Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

janinininka
19. únor 2008

Luci- to bylo krásný 😵 😵
te tvém podání bych se toho ani taky tolik nebála, kéž budu moci napsat za měsíc to samé 🙂 😉

petise
19. únor 2008

Ahojky 🙂
Robišek mi spinká, tak sem hodím pár řádků...

Ve pátek 8.2. ještě nic nenasvědčovalo, že bychom se měli dalšího dne dočkat našeho bobiška...vzbudila jsem se v sobotu v 6hod ráno a šla jsem na záchod, kde jsem poznala, že mi odchází zátka. Huráá, řekla jsem si, už se něco hnulo, a taky že jo. Začaly mi mírné kontrakcei a to rovnou po pěti minutách. Stále jsem ale nevěřila, že je to ONO, ale ze srandy jsem si to začala zapisovat. S manželem jsem posnídala a stále zapisovala, na záchodě další kus zátky...kontrakce mírně zesílily, tak jsem usoudila, že bychom raději měli vyrazit, jen tak pro jistotu. V 10hod jsme vyrazili..na příjmu jsem se předem omlouvala, že nevím, jestli je to na porod, že jsem prvorodička 🙂 ..ale poprvé na ozvech jsem viděla křivku dělohy hrbolatou, a sestra to viděla taky nadějně, tak jsem se uklidnila, že jsme možná nejeli zbytečně. Přišel dr, vyšetřil mě a potěšil zprávou, že jsem otevřená na 4cm a že dnes porodím 😵 Manžela poslali pro tašku do auta a já jsem se odebrala do přípravny, kde mi dali klystýr, který proběhl ok. Pak už jsme si s manželem vykládali a chodili po místnosti, pohoda..do 13 hod.., kdy už začaly být bolesti dost nepříjemné, ale ještě to šlo, byla mi propíchnuta plodová voda, bohužel jsem se zasekla na 6cm...no a od 14 hod začala teprve jízda, která v 16:10 skončila narozením našeho Robiška. Velkou oporou mi byl manžel, se kterým se porod stal snesitelnější, pomáhal mi v dýchání, hlava mi totiž nebrala, jak dýchat 🙂 I šití nebylo hrozné, euforie z miminka a že to máme za sebou byla silnější.....
Těhulkám, které na svůj den čekají, přeji aby měly štěstí na porodní astistentku a aby vše proběhlo tak, jak má a na konci toho všeho ste mohly sevřít v náručí zdravého broučka 😉

liaa
20. únor 2008

Jéé Luci!!!Tak ať se ti to brzo zahojíííííííí!!!!! 😔 😅

oeskla
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
scai
22. únor 2008

oeskla,cože? Jseš normální?

mmar
22. únor 2008

oeska,to snad nemyslíš vážně 😠

seymi
22. únor 2008

holky klid, neprudi jen v teto diskuzi....nema co delat...no

emjee
22. únor 2008

prosim nereagujte na oeskla, dik

janinininka
23. únor 2008

Ahojky, gratuluju Petise, přeju ať jste všichni zdraví a šťastní, kéž bych to už taky měla za sebou 😝 😉

petise
24. únor 2008

janini.., děkujeme za přání, neboj to ti uteče, užívej si posledních dnů nicnedělání, pak se nezastavíš 😉 🙂

pavlin
24. únor 2008

🙂 Můj 2 porod byl nádhernej,trvalo to jen hodinku a půl.Cítila jsem všechno-hlavičku,raminka a prostě všechno.Až na ty bolesti 😖 .První porod byl horší-rodila jsem 10 hodin 🙄

pavlin
24. únor 2008

Jani neboj,to ti už uteče jako voda.Hlavně klídek.. 😉

janinininka
25. únor 2008

No právě, hlavně klídek, to je asi to nejtěžší, nebo pak bude teda 😝
já jsem ještě teď nachcípaná,mám chřipajznu, už se z ní dostavávám, tak snad se z toho do té doby vylížu, nevím, proč zrovna teď, jinak nemocná nebývám. A to mám ještě asi naražený žebro, jak se namáhám, kašlu, smrkám, tak mi asi naprasklo, nebo i z toho, jak je mimi už velké, musím si ho držet, když kašlu, tak doufám, že do porodu se mi to zahojí, jsem normální mrzák 😝

pavlin
26. únor 2008

🙂 Nemáš alergii?Já už třetí den kejchám,smrkám a svědí mě oči.Hrůza.Taky mám trocu astma,ale zyrtek si vzít nemůžu,protože kojim. ☹

janinininka
26. únor 2008

ne, mám chřipajznu, ale je to už lepší.
Zato teď mě začaly bolet žebra, včera to šlo, dneska hrůza, nemůžu se ani sehnout, hrozně to bolí, asi je to od malé, jak roste a já jak se rozšiřuju, ale hrozně to boílí, nejsem schopná pohybu, nemůžu se ani sehnout, kdybych měla jít rodit, tak by to ani nešlo. Myslíte, že mi dr může něco předepsat, nebo to musím vydržet, mám 3 týdny do porodu, a jestli bych takhle trpěla, tak budu hotová, a hlavně ani tlačit bych takhle nemohla. Dnes jdu k dr, tak se ho zeptám 😒

makelka
26. únor 2008

janinininka - to je od toho jak tě malá tlačí, zkus se natáhnout a chvíli si lehnout, jak se ti malá otočí, bude to lepší, já to mívala v posledním měsíci taky často a tohle mi pomáhalo 😉

janinininka
26. únor 2008

Já se natáhla a nepomáhá to vůbec, je to horší než včera, co jinak se dá s tím dělat, to není k vydržení, já ležím, protože jsem nemocná, a nepomáhá to, jen když jsem v klidu, ležím, ale jakmile se hnu, je zle 😝 co s tím? jdu dnes k dr, tak se zeptám, to je hrozný.

mishulle
27. únor 2008

Oba mý chlapy spí, tak se konečně dostávám k popsání porodu. 20.2. jsem se stejně jako každý den šla koukat na Čarodějky,trochu mě bolela záda, ale nedávala jsem to mu nějakej význam, když se bolesti kříže spojily s bolestmi břicha, šla jsem si dát vanu, že ty "posly" rozeženu. Na chvíli to pomohlo, ale zachvíli to začlo nanovo, začla jsem to prodýchávat a chodit po bytě, furt jsem myslela, že jde o posly. před pátou hodinou jsem začla měřit čas mezi kontrakcemi, byl 7 minut a mě začlo docházet, že nejde o posly, ale chtěla jsem počkat až budou pravidelně po 5 minutách, jak píšou v knížkách. Šla jsem si dát další vanu, abych si trochu ulevila a pak jsem dál chodila po bytě a prodýchávala. jediný následek bylo rozhození času mezi kontrakcema. v 23 hod už jsem byla vysílená, tak jsem řekla, že se du natáhnout, ale po dvou minutách jsem z postele vylítla, kontrakce byly v rozmezí 5-10 min. Manžel už se na mě nemoh koukat, tak řek, ať si zavolám do porodky, jestli můžem přijet. v půl 12 jsme tam dorazili, natočili mi monitor, udělali vyšetření - otevřená na 4, a já šla na přípravnu - klistýr, sprcha, oholená jsem byla - ráno jsem byla v poradně - tam to na porod ještě nevypadalo. Po přípravě mě s MM odvedly na I. dobu porodní, kde jsem i rodila, neboť zdejší porodnice se opravuje a sály byly obsazené. Při jedné z kontrakcí mi píchli vodu a kontrakce zesílily. Sázely sme se s MM v kolik bude malý na světě. během dalších kontrakcí mě PA vyšetřovala, dostala jsem čípek proti křížovym bolestem a čekaly jsme, až se otevřu, mezitím jsem prodýchávala na míči, procházela se a chodila na

mishulle
27. únor 2008

záchod. konečně jsem byla dostatečně otevřená, byly 4 hodiny, ale já tlačit nemohla, protože malý měl lem kolem hlavičky, dostala jsem nějakou kapačku na kontrakce, přišla dr, ale stále tam byl ten lem, další kapačka, další čípek na křížový bolesti, teď už jsem bolestí trochu hekala, přišla dr. a řekla, že ještě chvilku, ale já už nemohla, kapačky mě donutily tlačit, do toho jsem říkala, že už nemůžu, že to nezvládnu, DR. nechtěla abych tlačila, ale ještě prodýchávala, ale ono jaksi samo. tak proběh nástřih, PA mi hopsla na břicho a malý byl v 6:03 venku - akorát se střídaly směny. placentu jsem porodila během chvíle. malého nám hned přivezli, pak následovalo šití. ačkoliv opíchnutá, cítila jsem každý vpich.
Bylo to náročné, obzvláště poslední dvě hodiny s lemem, ale bylo to KRÁSNÉ. a teď začla nová Nádherná etapa našeho života

mishulle
27. únor 2008

P.S. omlouvám se za rozetapování

krista
27. únor 2008

Mishu moc krásné, díky za tvůj popis 😵

petrusam
27. únor 2008

Mishu - paráda 😵 😀

petruna
27. únor 2008

mishu : co to znamena lem kolem hlavicky a proc si kvuli tomu nemohla tlacit. To jsem nikdy neslysela.
Moc hezky popis porodu !

janinininka
28. únor 2008

Mishu- gratuluju 😵 😵 , přeju ať jste oba zdraví a spokojený 😉
ty jsi byla statečná, kéž bych byla pak i já 😉 nějak si to neumím představit,že budu rodit 😝

mracek
28. únor 2008

Ahojky moc všechny zdravým.....Já už mám naštěstí porod za sebou ale všem držím palečky

deni
29. únor 2008

ahoj holky, můžu se zeptat - vy už jste přece jenom porod zažily... jak je to s těmi kontrakcemi? jsou stále častější a po 5ti minutách už je na čase rodit?
a měří se to vždycky od začátku kontrakce do začátku nové?

pistacia
29. únor 2008

Mishu, krásný popis porodu, už se taky těším na tu naší prdelku 😉

petise
29. únor 2008

deni, kontrakce jsem poznala tak, že se mi v 6h začalo stahovat bříško - cca 20-30 vteřin(maličká bolest) a pak třeba sedm minut klid a pak zas 20 vteřin stah a pak zas klid. Doma zkus vydržet co nejdéle - teda pokud ti neprdne plodová voda, ať přijedeš na příjem co nejvíce otevřená, uteče ti to tak rychleji, než kdybys hned valila do porodky, ale kontrakce po těch pěti minutách jsou optimální na odjezd, dřív fakt nejeď.. 😉 🙂

dididi30
29. únor 2008

ahojte....ja som zvedava na ten moj 2 porod.....tak dcerku som zacala rodit s tym, ze som rano isla na wc a na gatkach som mala ruzovy vytok...tak som si myslela,ze uz je to tu a tak som sa pobrala do nemocnice, tam mi vraveli,ze som mohla este ranajkovat doma a aj obed navarit 🙂 tak uz som nechcela ist domov, tak som si uzila klistiru, potom holenia s tupou ziletkou, mozno uz po nejakej 100 rodicke 🤐 a tak som isla na izbu....bolesti ziadne tak mi napomohli plodovu vodu odpustit z bruska a stale nic...tak mi davali nejake injekcie, tak sa to rozbehlo a bolesti som mala tak 20 minut a malicka po nastrihnuti bola von.....ani neplakala a ked mi ju konecne priniesli tak hajala, jej to bolo nadherne....ale najhorie bolo z toho to, ked ma zasivali, fuj, to bol veru zazitok 😝
a to som si potom nemohla poriadne sadnut mesiac a curala som do vane do zahojenia, ble...
dufam ,ze to druhe bude rychlejsie a bez zasivania, lebo to je to najhorsie....rodila som aj s prichodom tak 10 hodin.. 😔

ticianka
29. únor 2008

ahoj, ja chci povzbudit vsechny prvorodicky..mela jsem krasny a lehky porod. a to byl prvni.. rano jsem mela naruzovely vytok, ale nevenovala jsem tomu pozornost. po obede, kdyz jsem vstala od stolu, mi kleslo bricho, bylo to krasne videt, jak se zhouplo, ale taky jsem to nijak neresila. sla jsem do mesta..tam mi praskla voda..tak jsem volala manzela a utikala domu. to uz jsem se jen prevlikla, muz dojel z prace a jeli jsme do porodnice. tam mi udelali test na plodovou vodu a pak uz mi verili, ze asi rodim..🙂bolesti jsem nemela zadne, tak se na me nejdriv koukali skrz prsty.. na monitoru mi zacaly bolesti, jen slabe, ale rychle se stupnovaly. pak jsem sla na uzv, do sprchy, to uz jsem mela silne kontrakce a na sal. tam mi hned rekli at tlacim, ze jsem dost otevrena, to bylo fajn, protoze si neumim predstavit pri tech stazich netlacit..trochu me strihli-to bolelo..a na asi 4 zatlaceni byl maly venku. siti pak taky bolelo, ale to uz mi bylo docela jedno🙂 vsichni jsme z toho byli prekvapeni, mimco se narodilo o dva tydny driv a celkem za hodinu a dvacet minut od prijezdu do porodnice..takze pohoda🙂 a porodnice naprosto perfektni, baby-friendly. uz se tesim na dalsi porod a preju vsem stejne dobre zazitky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru