Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

janulienka1
1. črc 2010

Mala som dva pôrody vyvolavane.Syna som porodila za 1,5 hod.Mal 3800g a 52 cm.Dcera bola za pol hodky od podania oxytocinu.3500g a 52 cm.Ja viem,nemám sa čo stažovať.Pri prvom som bola strihnuta ale ked mi ľahla PA na brucho tak ti išlo až k konečníku.To zašivnie bolo hrozné aj ked to umrtvil.Pri dcére tiž nástrih aj ked ta išla sama .Hlavičku som ani netlačila, zbytok na dve zatlačenia.4 stehy.Zošivanie zase hnusné.Najprv som aukala pri pôrode potom pri šiti.Mála som menšiu depku,že som tam aukala.Sú také statočne ženy ,že neaukaju?PS:Asi som stále v depresii...

jenie123
2. črc 2010

@imarikai doktor to aj omrtvil, aspon si myslim, lebo ma napichal nejakou injekciou, ale tak strasne dlho to robil, ze asi uz prestala fungovat.. nepytala som sa kolko stehov mi robil, ale vyzeralo to na straaaasne vela..

imarikai
2. črc 2010

@jenie123 mna zašili rychlo no ale čo som robila doktor ma zašival spolu so sestričkou len si prehadzovali ihlu aj to musel byť na mne doktor zvalený lebo som sa zdvíhala zadkom hore a manžel mi držal ruky ani nešiel pozrieť ako čistia maleho ostal pri mne a pri dcere som nič necitila až posledný steh som zaregistrovala ale už mi baby hovorili že ich zašivali aj hodinu ved by som zošalela ☹

kadlecova.misa
5. črc 2010

Holky,můj porod byl parádní, v 5 ráno praskla voda a ve 12:40 hod byla malá na světě...přítel u porodu byl skvělej,narození malé byl nejhezčí zážitek k mým životě!!!!O šití ani pořádně nevím...pohoda.Porod jsem brala jako přirozenou věc..zvládly to přede mnou,zvládnu to taky....těch pár hodin bolesti ,které nás přiblížily k našemu mimču ,stály za to.nebojte se. 😉

magdal1
5. črc 2010

@janulienka1 aukanie je normalne, vsak to boli, nie? Preco by si mala mat vycitky, kvoli doktorom?

dajna11
5. črc 2010

@janulienka1 aj ja som aukala....aj pri porode,a ked ma hodinu zašíval tak ku koncu som to už cítila tak som sa odťahovala zadkom a lekár?aj pri porode že vraj čo kričím a pri zašívaní sa nemám odťahovať,lebo ma nechá takú nezašitú a može ma dorobiť kto chce...nádherný prístup že?

janulienka1
5. črc 2010

magdal1.Ja ti ani neviem na to odpovedať.Mala som vybaveného Dr.Sem tam sa s ním stretnem.Som trocha sklamana ,chcela som zažiť spont.pôrod a nie infúziu do ruky a ide sa na vec.Na druhej strane to bolo rychle.Prenašala som.

jeiny
5. črc 2010

@janulienka1

a bolesti si mala ako dlho? hned od podaia infuzky? ci ako to prebieha? asi aj mna to caka tak zbieram info 😉

janulienka1
5. črc 2010

@dajna11 Ja som mala prave super prístup.Obidvaja boli zlatý.Mm bol pri pôrode.Ja som sa dopredu vravela ,ked mi davali infúziu,že budem kričať,tak sa na tom aj s mm trochu smiali .Epi mi nedoporučoval,že to bude rychle.Ráno som prišla otvorena na 3.5 a krčok skrateny,hlavička dole.Vraj nech si kúpim niečo pre radosť za tie eura.Mne Dr. povedal,že nech aúkam ,jemu to nevadí dokedy držím zadok na stole.Psychicky som sa pripravovala ,že budem vzorna,ale holt bolesť je bolesť.

dajna11
5. črc 2010

@janulienka1 no to bol prvý porod,nevedela som čo ma čaká,hrozne ma boleli križe a nemohla som sa pohnuť koli infuzke,tak som aukala.a pri zašívani ked už neučinkovala anestéza tak ten zadok pri vpichu ihlou človek automaticky ztiahne.....ani som si to neuvedomovala.

magdal1
5. črc 2010

nechapem preco to sitie neumrtvia, pri 1. mo to zasivali zaziva, pri 2. mi to lekarka napichala dookola, umrtvila, to bolo neprijemne,ale sitie som necitila. Skuste si ziadat, ze sitie chcete umrtvit, podla mna sa to da, len sa im nechce...

janulienka1
5. črc 2010

@jeiny Ja som ráno prišla ,vypisaly sa papiere prepichol mi vodu ,hodinu som chodilaa potom mi napichli oxytocin.Bolesti som mala hned po dvoch min.Strašne rýchlo som sa otvarala až boli prekvapeny..Do pol hodky moja slečna bola von.Bola tam ešte jedna kočka tej podali tabletu do pošvy mala 4 hod bolesti ale sa neotvorila ,stále bola na jeden cm otvorena tak poobede jej spravili sekciu.

janulienka1
5. črc 2010

@magdal1 Dr.mi to umrtvil pri obidvoch pôrodoch ,ale aj tak to bolí ked zašiva .Hlavne ked pokračoval ku konečniku.Pri druhom to bolo oveľa menej stehov ako pri prvom.Ja som mu vravela ,že ma to bolí,na čo on mi povedal,že mi to opichal dookola,že niektoré vrstvy bolia aj ked sa umrtvia.Mm ma držal za ruku trepal somariny aj s PA ,chceli odpútať moju pozornosť.Mali smolu.Nepodarilo sa .Je pravda ,že každa máme iný prah bolesti.Ja veľa bolesti neznesiem.

janulienka1
5. črc 2010

Ten zadok fakt človek stiahne automaticky.Ale sme kočky ,zvládli sme to.

dajna11
5. črc 2010

@janulienka1 no ale teraz ma to čaka znovu a bojim 😒

janulienka1
5. črc 2010

@dajna11 Teraz to bude lepšie.Prajem veľa štastia,nech to bude šup-šup.

dajna11
5. črc 2010

@janulienka1 díky moc.

teddyx2
6. črc 2010

Ahoj holky, já jsem bohužel měla smůlu a měla porod fakt děsnej. trval 13 hodin, kontrakce od začátku jsem měla po pěti minutách. Naše malá se narodila s pupečníkem kolem krku, museli jí oživovat. Bolest to byla šílená, vůbec nechápu, že jsem takovou brutalitu přežila. Malá měla 4,23 kg a 52 cm. Manžel byl u porodu, to mi hodně pomohlo, ale další dítě fakt už nechci. Nechci ale nikoho strašit, všechno se dá přežít, ale asi mám z toho nějaký trauma. na žádnou bolest jsem nezapomněla. Ale naše maličká za to opravdu stála.....Přeji všem budoucím maminkám rychlý a hladký porod pokud možno co nejmíň bolestivý

dracinek
6. črc 2010

ahoj holky i já se s vámi podělím o svůj zážitek z porodu. Rodila jsem 9.5. v Brně na obilňáku. Bylo to mé první dítě. Do porodnice jsme přijel něco před 18:00 a ve 21:30 byl malý na světě. POrod byl rychlý, díky předporodnímu kurzu jsem uměla prodýchávat kontrakce-tak jsem ani moc netrpěla a pěkně jsem vše prodýchala. Manžel mi byl velkou oporou, byl semnou až do II doby porodní-pak odešel na chodbu-nemusí moc krev... tak počkal a pak přišel zpět až po šití. Šití trvalo dlouho-přes hodinu, nastřihli mě a střihli cévku-tak jsem dst krvácela a doktorka co mě šila nic neviděla-bylo to zdlouhavé a pamatuji si to živěji jak porod 🙂 Ale vše se dalo vydržet a stálo to za to.
HOLKY, co vás to teprve čeká, nebojte se, po porodu si na tu bolest ani nevzpomenete a určitě to stojí za to 😉

dracinek
6. črc 2010

@teddyx2 : tak to je mi moc líto, že to bylo pro tebe tak děsivé a bolestivé. Ono je pravda, že každá to má jinak. Kamarádka měla první porod super a u druhého myslela, že umře 🙂 Myslím ale, že to za to opravdu stojí. Třeba za čas uvidíš vše trochu jinak 🙂 Přeji hodně štěstí

miriam11
6. črc 2010

teddyx2, Babo sa narodilo velike..... Uplne Ta chapem, ani podla mna sa NEDA na porod zabudnut. Aj ked druhy porod nemusi byt vobec zly, moze byt lepsi, ale.......... lahko sa hovori. Uvidis neskor, len sa drz a skus na to co najmenej mysliet, aby si si neprivodila nejake zbytocne psychicke problemy. Vsetko dobre dopadlo a BUD NA SEBA HRDA, co vsetko si zvladla 🙂

katschka
6. črc 2010

teddyx2 - druhý porod je lepší.. povětšinou. První porod jsem měla vyvolávaný. První gel na vyvolání nezabral, tak jsem musela být v porodnici přes noc a zabrala až druhá dávka druhý den ráno. Byla jsem celou dobu přigurtovaná na porodním sále a použili na mě všechny přístroje a všechny možné medikamenty. Nelíbil se jim monitor. Tlačení už bylo nad moje síly. Byla jsem nevyspalá a už fakt hotová. Malý měl taky šňůru 2x kolem krku, ale naštěstí bylo všechno dobrý. Hodně mi pomohla PA, která mi tlačila na břicho. Jinak by použili kleště nebo vakuovku. Nicméně druhý porod byl uplně pohodový. Sice podle doktorů po termínu (podle mě naprosto přesně). Bolesti jsem měla od 3 ráno, na osmou ráno jsme jeli do porodnice, páč jsem byla objednaná na oxitocinový test. Kontrakce jsem měla absolutně nepravidelný. Jednou po 15ti min., pak po 2. Do porodnice jsme přijeli a byla jsem na tři. Pak jsem si pohopsala ve vaně a byla jsem po nějakých 2 hodinkách na 7. No, v 11:59 se nám narodil druhý synátor. A že to byl kus chlapa. Měl 4340g a 53cm. Byla jsem natržená, páč paní doktorka mě chtěla rodit za každou cenu bez nástřihu. Což fakt nechápu. Ale porod jako takovej.. naprosto v pohodě. Přijde mi, že to tělo zkátka ví, co a jak. Do druhýho bych šla kdykoliv znovu. 🙂 Tak všem hodně štěstí, pohodové porody a krásné, zdravé a hodné děti! 🙂

teddyx2
9. črc 2010

Jo po mě taky hopsaly dvě porodní asistentky. Pamatuju si, že mě bolelo i zavádění epidurálu. Potom mezi kontrakcema jsem normálně drkotala zubama jako kdybych měla zimnici. Ale celý to proběhlo tak, že jsem si připadala jako ve snu. Byla jsem asi tak oblblá hormonama. Epidurál mi asi moc nezabral, jen tak trochu a jen na dvě hodiny. Pak už mi ho nechtěli dát, protože se blížil samotný porod (za další dvě hodiny).

monako3
12. črc 2010

Teddy tak to mě mrzí, já tu taky psala svůj zážitek a taky jsem ho neměla růžový. Malý nešel ven, byl špatně srotovaný a hodinu jsem tlačila vůbec nechtěl ven i když po mě skákaly 2 asistentky a prostě ne a ne, pak mi udělali nastřih, ale já ho citila, protože se mi ztrácely kontrakce. Pro mě byl nejhorší ten nastřih, tu tupou bolest si doted pamatuji, to už jsem si i zařvala. Vytlačila jsem ho asi po hodině a patnáct minut. o šití ani nemluvím, byla jsem nastřihnutá až k zadku a do ted mi ta jizva vadí, někdy po sexu citím tu tupu bolest znova 😔 .. Malý měl po porodu menší problémy, ale ze všeho jsme se dostali a ted můžu říct, že se na druhé miminko opravdu těším i na druhý porod 😀 ....já jsem tak štastná, za malého, že druhé chci na 100% 😉

marky468
15. črc 2010

Taky bych se chtěla podělit o zážitek z prvního proodu. Hodnotím ho jako čítankový případ. 😀 Z pátku na sobotu kolem půlnoci mně odešla hlenová zátka a na kurzu nám říkali, že obvykle porod nastane do 24 hodin. První kontrakce jsem zaregistrovala někdy v sobotu odpoledne a kolem 18. hodiny jsem je začala řešit. Kolem 20:30 začaly být po 5 minutách a vyrazili jsme s manželem do porodnice v Uh. Hradišti. Všechno šlo jako po másle až do té doby, kdy mně propíchli vodu - cca v 22:30. Od té doby byly kontrakce strašně silné a opakovaly se snad každou minutu. Malá se narodila ve 23:55 🙂 a byla to celkem rychlovka. Udělali mně nástřih, ale vůbec jsem ho necítila a byla jsem za něj ráda, protože hned po něm se porodila hlavička. Šití bylo v pohodě, protože s ním doktor začal hned po odchodu placenty. Neumrtvil mě, ale dalo se to přežít. Přála bych si, aby můj druhý porod probíhal taky tak, ale tuším, že to nepůjde tak hladce. Tolik štěstí určitě nemám ☹

nini78
15. črc 2010

@marky468 neboj sa , druhý pôrod môže byť ešte lepší. Ja som si to tiež vravela, že keďže som prvého porodila asi za dve hodiny tak druhý bude určite horší a nebol 😀 . Hoci to tak zo začiatku vôbec nevyzeralo, prenášala som a malému sa ani náhodou nechcelo von. Museli mi ho vyvolávať, strašne som sa bála , ale keď mi pustili vodu za hodinu a 45 minút bol vonku, malý nástrich 5 stehou a hotovo. Na druhý deň som normálne fungovala. Prajem ti aspoň taký dobrý pôrod ako si mala prvý, a kludne aj lepší len sa neboj 🙂

marky468
16. črc 2010

@nini78 - kéž by to tak bylo, ale přenášet jako ty bych nechtěla, teď v těch vedrech je to strašně zničující, mám teď 35+6 a klidně bych šla rodit, myslím, že malá by byla v pořádku 🙂. Kdyby se to tak dalo něčím ovlivnit ☹ . Díky za podporu 🙂

teddyx2
20. črc 2010

@monako3 Hm s tím nástřihem je to hrozný. Dneska jsme se zkoušeli poprvý milovat a strašně mě to bolelo. ☹ Po jaké době tě to přestalo bolet?
Já jsem u porodu řvala a nadávala, že mě musel občas manžel krotit 😀 Ale myslím, že jsou na to zvyklí. Ta co rodila po mně řvala taky jak tur 😀 Ale jedno vím jistě, druhý porod už absolvovat nechci.
Budu držet palce, aby tvůj druhý porod byl čítankový případ a proběhl co nejrychleji 😉

monako3
21. črc 2010

@teddyx2 my to zkoušeli ještě před 6 nedělí a trochu to bolelo, pak po 6 nedělí a bylo to lepší...nebylo to ono, po sexu mě ta jizva palila a bolela, ale po časem je to uplně ok. někdy mě v té jizvě zaškube a práv nevím jestli se to ještě hojit bude a nebo to tak budu mít furt 😒 ....
No já zatím na druhý porod mám čas, chci si prvni vychutnak Kubíka, ale časem určitě chci holčičku 🙂

kauculacek
21. črc 2010

Též přidám svojí "zkušenost" 🙂

"Jak sme rodili na dovolené"
Matyášek měl termín 10.8.2010, takže dovolená na začátku července se zdála býti v pohodě :D

Vyrazili sme s partou 8mi kamarádů na chalupu do Velkých Karlovic do Beskyd. Celého půl roku sme si dělali srandu, jak budu rodit na dovolené, všichni se tomu smáli, ale já si pro jistotu tu tašku do porodnice vzala s sebou.. Bylo tam krásně. Mě to tam naprosto vyhovovalo, v noci tam je zima a po dlouhé době sem se konečně vyspala 🙂 Žádné túry sem nepodnikala, sem tam nějakou kratičkou procházku, která mě sama o sobě dala dost zabrat. Nohy sem měla jak medvěd nateklé a funěla sem jak mantinel.. Den po dni utíkal, všechno v pohodě, žádný náznak, že by mělo něco přijít..

Ve středu ráno asi v 9:00h., 7.7.2010, jsem šla na záchod že potřebuju čůrat. A ejhle, nějak moc toho bylo, říkala sem si, že sem pila naposledy v deset, že je to divný, ale moc sem tomu nevěnovala pozornost, přeci jenom sem to "mohla zastavit". Šla sem si ještě lehnout. Po hodině se mi chtělo čůrat znova, znova se opakovala situace.. To už sem si řekla, ááá, plodovka praskla 🙂 Došla sem do pokoje, a říkám to manželovi, že pojedeme do porodnice. Šla jsem se osprchnout, umýt hlavu, oholit se. Nasnídala sem se (bylo mi jasné, že tam nic nedostanu), manžel zavolal na dispečink, kam bude nejlepší jet. Dispečink chtěl poslat sanitu, byla jsem 35+1tt, ale manžel že ne, že mě doveze. Mezitím se probouzela chata. Všichni si mysleli, že si děláme srandu.. Nedělali :D Asi v 11 sme vyrazili směr Vsetín porodnice..

Na příjmu mě prohlédla paní doktorka, plodovka že odtekla, váhově že je malý +- 2700g, otevřená na prst. Sepsali sme potřebné info, mezitím sem převyprávěla proč rodím tady, šla sem se převléknout a šup do dveří "porodní sál" i s manželem. Bylo 12 hod. Šoupli nás do pokoje, kde sem strávila celé odpoledne. Mezitím monitory, oholení, klystýr (naprosto v pohodě!) a čekalo se. Manžel se mezitím došel s bandou naobědvat, bylo to dlouhé.. Pak mě píchli ATB, jelikož nevěděli výsledky streptokoka.. Bolesti sem začala cítit asi tak kolem 15té hodiny. Jen lehce, jako když sem měla krámy, naštěstí mě to nešlo do zad. Postupem času začaly zesilovat, po 3 minutách a trvaly tak 45 sek. (zezačátku sem si to hezky počítala :p ). Každý 2 hodiny na monitor. Po 20h. jsem šla na porodní sál, hezky si vylezla na křeslo a čekalo se. To už byly kontrakce brrr... Přišel anesteziolog a v 21h. mě píchl epidural, jaká to úleva, bolesti na chvilenku mírné, ale potom to zase začalo. Co dvě hodiny mě kontrolovala porodní asistentka, vždy otevřená o 2 prsty.. Manžel tam byl celou dobu semnou! Říkala sem si, že bychom to mohli stihnout ještě 7.7., ale později už mě to bylo jedno. Asi v 23:45 PA řekla, že půjdeme na to. Pan doktor mě lehl na břicho, manžel mě držel hlavu a já je prosila, že už nechci :D Asi na 4tou kontrakci byl malý venku, bylo 8.7.2010, 0:11 hod., taková úleva, už sem myslela, že to fakt nedám. Hnedka ho odnesli, aby mu pomohli trošku na svět, neplakal. Trošku sem se lekla, ale za chvilenku už nám ukázal, jak to umí 🙂 Manžel šel fotit malého, mě mezitím pan doktor zašíval. Po chvilince mě novorozenecká sestra Matyáška přinesla, takový klubíčko 2950g, vůbec sem nemohla uvěřit, že je naše. Přiložila mi ho k prsu a malý hned sosal.. Krásný pocit..

Chci poděkovat moc moc manželovi, že tam byl semnou, bylo to pro mě důležitý a hrozně mě to pomohlo! :*

A také chci hrozně moc poděkovat celé Vsetínské nemocnici - oddělení gynekologie a porodnictví. Naprosto ale naprosto všichni, s kým jsem se tam setkala (od příjmu, přes porod, šestinedělí, novorozenecké) byli hodní, příjemní, pomohli, poradili, dodali sílu. Byla jsem tam 9 dní kvůli žloutence malého a opravdu naprosto skvělí lidé!!! Kdyby nebyl Vsetín tak daleko, jedu tam rodit znova ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru