Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

misan
13. srp 2007

Ahoj Macíku, určitě ji respektujeme, ale opravdu je trochu extrémista, někdy ten porod nejde"tak přirozeně" a musí mu pomoci a když radí NETLAČIT, VÍ ASI PROČ.KDYŽ MIMI MUSÍ DO INKUBÁTORU, NENÍ TO JEN TAK, ONA TO PSALA SVÝMA OČIMA ALE JAK ŘÍKÁ SISSTIN, TROCHU NEREÁLNĚ A VYMYŠLENĚ.Můžeme to mít těžké, ale ostatní mamky tady psaly tak krásně, taky to neměly lehké,PROŽILY TAKY PEKLO, přesto jsi ukápla slzičku a cítila jsi to krásno. Bohužel z PANÍ ČÍŠÍ SPÍŠ ŠÍLENSTVÍ.

sisstin
13. srp 2007

jinak..to sem asi nepatří..ale rodina mi přijde jako docela "zvláštní" portál 😕 stačí mi číst některé ty diskuze..a mám pocit, že půlka těch přispívajících ani nejsou ženy či matky..ale chlapi nebo puberťáci..co si z ostatních dělají legraci 😕 😅

michelle.k2
13. srp 2007

Sisstin: no abych pravdu řekla ze začátku po přečtení jsem ten strach také měla, ale pak se mi to rozleželo v hlavě a musím souhlasit s názory, že je to opravdu přehnané, přijde mi to, jako kdyby to psala proto, aby ji spousta nás těch, které to máme před sebou i za sebou litovalo... A hlavně, aby nás co to máme ještě před sebou totálně vyplašila ☹ ☹ ☹

Já se nebojím, nějak zvládnout to prostě s mimiskem musíme, a jsem s tím, že to bude bolet smířená 😉

jazzina
13. srp 2007

siss- jo jo 😀 😔 😲

sonana
13. srp 2007

Teda koukám, že si to s tím potomstvem ještě rozmyslím 😅 K autorce bych řekla asi jen to, že ve mně vyvolává pocit, že se na fyzickou stránku porodu vůbec nepřipravila a pak byla v šoku z bolesti a ve vyděšeným stylu popsala i svůj zážitek... Ale já nerodila, tak nemůžu soudit. Ale fakt mě zaskočilo pak další info o tom, jak se kolektivně prohlíží při vizitě... Fakt to musím postoupit??? Je mi jasný, že mě budou pak muset kontrolovat, ale takhle?? Ach jo, nevím, jesti bych tohle všechno neměla přestat číst nebo nikdy rodit nebudu 😠

sisstin
13. srp 2007

sonana: no jestli se prohlíží kolektivně to nevím 😉 možná, když jsi nějaký "extra" případ..nebo když se učí medikové..ale to můžeš tuším odmítnout 😉 ale myslím, že běžné to není..že by tě chodilo okukovat procesí 😉 ale na různé věci si zvyknout asi budeš muset..např. že ti budou čučet na vložku 🤐 😅 ale rozhodně to ty lidi nedělaj z radosti nebo z toho, že by tě chtěli ponížit 😔 no jsem zvědavá, co budu vyprávět já..už se to blíží 😅

misuge
13. srp 2007

No je to docela síla.....
Trvám na lidském přístupu, ale i maximálně důvěřuji dr., samozřejmě si zjistím před tím vše potřebné.
Jeden těžký porod za sebou mám, který nakonec skončil císařem.....a vím, jsem si jistá, že odbornost a profesionalita lékařů a sester mi i mé dceři zachránila život.Kdybych rodila doma a nebo v jiné době...špatně by to dopadlo.
Podotýkám, že celé těhu jsem měla v pohodě...a nepracuji ve zdravotnictví 😎
Nebylo to lehké a opravdu to bolí.....ale to štěstí na konci za to stojí 😉

Názor dané paní plně respektuji, ale absolutně se s ním neztotožňuji 😕
A pokud vím,tak všude v nemocnicívh se můžeš rozhodnout, zda souhlasíš s přítomností mediků 😉
Přeji Vám rychlý a ohodový porod a zdravé mimísky 😉

sonana
13. srp 2007

sisstin: mě nic takovýho nenapadlo, ale letmo jsem prolítla diskuzi pod tím příspěvkem a maminy si tam stěžovali na to, že při vizitě maj všechny sundat kalhotky pak je několik dr. zkontroluje 😒 Stěžovali si,že je to jak za komančů, tak jsem usoudila,že se to ještě dělá. Ale snad ne všude 😅 Takže já bych taky přivítala určitý zintimnění (páni to je slovo 🙂 ) por.sálů - podle fotek se někde snaží aspoň barvou na zdi atd.,ale pořád nic moc... Jinak s určitýma nepříjemnostma počítám (teda ještě k těm bolestem🙂 ). Snad to půjde.
Jen holky, takový drasťáky sem nepište,se mi ježí všechny chlupy 😀 😀
Ale je fakt, že tady jste se snad všechny shodly, že mít u sebe miminko všechno nepříjemný vynahrazuje, tak taky dobrý 😎
sisstin, tobě už se to hodně blíží, tak ať se to podaří hezky v klidu, ať jste zdraví a pak šup sem s hezkým zážitkem.

lenkase
13. srp 2007

Paní hodně přeháněla, ale to bude asi i tím, že se projevilo její básnické střevo - spíš spisovatelské. Ještě bych se chtěla vrátit ke svému zážitku. Rodila jsem sama, manžel byl bohužel mimo republiku. Navenek jsem působila klidně a nakonec mě doktorka pochválila i za spolupráci, ale ten pocit ve mě je, že to mohlo být jiné, všechno probíhalo tak, ne aby se mi dobře rodilo, ale aby doktorům líp odsejpala služba,ať se to týká prohlídek při stahu, hrábnutí do mě, když jsem usínala, roztáhlé nohy a očumování asi mediků, nastřihávání, které u mě nebylo nutné, ale preventivně, abych se nopotrhala, i ta vizita mě něco silně připomněla, no a když se potom dozvím, jak taky může porod krásně probíhat, je mi to líto... Ruku na srdce, určitě každá z vás se setkala nejmíň s jedním nebo i více nevysvětleným nebo nevysvětlitelným postupem.

myschka
13. srp 2007

holky až budete mít mimisky u sebe bude vám šumafuk, že musíte stáhnout každou vizitu kalhotky! Porod není žádný drama, porodila jsem 4350 gramový dítě a dost se potrhala ale vsechno se zahojí a ten sladkej uzlíček to vsechno vynahradí. určitě to vsechny zvládnete levou zadní. porodní asistentky jsou ženy na svém místě a když si necháte poradit a budete spolupracovat určitě nebude problém.

nikeske
13. srp 2007

ahojte! vsetkym, co sa bojite, a co vas "strasia" / ci uz clanky, alebo znami, kamosky.../
ja som chodila na super predporodny kurz, kde nas naucili nielen, ako dychat, tlacit, etc., ale aj ako sa nebat a neprepadavat panike...a fakt to zabralo 🙂

inak polohu si uz vecsinou mozete vybrat vsade...ja som rodila v polosede, tak mi to vyhovovalo...spytali sa ma, ako sklopit lehatko a ci /ev. ako / fixovat nohy.../ radsej som si ich nechala fixovat, aby som nemusela rozmyslat, co s nimi 😀 /ev.si ich este drzat.../
dost mi pomohlo, ze som bola v horkej sprche na fit balone...to bolo super na bolesti v zadech...na monitore som bola len minimalne...
a co sa tyka k tym prirodzenym praktikam / napr. vyholena som dole furt a vzdycky, tak jasne, ze aj pri porode...a aby mi este do tej cerstvej jazvy zarastali chlpy - ani nahodou/ , klystyr taky pohoda / to zas ako komu....☹/

a k nastrihu: moja "pametna" veta pred porodom, len strihajte, strihajte, aby som sa nepotrhala...lebo ak mladej zene unikaju plyny /nebodaj este nieco ine /, tak nic moc....a logicky, rovna, hladka hrana sa po zositi hoji lepsie a rychlejsie ako ta nerovna a nepravidelna, navyse ked sa roztrhne po konecnik....

asi sa tu vela rozpisujem, ale co ludi, to nazorov...treba si "vypocut" z kazdeho sudka a na vas je, ako sa rozhodnete!

takze drzim vam palce, hlavne nech ste zdrave, aj vase miminka!
P.S. 90% zien ani nevie, ze ich vobec nastrihli 😀

yasmin07
14. srp 2007

Ahoj, nechápu, že ten článek byl vůbec někde zveřejněn 😠 Autorka je evidentně velmi hysterická a má pocit, že jí ublížil celej svět. Výroky jako: znásilněná, prázná...to je fakt silný kafe. Ještě jsem nerodila, ale vůbec mě to nerozhodilo, je to celý přehnaný 😠

nikeske
14. srp 2007

presne, yasmin!
inak, tehulky, urcite si zistite tie predporodne kurzy, u nas v ostrave to robia v vsetkych troch porodniciach, neviem, ako to je v mensich mestach....

my sme tam dostali najnovsie info aj o kojeni, tiez prehliadka salov, oddelenia, cloveku to aspon nepripada take nezname, a nakoniec okrem praktickych rad aj "psychoprofylaxia", ta nasa porodna asistentka to robila takym sposobom, ze ked sme ju uvideli na sale pred porodom, este aj tam sme sa s nou rehlili...
proste, hura, ideme rodit, zvladneme to, tesime sa na mimco!

takze teste sa na mimco, ono to za tych par hodin trapenia stoji!

kacabacka
14. srp 2007

sonana: bohužel ta kontrola před celou vizitou je pravda. Kolegyně mi to taky vyprávěla, že musela před celou vizitou roztahovat nohy, každej jí zkontroloval + kontrola vložky + medici 😒 je mi z toho blbě, mám potíže jít ke gynekologovi, a to tam jdu jednou za rok a je to jen jeden člověk...ale roztahovat nohy před celou vizitou....je mi jasný, že pro ně to je běžná rutina, ale pro mě by to bylo ponižující, i když vim, že oni to tak neberou. Zajímalo by mě, jestli proti tomu třeba už některá maminka protestovala, jestli jí třeba vyšetřil jeden doktor někde v soukromí - na sále, v ordinaci...

Taky si nejsem jistá, jestli se někdo nějaký rodičky během porodu ptá, jestli můžou přijít medici. Spousta holek tu psala, že najednou tam byla spousta lidí - mediků a v tu chvíli je to všem asi jedno, proto si myslim, že se na to neptaj a týhle chvíle využívaj. Ale kdyby se mě na to zeptali před tim porodem, řekla bych, že je tam nechci. myslim, že 1-2 PA, 1 doktor a na konci pediatr bohatě stačí.
Nejsem pobožná, ale tohle mi fakt vadí a je pravda, že v nepříjemnym prostředí, kde zprudka svítí bodavý světlo zářivek, kouká na vás 10 lidí se člověk prostě neuvolní.

valeriem
14. srp 2007

holky, ale vemte to i z té opačné strany, jak se to ti medici mají naučit? 😕 kdyby to znali jen z knih, nemohli nic vidět, kouknout... když to vezmu do důsledku, tak by roky rodily lékaři s praxí, pak by odešli do penze a nastoupili doktoři, kteří porod nemohli vidět, protože by jim to nikdo neukázal, nemohli u žádného být a přiučit se od "zkušeného" doktora, nebáli byste se potom u takového nováčka rodit?

kacabacka
14. srp 2007

valeriem: někomu to nevadí, já sama za sebe řikám, že mě by to vadilo 😉

majka07
14. srp 2007

Nevím jak to funguje jinde, ale tam kde jsem rodila tak dávno před než su šla rodit, tak se podepisují papíry a jedním z bodů je, že souhlasím s tím, že může být u porodu medik, pokud s tím nesouhlasím tak su to podepisovat nemusela a oni to akceptují. Já tedy souhlasila. Jinak když su chodila na výškrab nekrozy, tak se mě holka aj kluk co byli z vyšší zdrávky zeptali zda mi nebude vadit, když tam budou.Dokonce jsem se setkala aj na kontrole kyčlí u Maju, že se paní doktorka zeptala, zda může jedné medičce vše vysvětlit, což mě mile překvapilo

belda
14. srp 2007

holky, to že vám budou doktoři koukat mezi nohy-tomu se už jenom zasmějete!!!budete rády, že to máte za sebou a že máte mimčo vedle sebe.taky z jsem z toho nebyla nijak odvázaná,okolo postele se naśunula "velká vizita", sestra stála z boku, aby na mě neviděla paní, co ležela vedle, jen mě překvapilo, že jsme si sama nesměla ty jednorázový kalhotky s vložkou stáhnout sama, to dělala sestra a peanem odtahovala tu vložku a ukazovala ji doktorům.to jsem se zastyděla, ale potom, co jsem si zažila, mi tohle přišlo jako prkotina!! 😀
a k tomu článku?paní asi spadla z marsu, neurotická, hysterická baba, která by měla asi žít mimo civilizaci.ať se na mě nikdo nezlobí, ale TO MYSLELA OPRAVDU VÁŹNÉ??????nevycházela jsem z úžasu, přirovnávat porod k milování....chápu, že porod je přirozená věc,ale neshledávám na něm nic krásnýho.jen to, když se to mimčo vyloupne, to je zázrak!nazývat oxytocin drogou?paní si měla zjistit taky trochu té teorie, co dělat, když to nejde.sama psala, že se mimčo nehlo ani o píď, tak jela do nemocnice, aby jí tam pomohli.a pomohli, ne?mimčo porodila....ještě jednou kroutím hlavou.paní je blázen. 🤐

valeriem
14. srp 2007

jo ještě chci říct, že u nás v nemocnici, kde jsem jednou byla hospitalizovaná je v těch papírech, co podepisujete, taky prohlášení, že dovolujete doktorům, aby prováděli vizitu před ostatními pacienty na pokoji, takže pokud si to nepřejete, nepodepisovat 😉 (nevím, jestli to mají i u vás v nemocnicích) 😉

mikca
14. srp 2007

majka já mám pocit že toto funguje na zdravot, personál, ale né na lékařský... jako že žákynky sestřičky nebo v tomto případě i žákyně porodní asist, ty můžeš odmítnout, ale mediky asi ne.
souhlasím že je to nepříjemné, když dorazí vizita a všichni se "podívaj", ale jak jinak se to naučit že.
jinak mě rodila druhé studující por.as. a byla moc šikovná 🙂

pipisek
14. srp 2007

Ahoj holky,
chtěla bych vám popsat svůj zážitek z porodu, který je poměrně čerstvý. Termín porodu mi dr. stanovil na 19.7.2007. od 36tt jsem chodila do poradny v porodnici U Apolináře. A také jsem měla pořád stejný nález, úplně zavřená, takže jsem dostala „ultimátum“. Buď do 29.7.07 porodím, nebo 30.7.07 nastoupím k vyvolání porodu. Chodila jsem na procházky, jedlá na doporučení dr. pálivá jídla, sexovali jsme a stejně NIC.
Takže jsem se v pondělí 30.7.07 po probdělé noci s manželem hlásila na příjem. Sestřička s námi vyplnila papíry a v 8.00 mi lékař po prohlídce a konstatování, že jsem stále zavřená, zavedl gel, který porod vyvolává. Potom mě uložili na čekatelský pokoj a napojili na monitor na 40min. Na pokoji už byla paní, která tam strávila noc a byla ráda, že nebude sama. Prvních čtvrt hodinku jsem si s ní povídala, pak ale bolesti břicha zesílili a když se přišla po půl hodině podívat na monitor PA a já jí řekla, že mám bolesti tak zavolala dr. a dr. povídá, že mám kontrakce po 3 min. Poslala mě na klystýr a do sprchy na balon. To mi moc pomohlo. Také jsem si s dr. domluvila epidurální anestezii. Rodila jsem s ní první dceru a nemohla jsem si ji vynachválit, tak se mi moc ulevilo.
Ve sprše jsem strávila hodinu a pak mě dr. opět prohlédla a řekla, že mi píchne vodu, že jsem otevřená na 4cm. To bylo 10.55. Pak ke mně zavolali manžela, který čekal na chodbě.
Bolesti se celkem stupňovali a interval mezi kontrakcemi se zkracoval na 2min. To už mi bylo fakt ouvej. Přišla PA a vyšetřila mě. To bylo v 11,30h a já připomněla PA ten epidurál. Jenže ta říká, že jsem otevřená na 8cm a že mi ho už nestihnou dát!
Slezla jsem z postele na balon a když dosedám, tak cítím, že mi tam dole něco vadí a že už si nesednu. Poslala jsem manžela pro PA a najednou slyším, že mám vylézt na lůžko a jak volají dr. A že se jde na TO!
Kontrakci jsem měla zatlačit cvičně a hned v té další se vyklubala hlavička, potom ramínka a nakonec na nás vykoukla Anetka, váha 3,67 kg a 51 cm délky. Ta úleva!
Malou mi ukázali a odnesli s manželem na očištění a vyšetření a paní dr. porodila placentu a začala šít. Byla mi strašná zima a blbě od žaludku ze ztráty krve, ale PA mi donesla deku a válečky s zahřátou rýži mi obložila boky a za chvíli mi bylo teplo. Pak manžel přinesl malou a s PA jsem si ji poprvé přiložila k prsu.
Po přiložení malou odnesli do inkubátoru na hodinku se ohřát, manželovi uvařila PA kávu a mě donesla jídlo a pití. Oba jsme posílali SMS a telefonovali rodičům.
Musím říct, že porod bez epidurálu byl o dost bolestivější a bolesti intenzivnější, ale jsem ráda, že jsem měla z vyvolání porodu dost vítr. Bála jsem se, abych na látky, které porod vyvolávají zareagovala a aby to netrvalo celý den. Ale že to zvládnu za necelé 4h tak to by mě ani ve snu nenapadlo.
Hlavně, ničeho se holky nebojte, bolí to, ale STOJÍ TO ZA TO !!!! 😀 😀 😀
Přeju Vám všem, které to čeká, aby jste to měly za sebou tak rychle jako já a bez problémů.

valeriem
14. srp 2007

pipísek: gratuluju k malé a děkuju, aspoň další pozitivní příspěvek 😉

nikka.vo
14. srp 2007

Mě se úplně vrhkly slzy do očí když to čtu. Mrzí mě, že jsem nerodila přirozenou cesou, ale císařem. Hrozně jsem se těšila na ten okamžik, když se miminko narodí, oni mi ho hned dají na břicho a prožijeme s přítelem první společné okamžiky 😢
Nakonec mě poslali na tu sekci, já viděla malého až za půl dne a to jen na 5 minut. 😔

Přišla jsem o ten nejkrásnějí okamžik a zážitek ☹ ☹ ☹

Přeju vám,nové maminky, ať jsou vaše poklady zdravé a veselé a VY ať všechno zvládnete levou zadní. Začátky jsou těžké, ale každým dnem i týdnem je to lepší a lepší...zaručeně!!!! 😉
Všechny budete SUPER maminky a děti vám to oplatí prvním úsměvem a prvními dovednostmi....

veronika

nikka.vo
14. srp 2007

Kacabacko, já jsem taky měla ,,trauma,, z toho, že jim tam budu muset ukazovat vložku a tak, ale pak ti to ani nepřijde.

Mě po císaři měnili vložky, pořád mě přebalovali, umývali v rozkroku, aby nevznikla infekce a nakonec jsem byla překvapená, že mi to přišlo naprosto normální.

Je možné že po ,,normálním,, porodu to holky cítí jinak, nevim... 😕

alcatko.j
14. srp 2007

Juj, tak pani to asi nemela podle svych predstav, myslim ta z clanku 😔 Ale souhlasims holkama, ze proste to je trosku ulet 😅

paneboze, taky jsem to nemela jako prochazku ruzovou zahradou, taky mi cuceli na "vaginu 😅 ", taky mi dali "drogu" 😅 , taky na me hulakali, kdy tlacit, kdy ne a taky mi rekli, ze blbe dycham, ze bych mohla ublizit miminku.,taky jsem byla nastrizena a dost...ale ja poslouchala na slovo, ani jsem necekla v odporu, vzdyt oni nejlip vedi, co je spravne, naprosto jsem vsem duverovala...
paneboze, ta pani uplne zbytecne muze vystrasit budouci maminky 🤐 Uplne zbytecne, fakt 😠 Jasan, ze to boli jako prase, ale s tim se snad pocita, ne?Ja s tim teda pocitala, vedela jsem ze asi zdechnu, ja se svou naturou, ale abych psala roman, jaka to byla desnost...?No tak to bolelo no, ale asi 4 sekundy po"vyprcnuti"Nelusaka uz nee.Ja byla plna euforie, ze ji mam u sebe, ze je v poradku, jak spuli pusinku, byla jsem i sama na sebe hrda, ze jsem to prezila 😅 a bylo mi fuk, ze mi u noh pri siti, stoji miliontristapadesat mediku 😀 Val spravne podotkla, ze se to budouci lekari a lekarky musi nekde naucit a ja jsem rada, ze treba zrovna na me 😀 V praxi se preci clovek nejvic nauci a mne to ani trosku neublizilo, jeste jsem si s jednim medousem zaflirtila 😀 😀
No, holky, maminecky budouci, fakt se nebojte, boli to jak svina, ale neumrete, a bolet to pak prestane, ja si kuprikladu tu bolest uz nejak nevybavim, nemuzu si vzpomenout 😀

Joo,kdyz jsem poprve odedne D trunila na wécé, to jsem myslela, ze zdechnu, to jooo 😅

alcatko.j
14. srp 2007

A k tem vlozkam..taky jsem z toho nebyla happy, prirozeny stud no, ale tak co?prisla sestricka, jemne se zeptala, jestli smi? 😅 ja kunkla, ze smi 😅 , oddelala vlozku, mudr kóknul mezi nozky, pod fósa zabrucel dobrýýý a bylo po vsem 😀

nikka.vo
14. srp 2007

A s tím článkem, který sem kacabka vložila: Ta ženská si tam stěžuje i na přístroj, který má kontrolovat stav miminka a to už vykazuje to, že není asi paní pedagoška úplně normální. 😠 Taky jsem musela ležet jen na boku a na břiše jsem měla monitor, tahle poloha mi byla pi kontrakcích nejmíň pohodlná, ale věděla jsem, že kvůli malému to vydržím a MUSÍm to vydržet.

Jak to popisuje, tak všechno tam bylo děsivé, každý přístroj byl cosi a každý byl děsně zlý 😕 ...nechápala jsem, když jsem to četla!

Vy, které porod máte teprve před sebou tuhle hororovou povídku neprožívejte 😉
Pokud to byla opravdu taková hrůza, o čemž silně pochybuju, tak to bude 1:tisícům případů
Někdy může být porod těžký, jako měla třeba Terra od nás z Května 2007, ale že by byl porod děs, všichni doktoři a sestry byly strašné, nikdo nic nevysvětlí, to už je mega náhoda, si myslim! ☹

nikka.vo
14. srp 2007

Tak pod fósa, říkáš, Alčo 😀 😀 😀

A je pravda, že vám musí dát podepsat papír, že souhlasíte s tím, že můžou být přítomní medici a pokud to bylo paní pedagošce nepříjemný, stačilo říct. 😒

alcatko.j
14. srp 2007

Jo, jak pise Nika, Terra si to pekne vyzrala a humor ji neopustil, je to sama sranda 😀

nikka.vo
14. srp 2007

Raduška je prostě statečná máma a tak to má být. 😀 Je to o tom jak se k tomu postavíte vy. Pokud jste takové, že při každé menší bolesti jste na hadry, tak ANO porod bude děs 😲

Ale to doufám nejste, počítáte s bolestí, ono nakonec je dobré vědět, že to bolí, nakonec totiž můžete být překvapený jaká to byla pohoda. Takové případy taky znám 😉 😉 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru