Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

akina
15. led 2007

Ahojky,to jsem rada holky,ze jste si nekdo precetl o mem porodu.Dneska je Verunka obzvlast aktivni.Mam pocit,ze se chysta kopat mistrovstvi sveta a nebo se pokousi prokopat ven.Uz se moc tesim az ji budu muckat 🙂 .Neumim si predstavit jaky to musi byt porodit predcasne a jeste cisarem a nemoc ty drobecky pochovat.Tak at to priste neni sprint,ale prochazka 😵 😉

draga
15. led 2007

akino jasně že si to "někdo" přečetl a určitě nás je plno to víš teprve mě to čeká 🙂) jak to že nejsi u nás v únorovkách???

marsi
16. led 2007

Ahojte holky,mam také po porodu 29.11 2006.Rodila jsem v Ostravě-Porubě a nemůžu si stěžovat.Byl to můj 3 porod po 11letech,ale byl nejrychlejší.Manžel mě odvezl v 18h a 19.25 byl malý na světě 3,85kg 50cm.Měla jsem strach,ale bylo to tak rychlé že jsem úplně zapoměla na bolesti.Holky co se chystate k porodu da se to vydržet to miminko vám za to stojí papa 🙂

slonik
16. led 2007

a marsi, když byl tak velký, museli tě nastřihnout?

lamia
16. led 2007

Holčiny vy to všechny tak krásně popisujete, já už se nemůžu dočkat 😀, už mi to břicho a hormonální bouře leze totál na mozek a hlavně už chci mít tu svojí prďolku v náručí a užívat si jí i s budoucím taťkou 🙂

4a
16. led 2007

Holky,
hlásím, že se asi objeví nový americký chameleon. S nikem Anney, zaregistroval se včera.
Jukněte na tyto fotky z různých albumů. Není ten kluk stejný? S kozí bradkou. http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=...
a
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

iza
16. led 2007

ani mi nepřijde

cumacek
16. led 2007

Ahoj, holky nemyslíte, že už toho bylo dost?Určitě by mě taky zajímalo, jak to vlastně celé je, ale je to úplně mimo téma. 😉

silda
16. led 2007

Koukám tady na tu detektivku a nestačím se divit nicméně myslím že to už je paranoia 4a nehledej něco co není.A tohle mi taky žádná podoba nepřijde.

andrea73
16. led 2007

4a-tak to ses těžce sekla....ty asi chceš nějaký dáreček od Gedren, viď? Že jsi tak aktivní 😀 😀 😀

zrzecka
16. led 2007

holky,tak se taky vracim k temytu,ty co mate strach,tak vas mozna trochu uklidnim...Predporodni bolesti byly fakt husty 😠 ,ale z toho vetsina si myslim strach nema..ja taky nemela,bala jsem se porodu samotneho,ale ten vazne sam o sobe trval jen par minutek,rup,cuk a byla venku a ten nastrih co mi delali jsem ani nezaregistrovala 😉 a ani potom to neni s tim nastrihem zadna traga,ale taky jsem se predem desne bala...je to normalni je to poprve a clovek-zenska nevi do ceho jde-ale vazne se to da prezit...to rikam i kdyz jsem mela ruzne komplikace..

4a
16. led 2007

fakt paranoia holky, máte pravdu. Jen mě to překvapilo a když jsem si prohlížela albíčka, tak mi přišlo, že jsem ty obličeje někde viděla 🙂 Prdím na ně 🙂 😉
Ale zpět k tématu. Ještě by bylo dobrý rozdělit porod na porod a narození se dětí. To si myslím, že se stalo mě. Když byl císař s narkozou.

marsi
18. led 2007

Ahoj sloniku nastřihovali mě ale vůbec jsem to nezaregistrovala,holky nemějte strach z porodu není to tak hrozné 🙂 😕

kacabacka
18. led 2007

možná se zeptám blbě, ale co je horší než porodní bolesti a porod???Nedovedu si to vůbec představit, je nějaká větší bolest? Nebo dalo by se to k něčemu přirovnat? Někdo řikal, že k hodně silné MS, ale to to pak teda neni bolest na umření.....

ivet
18. led 2007

Kacabacka, zrovna nedávno jsem říkala manželovi, že už si vůůůbec nepamatuju, jak MOC to bolelo...tedy vím, že ANO, ale fakt bych to už k ničemu nedokázala představit, protože kdyby se mě někdo zeptal teď, řekla bych, že to nebolelo...byla to pohoda 😀
Já se třeba mnohem více bojím, když jdu k zubaři, než až půjdu znovu rodit 😀 😀 😀

leniik1
18. led 2007

Kac. jde o to jak kdo má bolesti při mens. někdo ukrutné někdo menší a větší nezažil a tak nemůže srovnat a hlavní je, že každej má jinde práh bolesti to co jinou bolí ukrutně druhá zvládne hravě. 🙂 Porod určitě bolí ale myslím že se toho nebojím je to velká neznámá a říkám si když to šlo dovnitř musí to i ven tělo si poradí. 😉

panenka
18. led 2007

Kacabacka, souhlasím s Ivet 😉 Když jsem šla po schodech do porodnice a zrovna jsem měla už silné bolesti, říkala jsem si, že tohle už nikdy nezvládnu. Pak to samé jsem si říkala na při porodu samotném, ale teď? Už vykládám, že porod byl v pohodě 🙂 Neříkám, že to nebolelo, ale opravdu se na tu bolest rychle zapomene 🙂 A k čemu přirovnat porodní bolesti? Nám říkala PA na kurzu: Tvrdne vám někdy břicho? Tak porodní bolesti jsou to stejné, jen stokrát horší 😉
Mimochodem, zubaře se taky bojím 😀

leniik1
18. led 2007

To je právě ta výhoda že člověk na špatné věci zapomene a zůstane mu ten krásný výsledek celého snažení 😵 Těším se.

jess
18. led 2007

kacabacka,myslím že jestli to nějaká mamina přirovnává jako bolest na umření,tak chce maximálně politování(mám to doma-tchýni),vždy říká,že u porodu proklínala chlapa,že ji to děcko udělal,že u toho málem umřela,no prostě koza.
Ono to na začátku těch stahů je jako bolest silná menstruační,to je pravda.Mě dost bolelo břcho asi hodinu.Pak mi začly kontrakce,ty se postupně zvyšujkí,jsou bolestivé,ale rozhodně ne nepřežitelné,je to bolest,na kterou po všem vůbec nepomyslíš.I mezi těmi kontrakcemi,je to odpočinek,než přijde další,kontrakce trvá + - minutu,tlačilo mě to na spodek,jako by se ti to v břiše svíralo,ale zase celou dobu když už porodní bolesti máš,tak myslíš jen na to,že díky tomu budeš už mít mimi u sebe.
Obecně se říká,že v normálním průběhu už přímo to rození nebolí,jen ty stahy,ale to znám jen z doslechu,já rodila skoro neotevřená,takže pro mě byly ty kontrakce maličkost 😀
No a když vidíš mimi,tak už ti ani nepřijde cos prodělala,já hned po porodu prohlásila,že už abych měla další.Takové to bylo krásné ten závěr.
Takže pokud chceš mimi tak porod je to poslední čeho se bát🙂,mě tedy asi 100x horší přišly těhotenské nevolnosti,zvracela jsem celé těhotenství a to mě fakt nebavilo.
Mimochodem,ten zubař je mnohem horší než porod,tomu plně věř. 😉 ,já když jdu k zubaři tak je mi blbě dva dny předem,a ted' v únoru mě to čeká ☹

panenka
18. led 2007

Docela vám těhulkám to těšení závidím! A hlavně ten krásný okamžik, kdy mimíska poprvé ucítíte na sobě! 😵

georgine
18. led 2007

ahoj, holky máte vsechny uplne stejne pocity takze na tom neco bude.. porod je bolestivý, plný emoci, a ocekávání ale jedine co vám z toho zustane jsou krásné ocícka malínkého miminka, které se neuveritelne oddane koukáji do ocí svoji maminky a vy skrz ten pohled vidíte jako by rikalo "maminko jsme spolu a zvládli jsme to!" jste stastni a neuveritelnou oddanost, bezbrannost miminka vidíte tema kukadýlka jsou to nejvic na svete, pro které by jste i zemrela... NIC krásnejsiho clovek nikdy nemuze zazit..

gedren
18. led 2007

kacabacko, ta bolet je fakt hnusna, clovek je paralyzovanej a nemuze skoro ani mluvit, ale hned jak stah prejde, tak uz o ni zase nevis 🙂 Rozhodne to neni nejaka ostra bolest jako treba kdyz jsem mela nastiplej palec na noze, tak mi bolesti tekly slzy, to tady vubec ne. Tady to zachvati sice velkou cast tela, takze nemuzes sedet, chodit proste hnus, ale neni to bolest ostra ani trvala - jsou tam ty prestavky 🙂 No uvidis.

Co se tyce menstruace, kazda pri ni asi mame jiny bolesti, ja nekdy nemam nic, jindy me tak jako otravne boli bricho - takhle podobne boli tri dny po porodu, kdyz se zavinuje deloha 🙂, no a parkrat za zivot jsem mela tak prisernou menstruaci, ze jsem myslela, ze nedojedu z prace domu, svijela se, mela prujem, zvraceni, zimnici a jediny, co jsem si prala, aby to uz proboha preslo - a pri porodu me prijemne prekvapilo, ze takhle strasny to neni 🙂))

kacabacka
18. led 2007

Hmmm, tak zubař mi nevrtal asi 6 let, nikdy jsem nic zlomenýho neměla. Jediný co mívám, tak občas strašně silný větry, že se svíjim, jak blázen jak to píchá a bolí po celym břiše..... jo jo, je to se mnou těžký :o)

lamia
18. led 2007

Kacabacka - radši nebudu dělat moc hrdinu, ještě jsem to nezažila, tak nevím,co tam pak budu páchat,ale mě osobně pomáhá myšlenka,že ty bolesti prostě nebudou trvat pořád, že se to bude nějak vyvíjet a to nejhorší pak zkončí porodem mé berušky, na kterou už jsem fakt natěšená...tak tuhle ideu teď pořád opakuju manželovi, ať mi jí tam pak připomíná 😀 Prostě to musíme zvládnout a kdyžtak si tam pořádně zařvu 😀

kacabacka
18. led 2007

jojo, na tebe si specielně počkám a budeš vyprávět jaký to bylo 😀

lamia
18. led 2007

Jasně, pak podám podrobnou zprávu 😀 Ale to by možná bylo lepší, aby to objektivně zpracoval manžel,já budu nejspíš v totální euforii z miminka 😀 Ale zas na druhou stranu, ono už mi ani nic jiného, než to zvládnou, nezbývá 😀 😀

romana27
18. led 2007

lamio přesně jak píšeš. Já jsem sice taky vyklepaná, ale jako jinak než porodem to naše těhotenství už skončit nemůže a na mimi se moc těším. 🙂

kacabacka
18. led 2007

lamia: hlavně jsem zvědavá jak to u tebe nakonec dopadne s tim maliníkem, jestli ti to pomohlo....

andira
18. led 2007

jess - teda nevim, asi jsi mela stesti pri porodu, kdyz rikas, ze zubar je horsi 😅 Ja jsem v zubarskym kresle stravila desitky hodin a s dost velkymi problemy, taky jsem mela nekolik vaznych urazu vcetne spiralove zlomeniny nohy, taky klicni kosti a obratlu 😖 A vsechny tyto veci dohromady
mi pripadaji 100 krat lepsi nez porod. Ja jsem rodila pred 15 lety a byl to tak hrozny zazitek, ze jsem pak dala 15 let pauzu a myslim, ze po vyctu mych "valecnych zraneni" 🙂 si fakt nikdo nemuze myslet, ze jsem rozmazlena krehulinka, ktera nevydrzi bolest. Je teda pravda, ze jsem rodila 17 hodin a mela jsem hrozny krizovy bolesti, neotevirala jsem se, vodu mi museli sami protrhnout a v ty dobe nebyl zadny epidos ani jine vychytavky a tresnicka na dortu bylo nekonecne dlouhe siti bez umrtveni, zrejme pak dr. usoudil, ze uz to bylo stejne tak hrozny, ze je zbytecne plytvat anastezii 😀 Muj dnes uz ex-manzel mi pak nejakou dobu po porodu rekl, ze si myslel, ze fakt umru 😒 Tim nechci nikoho strasit, ale do 2. mimi jdu jen proto, ze nekdo mezitim zavedl pouzivani epi 😉

lamia
18. led 2007

Andira - tak to je síla, tak ať je to tentokrát v pohodě!!! Mimochodem, taky jsem manželovi zdůraznila, že kdyby mě náhodou nějaký "humanista" chtěl šít po případném nástřihu bez umrtvení,tak ať mu to teda hodně rychle zatrhne 😀 😀

Kacabacka - taky jsem zvědavá,co maliník spáchá...hlavně to s ním zatím nebudu moc přehánět,už mám pootevřené hrdlo,tak ať tam malá ještě do konce 38.t. vydrží, pak už se můžu v maliníku třeba i koupat 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru