Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

draga
28. únor 2007

Lami tak jsem si pročetla v celku tvůj porod a fakt dobrý 🙂) moc gratuluju ale to ty víš to už jsem ti psala 😵 taky mě docela potěšilo jak jsi psala o tom tlačení 🙂 mám úplně stejný pocity... že je to úleva když najednou řeknou, že můžeš tlačit? To už jsem byla v poho 🙂 takže a´t se mimískům daří 😵

kristi
28. únor 2007

souhlas s tim tlacenim, taky jsem to tak citila 😉 😉

xsipm04
28. únor 2007

Lami, moc gratuluju, holčičku máš kouzelnou 🙂 A popis porodu mě úplně navnadil. Tak koukám, že se balónek na tréning osvědčil, jen jeden steh - to mi připadá dobrý. Asi ho taky pořídím 🙂

skaredka
28. únor 2007

Ahoj, tak ja uz to mam taky za sebou 🙂

Termin jsem mela ve stredu 21.2.2007
Mala se narodila v sobrotu 24.2.2007 v 13:39
Vazila 3940g a merila 50,8cm

Porod jsem mela strasne fajn. Ve 2:30 v noci mi odesla hlenova zatka a ja zacala mit kontrakce, nejdriv jen tak slabe a tak kolem 4:00 rano uz silnejsi, kazde tri minuty. V pet jsem volala svemu lekari a ten rekl, ze mam jet do nemocnice. Tak jsme popadli prichystanou tasku (vubec nis z toho co jsem si zabalila jsem stejne nepouzila). V sest jsme tam dojeli, chvili trvalo nez me nasli v pocitaci, odvedli me na pokoj, kde jsem mela rodit. Prevlikla jsem se do nemocnicni kosilky, zmerili mi tlak, napichli mena kapacku a pripojili k pristorjum. Strasne se mi libil jejich system. Mohla jsem celou dobu na monitoru sledovat jake mam kontrakce a jak miminku busi srdicko, bylo to uzasny. Kdyz me zkontrolovali tak jsem byla otevrena na 3cm. Dali mi nejake antibiotika, jen pro vsechny pripady, vzali mi krev a udelali test na pre-eklampsii, protoze jsem mela hodne vysoky tlak. V devet uz jsem ty bolesti nemohla vydrzet tak jsem si nechala pichnout epidural, otevrena jsem byla na 5cm. Mela jsem hrozny strach, ze se pri pichani epiduralu pohnu nebo tak, ale mela jsem perfektniho anesteziologa, ktery mi presne do detailu popsal co se bude dit, tak jsem byla na vsechno pripravena. ANesteziolog mi potom rekl, ze bych mela mit aspon 5 deti, ze je radost se mnou pracovat .. to jsem se samozrejme nadmla jako pav 😀
Potom jsem asi do 11:30 spala a stridave koukala na TV. Probudili me tlaky, tak jsem zavolala sestru a rekla ji, ze se citim jako bych mela tlacit, tak me zkontrolovala a rekla, ze jsem pripravena. Tak volali memu lekari at prijede. V asi 12:30 jsem zacala tlacit. Uplne bezbolestne. Nastrihli me, manzel rikal, ze to ho docela sokovalo, protoze to necekal. Jediny problem co jsme meli byl, ze male strasne vzdy zpomalilo srdicko kdyz jsem mela stah, tak jsem musela dychat pres kyslikovou masku a taky jsem nesmela tlacit kazdy stah, protoze jsem je mela strasne u sebe. To srdicko ji zpomalovalo protoze mela pupecnikovou snuru kolem krku. Kdyz jsem ji konecne vytlacila ven tak jsem se strasne lekla, protoze jsem ji neslysela brecet, ale doktor ji asi placnul nebo neco protoze zacala brecet. To byl ten nejkrasnejsi zazitek v mem zivote. Jak jsem ji slysela, tak jsem zacala rvat taky, dali mi ji na bricho a potom uz jsem nevedela o nicem. Ani jak me sili nebo jak se ve mne doktor hrabal a tahal ven placentu ...

Kazdopadne jsem rada, ze jsem si nechala pichnout ten epidural, jinak bych to asi nezvladla 🙂

zuzankafi
1. bře 2007

Ahoj, tak vám taky popíšu průběh mého porodu. termín jsem měla 19. 2., ale nic se nedělo, proto jsem měla nastoupit 21. 2. do porodnice s tím, že se uvidí. Tam mi řekli, že jsem sice zralá, ale zatím se nic neděje. Měla jsem na výběr - jet domů a čekat nebo mi dají tabletu na vyvolání a uvidíme,jestli zabere. Vybrala jsem tedy tabletu, už se mi nechtělo dál čekat. Po tabletě jsem se sice začala otvírat a začala mí bolesti, ale ne takové, aby to bylo na porod. Takto jsem víceméně strávila celý den, protože se nic moc nedělo. Jen jsem měla teda bolesti zad a podbříška.Přes noc se to uklidnilo, takže na ranní vizitě jsem si myslela, že mě snad pošlou dom nebo co. Ale tam mi řekli, že mi odpustí lodovou vodu a uvidí se. Hned nato jsem začala mít kontrakce,takže mě porodní asistentka poslala do vany,že mi to pomůže. Tam jsem byla asi hodinu. Mezitím dorazil můj manžel, který začal sledovat, jak často mám kontrakce. Po vaně jsem šla rovnou na sál, kd emi řekli, že na klystýr i epidurál je už pozdě. Měla jsem prý tak heztký nálze, že je škoda dáat epidurál. To ě docela vyděsilo. Tak nějak jsem s ním počítala. Každopádně kontrakce byly častější, takže se šlo na samotný porod. Ten už proběhl docela rychle. Párkrát jsem zatlačila a malá byla na světě. Pamatuji si, že mi říkali, ať ještě jednou zatlačím na ramínka, tak jsem zatlačila a najednou to nebyly jen ramínka, ale malá celá. To byla šílená úleva. Na první pohled se zdálo, že musí mít maximálně tak dvě kila. Najednou jsem si říkala, že ten porod samotný už šel. To, co se odehrávalo potom, jsem už nějak nevnímala. Ani to zašívání, nic. Byla jsem tak ráda, že už je malá na světě. Poté, co ji změřili a zvážili, mi ji donesli do náruče na kojení. Prostě nádherný zážitek.

romiss
1. bře 2007

Ahojky 🙂 zuzankafi,chtěla jsem se zeptat jaké to bylo v Břeclavě,taky se tam chystám rodit...slyšela jsem od každého jiný názor,tak mně teď zajímá ten tvůj 😒 🙂 bude asi ještě hodně čerstvý. 😉 ..jinak gratuluji k holčičce. 😀 ..hlavně ať jste zdravý. 😀 ..zatím díky za odpověď 🙂

zuzankafi
2. bře 2007

Romiss:Já jsem byla z porodnice nadšená. A opravdu nekecám. Jednak na porodním šíleně hodné porodní asistentky, to samé na šestinedělí a novorozeneckém. A i vybavení se mi líbilo. Záchod se sprchou máš hned u pokoje, jídlo taky dobré. A navíc se mi líbilo, že pro mimča tam neustále doplňují plenky, košilky, prostě vše, co potřebuješ. Opravdu se mi tam moc líbilo a pokud bych někdy v budoucnu chtěla další dítě, tak neváhám a jdu rodit tam.
Jo, děkuju za gratulaci!

romiss
2. bře 2007

zuzankafi,tak jsi mě uklidnila 🙂 půjdu tam také,ale mám ještě nějaký ten pátek před sebou (už,aby to bylo)ještě k těm plenám,já myslela,že se musí brát svoje z domu?a ty píšeš,že vám je doplňovali,tak jak je to prosím...díky za odpověď... 😉

lusinta
2. bře 2007

holky,taky mě to čeká každou chvíli🙂chodím si sem číst zážitky a doufám,že taky budu mít porod v pohodě🙂jen jsem se chtěla zeptat, jestli některé z vás začal porod zvracením...Třeba pár dní předtím...Já zvracím už dva dny,přitom víceméně bez příčiny-ani mi není nijak moc zle,jen když něco sním,tak za hodinu valím zase všechno vyhodit-tak mě napadlo,jestli se třeba nějak nečistí a nepřipravuje tělo...Je to možný? Dík🙂

zuzankafi
2. bře 2007

Romiss: Doplňovali látkové, které jsi tam taky hodně využila (na koupání atd.).

kaci.k
8. bře 2007

Ahojky holky,mam jednu prosbu.Jake to bylo kdyz jsete meli bolesti?Ja mam porad takove krece v podbrisku,je to skoro porad a brisko mam porad tvrde.Mohou to byt ztahy?Diky 😉

verunnecka
8. bře 2007

ahoj,to jsou asi poslíčči tzn.děloha se pomalu připravuje na porod můžou být klidně i 2 týdny před porodem,ale někdy jen pár dní.skutečné stahy poznáš jsou silnější a pravidelné.

jess
8. bře 2007

A opravdové stahy začínají většinou jakoby silnou menstruační bolestí,pak přijdou ty stahy 😉

hanah_2002
8. bře 2007

Jak píše Jess, tak to je jako menstruační bolest.Pokuď si nejsi jistá, tak si dej teplou koupel s levandulí.Ta Ti porod buď rozjede nebo se bolesti zklidní.Ty pravé kontrakce přichází s naprostou pravidelností-alespoň u mě to tak bylo.
Přeji pohodový porod a hlavně zdravé miminko 🙂

kaci.k
9. bře 2007

Ahoj holky.Moc dekuju za rady 😀

peta.cz
9. bře 2007

Lusinto, mě porod zvracením začal, ale já porodila ještě ten den, co jsem začala zvracet...možná to budou u tebe jen nervy 😒 Je pravda, že se mi poslední měsíc před porodem vrátili "ranní" nevolnosti - spíš se mi jen zvedal žaludek, ale zvracela jsem až v den porodu...teď koukám, že jsi se ptala už 2.3., no to už máš možná i ten porod za sebou 😉 🙂

verunnecka
10. bře 2007

ahoj,já jsem byla v den odjezdu do porodnice aktivní,stihla jsem si nabarvit vlasy,jet nakoupit do Brna a uvařit,a v 7 večer mi začaly slabší stahy,v 11 večer to už nešlo vydržet,o půl 12 v noci sem byla v porodnici a ráno v půl 10 byl Adámek na světě 3310g a 52cm.

pavlaneu
12. bře 2007

Konečně mám volněji,tak napíšu pár řádků o mém porodu.............

21.2.jsem měla nastoupit ráno v 6h.na porodní sál k vyvolání,když jsme dojeli s manželem do nemocnice,byla jsem v pohodě a doslova se těšila na ten náš malý-velký zázrak,přesně v 6h.jsme zazvonili a sestra mě pozvala dál-tatínek musel počkat na chodbě,než mi udělala dr.příjem a sestra přípravu-z čeho jsem měla šok bylo toto-natáčeli mi monitor a já celou dobu poslouchala maminku na sále,jak křičí,ale opravdu,jak o život 😕 😕 😕 ,srdce mi bušilo na poplach a pohoda zmizela mávnutím proutku 😀 😀 😝 ,když mě odpojila,pustila mě za manželem,že mají těžký porod a ten můj musí posunout,tak jsme měli spoustu času,ten porod té paní nedopadl dobře ☹ ☹ ☹ ,to mě fakt rozrušilo,hned se mi začali věnovat a šlo to šupem-vyšetření-píchli mi plodovku-šla jsem se vykoupat-bolesti žádný-chodila jsem-pila-žvýkala z nudy,manžel mi pouštěl relaxační hudbu-přišla por.asistentka ,a když mě vyšetřila vykulila oči a řekla-vy nemáte bolesti??????????? 😕 😕 😕 měla jsem totiž už zašlou branku,takže otvřená na 10cm,zavolala dr.,ta druhou dr.a ta starší por.asistentku,no hrabaly se ve mě,jak blázni 😠 ,poté šly na oběd -řekly,ať si chodím a využiju balonu atd...začli mi bolesti,ale takový ty menstruační-asi po 8min.,když se vrátily,opět mě vyšetřily při kontrakcích a sestra řekla-mamko-zkusíme rodit 😕 😕 😲 😲 😲 a já opravdu??????????Dvakrát jsem zatlačila,ale nic,prý ,že je ještě malinko výš,ale že už to bude brzy,od té chvíle mi začaly stahy po 2min.a po 1min.asi necelou hoďku,ale ta blbá bolest mi netrvala nikdy déle než 10sekund a dodalší kontrakce jsem se se všema bavila jako bych nerodila,spolupráce sester a doktorů byla úžasná,dýchali se mnou-div né tlačili a radovali se z každého kroku,který se blížil k cíli,suprový pocit 🙂 🙂 🙂 Najednou mi sestra řekla -mamko,teď se otočíte na bok a rodíme-vydržte-bude to větší bolest,ale už poslední-měla pravdu-opřela jsem si nohu o její rameno-druhou mi přidržovala dr.,protože se mi třásla-zatlačila jsem a Anetka byla venku-bez nástřihu a hned mi ji dali na bříško....ten pocit přeji každé ženě,Petříka mi jen ukázali a hned odvezli,Anetka byla tak kouzelná-celá od mázku a očička se jí pomaličku otevírala-to první podívání se vzájemně do očí mě dostalo-od té chvíle jsem zamilovaná 😅 😅 😅 Neznám ve svém životě nic tak vzácného,jako je uvědomění,že dát život je to nejkrásnější co můžeme "dát" 🙂 😉

A mamky,až budete mít druhé děťátko,věřte,že je to ještě silnější zážitek,protože když přijde k postýlce sourozenec,teprve vám dojde,že život má smysl a každý úplně obyčejný den je naprosto nejkrásnější........Pavla

karotky
12. bře 2007

Pavli..........gratuluju.Taky bych chtěla takový porod. ☹
Který doktor Tě rodil?

pavlaneu
12. bře 2007

Díky Karotko,rodila mě dr.Kokrdová s mladou dr.,nemůžu si vzpomenout na její jméno,ale poznala bys jí,je jí tak 26let,je nakrátko ostříhaná-mahagon barvu a nosí tzv.rozcuch vzadu,je moc šikovná,nemusíš se bát,dr.Kokrdová ji výborně zaučila,slouží i na rizikovém oddělení,je tam jediná mladá nakrátko a obarvená 😀 😀 ,už se ti to taky blíží,viď???Ty konce jsou náročný,hodně odpočívej,já jdu cvičit 🙂

januskaababoo
12. bře 2007

Pavlaneu...gratuluji...a utiram slzicky...moc pekny... 🙂

pavlaneu
12. bře 2007

januskaababoo-neboj nic,i ty se už brzy dočkáš a můžu ti říct,že bych si šla pro to štěstíčko klidně znovu 😀 😀 přeji ti pohodový porod a hlavně se celou dobu nepřestávej těšit na ten závěr,moc mě to pomohlo-dává ti to neuvěřitelnou sílu,tak se drž a dej vědět-papa 🙂 😉

pavlaneu
12. bře 2007

karotko-budeš v dobrých rukou,ničeho se neboj,jsou hodný a moc se snaží pomoc,nemusela jsem o nic prosit 😉 Rodila mě dr.Kokrdová a hlavně mladá p.dr.,kterou zaučila dr.Kokrdová,je moc šikovná,jen si nemůžu vzpomenout,jak se jmenuje,ale poznáš ji,je ji tak 26let,má krátké-mahagonové vlasy a vzadu ruzcuch,je tam jediná s takovým účesem,krátí se ti to,tak odpočívej a dej mi vědět-papa

draga
12. bře 2007

pavli napsalas to krásně 😵 úplně mi vyhrkly slzičky z toho pohledu o zamilování 🙂

karotky
13. bře 2007

Pavli........po Tvých zkušenostech se už dávno nebojím.Jak už se mi ozývají poslíčci,tak mám pocit,že už se to pomalu blíží a moc se na to těším.
Jsem zvědavá,koho chytnu u porodu. 🙂 Kdyby měl náhodou službu Peršín,asi bych se smíchy neudržela. 😀

pavlaneu
13. bře 2007

karotko-jsem moc ráda,že si statečná,je hodně důležitý být pohodová,podle toho se ten porod dost ovlivňuje,je super být nad věcí,i když je to vyjímečná chvíle,určitě využij koupání,balon atd.,já jsem vypila 1 a půl litru neperl.vody,než jsem šla rodit,je to osvěžující a taky to žvýkání je příjemný,měla jsem mentolový žvýkačky,po půlkách mi je manžel dával za odměnu 😀 😀 😀 Po porodu mě nemuseli cévkovat,krásně to šlo samo,takže pij,pokud ti to zdr.stav dovolí 😉

karotky
13. bře 2007

Koupání?Jak si to myslela?To si se v porodnici naložila do vany? 😀

romana27
13. bře 2007

Ahojky pavlaneu gratuluji k malinké.
Doufám, že i můj porod bude v pohodě, už se moc těším, až svoje mimi uvidím. Nemůžu se dočkat.

Přeji hodně zdravíčka. Romana

verunnecka
13. bře 2007

ahoj holky,vana v porodnici je fajn,mě se v ní docela ulevilo.

kaci.k
14. bře 2007

Ahoj holky,a neni vym v te vane spatne?Jenom preci tam clovek lezi na zadech... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru