Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

flamenga
30. kvě 2010

sasikas ďakujem 😵 a otvárala si sa potom dlho, alebo to išlo relatívne rýchlo?

sasikas
30. kvě 2010

@flamenga no u mna to trvalo dost dlho, vecer mi zacali bolesti asi o 9.ej a mala sa narodila na druhy den o 14.ej, okolo obeda mi pichli epidural tak cca 2 hodinky to bola pohoda...ale nakoniec aj tak cisarskym lebo jej klesali ozvy....ale zas tie bolesti sa celkom dali predychat....pravdupovediac som myslela ze to bude horsie.... 😉 fakt je ze kazdy porod je iny a nema zmysel sa dopredu stresovat....teda ja som sa bala poriadne, ale az tak hrozne to nebolo...

flamenga
30. kvě 2010

@sasikas jasné, každý pôrod je iný 🙂 snažím sa nepripúšťať si myšlienku, že práve ten môj bude napr. 24-hodinový 😅 tak dúfam, že pozitívne myslenie zaberie 😀

andelka
30. kvě 2010

@flamenga Určitě jo. Protože dopředu to člověk nemůže vědět. Já jsem měla 6 dní před porodem CS5, předtím 2/3, jak moc velké otevření to bylo, to nevím, to mi doktor neříkal. Ale ten nález se může ze dne na den změnit.
Jinak já jsem se otevírala od neděle dopoledne (hodinu nevím) a v pondělí ve 2 ráno jsem byla na 8cm. Takže to otevírání bylo asi postupné - nikdo mi to nezjišťoval, byla jsem doma. A u mě třeba byly kontrakce dlouho, ale slabé, taky jsem si to představovala horší. Ty drsné přišly až v porodnici a vedly už k porodu - už jsem měla pocit na tlačení. Kdyby byl i další porod takový, tak jsem ráda - ale kdoví - klidně může být jiný.

scai
31. kvě 2010

Tak manžel taky hned neplatil, protože to byl takový rychlý chaos, ale já jsem pak asi třetí den šla za něho zaplatit. Poctivka 😀

boruuvka
1. čer 2010

Ahoj všichni, chci přispět svou troškou do mlýna a popsat svůj porod. Měla jsem z něho strach, protože jsem měla těhu cukrovku a ještě k tomu užší pánev (poslední číslo v těhu průkajdě 16 - což je málo). Bála jsem se komplikací - velkého dítěte a malé pánve, ale odhad váhy byl kolem 3 kg, takže jsem si říkala, že to snad zvládnu. Termín jsem měla na 31.5., ale v úterý 25.5. ráno mě začaly poslíčci, docela pravidelný, tak 7 - 10 minut. Ale velké bolesti to nebyly, tak jsem neplašila. V 16 hodin začaly nabírat na síle a v 17 hodin mi odešla hlenová zátka. Do porodnice jsme vyrazili v 21 hodin. Nález byl - na 2 prsty - takže nic moc. Byla jsem upozorněna, že to může trvat ještě hodně dlouho. Bolesti se ale zvětšovaly a intervaly brutálně zkracovaly, tak mě PA zkontrolovala asi po 1 hodině a nález 4 - 5 cm. Zděsila se, že to jde nějak rychle a napíchla mi vodu a dala klistýr. Kontrola za půl hodiny - nález 6 - 7 cm. Na mou otázku - co epidurál, mi řekla, že si myslí, že to zvládnu bez něj, že to jde pěkně a rychle, že epidurál doporučuje těm, které tam trpí třeba 12 hodin a konec v nedohlednu, ale že mi už brzy půjdeme tlačit. Tak jsme souhlasili. Téměř celý čas jsem trávila ve sprše na míči, protože bolesti byli k nevydržení a jediné co zabíralo byla teplá voda. Po nějaké době mě PA přišla zkontrolovat a to jsem byla na 8 cm a měla si pomalu při kontrakcích přitlačovat. A za chvíli se šlo na kozu. Na koze to trvalo tak 15 minut a malá byla na světě. A světe div se - místo očekávaných 3 kg, vážila 3,78 kg a já to zvládla bez nástřihu a bez natrhnutí. Mám asi 3 stehy a jsem moc šťastná, že to tak dopadlo. Malá se narodila 26.5. v 2.57 hodin.

terkajesterka
1. čer 2010

ani tomu nemůžu uvěřit, že to této sekce píšu už podruhé 😀

oba moje porody byly bohužel vyvolávané, první po 12 dnech a tento druhý po 14 dnech. Moc jsem si přála, ať aspoň jednou za život porodím sama, až se miminko rozhodne přijít mezi nás, ale nepodařilo se to. Na druhou stranu vyvolávaný porod má tu výhodu, že je člověk objednaný a nemusí se obávat stop stavu a v případě staršího sourozence má možnost naplánovat hlídání, což by nám v opačném případě trochu haprovalo.
Takže mě objednali 2 týdny po termínu do Podolí, ráno mi zavedli tabletu (max. dávku) s tím, že porod nejspíš bude trvat více dní (u Jiříka trval 2 dny), že jsem vevnitř úplně tuhá. Jenže už po hodině mi začly kontrakce, byly dost pravidelné a silné, po 5 min. Sestra se mě po 2 hod přišla zeptat, jak mi je a když mě viděla, hnala mě na monitor a na vyšetřovnu, abych jim neporodila v posteli. Vyšetřili mě a řekli, že mám už zavolat manžela a že půjdu na sál (okolo 13 hod). Než ale manžel přišel, tak kontrakce ustaly, po dalším vyšetření mi zase jiná PA řekla, že to nevypadá na porod a že nejspíš porodím až další den 😕 To už byl manžel u mě, tak jsem se mu omlouvala s tím, ať zase jede zpátky do práce 😖 Než ale stihl odejít, tak se opět rozjely kontrakce a po 2 dalších hodinách nás už hnali na sál. Nejdřív monitor, to už bylo dost peklo, manžel tam seděl se mnou a držel mě, jinak bych jim tam asi rozbila to houpací křeslo. Pak mě vzali na vyšetřovnu a vypisovali jsme nějaká lejstra, což jsem už moc nevnímala.
Na sál jsme přišli cca v 18 hod, začli jsme s přípravou, ze které mi PA stihla dát jen klistýr. Dost mě to bolelo, navíc jsem už cítila, že musím tlačit. Pamatuju si, že mi PA něco pořád říkala, ale já jsem nebyla schopná vnímat obsah vět. Manžel říkal, že mi radila nějaké polohy, ale já jsem jí vůbec neposlouchala (bodejť, protože jsem jí fakt "neslyšela"), byl to takový zvláštní stav, kdy vidím, jak na mě někdo mluví, ale neposlouchám ho. To jsem už byla v křesle a musela jsem tlačit, ale stejně jako u prvního porodu to nějak nešlo, bála jsem se, že to dělám blbě 😕 Pak si prý PA vzala někoho na pomoc, protože mi museli přitahovat nohy k břichu, já jsem nebyla schopná to dělat sama a asi po hodinovém tlačení začala vylézat hlavička (ale prý trvalo asi 3 kontrakce, než jsem jí vytlačila). Pak ještě nešla ven ramínka, protože miminko nestihlo správně zrotovat, takže ta ramínka musely obě PA trochu rvát, aby to miminko ze mě vyndaly. Když bylo konečně venku, tak jsme všichni pochopili, proč to šlo tak ztuha - naše holčička měla 4770g a 54cm, takže žádnej drobek 🙂 Potrhaná jsem byla hlavně vevnitř, ale kupodivu jsme to zvládli bez nástřihu, což mi není dodneška jasný - protože jsem nemasírovala, ani nepoužívala epi-no 😕
Narodila se v 19.30, oproti minulému porodu to byla rychlovka, 10 hodin od podání tablety. Stejně jako její bratr se nám doma do ničeho nevešla, musela jsem obměnit garderóbu a ačkoliv novorozenec, máme doma 3 měsíční miminko. Jsme samozřejmě moc šťastní, i když jsem si svůj poslední porod v životě představovala trochu jinak. Na to si ale pomalu začínám zvykat, že děti si stejně dělají to, co chtějí a od našich představ se to bude vždycky aspoň trochu lišit 🙂

bubelko
2. čer 2010

terkajesterka: klobuk dole pred takym vykonom - pekne velka babika. 🙂
u nas to bolo podobne, co sa velkosti tyka - pri prvom 🙂 tiez som vela veci ani nepouzila, lebo sa do nich nezmestil. a oba boli tiez vyvolavane - prvy po 11dnoch a druhy kvoli relativne velkemu odhadu skor - po 7dnoch. tiez bez nastrihu a dotrhania sa 🙂

katy007
2. čer 2010

Ahoj holky,
můj porod byl velice rychlý:
v so jsme byli u tchýně na oběd, ale už jsem nějak neměla hlad dala si jen polévku, po obědě mě trochu nepravidelně začalo píchat v břiše nějako jako jsme měla poslíčky a taky jsem si myslela, že to poslíčci jsou, po cca 2 hod. jsem řekla manželovi, že raději už půjdeme domů, že se chci naložit do vany s levandulí, naložila jsem se bolesti přestaly, dala jsem si oběd, a šla si lehnout a usnula jsem kolem 20 hod. jsem se opět probudila dala si kefír a zase usnula, po půlnoci mě probudila zse "poslíčková" bolest dala jsem si kolečko po bytě, bolest přešla, já opět usnula, ve 2 ráno repete a ve 4 ráno opět. říkám si hergot co to dneska s těmi poslíčky je, šla na WC a lehce měla krev na papíře tak budím manžela, že se raději zajdu ukázat na příjem ať připraví snídani a čaj, ve 4,30 jsem ho popohnala, praskla mi voda, ve 4,45 bolesti se zvětšily, nejsem schopná se obléci, kňučela jsem slušně , do porodnice jsem dorazila v 5,45, na příjmu se na mě dr. koukla od stolu jak jsem ležela na lehátku vyšetřovacím se slovy, už vás vyšetřovat nebudu jste otevřená a rodíte, holky vemte ji na porodní box, tam jsem byla v 6,05 a na 4 zatlačení v 6,25 byla malá narozena, bez nástřihu, bez klystýru a šití, po porodu jsem mohla chodit a fungovat. Hold pravidelné cvičení jogy asi pomohlo. 🙂

verisek
2. čer 2010

ahoj, tak ja mela

verisek
2. čer 2010

ja to omylem odeslala 🙂

verisek
2. čer 2010

ja mela porod naplanovany takze jsem vedela datum kdy me to ceka, coz je asi horsi, ale uklidnovalo me, ze u toho bude doktorka ktera se o me starala
prisli jsme v 7 rano, prohlidka, monitor a sli jsme na porodni box, v 8 mi dali gel na na cipek aby se porod rozjel, od 9 mirny bolesti, v 10 pichnuta voda a zacli teda kontrakce jak prase, ani dychani nepomahalo, kolem 10.45 mi pichli epidural, uleva a pohoda
ve 12 na me koukla sestricka a behem hodky jsem se otevrela ze 3 na 8 cm, jeste se chvilku cekalo az malej dorotuje a budu moct tlacit
a v 1 se prcek narodil, nastrih jsem mela ale vubec necitila, ani siti
takze kdyz to zhrnu, pro me je horsi zubar nez porod 🙂

nini78
2. čer 2010

Ahojte pridám aj svoj zážitok s pôrodu...
Nakolko som prenášala tak som mala pôrod vyvolávaný. Doobeda o 10.30som prišla na prehliadku, výsledok otvorená na dv a pol cm. Doktor sa ma spýtal či chcem ísť ešte domov alebo to rozbehneme pretože malý mal odhadom okolo 4kg. Tak som tam ostala, okolo 12-tej som dostala čípok a poslali ma na dve hod. lahnuť, žiadne bolesti, o pol tretej som išla na monitor nič moc . Potom ma pozrel doktor a skonštatoval že krčok pekne zmekol a som otvorená na 4 cm, že môžme pustiť vodu. O tretej mi pustili vodu a kázali zavolať manžela. O pol štvrtej začali kontrakcie ale celkom ušli a o trištvrte na päť sa rozbehli riadne. O 17.15 bol malý na svete. Na 3 kontrakcie som ho vytlačila. Ja som bola s pôrodom veľmi spokojná a to som rodila bez epi. Nástrych som vôbec necítila šitie trochu, ale mala som len 5 stehov takže ja som v pohode fungovala hned. Pritom som sa toho vyvolávania strašne bála 😀 . Malý mal nakoniec 3900g a 51cm. Tiež sa môžem pridať k tvrdeniu že zubár je niekedy horší... 😀

jasekd
3. čer 2010

Ahoj,
ja rodila v jablonecke porodnici presne na termin, i kdyz jeste den predtim to na kontrole vubec nevypadalo, ze se neco chysta. Uz vecer jsem mela trochu bolesti, ale ve sprse se zmirnily a sly zaspat. V 5 rano mi castecne odtekla plodovka a to uz jsem mela kontrakce po 5ti a za chvili po 3 minutach, ale porad se to dalo rozdejchat. Do porodnice jsme dorazili po 7 hodine, na prijmu mi opet odtekla cast vody, kontrakce na monitoru uz radne, ale cipek jen na 1 cm, pry to vypada az na vecer, ale jestli chceme, muze manzel uz se mnou zustat. Po priprave uz jsme byli spolu na sale, ja teda nejvic ve sprse, ta jedina trochu pomahala. Kolem 10 uz to bylo dost hrozne, PA me vysetrila a nikam jsme se nepohnuli, stale 1 cm... Divila se, ze mi odtekla voda, ze tam obaly stale jsou a ze je teda pichnem, to bylo skoro nejhorsi z celeho porodu, potom se rozjely opravdu hnusne bolesti, ale taky jsem se otevrela na 4 cm, konecne. Kontrakce nesly prodychavat, mela jsem krizove bolesti, strilely do nohou a uz byly prakticky porad, do bricha skoro nic. Kolem 12 se me ptala na epidural, ale sama rikala, ze by ho nedoporucovala, ze uz se blizime ke konci, a ja ho ani nechtela. Kolem 13 hod jsem mohla zkusit tlacit, ale neslo to, pak na bok, aby se malej dorotoval, opet tlacit. Akorat jsem nepoznala, kdy tlacit, protoze bolest byla nepretrzita a porad v zadech, tak mi musely rikat, kdy. Malymu zacaly trochu klesat ozvy, dostala jsem kyslik, 2 PA mi pomahaly tlacit, Dr roztahla branku a malymu pomohla, byl na me dost velikej, 3,75 kg. Na to, ze posledni cislo v prukazce jsem mela 16, coz je dost malo, to probehlo dobre. Narodil se ve 14 hodin. Placenta sla ven v pohode. Mela jsem trochu prasklej cipek a par stehu vnejsich, nastrih jen stipnul a siti spis tahalo, nic hroznyho. Po porodu jsme 2 hodiny zustali vsichni na sale a to uz bylo super. Malej uplne v pohode Apgar 10-10-10, manzel byl taky dobrej, pomahal mi, kdyz jsem chtela a neprekazel, kdyz jsem chtela byt sama 🙂 Pobyt v jablonecky porodnici taky dobrej, vsichni moc mili, prostredi prijemne, chvalim.
Porod bych rekla, ze takovy prumer, zadna rychlovka a pohodicka, ale zas zadna hruza na 24 hodin ukoncena cisarem. Trvalo to od prvniho odtoku vody nejakych 9 hodin, z toho tak pulka drsna, ale uz o tom clovek ani nevi. Dokud neodtece uplne voda, da se to i docela rozdychat, pak uz to bylo slabsi. Konecne tlaceni opravdu neni to nejhorsi, byla jsem tak nejak mimo a delala vsechno, co mi rekly, hlavne aby uz byl konec. Prvni doba porodni je mnohonasobne horsi.
Se zubarem osobne porovnavat nemuzu, zuby mam dobre, ale protoze jsem z oboru, priklanim se k tomu, ze opravdu lepsi normalni porod nez nejaky poradny zanet zubu.

luciina
8. čer 2010

Epidurál se platí?

lucisa
8. čer 2010

@luciina u nás v Opavě už ano, kdysi se neplatilo, ale teď ano, asi 1500 kaček. cena bude asi přibližně stejná všude tam, kde se platí.

lusi80
8. čer 2010

ahojte,tak já mám za sebou dva porody a oba nevím že by byly moje 😀 první syn se narodil v termínu,v 10ráno mi začaly bolesti,ale protože to bylo poprvé,tak jsem nevěděla,lehla jsem si a stopovala jestli fakt,byly po 10ti minutách a dalo se to,asi 2x jsem šla na záchod vyprázdnit se,o půl 12 jsem volala manželovi do práce že už asi to bude,přijel kolem 12hodiny,to bylo asi po 5ti minutách ale pořád se to dalo,osprchovala jsem se a zjistila že trošku krvácím,manžel se mezitím naobědval,já neměla ani pomyšlení,po půl 1jsme vyrazily směr porodka,před 1 nás přijmula sestra,natočila monitor,podívala se na mě a nic mi neřekla,jen že ještě stačíme sepsat papíry,u toho už to bylo kruty,chodila jsem a prodýchávala,to už se nedalo vydržet ale podle sestry se to dalo vydržet,po sepsání papíru aniž by mi někdo něco řekl se šlo na sál,tam mě PA zkontrolovala,nachystala nástroje,píchla vodu a řekla že na stah můžu tlačit,tak já tlačila,jednou dvakrát,hlavička venku před tím nástřih,potřetí ramínka venku a počtvrté byl malej na světě,narodil se ve 13,45 což je asi 45min po příjezdu,takže celke asi necely 4 hodiny od bolestí a bez klistýru,malej měl 3250g a 50cm
Druhý syn se narodil ve 37t+4dny,ale v pohodě,v 11hod večer jako by ve mě praskl balonek,voda mi nepraskla,to jsem si myslela nejdřív,šla jsem na záchod asi 2x pořádně se vyprázdnit,to už byly bolesti po 7 minutách,stopovala jsem to,za chvíli po 5ti minutách,o půl 12 vylezl manžel co tady šaškuju,a já že jdu balit(bylo to brzo)i syna staršího k babičce a že pojedeme,než jsem to všechno udělala uběhla půl hodina,já mezitím rozdýchávala,manžel zavolal sestru ať jde ke staršímu synovi,a po 12 jsme vyjely,mezitím mi manža 2x zastavoval abych rozdýchala kontrakce,v sedě se to nedalo,tak jsem na silnici chodila a hekala 🙂v jedné vesnici mi manžel musel zastavit a zavolat sanitku,hrozilo mi že porodím v autě,mezitím mi praskla voda,ale toa ž manžel doztelefonoval,sanitce to trvalo snad celou věčnost,když přijely zhrozily se že praskla vody,rychle na lehátko a s blikačkou šup do porodky,na sále mi sestra vyloženě strhla oblečení,dala erár košily,lehla jsem si,PA vyšetřila,řekla na stah tlačit,mezitím mě nastřihla a na třetí zatlační byl malej venku,a to se manžel stačil tak tak převlíct,přišel když už byly ramínka venku,malej měl 3140g a 50cm,prej normální míra,nešlo mi spočítat podle poslední MS termín,tak jsem ho měla podle MS co byla jeden den,ale to už jsem byla těhotná,takže se vším všudy 2 hodiny,po příjezdu do porodnice necelé 3minuty 😀 😀

lucisa
8. čer 2010

@lusi80 pěkněj fičák, tak až zase příště uvidím ve zprávách maminku, co porodila na parkovišti u benzínky nebo ve stanici metra (v Olmíku spíš tedy vlaku), budu vědět, že máš za sebou třetí porod 😀 😀

verbalinka
9. čer 2010

Luciina - platí se třeba v Krči a to 4700 Kč 😅 Měla jsem ho a byly to dobře investované penízky 🙂

lusi80
9. čer 2010

lucisa- tak mám dva kluky tak do třetího určo nejdu,s mím štěstím by to byl zase kluk 😀 a z toho mladšího syna jsem vyléčená,je to typickej kluk a těším se,až z toho vyroste,snad to bude brzo 😠 ,a právě proto že mám strach že by se to narodilo někde na ulici nebo v autě tak do toho nejdu,jedině že by se rodilo doma 🙂 😀 ale radši budu rodit děti než jít k zubaři 😀 jak se tady píše

lucisa
9. čer 2010

@lusi80 já mám tři holky a jak jsem ráda. 😎 i když prostřední dcera si teď přála brášku, tak kvůli ní mi to bylo trochu líto, hlavně proto, že do 4 vlastního už bych nešla, klidně adoptuju, ale těhu už ne, po třetím těhu a porodu mám pro strach do konce života vystaráno.... 😝

a co ty víš, třeba by zrovna třetí dítě (i když kluk) bylo zlaté a nejhodnější. manža chtěl holky, páč první dcera je střeldoprdel plašan a on měl strach, že kluk by byl ještě větší střevo 😀

lusi80
10. čer 2010

lucisa- tak když se narodil první syn taky jsem nevěřila žeje to kluk jak byl hodnej,a pořád říkám že to není možny,že měl být holka,je fakt jinej než ten mladší,ten je typickej kluk se vším všudy 😀 než se narodil,teda spíš než mi na genetice řekly že to bude kluk,tak jsem myslela že to bude holka,a synovi jsem právě pořád říkala že bude mít sestřičku,tak se těšil,když jsem řekla "kluk" tak se chudák rozbrečel,prej chtěl holku,těhu úplně jiny jak s prvním,ale obě v pohodě,do poslední chvilky jsem nevěděla že su těhotná takže těhu by mi nevadilo,ale další dítě neee 😎 asi to máme v rodině,je jenom jedna holka,tu má sestřenice,její sestra dva kluky,já taky,a moje ségra zatím jednoho kluka 🙂
a co mám kamarádky a mají holky tak to pořád piští,jsou panovačny,jak není po jejich tak ječijou no pro mě hrůůůůza takže z tohodle pohledu jsem za kluky ráda,i když moje by být takové nemuseli 🙂 sice mi každej říká že mi utečou,holky že se drží doma ale já to spíš vidím u kluků(všeobecně)že jsou maminčini mazánci,i když to z nich nedělám(vidím to na manželovi,všechno dělá maminka,skoro) 😀

dana3262
26. čer 2010

@hanaharris to fakt pisu brzy co?! Pardon. Ja jsem z Dejvic a ty? Byla jsem na P1 na nadstandardu (1 luzko). Byl tam ale uz jen 1 a tam byla nejaka asiatka, co mi porad brala normalni jidlo a nechavala mi tam svou dietu 😀

sasikas
28. čer 2010

@flamenga - pozeram ze uz mas babatko... 🙂 gratulujem a hlavne vela zdravicka... 😉

flamenga
28. čer 2010

@sasikas ďakujeme 🙂 tak môj sen o rýchlom pôrode sa napokon splnil 🙂 O 7.30 mi lekár prepichol vodu, trošku sa vo mne povŕtal, nariadil klystír, sprchu a napojili ma na monitor. Bolesti boli, ale znesiteľné.... o 21.00 mi napojili infúziu s vyvolávačkou a o 0.30 som už ležala na pôrodnej sále, kde bolo treba ešte predýchať tri kontrakcie na boku, aby drobček dorotoval a o 0.45 sa narodil 🙂 Na tri kontrakcie, pri každej asi tri zatlačenia. Rodila som bez epidurálu, bez nástrihu, mám 5 stehov, lebo sa mi natrhla koža 🙂 Drobec bol vytlačený cca za 5 min 😀 Hneď po pôrode som si povedala: bol rýchly, ale nešla by som znovu do toho.... teraz po týždni naňho spomínam s láskou.... žiadna trauma, žiadne strašné spomienky.... a to všetko aj vďaka lekárovi, ktorý sa všemožne snažil, aby sme to mali čo najrýchlejšie za sebou. A že to bolelo? To k pôrodu patrí 🙂 Vďaka bolestiam som vedela na lekára "kričať", že uuuuuuuuuž to ide, uuuuuuuuž tlačím 😀 😀

flamenga
28. čer 2010

a ešte som zabudla.... prijatá som bola s nálezom: otvorená voľne pre jeden prst, kŕčok 1cm 😀 O 7.30 kŕčok spotrebovaný, "otvorená" na 2cm..... potom ma lekár vyšetroval cca každú hodinu a ja som sa otvárala po dvoch centimetroch 😀

sasikas
28. čer 2010

@flamenga - tak to si mala rychle... 😉super.... 😉 jasne bolest musi byt, bez toho to nejde, ale zas clovek fakt na to zabudne ked uvidi toho drobca....aj ja si teraz hovorim ze kludne by som hned do dalsieho isla.... 😀
tak si to teraz spolu uzivajte a nech vam robi drobcek len a len radost... 😉

jenie123
1. črc 2010

Ahojte baby, pridam sem aj ja zazitok z porodu. este to mam cerstvo v pamati, kedze som pred tyzdnom rodila.. 🙂 v stredu som isla do poradne a po vysetreni sa ma pan doktor spytal, ze ci mam so sebou zbalene veci. celkom som bola v soku, termin porodu som mala na piatok, brusko bolo hore a vobec som sa na porod necitila.. kedze som veci so sebou nemala, isla som domov s tym, ze na druhy den pojdem na prijem a ked neporodim do piatka, porod mi vyvolaju.. lenze ja som to nejako citila, ze porodim este tu stredu.. doma som si dala kupel, skakala som na lopte, presla som si dva krat tasku do porodnice. o 7 vecer mi zacali bolesti, ale len take slabe, ale pravidelne.. stale som nevedela, ci to su uz tie prave bolesti. o pol noci sme prisli do porodnice, sestricka ma prezrela a povedala, ze to este nie su tie prave bolesti a som otvorena len na 1cm, ale uz si ma tam nechali, kedze by som na druhy den prisla na prijem.. ulozili ma na vzdycharen, o stvrtej som uz nevedela co so sebou, bolesti som uz nedokazala ani prechodit, isla som za sestrickou, ona ma prezrela a ze som uz otvorena na 8 a pol.. hned mi praskli vodu, odviedli na sal, rozdychala som este 4 kontrakcie a uz to islo.. bolo to velmi rychle o 4:45 bola mala na svete, 3000g a 49 cm.. najhorsie zo vsetkeho som znasala zasivanie, to som myslela, ze nevydrzim a uteciem zo stola.. neskutocna bolest, horsia ako cely porod.. ☹

nela999
1. črc 2010

Tak aj ja sem pridám zážitok z môjho druhého pôrodu, spred necelých 3 týždňov. V piatok -4 dni po termíne- som prišla na monitor do pôrodnice, niečo sa im na ňom nezdalo, doteraz neviem čo, ale dr. povedal, aby mi mm priniesol tašku. Otvorená som bola len na 1cm a žiadne bolesti. Dr. sa vo mne trocha povrtal, pustil mi vodu a povedal, že ak do hodiny nebudú bolesti tak príde na rad infúzka.. Samozrejme bolesti ani po hodine nikde, tak na sálu na infúzku...To už začali riadne stahy takmer okamžite...Za necelé dve hodinky po pichnutí infúzky som sa otvorila na 10, a to som prakticky len sedela v pôrodnom kresle, narodil sa mi synček...3400g a 50cm, takže total rychlovka, ani som nestihla stresovať že rodím 😀 zašívanie bolo ok, niečím to asi umrtvili a mala som len 2 štichy.

imarikai
1. črc 2010

@jenie123 ja nechapem pri dcere som zašivanie necitila ale pri synovi každy pich ako je možne že každa to ma inak a prečo zašivaju ked to žena citi ale to neriešia ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru