Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

aji81
19. únor 2009

Nooo, tak to jako bych četla svůj porod. Až na to, že já jsem se otvírala pomaloučku a po porodu jsem neomdlela ale jinak fakt dooost podobný. Ale zvládly jsme vid! 🙂. Ženská toho opravdu vydrž hodně 🙂 .
Gratuluji k chlapečkovi, je kláásnej 😵

kristyna26
20. únor 2009

Ahojky,
první porod byl hrůza ☹ trval 2 dny a stejně skončil sekcí(a to byl malej KP,doktor o tom věděl,ale za každou cenu chtěl rodit normálně-prostě idiot)díky tomu že malej neměl kyslík má epilepsii a spoustu problémů,ale o tom tady psát nechci.
Proto jsem se strašně bála,jak dopadne druhý porod 😒 Termín jsme měli 10.2.09,ale malej chtěl na svět dřív.12.1.jsem byla v poradně a na monitoru a povídám dr.,že jsem o víkendu měla kontrakce po 10 min,ale že to přešlo.Tak se kouknul dovnitř a povídá,že na porod to vůbec nevypadá,CS 4.A to už ze mě asi týden odcházela hlenová zátka. 13.1.jsem se probudila,ale byla jsem strašně unavená, tak jsem zaspala celé dopoledne.Navečer přijel přítel,jelo se na nákup.Přijeli jsme z nákupu,já šla do sprchy(celej den jsem nebyla ve svý kůži)ještě mu povídám,aby si nedával to víno co kdyby jsme rodili 😀 A on hahaha.No vlezla jsem do vany a samozřejmě mi prdla voda,tak volám na Kubu ať zavolá tatínka,že rodíme 🙂.Ten přiběhl celej zelenej,že akorát měl to víno a co prej budem dělat ,kdo mě poveze atd.Tak jsem se osprchla,dala si ručník mezi nohy(strašně to ze mě lilo,co krok to proud vody,ale kontrakce zatím žádný)a dobalovala tašku.Zavolala jsem mámě aby přijela hlídat Kubu.do toho přišel můj táta(já tam s ručníkem mezi nohama),že se jde podívat na Jakoubka,tak mu říkám,že teď ne že rodíme.A on prej,dobrý tak přijdu pozdějc, otočil se a odešel.Za pět minut přilít zpátky,že mu to teprv docvaklo a jestli potřebuju odvéz do porodnice 😀.
Konečně jsem jeli směr Podolí.V autě začali bolesti hned po 5 min.Ale jenom takový slabý MS.Dalo se to.Do porodky jsem dojeli v 20:30,tam monitor,prohlídka a prej jsem na 3 prsty,takže jdeme na sál a příprava.Na sál jsem se dostala v 21:20,přišla sestřička že mi musí dát ATB (neměla jsem ještě odběr a streptokoka)jako prevenci.A pak že bude příprava.Bolesti začli bejt po 2 min,ale furt se to dalo.Sedět jsem nemohla,tak jsem tam courala ,pořád se mi chtělo jako na velkou.V 22 hod se vrátila sestřička,že se podívá jak jsme na tom(bolesti po min,už to začlo bej trochu krutější,musela jsem prodejchávat)no a prej vy jste úžasná, jdeme rodit.My oba s přítelem vyvalený oči,tak mě položili na křeslo a sestřička,že jde pro dr.Jen co odešla tak jsem začla řvát,že už musím tlačit,tak přilítla ať si teda zatlačím 😉.Pak přišla dr.a tlačili jsme jak o život 😀 ,no a v 22:16 se nám narodil druhý syn Matěj 🙂 ,hned jak ho vytáhli,tak začal brečet,přítel přestřihl pupeční šnůru a šel fotit malýho.Já jsem tomu pořád nemohla uvěřit,že už to máme za sebou.Matýsek se narodil v ukončeným 36tt a měl 45cm a 2650g.Zkusili jsme ho přiložit k prsu,ale nepřisál se 😒 a pak ho odnesli do inkubátoru na zahřátí.Domů jsme se dostali osmý den,protože měl Máťa žloutenku a musel bejt pod světýlkem.Dnes už máme 3100g a 50cm a krásně kojíme.

Takže můj druhý porod trval něco málo přes dvě hodiny a ty nejhorší bolesti byly jen 30 min i s tlačením.prostě krása 😀 .Rodila jsem bez přípravy,bez epi a bez nástřihu.Musím říct,že to byl nekrásnější zážitek v mém životě 🙂 Dokonce jsme se rozhodli,že se ještě pokusíme o holčičku,kterou si moc přeji 😉

Všem přeju krásná a zdravá miminka a těm co teprve čekají,rychlý a bezbolestný porod

lucitee
20. únor 2009

Kris....druhy porod byl odmenou za ten prvni 🙂 gratuluju

papaya
26. únor 2009

Brý den,první porod jsem nepopisovala,ale teď to za popsání asi stojí 🙂

Ve 2 hodiny ráno jsem se vzbudila,že si zajdu na záchod a zjistila,že mám mokrý pyžamo. Nejdřív jsem nevěděla,jestli je to plodovka,nebo jsem si na ten záchod už chtěla dojít dřív a jen to nějak prospala. Pak mi došlo,že to bude voda a že už TO začlo.

Po příjezdu do porodnice (4hodiny ráno) mi udělali monitor,vyšetřili a probrali co a jak bude. Miminko bylo totiž zadečkem dolů a já chtěla rodit normálně (což jsem tam týden před tím probírala se zástupcem primáře,který mě ujistil,že to není problém a že pokud to půjde,že se to zkusí). PA mě informovala,že je trochu průser,že mi prdla voda a nic se neděje,ještě se moc neotvírám,kontrakce žádné,ale že počkáme na 7mou hodinu,až bude vizita,že se domluvím s doktorem podle situace. Představa,že budu čekat 3 hodiny,nic se nebude dít,mě teda moc nepovzbudila 😅 Navíc při tom prvním vyšetření se jiná PA trochu zapomněla a když zjistila,že nahmatala místo hlavičky prdelku,upřímně se zděsila a určitě byla ráda,že jí brzy končí směna 😀

Odvedli nás s Náčelníkem na porodní místnost a začlo čekání na ranní vizitu. Pořád se nic nedělo,jen občas mírné kontrakce a voda vesele odtékala dál. Před 7mou přišla nová PA,již optimističtější,že mě nachystá. Dala mi klystýr. Původně jsem ho nechtěla,při prvním porodu mi z toho bylo akorát víc zle,ale tentokrát jsem dobře udělala. Jendnak se tím zabil nějaký ten čas a hlavně mi po tom začly konečně nějaké kontrakce. Sice slabší,delší intervaly,ale něco se dělo.

V 7 přišel doktor a k mému nadšení to byl ten,co v porodu KP neviděl problém a tvářil se,jak kdyby jich dělal 5 denně. Tak jsme to probrali,že se ještě chvíli počká a kdyby se nic nedělo,dali by mi nějakou kapačku na rozjetí. Chtěli mi udělat další monitor,ale ukecala jsem je,že si dám nejdřív sprchu a pak že mě na chvíli zase napojí.
Sprcha super,docela to člověka osvěžilo a intervaly kontrakcí se začly zkracovat,pořád se to dalo v pohodě vydržet,žádná hrůza. Nakonec jsem se tam vesele čabrala skoro do 8mi.

Vylezla jsem,že budem zase pokračovat v koukání z okna a debatění. Jenže najednou jsem měla stahy po 3minutách a bolely teda fest,měla jsem co dělat,abych to nějak rozdejchala. Pak to šlo děsně rychle,měla jsem pocit,že fáze klidu už snad ani žádná není,bolesti co 2 minuty. Náčelník skočil pro PA,ta že mě napojí na monitor,abysme věděli,jestli je bobulka v pořádku a pak že mě vyšetří. Ležela jsem tam na boku malou chvíli a najednou jsem měla pocit,že už to tlačí,že už to prostě brzy bude.Hned jsem to nahlásila,PA mě vyšetřila a že mě potěší,že už jsem otevřená a že budu brzy rodit. Zavolala dokotra,ten mě taky prošmátnul,ale že prý jsou tam ještě nějaké hleny,že mi dá sestra nějaký roztok,počkáme,až se to odplaví a pak by to mohlo začít a odešel. Já hned začla PA instruovat,že v leže rozhodně nerodím,tak mi slíbila,že mi to lehátko napolohuje co nejvíc do sedu. Pak se otočila,asi pro ten roztok,já ucítila tlak a jen zařvala,že už to je,že už prostě tlačím. Přiběhl doktor,začali tam spolu řešit nasazování rukavic,v tom kvapu jim to vůbec nešlo,padlo i slovo prdel 😀 , a já tam na ně jen mez tlačením volala,že už leze 😀 Pak dr stačil jen přidržet tělíčko,já pořádně naposledy zatlačila a v 8:51 se nám narodila Esterka 😵 Hned mi jí dali na břicho,kde jsem mmch měla ještě pořád pásy od monitoru 😀 A k polohování samozřejmě taky nedošlo,porodila jsem tak nějak v leže s nohama bůhvíjak 🙂

A dál už to znáte. Slzy štěstí,ohromná radost a úleva,že to dobře dopadlo a máme to za sebou.

Ráda bych vyzdvihla práci manžela,který si vedl jako profesionální otec u porodu a byl mi velkou oporou. A dále bych ráda poděkovala vynálezcům Epina. Stihla jsem nafukovat jen týden,ale i tak jsem nakonec skončila se 2ma stehy (jeden spíš tak pro sychr) a mohla po porodu hned chodit a sedět. Tudíž doporučuju ;)

A to je vše. Porod KP může být náročný,sama jsem se ve skrytu duše bála,aby to nebylo nějaký brutální maso. Když to tady ale někdy čtu,může být masakr porod i hlavičkou napřed a mně se rozhodnutí jít do toho vyplatilo. Prožila jsem krásný rychlý porod,který mi vynahradil ten první 🙂

silvik
26. únor 2009

Pap, tak to byl fakt fičák 😀 😀 Super porod, druhé asi fakt jsou rychlejší .... 😉 😉

janinac
26. únor 2009

Teda Pájo, to je prostě nááádhera 😵 😵 😵 Popsala jsi to tak krásně, že ani slzičky skrývat nebudu...fakt tu regulérně fňukám 😵 😵 😵 Blahopřeju k Esterce a ať jí bráška moc nezlobí 😉 a všem vám přeju hodně sil a hodně zdraví. 😵

xsipm04
26. únor 2009

Pap, tak to byla finálně rychlovka, myslela jsem na tebe a tohle myslím předčilo všechna očekávání (nejen tvá 😀 ). Tak je super, že jste to tak krásně zvládly a že jsi si tenhle porod užila tak, jak jsi chtěla a máš na co krásně vzpomínat 🙂

danielah
26. únor 2009

Pap: teda, to byla rychlost, skvělý!!!!! 🙂

babalala
26. únor 2009

Pap - vy s Esťou jste prostě chodící reklama na KP, NJ a EPI.. 😎

mumumu
26. únor 2009

Pap, paráda, super! 😉
Babo, tyjo, co je NJ?

katako
26. únor 2009

Pap, gratuluju, a myslím, že takový porod KP by si zasloužil místo v učebnicích pro doktory, aby nečekalii a rychle navlíkali rukavice - musela jsi je pěkně překvapit! 😀

androna
26. únor 2009

pap tak to dopadlo uplne super. 😎 😵 😵

lusinta
26. únor 2009

Pap gratuluji!!!
je to vždycky zázrak..takový nový člověk mezi náma..Už se těším,až vás zase na srazu uvidím.a tentokrát i s Esterkou.

hankka
26. únor 2009

Pap, velká nádhera, gratuluju a věřím, že to spolu všichni dobře zvládnete!

haluskacz
26. únor 2009

pap, gratuluju, to je jak z pohadky, jak to slo hladce!

tumkal
26. únor 2009

Pap super 🙂 takovýhle porod by si přála asi každá mamina 😉

s.arik
26. únor 2009

NJ bude asi Nový Jičín, pokud se rodilo tam...?

pap, jsi skvělá a odvážná, že jsi do toho šla!!! hurá! 😀

rajka
26. únor 2009

papaya - krásné! 😵 moooc gratuluji 😵 a přeji hlavně hodně zdraví!!

rajka
26. únor 2009

čas od času si tady čtu popisky a vždycky mě to dojme.....tak, že je mi líto, že má prcek už 9 měsíců, o slečně ani nemluvím....že bych šla ještě do třetího?!? 😉

a taky si říkám, že sepíšu svůj porod....taky stojí za sepsání 😉 , snad se k tomu někdy dostanu

lilak5
27. únor 2009

Papayo moc gratuluju, Esterka je krásná.
Můj porod KP byl celkem tak rychlej, ale na tebe nemám. 🙂

honzina
27. únor 2009

Papayo, buší mi z toho srdce. Krásné, úžasné, a jak snadné (zdá se) 🙂

sylviiik
27. únor 2009

Pap, krásný 😵 krásně popsaný. Brečím a směju se u toho...

josefa
27. únor 2009

papapayo, krásný, gratuluju k Esterce a porodu🙂

slevik
27. únor 2009

Pájo - nádhera 😵 . Fakt jste to s Esterkou krásně zvládly 😎 . A u toho popisu jsem si pobrečela, ale teď nevím, jestli dojetím nebo smíchy 😀 😀

animatua
27. únor 2009

papayo nadherny porod, krasne jsi to zvladla, fakt je cim se chlubit 🙂

novinka
27. únor 2009

tak prispejem aj ja svojim porodom:
termin som mala 4.12. ale vsetko to zacalo este v nedelu, 30.11. vecer, ked som zacala silno krvacat. Rychlo na pohotovost, tam ma odviedli rychlo na salu, vraj rodím neotvarala som sa, a tak ma v pondelok rano prelozili na cakacku. Tam som bola do stredy, ked doktor skonstatoval, ze skor ako za tyzden to nebude a tak ma pusiti domov. To uz bolo 3.12.
4.12. stvrtok som bola zufala, nechcela som prenasat a tak som vyskusala rozne prostriedky na urychlenie porodu – s tazkym nakupom som isla peso na 9.posch, skoricovy caj, masaz bradaviek, beh na 12-te posch., zas caj a bradavky, horuci kupel 1,5 hodinovy. To bolo 21:00 a o 22:30 mi zacali pravidelne minutove kontrakcie po 3 minutach, ale silne jak svina! O 2:00 sme isli opat do nemocnice ale bola som otvorena len na 1 cm, tak si ma tam uz nechali. celu noc som nespala, nemohla som jest, ani pit - len olizat mokry uterak - keby sa rozbehol porod... ale kontrakcie stale velmi silne a pravidelne ale otvaranie sa nikde bolesti jak slak, az som sa po zemi valala a kricala inak sa nedalo z piatka na sobotu som zas nespala, v sobotu rano bolesti este vacsie, na zdochnutie, a uz som prisahala doktorke, ze som otvorena viac, nech ma pozrie lebo ta bolest sa stale stupnuje, tak pozrela a stale na 1 cm!!! myslela som, ze toto je moj koniec potom ma pozrela o 3 hodiny (7:30) a otvorena na 3 cm!!!! dakovala som bohu! (ja, neveriaca ) praskli mi plodovu vodu, urobili Hamiltona (no fuuuj!) a pekne sa to rozbiehalo mala som bolesti jak smrt ale bola som najstastnejsi clovek na svete, ze UZ idem rodit! nadej, ze to prestane vyslobodenie.... o 8:00 som uz bola na 5 cm, dali ma na salu a kedze to postupovalo veeelmi p-o-m-a-l-y, 10,45 mi pichli oxytocin a 10,48 sa narodil moj pokladicek malicky, bol taky fialovy...mal pupocnik okolo krku, tak sa dusil ako isiel von
ale Apgar score mal 9 a po 5 min. 10, takze sa z toho rychlo spamatal 😵 🙂

petromilla
28. únor 2009

Pap, gratuluju ke zdravé holčičce a k prima porodu. Ten konec mi dost připomíná můj první porod, taky KP. "Prdel" při navlíkání rukavic taky padla 😀 . Všichni mi pořád říkali, že porod KP je dlouhý a mám dost času a nakonec mě primář rodil v civilu jen co dojel, ostatní doktoři se báli cokoliv se mnou mít společného. Jsem ráda, že jsem mohla rodit přirozeně a všechno dobře dopadlo. Moje ségra ale takové štěstí neměla. Taky rodila poprvé KP, dítko se narodilo notně přidušené a má z toho hodně silné dioptrie 😒 .

novako
1. bře 2009

Pap: Jedním slovem - super! Zvedla jsi mi náladu. 😵 Posílám ooooooobrovské gratulace Tobě, náčelníkovi a samozřejmě i Esterce!!!!

larakroft
1. bře 2009

Holky, prosím, nepřispěly byste mi do klystýrové ankety (tady na porodní diskuzi níže)???
Potřebovala bych uvést, zda jste se před porodem vyprázdnily samy spontánně (předporododní průjem atp.), zda jste absolvovaly klystýr/Yal, zda jste měly "nehodu" v druhé době porodní, zda jste měly nějaké zdravotní/psychické potíže s tím spojené...Díky moc!

cipca07
1. bře 2009

Prispejem vamaj ja mojimi skusenostami a zazipkami z porodu 🙂 prvi porod nebol ani zli ani dobry rodila som 5 hodin a ten druhy bol perfekny rano o 7.30 mi pustili vodu dali ma na zaznam a za10 min som uz dola otorenana 7 cm ani nevien ako 🙂 na sale som si vyspevoala aj s muzom rehoty chychoty 😀.a o 10.05 uz dola malicky na svete 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru