoň jsem si zkusila obojí 😉
Těšte se na porod,holky...je to to nej,co můžete zažít,fakt na to jednou budete vzpomínat jako na nejkrásnější zážitek,ikdyž to třeba nebude dle představ,tak ten výsledek je uchvacující...Až je mi někdy líto,že už to asi nikdy nezažiju ☹
A to nejsem žádný poet nebo tak něco,ale fakt je to krása...ještě teď se mi chce brečet 🙂
Tak Vám držím všem palečky,pěkně si užívejte těhu a přeji stejně rychlý porod,jaký jsem měla teď já 🙂

jardine
16. bře 2007

Jojo, taky na porod ráda vzpomínám. Pokud na něm bylo něco nepříjemného, hned po přiložení dcerky jsem na to zapomněla. A navíc ten pocit hrdosti, že jsem to zvládla a porodila krásné miminko... hned bych do toho šla znovu!

verunnecka
17. bře 2007

ahoj,tak to já doufám že v porodnici nebudu jen tak brzo,po prvním porodu bych další nezvládla-ale kdo ví jak to dopadne.

kaci.k
19. bře 2007

Ahoj holky,chtela jsem se zeptat.Byl nekomu z vas vyvolan umele porod?Myslim tablety atd.Nevite jake to je?A jak to dlouho trva nez vam prasknou vodu?A jestli to pak probiha stejne jako u normalniho porodu?Diky 🙂 🙂

vladunka
19. bře 2007

Ahojky,já rodila před 5ti lety.Porod mě byl vyvolán pomocí tablety, v 10 hodin zavedly tabletu, ve 12 hodin mi praskla voda a Klárka se narodila v 15,15hodin. Byl to rychlý porod 🙂

prochi
19. bře 2007
kaci.k
19. bře 2007

Prochi-moc dekuju 😀 zajimave info 🙂 🙂

prochi
19. bře 2007

Kaci.k nemáš zač. Já nemyslela, abys začala provádět teď hned nějaký "vylomeniny", ale že třeba já jsem tam popisovala, jak mi to vyvolávali, tak abych se neopakovala i tady 😵
Doktoři ti hrozí vyvoláním? Třeba se to už každým dnem spustí samo... 😉 Aspoň bych ti to moc přála.

slonik
19. bře 2007

taky bych si to přála 😒

altoja
19. bře 2007

ahojda kaci.k, mně taky vyvolávali, večer jsme totiž přijeli do nemocnice s docela už velkými kontrakcemi, ale ty do rána zeslábly na minimum a protože jsem měla po termínu, rozhodli se, že mi dají vag. tabletu na vyvolání. Doktorka mi ji zavedla asi o půl desáté, manžela mi poslali domů, aby si prý odpočinul, protože jsem nebyla ani trochu otevřená, takže tvrdili, že to bude trvat do druhého dne, možná i dýl. To byla teda vyhlídka strašná, ale vše bylo úplně jinak, snad po půl hodině mi začaly bolesti a malý byl se vším všudy na světě o půl dvanácté. Manžel se stihnul vrátit jen tak tak. TAkže jak vidíš, každá máme zkušenosti s vyvolávaným porodem úplně jiné, ale hlavu vzhůru, zvládneš to 😉 😀 (nenech manžela odjet, já bych to už po mém zážitku neudělala, i kdyby tam se mnou měl čekat dva dny 😀 )

kaci.k
20. bře 2007

Jojo prochi,hrozi mi vyvolanim.Radej bych to mela takove ze:Honem,honem uz to zacalo.Nez kdyz mam nastoupit a cekat.Nejhorsi je asi to cekani.Zvlast kdyz jsem nikdy v nemocnici nebyla.Tak ani nevim co me tam ceka.
Altoja:No,ja tam nastupuju rano v 8.00 tak mi asi manzilka poslou stejne domu.Ale budu doufat ze kdyby to slo taky tak rychle ze mi stihne prijit.Bylo by to nanic kdyby to neztihl ☹ Je to nase prvni 😀

prochi
20. bře 2007

Kaci.k tak moc držim palce. Já jsem z toho byla taky smutná a moc dobře tě chápu. Celý těhu jsem si plánovala, jak vydržím doma, co nejdýl to půjde a pak až pojedeme. Myslim, až by začly kontrakce, tak vydržet tu první dobu porodní co nejdýl doma. Ale pak už jsem přenášela skoro dva týdny a následoval nástup do porodnice. Byla jsem z toho na nerva. Ale zas na druhou stranu, v klidu se tam zabydlíš, všechno a všechny okoukneš, jak to tam chodí a tak. A brzy už to bude za tebou a budeš mít Danielku v náručí
😉

slonik
20. bře 2007

kaci.k, a kdy máš nastupovat?

kaci.k
20. bře 2007

Prochi-Asi mas pravdu.Clovek okoukne setry doktory a pak se aspon netresuje kdyz je to vsechno hrrr.z se moc tesim az ji budu mit v naruci 😀 .Myslim ze hned zapomenu kde jsem a jaky to byly obavy 😀

Slonik-nastup mam v patek v 8.00 rano.

kyri
20. bře 2007

slonik, kaci: tak tady se touláte ! 😀

ještě nemáte tak dlouho po termínu, tak snad se to spustí samo, než narukujete 😉

kaci.k
20. bře 2007

Kyri-holky cestovatelky 😀
Slonik-kdy nastupujes ty?

slonik
20. bře 2007

ahojky Kaci.k, já jdu teprve v pátek na kontrolu, pan doktor jde zítra k panu doktorovi 🙂 a bude až v pátek. A to mám ještě dva dny náskok před tebou, já si přála 19., ale oba termíny jsem měla 17. No, tak uvidíme, ted jsem si zahopsala Buď fit, tak to třeba pomůže 😀

kaci.k
20. bře 2007

Holky slysela jsem ze se dela nejaky Hamiltnuv hmat.Zazil to nekdo?A boli to?Diky 🙂 🙂

macanet
20. bře 2007

Ahoj kaci, mám doma knížku porodní příběhy, tam to popisujou, vlastně se odloupne plodový vak, vede k vyplavování přirozených hormonů prostagladinův těle .Ženy po něm mohou pociťovat pobolívání v podbřišku a v zádech bez změny intenzity, nebo intervalu, někdy se může objevit i slabé krvácení, či špinění.Opsáno z knížky, taky tam jedna paní popisuje, že jí to udělali a stejně se porod nerozběhl, takže nastoupila do špitálu a čípek a kapačka to rozjeli. Jestli to bolí tam nepsala. 😉

kaci.k
20. bře 2007

Jojo.Skoda ze jsem si taky neporidila nejakou literaturu.Aspon by se ted clovek tak nebal.....

macanet
20. bře 2007

kaci, neboj,ono to nějak dopadne a věř, že dobře.Jen kdyby to šlo ven tak hladce, jako dovnitř 😀 Já se budu taky bát,prvorodičky maj prej ale štěstí, že nevědí do čeho jdou, tak se tak nebojej 🙂

prochi
20. bře 2007

Mě paní doktorka provedla Hamiltna dvakrát. Poprvé pár dní po termínu, pak snad deset dní po termínu. Není to jako bolest, nevim, jak to popsat, vzpomínám si, že do určitý chvíle to šlo vydržet, pak už jsem myslela, že jí počůrám nebo i hůř 😅. Prostě než se dostala prstama tam, kam potřebovala a pak mě tam jakoby dobu prohmatávala, nebo tak. Je to prostě hodně hodně nepříjemný, hlavně potom jsem krvácela a celý den mě dost bolelo břicho. Ale každá to vnímáme jinak a určitě hodně záleží na tom, jaký je nález. Já dva týdny po termínu byla otevřená jen na jeden prst a hlavička byla prý pořád hrozně vysoko. Hlavně mě doktorka navnadila, že mám vyrazit na dlouhou procházku, skočit na manžu a do třech dnů se to spustí. Jóó nespustilo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru