Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

verja
30. říj 2008

Ahoj, musím když to tu čtu taky přidat svoji zkušenost. Předem podotýkám, ža narozdíl od některých ostatních maminek jsem už druhý den hlásila, že je mi to jedno a že jdu rodit klidně znovu. Já jsem totiž na rozdíl od užasných 45 minut rodila 40 hodin! Bolesdti mi začali v pondělí ve 2 ráno a měla jsem boslesti po 7-12 minutách až do večera, kdy jsem na doporučení švagrové jela radši doporodky aby se na mě koukli, protože se všude píše, že poslící jsou tak 2-3 hodky a ne celý den. V porodce mě prohlídli s tím, že mám nález jak v 7. měsíci a že rozhodně nerodím, ale že si mě tam přes noc nechají a dají mi injekci na zklidnění🙂 haha. Za půl hodiny po inijekci jsem měla bolesti po 4 minutách, ale takové, že porod byl prdalčka. celou noc, chudák sestřička, kterou jsem volala co půlhodinu a ve slabé chvilce žadonila o císaře, ale prý mám ejn poslíčky, že se nedá nic dělat. K ránu se to trochu zlepšilo, ale jen trochu. Upřímně když mi v 8 ráno řekli, že jsem na 3 cm, tak jsem skálaka radostí...kdybych mohla...byla jsem šťastná, že už rodím a bylo mi jedno jak dlouho to už bude trvat. Sice malej narodil až po šesté večer, ale oproti noci to byla pohoda....i 40hodin sse dá v pohodě zvládnout..hlavně na to člověk prostě hned zapomene 😉

hlavinka
30. říj 2008

Verja: ze prej jsi mela jen poslicky? No, to se asi pekne sekli, kdyz te to melo zklidnit a ono se to naopak rozjelo. A kde jsi rodila?
Ty jo, 40 hodin, to je fakt sileny. Jsi dobra, ze jsi to zvladla tak dobre! 😉

kristi
30. říj 2008

verja, to jsi statecna teda....si vubec nedokazu predstavit rodit 40 hodin.

verja
31. říj 2008

Jo holky, fakt mi tvrdili, že mam posliky, i tři dny po porodu, když jsem se ještě ptala. Když jsem se ptala ještě pak jestli jsem to nějak mohla ovlivnit, třeba tim, že jsem brala strašný dávky magmezka ( byla jsem riziková) tak že prý ne. Že se s tim pry nedalo nic dělat a jen to vydržet. Vydržet se to dalo - teda se zaťatýma pěstma, ale fakt mi to bylo druhej den jedno.
Jinak rodila jsem v Jičíně, a bylo to tam opravdu výborný - porodnice je nová a v dnešní době, což je neuvěřitelné, byla poloprázdná! Všechny jsme si to tam nemohly vynachválit. Všichni děsně milí a ochotní. Pokud jste v dosahu (z kraje Prahy je to jen 45 min autem) tak vřele doporučuju - ani se tam neregistruje!

petra2204
31. říj 2008

Verjo, taky jsem rodila dlouho. Druhý porod trval 36 hodin, bylo to psychicky strašně náročný. Dělala jsem všechno možný, jen abych už porodila, cvičila jsem, dělala dřepy mezi postelemi a nic...Doktoři a sestry měnili služby a vždycky se jenom divili, jako že ještě NIC 😕 . To na psychice taky nepřidalo. Ale po porodu...to byla úleva... 😀
Ani nevíš, jak jsem se bála třetího porodu, že se to bude zase opakovat. Naštěstí ne, za čtyři hodiny byl malý na světě a ani jsem se nestačila unavit 😀 . První porod 6 hodi KP byl taky v pohodě 😉 .

Ono asi záleží na tom, jak je tělo na porod připravené, někdy stačí jen malý impuls a jede to. Holt jsme si to musely vyžrat....

lenkabu
31. říj 2008

verja:40 hodin..klobouk dolů,já si to neumím představit.Já měla kontra 2,5 hodiny,dalo se to v pohdoě vydržet ale říkala jsem si že dalších 6 hodin bych nedala určitě 😅

konja
31. říj 2008

verja: tak to tě obdivuju a lituju zároveň. Já rodila kluka skoro celou noc a ke konci jsem si myslela, že buď musím každou minutou umřít nebo někoho zabít 🙄 . Nejspíš by to odnesla PA protože jsem na ni měla v těch bolestech šílený vztek. Chtěla jsem po ni aby mě něco dala na bolest - kdyby ránu z milosti, nebránila bych se 😀 - a ona mě pořád jen utěšovala, že bolesti jsou fajn, že s každou bolestí jsem blíž a blíž svému miminku. Ona byla tak hodná a trpělivá, ale mě ty její řeči táááák strašně štvaly 😅 Kdybych tam měla být 40 hodin, tak ji asi vážně ublížím 😅 Tímto se jí velice omlouvám a vzkazuju, že na porod s ní strašně ráda vzpomínám 😀

ikke
2. lis 2008

zuza.m • 1d • Dnes o 17:42
ahojte kto si rad zaspomina na svoj prvy alebo aj dalši pôrod?boli ste spokojne napriklad s pristupom sestier??
ked som rodila ja tak som si povedala že už nikdy v živote ale teras po dvoch mesiacoch si hovorim že to nebolo až take zle.na stole som bola asi 15min a maly bol vonku.ale bolesti som mala asi 15hod predtym .ale sestra bola hrozne neprijemna.

peta1510 • Dnes o 17:47
Ja si na to denne spominam,pre mna to bol riadny zazitok.Tiez som teda najskor povedala,ze druhe tak skoro nie,ale clovek (zena,chlapi umieraju uz aj pri chripke )na to rychlo zabudne.
Mne odtiekla voda rano o 7 a takmer po 12hodinach bol maly na svete.Od tretej som ale uz male take bolesti,ze by som stenu skrabala a na porodnom stole som sa doslova skrabala po manzelovi a modlila sa,nech uz "ideme na to".Maly sa narodil dost velky,tak ma aj fajne dotrhal,zvnutra asi 20stehov,zvonka tusim 4.Sestricky a aj lekar uplne v pohode a prostredie velmi prijemne,ciste a nove.

certica • 2d • Dnes o 17:49
kuki kuk: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - 13k

certica • 2d • Dnes o 17:49
je to sice uzamknute, ale najdete tam odkazy

zuzka1. • 1d • Dnes o 18:06
Ja som mala nadherny porod, ktoremu sice predchadzali 9 hodinove bolesti, ale zvladnutelne, a samotny porod bol nadherny, uzasne, same naj. Posrandovali sme, zasmiali sme, 2x poptlacili a Saminko bol na svete. Sestry boli skvele a lekar super. Rodila som v Moravciach a dufam, ze porodnicu zase otvoria pokial pojdem zase. Keby mali byt vsetky moje porody take, tak ich chcem zmaknut aj desat!

szivem • 2d • Dnes o 18:54
na prvy pôrod asi nikdy nezabudnem,o 23 00h mi odtiekla voda,zobrali ma na salu a nechali ma v 2min.bolestiach tak,prechadzat som sa nemohla,ked som sa isla ospchovat tak na mna sestricky zjapali ze som im pokvapkala podlahu,lekar sa isiel vyspat a sestricka ma vysetrovala,na kozu som sa dostala pred 14 00h,neotvarala som sa atak som ich prosila aby mi urobili cisarsky,vrieskali po mne ze som histerka a nakoniec museli zavolat aj primara a este zopar dalsich lekarov.Kazdy si do mna vopchal ruku a zhodli sa ze je to pôrodny nador a musim ist na cisarsky,v tom momente akoby ich vymenili.Mali sa narodil 14 15h.Rodila som v Kosice-Saca a povedala som ze nikdy viac.Bolo to pred 8rokmi. Druhy pôrod som mala tiez cisarskym ale za uplne inych okolnosti.Rodila som v Kosickej novej nemocnici a klobuk dole pred doktormi a sestrickami.Pristup lekarov som si nevedela vynachvalit,citila som sa ako keby som bola nejaka celebrita a to som nikomu nedala ani korunu.Je az na smiech-ci na zaplakanie,aky vie byt personal nemocnice protivny a inde zas laskavy,asi by si na to mal niekto posvietit

dididi30 • 2d • Dnes o 19:03
pri synovi - do 2 hodin na 1o palcov otvorena, neroztrhana a nezasita, kontrakcie brutalne, ale bolo to bleskurychle
pri dcere bezbolestne do 15 hodin, zasita

shela • 1d, 20tt • Dnes o 19:24
nam sa to najprv zacalo poslickami vo stvrtok okolo 10 vecer..trvalo to do 6 rana a potom cely den nic...okolo 4 poobede sa zacali 20-25 min. kontrakcie...celu noc som ostala doma kedze tu mi vraveli dojst do nemocnice az pri 3-4 min. kontrakciach...v sobotu rano pred 6 sme teda dosli do nemocky´a tam mi vraveli ze som otvorena na 2 palce..sila kontrakcii do80... akurat o 8 rano mi dali morfium a potom som mala len plyn...o 13 som bola otvorena na 3 palce...okolo 6 vecer na 5palcov..potom mi praskli vodu a o 21:54 bola mala na svete ...iba tlacenie trvalo cez 2 hodiny...sitie 45 minut..

lusinta
6. lis 2008

Můj porodní příběh z domácího prostředí..
Kayla Sofie *3.11.

vzhledem k tomu,že jsme-plánovaně🙂 - rodili doma, dlouho jsem přemýšlela,jak to tady všechno shrnout..Nakonec jsem se rozhodla, že popíšu opravdu jen průběh porodu a koho by zajímalo víc o domácím porodu, můžete se ptát mailem 😉

Termín porodu byl 8.11., poslíčky jsem měla minimálně 14dnů předem..ale zrovna večer před dnem D nic..V klidu jsem si večer procvičila s balonkem epino-na roztažení hráze- strávila spoustu času na netu a po půlnoci šla spát..O půl 5ráno mě zničehonic probudily celkem silné kontrakce..Překvapilo mě to,protože minulý porod probíhal 25hodin a celý nástup byl o hodně pomalejší..v posteli jsem vydržela ještě tak půl hodiny,ale když jsem se přesvědčila,že stahy jsou pravidelně po 5minutách, vzbudila jsem manžela a šla připravovat věci k porodu..Nakonec byly stahy tak silné, že jsem stejně nic už nenachystala a šla raději do vany…Opět změna oproti prvnímu porodu- ve vaně se mi udělalo strašně zle a na omdlení-a to jsem na to tak spoléhala,že mě teplá voda zase zachrání před největší bolestí
Manžel šel vzbudit moji sestru, která měla na starosti pohlídat naši starší holčičku Emily a zavolal porodní asistentku.
Já mezitím ležela na boku v obýváku na rozložené sedačce a byla šíleně unavená a nedospaná… Každých 5 minut jsem díky mručení prodýchávala kontrakce, manžel mi masíroval záda a když stah pominul, usla .. No a semtam lítala na velkou- nevěřila jsem tomu, ale opravdu není klystýr nutný. Tělo se umí na porod připravit samo V 7hodin přijela PA, zkontrolovala mě a řekla, že je tam ještě trochu čípek…Asi tím, jak jsem byla mimo, jsem si udělala závěr ten, že to bude ještě na dlouho, že v takových bolestech budu až do večera..Nezavolala jsem ani svou kamarádku, kterou jsem chtěla u porodu mít, protože jsem ji nechtěla tak brzo „otravovat“…
Nakonec to bylo přesně za 30minut, co se miminko narodilo
Po vnitřním vyšetření jsem šla opět na velkou, když najednou jsem ucítila,že leze ven i něco jiného..sáhla jsem si mezi nohy a ucítila tam jakoby hlavičku..rychle jsem se ještě opláchla a valila zpátky do pokoje, rukou si držela „hlavičku“ mezi nohama a volala, že už něco leze ven…Když jsem si opět lehla, aby se mohla PA podívat, vrátilo se to zpátky-byl to plodový vak s vodou, který ještě stále nepraskl. Ozvy miminka byly v pořádku a paní Bára řekla, že až budu cítit, že se mi chce tlačit, už můžu..

S tlačením jsem měla trauma z minulého porodu, protože mi tenkrát vůbec nešlo, všichni mi jen nadávali, jak to dělám špatně, že řvu, jak se miminko už dusí apod. Proto jsem se i tentokrát tlačení bála…Navíc,když jsem ještě před 5minutama žila v domnění, že tlačení přijde až za spoustu hodin…Ale tělo se nenechalo oklamat a musela jsem s tlačením začít..Asi 3 kontrakce jsem ještě zůstala v poloze na boku (v té době mi také praskla plodová voda, což byl hodně příjemný pocit..), kdy mi manžel masíroval záda a zároveň se snažil vytvářet na zvedlou nohu protitlak, který mi k tlačení hodně pomáhal, ale pak jsem si z posledních sil klekla na 4 a na 2 zatlačení TO dokázala!

Kayla byla nádherná! Hned jsem si ji sama vzala, opřela se o zeď a ňuhňala se s ní Ona si mezitím spinkala..vůbec neplakala, bylo to nádherné! Když chtěla prso, nechala jsem ji přisát a ona střídavě spinkala a pila ještě další hodinu..Až potom ustřihla PA pupečník..celkově se vůbec nikam nespěchalo. Porodila jsem cca mezi 7,45-7,55 – celkem porod trval přes 3hodiny (až po třech dnech jsme malou vážili a měřili- má 52cm a 3,75kg)
Za tu dobu jsem byla jen jednou vnitřně vyšetřená+ pak kontrola toho plodového vaku. Procvičování hráze se také vyplatilo, protože jsem měla jen jednu ranku, kterou jsme původně ani šít nechtěli-nakonec mi tam paní Bára jeden steh dala, ale až druhý den a vůbec to nebolelo. Miminku se nedělala žádná vyšetření- až před odchodem PA, což bylo 3hodiny po narození, prokapala očička.

No a jak to probíhalo v pozadí?  Ségra odvedla po probuzení Emily k našim do ložnice (bydlíme v jednom rodinném domě), kde žádné moje řevy nebyly slyšet Tak si hrály, snídaly..Naši samozřejmě do práce neodjeli..Táta dokonce seděl na schodech a poslouchal mě, modlil se a zažíval určitě jeden z nejsilnějších dnů ve svém životě..Porod své vnučky takto zblízka. Když se Kaylinka narodila a zůstalo v pokoji „strašné“ ticho, prý vůbec nedýchal..čekal,kdy zase začnu křičet a místo toho také ticho..hrozně se bál..až po 5minutách,kdy malá slabounce zakňourala,honem utíkal dolů říct zbytku rodiny, že slyšel miminko a že jsem to zvládla..Ti se pak přišli podívat, až když je šel zavolat manžel (až jsme uklidili placentu apod) Emily se mohla se sestřičkou hned seznámit, pomáhala pak tatínkovi sfoukávat všechny svíčky v pokoji a určitě i pro ni to byl lepší zážitek, než kdybych byla v porodnici….

Porod byl nádherný…Nevím, co víc dodat..Jsem šťastná, že jsme mohli Sofince dopřát takový klidný start do života…

makelka
6. lis 2008

Lusinto úžasné 😵 😵 😵 😵 Moc vám to přeju a malé jenom zdravíčko 😵

alcatko.j
6. lis 2008

Lusi, nikdy jsem u zadneho popisu porodu nebrecela, jak tady casto holky pisou,vzdy jsem si jen pocetla, zaradovala se z dalsiho zdraveho miminka a sla "o dum dal" , ale ted, ted je to poprve, kdy mam v krku ten povestny knedlik a fakt mam zvlhle oci 😅 😔
Nemam dalsi slova, ktera bych napsala...snad jen, moc gratuluju, jsi statecna holka a ja preju vsem - Kaylince, Emily, tobe a tvemu muzi hlavne zdravi a domaci pohodu.

hlavinka
6. lis 2008

Lusinta: tak to je fakt super porod! Krasa!
Tak preju hodne stesti a zdravi hlavne male 🙂

babalala
6. lis 2008

Tak to mně slza ukápne u každého popisu a u tohodle zvlášť - když se to tak krásně povedlo - čistá radost a žádná hořkost.. Ať vám to tak zůstane napořád, Lus! 😵

animatua
6. lis 2008

lusinta strasne moc gratuluju!! vcera jsem se konecne koukla na DVD Orgasmis birth, myslim ze tvuj porod by mohl byt jednim z pribehu z toho filmu 😵

jeste jednou velka gratulace!!!!

cernovlaska
6. lis 2008

Lusinta: úúúžasný,nejsem zastánce domácích porodů,ale ten tvůj mě skoro rozplakal,hlavně,že jste obě v pořádku,Kayle jen a jen štěstíčko a zdravíčko do života a děkuju za tvůj příběh 😅 měj se krásně 🙂

papaya
6. lis 2008

Luu,krásný 😵 Ještě jednou gratuluju,Kayla je nádherná. Ať se vám daří!

kalerat
6. lis 2008

lusinto moc vám gratuluji k narození dcerky. Nádherný popis porodu 😵

kocicatko
6. lis 2008

Lus, moc krásné - vyvolalas ve mě krásné vzpomínky, že bych klidně hned rodila znovu 😉

johanda
6. lis 2008

Lus, krásné 😵.

mysinka
6. lis 2008

Lus, nádhera, úplně mě to rozbulelo 🙂 Doma bych si teda rodit netroufla, ale normálně jsi ve mně vyvolala chuť na další mimčo, nejlépe teď hned, včera bylo pozděb 😀

rajka
6. lis 2008

Lusinto - opravdu krásné, gratuluji!! 🙂

nikka.vo
6. lis 2008

Lus, musim říct, že popis narození vaší krásné holčičky vehnal slzy do očí i mě, málo který porod mě tak dojme, ale tohle musel být tak nádherný a silný okamžik, kdy si to děťátko mohla hned ,,mačkat,, v náručí, mazlit se, odpočívat společně, nerušeně. Vidět, že tvoje holčička se narodila do klidného prostředí a je oproti dětem narozeným v porodnici klidňoučká a spokojená 😵 😵 😵 Musim říct, že to dost ovlivnilo můj pohled na domácí porody, ale i přesto bych se já sama bála. Věřim ,že tvůj popis přesvědčí na dobro holky, které nad domácím porodem uvažují 😵 Přeju vám oběma hodně zdraví 🙂

nikka.vo
6. lis 2008

A abych nezapomněla - velká gratulace 😵

ladunka
6. lis 2008

Lus, to je nádhera!! Moc vám gratuluji a díky za překrásný porodní příběh 😵

zuzana.k
6. lis 2008

Fuha, Lusinta som z toho tak dojata, ze nevidim na klavesnicu. dakujem za pribeh, zmenilo to aj moj pohlad na dom. porod.

milwa
6. lis 2008

Luu, mam obrovskou radost, ze to vam to tak uzasne vyslo. Krasa 😵

eriqe
6. lis 2008

Lusinta, nadhera. Som dojata, dakujem a gratulujem

sue
6. lis 2008

Lusinta, ešte nikdy som pri čítaní popisu pôrodu neplakala, ale teraz mi slzy tečú... od dojatia, od radosti ,že ste to tak vkrásne zvládli a...aj trošku od smútku, že ja som sa na takýto pôrod zbabelo?nedala 😔

petrolejka
6. lis 2008

Lusinto, to je krása. 😵 Gratuluju k úžasnému porodu.

sashka.mst
6. lis 2008

Lusinta, s obrovskou radostou sa pripajam ku gratulacii - my sme tiez rodili doma, tak si viem predstavit ake to bolo a neskutocne ma laka mat co najskor dalsi taky porod. syncek je ale este maly a tak sa snazime to oddalovat ako sa da, aby sme si vychutnali jeden druheho... dcerka ma nadherne meno...prajem vam a dakujem ze ste...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru