Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

zdrcka
24. bře 2009

fialka76 držím ti palce aby to vše dopadlo jenom a jenom dobře

androna
24. bře 2009

ahoj tak pridavam svoj 2 porod

Druhy porod bol krasny, uplne iny.Chcela som ho co najviac prirodzeny, ale uz v priebehu tehotenstva to bolo ine.Od 24tt som sa zacinala otvarat .k tomu tehotenska cukrovka a plasenie,ze ma caka cr a prenasat ma nenechaju.V pondelok 16.3 som bola vecer v poradni a na monitore a doktorka mi pri vysetreni vravi ,ze som uplne pripraven,hlavicka v porodnych cestach, na 3cm otvorena,ci tu nemam sebou zbalenu tasku,ze si ma tu necha.tak som pekne odmietla, ze ideme domov a pockame az sa mimco rozhodne samo. Ale pri vysetreni mi tam trosku nieco uvolnilaja som pritom ale nic necitila..den predtym mi uz odtiekla hlenova zatka.tak sme sa vecer pekne zrelaxovali, dali s manzelom cervene vinko, sex a nechali tomu volny priebeh, ale on si to uz zariadil v praci a organizovali sme i niekoho k malemu.Takze uz to chcelo iba rodit. Bolesti menstruacne vystrelovacie do krizov som mala ale uz skoro 1mes predtym, takze to pokracovalo a nic sa nedialo.Sla som spat. Rano o 5.30 som bola na zachod, pekne som sa vyprazdnila a zistila som , ze sa spustili kontrakcie.Po nejakej dobe som si vsimla casu a zistila, ze su pravidelne a po 5min, ale tak smiesne slabe.To som vystrojila maleho, nachystala nas a o 7.00 sme sli do porodnice.Tam mi velmi nechceli verit, ze mam nejake kontrakcie, ze som na ne velmi vysmiata, ale monitor ich ukazal. Potom sa ale znepravidelnili, tak mi o 9.00 urobili klystyr. Prisli sme dost v nevhodnu dobu,stretlo sa nas tam 5porodov naraz. nejak CR k tomu nejaky konec panevni.Tak sme sli na sal, kde sme mali s manzelom a miminkom svoju pohodicku.Velmi mi nechceli verit ze rodim,tak mi pichli nieco na uvolnenie porodnych ciest. Potom mi pichli vodu asi o 10.00 a o 10.30 mi zacali kontrakcie a to teda velmi intenzivne.a to hned po 1min.Otvorena som bola uz na 6cm. To uz som sa nesmiala a to uz verili, ze snad i porodim.do 12.00 som predychavala kontrakcie a slo to krasne.Nebola som z nich hotova jak pri 1porode.O 12.30 ma posielali do sprchy,ale ja som sa bala ze uz porodim,ale sla som. A tam uz zacali tlaky na konecnik.Zase ich to zaskocilo. Doktor sa prave vratil z obeda,tak to uz som kricala ze rodim,tak pribehli.Manzel ich privolal a rychle ma davali na to porodne lozko,akurat bolo nastavene na najvyssie a nebol cas ho uz spustit.tak som im este vynadala plna energie a na jednu kontrakciu maleho vytlacila. Tentokrat som vnimala i videla to telicko jak slo von. Dali nam ho na brusko a skusili sme ho prilozit, ale bol ospaly a tak to nedopadlo. Manzel siel s malym na meranie a ja som pritom este porodila placentu a pan doktor mi zasil asi 3stehy.diky epino balonku s ktorym som cvicila panevne dno to slo tak lahko a vedela som ako u toho dychat.tento porod nebol az tak prirodzeny jak som chcela ale som rada ze to nebol cisarsky rez.ale v kazdom pripade bol orgasmicky.ja som bola unesena a euforicka asi 24hod vkuse.tie pocity sa nedaju ani popisat.proste nadhera.nic ma nebolelo nic som necitila iba bola prestastna.maly je proste taky maly zazrak.
trosku to ale kazilo to,ze sa maly narodil 37+1tt a preto mi ho prvy vecer dali do inkubatoru, so mnou nebol, ale mohla som za nim vzdy ked som chcela,hladila som ho.a on cely cas spinkal a usmieval sa.Potom ho este 2dni mali u seba na novorozeneckom a nosili mi ho na kojenie.Az v piatok uz bol cely den so mnou.v nedelu nas pustili domov.

gedren
24. bře 2009

Androno, pekny porod se Ti povedl, gratuluju jeste jednou!

xsipm04
24. bře 2009

Androno, krásný 😵 super, že to přišlo tak brzy a nemusela jsi řešit císaře a taky, že vás nakonec pustli docela brzy domů. Dobře, že jsi si to tak užila, Radim je krásný 😵 😵 😵

katako
24. bře 2009

Jé Androno, gratuluju. Je moc fajn, že vás pustili tak brzo a jste v pořádku.
Vypadá to, že pro dříve narozené děti mají všude stejné postupy, aspoň jak to čtu, dost věcí se shoduje s mým prvním porodem. Jen O. měl pak žloutenku.

tumkal
24. bře 2009

Andy krááááásné 😵 😵 😵

kyri
24. bře 2009

andro, gratuluju - je fajn, že se vám to povedlo tak euforický 🙂

s.arik
24. bře 2009

androno, hurá, konečně OB 😵 😵 😵 😵
gratulace!

frola
24. bře 2009

fialka:
velmi ti drzim palce, kramare katastrofa. kam pojdes rodit teraz?

androna
24. bře 2009

katako i my sme mali zloutenku nebo spis este mame.kvoli nej nas tam zdrzali den navic.

luciuss
24. bře 2009

Jsem skoro 14 dní po porodu, tak i já přidám svůj zážitek 🙂

Termín porodu jsme měli 5.3.09, ale dle UTZ byla Adélka o týden mladší, takže se na svět rozhodla vykouknout 12.3.09. Ve středu 11.3.09 jsem měla už od brzkých ranních hodin bolesti v podbřišku, ale jelikož mě koledníčci poslíčci trápili už asi měsíc, tak jsem tomu nepřisuzovala "důležitost" 🙂. Natočila jsem si jako vždy vanu, pěkně se naložila a ono ejhle...ono to nepřecházelo 🙂, ale v podstatě nic oproti normálu, přes den byly kontrakce cca 10-20 minut, ale byla jsem v klidu a manžela nechala odejít na odpolední. K večeru už byly kontrakce zhruba po pěti minutkách, tak jsem zavolala manžela, který měl být v práci až do 22:00. Neviděla jsem to nějak akutně, ale řekli jsme si, že raději do porodnice zajedem, nic horšího než že nás pošlou zase domu se stát nemůže. Do porodnice jsme nakonec dorazili 22:30, PA nás napojila na monitor, pak vyšetřila a byla jsem na 2cm, pak přišla dr. a že se jí to ještě k porodu nezdá, že bychom mohli jet ještě na chvilku domu, ale PA řekla že už mě domů nepustí, že se mnou jde na přípravu. Manžílek zatím seděl na lavičce za dveřma a čekal co bude, asi taky nečekal že už 🙂, když jsem mu přišla otevřít v noční košili, tak jste měly vidět jeho výraz. Pak nám PA přidělila porodní boxík, strašnou výhodou vidím v tom, že jsem rodila v tu chvíli úplně sama na celém oddělení a další mamina přišla až půl hodiny před samotným výsledkem, což už mi bylo jedno. Řekla bych, že tak 70% jsem strávila s manželem ve sprše, kterou jsme měli hned naproti boxíku a pořád se kontrakce daly, i když to bylo silnější. V 1:00 si šel manžílek odskočit, přišla PA že už jsem na 5 cm a že je čas "vypustit bazén", trochu jsem se toho bála když jsem viděla ten nástroj, ale nic jsem necítila....když dorazil manžílek, tak zas jen koukal, jakej je to fofr 🙂 Pronesla jsem, že doufám, že to stihnem než PA odejde domů a řekla, že s tím počítá 🙂 Za nejhorší považuju zhruba poslední půl hodinku až hodinku, kdy jsem dostala Oxytocin na zesílení kontrakcí, krásný bylo, když manžel řekl, že už vidí hlavičku a to mi dalo strašnou sílu. Malá Adélka se narodila v 5:01 a vážila 3090 g a měla 49 cm. Kdybych řekla, že to nebolelo, lhala bych, ale ten prcek za to stojí a já už pár minut po porodu řekla, kdy si to dáme znova 🙂
Tohle byla ta hezčí část a teď ta horší:
Když došlo na šití, tak sestřičky dr. uháněly že na ni čekají na sále s císařem, tak možná pospíchala....pak mě po dvou hodinách převezli na šestinedělí, ale jakmile jsem chtěla vstát, tak se nedařilo, tak jsme počkali asi další 2 hodiny, vstala jsem a omdlela, celkem 2x ☹ Dopoledne mě převezli zpátky na porodnici, že to šití musí zkontrolovat, jedna dr. že pod narkozou, ale přišel jiný dr, že to paní vydrží a bez umrtvení mi udělala 4 vnitřní stehy a nacpal do mě tamponádu - myslela jsem v tu chvíli, že je to můj konec...pak zpátky na šestinedělí...jenže krvácení neustávalo, malou si vzali sestřičky z nedonošenců, protože jsem nebyla schopna se starat o sebe, natož o ni ☹ Postel mi sestřičky převlíkali snad desetkrát, večer v 19:00 mi udělali UTZ, přifrčel i primář a pak už to lítalo...v 19:30 už jsem byla na sále a probrala jsem se až na JIPu, kapala mi krev, infuze, kyslík na ksichtě, močové cévka, drén vy víte kde....no hrůza....ale nemohla jsem spát a pořád myslela na toho našeho prcka...tak jsem začala cvičit nohama v posteli, chtěla jsem mít sílu na to se o ni co nejdřív starat. Dopoledne přišel pan primář, tak jsem ho ukecala, že už chci zpátky za malou. Tak opět na šestinedělí, kde jsem měla prcka od odpoledne...teď už jsem v poho doma, pustili nás po cca 5 dnech, což je skoro normál, ale ztratila jsem cca 800 ml krve a dobře mi fakt nebylo, ale pořád jsem za ten uzlíček štěstí moc ráda a těším se, až jednou bude další 🙂
Doufám, že jsem tím nikoho nevystrašila, je to opravdu nejkrásnější den.

lucitee
24. bře 2009

holky ja nevim jak vam to vysvetlit...nepreju nikomu ani fialce takovy strasny porod, problemy a nemocny mimco, to je snad jasny. Ja chci jenom rict, ze ona to popisuje jako ze je vse proti jeji vuli a to si myslim ze neni dobre, pokud nekdo dela neco co nechce. To je cely. Ze pokud dite a rodit nechci, tak nebudu. Pokud chci tak budu. Ze ma kazdej pravo na vyber a nikdo by ho nemel nutit. Tak to myslim, ne spatne nebo zle. Ja sama se tesim, deti chci, tady si porody ctu pravidelne, tesim se na kazdej novej pribeh a dojima me to. Jen jsem chtela rict, ze nejsme roboti, kteri delaji neco kvuli ostatnim. Snad je to trochu jasnejsi

frola
24. bře 2009

lucitee kasli uz na to. naco sa k tomu vobec vyjadrujes. to je jej vec z akych pohnutok sa tak nakoniec rozhodla. jasne ze sa na miminko urcite tesi a ty nemas pravo sudit jej situaciu.

lucitee
24. bře 2009

luciuss: dobre vis ze se zname z jinyho fora a i proto pisu hned. Cekala jsem jestli sem porod sepises, s holkama na foru jsem to prozivaly s tebou a vsechny byly dojaty kdyz se mala narodila a zaroven jsme byly plny strachu, kdyz tvuj muz psal, ze na tom nejsi uplne dobre. Jsem strasne rada ze uz je to pryc, pustili vas vcas domu a ze se davas pekne dohromady. Jeste jedno ti k Adelce gratuluju a at vam dela hodne radosti!!!

lucitee
24. bře 2009

frola: ja bych nic nevysvetlovala kdybyste tu nepsaly ze to nechapete. jasne ze to je kazdyho vec, ja pouze rikam svuj nazor, ne ze ona to dela spatne

lucitee
24. bře 2009

me to mrzi, ja to nemyslela zle. Obdivuju kazdou, co zvladla porod

fialka76
24. bře 2009

androna, paráda taký pôrod si zaslúži každá z nás.A hlavne zdravé detičky!

lucitee,chápem,čo si tým chcela povedať...nechajme to už tak.Ja sa snažím myslieť len pozitívne,nemyslieť na to čo sa stalo.Jasné,že sa teším na bábo.Ale je to iné ako pri ostatných mamičkách.Ja nie som v °eufórii°. Ja si to budem užívať po príchode domov z pôrodnice.Ťažko sa to vysvetľuje.

lucitee
24. bře 2009

ja to chapu fial

animatua
24. bře 2009

lucitee tady dochazi ke komunikacnim sumum, urcite jsi to nemyslela zle, jenom fialka se rozhodla i pres velky strach pro druhe dite a to je myslim obdivuhodne, tak bysme ji nemely psat, ze se rozhodla spatne 😉

androno gratuluju, krasny porod 😵

animatua
24. bře 2009

lucius super ze jsi nakonec vsechno zvladla, gratuluju k adelce 🙂

fialka76
24. bře 2009

tak tak
a ešte mi poraďte,ako rodiť teraz?
Aj tak to asi bude závisieť od lekárov. 😉 Tento raz určite Antolská.A určite si zaplatím lekárku.
lucius,uf. gratulujem

animatua
24. bře 2009

fialko ja bych asi zkusila porodit prirozene.. zaplat si dr. a snaz se s ni domluvit, aby ti co nejmin zasahovala do porodu (pokud bude vse ok - neurychlovani, zadny oxytocin, zadne umele protrzeni plodove vody), pritomnost partnera u porodu je taky strasne dulezita, klidne si sezen i dulu nebo svou porodni asistentku, co te bude doprovazet k porodu.. vim, ze v Bratislave nejsou moc nakloneni prirozenym porodum, tak co zkusit jet rodit do Brna? Z Malacek to neni ani hodina cesty.. pokud se ale moc bojis, tak myslim, ze po tvych zkusenostech ti nikdo nemuze vycitat, pokud by jsi chtela CS

janab78
24. bře 2009

FIALKA76-Určitě bych si taky zaplatila doktorku a vše s ní důkladně probrala.Taky bych se bála a nechtěla podruhé rodit, ale teď to bude určitě dobré. Malému přej ihodně pokrokůí. Někdy život přinese nečekané změny a zázraky. Nic není určitě ztracené. 😉

kocicatko
24. bře 2009

Androno, taková pohodička, prostě krásný porod krásného mimča - gratuluju a přeju vám všem hlavně zdraví! 😉

frola
25. bře 2009

fialka, ja som z BA a veru som velmi rada ze som nerodila prave tu. ja som sa rozhodla rodit v topolcanoch co mas z malaciek max 2 hodiny. bol to naozaj pohodovy porod (aj ked velmi tazky) a mam dobre spomienky. bol tam klud, ticho a uplny respekt voci sukromiu. lekar aj sestry boli velmi mili a chapavi. aj o brne som pocula velmi pozitivne veci. tak si to skus rozmysliet. (na antolskej rodila sesternica tyzden po mne a nic moc- malu tahali kliestami - nechcem ta strasit z bratislavskych porodnic je antolska urcite najlepsia volba)

fialka76
25. bře 2009

Ja mám z toho taký pocit,že keď si zaplatíš lekára,tak ak niečo nejde,urobia hneď cisarák.A keď nedáš,tak ťa trápia,aj deti,používajú kliešte,vákuá...naše zdravotníctvo je...
Áno,sú výnimky,ale ich je fakt málo.

klarka55
25. bře 2009

ja si nemyslim,ze lekari sa rozhoduju pouzit kliestie alebo vakuum na zaklade toho,kto ich podplatil alebo nepodplatil. ta ktora neda,tak porodi dieta kliestami?? to je trosku prehnane...
a tak isto tam nie su lekari za tym ucelom,aby si brusili zuby na pacientku ze: no dnes ju dobre vytrapime,nechame ju tlacit hoc aj pol dna. myslite,ze to pouzitie kliesti alebo vakua robi lekarom radost?? ze keby naozaj nemuseli,tak by to schvalne pouzivali?? prepacte,ale z vasich prispevkov to tak vyzera...
ako maju co najrychlejsie vytiahnut babatko,ked sa v porodnych cestach zaseklo,ked ho zena nedokaze vytlacit(co sa samozrejme neda predpovedat). ruky sa do toho otvoru nezmestia,to by ich tam musel strcit obe.
ked niekto vymyslel klieste alebo vakuum,tak to bolo z urcitych dovodov. no urcite nie z takych,aby mali mamicky s cim tyrat a trapit.
vsetkym nam ale samozrajme prajem,aby sme sa POKIAL NEBUDE NUTNE s tymito nastrojmi nestretli

konja
25. bře 2009

Klarka55: takto to určitě nikdo nemyslel, spíš tím bylo myšleno, že pokud si někdo lékaře zaplatí nebo se dokonce jedná o nějakou známou osobu (herečka, sportovkyně,modelka...), tak ji prostě nenechají rodit několik desítek hodin až několik dní a nedělají zákroky kolikrát na hranici lidskosti - tím myslím třeba šití bez řádného umrtvení, roztahování děložního hrdla násilně rukou, a další chuťovky, které si některé z nás musí vychutnat! Dávají si na péči více záležet, nic nezanedbají a když vidí, že vše nejde podle plánu, tak radši hned zvolí císaře, ale u "běžné" rodičky třeba otálejí, příjdou se na ni podívat jednou za čas a kolikrát "jen od stolu".Jde o to, že někteří lékaři jsou svoji prací evidentně otrávení a o své pacienty nejeví zájem. Samozřejmě tím netrvdím, že jsou všichni tací, to určitě ne, ale ruku na srdce - tací lékaři jsou a lituju ty, kteří se s nimi setkají aniž by patřili mezi "protekční" pacienty.

aponchie
25. bře 2009

jezisi ja zacinam mit strach jak cyp opet pac uz vim do ceho jdu to je hruza 😀 😝 😀 dneska me na wc chytla takova krec do spodku,ze sem malem lezla po zdi sem si hned vzpomela na porod

janaagimova
25. bře 2009

holkyy nehádejte se...já osobnějsem ráda za příspěvky našich maminek ...docela některé příspěvky mi dávají odvahu...je to vše do podrobna vypsané ty fáze porodu tak člověk si zhruba bezbolestně představí zhruba co ho čeká ...komplikace si nikdo nepřipustí ..nesmí se na to myslet... díky těmto příspěvku se už tolik nebojím jako dřív dává mi to odvahu , hlavně v tom,že vím, že ty bolesti a trápení bude mít jasný cíl a má důvod trpět ..určitě ty bolesti nejsou takové, jako bolesti z nemoci..tyto nemoci mají smysl......tak si to říkám já a už se tolik nebojím

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru