Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

pepibubu
21. črc 2010

@kauculacek tak to je teda gól 🙂 Karlovice mám moc ráda, je tam krásně 🙂 A gratulace k maličkému 🙂

marky468
22. črc 2010

@kauculacek - tak to je hezký příběh, gratuluju k maličkému 🙂 . Dnes mám 36+5 a taky už bych to chtěla mít za sebou. Že bych taky zajela do Karlovic na dovču??? 😀

momis
25. črc 2010

Ahoj, tak můj druhý porod byla opravdu rychlovka. Termín byl 11.7. a říkala jsem si, že to asi stejně vyjde na svátky. V pondělí 5.7. jsem ještě seděla na zahradě, jedla višně a dělala jsem si s mamkou fórky, že do půl noci je ještě daleko, neměla jsem žádné poslíčky, nic. Večer jsem se v klidu dodívala na film a ve 22.30 jsem se šla osprchovat po děsném vedru. Po sprše mě chytl průjem a pak i bolesti, ty začly být pravidelné, tak po 7-5 min., tak jsem manželovi říkala, že to vypadá, že pojedem, bolesti byly už tak po 4-3 min., tak jsem dobalila tašku a ve 23.30 jsme vyrazili do porodnice. Tam mě připojili na monitor a ve 24.00 mi praskla voda.Pak mě odvezli na sál, kontrakce už byly fakt silné a na asi 5 zatlačení se malý v 1.10 h 6.7. narodil s porodní váhou 4,40 kg a 52 cm. A bylo to bez nástřihu a s jedním malinkatým kosmetickým stehem. Takže po tomhle porodu jsem byla fit skoro hned, až na to bolestivější zavinování dělohy. Takže super rychlovka! 😉

majatob
26. črc 2010

@momis parada 🙂 gratuluju k druhymu brouckovi 😵

sisamato
26. črc 2010

Ahojte,
natrafila som na tuto temu, tak pridam aj moj zazitok zo zatial prveho porodu. Este prdtym ako som bola vobec tehotna som mala z porodu panicky strach, ale ked babo som velmi chcela no a prislo,, aj trocha prekvapene po 2 rokoch manzelstva. Tehotenstvo som mala doslova rozpravkove, vyliecilo ma okrem ineho z nizkeho tlaku a zimomravosti🙂. NO a ked sa blizil porod a dr. mi povedala ze babo bude vacsie, teda ze to bude riadna baba (narodila sa s vahou 3,620 kg pri mojej vyske 156 cm a predtehot. vahe 47,5 kg...). Preto mi dr. navrhla dat si do zalohy aj epiduralnu analgezu. No a ked mala nie a nie sa pytat na svet, teda pytala sa po 40. tyzdni ale velmi pomaly, tak dr. udsudila ze mi da tabl. na vyvolanie. Zacalo sa to veeelmi pomaly...od tej 23. v noci, silnejie boelsti nastali nadanom no a po vycerpanej noci bez spanku som povedala ze chcem epi...prisiel taky mily dr. , este mi aj pochvalil aky mam krasny chrbat (na tu inj.🙂 no a po aplikacii som okrem tvrdnutia bruska nic necitila. Pri otvarani krcka som citila len take tlaky na konecnik. Po 2 hod. mi dali dalsiu davku, ini dr., ten mi este hladil ruku a utesoval ma. Manzel bol cely cas pri mne, je to velka opora, bez neho si to neviem predstavit. No a ked tie tlaky boli uz prilis velke, zacalo sa tlacenie a mala bola asi za 15 min. von...krasna, zdrava, nasa Simonka. Sice som mala nastrih ale kedze epi este ucinnkovala tak som nic ani sitie necitila. Preco by sa zeny mali trapit ked si to mozu vychutnat. ja som si pomohla, nie som trpitelka, priznavam,ale aspon nemam z porodu traumu a mozem sa tesit na dalsi.Takze ja mam na porod len ten najkrajsi zazitok 🙂)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).

momis
26. črc 2010

@majatob díky 😵 a Tobě taky gratulace, vidím, že se opět zadařilo 😵 tak ať je vše ok! Tě teda obdivuji, třetí dítko a brzy po sobě, tak ať se daří! 🙂

lillyrakasova
31. črc 2010

Zdravím všechny maminky...Taky bych se chtěla podělit o průběhu svého porodu.......Termín jsme měla 15.5. v sobotu....V pátek 14.5.jsme si s přítelem chtěli udělat pěkný večer a protože bydlíme kousek od pizzerie tak jsme s i pro tu jednu pizzu šli....Jenže když jsme šli zpátky tak mi něco začalo téct po noze...říkám přítelovi,že něco teče:DDD.....ale on jako by mě vůbec nevnímal...měl upřené oči na lkrabici s pizzou,kterou nesl.Větu...že něco teče jsem opakovala snad 5krát,ale on mě vůbec nevnímal..po šestéé jsem už opravdu zvýšila hlas a zařvala...Praskla mi voda!!!!!...Ale on jen ....však ž budeme doma:DDD....Přišli jsme domů a co můj milovaný neudělá....sedl si a v poklidu si papkal pizzu:DDDD...Tak sjem mu ji vytrhla ruky a řvala ať něěco dělá:DD...Dobře....vzala jsme věci a už jsme jeli...V nemocnici se opravdu potvrdilo,že mi ,,praskla plodová voda"ale já zatím žádné kontrakce ani sebemenší necítila....tak jsme šli s přítelem na předporodní pokoj.4hodiny jsem byla v naprostým klidu a i doktorka mi přišla říct,že to tak rychlé nebude,že nejspíš budu rodin až dalšá den večer....tak si říkám no super ☹...Řekla jsem tedy přítelovi ať jede domů...schylovalo se pomalu k jedné hodině ráno,tak přítel odjel tedy stím že tedy přijede až začnu rodit...Jenže...jen co odjel začali mi kontrakce...jedna....za ní potom druhá... a jí začala rodit..zavolala jsme doktorku,ktreá když opravdu zjistila,že rodím,tak nevěřila svým očím....dvě kontrakce a já otevřená na 6 cm..Dobře chtě nechtě vše se rychlostí blesku připravilo k porodu...chtěla jsme porod do vody..jenže nestihli ani klistýr......tak sjem rodila přirozenou cestou..🙂....V 1:18 v sobotu ,,brzo"ráno...vpřesně v termínu se mi narodila dcerka Lilly..........Měřila 48 cm a vážila 3500g......Ten den pro mě nejkrásnější v životě!!!!!15.5.2010..<3

kozorozec27
31. črc 2010

Ahojte kocky,ja som bola vo stvrtok v poradni a tam mi dr.povedal,ze najblizsich 10 dni neporodim. 🙂 ale hned v noci som zacala krvacat a mat aj bolesti cca kazdu pol hodinu.Rano som sa sla radsej ukazat,tak si ma uz v nemocnici nechali.O tretej poobede ma vysetril doktor,pustil vodu a dal infuzie na vyvolanie porodu.ze o hodinu budem mat dieta na svete a bude mat najviac 3,5kg.Kontrakcie som mala hned po spusteni vody.A malicku som este ani o 21.00 nemala na svete.uz som bola aj otvorena na 10cm,aj som mala tlacit,ale napokon mi spravili cisarsky rez,lebo malickej neklesla hlavicka.tak 19.03.2010sa nam narodilo nase slniecko Sofinka.bolest to bola riadna,ale kvoli nasej malej by som ju podstupila este raz.A namiesto podla doktora myslenych 3,5kg mala Sofinka 4,520kg a 57cm. 😀 😀

luciebx
31. črc 2010

Tak ja se s vami take podelim....

Pouze s 1 dnem prenaseni se nam konecne narodil Benik... rano ve 3 hodiny me probudily mensi bolesti ale jeste sem to do 5 zaspala.. pak uz sem vedela ze den D je tu... probudila sem manzu a mamku ktera k nam den pred terminem priletela na vypomoc.. a o 6 rano sme uz byli v porodnici.. prohlidli me a zjistili ze sem pouze na 1cm otevrena.. tak nas o pul 8 poslali dom pac se nic nedelo... sla sem si lehnout a uz se to rozjelo.. kontrakce chodili docela casto a lezet sem vydrzela do 10.. pak uz sem to nezvladala.. a zacala sem chodit.. sejit jedno patro v domecku travalo docela dlouho 🙂) bolesti se ztupnovali a o pul 12 sem se doma pozvracela a to sem uz vedela ze chci jet zpet do porodky.. tak o pul 1 sme jeli.. pri prijezdu me prohlidli ja se modlila at sem aspon na 8cm.. dr se na me koukla a rika ze sme na 9 a ze muzem zacit.. spadl mi kamen ze srdce.. tu v Anglii jako nejnizsi utisovac bolesti je gas&air.,. nevim zda je to u nas.. neco jako rajsky plyn.. pri 5 nadechach uz sem se citila jako po lahvince dobreho vinka... jelikoz sem si prala porod do vody tak nam napustili vanu a o pul 2 sem se nalozila a bylo mi fajn.. mela sem dve asistentky manzu a mamku... zacali sme tlacit... no nejhorsi bylo protlacit tu hlavicku .. na dne vany sem mela zrcatko takze sem vse videla.. no bylo to krasny... kdyz nam mimiska dali do naruce.. prikryli nas rucnikem a malej otevrel oci a koukal.. ani nezaknoural.. po par vterinach sme si uvedomili ze vlastne nevime zda je to kluk nebo holka.. tak se koukli a byli sme kluk.. BENIK.. .🙂) oba sme byli uplne nadseni.. malej je uzasnej...
manza prestrihl pupecni snuru.. a ja se vyskrabala z vany na lehatko aby vysla placenta... pak sem si dala sprsku.. oblikli malyho a jeli sme na pokoj.. dali si veceri a celou noc sem nemohla zavrit oci pac sem furt koukala na malyho.. krasny miminko nase🙂) rano v 10 si nas tatka prijel vyzvednout a od te doby sme doma.. jen papame a spime.. prebalujeme a tak dokola.. mamca nam tu hodne pomaha.. vari uklizi a tak podobne.. diky bohu za ni.. pac nevim jak bych to vse zvladla...

slunickoseznam.cz
31. črc 2010

@kozorozec27 Taky jsme rodili takovou "větší"holčičku🙂

ivonne
3. srp 2010

ME TRI DNY RVALI VSIM MOZNYM,ABYCH SE OTEVRELA ALE BOHUZEL,JEN DO ME NECO RVALI,MONITOROVALI,VYVOLAVALI KONTRAKCE ABY MI NAKONEC PO TRECH DNECH NAPROSTEHO VYCERPANI UDELALI CISARE.MALA SE NARODILA 3.ZARI 2008 MELA 3750G A 49CM.TIM TO ALE NESKONCILO,JIZVA BOLELA JAK CERT,MALA NEPILA,JA JEN BEHALA ODSTRIKAVAT TAKZE JEDNA HODINA SPANKU DENNE,TLAK 160 NA 110, TOTALNE NA DNE ,NEJHORSI ZAZITEK MEHO ZIVOTA.AZ ZA CAS JSEM SI ZACLA UVEDOMOVAT ZE MAM STESTI ZE MAM KRASNOU A ZDRAVOU HOLCICKU A ZE TO VSECHNO ZA TO STALO.

zuzka0222
4. srp 2010

Ahojte tehulky, tu je moj porod- V 14 tyzdni mi bola robena serklaz,kvoly slabemu krcku,mala som nariadeny kludovy rezim a vyplatilo sa- v 37 t. mi vybral dr. steh... Tyzden pred terminom mi o jednej v noci odtiekla voda a hned sme sli s manzelom do nemocnice. Porod trval 9 hodin,som prvorodicka... Tiez som bola slabo otvorena,najhorsie bolo to tlacenie ku koncu,lebo maly sa rodil s hlavkou a ruckou spolu,takze ma nastrihli a sestricka mi musela zatlacit na brucho 😒 Podarilo sa, sme s chlapcekom ok, akurat mam popraskane zilky v oku,lebo som tlacila do hlavy sem tam a teraz vyzeram jak angorsky kralik 😒 Ale,ze sa to ma vstrebat... Prajem vsetkym mamkam vela stastia a nech sa neboja ta bolest stoji za to 🙂

medvide1
5. srp 2010

@luciebx Teda jen reaguji na tvuj porod muselo to být krásné takto rodit a to jsi druhý den šla dom jo???To takhle brzy pouštěji?

simcab
5. srp 2010

@medvide1 v anglicku púšťajú maminky s bábätkami hneď na druhý deň, pokiaľ je všetko v poriadku.

luciebx
5. srp 2010

jj hned druhy den rano.. a kdybych chtela tak bych mohla jit hned po porodu.. kdyz tu rodis uz podruhe tak jdes domu hned.. .ja se citila fajn klidne bych domu sla ale rikam si . . klidne zustanu vsak co..

xenie07
24. srp 2010

ahoj, čtu si vaše příběhy a rozhodla jsem se vás zeptat na radu..Mám trochu zvláštní problém a nevím co s ním: a sice šíleně se bojím porodu. Vím, že to zní divně a tuším, že se asi bojí každá, ale já jsem přímo hysterická. manžel mě uklidňuje, ale mě se při zmínce na porod dělá špatně, brečím, poslední dobou mám i noční můry. Minulý týden jsem se dokonce i úplně rozložila u doktora, odmítala jsem vylézt na kozu že nechci a že se stydím. Asi vypadám jako hysterka, ale já to nedokážu ovládnout...doktor byl trochu nepříjemný a já celou dobu brečela a musela mě držet sestra (nic se mi nedělo, jakoby jsem dostala hysterický záchvat). Pak jsem se nemohla uklidnit, cestou domů málem nabourala, doma vysilující pláč a hysterie..

Občas - jako např teď - si uvědomuju, že se chovám jako blázen, ale když jsme v té situaci, nedokážu se ovládnout..

Vůbec nevím, co mám dělat...smím v těhotenství nějaké léky? a jak to bude v porodnici? co když dostanu hysterák tam? nejde rodit císařem, když se tak bojím? Neslyšel jste někdo o něčem podobném?

helulela
24. srp 2010

@xenie07 já se taky bála, ale tak nějak normálně, když to pak začalo, ani jsem na nějaký strach nepomyslela a všechno proběhlo krásně. Tohle, co popisuješ, mi už přijde dost. To je určitě minimálně na konzultace s psychologem nebo psychiatrem. Řekni o svém strachu gynekologovi, jestli se s ním o tom dá mluvit, když píšeš, že byl nepříjemný... nebo PL, ať tě k někomu pošlou, případně si někoho najdi sama. Nenechávej to na poslední chvíli a začni to řešit, uvidíš, že se ti uleví a všechno zvládneš! Držím palce

helulela
24. srp 2010

@xenie07 Ještě dodám, že osobně jsem se s tím nesetkala, ale něco jsem o tom četla, takže v tom rozhodně nejsi sama a potká to i jiné holky. Kdyby byly potřeba léky, nějaké možné v těhotenství se určitě najdou a v krajním případě je takový strach z porodu i indikace k císařskému řezu.

kuchy
24. srp 2010

@xenie07 : ahoj, 🙂 můj první porod jsem tu kdesi popisovala, na druhý se brzy chystám a ani ted se vůbec nebojím, naopak , těším se, jen už abych to měla za sebou. 😉Klidně hned.

Nemáš panickou poruchu?, někde jsem tady tu diskuzi četla, holky se tam taky děsně bojí.Rozhodně to řeš , spousta mamin se bojí, ale normálně 🙂 děs z porodu by to celé jen zhoršoval. Vyrovnaná mamča rodí mnohem líp 😎
A CS z takové indikace určitě je, ale teda mě děsí víc bezdůvodně řezat břicho bez jiného vážnějšího důvodu, strach se dá nějak překonat.

xenie07
24. srp 2010

Ahoj helulelo a kuchy, děkuju moc za povzbuzení..myslíte, že mám zajít za nějakým doktorem? a psycholog nebo psychiatr? já si připadám jako blázen, nikdy jsem neslyšela, že by se někdo takhle choval - dokonce odmítám sex, takže manžel, ačkoli to jakoby chápe, začíná být trochu nevrlý..mě by sex lákal, ale je mi tak špatně strachy, že nesnesu, aby se mě někdo dole dotkl..a přitom jsme vždycky byla "normální", chápete? jako žádná hysterka, žádná stydlivka..když mi kamarádky před pár lety povídaly o svých porodech, tak mi to přišlo v pohodě..teďka jsem jako někdo jiný..

No mě děsí CS taky..prý se potom špatně člověk hojí a stará o miminko..a navíc se bojím, že by si mě manžel nevážil, že jsem zbabělá ☹

já netrpím panickou poruchou, spíše mírnou depresí,ale to v mládí (resp. větším mládí, teď je mi 30, léčila jsem se ve 23), už dlouho jsem bez příznaků a nemám žádné léky, ani k nikomu už dlouho nechodím..

helulela
24. srp 2010

@xenie07 Za doktorem jdi určitě, co zavolat tomu, u kterého ses léčila dřív? A neboj, normální určitě jsi, jen v tom těhotenství a potom s náma hormony dělají věci 😉 Manžel bude určitě rád, že to řešíš.

hancazivocich
24. srp 2010

@xenie07
ahoj, já myslím, že nejlepší by bylo s tím něco udělat. Nevím, v kolikátém jsi týdnu - to podle mě asi taky hraje roli. V prvních týdnech je každá vysmátá, ke konci už přece jen trochu strach z porodu je. U mě byl - ale ani tak ne z porodu (i když jsem se bála - jak to zvládnu, jestli nejsem velký srab - ty bolesti a tak)... Nakonec sice byly nějaké komplikace, ale dopadlo to dobře. Někam si zajdi, protože strach a přehnaná úzkost porod zhoršuje - brzdí....
Já si vždycky říkala, že to zvládly miliony, že v Africe porodí, čapne dítko a jde dál 😅 😅
Hlavně se zkus zamyslet, co ti vlastně nejvíc vadí.. Strach z porodu? Bolesti? Změna vlastního těla? Jako to vnímají druzí? Stydlivost?
Jinak jestli chceš - je tu téma a nick na porodní asistenktu (babičku), tak se zkus zeptat i přímo jí. Ale ten přehnaný strach bych asi řešila.. Je fakt, že ke konci pracují i hormony, kolem je plno témat a filmů na téma porod (kde je to prostě přehnaný - kdo rodil a kouká na to, tak se tomu jen usmívá)

xenie07
24. srp 2010

@hancazivocich dekuju strasne moc! premyslim o tom strachu..a asi napisu te porodni asistentce a zkusim zavolat do toho centra, co jsem driv chodila. pripadam si trapne..vsichni resi kocarky a noci probrecim..

hancazivocich
24. srp 2010

@xenie07 - je možný, že vlivem hormonů se ti deprese zase spouští - a je lepší to řešit hned, než v šestinedělí hupsnout s prckem pod vlak 😔 😔
Nick ti můžu poslat

hancazivocich
24. srp 2010

tady máš vlákno : https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/poradna-... - snad ti to pomůže - když zadáš dotaz, dostaneš odpo brzy, přes IP to trošku trvá

helulela
24. srp 2010

@xenie07 dobrý, pusť se do toho hned teď. A nedělej si hlavu z toho, že se necítíš tak, jak si myslíš, že se od tebe očekává. Soustřeď se na sebe a mimčo a hledej pro vás oba tu nejlepší cestu.

xenie07
24. srp 2010

holky, strašně moc děkuju! za radu a za vlákno, půjdu jí napsat!

Máte možná pravdu...třeba mi hormony něco rozjíždí...mě je dobře, jak jseme se vám svěřila, šíleně jsem se styděla..jste hodný..nejhorší je to pomyšlení, že jsem v tom strachu a na to sama.

helulela
24. srp 2010

@xenie07 a co takhle říct to i manželovi? Třeba vůbec neví, co se s tebou děje...bylo by to pro tebe jednodušší, než hrát doma statečnou, a určitě tě podpoří

monja
17. zář 2010

Ahoj holky!!
tak i ja pridavam popis porodu pred peti mesici.....podotykam, ze jsem to psala hned po nem a dnes uz to vsechno nevidim tak cerne🙂)) a dokonce bych si jeste i poridila pro Lukase sourozence🙂

18.4. - 2:44hod. rano na praskla plodova voda v posteli - spali jsme presne 3hodiny byla jsem kupodivu celkem v klidu,kontrakce samozrejme zadne. manzel zavolal sanitku, nebot nam ve spitale kladli na srdce, ze praskla plodovka=odvoz sanitou.
do spitalu jsme dorazili 3:45hod. a slo se na prijem. tam mi tekla plodovka proudem, mela jsem pocit,ze je ji desne moc.porodni asistentka me pripojila na monitor, dostala jsem hned kanylu do zily a otevrena jsem byla na mozna 1cm.takze zadne ruzove vyhlidky....5:30hod.jsem dostala pridelen porodni pokoj, kde jsme stravili cely nas porod.musela jsem lezet, protoze voda porad tekla a tekla - pry se dokonce behem porodu tvori nova voda - to jsem nevedela..a nic se nedelo..kontrakce zacaly pomalu nepravidelne dochazet,ale daly se vydrzet.kolem 10hod na me koukl doktor a bohuzel nic nevykoukal, stav nezmenen, voda tece dal.....musim rict, ze kazda kontrola stavu del. hrdla se pro me rovnala horor - mela jsem pocit, ze mi vzdycky doktor nebo asistentka strka ruku az do zaludku...fuj - hnus.....
teprve o pul druhe odpoledne konecne voda prestala tyct a ja mohla vyrazit na "prochazku".v tu chvili zacaly kontrakce okamzite po 3 minutach a uz byly teda trochu drsnejsi. a tak jsme s manzou chodili po oddeleni sem tam, ja mezitim vydychavala - celkem to slo..predstavovala jsem si, jak to pekne postupuje a treba uz k veceru budeme mit malyho u nas - hahaha -CHYBA!! kolem 18hod. dalsi kontrola - stav naprosto nezmenen, nic se nepohlo a ja jsem se rozbrecela jako mala holka - ze ty hodiny byly k nicemu....
asistentka navrhuje homeopaticky cipek a teplou vanu, klistyr se taky konal - ale to neni zadna tragedie.kolem 22hod. dalsi kontrole a opet - NIC! NIC! - pro me katastrofa, stav zoufalstvi...doktor navrhl dve moznosti - ze pujdu na oddeleni spat a rano tomu pomuzeme a nebo ze mi daji oxytocin hned + epidural, kterej uz jsem po te dobe i chtela...samozrejme jsem nechtela jit spat, chtela jsem pokracovat dal - spanek by se stejne nekonal - to je jasna vec. OK. takze epidural - to teda taky nebyl zadnej med - dostala jsem dve injekce na umrtveni,ale stejne jsem tu jehlu citila, jak se mi vryva do zad - hnusnej pocit a navic do toho pekna kontrakce - takze zuzo - opet jsem brecela jako mala.....
a pak slavny oxytocin do zily a jelo se dal..mela jsem pocit,ze epidural vubec nezabral, protoze bolesti byly porad pekne hnusny - mozna to ale bylo tim oxytocinem a ty bolesti predtim jeste nebyly ty prave...nevim..nekolikrat jsem se ptala,jestli ten epidural vubec funguje,ale doktorka byla 100%presvedcena, ze mi ho pichla dobre...takze z me strany kazdopadne zklamani a navic jsem od teto chvile zase nemohla chodit...nicmene nalez se po 2hodinach pohl, byla jsem 4-5cm- huraaaaaa
potom tomu pan doktor jeste "pomohl" rukou,takze lahoda...jsem myslela, ze ho zabiju -byla jsem uz dost hystericka.
kolem 3hodiny rano jsme konecne dosahli 10cm a slo se rodit...nejdrive jsem klecela u postele na zemi, manzel na druhe strane a "uzivali" jsme si posledni fazi porodu...to byl fakt mazec -neco takovyho jsem v zivote nezazila...hroznej pocit - jako by mi to mimco mela vylezt zadkem - s prominutim....
pak jsem se otocila, manza si sedl na postel a drzel me v podpazi - ja jsem byla v drepu...a takhle jsme asi po 5 kontrakcich porodili Lukase - asistentka mi nechala sahnout na hlavicku, kdyz byl jeste vevnitr a pak uz manza kricel - Milacku, ja uz ho vidim!!! to jsem tlacila jako silena, protoze jsem se tesila na ulevu....ta se nastesti za par minut konala) a bylo hotovo - ve 4:54hod. 19.4. - presne na vypocteny termin...
pak jsem si vylezla na postel a zkusili jsme Lukase prilozit na prso - coz se mu perfektne povedlo a sal jako malej "vysavac",jsem necekala, ze hned tak silne bude sat....volali jsme rodicum atd., klasika....slzy se nejak zatim drzely,bylo toho na me trochu moc...
bohuzel jeste nebylo vsemu konec - po skoro hodine cekani na placentu mi opet stejny pan doktor poskakal bricho- normalne jsem se s nim skoro poprala, aby uz me nechal na pokoji,ale placenta bohuzel nevysla a tak jsme museli na sal.
chteli mi to delat jen s epiduralem,nacez jsem si razne vyzadala narkozu, ze uz proste nemam na to jeste na sale koukat, jak mi delaj "dole" buhvi co...narkozu jsem dostala a byl klid..za 30min bylo vyrizeno a jednu vyhodu to melo - zasili mi i zraneni - hlavne vnitrni - venku jsem "beze skod"
po navratu na porodni sal jsem uz pak mela malyho vedle sebe a brecela jsem..najednou jsem videla vsechno zelene a hucelo mi desne v usich - rikam asistentce,ze je mi nejak divne, a pak uz si nic nepamatuju.vzbudila jsem se za hodinu s milionem kapacek v rukach - doktor mi rikal,ze mi klesl tlak na 50/30, ze jsem byla uplne "pruhledna".ale to se rychle stabilizovalo a pak uz mi bylo lip. Lukas byl uz na detskem oddeleni.
za par hodin me pak prelozili na oddeleni - kdyz jsem se potom k veceru videla v zrcadle, malem jsem se lekla...zelena, kruhy pod ocima az k usim no, vypadala jsem desne...ale to asi kazdej.nastesti jsem oci mela zavreny, takze zilky nepopraskaly..
nakonec musim jeste rict -
1.diky moc manzelovi, celou dobu vydrzel u me, podporoval me uzasne a jsem mu za to desne vdecna - bez nej by to bylo
tezky.sam byl z toho taky pekne vyvalenej, takovou "akci" opravdu necekal.....
2. NIKDY VICE! fakt mi to stacilo, nechci uz o porodech slyset - jeste ted, kdyz vidim nejakou tehulku, tak se mi chce brecet...
3.pobyt v nemocnici byl v pohode, clovek si tam ale moc neodpocne..porad nejakej doktor,sestry, atd atd a milion navstev...
4.porodni asistentky obdivuju - ja bych takovej job delat nemohla - byly super!! doktor byl trochu brutalni macho
Tot moje zazitky, jak rikam, mozna dramatizuju,ale pro me to bylo silny kafe.Jasny,ze jsem necekala prochazku ruzovym sadem,ale tohle predcilo naprosto vsechna moje ocekavani....
p.s. Lukas je nas milacek a za tu "drinu" to stalo. bohuzel ale zustane jedinackem.

jasekd
17. zář 2010

@monja Ahoj, no tohle neni zrovna reklama na porod, jeste ze clovek celkem zapomene, vid? Musi, ja cekam druhe hodne brzo po prvnim a rodit se mi taky nechce, ale co uz 😝 Mam dotaz, proc by se nemohlo chodit? Mne odtekla voda castecne doma, dalsi cast na prijmu a pak ji jeste PA praskla poradne, protoze porod nepostupoval (to byl asi muj nejhorsi zazitek z porodu, dite vysoko, ja uzka, ze se tam vubec nemohla dostat), pak uz to valilo jako reka a kontra se teda o hodne zhorsily, a celou tu dobu jsem se mohla hejbat, jak jsem chtela, byla jsem ve sprse na balonu, ta voda s krvi tekly po nem, no chutovka 😝 Nikdo mi nerikal, ze musim lezet... A taky mi prislo, ze ty vody je strasne moc, a to na prijmu, jak jsem lezla na kreslo, tak to luplo a teklo hodne, tak ja myslela, ze je vsechna pryc a ani nahodou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru