Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

jasumat
8. dub 2008

Aj ja by som prispela na povzbudenie čakateľkám🙂)
26.12.2006 - 8 dní pred termínom sme boli u svokrovcov na návšteve- cca 40km od nás. Mužík išiel s deťmi do garáže pre auto, a ja som si ten kopček vybehla za nimi. Asi 10min na to mi v aute začali z ničoho nič kontrakcie po 3 minutách, a aj trochu boleli. Normálne som váhala, či ísť, alebo už radšej zostať domka. Nakoniec som to riskla, v aute to pokračovalo, ale to vyhrievané sedadlo urobilo svoje, a postupne to prešlo. Celý večer sa nič nezopakovalo. Až ráno.
O 00.15 ma prvýkrát prehnalo, potom som zaľahla naspäť do teplučkej postieľky. O tretej sa to zopakovalo, tak som si myslela, že s tým šalátom som to až tak nemusela prehnaťSmile a išla som znova spať.
O 03.15 som sa zobudila na divný pocit " tam dole", čo sa ale ani zďaleka nepodobali na kontrakcie. Možno pri troche fantázie na tie cvičné, čo som už mala dva týždne predtým. Zdesilo ma to, keď sa to o tri minutky zopakovalo, a potom o dve, a zase o tri. To už bolo jasné tvrdnutie bruška, ale bez bolesti. Iba tvrdnutie. Tak som sa išla pre istotu osprchovať a umyť vlasy. V sprche mi odtiekla plodová voda, a kontrakcie začali trochu bolieť. To bolo niečo po 03.35. Tak som si pustila PC, a informovala baby na babetku Smile)), a ešte trochu pointernetila.
o 04.05 som volala kamoške, čo mala ísť so mnou ku pôrodu, že to asi bude, že o 1/2 hodku príde po ňu manžel, nech ho čaká, že ju dovezie ku nám a potom pôjdeme do nemocky. Volala som aj druhej kamoške, tá pracuje na pôrodnej sále ako asistentka, tú som tiež mala dohodnutú, že ju vyzdvihneme, a odrodí ma v nemocke. Tú sme brať nemuseli, lebo mala akurát nočnú, a robila aj doktor, ktorého som si tiež chcela volať ku pôrodu.
Tak som teda o 04.10 zobudila manžela s tým, že rodíme. Trochu mu to trvalo, kým ma pochopil, ale potom vstal, a začal spratúvať z obyvačky zo stola veci, čo tam boli od večera. Tak som mu povedala, že ma asi nerozumel. Že RODÍME, a nie riadime. Tak sa pekne obliekol, išiel pre auto do garáže, a vyzdvihol tú kamošku. Medzitým som sa obliekla- inak s odekajúcou podovolu vodou je to veselé, kým sme odišli, asi 15x som si menila vložku🙂)- a išla poprosiť susedu, čo býva pod nami, aby prišla k deťom.
To už prišilel aj manžel s kamoškou, že si ešte trochu posedím u nás, povzdycháme a potom pôjdeme.
Ja som povedala, že radšej poďme, že sedieť budeme môcť aj v pôrodnici. Tak sme vyštartovali. To bolo presne 04.22.
Do nemocky sme prišli presne o 04.30, a o 04.35 mi začala tá kamoška natáčať CTG monitor. Tam som vydržala 8 minut, a za ten čas som mala 6 kontrakcii, z čoho iba posledné dve stáli za to🙂), a kamoške som aj stisla ruku.
Na to som povedala, že sa ospravedlňujem, ale musím ísť na veľké WC, že ma preháňa.
Tak sa tá asistentka pozrela na monitor, a povedala, že ma radšej vyšetrí, a na WC pôjdem potom.
Keď som videla ako zbledla, vedela som, že je zle. Povedala, že si je nie isá, či dôjdeme na sál, že už vidí hlavičku.
Ja som si myslela, že si robí srandu, a že som otvorená na nejakých 5-6cm. Tak ma v civile- podprsenke, silonivých ponožkách a košeli dali na stôl, a chytili dieťa.
Takže som rodila v civile, rýchlo a dovolím si povedať že relatívne bezbolestne. Lebo samotné tlačenie bolo uplne v pohode.
Nestihli mi pichnňuť ani infúziu s oxytocínom, ani mi nedali tie antibilotiká kvôli tej infekcii, čo som mala pred pôrodom.
S hrôzou zistili na tehot. knižke, že mám aj odber pupočníkovej krvi. Ledva to stihli nachystať.
Podotýkam, že som to opäť zvládla bez nástrihu, ale doktor povedal, že či chcem aspoň jeden ste, že vo vnútri som sa trochu roztrhla ( to je asi silné slovo).
Tak som mu povedala, že mi je to jedno. že ak treba..
A on, že aby mal aspoň pocit, že bol pri pôrode, tak mi jeden dáSmile))
Celé to vytlačenie so šitím a odberom krvi trvalo asi 5 min.
O 04.53 som už ležala prikrytá paplónom a oddychovala.

Manžel ma iba nechal v pôrodnici a išiel pre svokru. Prišiel tam za 15 minut, čo je asi 40km, a neveril, keď mu kamoška volala, že už je po všetkom. Myslel si, že si robí srandu, tak si ma pýtal k telefónu, Zostal mierne zošokovaný, keď som mu to s úsmevom na tvári potvrdila.
( Asi čakal, že mu ešte budem vzdychať do telefónu) Svokra mierne nechápala, keď večer o 20-tej sme od nich odchádzali- a nič mi nebolo.

Lekári mi do prepúšťacej správy napísali. že vraj "prekotný pôrod", a malý si vraj zlomil pri ňom kľúčnu kostičku.

Takže ťým, čo ešte nerodili, prajem takýto pôrod. ale aby sa bezpečne a včas dostali do nemocky.
A papkajte homeopatiká a pite čajík z maliníka. Funguje to!!!!

lucka0122
8. dub 2008

jasumat tak to si mala ozaj pekny porod taky mat bola by som rada....mala si tam aspon zname kamosky co tam robia?to je lepsie ked tam dakoho poznas....

mirka8429
8. dub 2008

ahojte babiky...no akurat tu citam o pôrodoch..no mna tento tyzden tiez caka...a mozno uz zajtra...daju sa vydrzat tie bolesti??lebo ja idem rodit bez epi 😒

melory
8. dub 2008

mirka kazdopadne sa bolesti daju vydrzat... 😵

kristi
8. dub 2008

mirko, to vis ze daji 😉

melory
8. dub 2008

no, vydrzat...daju sa predychat! 😉

mirka8429
8. dub 2008

melory, kristi tak snad to bude fajn..lebo som pocula ze po vyvolavacke su bolesti horsie

simipel
8. dub 2008

Mirka to víš, každý má prách bolesti jiný, ale určitě to zvládneš. Ať už budeš mít bolesti jakékoliv,ten malý prcek za to stojí. A jen je mi líto těch našich protějšků, že nikdy nezažijí ten pocit porodit to malé stvoření. 🙂 Určitě po porodu si řekneš druhé mimčo nikdy, ale za pár týdnů či měsíců změníš názor a půjdeš klidně rodit znovu. Tak držím pěstičky ať to zvládnete, jak ty tak mimčo a i samo partner. 😉

mirka8429
8. dub 2008

simipel dakujem...veru mas pravdu ze chlapi nikdy nezaziju ake to je...ale ako vravis.ta bolest stoji za to aby sme porodili malinke stvorenie..len je normalne ze sa bojim 😔 kedze je to prvykrat ale dufam ze vsetko dobre dopadne... 🙂

maruskak
8. dub 2008

Ahojte, Mirka suhlasim s tebou 🙂 su bolesti horsie po vyvolavacke,mam 2 mesacneho synceka, no poviem ti ze na taku bolest sa nezabuda, aj ked som zo vsetkych stran pocuvala, ze pri kazdodennych starostiach o babatko rychlo zabudnes na bolest,ano kazda zena je ina, kazda si pamata nieco ine, ja som si zapamatala tu neuveritelnu bolest, prepac mi, nechcem ta strasit, ale po vyvolavacke (vacsinou davaju oxytocin) to bolo pre mna neukrutne.Myslela som si ze moj prah bolesti je vacsi, no pri tomto som bola maximalne prekvapena. o bola moja skusenost, mozno zeny ktore rodili uz viackrat to v pohode uz zvladnu. Ja som absolvovala aj predporodnu pripravu, no zial mi bola nanic! Mozno to aj preto tak dopadlo ako dopadlo. Teraz sa uz velmi tesim z krasneho zdraveho synceka 🙂
Drzim palce, aby si to mala raz,dva,tri za sebou a uzivala si krasne materske povinnosti.

simipel
8. dub 2008

to má každý nějaký strach. Já byla taky nejprve bez obav, ale jak se blížil termín porodu, tak se obavy stupňovali. Ale byla jsem hrdinka, taky jsem nechtěla epi. Pak jsem toho částečně litovala, pač jsem fakt měla bolesti zhruba co 1,5minu zhruba 6hod vkuse a pak už jsem byla tak rozjetá, že mi už nikdo nic nechtěl dát, ale všechno se přetrpělo a ted bych šla do druhého i za ty stejné bolesti. Jsme přece ženské a ty něco vydrží. 😉 🙂
Takže hlavně ať vše dopadne dobře a už si brzy budete užívat ve třech.Takže ještě jednou držím palečky, ať máš rychlý a v uvozovkách bezbolestný porod. 🙂

simipel
8. dub 2008

Maruskak, mě taky dopovali vším možným, aby mi porod urychlili, ale malá měla svoji hlavu a ne a ne si pospíšit, je fakt,že když mi to urychlovali a píchli brzy plod. vodu, do porodu mi zbývalo ještě 6hod, tak ty bolesti byli kruté, kdyby bylo na mě ,tak mlátím v koupelně hlavou do kachliček 😀 , řvala jsem, že chci epi, nebo císař, ale doktor se jen blbě usmíval. že to přežiju, že už mi nic nedá. Ale doopravdy na to všechno časem zapomeneš, neříkám hned, ty si zatím krátce po porodu, ale uvidíš, že názor změníš. Určitě tu bolest si částečně budeš pamatovat tak nějak pořád, ale touha po druhém bude větší. 🙂

jasumat
9. dub 2008

Mirka, určite sa dajú vydržať, ja by som si epi určite nedávala, a to som rodila štyrikrát:-

sandrika
9. dub 2008

Chcem sa len opýtať mala niektorá z vás v deň pôrodu problémy so žalúdkom? Ja mám hrozné od noci ,aj celé doobeda. Bruškoma poboliava tak mrchovsky každých 10 min

dididi30
9. dub 2008

mirka ja som po vyvolavacke nemala ziadne bolesti az po tretej ako take 😉 mala po nastrihu isla lahko vonku 🙂
ani ja som nemala epi 🙂

debra
9. dub 2008

ja som mala super porod,a kebyze aj druhy je taky/lebo este chcem 1 dietatko/tak rodim kazdy den 😀 samo,ze aj mne dali vyvolavacku a prisli mi hrooozne bolesti,ale sa to fakt dalo vydrzat...hoci som xcela vsetko odpojit a utekat z porodn.saly preč...radsej rodit,ako ist k zubarovi...toť môj nazor.. 😀 sandrika a už vieš,pri kom chceš rodiť?ja som mala Hunáka vybaveného,ale som rodila v noci,a nemohli sme sa mu dovolať. 😠 a tak ma odrodil iny

sandrika
9. dub 2008

debra ja by som chcela buď Vodeckého, al. Jenča , alebo aj keďpôsobí arogantne, ale j e odborník tak Molitoris no mne mama vybavila primára

mirka8429
9. dub 2008

maruskak no ano snad to vydrzim...kôli malemu..

simipel no dakujem..uz som myslela ze to budem mat za sebou ale lekar mi vymenil poradnu na sobotu...kôli hokeju tak snad to namna nepride skôr..nerada by som aby ma rodil niekto iny..ale uz mavam caste tvrdnutie brucha a take stahy..a bolesti aneviem co este...

sandri no aj mna boli zaludok ked maly zatlaci a byva mi aj zle

jasumat tak si nedam ani ja..snad to nejak pretrpim..ved pôrod je aj o tom

didi ty stastna zena 😀

sandrika
9. dub 2008

ja mám ale tak padnuté bruško , že malý mi veľmi do žalúdka nemá ako tlačiť....

debra
9. dub 2008

sandri,mna tiež rodil Vodecký,bola som spokojná s jeho prístupom,bol zlaty...a dokonca sa mi podakoval aj s tou zlatou anjelskou sestričkou za porod... 🙂 takže určite by som ti ho odporučila... 😉

mirka8429
9. dub 2008

sandri kam si zmizla

sandrika
10. dub 2008

Baby šups sem s novými zážitkami 🙂

mirka8429
10. dub 2008

sandri 😀

debra
10. dub 2008

sandrika už ti je lepšie?? 😉 mna dnes vytocila doktorka,som taka nasr...ze az...asi keby ma teraz dakto oslovil tak ho zabijem....aaale to je ina tema... 😒

monik76
10. dub 2008

holky vůbec se nebojte! Já jsem měla takový strach, že jsem pořád jen četla, ptala se všech jak blázen, jaký to je a co a jak? Nakonec jsem ani nevěděla, že jsem porodila. Když mě chytly bolesti, tak jsem si pořád říkala, že to není ono, to musí teprve přijít, ve 4.30h ráno mi odtekla voda (doma) příjem ve špitále jsem měla 4.50 a malej byl 4.52 venku, prostě neskutečná rychlovka, tak tak jsme dojeli do porodnice. Až mi dali malýho na břicho tak jsem věděla, že to mám za sebou, tak nevím jestli jsem byla v nějakým tranzu, ale nic jsem necítila. U druhýho to bylo ještě rychlejší, bolesti byly sice větší, ale 2x jsem zatlačila a malá byla na světě. Je fakt, že jsem nerodila žádně obry. Takže všem přeju to samé!

sandrika
10. dub 2008

monik tak to bol skvelý pôrod to hej
ja som po kontrole tak hlásim: stav nezmenený t.j. krčok 0,5 cm otvorená len na špičku prsta, keďže dr nevie , že som vysadila lieky tak povedal, že 17 .4. vysadím lieky a do 7 dní by som mala porodiť,keď si to takvypočítam podľa skutočného dátumu ako som ich vysadila vychádza mi rodiť na nedelu ale neviem keď som takmer zatvorená, ale všetci hovoria, že mám strašne spadnuté bruško....

fazolka07
11. dub 2008

Tak jsem se taky rozhodla podělit se o svůj zážitek z porodu. Když teď na to vzpomínám tak se musim smát .
Ale tak to vezmu od začátku. Termín porodu jsem měla 9.3. byla to neděle s tim že když neporodim tak v pondělí do poradny a domluvit se na termínu vyvolání. Byla jsem smířená s tím, že holt budu přenášet. 8.3. ve 2.00hod ráno jsem měla takové slabší menstruační bolesti ale dalo se u toho spát takže jsem tomu nevěnovala pozornost. Dopoledne jsem začla vařit a přitom stále přetrvávali ty MS bolesti. Tak jsem si je začala měřit. Kolem oběda už byly pravidelné po 5min. říkala jsem si jestli to jsou kontrakce tak to bude supr porod. Radek přijel z práce kolem 12.30.hod ještě jsem si s nim dala kafe, vykoupala se a kolem půl 2 jsem zavelila že mi tedy odveze do porodky máme to autem 5min s tim, že nás kdyžtak pošlou domů. Do nemocnice jsme dorazili něco po půl 2 u příjmu jsem ještě potkala spolužačku která přenášela už 5 dní a čekala na vyvolání. Řekla mi že ještě budem závodit která to dá dřív tak jsme se tomu začli smát. No přijali mě dali monitor a jako napotvoru žádná kontrakce kromě jednoho většího hrbolu na monitoru. PA na to mrkla a konstatovala že to jsou poslové a že se to rozjede asi až druhý den. Nabídla mi že tam můžu zůstat nebo jet domů. Po konzultaci s přítelem jsem usoudila že bude lepší když zůstanu a budu pod dohledem a kdyby něco tak ho okamžitě zavolam. Radek odjel a mě ubytovali na hekárně naštěstí tam byla semnou ona spolužačka. V půl 5 mi dali klistýr nic to není ale ta voda kterou do mě lili byla studená to mě děsilo, PA říkala že mi to možná pomůže tak jsem čekala kdy vystřelim na WC a zachvíli už jsem letěla. Já trůnila na toaletě a PA za dveřmama se mě vyptávala jak se bude dítko jmenovat atd. Jsem si na tý míse říkala že si snad dělá prdel ne? Já tam se*u a ona se mě ptá co a jak. Poté jsem dala sprchu a sledovala pořady v telce. No v 18.00. hod se mi PA zeptala jestli chci pomoct to rozběhnout byla jsem otevřená jen na 2 prsty a já že jo. Tak mi chvatem odborníka pomáhala k rychlejšímu otevírání. Poté jsem věděla jak vypadají správné kontrakce ty už jsem prodýchávala a chodila u nich. U mé spolužačky probýhalo totéž s tim že opravdu budem závodit která dřív. Pokračovalo to monitorem a v 19.30. mi prdli vodu. A to ještě nešlo PA otevřít balení s tim hákem, který když jsem viděla mě polejvalo horko no musela jsem si to rozbalit sama. Píchla mi vodu byla tak teploučká a já šupajdila do sprchy. Tam začlo to pravý ořechoví. Kontrakce zesílili o 100% a zároveň na mě šlo tlačení. Tak to říkám PA, která mě vyšetřila a konstatovala že jsem jen na 6cm a že tlačit nemůžu což se nedalo že bych ublížila mimískovi. Do půl 9 jsem prodýchávala jak blázen už jsem nevěděla co děla to tlačení bylo neúnosný. Prosila jsem PA že už nemůžu že musim tlačit. Bylo vidět že je ze mě docela vyjukaná tak mi natočila monitor a v těch hnusných kontrakcích mě ručně roztahovala což jsem myslela že jí zabiju. Po větě zavolejte si chlapa jdete na sál jsem byla tak šťastná že už to bude zachvilku zamnou. Radek byl u mě snad za 2min. akorát mě přivazovali nohy na kozu. Stál u mě a držel za ruku strašně mi tim pomáhal. Mudr. Zvolala můžete tlačit a já se do toho pustila jak o život následovalo další zvolání NETLAČTE!!! Ještě nejste dostatečně otevřená. To už jsem myslela že opravdu umřu. Opět ruční roztahování v tý kontrakci to bolí jak sviňa ale….Pak už jsem mohla tlačit jak je libo. Radek mi pomáhal tlačit hlavu na prsa a jelikož mi tlačení moc nešlo PA mi hopsala po břiše jak o život. Jenže já v tý euforii že musim tlačit co to dá jsem se jim vytrhla z tý opěrky a noha mi vystřelila tak, že jsem málem zkopla MUDr. Ze židle. Rychle přivázat a tlačit jenže do druhý mě chytla křeč tak tu mi museli rozvázat a masírovat a pokračovalo se v tlačení. Doktorka šťasně zvolala že už vidí hlavičku a černý vlásky ať se do toho opřu tak jsem si naposled zatlačila a naše malá krásná ANETKA se narodila 8.3. (MDŽ) ve 21.30. měla 3200g a 50cm. Neskutečný pocit štěsí , který nás zaplavil. Bylo to úžasné. Radek šel fotit vážení atd. a já šla na šití které bylo nejhorší z celého porodu jelikož jsem byla ručně roztahovaná tak mě i roztrhly zevnitř. A malá z venku. Ani nevim kolik jsem měla stehů. Malou odvezli ještě nahřát do inkubátoru a mě na pokoj.
Musim říct, že na tu bolest jsem snad zapomněla co jsem malou vyprdla a šla bych do toho hned znova, protože to za to opravdu stojí. Jinak spolužačka porodila 2hod po mě.

fazolka07
11. dub 2008

Omlouvám se za ten román stručně psát neumim

iris
11. dub 2008

Taky se podělím... 10.11. mi v 19 h začaly kontrakce,měla jsem je po 10 minutách,tak jsme se ve 22 h vydali do porodnice (3 týdny před termínem), na kardiotokografu naměřili činnost dělohy,dostala jsem prášek s tím,že se porod buď rozběhne,nebo se to zklidní a já se vyspím,napřed to vypadalo,že budu rodit,ale pak kontrakce ustaly a neobjevili se ani v nedeli,ani v pondělí ráno,ano kardiotokograf neukázal žádnou činnost,tak povídala porodní asistentka,že patrně půjdu domů,že máme ještě čas...ale pak mě doktorka vyšetřila,zjistila,že jsem otevřená na 4 a že půjdeme rodit..porod trval 3 h 15 minut...nějak jsem to zvládala rozdýchávat,moc mi pomáhala sprcha a míč...sice jsem si zakřičela a prosila jsem o něco na bolest,jenže na to už bylo trochu pozdě...porodní asistentka mi na ton řekla,že za 3 minuty budu mít po porodu 😀 Tak jsem to zvládla, máme nádherného chlapečka,který,ač se narodil předčasně,nemusel na nedonošenecké...Nepříjemné mi ale bylo šití.

dididi30
11. dub 2008

fazolka tak sme sa na tom tvojom pribehu pekne zasmiali, bolo to srandovne ale zaroven krasne, vela zdravicka malickej.... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru