Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

papaya
2. bře 2009

Petromilo mě taky hodně lidí říkalo,že porod KP bývá možná rychlejší a jednodušší. A ségra rodila první dítě KP? Mě právě dr říkal,i jsem to četla jinde,že pokud jde o první porod,dělá se rovnou císař. Přeci jen podruhé jsou ty cesty už protažený.

petronelie
2. bře 2009

Ahojky, já rodila 19.2.2009 v Benešovské porodnici. Přenášela jsem 9 dní, už jsem z toho byla zoufalá, zkoušela jsem téměř vše. Rodit jsem měla v Neratovicích. 18.2. večer jsme si zašli s manžou na véču, večer jsme jukli na telku a já skákala na míči jak divá, opět bez odezvy, jen mě maličký opět kopal do žeber. Druhý den jsem měla jít na monitor, ten před 2 dny byl bez činnosti dělohy, jen běžné ozvy miminka. Už jsem si připadala jak slonice.

Kolem 11 večer jsme si šli lehnout a v 00:00 přesně mě vzbudil tlak v podbříšku. Šla jsem na toaletu a zjistila, že odchází růžový hlen - hurá zátka, říkala jsem si. Nevěnovala jsem tomu pozornost a zase šla zalehnout. Měla jsem pocity jako při menstruaci, ale šlo to. Za půl hodiny jsem cítila opět velký tlak, asi 4krát jsem pak šla na WC (ehm, na velkou). Z toho jídla, říkala jsem si. Bolest břicha nebyla moc příjemná, zase poslíci...hm, dám si vanu. Vana byla fajné, pořád odcházel růžový hlen. Tak jsem šla na internet a pro jistotu zavolala do porodnice, kde mi sdělili, že mají STOP STAV. Zavolala jsem porodnici Krč, tam byla sestra nepříjemná, tak jsem jí dala Sbohem a kontaktovala porodnici Benešov. Při telefonátu to začalo....bylo kolem půl 3 ráno a mě popadla jedna dlouhhhhááá nepřetržitá kontrakce. Snažila jsem se počítat, zda mám bolesti pravidelné, ale bolest byla jen jedna a nepřestávala. Šla jsem tedy vzbudit manžela, v Benešově mi řekli, at přijedu, že se na mě mudr. podívá.Vyrazili jsme před 4 ráno, kolem půl 5 byli v porodnici. Cesta byla celkem krutá, bolelo to, byla jsem nepříjemná, ať manžel jede rychleji, ale nešlo to 😀
V porodnici jsme chvíli čekali, poté mě napojili na monitor, sepsali jsme porodopis a pan mudr. zkonstatovat, že bolesti tam jsou, ale na porod to nevypadá. Před vnitřním vyšetřením se mě ptal, zda odešla plodová voda. Neee, povídám. A on na to, že musela, že žádnou nemám, a proto ta velká nepřetržitá bolest. Otevřená na 5, tak šel ven za manželem, že si mě tam nechají a porod vypadá tak do oběda. Dr. mě poslal k porodní asistentce na přípravu - holení, klystýr, tlak.....ale dostala jsem křeč a povídám, že musím tlačit. Jukla na mě, usmála se a povídá: Přípravu nestíháme, jdeme na sál, zaběhla pro manžela, ten chudák zmatený, že dr. říkal, že až kolem oběda....za minutku tam byl on i mudr., tlačila jsem několikrát, zakřičet jsem si nemohla, neb by mi to bralo prý energii.....takže jsem párkrát zatlačila.....za necelou hodinku byl Davídek na světě. Bolelo to, ale takovýto hladký a rychlý porod bych přála každé z vás.

Mějte se všechny prima a čekatelkám přeji krásné a bezproblémové porody.

parybka
3. bře 2009

petronelie, pěkná rychlovka 🙂 gratuluju k Davídkovi. Ukázkový porod.

Udivuje mě, kde doktoři berou tu "jistotu", že to bude až kolem oběda. A že to vůbec říkají nahlas, když to nedokážou uhádnout/odhadnout/vyvěštit. To se mu zrovna nechtělo?? A takových tady je víc, kdy doktoři řekli za spoustu hodin a fik.. za chvilku byla mimča venku.

petronelie
3. bře 2009

parybka: abych pravdu řekla, já si to nedokázala představit, že bych měla vydržet do oběda. Podle mě to nikdo nedokáže odhadnout, já se úplně otevřela vlastně během pár minut.

Jinak děkuji za gratulaci k Davídkovi 🙂

peta.cz
3. bře 2009

Gratuluji k Davídkovi, ať je na světě moc šťastný - já mám svého Davídka zatím ještě v pupku 😀 , ale chodím se sem průběžně kochat.....jen jsem chtěla poznamenat k těm doktorům a jejich "VŠESTBÁM" jak psala parybka - já měla u prvního porodu fikanou doktorku, když jsem se jí ptala za jak dlouho si myslí, že porodím, tak říkala - času dost, jste teprve v půlce...když jsem se jí zeptala za 5 hodin, tak jsem byla "stále v půlce" a za dalších 5 hodin jsem byla" stále v té půlce"...je pravda,že jsem ptala asi každý 2 hoďky, tak ze mě musela být asi "nadšená", ale nebyla nepříjemná, jen mi s úsměvem vždycky řekla, že času dost a nijak to neupřesnila...

konja
4. bře 2009

peta.cz: tak tohle jsem si taky zažila. Když jsem se sestry ptala jak dlouho ještě, tak mě vždy s úsměvěm klidně odpověděla - maminko klid, dočkáte se!Miminko si samo řekne až bude chtít ven. Ona byla tááák strašně hodná, moc hezky se o mě starala, ale v tu chvíli mě tak neskutečně sr.la 😠 😀 😀 😀

parybka
4. bře 2009

konja: 😀 to si dokážu představit, jak tě tím sr*la 😀 asi každý chce vědět, kdy ta bolest skončí. Lepší se ani neptat... bo se dovíš, že jsi v polovině, za dvě hodiny stále v polovině.. ;- 😀
A já se asi přestanu divit 😅

ia.
4. bře 2009

náhodou někdy jsou ty odhady pozitivní, mě dr. na příjmu v 1.30 s úsměvem sdělila: "jste otevřená na 3cm, v 9 hod ráno budete mít miminko u sebe". Přišlo mi to docela fajn, povzbudila mě tím. No a miminko bylo na světě v 5.10h 😀 takže odhad nebyl správný, ale mě to vůůůůbec nevadilo 😀 😅

eliiis
4. bře 2009

tak to já měla strašně fajn asistentku. v 10 mi píchli vodu a ona mi řekla že doufá že to spolu zvládnem že ve tři de domů. a taky že jo odcházela akorát když mě šili
😀

lenkabu
4. bře 2009

U mně se naštěstí sekla "dobře"....tipovala to o dost hodin dýl,obráceně by mně to teda s.alo 😀

ladunka
4. bře 2009

Ahoj, nedávno jsem byla u toho, když doma rodila gedren, a tohle mi u toho jejího porodu taky přišlo zajímavý - porodní asistentka jí na dotaz, na jak dlouho to ještě vidí, bez okolků řekla, že má ještě bolesti krátké a málo intenzivní, že to ještě klidně může přejít a nemusí to ten den dospět k porodu. Sledovala jsem co to udělá a hned další kontrakce vypadala mnohem delší a intenzivnější a brzy nebylo pochyb, že se to pěkně rozjelo. Ale stejně půl hodiny před porodem asistentka říkala, že to jde dobře a že za nějakých šest hodin bude asi děťátko na světě..
Já si myslím, že ty příliš dlouhé odhady doktoři a zdravotní personál nedělají z nevědomosti (i když oni určitě nevědí, jak dlouho konkrétní porod bude trvat, to se snad ani nedá..), ale spíš že je odpověď na tuhle otázku součástí práce s rodičkou.. 🙂 Já se na dotaz, kdy to tak můžu čekat, dozvěděla celkem férové: jste na dva centimetry, počítejte s hodinou na každý další centimentr a kdyžtak budete příjemně překvapena. A byla jsem 🙂

Všem čerstvým rodičkám i jejich děťátkům gratuluju 😵

wsmoulinkaa
5. bře 2009

ahoj holky....zajímalo by mě co by se stalo...kdyby maminka nevydržela třeba ty tlaky na tlačení jak bývají ke konci a vím je to strašný to držet...ale co kdyby bum..... 😲 😕

petronelie
5. bře 2009

wsmoulinka: no pak otečou porodní cesty a mimi se špatně dostává ven. Ono to tlačení jde ukočírovat 🙂

wsmoulinkaa
5. bře 2009

gabka30
5. bře 2009

Pěkný večer maminky 🙂 Sice mám už půl roku po porodu (cs) ale stále tu chodím a moc ráda si čtu vaše příběhy. Některé z vás to tak krásně a vtipně rozepsaly, že to člověk s váma úplně prožíval 😀

lenkabu
5. bře 2009

ladunko:je to tak 😉 nám i na kurzu PA říkala že se to předvídat nedá ale snaží se odhadnout na základě zkušeností 😉

girll
6. bře 2009

Ahojky maminy a těhulky tak je to přes 5 měsíců co jsem rodila já a chodívala a někdy ještě chodim si vás číst tak vám ho sem šoupnu taky 😉

26.9. 2008 jsem měla jít na vyvolání porodu kvůli přenášení(41+2), ale vzhledem k tomu že byl otevřen jen jeden porodní sál tak ty co byli na vyvolání posílali domů.Pro jistotu mi udělali zátěžový test, který byl v pořádku a doporučili sexík 🙂 , že prý spermie pomáhají k porodu a poslali domů.Přijeli jsme domů, David dělal něco na pc, já pověsila prádlo a koukala na telku.Najednou mi David řekl tak pojď jdeme vypuzovat 😅 ,tak jsme na to vlítli, spermijky šli dovnitř a dalo se do čekání.Ale stejně sem si myslela že z toho nic nebude.Večer sem šla ještě nakoupit a koukali jsme na Indiana Jonese.Kolem 22:00 jsme šli spát a říkala sem si no uvidíme.Ve 2:00 v noci mě probudili bolesti v podbřišku,tak sem se dala do měření jestli sou pravidelný,byli po 8 minutách,tak sem čekala a kroutila se v bolestech.Ve 4:00 sem vzbudila Davču že si jdu dát sprchu, že mi není dobře.Tak sem byla ve sprše a asi mi začala odcházet hlenová zátka a když sem šla na wc tak na papíru byla i trochu krev.Tak sem si vzala intimku a do postele pod sebe šoupla osušku a zkoušela usnout.Povedlo se ale když sem se k ránu chtěla v posteli otočit, tak najednou rup 😲 a prdla mi voda (to bylo 27.9. v 5:45),vyskočila sem z postele a přitom to ze mě cákalo 😀 a křikla sem na Davida ,“lásko praskla mi voda“ a přitom rozsvítila,on jen řekl tak jedeme a začal trošku zmatkovat…tak sem ho uklidnila že když praskne voda tak stačí dorazit do porodky do 2 hodin.Tak jsme v klidu dobalili,David si dal kafčo,já to napsala na koníka a jelo se.Přijeli jsme,přijali mě,dali na čekatelský pokoj a kontra nikde. ☹ Dali mi kapačku ATB,měla sem totiž streptokoka.Během toho přijela i moje mamka.Tak jsme šli chodit do schodů a na zahradu a každou hoďku na kontrolu zda jsou dobrý ozvy a jestli se otvírám.Vůbec sem se neotvírala, i když mi začali kontrakce po 15-20 min.Tak to bylo celý den a k večeru byli už po 8 min jako minulou noc ale pořád sem se neotvírala,nebyla sem otevřená ani na to aby to PA mohla popošoupnout. 😒 David s mamkou jeli domů a já se přemístila do čekatelského pokoje,byli tak ještě 2 těhule a já trpěla v bolestech.Dali mi injekci „pravdy“ a prý bud začnou pořádný kontra nebo mi to pomůže usnout.Asi sem byla divný případ 😅 ale nestalo se ani jedno možná trošku horší kontra,tak jsem zkoušela sprchu,balon,různý polohy a nakonec k ránu i masážní vanu ve který sem usínala.Kontrakce byli pořád po 8 min a k ránu dokonce po 5 a já už naprosto vyčerpaná.Nález se pohnul na 2 cm tak mě (28.9.)v 6:35 poslali na přípravnu,oholená sem byla z domova tak mi udělali jen klystýr a šla sem do sprchy hopsat na míč.U toho sem zavolala Davidovi ať přijede za mnou že jdem na to.A taky mamce.
Na box sem šla v 8:05 a hned mi tam přivedli Davču.Měla sem kontra tak silný a šli mi i do zadečku, že sem si v 9:00 nechala píchnout epidurál, který mi snad do 5 minut ulevil.Tak sem se i na půl hoďky vyspala,pak sem si povídala s Davčou a čas plynul a já se docela dobře otvírala,díky PA to šlo dobře ,ale při kontrakci sem musela mít uvolněný zadeček,naštěstí mi to šlo ale bolelo to a epi přestávala fungovat.Kontrakce sem cítila zas dost ale David mi byl ohromnou oporou ,dával mi napít, otíral obličej,dodával energii a sílu a prostě a hlavně tam byl se mnou.A dokonce mě i učesal prý aby se mě Pepča nelekl až vyleze 😠 😀 .Čas běžel a já se konečně začala krásně otvírat a kontra pořád sílili tak ve 13:00 mi přidali další epi.A pak to šlo ráz na ráz.PA mi najednou sdělila že ještě pár kontrakcí a můžeme jít na to.Prý ještě musí hlavička sestoupit níž tak mě hodila na bok a jednu nohu do praku a já tak musela přečkat 3 kontrakce.
No a pak ve 14:00 mi dali obě nohy do praku,přišel Dr.Hašlík a šlo se na tlačení.David mi zase ohromně pomáhal,říkal jak sem statečná,abych tlačila,že to zvládnu,ani asi neví jak mi to pomáhalo a jak moc sem mu vděčná že tam byl se mnou…..Dr. si to koordinoval a vedl mě,myslím si že sem nebyla žádná hysterka a poslouchala sem ho na slovo 🙂 .

A nakonec ve 14:25 na nás vykoukl náš syn Pepíček.David přestřihl pupeční šňůru a pak odnesli malého na měření a David šel s nima a fotil.Já zatím porodila placentu a Dr.mě musel zašít,protože sem se potrhala vevnitř a on mě musel i nastřihnout.Ale to šití byl už maličkost 😉

Ještě chci říct že sem rodila U Apolináře a nevím každý si ho chválí ale já zas tak moc spokojená nebyla jako PA,šestinedělí super ale ten doktor co mě rodil to moc nevychytal nezdála sem mu placenta a chtěl hned na sále po porudu udělat revizi ale nakonec z toho sešlo.A to byla ta chyba na konci 6nedělí sem pořád krvácela tak mi udělali UTZ a zjistili že je vě mě bordel,kusy placenty a plodových obalů tak sem musela na hysteroskopii která se nepovedla 100% tak mě po 3 týdnech čekala další 😒

gabka30
8. bře 2009

Ahoj girll, tak to je mi moc líto, že ti to ten dr. tak zanedbal, je to děs. Já s dr. taky neměla moc dobré zkušenosti, dali mi blbé ATb po porodu (kvůli infekci), měla jsem po nich bolesti hlavy a teploty(když jsem to říkala jedné sestře, že mně bolí šíleně hlava, tak mi na to řekla, že ji taky, že je to počasím: no, kráva blbá... jak jsem to pak později říkala mé gyndařce (která mně okamžitě změnila ATB a ty mi zabraly, teploty skončily i bolesti)tak mi řekla, že jsem klidně mohla mít tu preeklampsii... a samotní dr. v porodnici mi nic nevysvětlili, komunikace skoro žádná, tahala sem to z nich jak z chlupaté deky, stejně si dělali svoje(sem ležela týden na porodním, pomalu mi odtékala plodová voda a měla jsem zánět, 3 dny mi to vyvolávaly, já jen křížáky a otevřená na 2 cm, tek nakonec císař, že? i náš bobešek chytil ten zánět, tak musel brát ATB 😖

evii
9. bře 2009

Ahoj tehulky,ja som vas tiez chodila citat,tak opisem svoj porod. Rodila som pred 2 tyzdnami.Zacalo to v pondelok-presne na termin.Rano mi odisla hlien.zatka...nejak ma to nerozhodilo,ani ma nenapadlo,ze v ten den porodim,pretoze mi bolo uuuplne super,ziadne priznaky prichadzajuceho porodu...no proste nic.Cely den prebehol v pohode az okolo 17 tej ma zacalo TROSKU pobolievat brusko,ale ziadne pravidelne kontrakcie,len take sem-tam pobolievanie.Tak som si napustila vanu,ze hadam to prejde a ked nie,tak aspon to urychlim 🙂 Vysla som z vane (horucej),zalahla do postele...a vtedy to vypuklo.Zacali mi kontrakcie asi kazdych cca 10 minut,ale stale to nebolo bolestive,stale som myslela,ze to musi bolet viac,ze to este neni ono.Tak som si ratala kontrakcie v kuchyni nad tanierom 😀 a ked uz okolo 19 tej boli kazdych 6 minut,muz stal medzi dverami s mojimi taskami a tahal ma do porodnice,tak sme vyrazili.prijali nas o 20 tej,no vyplnovanie tych papierov-otras...ta sestricka nebola velka kamaratka s pocitacom.Prisla dr.,vysetrila ma,bola som otvorena na 1,5 prsta a povedala,ze to pojde rychlo,ze ,,to sa hned pekne rozleti,,Zobrala ma na sono a hned hore na sal.Tam ma zase pozrela,hned ma prstami roztiahla na 6 cm (nic som necitila) a pustila mi vodu.No potom zacali naaadherne bolesti,kazali mi stat za porodnym stolom...tak som tam pochodovala,drzala si brucho...auuu asi 10 min a potom prislo to nutkanie tlacit.Tak som sa vysplhala na ten stol,zaviazali mi nohy a tlacilaaaaa som jak besna.To trvalo asi 10 min,aj to som asi povedala vela... 😀 22.20 bol maly vonku...

ani3012
9. bře 2009

tiež som mala pôrod pekný rýchly, ale jedovala som sa, že o som cez dve hodiny pred pôrodom musela ležať na stole. To mi vadilo najviac! 😠 Ale inak pohodička

fodorka33
9. bře 2009

ani ty si lezala pred porodom dve hodky.mne pichli infuzku na porodnom stole o 12:00 na vyvolanie bolesti a musela som tam lezat az do 20:15ked sa maly narodil.... 😠

ani3012
9. bře 2009

😝 😝 😝 😝 😝 😝

monunik
10. bře 2009

Ahoj bude to už půl roku co jsem rodila a tak to raději sepíšu abych náhodou nezapoměla:

Termín jsem měla 27.9.2008.
21.8. jsem začala špinit tak jsem zajela do Podolí co to a no jsem se začala otvírat a na monitoru byli kontrakce. No nakonec jsem si týden poležela na rizikovým a domů odjížděla zatím 2v1. Ale už otevřená na 2 prsty a s půlkou plodové vody.

21.9 měl manžel narozeniny a já samozřejmě nemohla na oslavě chybět. Do 22hodin v noci jsem grilovala maso pro 20 lidí a cítila se výborně. Ale zničeho nic jsem začala mít šílené menstruační bolesti takže jsem našeho řidiče a ovíněného manžu okamžitě nasměrovala směr Praha. Doma jsem si dala vanu a šla v klidu spát. No ráno, byla neděle, jsem začala cítit malinkaté stahy, ale nepravidelné.Takže jsem stačila vyprat, vyžehlit, uklidit, vykoupat se, vyfoukat si hlavu - co kdyby jsme přece jen rodili 😀
No kolem 16 hodiny jsem oznámila manželovi, že mám kontrakce co 20 minut a že asi budeme rodit.
Tak jsem to začali počítat a ve 20 hodit byli co 8 minut.To jsem byla ještě za hrdinu a šla se koukat na Pojiš´tovnu. Ovšem konec si už nepamatuju, bo jsem zavelela odjezd do porodnice. Bolesti jsem měla co 5 minut tak snad si nás tam nechají. V Podolí jsme byli za 15 minut Praha volná krása.
Vzali mě na příjem na monitor a mudr. mě vyšetřila byla jsem otevřená na 4 prsty tak jsme šli rovnou s manželem na sál. Pamatuju číslo 1 a bylo 22 hodin. Přišla PA udělala mi přípravu, klystýr, praskla vodu a já začala mít hrozné bolesti zad. Ale ještě jsem prohlašovala, že epidurál nechci bo to určitě přejde a kontrakce přece vydýchám 😉 Monitor ukazoval kontakce co 2 minuty, ale já cítila jen ty záda. Nepomohla horká sprcha, masáž, nic. Před půlnoci jsem prosila všechny kolem ať mi někdo něco píchne bo už nevydržím. Takže mi vzali krev a já prosila ať mudr příjde co nejdřív. Přišel asi za půl hodiny napíchnul mě a já prožila úžasnou hodinu krásné nebolesti. Myslím že jsem i na chvilku usnula. Záda jsem už necítila nic mě nebolelo, ale začala jsem cítit kontrakce. A to jako že pořádně 😕 . Měla jsem na sobě monitor bo miminko mělo vysoký tep a stejně mi dělalo nejlíp ležet. (Na baloně jsem vydržela 5 minut a sprcha mi dělala blbě.) No kolem 2 hodiny jsem už brečela bolestí a opět prosila o přidání epidurálu. Kontakce jsem měla snad už pořád 😉 . Ale PA s úsměvem prohlásila, že už je to zbytečné neb jsem otevřená na 10 centimetrů a půjdeme tlačit. V ten okamžik jsem se zeptala jestli by nemohli porod zastavit a já mohla domů 😀 .
Pa začala rozbalovat peřinku na pultíku a já byla jak v tranzu. V tu chvíli mi zřejmě došlo, že opravdu budeme mít miminko 😵 . No zvedli mi křeslo do sedu, asistentka sedla mezi nohy, doktor hned vedle ní, manža mi držel jednu nohu a dětská setra hruhou a na mě prej už je jen to tlačení. No nakonec tlačení už byla procházka růžovým sadem. Zavřela jsem oči a fakt se soustředila jen na to vytlačit miminko co nejdřív ven. Nevěděli jsme co se nám narodí, ale já moc chtěla holčičku, a tak jsem se trašně těšila na to, až budeme vědět co to bude. Jediné co jsem zaregistrovala bylo malé štípnutí a to byl nástřih, jak jsem se pak dozvěděla. No a pak ze mě něco začalo vyjíždět já otevřela oči a na mě kukalo to miminenko 😵 Točilo se jinak, tak koukalo hned nahoru na nás a ne na zem jak je zvykem... Ještě jsem jednou zatlačila a bylo venku celé. A pak "Máte NELINKU"
Malá šla na pultík na vyšetření a manžel ji šel fotit. Já bulela a koukala na ně. Čekalo se na placentu, doktor mě zašil - 2 stehy 😎 a dali mi tu princeznu poprvé do náručí aby se mohla přisát. 😵 😵 😵
Donesli nám snídani a nechali nás samotné a my se kochali tím ječícím zázrakem 🙂

Závěrem - porod bolí jak čert, ale to miminko na konci za to rozhodně stojí.

A já děkuju za to, že jsem měla bezproblémové těhotenství, rychlý porod a zdravé miminko.

dolda
13. bře 2009

Já jsem rodila ve Vyškově 27.2.2009 a musím říct, že to bylo tak jak jsem si to představovala, takže super, PA vynikající, doktor i sestřičky taky. Dva dny před poslíčci celou noc. Ve čtvrtek od 24:00 jsem měla kontra po 5 minutách, ve 2:30 jsem vzbudila manžela a ve tři jsme byli v porodnici, o půl šesté mi píchli vodu a v 6:33 byla malá na světě, celkem mazec bylo šití, mám jenom 4 stehy, ale i tak to byl mazec. Když se ohlídnu, tak to zase tak strašně nebolelo, v paměti mám jen to šití.

ingra73
14. bře 2009

hojte, neda mi aby som neprispela...ja osm rodila preda par tyzdnami, no termin sme mali az koncom marca.... v 33tt teho mi zacala odtekat plodova voda... necely tyzden ma udrziavali , dostavala som infuzie, lieky a injekcie....bola som v 33/2, ked som dostala bolesti, anjprv slabsie, no stupnovali sa tak som isla za lekarom na porodny sal, ze mam bolesti, bolo vecer 11 h. ten ma vysetril a poslal naspat na izbu, ze nemam ziadny nalez, mam sa upokojit a lezat, snazit sa zaspat, po dvoch hodinach som myslela, ze uz nevydrzim, tak ma sestricka opat poslala na porodny sal, no opat sa uz nervozny ,,pan doktor,, vyjadril, ze nerodim, nic sa nedeje, ignoroval aj odporucaci papier od ortopeda na sekciu, kvoli klbom a platnicke, akurat ze mi dali injekciu Nospu....takto som v tichosti do rana trpela na izbe, aj so spolubyvajucimi mamickami, ktore to so mnou trpeli az do rana, pocas noci boli asi tri krat volat sestricku, ze mam horsie bolesti, no sestricka, alebo spala, alebo tam ani nebolo, v sesterskej izbe bola tma a ticho a nikto neotvaral...tak mi neostavalo ine, ako sa len modlit, aby sme to do rana prezili, najhorsi bol strach o este nenarodeneho syna...tato noc ma vtlacila az na same dno ludskej existencie, bola to najhorsia noc v mojom zivote....prislo rano a s nim aj vymena sluzieb, hned ako som zacula na chodbe rusno, zacala som kricat, co som len vladala, odviezli ma na porodnu salu, kde ma znechuteny lekar privital so slovami, ci uz som nemohla vydrzat, kym ho vystrieda nastupujuci lekar, potom som si vypocula este nechutne poznamky o tom, ze ktora normalna baba si necha spravit stvrte dieta, ked ma problemy s platnockou chrbticou a klbami...no aj tak ignoroval moju ziadot i prosbu o sekciu, aj papier od ortopeda vraj nebol postacujuci....az na tlak sestriciek sa rozhodol zavolat dalsieho lekara operatera....zatial ma vysetril usudil, ze nerodima aprikazal mi skakat na fit-lopte, pichli mi glukozu na povzbudenie organizmu, lebo uz som ledva dokazala aj dychat.... na tej lopte sa mi uz zahmlievalo pred ocami, ked asi po piatich minutach sa zjavil v dverach doktor s velkym D...ktory reagoval ihned, a hlavne pocuval co hovorim, teda kricim. nechapal, preco som v stave akoby som mala za sebou dva porody, s milym a chapavym hlasom mi vysvetlil, ze ma vysetri, aby zistil kde je dietatko a hned ideme na sekciu, no sekcia sa nekonala, lebo hlavicku uz drzal takmer v ruke...len ma priviazali a nasledovalo uz iba samotne vytlacenie...malicky mal omotanu pupocnikovu snuru okolo hlavicky aj rucicky, cize nechcel von, no napokon sa to podarilo...vazil 2300g, meral 45 cm, a zatial sa ma k svetu... narodil sa v 34tt....v nemocnici sme si pobudli 2 tyzdne, a v brusku predtym tyzden...no uz sme domka, pekne sa prebudza k zivotu, co ma konecne trosku ukludnilo, zacina pekne papkat a budit sa na hlad.....a ja som najstastnejsou maminou na svete....len vdaka Bohu (podotykam, ze som veriaca, no nie fanaticka, do kostola chodievam len zriedka) a Dr. Pytoňákovi sme na tom tak ako sme, len Boh vie ako by to bolo dopadlo, keby som na tej lopte sedela este o par minut dlhsie..... a ,,pan doktor,, Stošek by mal prehodnotiť svoj prístup ..mam nanho velmi tazke srdce a neprajem ani najhorsiemu nepriatelovi zazit taku noc, aka bola moja posledna s este nenarodenym syncekom.... ten strach o nenarodene dietatko, tie ukrutne bolesti, a ciel v nedohladne....ziaden ultrazvuk, ziadne vysvetlenie, este som zabudla napisat, ze plodova voda mi odtekala nepretrzite od utorka polnoci, do piatku, teda do soboty rana, kedy sa malicky narodil, a ja som nevedela, ci to tak moze byt, alebo nie.....nikto z personalu mi nevysvetlil ako to funguje bez plodovej vody a hlavne ako je na tom malicky....

jamaat
15. bře 2009

ingra73 - Tak po prečítaní tvojho príspevku mám chuť ísť namiesto teba za tým drbnutým doktorom Stoškom a nakopať ho do zadku!!!
Držte sa.

ingra73
15. bře 2009

jamaat- no neboj, nenechavam to tak, ze reku hlavne ze sme prezili...to nie...uz len kvoli tomu to tak nenecham, aby to na buduce v inom pripade nedopadlo ovela ovela horsie...no este nemam cas na to aby som si sadla, a dala to na papier... aj tu som toi pisala utrzkom...ale coskoro si na to sadnem 😉 niesom pomstychtiva, ale dozvedela som sa od susedy, ze ten doktor maroduje, lebo mal uraz na lyziach...tak mu zelam skore uzdravenie a snad ho bolest tiez posunie o nieco dalej..v jeho pripade by to chcelo o poriadny kusisko dalej 🙂

bublinka9
15. bře 2009

zdravím...
omlouvám se že jsem sem tak vpadla...
10.03.2009 se nám narodila holčička prosím o pomoc v hlasování...
budeme z toho mít jen to že bude vytisklá v novinách jako miminko týdne a schovám jí to na památku...

http://kladensky.denik.cz/miminka/mimina2009031... - hlasuj pro kristýnka roušalová 😉

lena13
15. bře 2009

bubli pak dej link 😉 ,vidim,ze kristynka vyhrava 😀

gedren
19. bře 2009

Ahoj,

konecne jsem sepsala svuj druhy porod (domaci):

http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~johanka/porod....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru