Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

dvojka
4. dub 2008

Teda Xsuzzi - tvůj popis porodu jsem si dokázala do nejmenších podrobností představit..-Jsi borec 😉 🙂 😉

kapka
4. dub 2008

xsuzzi mooc hezky popsané 😵 😵 ať Petříček roste 😵 dívala sem se do alba a je zlatý....

xsuzzi
4. dub 2008

holky děkujuuu 😵
Evíšku jj kvůli Tobě jsem čekala až bude hodina po půlnoci,tudíž 27 😅 😅

evcafrank
4. dub 2008

tos nemusela 😀 😀 😀 , ale dík, že takhle pěkně plníš všechna moje přání 😀 😀 😀

xsuzzi
4. dub 2008

😀

atreides
4. dub 2008

suzínku super popis a už se těším co my 😅 Péťulka vlasatej je kouzelnej 😵

xsuzzi
4. dub 2008

taky se na Vás moc těšííííííímmmmm 😀 😵 😵 😵
a děkujeme 😵

kocicatko
4. dub 2008

Suzzinko, krásnej popis porodu - sice jsi nemohla být vysmátá celou dobu, ale za ty nepříjemný 3 hoďky to určo stálo, co? 😉 😉 😉

kalous
4. dub 2008

já se taky těši nebylo to špatne až to šiti a přistup dochtoru

jana1979
4. dub 2008

Xsuzzi, krasne jsi nam to popsala, fakt nadhera, uz se skoro na to tesim 🙂 Hlavne at jste zdravi a at Petulka roste. Musi to byt stastne miminko, kdyz ma tak fajn rodice....

andy80
4. dub 2008

Suzzí, parádně popsanej popis porodu 🙂 A Peťuláček je nejhezčí miminko dubňátko

dvojka
4. dub 2008

xsuzzi se v píše do paměti nám všem..... 😀 Porod popsaný hezky od podlahy,přirozenost sama,by tě měli tady na koníku ocenit-minimálně zlatou medajlí 🙂

dituu
4. dub 2008

xsuzzi, opravdu moc pěkný popis porodu. Skvěle jsi to zvládla 😉 , jsi statečná holčina 🙂 . Já sama se na porod taky těším a takovéto příběhy mi jen dodávají odvahy. Ještě něco - 27.3. je taky skvělý den - to mám svátek 😀 😀 😀

petruna
5. dub 2008

xsuzzi : taky si myslím, že na celém porodu byly nejhorší ty tlaky na konečník, když se ještě nesmí tlačit. Akorát já to měla o dost kratší, takže pro mě bylo utrpení jen 20 min. a šití jsem teda dost cejtila, asi jak jsem z porodu nebyla až tak unavená.
Kdyby nebyly ty kontrakce s pocitem na tlačení se zákazem tlačit, tak bych porod označila za naprostou brnkačku 😀 , teda i tlačení pro mě bylo dost náročný, ale myslím, že to bylo hlavně tím, že náš klučík měl přes 4 kila.

xsuzzi
5. dub 2008

holky mc děkuju všem,jste zlatý 😀 😵
Petru:přesně nebýt těch tlaků na konečník a nemoct tlačit,tak prohlásím,že je porod v pohodě 🙂

katwind
5. dub 2008

Zuzi 😵 Po prvním rozhovoru s Tebou po porodu jsem si říkala, že já asi děti adoptuju 😀 Protože jsem věděla, že jsi se na porod těšila, že jsi byla pozitivně naladěna a že jsi statečná, žádná cejťa...a stejně si řekla jako většina, že další už né. Takže když jsi mi po týdnu řekla, že ano, ulevilo se mi🙂 navíc když vidím, jak je malej peťulka krásnej a velkej Peťulka pyšnej...tak do toho těhotenství zkusím skočit teda taky 😀 😎 Díky za báječný popis 😉

girl.misel
5. dub 2008

je to sice už přes rok co jsem rodila ale pamatuji si to jako včera a zatím nebyl nějak čas nap tak píši až teď.

těhotenství sem měla ukázkové,bez problému,komplikací atd(kromě prvních 3 měsíců,co jsem zvracela)
termín sem měla 26.3.2007. 24 večer jsem šla v klidu spát. asi tak v pů 1 sem se vzbudila a běžela na záchod,a tak běhala asi 4x,měla jsem průjem a už sem myslela že ve mě snad už nic neni. a pak šla v klidu spát. v půl6 začaly kontrakce,ale řikala jsem si že je to v klidu,že mám asi jen poslíčky 🙂. celé těhotenství sem je neměla ani mi netvrdlo břicho. přišlo mi že jsou docela často tak sem začala měřit čas,byly po 3min.v tu chcíly mi došlo že budu asi rodit.bylo to v poho šlo to rozdíchat.ale musela sem sedět,jakmile sem si lehla tak to byl děs.takhle jsem vydržela do půl7 a pak šla vzbudit rodiče že už asi jedeme,ty byly v mžiku na nohách a pak se samozřejmě čekalo na mě,oblíkání mi dalo docela zabrat a kolem 7 h se vyráželo.nakonec jsme zajely na pohotovost jestli mě vezmou sanitkou že mám kontrakce po 3 min,tak aby to bylo rychlejší .... takže jsme vyrazily a v porodnici byly za 15 min. bylo něco kolem 8 h asi,nějak sem ztratila pojem o čase když jsme vyplnily papíry a šly na vyšetřovnu kde mi natočily monitor,samozřejmě mi při něm položily což byla hrůza,ta jsem sestru poprosila zda bych mohla na židly.tak sem se přesunula a krotila se na židly.pak přišel doktor a že se na mě koukne.a že to asi jen tak nebude.tak mě vyšetřil a povídá že se nediví že se tak kroutim když jsem otevřená na 8 cm.tak klystír,který jsem samozřejmě nepotřebovala,když jsem se vyprázdnila doma,pak do sprchy a šly jsme na por sál.měla sem už tlaky na tlačení ale vydržela sem to.ale ještě mi nepraskla plodovka,tak že mi prasknou.sotva sem lezla na křeslo tak mi praskla sama.tak už jsem zůstala ležet a pa mě chodila kontrolovat.pak přišla a povídá druhé pa honem už vidím hlavičku a vše pak šlo rychle.přiběhla druhá já 1 zatlačila a malá byla venku a to bylo 9.55.poté jí hned odnesly na měření a já porodila placentu.ani sem nevěděla že mi nastřihly tak mi čekalo šití.dostala jsem injekce a ani o šití nevěděla.potom mi malou přineslu ukázat a odnesly ji na nov. a když mi řekly váhu myslela jsem že blbě slyšim. vážila 4050g a 51cm. 2 h sem ještě musela ležet ale bylo to děsný,nebavilo mě to. potom už sem konečně mohla na pokoj.sestry se divily jak sem čilá na to že sem po porodu .na lehátko i na postel sem si došla sama.nic mi nebolelo. to až od druhého dne kdy přicházelo šití k sobě ale dalo se to vydržet.rodila jsem v plzni v mulačovce a mohu všem jen a jen doporučit.skvělý přístup personálu atd......... dnes je té mojí lumpici přes rok má 13950g a 85cm a dělá mi jen radost.takže jsem měla velice rychlý a troufám si říct bezbolestný porod....všem bych ho takový přála 😉 😉 🙂 🙂

danca27
5. dub 2008

girl misel závidím ti ten rychlý porod teda takhle bych si to představovala!!🙂Tak hodně zdravíčka tobě i princezně🙂 😉 😉

girl.misel
5. dub 2008

dančo vše se dá zvládnout.když člověk čeká 1 mimčo tak je to nejlepší.neví do čeho jde,jaký to bude atd.ale myslím že i mamči který měly špatnej porod na to hned zapomenou.mimískové jim to vynahradí. tak držím palečky ať to máš taky rychle za sebou a pak určiitě nap svůj zážitek 😉

lenkabu
6. dub 2008

Já bch označila porod za brnkačku kdyby nebylo šití 🙂 A do druhého bych šla hned po porodu 😀

krista
7. dub 2008

Girl.misel to je fakt paráda 🙂 Kdyby mi někdo řekl, že takhle budu rodit, tak jdu do toho taky znova 😀
Mě teda šití štípalo, ale bylo to to nejmenší na celým porodu - pro mě nejhorší byly dlouhý křížový bolesti 😉

paolin
7. dub 2008

holky, vy rodite jedna basen 😀 cist vase prispevky je bezva psychicky balzam 😀

kristi
7. dub 2008

girl.misel to jsme to mely tak nejak nastejno, za 3 hodky komplet, co? tak opozdene gratuluju k ukazkovemu porodu a cumim,jak je Naty velka 😲 😲 😲

girl.misel
7. dub 2008

KRISTI bylo fajkt rychlý ani sem to nečekala že to bude tak rychlý a bez problémů. malá je macík,ale snad to vyběhá.i když běhá už od 9 měsíce a stále přibývá 😒

KRISTA já křížový vůbec neměla,bolesi mi přišly jak brnkačka,pokud mi teda nepoložily na záda,to byl děs

pomfrita
7. dub 2008

Tak jsem se konečně dokopala k popisu svého porodu 😉 - už jsem ho ve zkratce popisovala na jiném fóru, tak to jen zkopčím a trochu doplním (protože teď už mám na to úplně jiný názor 😀 )
Vdaná jsem 2 roky,ale s Fandou se známe 9let, než jsme se začli pokoušet o mimi, pořídili jsme si na zkoušku psa (máme 1.5 roku starého výmarského ohaře Raula) 🙂 Když jsem zjistila, že psa zvládám, začla jsem naléhat na Fandu, že bych chtěla mimi a on, že ne, že si budem ještě užívat a kdesi cosi……bylo mu 29 a mě 24let –čili ideální čas, ne? 😵 No a tak jsem prostě vysadila prášky 😀 a oznámila to Fandoj. Zpočátku se snažit dávat si pozor, ale někdy mu to nevyšlo – a když to nevyšlo, tak jsem si udělala tu stojku, tu svíčku nebo i jiné fajnové cviky jako nohy za hlavu 😵 a tak a hlavně jsem se nešla vykoupat, aby spermoni, měli čas docválat do cíle 😀 )…no a po dvou měsících jsem byla v tom. Fanda čubrněl, nečekal to tak rychle, ale měl radost - prý, že je to jasný, když má tak kvalitní spermoně 😀
Těhotenství bylo suprový, ani jednou jsem neblila (akorát, když jsem se přežrala 😝 - což se mi stávalo docela často a tak jsem na konci 9. měsíce byla 25kg v plusu – z 55kg na 80kg – fakt slonice), nic mě nebolelo, akorát zpočátku trochu záda, kvůli zakloněný děloze 🙄
Ve 12. týdnu byl malý problém, protože mi naměřili vysoké NT – 2,6mm!, tak mě honili po spešl ultrazvukách, genetikách…atd. Amnio jsem nakonec odmítla, protože jinak bylo vše OK (triple i UV) Pak byl dlouho klid, až ve 37.týdnu první poslíčci (byly jen jeden večer) a za 6 dnů po nich už opravdový kontrakce a porod - ve 38. týdnu(malý Fanoušek-3300g/51cm).
Tak – to byl jen takový úvod a teď vkládám zkopčenou verzi – psala jsem to asi 6 dnů po porodu, tak to neberte moc vážně 😉
A co se týče porodu? No, celkem to ušlo. Myslím si, že takový porod by bral každý všemi deseti...no ale já jsem hrozná srababa, takže mně to přišlo děsný, čili už další mimi neplánuji 🤐 (snad mě to časem přejde) 😉
Takže: 21. 9. ve tři ráno začaly bolesti břicha, ale jelikož jsem dostala průjem, tak jsem myslela, že je to z toho, ale ouvej - byly to pravidelné bolesti a hnedle po šesti minutách - v 5 ráno jsme jeli do porodky, kde mě šoupli na monitor (upozorňuji, že to byl první monitor za celé mé těhotenství !!!-moje gyndoška prostě nepovažovala za nutný mi ho udělat dřív) a vyšetřili - zjistili, že jsem na 2 prsty těsně a dali mi vybrat, jestli si tam chci poležet nebo jet ještě domů a přijít v 10 - samozřejmě jsem jela radši domů a tam už byly bolesti čím dál hnusnější, to jsem vám psala o ty rady na dýchání...apod. Po deváté jsme vyrazili zas do porodky, tam jsem musela čekat, než se uvolní monitor až do 10:15 - myslela jsem, že už fakt zdechnu nebo co...no a když mě konečně vzali, zjistili, že jsem už na sedm prstů a jdu rovnou na sál, že mi monitor natočí tam. Chtěla jsem klistýr, ale prý už ho nestihnem…oholená jsem naštěstí byla. Na sále mi dali kapačku (měla jsem toho streptokoka) a natočili monitor - holky, bylo to fakt hnusný, ležet při kontrakcích na zádech...fuj. Ani mi nenabídli, vanu, míč nebo změnu polohy a mě to v tom fofru vůbec nenapadlo (ale bylo to kvůli tomu, že malý měl 2x šňůru těsně kolem krku a nelíbili se jim ozvy)… Tak jsem to tam nějak rozdejchávala, furt jsem nutila manžu, aby při každé kontrakci zvonil na sestru, že už to nevydržím 😨 . Nakonec jsem byla na devět prstů a píchli vodu (to vůbec nebolelo-ani jsem neviděla ten hrůznej nástroj-hák, kterým to dělají-naštěstí), no pak ty kontrakce byly fakt nesnesitelný, furt jsme na ně zvonili, že už chci rodit, ale doktor říkal, že je tam ještě zbytek lemu a že jsem furt na devět prstů a že musím vydržet ještě 5 kontrakcí a pak zazvonit - příšerný 😲 . Pak teda všichni konečně přišli a já řvala, že už chci tlačit a doktor, že teda můžu a ukázal mi jak (já to totiž nevěděla 😔 ). Dr. mě dole trochu roztáhnul – to bolelo jak hrom. Pak mě strčili na bok, že se mimi musí dorotovat a bude to rychlejší. Potom chtěli, abych si držela nohy pod koleny a tlačila, ale já neměla žádnou sílu, tak mi ty nohy nakonec drželi oni, každý z jedné strany. První čtyři zatlačení nic (no, akorát jsem se jim tam pokákla 😀 ), při pátém jsem cítila, že se mi "dole" otvírá obrovský kráter 😲 , najednou průvan a vylezla hlavička, tak jsem zatlačila ještě jednou a myslela, že už to je, ale nebylo, takže jsem musela ještě 2x, ani nevím, co tam ještě lezlo dalšího... Celou dobu jsem měla zavřené oči a jelikož mi dost klesnul tlak, museli mi dávat kyslík - byla jsem docela mimo, prsty úplně v křeči, manža říkal, že jsem je měla vytrčený, jak mentál 😀 . Jo, abych nezapomněla, tak mě při kontrakci fikli hráz - to skoro nebolelo. No, tak když jsem teda malýho vyprdla, dali mi ho na sekundu na bříško a pak odnesli a manža ho šel fotit. Mně zatím šili, teda spíš zkoušeli šít, protože jsem u toho dělala hrozný drie. Sice mi to opíchali, ale ty vnitřní stehy bolely jak hrom, ty vnější už ušly, ale šil mě docela dlouho, protože já mu furt cukala. No, nakonec mě teda zašil. Pak přivezli malýho a nechali nás s manžou hoďku o samotě, takže jsem žhavila mobila volala všem příbuzným, jelikož už mi bylo suprově (hráz totiž ještě nepřišla k sobě). Ještě jsem zapomněla, že manža málem nestihl porod, ptž když mě v těch deset přivezl, myslel, že to bude ještě trvat a šel do sámošky a venčit psa 😀 , sestry ho všude naháněli a on nikde, nakonec jsem mu musela zavolat přímo ze sálu mobilem 🙄 a on to teda stihnul. Ale zapomněl v autě tašku a my neměli foťák, tudíž fotil na mobil 😠 .
Ale to jsem odbočila..takže na sále-po pomazlení s malým, přišla sestra a zkoušeli jsme kojit, moc mi to nešlo,pak mi dali oběd a šla jsem se vysprchnout (netekla teplá voda, tak jsem se na to vyprdla). Na vedleším sále zrovna někdo rodil (prý už 15 hodin)-hrůza (nakonec to byla moje spolubydlící na pokoji - prý byla několik hodin na deset prstů, ale nemohla mimčo vytlačit). Pak mě převezli na pokoj. Hráz začala pomalu přicházet k sobě - bála jsem se čůrat, o tom, že bych šla nedej bože na velkou, se mi zdály hrůzostrašné sny. Ještě dnes se nemůžu posadit a když si představím, že po šestinedělí půjdu na gyndu, kde mě budou vnitřně vyšetřovat, tak mi tečou slzy. Ale doufám, že to rozeženu nějakýma mastičkama (nakoupila jsem jich asi 8 😕 ). Dnes už je to sice trochu lepší, ale pořád to dost bolí....
V porodnici jsem byla 3 dny (v pátek po poledni jsem rodila a v pondělí po poledni jsem šla domů). Teď už jsme tedy doma a začal kolotoč 🙂 . Kojíme pouze s kloboučkem, ale jinak žádný problém. Máme krásné, zdravé miminko a s manželem nás to strašně moc sblížilo. Právě zažívám nejkrásnější chvíle svého života, jsem hrozně šťastná. Holky, přeju Vám všem, co nejlehčí porod a hlavně zdravé dětičky.
Tahle jsem psala asi týden po porodu, dnes (2,5měsíce po porodu) už to vidím trochu jinak 😉 . Porod vůbec nebyl špatný, kdybych ještě někdy rodila, chci, aby to bylo stejné – rychlé 😉 . A co se kojení týče, kloboučky jsem měsíc po měsíci odhodila a kojíme bez a už mě to vůbec nebolí – naopak, teď je kojení naše nejoblíbenější činnost 🙂 . Hráz už mě taky nebolí, i když sex ještě veškerý žádný a na gyndě jsem také ještě nebyla 😔 .

A tohle píšu 6,5 měsíce po porodu – na gyndě už jsem samozřejmě byla – bylo to v pohodě, sex už taky proběhl – taky v pohodě, jen ten vstup jde trochu ztuha 😀 . Na porod vzpomínám ráda, klidně bych rodila 10x do roka, sice to bolí, ale je to pro dobrou věc 😀 - narodí se miminko a ne jako když jdete na operaci slepáka – to bolí taky, ale nic z toho není, vlastně vám ho ještě vezmou 😝 .
Takže porod byl super rychlovka, jen to těhotenství se táhlo….no a zato teď to letí jako blázen, nestíhám si to ani užívat 😅

pomfrita
7. dub 2008

ježíš, to je dlouhý....pardon 🤐

naty
7. dub 2008

pomfrita: prej průvan... 😀 😀 ... moc gratuluju k mimískovi!! Super popis... 😀

luckahr
7. dub 2008

pomfrita, super 😀

lu777
7. dub 2008

😀 😀 😀 to je fakt supr popis.. taky jsem si říkala, jak bych ten porod popsala jinak předtím a teď 😅
tehdy mi to připadala nesnesitelná hrůza ty poslední dvě hoďky.. ale při obrovských potížích s kojením jsem nakonec prohlásila, že radši klidně pojedu znova rodit než tohle mučení 🤐 😅

porodům zdar! jsme holky šikovný 😉 😀

noangel
8. dub 2008

lu777: souhlas rodit budu klidne kazdej tyden ale zacatky kojeni sou hrozny, takze holky co to mate pred sebou, porodu se nebojte to pravy peklo prijde az potom 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru