Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

atreides
14. dub 2008

🙂 z tvého popisu cítím naprostou harmonii 😵

slunicko2
14. dub 2008

Verco, jeste jednou Vam hrozne gratulujeme! Jsem moc rada, ze Ti porod doma vysel presne podle planu! Byla jsi moc statecna, a Martin to cele zvladnul na jednicku! Taky jsem rada, ze uz i v CR se do toho tehulky pousteji casteji 😵 Skoda, ze nam prirozeny porod nevysel 😒
Nafotila jsi si to? 😉

klara28
14. dub 2008

caute baby kazda jedna viem ktora uz rodila ze kazdy porod je ini a pre kazdu nezabudnutelnim zazitkom na cely zivoivot .Aj tak najkrajsie je na tom je to malinke nic netusiace mimco ktore vam po tom ci uz dobrom a ci zlom porode ukaz a vtej chvili zabudnem na bolest aspon na hcvilu

mkwhalen
14. dub 2008

Kocicatko - Verco: Moc gratuluji ke krasnemu, zdravemu chlapeckovi. Odbivuji vas vsechny tri jak jste to zvladli na vybornou!!!

Pokud by ti nevadilo, ze se zeptam, -- v cem spocivala vase priprava na porod doma? Zminilas nacteni litertury, konzultaci se zdravotnim personalem, masaze hraze a cviceni s EPI mickem.

Byla tva gynekolozka vasi volbe porodu doma naklonena? Co na to rikalo tve okoli -- kamaradky, rodina?

Ja bych jednou rada rodila doma -- v prirozenem prostredi, bohuzel bych ale asi musela spis ja psychicky podporovat manzela (nesnasi pohled na krev) a navic diky skutecnosti, ze cela ma rodina se stava ze zdravotniku profesionalu, nikdo neni myslence porodu doma naklonen.

Jeste jednou moc moc gratuluji, jste vsichni tri jednicky!!! 😉

danca27
14. dub 2008

Koci tak ty už taky 🙂noooo ty se máš že už to máš za sebou tak ted at vám jde hezky kojení a at hezky přibíráte kilečka🙂..moc a moc gratuluju zvládla jsi to super a ta PA musela být asi taky dobrá viď?... 😉 😉

jahodka11
14. dub 2008

ja veru tiez blahozelam, aj ked som mala bezproblemovy porod, rodit doma by som sa neodvazila.....ani vo sne.... bala by som sa komplikacii....ale vy ste to zvladli perfektne 🙂

katwind
15. dub 2008

teda Kocic - musím říct, že hluboce smekám a závidím! Tu přirozenost, pohodu, to je až neuvěřitelné! Je vidět, že jsi byla připravená, odhodlaná a měla důvěru v sebe, děťátko i manžela. Úžasné!
Kdybych nebydlela tak hloupě daleko od nemocncie, asi bych o tom taky hodně přemýšlela, fakt gratuluju k tomu krásnému zážitku!

kocicatko
15. dub 2008

Holky, moc vám děkujeme za ohlasy... jste dobré, že jste to přečetly celé - já jsem se tedy trochu lekla po vložení toho příspěvku, tak se ještě jednou pardon za délku a díky!!!! 😉 🙂 😉

mkwhalen, napíšu Ti později do IP, ju 😉

dzej
15. dub 2008

ahoj holky, tak já se taky přidám. Termín jsem měla 31.3. ale žádný příznaky porodu se nekonaly. 1.4. jsem šla na monitor a domluvily jsme se s dr. že mi udělá hamiltona..prý pokud nepřijdu sama dřív, tak 3.4. nástup na vyvolání. No samo,že se nic nedělo, takže 3.4. jsme se ráno sbalili i s přítelem a jeli. Opět podle kontroly otevřená na 1prst, ale dr. mě utěšoval, že je to dobře připravené. Tak jsme se převlíkli a hurá na box.V 7.30 jsem dostala první tabletu - PA kterou jsem dostala byla taková odměřená, no řekla jsem si, že to teda bude něco..a taky že jo. Když mi tam rvala tu tabletu, tak jsem myslela, že umřu. Pak to začlo, kontrakce jsem zvládala ještě se smíchem, byly po 5min. Dali mi klistýr - v pohodě, hned jsem valila na záchod a to několikrát. Pak přišel dr a řekl, že se to možná nerozjede, že možná budem pokračovat další den, to byla hrozná zpráva. V 9.30 mi dali další tabletu, opět bolest šílená, ještě mě PA sprdla, že se mám uvolnit, aby to zavedla dostatečně hluboko. No po 10min to začlo...kontrakce po 2min, strašná bolest, sprcha nepomáhala, bylo mi zle od žaludku, podlamovaly se kolena. Přítel mě držel a sprchoval. Chtěla jsem epi...přišli mi ho píchnout až ve 12, to už jsem nadávala, kde jsou, že to nevydržím. Tak mě napíchli zrovna při kontrakci, a nesměla jsem se pohnout, tak to bylo taky úžasný 😖 no zvládla jsem to. Epi teda nic moc, jsem myslela, že nebudu nic cítit, ale cítila jsem bolesti, i když byly menší. No a pak najednou pocit na záchod a strašně jsem chtěla tlačit. Pak jsem slyšela skvělou větu - budeme tlačit- tak jsem zatlačila 3x po 3 a najednou mi hodili malou na břicho 😀 to byl skvělý zážitek. 13.05h. Akorát jsem byla strašně vyčerpaná. No pak mě šili, protože mi museli udělat docela velký nástřih, to teda bylo hodně nepříjemný. Takže tak. 😲

atreides
15. dub 2008

dzej: gratuluji k Sabince, sledovala jsem tě jak jsi chudáku přenášela a je mi líto, že PA byla tak nepříjemná, hlavně, že už jste pěkně spolu 🙂

paolin
15. dub 2008

dzej, tak to byl fofr, vid? 😵 Sabinka je fakt nadherna! 🙂

vikvik
15. dub 2008

kocicatko napsala jsi to nadherne a je skvele vedet, ze porod nemusi probehnout za pritomnosti natesenych doktoru na rezani, strihani, siti, podani oxytocinu, preventivnimu nastrihu a tlaceni na zadech ;)

xsuzzi
15. dub 2008

Verunko krásný porůdek jsi měla 😵 😵 😵
jsi holka statečná a Naše 😵 😵 😵 hezky se opatrujte s Valeriánkem a hodně zdravíčka přejeme s Péťuláčkem 😵

danca27
15. dub 2008

dzej tak konečně gratuluji k Sabince...Hlavně že jste to všichni tři zvládly, tak ted už jen radosti teda kromě nočního vstávání....☹.. kojení a přibírání na váze🙂 😉 😉

dituu
15. dub 2008

Kocicatko, to tedy bylo něco. Zase jsem u toho popisu bulela jako želva 😅 . Moc gratuluji!!!
dzej, také moc gratuluji ke krásné holčičce a rychlému porodu 😉

katka.m
15. dub 2008

Tak dievčatá, pridám vám aj ja ten svoj zážitok. Bolo to síce po druhý krát, ale aj ten prvý bol fajn. Bolesti som mala 2 dni dopredu, avšak CTG nič neukazovalo, takže ma poslali domov to rozchodiť 😀 Rozchádzala som tak poctivo, že po dvoch hoďkaách som bola späť. CTG ukázala slabú kontrakciu (mala som 10 min až do samotného prepichnutia vody), tak som mala čakať na príjem. Keď som sa konečne dostala na rad(bolo nás tam 5), tak som stepovala pri lekárovi, kt. vypisoval papiere. Potom prišiel môj pôrodník a ten ma pozrel. Len čo šáhol, tak povedal, nech sa páči ďalej a ukázal na pôrodnú sálu. O 3/4 na 13 prepichli vodu a o 13.30 sa malý narodil. V tom fofre mi ani nestihli odobrať pupočníkovú krva a urobiť klistír. Taktiež žiaden nástrih a bolesti vlastne tiež nič moc. Tak že ja som prežila 2 pôrody a po oboch som vyhlásila, že si prídem ešte pre dievčatko. PA sa smiali.

kocicatko
15. dub 2008

Holky, ještě jednou díky za vaše zprávičky 😉 😉 😉

Dzej, také jsem sledovala Tvůj příběh a jsem moc ráda, že už také chováš - zvládla jsi to statečně a upřímně Ti gratuluju k Sabince!!!

Katko, moc Ti gratuluju už ke druhému krásnému chlapečkovi a držím palce, ať se brzy zadaří i ta Tbou zmiňovaná holčička 😉 🙂 😉

leonunuska
15. dub 2008

Ahojte holky,

tak už i já můžu přidat svůj velký zážitek 🙂 Termín jsem měla 15.4., v pondělí 7.4. jsme byly na monitoru a nic, děloha v klidu, tak jsem si pořád myslela, že to dopadne tak, že budu určitě přenášet, protože mě netrápili žádní poslíčci ani jiné starůstky. V noci jsem ale pořádně nespala, protože jsem měla pořád pocit, že potřebuji na velkou 😒 , už jsem pořádně nevěděla co mám dělat, pořád jsem se snažila tlačit a nic, dokonce jsem se pokoušela udělat si po domácku klistýr a nic. Nechtělo se mi věřit, že by to bylo ono a tak manžel odjel v 5 ráno do práce s tím, že bude na telefonu. V 6 hodin jsem to nevydržela a začala si to pro jistotu měřit 😉 A ejhle ono to bylo cca po 5 minutách.
Manžel přijel cca v půl 8 a jeli jsme do 25 km vzdálené porodnice v K.V., pořád jsem si říkala, že to nemůže být ono a čekala jsem, že nás pošlou domů, takže jsem docela valila oči, když mi řekli ať si vezmu košili a civil odevzdám manželovi. Ztěží jsem zadržovala slzičky ☹
V půl 9 jsem si lehla na pokoj, kontrakce byly paráda s jemným prodýcháváním, problém nastal když mě napojili na monitor a musela jsem ležet na zádech, protože na boku se jim malá ztrácela. Byla to docela síla, převalovala jsem se tam jako tuleň, protože to na zádech nešlo ☹ , do toho vždy přišla sestřička a řekla, že musím chvilku vydržet, protože jinak mě nemůže odpojit 😖
v 11 hod. mi píchli vodu, paráda, ale radši jsem se nedívala, sestra říkala, že se krásně otvírám tak ať si klidně už zavolám tatínka 😉 , ještě, že přijel, protože masáž zad bylo to nejlepší co mi mohl poskytnout, protože sprcha moc nepomáhala. Kontrakce byly silnější, nepříjemné, ale pořád to bylo v pohodě ( čekala jsem to horší 😀 ), zlom nastal asi ve 12.20 kdy jsem začala pociťovat šílenou potřebu tlači a bylo to ulevující, přiběhla sestra a prý ať si lehnu, že mě vyšetří a ejhle cítila jsem jak šáhla malé na hlavičku 😝
Tak mě popohnali honem na kozu, to se to tedy utíká 😠 Překvapilo mě tlačení, pořád to nešlo, malá vykoukla až při 3 kontrakci, bohužel bez nástřihu se to neobešlo.
Když mi jí dali na břicho, bylo to to nejkrásnější co jsem zatím prožila. Tatínek pilně fotil, pak si jí doprovodil na ošetření, aby nám ji nevyměnili 😀 a potom mi jí hrdě přivezl dojat, že je to vysněná holčička.

Takže 8.4. 2008 ve 12.35 se nám narodila krásná a hlavně zdravá dceruška Sárinka týden před termínem. Přeju všem taky tak krásný a rychlý porod jako jsem měla já a hlavně zdravíčko miminkům a maminkám 😀

sandrika
16. dub 2008

lenouska gratulujem k Sárinke krásna slečna s krásnym menom prajem veľa zdravíčka

krista
16. dub 2008

Leonuska moc hezký popis porodu 🙂 Koukám, že to máme podobné, já termín 15.3., malá se narodila 8.3. 😀 Akorát já teda odjela do porodky 7.3. v 5:00 a moc ráda na porod nevzpomínám 😅

kozinka
17. dub 2008

ahojky! Tak taky popíšu náš krásný zážitek z porodu!

Termín porodu jsem měla 18.3.08, jak podle MS, tak podle UTZ a i podle maminky a tatínka  Ale nic se toho dne nedělo, ani další den, ani další… no byly jsme domluveni s dr., že pokud se nic nerozjede do Velikonoc (24.3.) tak 25. mám určitě dojít, ale i dr. si byl jistý, že do té doby malá bude venku na 100%. A nebyla! Takže 25. jsem byla u dr. jak na koni! Ten na mě koukal jako bych byla z jiné planety a co se stalo, že už minulý týden byla malá absolutně připravená.. tak se na nás mrkl a zjistil, že se malá pohla trošku do bočku a že mám hodně vysoký tlak, takže to vypadá na císaře, a že mi hned vypisuje papír na příjem do nemocnice.. a že tam už se o mne postarají a vymyslí vhodnout metodu! Tak jsme jeli s přítelem do nemocnice, tam si mě už rovnou nechali a po všech vyšetřeních se rozhodly mi na druhý den porod vyvolat (přirozený, protože tlak se začínal spravovat). Takže ráno mi dr. při vizitě zavedl tabletu a po dvou třech hoďkách, že mi dá další pokud ta první nezabere.. takže první nezabrala… dali druhou, druhá taky nezabrala (teda měla jsem slabé MS bolesti, ale nic více a místo aby zesilovaly, tak slábly…) počkali do večera a dali mi další tabletku, ale tentokráte na uklidnění těch malých bolestí, a že další den mám dne klidu (nemůže se dva dny za sebou vyvolávat porod tabletama) a že na třetí den začneme znovu! To už jsem myslela že zešedivím, kolem mě se samozřejmě rodilo o sto šest, přiváželi nové a nové maminky, nové miminka…
Na další den, kdy jsem měla mít ten den klidu, mi při vizitě šoupla dr. další vyvolávací tabletu s tím, že není na co čekat a že mi nasadí i antibiotika, že se jí něco nezdá v krvi (asi prý zánět), no takže jsem čekala a modlila se ať ta tableta už konečně zabere!! A nic, zase nezabrala, tak za dvě hoďky mi dala další, prý poslední (před císařem) a ta zabrala!!! Konečně!! Začala jsem mít pravidelné kontrakce po třech minutách, ale zdály se mi být slabé, tak jsem nikomu nic neřekla a čekala jsem až se na mě dr. přijde mrknout, dr. přišla asi za půl hoďky, tak jsem jí řekla, že se asi něco začlo konečně dít .. když se na mě dr. mrkla (vypadala že mi nevěří), tak jen s údivem řekla, že se nám to krásně rozjíždí!!! Bolesti byly pořád stejné, já je krásně prodýchala, díky cvičeníčku na které jsem poctivě chodila v těhu! Pak jsem šla do spršky a při ní hupskala na balónu, což bylo úplně supr, obojí mi moc pomáhalo a já si mezi kontrakcemi dokonce zpívala. Pak mě zase dr. zkontrovala a jen užasla, a že teda dáme klistýr a píchnem vodu a můžu zavolat přítele! Po píchnutí vody, začaly kontrakce zesilovat, ale pořád to bylo, teda aspoň podle toho co jsem čekala, úplně supr! Přišel přítel, šli jsme na porodní sál, pustili jsme si hudbu, já zase hupsla do výřivky a šoupla si do ní balón hopsala jsem a nahřívala si při tom bříško a mezi kontrakcemi srandovala s přítelem! Nejhorší pro mě bylo asi natáčení monitoru, nemohla jsem uležet na zádech a pořád se ptala porodní asistentky, jestli jako už by to nestačilo, že malé bije srdíčko úplně v pohodě.. a že ve sprše jí je rozdně líp, že to cítím..  ale sestra byla neúprosná a já musela i ten monitor vydržet.
Pak se mě sestra zeptala, jestli ty bolesti zesilují, tak jsem řekla že ano, ale že se to pořád dá v pohodě prodýchat, no ona na mě mrkla a že jsem na osm prstů otevřená… a že zavolá už dr. a že jdem na to! To jsem teda čučela že to jde tak rychle! A hlavně jsem pořád čekala na ty šílené bolesti … no a nic… žádné šílené bolesti nepřišli, ani křížové (a to jsem si jich při menstruaci užila!) Přišel dr. řekl ať si „vyskočím“ na prodní křesílko a že uděláme takovou generálku na zatlačení abychom věděli, jak nám to jde… no a při 1. Kontrakci (3.zatlačení) byla malá venku!!!!!!! Byl to nádherný pocit, když mi ten malý plačící uzlíček dali na bříško, něco zapomenutelného… jak krásně plakala a koukala na mě, byla nádherně teploučká . Pak maličkou omyli, osušili, zvážili (3,74kg) a změřili (53cm), poté mi malou přiložila sestra k prsu, krásně se přisála (saje jako vysavač do dneška  ) a pak nám ji dali do postýlky a nechali nás na sále s přítelem samotné, jen my tři, konečně celá rodinka pohromadě!!! Přítel mi děkoval a objímal mě i malou, oba jsme měli slzičky na tvářích, a dodnes oba máme, když na porod vzpomínáme!!!

Malá je úžasná a na porod vždy budu vzpomínat jen v dobrém. Trval celkem 6,5 hodinu od první bolesti, takže rychlovka s krásným průběhem a dokonce bez nástřihu, jen s malými poraněními vevniř )málá se drala ven s ručičkou na obličeji 🙂 😵

přeji všem tak krásný porod jako jsem měla já 😉

kozinka
17. dub 2008

Jen jsem zapomněla napsat, že přítel byl pro mě obrovskou oporou a moc mu za všechno děkuji!!!!!! 😵

lenkabu
17. dub 2008

kozinko: krásnej popis...měly jsme skoro stejnej průběh porodu, jen já teda bez vyvolávání a s větším šitím..ale hrozný bolesti se taky nedostavily,stihla jsem vtipkovat a sprcha a balon byly super 😉

kozinka
17. dub 2008

leni: úplně jsem si na tebe po porodu vzpomněla, když jsem četla tvůj popis porodu a byla ještě doma a těhu, tak jsem jen tiše záviděla a doufala, že i ten můj bude tak krásnej a pohodovej (až na to šití teda) 😀 a povedlo se. Myslím,že opravdu strašně moc můžu poděkovat cvičeníčku, kde jsem se naučila perfektně prodýchávat , a taky si krásně procvičovala celé tělíčko, roztahovala pánev... a všechno..! Je to supr! 😉

lenkabu
17. dub 2008

Já myslím že jsem tak pěkně rodila taky díky cvičení a tancování 😉 A taky trochu je v tom asi dědičnost,ale bez pohybu by to asi bylo horší.

kozinka
17. dub 2008

leni: přesně moje řeč! 😉

maruska39
17. dub 2008

No Veru 😵 😵 Mám slzy v očích,i když jsem tvůj porod už slyšela a četla několikrát 😵 😵
Nádhera fakt,jsem z tebe na měkko 🙂 a Kristýnka je moc hezounká princezna 😵

maruska39
17. dub 2008

No doufám,že tu v srpnu budu psát taky tak pohodový porod 😕 🤐

paolin
17. dub 2008

holky, moc hezky se vase pribehy ctou 😀 a v koutku dusicky zavidim 😵

kozinka
17. dub 2008

maru: kuji, už se těším na srpen až si budu číst tvůj porod 😉 a hlavně až uvidím Domínka a celou spokojenou rodinku pohromadě 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru