Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

sayast
19. bře 2009

ahojky,
cely tehu jsem tady rada cetla popisy porodu, tak pridavam svuj, jeste cerstvy 🙂

ted vam zkusim popsat porod 😀
tak ve ctvrtek me edik dovedl do nemocnice, protoze nohy jsem mela fakt strasne, navic mi v moci nasli bilkoviny a ketolatky, tak ze tam uz do porodu zustanu a vic mi nerekli. druhy den na me koukal proimara i presto ze jsem to mela o 100% lepsi, tak mi dal na vyber, bud pockat do terminu a nebo vyvolat hned, ale ze by radsi hned. Souhlasila jsem. Tak mi zavedli tabletku. asi hodinu se nic nedelo. pak mi zacali nepravidelne bolesti, na monitoru nic, ja se otevrela jen na 2 cm, mela jsem nuceni na stolici, tak zadek za chvili bolavej 🙄 a hroznou zimnici. a bolelo to. Asi za 4 hodiny to preslo. Porod se zastavil ☹. Pry ze pockaji do rana a kdyztak dalsi tabletka. No, to uz mi bylo hej a byla jsem rada ze mam na chvili klid 😅. pak mi dali na pokoj pani,ktere praskla voda, tak jsme spolu povidali, rikam ze nevim jestli bych to poznala 😀. Asi za minutu (ve 21:15) citim slabe rupnuti a vlhko, jako by mi neco malo vyteklo. Tak jsem si stoupla a v tu chvili to ze me zacalo tect, tak jsem popadla vlozku a letela za sestrickou ze mi asi praskla voda 😀 (vubec me v tu chvili nenapadlo spis zazvonit a pockat), takze za mnou mokra cesticka 😀. PA me vysetrila a rika ze do rana se nemusi nic dit. Rikam ok. Dosla jsem na pokoj a v tu chvili to zaclo. hrozne bolesti po 2 min. Tak me napojili na monitor, na tom samozrejme nic, zadna kontrakce, ale ja myslela ze se sama odpojim a utecu. Nedalo se to moc vydrzet. tak mi pichli nejake to jejich "serum pravdy" (plegomazin-bud se to zastavi nebo rozjede). me to neudelalo nic. jen hrozne bolesti. temer bez prestavky.Tak jsem chodila do sprchy, pri bolestech klecela a rikala si zlate kdyz byla jen v brisku a libilo se ji tam.Asi za hodinku jsem sla za PA ze nemuzu vydrzet a ze ji asi neporodim 😅. Uz jsem prosila i o EPI 😅. Bohuzel, v noci mi ho nemel kdo pichnout ☹. Pak jsem byla rada 🙂. Tak na me PA koukla a rika ze budeme volat tatinka, otevrena na 4 cm a presunuli me na "hekarnu". Nez mi dali na me prani klystyr, tak Edik dorazil. Chudak tak spechal ze doma zabouchl klice. Moc mi pomahal, mela jsem krizove bolesti, tak mi sprchoval zada (opravdu pomahalo), jelikoz je u nas zavedena aromaterapie, tak mi je i masiroval, nebo me jentak hladil a drzel za ruku. Opravdu velka pomoc! Jsem mu za to vdecna. Asi okolo pulnoci jsem myslela ze uz to nedam, nemela jsem silu jak jsem nemela cas oddechu ani na chvilku a do toho zacal pocit nuceni na tlaceni. Rikam manzovi at skoci pro PA. Ta na me koukla a ze jdem na sal. Tak to jsem koukala ja, nemohla jsem uverit ze jdem rodit, ze uz 😅.TLacila jsem dlouho, hodinu a pul, manzel byl uzasny, pripominal mi ze mam zavrit oci,tisknul mi hlavu k hrudniku, hladil a po kazdem tlaceni oplachoval zinkou. Bez nej bych to tak skvele nezvladla.
V 1:45 mala vykoukla, dali mi ji nabricho a pak odnesli. Nemuseli me ani nastrihavat, nebyla jsem potrhana a cekali na odlouceni placenty. Ale vytvorila se mi jeste nejaka druhotna u ty normalni a ta se sekla v deloze. Nesla ven. Strasne to bolelo jak ji tahali a ja mela cely spodek zivy od tlaceni Julinky. Prosila jsem je at me uspi... nakonec ji ze me nejakym zpusobem dostali, kdy jedna PA tahala, druha mi lezela na brise 😖 . Potrhala me az placenta. Lekarka prisla az na siti, takze me celou dobu rodili jen PA. Stehu mam par, nevim kolik, ale siti vubec nebolelo, necitila jsem ho.
Muj porod netrval dlouho, bolesti stali za to, ale ted uz o nicem nevim. Jen na tu placentu asi nezapomenu a mam na to nejhorsi vzpominky z celeho porodu.
Ale stalo to za to 😵

alcatko.j
19. bře 2009

Johanko(Gedren), pekne a vtipne napsane a radim se do kategorie 2 😅

katschka
19. bře 2009

Gedren, obdivuju tě. Porod doma musí být něco úžasnýho a nepopsatelnýho.. ale asi nejsem dost "alternativní". 🙂 Mám z toho dost strach. Bojím se, že porodnice neni dost blízko, kdyby byl nějaký průšvih. I když by se to nemělo stát. PA by to měla rozpoznat.. ale... No, prostě na to nemám. 😀 Taky jsem si říkala, že co kdyby se probudil Oliver a viděl by mě, jak se svíjím v bolestech. Vím, že je to přirozený, ale pláče, když vynadám psovi, když mě neposlechne a zdrhne. Nevím, jak by reagoval na to, když by viděl takhle mě. Prostě každýho, kdo rodí doma (samo když je všechno v pořádku), obdivuju, fakt. A asi i trošku závidím. 🙂

gedren
19. bře 2009

katschko, no ono samozrejme zalezi i na prizni okolnosti. My mame porodnici *opravdu blizko* (busem 4 minuty, takze autem ci sanitkou jeste bliz), navic nase PA v ni driv pracovala, tak to tam zna (coz teda neznamena, ze by nas tam v pripade moji komplikace prijali s otevrenou naruci, ale proste nejak by se tam asi domluvila).

Ze se Helenka probudi jsem se samozrejme taky bala, ale Ladunka byla pripravena, ze ji kdykoli muze sebrat a odvezt k nim. Ale nakonec se probudila uplne akorat 🙂

mirjanka
19. bře 2009

Gedren - krásný přirozený porod 🙂 blahořeji ke krásnému porodu i hezoučké holčičce -
Po dlouhé době zase jeden pěkný porod bez medikací 🙂 (já měla všechny porody bez medikací - jen u prvního mi chvíli před porodem píchli vodu)
Porod doma bych taky absolvovala, ale byla jsem dost líná na přemlouvání a shánění doktorek a sestřiček k domácímu ošetření už z důvodu, že mám za rohem bezva porodnici, kde ti to, co popisuje umožní na samostatném relaxačním a porodním pokoji

fialka76
20. bře 2009

Ahojte!Tak aj ja pripájam priebeh pôrodu.
Z piatka na sobotu,tesne po polnoci mi začali kontrakcie cca v 15 min intervaloch. Okolo 03:30 som mala strašné nutkanie na tlačenie.Nič,a začala zo mňa kvapkať krv.Tak sme volali doktorovi,vypnutý mobil.Ráno som sa dovolala,povedal,že mám ísť do nemocnice.Tak sme okolo 10tej ráno dorazili tam.Než sme tam prišli,tak boli kontrakcie v 30min intervaloch.Prijali ma,nechali si ma rovno vedľa pôrodnej sály.Cez deň ma kontrolovali,vyšetrovali,monitorovali.Kedže som bola vedľa pôrodnej sály,spať sa nedalo.Akurát rodila jedna pani doktorka.To bolo strašné,celý deň tam vykríkala.Večer mi sestrička pichla nejakú °včeličku°.To asi aby som nerodila,a nebudila lekára.No v noci to zase nabralo obrátky,teraz už 3 min intervaly.Tak som išla za sestričkou.Tá ma poslala spať,že to určite nie je ono.Aj som chcela spať,ale to sa nedalo 3 min spať a potom bolesti.Tak som išla znovu za sestričkou.Už som sa nedala odbiť.A povedala som jej,že keď chce aby som spala,tak nech mi dá niečo proti bolesti.Tak po 2 hodinách dobehol lekár,a vyšetril ma.A začala sa pôrodná činnosť,podľa nich.Otvorená som bola na 3-4prsty.Ráno mi dovolili zavolať manžela.Ten hneď dobehol,okolo 07:30.Celý deň tam pochodoval so mnou po chodbe,do sprchy,do izby na fit loptu...Poobede som bola otvorená na 6prstov.dali mi tabletku do vnútra,prepichli plodovú vodu.Aj sme skúšali tlačiť,dal ma doktor na sálu,no nič.A toto sa opakovalo do večera.Každú chvíľku monitor,fit lopta,pochodovanie,sprcha,sála.Medzitým mi stihli do sedacieho svalu niečo pichnúť.A stále nič.Bola som hrozne unavená,posielala som manžela za doktorom,nech niečo spraví,že to nie je možné.Ten iba pozrel,usmial,a odišiel.Aj som mu hovorila,že už fakt nevládzem.Nič.Okolo 19tej večer ma už aj PA vyšetrila,a hovorila že do pol hodiny,musí byť už bábo na svete.A nič.Aj mi chceli pichnúť oxytocín,no nenapichli lebo som bola totálne dehydrovaná.Už behali sestričky za doktorom,nech niečo robí,nič.Stále sme behali na sálu a skúšali tlačiť.Netuším koľko krát som tam bola.Nakoniec okolo 23:30 zavolal druhého doktora.Ani si nespomínam,kedy prišiel.Doteraz neviem,či som tam pri tlačení zaspala alebo odpadla.Prebrala ma až neskutočná bolesť.Až vtedy som si všimla druhého lekára,a s ním kopec ďalších lekárov,sestričiek. Ten druhý lekár malého ťahal vákuom,6krát (sestrička mi ráno tvrdila,že dokonca 7krát).No nevytiahol ho.Nešlo to.Aj dal do mňa obe ruky,aby mu pomohol,otočil (došlo k inverznej rotácii),no nič.A už chytil telefón a hovorila,rýchlo sekcia.Manžel mi pomohol zísť z postele,vyzliecť,a rýchlo do vedľajšej miestnosti na sekciu.Ešte som ani nespala(dávali mi narkózu),a už ma ten druhý lekár rezal.Behom 3 min bol malý vonku.Museli ho resuscitovať 5 min.Mňa okolo druhej v noci prebrali z narkózy a povedali,že mám syna...a že je na JISke v Detskej fakultnej nemocnici.Sestrička zistila,že mám teplotu,tak letela za lekárom.Dala mi čípok,a ľutovala ma,že čo tam so mnou robili.Dorezaná som bola zhora,zdola,na zadku obrovskú modrinu,obe ruky modrinové ako narkoman,aj tvár a dekolt s popraskanými žilkami.
Takže suma sumárum,trvalo to necelých 48hodín.
Potom sa za mnou zastavil ten druhý lekár, a tvrdil,že keď ho ten prvý lekár zavolal bolo neskoro.Malý bol zostúpený,a ostávalo mu ho už len ťahať.A kedže to nešlo,musel urobiť sekciu,lebo už neboli žiadne odozvy.Vraj,keby vedel,že sú problémy dalo sa to riešiť.No o tom nevedel nikto,ani ja,ani manžel.Zistilo sa,že už poobede boli slabé prietoky,a malý mal nedostatok kyslíka.O hodinu to zopakovali a znova.A doktorko nič nespravil,nechal ho 10 hodín bez dostatku kyslíka.A ešte bonzol detskú lekárku,že si ho nechali na oddelení,pričom nie sú vybavený na takéto deti.Majú len obyčajný prenosný inkubátor.Hneď vedľa je totižto detská nemocnica.A tam ho previezli až po 1,5hodine.Detský lekár bol zhrozený,a vraj mu dávali tak pol hod života.
Majte sa pekne!A dúfam,že nazažijete niečo podobné.

wsmoulinkaa
20. bře 2009

fialka...hrůza...tak to je mazec!

ještě že to dobře dopadlo, to muselo být hrozný!! přeju aby ten druhý porod byl rychlý. Já tak strašný neměla ale nepříjemný personál,tak si budu dr objednávat na porod-vybírat!!! bude se starat jen o mě a stále mě sledovat-není to ale zadarmo, ale chci klidný porod!

hodně štěstí 😵

fialka76
20. bře 2009

No až taký šťastný koniec to nemá.Syn žije, no nechodí.Po mentálnej stránke je teda zatiaľ OK,ale motorika 0 bodov.
A to som mala dvoch najlepších pôrodníkov,vraj z celého Slovenska.Tak ďakujem!To preto,lebo nedostal nič do vačku.
Teraz budem mať aj ja dobre zaplatenú doktorku!!!Nič nenechám na náhodu,šťastie....i keď ju zaplatím,tiež sa môže niečo stať.NO DÚFAM,že už stačilo.

wsmoulinkaa
20. bře 2009

to je pravda, že může být dr sebelepší a nikdy nikdo nemůže vědět co se může přihodit...aůe pořád lepší než čekat, kdo zrovna bude mít šichtu!!
Je mi to líto, nevěděla jsem to.

tak stejně přeju víc štěstí!!!! 😵

fialka76
20. bře 2009

ďakujem!

jajka12
20. bře 2009

fialka, klobúk dolu...a potom aby sme nehysterčili..... škoda ýe neuvádzaš v ktorej plrodnici si rodila ako aj meno toho super lekára...veď prečo by sme mali lekárov len chváliť, aj na negatívne skúsenosti s tým ktorým doktorom by sme mali upozorniť...držím palce, aby teraz bolo všetko v poriadku...

fialka76
21. bře 2009

Boli to Kramáre v Bratislave. Lekár č.1 Čunderlík,lekár č.2 Rusňák.
Tu na koníkovi sú to najospevovanejší lekári.A nielen tu.Chodia k nim všetky herečky,moderátorky...ale aj kopec mamičiek až z Východu.A už som tu na koníkovi o nich písala.A hneď bolo kopec negatívnych odpovedí.A vraj čo za hlúposti píšem,že to sú samé nezmysli,a to všetko vypovedá o inteligencii pisateľky..No nebudem sa rozčuľovať.Mám papiere,a tam je vina lekárov potvrdená.Takže smola.
Aj som písala,že ja tu nechcem strašiť prvorodičky,ale mali by vedieť,čo sa môže stať.Ja som si pred pôrodom prečítala kopec knižiek,časopisov..a všade bol pôrod opísaný °pekne°,bez problémov.A vraj,keď sú problémy,môže lekár použiť vákuum,kliešte.Ale už nikde nebolo napísané,že to nemusím dovoliť,že v niektorých nemocniciach sú zásadne proti ich používaniu,lebo sa rodia postihnuté deti.A ak to použijú,tak len raz.
Ja som lekárom verila,aj s manželom.
Je pravda,že aj najlepším lekárom sa môže niečo podobné stať,ale on predsa vedel že je zle..že má nedostatok kyslíka.A o tom ostatnom ani nehovorím.
Prajem len samé pekné pôrody.

lena13
21. bře 2009

fialka 😢 preji ti opravdu pekny a hlavne hodne rychly druhy porod,moc te obdivuju,ze i potom vsem jsi do toho sla znova...mas muj velky,ale opravdu velky obdiv

fialka76
21. bře 2009

Ja som v žiadnom prípade nechcela druhé dieťa,ani nie tak dieťa ako 2.pôrod.Stále som vravela,že nie som samovrah.No magister,ku ktorému chodíme cvičiť Vojtovu metódu,povedal,že malý potrebuje súrodenca.Lebo keď pôjde život normálne,že sa mne ani manželovi nič nestane,tak keď umrieme na starobu,on ostane sám.A že aj pre život je lepší súrodenec,a že už sme ho dávno mali mať.Ten(tá) by ho ťahal dopredu.Lámal ma vyše roka.Potom už aj malý začal stále rozprávať o bračekovi.Tak teraz trpím.Neteším sa.Ja sa budem tešiť,až keď sa to malé narodí.
A manžel povedal,že keď to bude syn,že on chce ešte dievča.No ale na 3.pôrod,3.tehotenstvo sa fakt ukecať nedám,nenechám.

lucitee
22. bře 2009

fialka: nejsem si jista jestli je principielne dobre delat neco, co nechces. Verim na to, ze mimi vnima vse uz od poceti a nejsem si jista, ze to ze se netesis, bojis, trpis....ze je dobrej zacatek do zivota. Verim ze se to prenasi na dite. No to jen muj nazor. Myslim ze by kazdej mel delat co chce, co citi, mel by se ridit citem, pocitem, intuici...
Kazdopadne ti preju aby vsechno klaplo a ten druhy porod byl odmena za ten prvni

fialka76
22. bře 2009

lucitee,ty by si sa tešila???snažím sa byť v kľude,nestresovať,aby som náhodou nemala predčasný pôrod z toho všetkého.To bola tiež moja výhovorka.Snažím sa nemyslieť na to všetko čo ma čaká.To s tým netešením,je tak,že neskáčem a nevytešujem sa ako väčšina.
Je kopec žien,ktoré sú tehotné a nechceli byť a väčšinou sú bábätká OK.Tak uvidíme.
Áno,nemáme robiť čo sa nám nepáči.Jéj,neviem o nikom kto dobrovoľne chodí k zubárovi ....a treba občas urobiť aj nejakú obetu.Niečo pre druhého.

animatua
22. bře 2009

fialka uplne chapu, ze po tom, co jsi prozila, se dalsiho porodu bojis... je to fakt vrchol, co to doktori s tebou delali, to je minimalne na stiznost.. kdyby te nechali prirozene porodit a nezasahovali ti do porodu, mohlo byt vsechno mnohem lepsi.. drzim palce, aby dalsi porod probehl uplne hladce a aby jsi uz mela v naruci svoje krasne miminko 😵

fialka76
23. bře 2009

Sťažnosti boli poslané 🙂
Aj potvrdili chybu lekárov,vlastne niekoľko chýb 🙂
Ale nemôžu ich potrestať,dať sankcie,lebo sa to stalo v r.2004 a oni môžu sankciovať od 1.1.2005. ☹
A stále nechápem z toho,že môj manžel nič nespravil na tej sále.On je taký nervák,až des,a tam nič.Tiež bol unavený, a vraj nechcel robiť hanbu,problémy..lebo tam budem ležať ešte niekoľko dní.
Ja sa teším na ten moment,keď už budem doma s bábätkom.
Netuším,čo poviem lekárke keď sa spýta či budem rodiť klasicky či sekciou.Minulý rok vravela,že keď budem tehotná,že ona by určite nečakala,robila by sekciu.No jej kolegyňa teraz vravela,že nie.Tak neviem.A hlavne po tých článkoch o sekciách na koníkovi...

cernovlaska
23. bře 2009

Ahoj Fialka76:
tak tvůj "zážitek" je opravdu otřes 😠 😠 😠 to snad ani není možný,jak jsou v některých nemocnicích omezený mudrové 😠 😠 😠 to je fakt k pláči ☹ jo,to kdyby jsi byla celebrita,tak taky budeš mít možnost si vychutnat jejich genialitu 😠 😠 😠 tfuujjjj 😠 😠 😠
A nejhorší je,že to odnesl nevinej chlapeček ☹ ☹ ☹ má šanci,že bude úplně zdravej? Moc vám přeju,ať se Brunko úplně uzdraví a tobě,ať máš pohodovej a hlavně bezproblémovej porod a zdravý miminko 😵
Doufám,že budeš rodit někde jinde,já už bych do tý porodky ani nepáchla 😠
Můj partner byl taky u porodu a taky jsem měla komplikace a nakonec to skončilo naštěstí sekcí,ale pak mi říkal,že neměl sílu udělat vůbec nic,že nedokázal komukoliv z mudrů říct,aby mi nějak ulevili,že byl úplně ztuhlej a nezmohl se na nic,tak to manžovi neměj za zlý,byl to první takovejhle zážitek a ani nevěděl,co se pořádně děje ☹
Je to v háji,jak narazíš na kreténa ☹ ale v nemocnicích by se to stávat nemělo ☹
Hodně štěstí 😵

konja
23. bře 2009

fialka, cernovlaska: můj manžel by taky asi nedělal nic, ono je to hrozně těžké, když nejste doktor, nevíte co se děje a zda lékař postupuje správně nebo ne. Můj muž dokázal dělat jen to co jsem mu řekla - bolí to, tak dojdi pro sestru, řekni sestře, sežeň někoho... Byl jen taková spojka, sám od sebe by asi taky nic neřešil.

lucitee
23. bře 2009

fialka: myslim to tak, ze kdyz neco vazne nechces, nemas se nechat premluvit a neco delat proti sve vuli. Tak to myslim. Jinak ten strach je pochopitelnej, to je jasny. Po tom vsem. Je mi to lito ze sis musela tohle prozit. Ale proste nemyslim si ze kdyz dite vznikne nahodne, nasilne, nedoborovolne, ne s cistym umyslem, pozna to a na jeho zivote se to projevi.

fialka76
23. bře 2009

cernovlaska,
Brunko asi nikdy nebude úplne zdravý.Vraveli,že keď bude mať 3 roky bude chodiť.A nič.Má 4,5 roka,nechodí.Chodí po kolienkach,štvornožkuje.Manžel mu spravil takú hrazdičku,a popri nej pekne chodí.Aj keď ho chytím za ruky,tak chodí.Má slabý chrbát.Má zlú hrubú aj jemnú motoriku.Skoro vôbec nepoužíva pravú ruku.

cernovlaska
23. bře 2009

Chjo ☹ ☹ ☹ tak to je mi líto ☹ ☹ ☹

Na to prostě neexistujou slova,ale fakt největší hnus je,když je všechno v poho,těšíš se na první mimi a hlavně podle poradny zdravý mimi a pak kvůli nějakýmu z....vi,omlouvám se 😅,je to všechno jinak ☹
Vůbec se nedivím,že máš strach,ale jak jsem psala,šla bych rodit jinam a pořádně bych si to tam proklepla a asi bych si i zaplatila svýho dr,kterej by o mě věděl úplně všechno a i by mě rodil,ale někdy to prostě nejde a porodit musíš 😕

Konja:jj,máš úplnou pravdu,přítel taky nejdřív machroval,jak je tam srovná,kdyby něco,ale pak když to přišlo,tak ani necekl,jen se snažil mi ulevit 😅 ale to si myslím,že je přirozená reakce,že to tak má každej chlap,když je poprvý u porodu 😵

zdrcka
23. bře 2009

Ahojky fialka je mi moc líto co si prožila není na to co říct je to hrozná bezmocnost když si myslíš že jsi v dobrých rukouch a ono se něco stane.Mě se sice nestalo to co tobě ale také jsem si říkala jak jsem měla těhotenství bez problému ale když přišel den D tak se to otočilo rodila jsem sice jen 16h.a pak jsem musela císařským řezem a pak jsem ležela na JIPCE a tam zamnou přišel doktor a ten mi řekl že mi malou odvezli do Podolí a že musí na operaci a já byla v Krči.Pak přišel manžel a ukázal mi malou jak byla za intubovaná a všude ty hadičky chtěla jsem hned druhý den jet za ní a bylo mi řečeno že tam musím být týden což jsem podepsala revers a sama jsem si z manželem museli obvolat podolí aby mě tam přijali.Naše dcera se narodila 15.8.06 a měla jít 17.8.na operaci což nešla šla hned 16.8.v pul šesté ráno protože přestávala dýchat dohromady jí operovali 1h.je to strašná bezmocnost když jí tam vidíš jak bojuje a jak má kyslík na 100procent a nedávají ti žádnou šanci.Manžel tam byl snáma celý dny nakonec tam měli volný jen nadstandart jinak by mě tam nevzali trvalo to dlouhý měsíc než se probrala.Adyž jsem myslela že bude vše v pořádku tak nás s Podolí převezli zase do Krče a tam mě čekalo učit se sondovat dceru aby aspon měla v žaludku mléko oni se pořád řídí jen podle tabulek tak jsme tam byli další měsíc dcera totiž měla malej žaludek jen na 50ml.a oni do ní cpali 100ml.a divili se že to zvrací tak aby toho nebylo málo tak nás opět zase přesunuli do Motola a tam jsme byli 14dní a teprve tam zjistili že máme ten malý žaludek.Sice jsem si prožila něco jiného než ty ale držím ti palce a hodně štěstí.

jamaat
23. bře 2009

fialka76 - Držím palce a lucitee veľmi nečítaj.

animatua
23. bře 2009

lucitee nejak nechapu smysl tvych prispevku 😕 😒

zdrcka taky jsi si uzila svoje, to je des, hlavne ze uz jste ted v poradku, na to spatny clovek rychle zapomene

zdrcka
23. bře 2009

fialka76 uplně ti rozumím že máš strach a že se bojíš a ani se ti nedivím a také být na tvém místě by se mi honilo hlavou všechno.Je to prostě strach který ti bohužel nikdo neveme a ulevý se ti až to druhé porodíš a budeš vědět že je vše ok.Moc ti držím palečky a kdy máš termín?Jestli se mužu zeptat

zdrcka
23. bře 2009

také to nechápu ty příspěvky od lucitee děkuju animatua

dana26a
24. bře 2009

Super

fialka76
24. bře 2009

termín mám 4.7.,a včera som bola na uzv,malé má 980g,a zatiaľ je OK.
ďakujem!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru