Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

krista
7. kvě 2008

Jak tak čtu vaše příspěvky tak mě strašně štve že jsem neměla Epi ☹ Pořád jsem si myslela, že budu rodit do vody a tam Epi být nemůže, ale pak se nestíhalo, teplá voda mi to neskutečně zhoršovala a porodní asistentka na mě neměla ani čas, protože rodila jinou rodičku, takže bych asi stejně utřela 😅

paula58
7. kvě 2008

ahojte chcem sa opytat na tu epi,ja si ju idem dat som z Banskej Bystrici,ale vela zien vravi ze tie kontrakcie si vytrpiet musim je to pravda?Chcela by som o tom vediet viac boli by ste zlate a povedali by ste mi o tom viac co ste s epi rodili 🙂

nikitazak
7. kvě 2008

ahoj, ja mela neuveritelne krasny porod.rano jsem prisla na kontrolu do nemocnice, protoze jsem uz prenasela, tak me vzali na oxytocinovy zatezovy test.po nem jsem na chodbe pokecala s manzelem a poslala ho domu, pak sem se sla zeptat sestry jestli muzu jist a ona, ze me nejprve prohlidne. Prohlidla me a zdesene na me koukala, ze jsem otevrena na 6 a musime jit na sal. Ja vubec nic necitila. tak jsem zavolala manzelovi, ktery akorat pred nemocnici sedal do auta-)))byl z toho chudak vyjevenej.prisli jsme na sal v 13hod.porad jsem byla uplne v pohode-zadne bolesti. v 13.30 mi doktor propichl plodovku , pak se tedy rozjely bolest- ale porad to slo. Kubicek se narodil v 14.40 a hned se mi prisal k prsu....takze porod zazitek velky. muj manzel pak na zapijeni Kuby vsem vypravel, ze jsme rodili bezbolestne🙂))vsem bych takovy porod prala!!

paula58
7. kvě 2008

niki tak krasny porod juj co by som ja za tak dala ale u nas sa jedna 36 hodin trapila v bolestiach a aj ja sa bojim ze by som sa lebo ja nemam v nicom stasticko ale mozno by som to aj zvladla ale neviem si to predstavit no tu bolest 😒

krista
7. kvě 2008

Niki to je vážněj super porod 😵

Paula já o svým porodě věděla zhruba týden kdy už jsem měla hodně silný a protivný posly, ale pravý bolesti jsem měla 29 hodin, když jsem to přežila já poseroutka, tak to přežije každá 😀

nikitazak
7. kvě 2008

Paulo ,ja mela take v okoli ted nedavno 2 kamaradky, ktere se trapily 24 hod bolestmi a pak je stejne lekari vzali na cisare.A obe se porodu hrozne baly. Myslim, ze je to hodne v psychice- je se opravdu nebala a tesila jsem se ( hlavne az budu drzet Kubicka v naruci) a odmenou mi byl takovy super porod. A taky jsem uz vedela do ceho jdu z predchoziho porodu pred 14 lety.Zkus zapomenout na to, ze nemas stesticko a spis si ho privolavat tim, ze veris, ze to stesti budes mit 😉 a ja ti mooooooooooc drzim palce.....je to uzasny mit mimco.....zrovna ted jsem ho tady opusinkovavala...uz mu jsou 3 mesice a je s nim sranda 🙂

paula58
7. kvě 2008

ved aj ja som poseroutka riadna a mozno keby som mala aspon poslicky tak viem aspon priblizne ako bolest ale mna bolieva brusko alôe ja stale neviem ci je to s poslickov alebo s niecoho ineho,mas pravdu musim mysliet len na vsetko dobre lebo ja si to asi aj sama privolavam to nestasticko 😉 Ale hadam vsetko dobre dopadne a hned ked porodim podelim sa o zazitok ci uz taky alebo taky 🙂 ale dufam ze dobry a nebudem na to s hruzov s 🙂 pominat

nikitazak
7. kvě 2008

ja nemela poslicky ani pri prvnim ani pri druhem diteti🙂)

paula58
7. kvě 2008

sranda no tak som zvedava keby som mala aky porod ako ty?Super no uvidime.A rodila si na termin?Ja som v 37 tt a moja malinka ze je palculienka mi dr povedal ma len 2400g ale ze je vsetko v poriadku a ze sa mi bude lehsie rodit 🙂

nikitazak
7. kvě 2008

ja prenasela. MELA JSEM TERMINY 24. A 27 LEDNA a Kubik se narodil 4.2. Sranda je, ze 11.2 mam narozeniny ja a 18.2 starsi syn.....mame narozky presne po tydnu...manzel rikal, ze unor je narocnejsi nez vanoce🙂))

paula58
7. kvě 2008

no tak super ja mam termin 31.maja a dr povedal ze o 2 tyzdne mozem cakat urcite skor tak neviem ako to myslel ale to je jedno mala sa sama prihlasi kd bude cas 🙂

nikitazak
7. kvě 2008

kdyz to bude driv(o 2 tydny se uz nic nedeje), tak to bude prijemnejsi pro tebe.prenaseni je hrozny vopruz-)))

krista
7. kvě 2008

Holky tak my jsme všichni březnový 😀 Malá 8.3., manžel 11.3. a já 31.3. 😝
Ale já jsem se porodu taky nebála, byla jsem připravená, těšila jsem se 🙂 příště už se bát budu 😅 Jestli příště bude 😝

paula58
7. kvě 2008

krista tak mate aspon co oslavovat ked ste tak po sebe no nie? 🙂

krista
8. kvě 2008

Paula no jasně, akorát je to vážně horší jak vánoce a to mám manžela a dceru před výplatou 😀 😀 😀

petrolejka
8. kvě 2008

No, ohledně psychiky ... já jsem se porodu fakt nebála, těšila jsem se na ten zážitek a brala to tak, že bolest k tomu zázraku patří. I na příjmu v porodnici jsem byla natěšená, s doktorama spolupracovala, dělala vše jak se má ... a bylo mi to prd platný. Dva dny jsem se neotvírala a malá byla narvaná skoro pod žebrama . Takže někdy ani pozitivní přístup nepomůže. Ten můj optimismus se vyplatit až po porodu, kdy jsem byla hodně šitá, dva týdny nemohla sedět a partner měl fůru práce, takže jsem s malou byla doma skoro pořád sama .A zvládla jsem to myslím bezvadně. 😉

krista
9. kvě 2008

Petrolejko ty jsi hrdinka 😵 Já jsem byla pěkně naštvaná, když jsem tak dlouho trpěla a pořád jsem byla na stejným nálezu 😀

lenkabu
9. kvě 2008

Rodily jste podobně jako vaše matky?U mně i u kamarádek se to docela vyplnilo 😉

krista
9. kvě 2008

Lenkabu já ani omylem 😝 Máma 8 hodin, já cca těch 29 😖

paolin
9. kvě 2008

ahooj! u nas tedy mamka prvni za 5 hodin a druhy tak za pul hodky 😅
ja prvni 12 hodin, druhy 8 hodin. ale segra prvni porod za 3 hodky i s prasknutim plodovky hodku a pul pred zacatkem kontrakci. tak mozna na tom neco bude 😵

lenkabu
9. kvě 2008

Ono záleží jestli jste s mámou podobně stavěný...já jo a bylo to super...máma mně rodila hodinu a půl, bráchu hodinu a já byla teda horší..necelých 5 hodin 😀

misakulicka
9. kvě 2008

My hlásíme 6,5 hod od příjmu. Jinak první kontrakce byly od 0:30 v noci a ve 13:50 se miminko krásně vykulilo z pupíka. Měli jsme perfektní porod!

krista
9. kvě 2008

Leni no já jsem mámy kopie co se vzhledu týče 😅
Ale nic neni na 100% vyjímka potvrzuje pravidlo že 🙂 😉

atreides
11. kvě 2008

Ahoj, tak konečně jsem si v tom kojení, přebalování a uspávání našla chvilku popsat taky náš porod 🙂

V pátek 2.května (mmch dle UTZ druhý termín porodu 🙂 ) jsem ráno vstala a začaly mě sem tam bolet záda. Jsem si říkala - konečně mám taky nějaký poslíky 😀 Přicházelo to v nepravidelných intervalech a bylo to tak nepostřehnutelný, že jsem tomu nevěnovala moc pozornost. Uklidila jsem celý byt, vysála a ve 12 mě můj brouček vzal na oběd. V tu chvíli, když záda zabolely, tak nešlo dělat, že o tom nevím, takže při jídle jsem se sem tam zmračila. Dojeli jsme domů, opočinuli a já čekala co bude dál. Vypadalo to, že nic, že to jsou opravdu poslíci, tak jsme se šli s manžílkem projít. Na procházce jsme nakonec udělali tři kilometry, já do kopce zastavovala funěla, když mě to bralo, to už bylo prostě nepříjemný 😝 Došli jsme domů a říkám, že jestli NÁHODOU rodíme, tak se musím ještě rychle najest. Po jídle jsem se chtěla juknout na telku, ale kontrakce už byly nepříjemný, tak jsem si šla hodit vanu, která mě nepomohla. Manža mě teda rychle oholil - co kdyby,že? 😀 Tak říkám, že si musím ještě nalakovat nehty, abych je na těch 5 dní v porodce měla hezký 😀 Mezi kontrakcema jsem to stihla.
V osm večer jsem raději zašla na koňa pro rady, páč stahy byly nepravidlený. Holky dubnovky díky 😉
Na jejich rady jsem zavolala do porodnice, že mám stahy po cca 8min. Prý, že mám docela klidný hlas 😠 až to bude, tak po pěti, tak máme dojet. Tak jsem tu kecala na koníkovi, manža zapisoval kontrakce, já se tu kroutila jak žížala. No v deset to začalo být fakt ONO, jsem si myslela, že polezu po zdi, mačkala jsem polštář, manža mě masíroval, chvilku se mi to nelíbilo, chvilku se mi to zase líbilo 😅 Leželi jsme spolu v postýlce a bylo krásný, jak mě brouček hřál na zádech, to byla úleva 😵
Jak byla čtvrtá kontrakce po 4min, tak manža říká - jedem. V autě už mě to bralo po třech a bylo to fakt au au 😔 Tady jsem pochopila co tím PA myslela, že mám klidný hlas 😀 V autě jsem pořád čučela na hodinky a bylo divný vědět, že teď bude další kontrakce 😅 Po poříjezdu si mě PA vzala, zkontrolovala a konstatovala, že je vše krásně nachystaný, že jsem si půlku odbyla doma. Při jedné kontrakci mi prdla vodu - příjemné teplíčko, jako když se člověk počurá 🙂 Pak mě zavedla na porodní sál a šla pro manžu, aby se převlíkl. Měl tam nachystaný ty jejich erární hadry, ale nějak si jich nevšiml a oblíkl si toho nemocničního andělíčka (to pyžamo co mu leze zadek) 😀 , když ho PA viděla, tak prý to NÉÉÉ 😀 😀 😀
Na sále už to bylo fakt hnusný, skákala jsem na balóně a měla pocit, že i to funění jak lokomotiva nepomáhá. Když byl klid, tak se mi chtělo spát. Manžílek mě tam hladil a prožíval to se mnou 🙂 . Až prý budu cítit pocit na tlačení, tak jdeme na to. No já i něco cítila, ale pořád jsem si říkala, že to nemůže být ono, ale pak to přišlo - to už jsem volala všechny svatý 😀 Tak jsem hupsla na křeslo a šla tlačit. Tady musím říct, že jsem první dvě kontrakce tlačila špatně. Při první málo (i když v té chvíli mi přišlo, že dost 😅 ), při druhé jsem si zatlačila do hlavy, tak jsem najednou vypnula a měla pocit na omdlení, vidlěla jsem děsný mžitky, při třetí to už bylo ončo, manža mi přidržoval hlavu, jsem zatlačila a PA říká - už vidím vlásky, no to mě táááák heclo, že při čtvrté jsem zabrala ze všech sil, to mě zrovna střihla (štíplo to a vylítla mi u toho noha 😀) a začala u toho tlačení táááák šíleně křičet, že jsem musela probudit půlku špitálu 😅 Prý ať nekřičím, že mě to bere síly, ale mě to je spíš dodávalo a samo, že 3.5.2008 v 1.15hod vykoukla na svět naše beruška Ninuška. Když mi ji dali na břicho a já viděla ty její zádička, tak jsem začala brečet štěstím, ještě teď jak to píšu, tak mám knedlík v krku 😵
Placentu jsem rodili krapet dýl, páč se potvora nechtěla odloučit.
Všehovšudy po příjezdu do porodnice to bylo za hodinku za námi 🙂 Vím, že jsem si říkala, že vám napíšu, jak to bylo hrozný, že už NIKDY rodit nebudu, že nechápu, jak tu můžou všechny maminy říkat, že zapoměly - ANO i já už zapoměla, dneska vím, že se to dá přežít a už ani nevím, jak moc to bolí.
Dneska už jsme doma a každý den mi příjde krásnější a krásnější, v prvních chvíli jsem totiž měla pocit, že to nezvládnu, že jsem nevěděla do čeho jdu, ale vidět toho andílka (pokud zrovna nebrečí 😀 ), je nepopsatelný pocit. Manžela musím mooooc pochválit, byl skvělej, jak při porodu, tak hlavně teď doma - zlato miluji tě 😵

Naše Ninuška se narodila 3.5.2005, v 1.15hod, 3,65kg a 51 cm 🙂

lucinecka
11. kvě 2008

Krásný Atrei 😵 Brečím jako želva. Ještě jednou moc gratuluju! 😵

petrusam
11. kvě 2008

Atrei - nádhera, moc moc gratuluji ještě jednou, mám z toho husí kůži a už se nemůžu toho našeho chlapáka dočkat 🙂

lucci22
11. kvě 2008

Atrei., normálně tady u porodů nebrečím, spíš mě to jen zahřeje na srdíčku, že je další človíček na světě a další mamka to má za sebou, ale u toho tvého článku jsem se fakt rozbulela. 🙂 Napsala jsi to moc hezky a i si mi tím dodala trochu víc odvahy, než k porodu chovám. 🙂 Zvládli jste to všichni tři na jedničku. Nevím, jestli MM mi bude takovou oporou při porodu, jako byl ten tvůj tobě, ale každopádně dík za tvůj článek. 😉 Povzbudil mě. 😉
Ať se vám všem třem daří. 😉

krista
11. kvě 2008

Atrei moc hezký popis porodu 😵 Jsi šikula 🙂

atreides
11. kvě 2008

lucci, určitě ti bude oporou, protože až se to bude dít, tak ti bude chtít jakýmkoli způsobem pomoct 😉

paratko
11. kvě 2008

atrei: krásně napsáno a ještě krásněji asi i prožito, dali jste si doma ale načas, trošku bych se asi bála 😉
příjemně jsi mě "navnadila" 🙂, gratulace k vlastaé holčičce... 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru