Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

monja
17. zář 2010

@jasekd gratuluji Ti k druhemu miminku a rozhodne te chapu, ze se ti zrovna rodit nechce.....
na druhou stranu mas zase ten prvni porod v pameti a vis, co treba se da udelat lepe nebo jinak.
ja jsem nemohla chodit asi proto, ze jeste maly nebyl sestouply do porodnich cest a pry aby se mu do "cesty" nedostala pupecni snura, tak se musi nejdrive lezet. az sestoupl, tak jsem mohla vyrazit se prochazet...
p.s. prijem jsem jim tam taky decentne "vyplavila" 🙂
Preji Ti, at ti tehotenstvi i druhy porod dobre dopadne!!!

jasekd
17. zář 2010

@monja Diky 🙂
Mne to prave zajimalo, Martinek byl taky vysoko, ale asi ne tolik jako u tebe...

kesurka
20. zář 2010

ahojte tak jsem přečetla asi 10 stránek, je to úžasné, nabíjí mě to energií, akorát jedna věc mi hodně vadí 😠 skoro všechny tady píšete, že vám PA nebo Dr skákali po břiše, to se mi nelíbí ☹

mija777
20. zář 2010

Ahoj kesurka.Ziadne strachy,aj mne tlacili na brucho a nieje to nic strasne,vobec to nebolelo a perfektne mi to pomohlo vytlacit malu.Bez toho to bola drina 😉 Prajem stastny porod,nech je vsetko ok 🙂

scai
21. zář 2010

@kesurka já měla na břiše dvě asistentky, teda po pravděm, nevím proč. Malou jsem vytlačila na druhou kontrakci. Ale to že mi tlačily na břicho ani nevím. To mi až pak říkal manžel, že to vypadalo dost hrozně...a já si to fakt nepamatovala. Takže neboj, člověk je u toho porodu tak mimo, že takové podružnosti nevnímá

kesurka
21. zář 2010

no jo, ale některé metody by se vážně měly používat, jen když jsou potřeba a ne ze zvyku 😒 Jinak Barborka je nádherná 🙂

kristi
21. zář 2010

@monja je proste na hovno, jak nekomu to vyjde behem 2 hodin cely a ty jsi trpela jako blazen,je to nefer....ale jeste jedno das, si to v pristim zivote vymenime 🙂

giselka
21. zář 2010

Ahoj, tak já mám za sebou dva porody. První byl vyvolávaný, 29.12. ráno kolem 10 jsem dostala první tabletu, začly hodně slabé kontrakce, které jsem ani necítila, tak mi v poledne dali druhou. To už byly kontrakce silnější, ale pořád se to dalo. Kolem druhé mi praskla voda a už to začlo být horší, naštěstí na porodním boxu byla vana, kde jsem strávila skoro celou dobu. Malá byla docela velké miminko, takže mi dávali plno věcí na urychlení porodu - homeopatika, buscopan do svalu a nakonec infuzi s oxytocinem. Nakonec se Verunka narodila po 20 minutách tlačení v 17:19, měla 3,84kg a 51cm 🙂 Taky mi PA skákala po břiše, mně to teda nevadilo, docela mi to pomohlo.
Druhý porod jsem stihla den před nástupem do nemocnice, 10 dní po termínu. Ve středu v noci mě vzbudila bolest břicha, ale zas jsem to zaspala, během dne to zabolelo ještě asi třikrát, ale žádná hrůza. Večer kolem šesté začly bolesti po asi 20 až 25 min., občas mezitím přišla jedna třeba po 10, zkrátka nepravidelné bolesti, tak jsem tomu moc nepřikládala význam a ještě jsem stihla uvařit véču. Kolem půl jedenácté večer jsem si šla pustit vanu, už to bylo horší, ale pořád nepravidelné, jednou to bylo za 15 minut, pak za 11, pak třeba za 5, pak zase za 11... no byla jsem z toho blbá 😅 Pravidelnější kontra začly až po půlnoci, chodily tak po 4-6 minutách, a už ani vana nepomáhala, tak jsem vyslala manžu pro auto. Ve čtvrt na dvě jsme dojeli do porodnice, byla jsem na 4-5cm. PA mi natočila monitor (mimochodem asi nejhorší půlhodina, vleže na zádech bez možnosti pohybu 😝), pak mě znovu vyšetřila a žádná změna, pořád 4-5cm. Šli jsme na box, dostala jsem klystýr a prý ať si jdu potom do sprchy a na balon a kdyby něco, ať zavolám. No klystýr působil tak půl minuty a za zhruba další minutu jsem mm posílala pro sestru, ta mě prohlídla, praskla vodu (pokud z toho máte někdo strach, tak nemějte, já jsem to vůbec necítila 😉), ještě volala na dr, ať radši nikam nechodí a rovnou jsem šla tlačit. Stačily tři kontrakce a bylo hotovo, Adélka se narodila 9.9. ve 2:22, 3,38kg a 49 cm, hodinu po příjezdu do porodky 🙂

jasekd
21. zář 2010

@kesurka Ono se rika, ze by se to nemelo delat, ale dela se to casto a treba ja bych to bez toho tezko zvladla (velke dite, uzka panev, uz pomerne malo sil po delsim porodu..) Asi to nebude tak nebezpecne, jak nekteri tvrdi, ale musi se to umet. Me to nebolelo, ale byla jsem pak sama modrina.
@kristi to uz tak bejva, ja ale znam spis holky, kterym to trvalo tak prumerne dlouho, tech dvouhodinovek moc neznam, proste maj stesti 🙂
@giselka opet priklad toho , jak je kazdej porod jinej, me prdnuti vody bolelo silene, malej vysoko, ja uzka, nemohla se tam dostat, ruzne mi podkladala zadek, a kdyz se tam dostala, myslela jsem , ze omdlim. Kontrakce hnusny a zaverecny tlaceni mam v mlze, to uz nebylo tak zly, a porod placenty (kterej je pro dost holek taky strasnej) jsem skoro nezaznamenala asiti taky nebolelo. Kazdej je jinej. A gratuluju, ty mas mimco hezky cerstve 🙂

giselka
21. zář 2010

@jasekd díky za gratulaci 😉 Mně je jasný, že jsem měla štěstí, i když to bolelo jak sviňa, tak to byla rychlovka. To prasknutí vody jsem fakt necítila vůbec, ale je fakt, že to bylo těsně před porodem, takže to zřejmě bylo i tím. U mně je zas horší ta doba po porodu, u první dcery mě bolely kyčle celé šestinedělí, skoro jsem nemohla chodit. Když jsem vyjela poprvé s kočárkem, tak mi cesta, která trvá normálně asi 6 minut, trvala hodinu a půl 😝 Teď mě pro změnu bolí třísla, ale už to není taková hrůza, stačí to rozhýbat a je to celkem v poho. Holt každej má něco 😉

jasekd
22. zář 2010

@giselka Neni zac 😉 Ja jsem to nemyslela ani tak na tebe, ale obecne na holky, co je to treba jeste ceka a nevedi, do ceho jdou. Pro me treba porod placenty a siti byly prkotiny, a nekdo u toho zazije horor... Ja se treba moc bala samotneho porodu a nastrihu a siti, a to nebylo vubec tak zle, naopak krizove bolesti me dost prekvapily, jak byly hnusne. Ta voda, to bude tim, mne ji prasklali po cca 5ti hodinach bolesti po 5ti a 3 minutach, kdy jsem se neotevrela ani o cm, porad tam byl s bidou 1 cm, pritom mi voda odtekala, tak aby se to urychlilo. Bylo to strasny, ale pohla jsem se na 4 cm, takze to za to stalo 😉 Porodila jsem asi 4 hodiny po te vode. Me hodne bolelo siti potom, hur se to hojilo, ale jizvu mam krasnou a ted uz jsem uplne OK, nevim o ni. A treba ta panev me nebolela skoro vubec, a ze se mi pekne rozjela, takze ja mela poporodni prubeh celkem v pohode 🙂 A ted budu mit v pohode porod i 6ti nedeli, doufam 😀

giselka
24. zář 2010

@jasekd pro mě taky šití a placenta byly prkotiny, i když jsem z toho měla strach. Poprvé mě taky šití hodně bolelo, skoro dva týdny jsem si nesedla 😝 Teď už to bylo v pohodě, bez nástřihu a jenom 3 stehy, prostě paráda 😀 Mě teď u Adélky překvapilo, jak rychle jsem se otevřela, když to PA kontrolovala, tak jsem byla na 5 cm a hlavička nahoře a za deset minut jsem rodila. Tak ti přeju, ať máš pohodový a rychlý porod a hodné miminko 😉

lucka28
24. zář 2010

ahoj tak ja mam za sebou 3 porody u prvniho porodu jsem neměla vubec strach a taky mě ty kontra ani moc neboleli a porod se všim všudy trval 7 hodin s nastřihem a to šiti mě fest bolelo malej měl 3500g a 52cm a u 2 to bylo o něco bolestivějsi ale dalo se to vydržet a taky mě trval cca 7 hodin bez nastřihu a bez poraněni a měla 3400g a 48cm a 3 porod byl nejhorši byla jsem od 29tt otevřena na 2 cm a v porodnich cestach v den kdy mě to vyvolavali jsem byla tež na 2cm .dr na mě že jsem krasně připravena a do 2 hod to budu mit za sebou ale omyl po 3 hod jsem se otevřela jen na 4 a bolesti jak krava asi po 5 hodinach že mě rupnou vodu a pak to bude fofr ty jo ja myslela že chcipnu takovy kontra jsem nikdy neměla epidural jsem nemohla protože mě ubyvaj trombocyty tak jsem si to musela vyžrat ja jsem řekla at my něco daj že se to neda vydržet tak mě dali kapačku a ta vubec nepomohla pak něco do zadku a teda šilenost kontra zesili a ja si malem sežrala ruce bolesti tak jsem ji řekla že jdu tlačit a je mě jedno jestli jsem na deset 😀 a ona že mě skontroluje a pak se uvidi byla jsem na 9cm po sedmi hod. tak že mužu zatlačit malo ale ja se do toho opřela a hned jsem citila jak jde ven už brala nužky že mě nastřihne a ja že to nechci pokud to nebude nutny no netvařila se nadšeně a mala byla na 4 zatlačeni venku bez nastřihu a bez poraněni.mala měla 4030g a 52 cm..jen plecenty měani u jednoho nešli ven u 2 druhyho ji tak rvali až my tam něco ruplo a krve jak s prasete a ted mě tam skakali po břiše a bolelo mě to ale zadařilo se.

kesurka
24. zář 2010

@lucka28 to je horor!! ještě že ses aspon ubránila zbytečnému nastřižení!! Jsi pašák, že jsi to všechno zvládla!!

monja
26. zář 2010

@kristi to druhe uz bude urcite malina 🙂 🙂

kuchy
26. zář 2010

Ahojky,
Tak jsem si po 14 měsících dala opáčko porodu a opět přidám stručně jaký byl.....abych i tentokrát vyvrátila tvrzení, že ty vyvolávané jsou vždy děs 😀 😀 😀

Můj druhý porod byl super 😉 , plánovaný příjem k preindukci z opět důvodu vysokého TK ve 20: 00 😎 ....než se vypsaly papíry bylo 21 😝 ....21: 45 půl tbl. na přípravu , tak jsem po loňské zkušenosti z 12h vyvolávaným porodem poslala manžu domů spát, že to ještě potrvá a za hodku jsem ho otevřená Z 0 na 3 volala raději zpě 😉 t... malé bezvýznamné kontrakce se nějak vynechaly a dorazily rovnou ty otevírací a silnější, u kterých se my třepaly nohy ,tak abych měla doprovod na WC. 😀
Bylo zároveň se mnou dalších 5 porodů zároveň, kontrakce byly křížáčky do zad , no zase jako loni, ale už jsem věděla jak na ně...tak jsem si je v tichosti s manžou a rádiem na baloně užívala a nechala PA ať se věnují potřebným........kolem nás se totiž hysterčilo o 100 šest...maminky volaly o pomoc a ,že rodit nebudou , bučely....a tak podobně....tak nám stačilo poslouchat. ..K nám Pa vždy přišla na kontrolu,jak se otevíráme...a šlo to hooodně rychle, pak jsem si pro urychlení nechala píchnout vodu....skoro nic tam nebylo a hlavička už byla skoro u vchodu a za necelé 4,5h se šlo na tlačení, bylo to teda na víc tlačení a kontra než Matýsek,ale za odměnu bez por.zranění, nástřihu a to šel malý na supermana...s ručičkou na hlavě ....mám jenom jeden malý steh, kvůli varixům na konečníku...ale hned po porodu jsem vstala a šla prostě čůrat...tak se mi dětská sestra smála, že jsem dračice a od té doby jsem se v porodce nudila a těšila domů,nebolelo mě skororo nic.... jen jsme se museli rozkojit...odžloutnout a taaak....jen jsem porodila, vysoký TK byl tatam.....
Mě prostě těhotenství a hlavně poslední měsíce ...nesvědčí...porody mi jdou lépe , dokonce i bez por. plánu a epina, masáže hráze......tentokrát jsem měla prostě více štěstí 😀 😀 😀


steelska
29. zář 2010

ahoj chtělabych vam popsat svuij zažitek s porodu

termín jsem měla 15.3:2010 ale rodila jsem 6.3 šla jsem na pasyx jako každý týden nic mě nebolelo byla jsem naprosto v pořádku ležela jsem na nich skoro pul hodiny pak přišel doktor mě skontrolovat a prohlásyl vždyt vy rodíte a ja cože vždyt mě nic nebolí tak pan doktor mě poslal o patro víš na příjem.tam mě daly opět na pásy a ležela jsem na nich oúpět skoro pul hodiny pak my řekly že už se nic neděje ale žýe sy mě v nemocnici projistotu nechají 😖 protestovala jsem ale k ničemu mi to nebylo.tak jsem sy jela zabalyt věci a padily jsme do nemocnice.ležela jsem odpočívala a pak zase na pasy takhle se to opakovalo 3 dnyx po sobe 4 den zamnou přišel pan doktor a řekl my že se mu neůlíbý malího srdičko tak mě poslali opět na příjem na zátěžoví testy na těch testecvh málímu klesal tep pod 60 ☹ tak pan doktor že se mu to opravdu nelíby že skusíme porod vyvolat a kmdyž se to nepovede tak bude císař byla jsem s toho celá vyplašená a měla o mimi strach daly my tabletku na vyvolání a pak šup zase na pásy tam pan doktor řekl že malí ma problémy jen když mam kontraksi tak šup na sál tam sem jela ve 20:30 v malí byl na světě 21:05 krásně plakal byla jsem štastná jako nikdy tímto chci vskmazat všem matkam co to teprv čeká at se nebojí nic to není

nilika
1. říj 2010

@kuchy Prosím tě,jak vysoký tlak jsi měla?A od kdy?Já mám občas vysoký jak blázen a pak zase normál,skáče si jak chce,tak mě jenom zajímá,proč ti porod vyvolávali.Díky za odpověď.

kuchy
1. říj 2010

@nilika : u obou těhu mi vylezl tk tak od 2 trim 😉 . , lítal tak kolem 140/90..i vice .jak kdy ,pak jsem musela vždy na internu, dostal jsem holtera na 24/h a podle výsledků léky na snížení TK a úpravu tepovky, brala jsem je ale až od 7 měs. ...ke konci mi tk už hodně lítal a bud byl vysoký nebo nízký, prostě furt mi bylo spíš zle 😝 a za vyvolaný porod jsem byla šťastná 😀 , placenta u mě ted u druhého už byla dle dr hodně dosluhující a to byl teprve zač 38tt, si nedovedu představit, co by živilo prcka třeba až do termínu. Znám bohužel i pár takových,c o trvali na donošení a přir. porodu a nakonec došly bez ozev. 😔 ...pro mě byla vyvolávačka u obou vysvobození..... 🙂 🙂 🙂

nilika
1. říj 2010

@kuchy Někdy mám 140/90,doktor se vyděsí...pak týden 130/75 prostě ukázkový a najednou mi vylítne na 146/90 no jsem z toho blázen a pak třeba týden zase v normálu...no tak uvidim...vůbec by mi nevadilo,kdyby to bylo dřív,mimi bude nejspíš větší,tak aby to nebyl zase nějaký obříček.

lucisa
1. říj 2010

@kuchy já u posledního porodu přenášela necelý týden, v pátek mě dr. poslala na vyvolání, v porodce mi řekli, že je to zbytečně brzy, že vyvolávají až 10. den po TP a poslali mě domů. Jen mi dr. udělal Hamiltona a ať přijdu v pondělí, že mi to vyvolají.
V neděli jsem začala sama rodit, v porodce mi praskli vodu - silně zkalená, malé při kontrakcích klesaly ozvy, narodila se s omotanou šňůrou a ručičkou u hlavy, naštěstí úplně v pořádku.
Ale placenta se jim trhala, nemohli ji dostat ven, takže ji vytahovali pod narkozou a PA pak manžovi potají řekla, že ta placenta byla na hranici životaschopnosti a malá se narodila za 5 minut 12, do pondělí by už taky nemusela vydržet. Asi tak. 😒
A po břichu mi dr. s PA skákaly při prvním porodu a mě to tedy bolelo děsně. Dcera se narodila skoro 4kilová a se zlomenou klíční kostí, jak se snažila dostat ven.

Druhý a třetí porod celkem v klídku. 😉

kuchy
1. říj 2010

@lucisa : no ještě ,že to dobře dopadlo, já jsem se bála taky spíš přenášení, být v poho bez problémů a neporodit do 40 tt ,to bych si tu vyvolávačku prostě vydupala 😠 U mě by podle dr stejně přir. porod nezačal , malý byl sestouplý ,že jsem ani chodit nemohla...cpal se ven, jenže neměl kudy , chudák.... a já jsem byla stažená , sice čípek pryč,ale bez pomoci bych se prý stejně neotevřela.... ☹

steelska
5. říj 2010

🙂

dajovamaminka
16. lis 2010

@kuchy gratuluju 🙂

dajovamaminka
16. lis 2010

@monja uplně jako by mluvila o mém porodu

dajovamaminka
16. lis 2010

@k.bett uplně stejný porod 🙂))

lucisa
17. lis 2010

@kuchy Tobískovi vše nej k dnešním dvouměsíčninám 😉

vodnari
18. lis 2010

Tak ja som porodila o tri dni skôr....po 8-hodinových bolestiach som nakoniec porodila pomocou klieští...mala som klišťový pôrod,celá som sa dotrhala dnes mám 25 dní po pôrode a ešte stále si neviem poriadne sadnúť.Ale keď sa pozriem na môjho anjelika všetko to stálo zato. Nieje nič krajšie ako ho držať v náručí....

mpavlinka
18. lis 2010

@vodnari já jsem si nesedla dva měsíce. Byla jsem trhlá do konečníku. Hodně síly ti přeji. Hrozný ☹

bubbles
8. pro 2010

citala som.. je urceny vahovy limit na EPI? pisala baba, ktora mala 100 kil pri porode.. ja som mala tolko este nedavno a ani tehu nie som, len sa na to chystam 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru