Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

eliz
16. zář 2007

Tak se taky přidávám s popisem porodu-omlouvám se,že to bude dlouhý,ale jinak to nejde. 🙂 Termín jsem podle ultrazvuku měla stanovený na 7. září.29. srpna jsem byla na kontrole u dr-říkal,že na porod to zatím nevypadá a že se těší za týden.Odcházela jsem od něj docela smutná,protože mě od půlky těhu všichni strašili,že to vypadá,že budu rodit předčasně,takže sem od konce července měla vše připravený,a ono nic…Ještě ten den večer se mi začlo podezřele osypávat břicho a další den už jsem byla flekatá celá.Řešila jsem to tekutým pudrem,ale nezabíralo to. V sobotu 1. září jsme s manželem vyrazili na pravidelné každoroční dobývání(sakra jaký i 😀 ) malešovské tvrze(kamarádi mě obdivovali,že s termínem za necelý týden běhám po tvrzi 😀 ).Navečer jsem se pro jistotu vypravila zeptat do porodnice co s vyrážkou.Dr. na mě koukal jak blázen,nakonec mi píchnul kalciovku a pozval druhý den na krev.Jenže do rána se mi kromě vyrážky začaly dělat i modřiny,takže ten samý dr. soudil,že si mě tam nechají… 😢 Byl to pro mě šok,protože jsem v životě v nemocnici nebyla.Sestra se mnou sepsala při monitoru příjem (defakto porodopis) a šoupla mě na pokoj.Připadala jsem si tam naprosto zbytečná.Byly jsme tam jen čtyři na celém oddělení,z toho dvě měly odrodíno a jedna zrovna rodila-no a já tam byla s vyrážkou… 😀 Den jsem teda nějak přečkala,ale v noci jsem spát nemohla.Těsně před půlnocí jsem se docourala na záchod,znovu si lehla a najednou šup-cítila jsem jak ze mě něco teče a docela dost.Zavolala jsem sestru,ta zjistila,že je to plodová voda( v papírech mám psáno:odtok plodové vody 2.9. ve 23:59 😀 ) a vzala mě na monitor-vše bylo normal,jen jsem jim to tam pěkně zmáčela 😀 ,pak mě prohlídla a řekla,že nic-zatím se neotvírám-a poslala mě ležet.Ležela jsem a byla jsem naprosto vyklepaná,co bude.Od tří hodin ráno už se ležet nedalo-seděla jsem na posteli a pomaluonku cítila kontrakce.Chtělo se mi strašně spát,ale jakmile jsem si lehla,tak jsem to nemohla ufunět a bolelo to mnohem víc.Každých pár hodin jsem chodila na ten monitor a ráno mě prohlídl dr. i primář.Konstatovali,že jsem otevřená na 3 cm (no aspoň něco)Zavolala jsem manželovi a napsala rodičum.Sestra mě pak odvedla připravit-zážitek jak hrom 😀 a nechala mě na pokoji na míči-primář mi řekl,ať si čtu nebo luštím křížovky,tak jsem poslušně mezi kontrakcema luštila 😀 .Na 10. hodinu přijel manžel.To už jsem u kontrakcí docela i kníkala,tak byl trochu v šoku.Byli jsme spolu ve sprše (teda jen já na míči) a funěli. Na další monitor jsem musela na sál-tam jsme pak dobu zůstali-já zase na míči.Byla jsem tak příšerně unavená,že jsem mezi kontrakcema usínala a manžel mě musel držet,abych z toho míče nespadla.Dr. mě prohlídl a vůbec mě nepotěšil-otevřená jen na 4 cm,jinak nic.Poslali nás znovu do sprchy a pak zase na sál.To už se mi začínalo chtít tlačit,ale pořád jsem nebyla otevřená.Dali mi teda kapačku oxytocinu a už mě nechali ležet na stole napojenou na monitor-to bylo fakt hustý.Po chvílí mě dr. prohlídl a zjistil,že jsem na 6 cm,tak se mi rozhodl pomoct-bolelo to ale byla jsem mu vděčná (během kontrakce mě pomohl roztáhnou o 2-3 cm),takže při kontrole po pár minutách už jsem si směla přitlačovat a sestra už předělávala stůl na porodní polohu(pěkně nožky do v 😀 ) Místo doktora přišla mladinká doktorka a že jdeme na to.Pak už to bylo rychlý - na tři kontrakce po třech zatlačeních byla naše beruška venku.Před poslední kontrakcí mi dr. povídala,že na tuhle kontrakci už to zvládneme a já na to,že jí budu teda věřit,tak se všichni smáli-no hlavně,že bylo veselo 😀 Natálka hned brečela,manžel ji šel fotit a mě vyndali placentu a začli šít-nebylo to nic moc strašnýho,ale přesto jsem ucukávala po stole hezky dozadu.Manžel se chtěl podívat,ale dr. mu to nedovolila,ani když jsem jí řekla ,že je řezník 😀 Na to jí pak amnžel řekl,že to štupuje rychlejc než on váže salámy 😀 Chudák dr. se měla co držet,aby šila tam kde má 😀 Když bylo zašito,tak mě umyli,dali nohy dolu (jaká úleva) zabalili do prostěradla a na břicho dali pytlík s 0,5kg písku (aby se líp zavinula děloha).Začali jsme hned posílat sms a volat ,no a pak nám ještě na chvilku Natálku přinesli-hned se přisála-v tu chvíli jsem se štěstím rozbrečela-tak nádherný pocit jsem snad nikdy nezažila 😵 .Ještě dneska ji pořád vidím zabalenou v zeleném prostěradle(či co to je)-vypadala jak červíček 😵 .Zůstali jsem s manželem na sále ještě dvě hodiny.Byla to taková úleva najednou.Pak mě pomohl odvýst na pokoj (přeci jen tlak 80/50 není níc moc 😅 ) a já padla jak zabitá do postele a během půl hoďky jsem usnula.Malou mi přinesli večer na kojení a od dalšího dne už jsem ji měla u sebe. Zítra to bude přesně 14 dní co se narodila a já jsem neskutečně šťastná a stejně tak i manžel 😵 . Měla jsem z porodu obrovský strach,kontrakce byly šílené (měla jsem bolesti do kyčlí),ale vím,že to stálo za to! Těch několik hodin bolesti mi totiž dalo můj přenádherný poklad,který právě spinká v postýlce. 😵 😵 😵
Jo Natálka se narodila 3. září v 15:38, vážila 3650 g a měřila 50 cm.

kaceenka81
16. zář 2007

ahoj holky,vy to tak krásně popisujete,vždycky u toho bulím 😀
všechny říkáte že odtok plodovky jde poznat-já mívám intimku vlhkou pořád,ale věřím že až to bude ONO,tak to určitě poznám taky! 😀

ladunka
16. zář 2007

kacii, všechny to bohužel nepoznají... mě se v porodnici ptali, kdy mi odtekla plodová voda, já na to že ještě neodtekla, a oni: ale jo, už tam žádnou nemáte 😀 😀

Jinak opravdu, ty popisy jsou krásné a moc dojemné, nejčerstvěji gratuluju eliz a natálce, ale i všem ostatním a díky za sdělené prožitky!!

kaceenka81
17. zář 2007

no tak ted si mě teda vyděsila k smrti! ☹
vždyt bez ní mrnous nemůže být.v tom případě teda doufám že začnou aspon i bolesti...

lenkazdenek
17. zář 2007

Eliz,velká gratulace k Natálce,hezky jste to holky zvládly 😉 🙂
Kaceenka81,toho já se bojím taky ...... ☹

kaceenka81
17. zář 2007

no pokud by odtekla voda a nezačali bolesti,tak by mě zajímalo co by se jako dělo... ☹ přece si nemůžu vesele chodit po městě bez vody! 😨 jenom doufám že by mimi třeba neumřelo-radši na to nemyslet

lenkazdenek
17. zář 2007

Kacenenko,podle mě ti potom musí začít kontrakce aby se porod rozeběhl 😕 ale myslím,že by mimi beztak neumřelo 😉

eliz
17. zář 2007

Holky moc díky za gratulace 😵 Já jsem taky vždycky na měko,když tu čtu ty popisy-několikrát mě manžel nachytal u PC jak si tu nad Jaké to bylo "vesele" bulím 🙂

listicka77
17. zář 2007

Kaceenko, ta plodvka se pořád obnovuje... Během hodiny by se prý měla obnovit třetina jejího objemu. Takže úplně nasucho by prcek nebyl. A dřív nebo později by přišly kontrakce...

kackadu
17. zář 2007

Ahoj holky,

moc ráda jsem si v těhu četla zažitky jaké to bylo, tak sem ten svůj zážitek taky napíšu 🙂

Od předminulýho čtvrtka mě předala doktorka na péči už do porodnice. Ve středu večer mě postihli poslíčci, který mě teda mimochodem zpříjemnovaly život už asi tak měsíc, ale tyhle byli jiní. Propadla jsem totální panice, že už je to tady a začala se celá strašně klepat. Pořád jsem manžovi opakovala, že na to ještě nejsem připravená...no hrůza. Dala jsem sprchu ta to trochu rozehnala a šla jsem to zaspat. Druhej den jsem šla na monitor do porodnice. Tam teda byli na monitoru rozhodně zaznamenány děložní stahy a při kontrole mi doktor řekl, že je to nachystaný a že si myslí,že dnes,zítra nebo do víkendu porodím. Takže já celá vyvalená, protože jsem měla do termínu 3 týdny jsem zalehla, nohy nahoru a čekala co se bude dít. Čtvrtek nic, pátek nic, víkend minul...a v pondělí mě čekala další kontrola. V noci z neděle na pondělek mě začali budit bolesti, ale ne břicha ale zad. Tak jsem si říkala, ááá jiná bolest to bude ono. Ráno si umyju vlasy, oholím se, na kontrole mi řeknou, jéé vy rodíte a ono to bude 😀 .Na kontrole mi doktor řekl, že mám tu hlavičku už fakt uplně dole, že je to fakt otázka času...že i ten monitor prostě zaznamenává stahy...
No tak mě to odpoledne opravdu po te kontrole začalo chytat, ale bylo to úplně snesitelný, jako bolesti při měsíčkách. Volala jsem manžovi, aby jel radší z práce dřív, že to dneska asi bude. To bylo kolem 4. Kolem 6 jsme se šli ještě projít a když jsme přišli z venku tak to začalo být pravidelné. V pul 11 jsme jeli do porodnice, ze stahama po 5minutách, natočili nám monitor, udělali kontrolu (my se pořád obávali že nás pošlou domů, že trapas že jsme jeli) no a doktor hlásí...no to je předpisovej nález, vy jste otevřená na 5 cm, dejte ji košili. Tak říkám myslíte že budeme rodit? A on, že no vypadá to že jo 🙂 .Chvilku trvalo než se vypsali všechny papíry atd..No o pulnoci jsem byla na porodnim boxu a v 1,35 byl Filípek na světě 🙂.Když jsme přišli na box tak jsem byla už na 7 až 8cm, šla jsem do sprchy, tam už to jako bylo intenzivní, nebo spíš delší stah a menší přestávka, ale furt se to dalo. Pak mi píchli vodu a to už se teda fakt rozjelo. ale je to v tom těle všechno zařízený a člověk se zakousne a prostě jede. Nějakou dobu jsem měla strašný tlaky a chtělo se mi šíleně tlačit, ale PA mi říkala že ještě nesmím, že bych ublížila sobě i miminku...ale bylo to těžký, jak udržet vodu v dlani...pak už jsem mohla jít tlačit a asi na 4 serie po 3 zatlačeních byl malej venku.
Dali mi ho hned na bříško. byl tak strašně krásně hebkej!!!!!!!!!
Celou dobu byl se mnou u porodu manža...ze začátku mi dělalo dobře být sama, ale až začala doba, kdy jsem musela byt na posteli kvuli monitoru a to tlačení tak mi hrozně moc pomáhal. Dýchal a já to po něm opakovala...
když jsme porodili tak mi pořád opakoval jak je na mě strašně pyšnej, hrdej a jak jsem nejstatečnější na světě 😵 . Hrozně nás to spolu zase sblížilo.
Jo Filípek se narodil 11.9.2007 v 1,35 hodin.
Když pak přišel odpoledne na návštěvu, tak jsme oba jenom slzeli...
Pořád se chodíme na ten náš poklad dívat....jsme do něj totálně zamilovaní.
je to fakt nejsilnější pouto, co může člověk zažít. Jsme ted hrozně příjemně šťastní.
všem přeji pohodový porod, protože já na ten svůj hrozně ráda vzpomínám 😵

Uff to jsem se rozjela co?....¨mě to stručněji ale nešlo.. 😕 😅

kacabacka
18. zář 2007

listicka: tak proč teda PA říkají, že jak odteče plodová voda tak se musí jet hned do porodnice? Když začnou nejdřív kontrakce a plodovka ještě neodtekla, tak se nemusí tak rychle, až když je to nesnesitelný...

zabza
18. zář 2007

Kackadu, chtela bych mi taky tak hezky porod jako ty. 🙂

lenkazdenek
18. zář 2007

Kackakadu,moc gratuluju,doufám,že budu mít taky tak krásný porod 🙂

hanik
19. zář 2007

novopecene maminky ...moc moc gratuluju. 😵 ..me to vzdycky dozene k slzam. 😅

kaceenka, jojo, jak pise listicka, plodovka se furt tvori. 😉 ..teda alespon nam to ted rikali na predporodnim kurzu 😎 ..je je takzvana predni plodova voda, kde je hlavicka a to je ta co odtece a pak je zadni a ta se tvori furt ..to aby se nerodilo takzvane nasucho. ..jinak rikali, ze se ma dorazit do porodnice 1-2 hodiny po odtoku, takze doma zadej stres a shon ..ale v pohode se pripravit. ..stahy muzou zacit 12 hodin po odtoku plodove vody, kdyz je cira ...kdyz je zkalena, tak zacinaji stahy vetsinou driv ..ale to je jen nabrana teorie z kurzu 😅 ..kazdej to ma samo jinak. 😉 ..takze si myslim, at je to jak je, tak to nejak zvladnem. ..zvladli to miliony pred nama, proc ne my 😉 😎 (i kdyz bojim bojim. 😅 )
kacabacka, nam rikali na kurzu 5 duvodu, kdy a proc jet do porodnice. ..asi vedej, co delaj. 🙂 ..kazda jsme jina, tak radeji vsechno podchytit driv, nez pozde. ..aneb, jet tam 2x zbytecne, nez jednou pozde. 😎 ..jinak jeden z duvodu kdy jet do porodnice je prave odtok vody, ..dalsim duvodem samozrejme kontrakce ..a to kdyz jsou po 5-10minutach 😉 ..teda ja jsem se nasrotila 😀 😀

listicka77
19. zář 2007

kaccenko, co jsem tak četla, tak se dost liší údaje o tom, do kdy po odtoku vody je bezpodmínečně nutné dorazit do porodnice, i o tom, do kdy od odtoku nutně musíš porodit... Ale ono nejde o to, že by dítko bylo na suchu, ale o to, že když praskne vak, tak se k prckovi může dostat infekce, už není "sterilně" odděleno od vnějšího prostředí.

draga
19. zář 2007

holky tak zase u těch popisů bulím 😎 😵
všem gratuluju k mimískům a hodně štěstíčka dalším nastávajícím maminkám 😵

koc
19. zář 2007

gratuluji všem, jste holky statečný 😀
přeji vám a vašim mimískům hodně zdravíčka 😅

jmisa
20. zář 2007

draga, já taky 😉

nikitka26
20. zář 2007

Tak už i já se stala maminkou a můžu se s Vámi podělit o svůj zážitek z porodu, který bude určitě patřit mezi nejkrásnější zážitky v mém životě. Předem se omlouvám, bude to román, ale já jinak psát neumím.
Celé těhotenství jsem neměla žádné problémy, pokud nepočítám menší nevolnosti v prvním trimestru. Vždycky jsem byla dost aktivní, chodila plavat, cvičit a tak jsem pokračovala celé těhotenství, pořád chodila 2x týdně do bazénu (ještě 2 dny před porodem), squash jsem vyměnila za těhotenské cvičení, taky 2x týdně a pevně věřila, když si zachovám kondičku, tak se mi to u porodu vrátí.
Termín porodu jsem měla stanovený jeden jediný, podle poslední MS 1.října. Nakonec se malý vyklubal na svět o 14 dní dříve a to 15.9.2007 ve 14:50. Dali jsme mu jméno Čeněk, po porodu vážil 3130g a měřil 49 cm. Rodila jsem v Praze, v porodnici u Apolináře.

Ve čtvrtek 13.9. mi odešla hlenová zátka, hodně vodnatá, takže jsem si myslela, že je to plodovka a navštívila porodní sál, poslali mě domu. V pátek k ránu asi po páté hodině jsem se probudila a měla jsem zase mokro (nebrala jsem si na noc kalhotky a ni vložku, když zátka odejde jednorázově a pak už nic neteče),takže jsem měla mokré pyžamové kalhoty, ale postel ne, ale teklo to ze mě dál. Vypadalo a bylo to cítit stejně jak ta zátka předchozí den, tak jsem fakt z toho byla jelen a moc nevěřila, že je to plodovka. Měla jsem jít ráno stejně do porodnice na monitor a do poradny, takže jsem to moc neřešila, ale vstal manža a že mě tam odveze, že přeci nepojedu metrem, kdyby to náhodou už bylo k porodu. Dobalili jsme tašku a věci pro manžu (já teda protestovala, že je to blbost, že nejedeme rodit)a odjeli jsme do porodky. Zase jsme zazvonili na ten sál co včera, tam mi polili vložku tím činidlem (Temešvár)a tentokrát to byla už plodovka. Tak manžel šel do auta pro tašku, mě mezitím natáčeli monitor a sepisovali anamnézu, pak jsem se převlékla do košile a odvedli mě na čekatelský předpokoj. Bohužel je 4 lůžkový a byly tam další maminy, takže není reálné, aby tam s Vámi byl partner, což pro mě bylo dost těžké, ale v tu chvíli jsem to brala ještě v pohodě. Martina jsem poslala do práce a že si budeme volat, jak to vypadá. Vůbec nic mi nebylo, žádné kontrakce, jen odtékala ta plodovka. Vyšel mi pozitivní streptokok, proto jsem dostala kanylu (na pátý pokus,nakonec árová sestřička) a kapala mi každé 4 hodiny antibiotika. Tak jsem si tak nějak četla, luštila sudoku, povídala s druhou paní, která ale o po obědě porodila, mezi tím tam přibyly další tři paní....na sále ten den byl strašnej frmol, rodilo se jedno mimčo za druhým a na mě to začalo špatně působit, že já pořád nic. Vůbec to nevypadalo, že budu rodit, takže nakonec jsem si tam prožila dlouhou noc a ráno mě čekalo vyvolávání. Dr. mě vyšetřil, říkal, že je to tam krásně připravené, otevřená na 1,5 a zavedl mi tam nějaký gel. Asi po půl hodině jsem začala cítit tlak v podbřišku, něco jako při silné MS, ale prakticky to bylo jen nepříjemné. Točili mi monitor,kde se objevovali občas jen slabé kontrakce, které jsem ani necítila. Pak přišel asi v 11 hodin Martin, pobyl se mnou přes hodinu, na monitoru už občas nějaká kontrakce byla. Ve 12 hodin jsem ho poslala domu, že bude čekat na mobilu, PA se tvářily, že to bude nejdříve večer a že mu včas zavoláme . Jen co odešel, tak se mi rozjely kontrakce hned po 2 minutách, začala to být docela síla, chození nepomáhalo, ležet se nedalo, tak jsem si řekla PA o balón a šla si hopsat do sprchy. To mi dělalo moc dobře a hlavně jsem si tam mohla prodýchávat a hekat jak chci (přeci jen na tom 4lůžáku, kde zbytku ženským nic nebylo,mi to bylo docela blbé).Najela jsem si na systém dýchání 3x koník,párkrát pejsek a 3x mašinka a tím pokryla celou kontrakci. Byl to teda docela mazec, ale absolutně jsem nevěděla, jestli je to ještě slabej odvar a přijde něco horšího. Takto jsem si tam hopsala asi přes hodinu, pak přišla PA, že si mě vyšetří, tak jsem vylezla ze sprchy,ani mě nebrala na vyšetřovnu, jen na lehátko na koupelně, sáhla do mě a řekla "ajaj,to se nám to rozběhlo nějak rychle,otevřená na 6", takže mi hned dala malej klystýr, šla mi pro mobil a balit věci. Martinovi jsem volala ze záchodu, ať jede. Za chvilku přišla PA, znovu do mě sáhla a řekla, že už nepůjdu ani do sprchy, ale rovnou na sál. Přešly jsme na sál, já ještě neměla po tom klystýru pořádně vyprázdněná střeva, s každou kontrakcí to ze mě šlo, stihla jsem ještě sednout na mísu a pak už šup na stůl, dvakrát ještě prodýchat a šlo se tlačit. Malej byl venku během tří kontrakcí. Martin přijel 5 minut po všem, když už malého ošetřovala dětská sestřička, já měla porozenou placentu a přišel mě dr. zašít (rodily mě jen PA a byly úžasné). Od telefonu do porodu to trvalo 20 minut, jemu cesta sobotní průjezdnou Prahou 25 minut. Nástřihu jsem se nevyhnula, PA se snažila hráz roztahovat co to šlo, ale prý byla moc pevná (masírovat jsme stihli jen týden). Manžel byl dost překvapený, když přišel a už mu podávala malého. Pak mi ho Martin přinesl, přiložili jsme ho k prsu, krásně se přisál, chvilku nám ho nechali a pak ho odnesli na adaptaci do inkubátoru. Cítila jsem se moc dobře, jako bych ani nerodila a hlavně moc moc šťastná. Po dvou hodinách jsem dostala najíst a šla se vysprchovat a odvezli mě na oddělení. Tam jsme se šli podívat na malého, ještě se hřál v inkubátoru a pak mi ho dali k sobě a už mi ho nechali.

Tak to byl můj porod, od prvních kontrakcí do porodu trval celkem 3 hodiny. Jinak jsem na porodním sále strávila více jak 30 hodin, což bylo náročné spíš na psychiku. Prý jsem rodila jako druhorodička. Sice to manža nestihl, ale jsem ráda, že to byla taková rychlovka. Je to opravdu nádherný zážitek a jak tu každá píše, na tu bolest rychle zapomenete. Já už půl hodiny po porodu prohlašovala, že bych do toho šla znovu.

Závěrem chci říct, že se mi moje aktivita během celého těhotenství vyplatila, říkaly to i PA, že to bylo hodně znát, že mám kondičku a měla sílu do závěru. A taky mi moc pomohlo těhotenské cvičení, kde jsem se naučila správně dýchat a tlačit, bez toho by to všechno bylo o hodně těžší.

koc
20. zář 2007

nikitka26... moc gratuluji k narození synka, je nádherný!!! 🙂

perada
21. zář 2007

niki krásný 😵 dojalo mě to 😖

kacerka
21. zář 2007

Niki, taky jsem si pobrečela 😉 😵

luucia
21. zář 2007

Niki, tak sem si po ránu trochu pobulila!! 😵 Krásně napsaný! 😵

yanik
21. zář 2007

Niki 🙂 🙂 🙂

kacabacka
21. zář 2007

mě by bylo hrozně líto kdyby to manžel nestihnul ☹ proto bych nedala na řečí PA, které dycky říkaj, že to bude trvat bůh ví, jak dlouho, ať si jede manžel klidně do práce nebo domů....Když už by tam nemohl být se mnou, poslala bych ho tam, kde by byl v dosahu a do 10 min. mohl dorazit

kaczka
21. zář 2007

Peti,kráááásný 😵 Moc gratuluju! 😵

hejdita
22. zář 2007

no sice pozdě ale přece.....
tak začalo to už v sobotu od 15 hodin (mimochodem v tu sobotu sem eště stihla jít do práce a k mamči na oběd) no ale pokračuju.....
tak kontrakce ne po 15-20 minutách ale rovnou po 5 ale nebolelo to tak moc jenom sem to tak registrovala. tak po 4 hodinách sem manželovi oznámila že mám kontrakce už 4 hodiny po 5 minutách (byl z teho vedle) chtěl mě odvézt do porodnice (no se mu nečuduju páč na druhý den sem měla tarmín) a já mu řekla že nikam nepudu že to múžou být posle....no ale vzhledem k tomu že se to po teplé sprše trochu víc rozbolelo tak v 22 hodin sme jeli jinak mí tak okolo 20 hodiny odešla zátka....
přišli sme do porodnice a tam mě hrube a drastycky skontrolovala doktorka (říkam to tak proto lebo do te doby sem po kontrole nekrvácela a ani me to nebolelo.....až ted) tak mi řekli že su otevřená na prst a že si me tam nechají.... to bylo hrozné páč šel i manžel a já tam byla sama tak a budu pokračovat za cvilku at sa to nezmaže..... 😉

hejdita
22. zář 2007

a tak mi ešte dali jakýsi pásek který zistuje či neprosakuje plodová voda....no a zavedli mne na izbu kde byla eště jedna holka.....tak sme si povídali a hekali sme spolu.... 😀 😀 😀 do pul 4 pak sem na hodinu usnula a o 7 přišla vizita (jinak po celou noc nam v intervalech točili monitor kterého hodnota nepresáhla 40...) a ráno mě řekli, že prosakuje plod. voda a že mi trochu pomožú tak mi praskli plod. vodu tak sem si pobřečela, že už budu mamka a tak sem si myslela že už to každou chvilku bude páč co mě k tomu prasknutí řekli vyznělo že budu za 0,5 hod mamka.....a nic.....
řekli mi i že sa zvěčí bolesti no oni sa zvečili ale krivka sa moc nehýbala a tak mi urobili klistýr a tak sem sedela na záchode asi hodinu...no mazec pak mě poslali na nadstandart do vany tam se to rozjelo....v ten čas přijel i manžel tak sem břečela štěstím, že nebudu sama.....a tak mě podporoval....nejlepší co me potkalo-manžel opravdu skvělý byl.....a tak po 1,5 hodine sem přešla na porodný sál...a tak se hopkala na balónu funěla jak vúl a kontrakce sem měla po 2 minutách 45 sekund taka otevrela sem se za chvilku na 5 prstu a pak mě udelali monitor jenomže CHYBA nastala v tom, že když sem stála nebo sedela tak sem měla kontrakce (normálně mi břicho tvrdlo jak má) ale jak se ležela tak břicho nereagovalo a já měla obrovské jakoby menstruační bolesti....takže monitor zaznamenával kontrakce velke asi 50... velice rycle cem sa otevřela na 7 prstu (asi tak sa 5minut) ale protože sestrička zaznamenala že Klára má menší tepovou sekvenci než normálně má být tak mě udelali cisaře aby se náhodou něco nestalo malej....jinak si myslím že bych to zvládla....a tak mě odvezli a manžel byl na prasky a čekal co se bude dít (pek mě řekl až sem byla při vědomí že sem u něj stoupla na hodnotě o 200%) po 15minutách ji držel v náruči a byl štastný....já malou viděla az kolem 21 hodiny.....malá se narodila 10.6.2007 v 15:36 vážila 3300g a měřala 50cm a ted sme zní moc moc štastný tak to je vše 😀

neeve
24. zář 2007

Ty jo Hejdi, krása. Já to tady nemůžu číst, jsem vždycky naměkko 😵 Jsi šikulka 😵

balsiger
26. zář 2007

ahojda vespolek...tak na zpestreni vam sem taky pridam moji zkusenost...

chtela bych predem zduraznit, ze mi porod vyvolavali a ze vse,co se odehralo bylo tim padem naprosto neprirozene a umele!!!tak neveste hlavu u cteni!!!

v nedeli 16.09. ve 22:00 jsem nastoupila do spitalu na vyvolani porodu - meli podezreni na velke mimi, odhad byl 3500g(38tt) + - 10%.

dostala jsem prvni tabletku - ci jak se tomu cesky rika...byla jsem uz v tu dobu na 1prst otevrena...rano 09:00nalez 2.5prstu...v 10:00dalsi tabletka a ve 14:00 zadna zmena nalezu,takze jeste jedna tabletka...v 18:00nalez 3.5prstu, PA se radila s MUDr,jestli jeste jednu tabletku,nebo uz vyvolavat vnitrozilne. vyhrala tabletka...OK 😝 uz jsem mela docela bobky, kdo ma zkusenost, vi, ze ty tabletky muzou vyvolat docela masakr 😕

no nic, zadne zvlastni zmeny, az na to, ze od 20:00 jsem asi tak kazdych 30min mela silnou kontrakci,ale nepravidelnou, dalo se s tim chodit a tak...poslala jsem manzu domu, ze se v noci nic dit nebude...sla jsem s nim jeste dolu pred vchod do nemocnice ho vyprovodit. Predtim jsem si na WC vsimla odchod hlenu...jsem se pousmala a rekla jsem si...juuu to se to snad zitra nebo pozitri rozjede... 🙂 bylo 21:45

manza venku kouril,ja sedela vedle nej...bylo 21:50...rupla mi voda...upsss...zvlastni pocit...rikam manzovi, odesla mi voda, on rika hahaha, nekecej...jsem teda vstala a ukazala mu mokre kalhoty...takze nastup do porod.salu...jeste jsem ani neprosla hlavnim vchodem do nemocnice, prvni silna kontrakce...po ni nasledovala dalsi a dalsi, nebralo to konce, nez jsme dojeli do 3.patra, uz jsem jich tak 8mela za sebou...trvaly 1min. s pauzou asi 20sekund...neustavaly, naopak se zvysovaly, uz jsem byla na por sale, manzel mne musel svliknout a zacal kolotoc...zvraceni, ka..., vse najednou a kontrakce kolem 23:00 trvaly 2min a pauzy asi tak 20-30sekund...prvni hodkujsem je stihala v pohode rodychavat, jeste jsem byla hrdina... 😕 ale ne dlouho...intenzivita a bolest se zvysovaly dale, tim, ze jsem mela to vyvolani produkovala deloha neprirozene a velice silne stahy...(tu posledni tabletku mi nemuseli davat... 😖 ).

v 01:00 jsem se uz jen klepala, zadna sance na rozdejchani, nedalo se si odpocinout, pauzy mezi ontrakcema byly moc kratke...nebyla jsem schopna se doplazit a ni z postele do vany...porad jsem nekde klecela, potila se, rozdychavala,ale neslo to, pomalu jsem citila konec mych sil a musela jsem se rozhodnout pro PDA...ovsem trvalo to vecnost,nez mi ji zavedli, protoze jsem mela tak kratke pauzy mezi kontrakcema...kolem 02:00 se mi ulevilo a ja nic necitila...02:30 otevrena na 10cm!!! 🙂 myslela jsem,ze mam vyhrano, na monitoru byly kontrakce nadale silne jako predtim...deloha jela jak blazen
😝

pocitala jsem s tim, ze ho hodiny mame mimi...ale ouha... ☹ kolem 04:00prestala deloha produkovat stahy, byla vycerpana po celem maratonu.nedalo se nic delat, jen doufat, ze se to znovu rozjede a tak mi dali oxit...zadna reakce(musim rict,ze nez mi dali PDA, pokouseli mi ty divoke kontrakce zklidnit jinyma lekama,ale telo nereagovalo, bylo prilis zblble na to,aby se jeste dalo manipulovat).

no a princezna nesklouzla dolu takja by mela...rano v pul osme mi MUDr oznamila, ze ji to strasne mrzi,ale musim na cisare, jelikoz mala nema sanci v teto poloze vylezt ven a uz je dlouho bez plodovky...OK...pred odvozem na OP sal jsem se jim jeste asi 3xpozvracela...a byla nervove v pr....

na sale mi zvysili PDA,anest mne ujistoval, ze nic neucitim(tedy zadnou bolest, pouze tlak), zkousel to kostkou ledu na brichu ..zda-li citim chladno...dolni pulka byla OK,ale vrsek jsem citila, ale milej pan chytrej doktor mi to neveril a operace zacala...rez jsem necitila,ale jakmile vlezli do bricha a sli proti vrsku, citila jsem vsechno ☹ ☹ a verte mi, ze to bolelo... ☹ ☹ on mi nadale neveril a jezdil mi ledovou kostkou po brichu... 😠 kreteeeeen!!!!zacala jsem rvat bolesti...nastesti moje mila pani doktorka co operovala okamzite poznala, ze to fakt citim, jelikoz jsem mela v brise napnute svaly, prestala operovat a naridila plnou narkozu...no a pak uz nic nevim 🙂
mala se narodila v 08:05, ja jsem k sobe prisla kolem 10:00, mel ji do te doby u sebe manzel...ktery mimochodem psychicky trpel asi vic nez ja,jelikoz to vsechno videl a nemohl nic delat...

no nic...mame prekrasne dite, mala se mak svetu, je zdrava a to je pro mne hlavni vec...manza to taky rozchodil, chceme to zapomenout...vsak ono se to vyplatilo!

doufam, ze jsem vas moc neodradila, bohuzel se stavaji i takovehle veci,ale jak jsem jiz zminila, tim vyvolavanim se cely porod zmeni na neco umeleho a neprirozeneho!

that's it...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru