Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

slzicka
6. pro 2008

jee tak to doufam ze ja nebudu zvracet uz ted kdyz mi je blbe je to strasny. 😖 A jinak ja nevim citim se porad divne mam i nejakou zvysenou citlivost na obliceji je to takovy na nic. uz abych to mela zasebou

oslik23
6. pro 2008

slzicka: já si myslím,podle toho co píšeš,že už je porod na spadnutí 🙂 Mě bylo špatně na začátku porodu při obou porodech.Při prvním jsem se jednou vyzvracela a dobrý,při druhým se mi jen navalilo a nic a pak už bylo dobře a teď při třetím nic. Drž se! Věřím ti, ke konci už je to děsná otrava a člověk by už nejraději chtěl mít toho drobečka u sebe v náručí.

lenkabu
6. pro 2008

slzičko:já blila zase při porodu 😀 U tebe už ťuká mimino na dveře 😉

slzicka
6. pro 2008

jee pri porodu tak to doufam ze me taky nepotka 😉 me uz asik hooodne tuka na dvere. celou dobu jsem mela rizikovy ze porodim driv ale vydrzeli jsme s prckem. uz jsem otevrena na 1 prst. myslim ze dneska me asik pritel odveze. uvidim vlezu si potom do vany a pak se uvidi

lenkabu
6. pro 2008

To jsem zvědavá 🙂 Prý kdo při porodu zvrací tak rychle rodí..říkala PA a u mně se to potvrdilo,tak aspoň něco z toho 😀

bershka
6. pro 2008

ahojte kočky.
chcem sa s vami poradiť. od rána mám bolesti na krčku maternice a od včera ma bolia kríže. cítim také sťahy. . . mám sa obávať?

parybka
6. pro 2008

holky, co čekáte mimča a nevíte, co, jak, jestli už nebo ne.. zkuste kouknout tady.. a pobavte se o tom zde.

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Tady toto téma je o zážitcích z porodu 🙂

petruci6
6. pro 2008

cau cica,ty tu co robis? hadam sa nechystas rodit! ved mas este cas 😉

ake stahy? volala si dr? chod radsej do nemocky,lepsie zbytocne ako neskoro

bershka
6. pro 2008

nevolala. včera ma príšerne boleli kríže, dnes mám stavy, akoby mi začínali krámové bolesti.

petruci6
6. pro 2008

chod do nemocnice,to neni dobre!!

bershka
6. pro 2008

nemám ešte počkať? netlačí ma malá?

petruci6
6. pro 2008

pod do januaroviek,tam ti odpisujem 😉

konja
6. pro 2008

lenkabu: no taky jsem tuto teorii slyšela taky můžu říct, že jsem přesná vyjímka co SNAD potvrzuje pravidlo. Při prvním porodu mě bylo zle a zvracela jsem snad hodinu a přitom malej se narodil až za několik hodin.Takže žádná rychlovka.Druhý porod byl rychlostí esku a nevolnosti jsem neměla žádné. Takže u mě úplný opak 😀

oslik23
6. pro 2008

můj porod:

Doma už máme dvě děti. Při obou těhotenstvích jsem měla problémy a tak by mě ani ve snu nenapadlo, že do třetice všeho dobrého budu JÁ přenášet. Stalo se. Přenášela jsem 9.den když jsem přišla do nemocnice na kontrolu. Pan doktor konstatoval,že jsem zralá na vyvolání a tak si mne tam rovnou nechali(na porodním sále,páč na normálním pokoji nebylo nikde místo).
3x během toho dne mi točili ozvy.Samozřejmě - nic se nedělo. Bylo mi na nic.Nakonec si vyzkouším vyvolávačku 😒 Strávila jsem tedy na porodním celou noc s tím,že pokud nic,ráno dostanu tabletku. Ráno přišla sestřička, dala mi na břicho pásy a že ozvy tentokrát nechají běžet celou hodinu.Po 20 minutách začal přístroj děsně hvízdat a já začala volat na sestru.To byl fičák! Sestra okamžitě zavolala další sestru,ta doktora.Dostala jsem na tvář kyslíkovou masku a musela asi 10 minut pořádně dýchat. Pak mě dok.vysvětlil, že malému rychle- hraničně klesl tlak. Já na to, že před tím než s to stalo jsem ucítila v podbříšku silnou bolest.Ne porodní,ale jako by vám někdo bodl nůž do zad.Hnus. To se stalo v šest ráno (abych nezapomněla na čas..) do sedmi jsem byla na pásech,pak přišel zástupce primáře,prohlídl mě a konstatatoval, že branka je ještě hoodně vysoko,že tam ani nedosáhne a že na porod to nevypadá...Sestra mi donesla snídani s tím,že porod vyvolaj až zítra.Jsem mysella že mě trefí..
Dala jsem si tedy půl rohlíku a trochu čaje a řekla jsem si,že bych mohla skočit do sprchy.Tam jsem byla asi 20minut a začalo se mi zdát, že mám bolesti po 3.minutách,ale dalo se to přežít a říkala jsem si,že to jsou jistě poslíčci,nebo jen zaražené prdy 😅 Jenže..ze sprchy jsem letěla rovnou na záchod - na velkou 3x po sobě 😅 To už jsem si říkala, že to asi nebudou prdy,ale porod..
Vrátila jsem se zpátky na pokoj,jukla na hodiny..bylo něco lehce po osmé. Přišla sestra, že pan doktor mi chce vzít vzorek plodové vody a tak jsem šla se setrou po chodbě.najednou jsem dostala tak silný stah,že jsem měla co dělat,abych sebou nesekla. Sestra mě podepřela a společně jsme se došourali za panem doktorem který už na nás čekal.
Sestra mu hned ve dvěřích řekla: "Pane doktore,vypadá to,že se nám to nakonec samo hezky rozběhne 🙂" pan dok.se pousmál a pobídl mě ať si vylezu na kozu.V ten moment jsem dostala další silný stah.Odfuněla jsem to ve stoje a pak se vyhrabala na kozu. Škoda,že jsem s sebou neměla kameru a nemohla si natočit doktorův výraz ve tváři,když do mě chytl 😀 Paní, vy jste otevřená na 7 cm! 😕 Do toho další stah - pan doktor stále vyšetřoval 😖 "Sestři! Jde to hrozně rychle! Hlavička už je v porodních cestách!To snad není možný??!!Rychle na sál, nebo to nestihnem!" Slezla jsem z kozy totálně v šoku a šourala se už svižnějším krokem na porodní box mezi tím jsem stihla zavolat manželovi ..nezvedal to😠 Stačila jsem tedy ještě vyťukat sms - rodiiim, nestíháš!! .Sestra ještě sdělila doktorovi,že mi nepraskla plod.voda co dělat a on na to, že to nevadí,že praskne sama.
Měl pravdu. Další stah a voda byla tu 😀 V ten moment volám na sestru: " sestři pojďtě rychle sem! Sestra doběhla, zavolala porodní asistentku - ta mě prohlídla,vypleštila oči a řekla sestře:" rychle! zavolej doktora!" sestra popadla telefon a asistentka jí říká:" Polož to!Nestíháme! pojď mi pomoct.." Najedou se vedle mě objevil manžel 🙂 Asistentka jen stihla říct:"Tak maminko ještě jednou zatlačit a máme odrozeno!" Já baterky! Cože?? Jak odrozeno? Už??No a tak jsem zatlačila a malý byl na to tata venku 😀
Čas narození 8:25 😅

No,pan doktor to nestihl.Přišel mne tedy alespoň porodit placentu (ta byla co by dup) a zašít, aby měl alespoň nějakou tu zásluhu na mém porodu 😀
Dali nám Davídka a my na něj koukali a nevěřili svým očím 🙂 Pak malého odnesli a mě čekalo šití.Po šití jsem dostala čaj a pečivo,ale nebylo mi dobře. Dostala jsme zimnici a strašně mě bolela děloha.Začala se zavinovat ale krutě. Po půl hodině mého hekání se nade mnou sestřička slitovala a píchla mi injekci proti bolesti.pak už to bylo naprosto v pohodě.
Dorazil i zástupce primáře a nevěřícně kroutil hlavou..
Manžel mi pak pomohl do sprchy,takže jsem se umyla ještě na sále a pak jsme šli všichni na můj pokoj (nadstandard).Já zalehla do postele a manžel začal vybalovat věci.Za chvíli nám donesli malého a my z něj byli zase v němém úžasu.

Je to ironie. Není to tak dlouho, co jsem tu v téhle diskuzi četla příspěvek jedné maminky,co měla překotný porod a porodila doma ve vaně. Já si tenkrát říkala:"Kéž bych to měla taky rychlý." Ale ani ve snu by mě nenapadlo že až tak!Vlastně za hodinu a půl od prvního příznaku (kterému jsem nevěnovala pozornost) bylo odrozeno. Nestihli mi dát ani klystýr ani oholit... 😅

Svůj porod vnímám jako hrozně rychlý,opravdu jsem přesvědčená, že byl překotný - byť mi k tomu v nemocnici nikdo nic moc neřekl...
Co je ale super a já to velmi ocenila,že manžel byl a vůbec - stihl u toho být a že pak jsme byli všichni spolu, hezky pohromadě.To bylo super!

lenkabu
6. pro 2008

oslik:nádherné a neuvěřitelné 🙂

lenkabu
6. pro 2008

bershka:maž k doktorovi a rychle!

oslik23
6. pro 2008

bershka: Tý jó! Na nic nečekej a jeď do nemocnice! 😕

oslik23
6. pro 2008

lenkabu: díky do třetice všeho dobrého a DOST! 😀

larakroft
6. pro 2008

oslik23: Mi neříkej, že bys p otom 3x záchodě ještě stála o klystýr 😉

parybka
6. pro 2008

oslik: dobrodružný porod 😀 hlavně, že jste v pořádku 🙂

petrolejka
6. pro 2008

oslík, tak to je jízda. Gratuluju. 😀

oslik23
6. pro 2008

larakroft: Noo,tak to bych fakt asi už nerozdýchala 😖 Ten záchod bohatě stačil 😅

parybka : V pořádku jsme nebyli.Bohužel.Davídka mi převezli třetí den po porodu v noci rychlou sanitkou do jiné nemocnice na JIPKU... ☹ Porodnice kde jsem rodila se od všeho velmi rychle distancovala 😠 až zpětně jsem se dozvěděla, že porodní péče nebyla u mne úplně v pořádku ☹
Jestli chceš, jukni do mého alba..Vše tam popisuji.Bylo by to na dlouho kdybych to tu měla rozepisovat a vlastně to sem ani nepatří...

petrolejka : No,to byla jízda! To byl šrumec! 😀

parybka
6. pro 2008

oslik: já si to přečetla a moc mě to mrzí, šílená přestava, že malému něco je, co nemůžeš ovlivnit.. a ted doufám už je Davídek fakt v pořádku, že nervíky dozrály a žádné křeče už nejsou

oslik23
7. pro 2008

parybka:No,bylo to šílený,ale je to už za námi. 🙂

gabka30
8. pro 2008

Ahoj holky, jsem tu nová a doufám, že vám nebude vadit i můj přispěvek o mém porodu.
7.8. sem šla do porodnice na UZV (má dr. mně tam poslala, protože se jí zdálo, že mám v sobě větší dítě než má být). V porodnici si s tím nijak nelámali hlavu a nechali to tak. Ale jak sem tam jedné dr. řekla, že mi asi pomalu odtéká plodová voda, tak mně vyšetřila a že si mně tam radši už nechají, tak se mnou udělali příjem, ozvy, pak papírování a "hurááá" na pokoj. Bylo to ve čtvrtek a nic se nedělo. Jen jedno hnusné vyšetření, ta dr. neměla cit a zavedla do mně velká zrcadla a něčím mně tam uvnitř škrábla, kráva jedna. Pak jen zase ozvy a kontrakce žádné. Nebudu tu rozepisovat, co se každý den dělo, prostě jen, že sem na té blbé hekárně ležela týden, takže psychika byla čím dál horší a porod nikde 😒 Léčili mi zánět ATB, pak už i žilou. V úterý 12.8. mi dali ráno tabletu na vyvolání a já z ni měla jen velmi silné hnusné křížové bolesti, tak mi odpoledne píchli injekci do zadku proti těm bolestem a skončilo to. Druhý den se opakovalo to samé, akorát, že manžel přišel na návštěvu, tak to schytal. Byla jsem po těch bolestech dost sprostá 😅 A to mi zástupce primáře (to mmi on zaváděl ty tablety) sliboval, že jen dva dny a pak císař. haha, třetí den tam přišla jiná dr. a já ji říkala, ať mi nedává tu tabletu, že mi to nepomáhá a mám po ní akorát šílené bolesti. No, to jsem ji ani neměla říkat, protože mi tam zavedla asi 5 naráz(kolem 8.00), protože ve 13.45 sem měla tak nesnesitelné bolesti, že sem se tam škrábala po žebřinách a skákala na baloně a nejhorší bylo jít v těch bolestech (pouze křížových) na monitoring a kontrakce žádná, dobrý,že? jen sem měla strašně rozechvělou dělohu, no bodejť po tolika vyvoláváních. Ve 14.00 sem už snad viděla všechny svaté a křičela, že chci na sál. Jenže doktoři asi byli na obědě, tak sem dalších 15 minut trpěla jak pes, a sestra mi říká, však to jsou porodní bolesti ( a v duchu si o mně myslela, že jsem hysterka, co hraje asi divadlo) a já jí říkám, jo bolesti ale bez otvírání a tak se ještě podívali a byla jsem otevřená jen na dva až tři cm, víc ne. Tak pak mně brali na sál, já chtěla celkovou narkozu a probudila se až na jipce. Malého mi ukázali myslím až večer. Byl krásný. 3880, 49 cm. Manžel jo viděl dřív, ale taky sme se zlobili pak, že ho nezavolali k porodu a jedna sestra mu řekla, že k císařům nevolají, což je blbost, protože jiná sestra zas říkala, že jo. Jo a ještě k těm dr. vůbec s váma nekomunikovali, člověk se musel furt ptát sám, hlavně v mém případě, myslím, že i oni sami nevěděli co bude se mnou. Po porodu na jipce mi dávali krev, byla sem hodně anemická, spadla sem prý jen na polovinu. pak se mi udělal hematom pod jizvou a stále sem měla ten zánět. takže ATB, a takový arogantní dr. mi je napsal, ale byli špatné, protože sem po nich měla stále teploty a přitom sem se na porodním už starala o malého, bylo nás tam hodně, takže sestry nestíhaly a nic mi nevysvětlily, hlavně o kojení, takže sme se zpozdili v tom kojení o 3 dny. celkově sem byla v porodnici 14 dní a děs a hrůza, fakt. tam už teda rodit nebudu, kdybych náhodou byla někdy těhotná. jo a moje dr. mi změnila ATB, a po těch už sem teploty neměla. bohužel ten zánět chytil i malý, tak dostal taky ATB a za dva dny dobrý 🙂 omlouvám se, že je to psané tak chaoticky, ale stále to mám živě před očima, tak jsou v tom mé emoce. někdy se mi to vše v noci vrací. jo, ještě jak sem tam ležela na tom porodním, tak tam ostatní furt rodily a ječely tak sem vždycky na noc prosila o tabletky na spaní. Protože sem si myslela, že začínám v noci rodit a byly to vždycky jen poslíčky, no prostě shrnu to jednou větou: pobyt na porodním: bylo to na palici!!!!!!!!!na ty bolesti člověk aji zapomene, ale na ten pobyt tam ne.

hlavinka
8. pro 2008

Gablka: tak to se k Tobe chovali pekne hnusne ☹ A kde jsi rodila? Hlavne, ze byl Fanousek zdrave mimco a mel peknou vahu:o)

gabka30
8. pro 2008

Ahoj Hlavinko, jééé, koukám, že jsi těhulka, tak Ti přeji krásný rychlý porod, ne jako u mně a doufám, že sem Tě nevystrašila 😕 to nebyl úmysl strašit tady, jen sem se potřebovala vypovídat,no
rodila jsem v moravskoslezském kraji, nechci být konkrétnější

hlavinka
8. pro 2008

Gabka: nevystrasila a dekuju 😉 . Nejdriv jsem si rikala, ze si tohle tema cist nebudu, ale musim rict, ze jsem rada, ze je. Vetsinou zpetne se tomu holky smeji a pokud je nejaka spatna zkusenost, i to je dobre vedet. Nikdo neceka, ze porod bude brnkacka. A cim vic srovnani, tim lip.
Nikdo to tady nebere tak, ze porozene maminky strasi, kdepak 😉

Hm, tak to verim, ze nechces byt konkretnejsi, ackoliv zas na druhou stranu mozna holky, co jsou od tama, by byly rady za info, kam nechodit rodit 😅 Ale asi jste na vyber moc nemeli ☹ Skoda, ze porad existuje takovy personal, kteremu citlivy pristup a profesionalita nic nerika.... 😠

gabka30
8. pro 2008

to by bylo super,že, kdyby si porodila toho 24.12. 😉 moc ti to přeju, mít miminko k Vánocům, nádherný dárek 🙂 já měla loni taky krásný dárek k Vánocům, 18.12. se mi ukázaly // snažili sme se rok a půl o mimi

slzicka
9. pro 2008

ahoji holky ktera z vas pila malinik? a kolikrat denne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru