Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

yara2
22. črc 2008

muriel - tak to sme na tom rovnako. ja porod tiez vobec nechcem,kazdy den sa zobudzam s myslienkou na to, protestujem ale asi tym nic nedosiahnem.
keby som mohla,tak sa necham den pred tym uspat a nech ma zobudia az o 3 dni po porode. ale asi sa mi to tak nestane ☹
nevies v ktorej porodnici rodila ta mien???

novako
22. črc 2008

Yara, Muriel: Holky, nesmíte se bát!!! 50% z toho jak porodíte dělá psychika. Věřte mi, jsem šílený bolestín, ale přežila jsem a dalo se to zvládnout. Choďte na kurzy pro těhulky a cvičte těhu cviky. Aspoň mně to hrozně pomohlo. Věděla jsem, jak má porod probíhat, jak si ulevit v bolestech, zkrátka byla jsem psychicky nachystaná. Myslím, že i díky tomu jsem měla pohodový porod. Nebudu říkat, že to nebolí. Bolí a jak. Slovy se to ani vyjádřit nedá, ale už to psaly holky přede mnou, když držíte toho svého drobka v náručí, na všechno zapomenete a řeknete si, že to za to stálo. Tak hlavu vzhůru a přeji jen krásné, pohodové porody!!!!

simi.w
22. črc 2008

Mien,moc gratuluji k chlapeckovi a at Ti dela samou radost. To co jsi popisovala,je hrozne a nepochopitelne,chce se mi brecet,kdyz ctu,jak dokazou lide ublizit,jak jsou zli a sobecti.V takove chvili,kdy clovek potrebuje nejvice pochopeni a pomoci se k Tobe chovali jako k vezni a jeste daleko hur.Nemuzu to pochopit,jak je to mozne,vzdyt jsou to prece taky lidi,ale pro ne jsou maminky jenom kusy,jedna odrodi a nastoupi druha.Jen doufam,ze takovych hajzlu je minimum.Ja jsem rodila v Karvine a chovani personalu si nemuzu vynachvalit.Sestricky,lekari i pomocny personal jsou profesionalove,lide se srdickem na pravem miste.Kdykoli poradi a pomuzou.Nedokazu si predstavit,jak hrozne jsi se citila Ty,to ponizeni.

muriel293
22. črc 2008

ja neviem ale podla mňa keď niekoho jeho práca nebaví nech ju radšej nerobí ako keď sa má k tomu stavať s takou "ochotou" ako prersonál pri mien! 😠

mien
22. črc 2008

ja vám veľmi pekne ďakujem, ja viem, že nie každý pôrod je taký ako môj sú pôrody aj veľmi dobré, na bolesť po sekcii som už dávno zabudla, ale na ten prístup nezabudnem nikdy v živote
sú aj veľmi dobré sestry ako som čítala vaše príspevky len naozaj musíme mať šťastie aby sme dostali ten správny personál, ja som šťastie nemala a ešte ani to nepochopím čo robí jeden 17 ročný študent na izbe, keď som skúšala kojiť

toni78
22. črc 2008

mien-ahoj,to co jsi popsala byl pro prvorodiku opravdu HOROR a samozřejmě na pořádnou stíznost-já bych to tak nenechala)uz proto ze sama jsem sestra) a my si něco takového u nás dovolit tak letíme na hodinu!!!! A pokud tam byly nějací studáci-měli se tě zeptat,jestli souhlasís s tím aby mohli být u porodu,vysetření atd.!! Jinak gratuluji k chlapeckovi 🙂

markulina
22. črc 2008

Mien, to je šílený!! Jak ze špatného filmu! Nemůžu uvěřit, že se takhle v dnešní době může ještě někdo chovat. Skoro jsem brečela, když jsem to četla, takový ponížení... 😔 ještě že ti to ten tvůj drobeček vynahradí, ale... Určitě bych alespoň vedení nemocnice napsala dopis, že takhle si péči o rodičku nepředstavuji!!! Ať ti chlapeček dělá jen radost!

moncicici
22. črc 2008

mien a prosim ta v ktorej porodnici si rodila???

jahodka11
22. črc 2008

mien-teda, poviem ti, otrasny zazitok ☹ a v ktorej porodnici si rodila? verim, ze syncek ti to vynahradi a uz aj vynahradzuje 🙂 je mi luto, ze mas na porod a nemocnicu zle spomienky, stale nechapem, ako mozu v nemocniciach a pri porodoch a malickych detoch pracovat takyto ludia ☹

tara2
22. črc 2008

mien - suhlasim s toni, tiez by som letela z prace keby som sa takto spravala k pacientom 😕 , mas pravo sa stazovat. A blahozelam k malemu 😉

ciska
22. črc 2008

ahoj to aky si mala mien porod sa az tazko cita ale odhliadnuc od vsetkeho je super ze mas zdrave babatko a to je najdolezitejsie.
ja som rodila v marci v ruzinove mala som dohodnuteho svojho pana doktora a bola no vlastne stale som strasne stastna ze tam bol on a aj moj muz. ja si na porod nemozem stazovat podla mna to bol najkrajsi den v mojom zivote aj ked to trvalo dlhsie. bolesti som mala uz vecer pred tym a monitor bol dost zly no ja som vravela ze to preto lebo mala sa velmi hybala tak mi spravili neskorej este jeden a ten uz bol ok. tak som si sla lahnut. a rano to zacalo🙂)) od rana od deviatej ked ma poslali po vizite na porodnicu a mala sa narodila o 19.20. ked som dosla na porodnicu mala som kontrakcie uz kazde tri minuty ( pravdu povediac ja som to nejako ani nevedela pretoze mne brusko tvrdlo uz od 35 tyzdna takze som tomu nepripisovala nejaku dolezitost) (ono vobec ja som mala zabavne tehotenstvo najskorej vracanie potom krvacanie potomtvrdnutie brucha/kontrakcie a otvorena na 2 od 35t))o jedenastej mi dali vyvolavacku nech sa porod nezastavi o pol druhej som uz mala fajn bolesti a otvarala sa takze bol cas na epiduralku tu som dostala o pol stvrtej potom mi odpustili vodu. a cakali sme to uz tam bol aj moj manzel ktory ma hladkal po chrbatiku a sledoval cisla na monitore presne som vedela kedy ide kontrakcia. no mala sa nezosuvala dole takze ma lahli z chrbta na bok a zase sme cakali🙂 a monitorovali malu. ja som si podriemkavala a neskorej uz som hromzila ze uz to bude lebo ja to uz citim ze sa mala uz tlaci a ja uz nevladzem lebo to boli. vtom mi oznamili ze moj lekar isiel k sekcii a ze ked to pride tak ho iny zastupi. bola som sice mimo ale ked odisli tak som muzovi povedala ze ja este vydrzim a tak aj bolo o siedmej vecer konecne zhodnotili ze je cas ist rodit no ja som dost malinka takze som musela ist na inu salu aby som sa vedela zapriet a dobre tlacit. este ma poslali sa vycikat ale mne to neslo tak ma sestricka odprevadila ku koze ( ta bola asi z roku dvesto uplna rachotina no co uz ked som taky krpec🙂 inak mi to bolo dos jedno lebo uz som fucala jak lokomotiva no tak som sa na nu nejako vystverala a uviazali mi nozky a kazali tlacit fajn bolo ked mi pan doktor povedal ze medzi kontrakciami si mam oddychnut a na to mu sestricka povedala ze tu uz nie je medzi kontrakciami🙂 no a na 5 zatlacenie bola mala vonku. myslim ze som ani nekricala snazila som sa ich pocuvat aby som nieco nepokazila. bolo uzasne tam mat manzela ktory mi bol velkou oporou. tusim ma najviac bolelo sitie ale aj to som zvladla. a inak som clovek co neznasa bolest. INAK POROD NIE JE TAKA BOLEST AKU POZNAME ALE JE TO SKOREJ STRACH Z TOHO ZE NEVIETE CO SA BUDE DIAT:. TAKZE MOJA SKUSENOST JE UZASNY ZAZITOK A KOCKY NICOHO SA NEBOJTE JE TO UPLNE SUPER. VSETKYM DRZIM PALCE:
ten pocit ked som zbadala malu bol proste neopisatelny. a hned som sa pytala doktora ze ci ked budem cakat druhe ci bude zase pri porode tak sa len milo usmial a opytal ci som nahodou teraz neporodila.

delilah1
23. črc 2008

ciska nevadilo ti keď ti uviazali nohy....ja by som si nenechala.... 😠

ciska
23. črc 2008

delilah1 ani som si to pravdu povediac nevsimla zistila som to az potom ale aspon som nikoho nekopla🙂

delilah1
23. črc 2008

hm aj to je pravda 😉 ale ja mám takú strašnú klaustrofóbiu, že ani tesný rolák neznesiem - čo už 😀

monik76
23. črc 2008

delilah1, já na tom byla jak ty, Měla jsem hrůzu z toho, že mě přivážou nohy. Přijela jsem na poslední chvíli a strašně je prosila ať mě nepřivazují, no nepřivázali! A u druhýho mi to bylo jedno, ještě jim manžel pomáhal s těma madly na nohy, páč to sestrám nešlo. Takže už bych se toho nebála, ale poprvé jsem z toho byla na vyděšená jak hrom! 😉

muriel293
23. črc 2008

ciska: jeeej to si krásne opísala,trošku si mi dodala odvahu,ja viem že pôrod neni prechádzka ružovou záhradou a vlastne je pravda že najviac sa bojím preto lebo neviem čo ma čaká ale tak ženy stále rodia a rodili tak sa musím prekonať,veď je to len jeden taký horší dník thak musím byť silná a zvládnuť to však?

ciska
23. črc 2008

muriel293: som rada ze som ta troska povzbudila🙂 nicoho s neboj ono aj ked to bude boliet tak ked uvidis babo na vsetku bolest zabudnes a uz ti len potecu slzy radosti 🙂 a inak ako zvladas tehotenstvo?

yara2
23. črc 2008

ciska - ahojky.a ako sa volal ten mily dobry pan doktor??

alem
23. črc 2008

Ahojky, ako tak čítam vaše príspevky musím povedať že som na nás ženušky pyšná, čo to všetko zvládneme. do dneška som bola pevne rozhodnutá že zapracujeme ne miminku ale pozrela som si klas.porod na videu a mala som dos´t. ke´d som videla ako sestrička len tak akoby nič velkými nožnicami nastrihuje tak som sa zhrozila tej bolesti. netrufam si na niečo také. Ako ste to zvládli?

simipel
23. črc 2008

Alem, my jsme přece ženské a ty vydrží hodně. Prostě si musíš říct, přežilo to tolik maminek, tak to přežiju i já. Neříkám, že je to procházka růžovou zahradou, ale doopravdy, časem se na bolest zapomene a už začneš uvažovat nad dalším. Prostě ta příroda si to uměla zařídit, aby se to lidstvo rozmnožovalo. a proto neboj a šup a zapracuj na miminku. Stokrát se ti to mimčo za tu bolest odvděčí a až uvidíš jeho první úsměv a až ti řekně mami, mám tě rád/a, tak poznáš tek krásný pocit, být rodičem. 😉

kijonkova.k
23. črc 2008

alem:Já myslím,že žádná z nás neuvažovala nad tím,jestli to zvládne.Prostě to chceš mít co nejrychleji za sebou,tak se snažíš,co to dá.Nástřih nebolí (mě teda nebolel)vypadá to hrozně,já se taky bála,ale je to pomoc,mimi je pak rychleji na světě. 🙂 🙂

simipel
23. črc 2008

Alem: a k tomu nástřihu, jak píše kijonkova.k. tak to ani necítíš, pač dole si tak rozbolavěná, že nějaký šmik není fakt cítit. Pak možná to šití, ale to už záleží jak moc tě šmiknou.

kijonkova.k
23. črc 2008

Tak tak,já jen cítila,tu teplou krev 🙂 🙂 Ale ono je ti to stejně jedno,hlavně,že to urychlí.

alem
23. črc 2008

ste super holky, vyzeralo to tak hrozne, tak bolestivo...... ☹ až mi vstúpili slzy do očí a povedala som si že to nezvládnem, ešte stále to mám pred očami, ale to narodené miminko, pohľad na malinkého anjelika tú bolesť určite prehluší.

Je to určite ten najkrásnejší dar!

motylek
23. črc 2008

Je teda fakt, že nástřih jsem necítila vůbec, šití taky bylo v pohodě, jenom trochu nepříjemné mi bylo, když mi to před šitím opíchavali anestezkou 😉 . Ačkoli jsem rodila 22 hodin a nebylo to nic příjemného, už teď se těším až budu rodit znova (jsem asi magor 😀 😀 😀 😀 ).

simipel
23. črc 2008

ale ne motylku, nejsi magor.Já taky neměla zrovna fajn porod, trpěla jsem taky jak ďas, od 7hod ráno jsem měla stahy co 1,5min a ještě mi praskly vodu, napíchly oxitocin a bolestí jsem málem hryzala kachličky ve sprše, kolem 10hod jsem už nevnímala čas a malá přišla na svět až ve 13,17hod odpoledne Přitom bolesti začali už den předem v půl čtvrté odpoledne,ale přes to všechno taky půjdeme do druhého. 😉 😀

vojtisek2007
23. črc 2008

Ahoj holky,
já rodila 3x, a šla bych do toho klidně znova... 😀 😀 😀
První porod - to už je dávno - na všechno bolestivý a ošklivý se zapomene, bolesti mi začaly ve 2ráno,nic hroznýho,tak jsem ani neplašila manžela, v 6 ráno už to bylo po 5 minutách, tak že pojedem - ten den jsem měla stanovený i nástup na vyvolání,protože jsem přenášela - takže asi strachy jsem rozjela porod - bolesti nebyly tak strašný, až poslední dvě hodiny,Honzík za narodil ve 14.05, rodila jsem vleže, byla jsem nastřižená,ale jak píšu, nic strašnýho, i šití se dalo překousnout, pak se sice hůř sedí....ale dá se to vydržet.
Druhý porod - loni - všichni říkali, že když je to tak dlouho po prvním, bude to jako znovu, pomalejší atp., prdlajs, Vojta se narodil téměř o 3týdny před termínem, večer ve 22.00 mi praskla doma voda - takže do nemocnice jsem musela do dvou hodin, tak jo, ale stahy nic, čekali jsem v porodnici do tří do rána a pořád nic, tak jsem se domluvili s dr.že dáme tabletku pro vyvolání stahů - nastaly téměř okamžitě - po minutě, Vojta se narodil ve 4.30 - takže ty opravdový bolesti hoďku a půl, opět jsem rodila vleže, tentokrát bez nástřihu - to jsme domluvili s dr. ještě před porodem - sice jsme tlačili cca 30minut - přesně podle pokynů porodní asistentky, ale zase to ušetřilo nástřih a šití - po dvou ho´dkách na sále jsem vstala a odešla sama do pokoje - což u prvního bylo nemyslitelné.
A dotřeti jsem rodila před měsícem, to už se všichni strachovali,jestli vůbec donosíme, když je to tak brzy po sobě a předtím to šlo celkem rychle - a hle - opět jsem přenášela, sice jsem se celé těhotenství už otvírala,jak tělo ví co má dělat, takže jsem zase dostala nástup do nemocnice - tam jsem přišla otevřená na 8cm - takže akorát k rození - akorát zase nebyly ty stahy - tak mi píchli vodu - v 10.00 - vlezla jsem si do výřivé vany - cca na 20 minut - takže bolesti byli sice taky po minutě ale poloviční bolest - pak mi natočili monitor a v 10.49 se na první zatlačení (zase v leže) a bez nástřihu narodila Eliška. Tentokrát jsem vstala po 20minutách a odešla po svých do pokoje - protože byl frmol a potřebovali uvolnit sál. Byla jsem, jak kdybych vůbec nerodila.
Takže mám za sebou tři porody - každý úplně jiný a holky a maminy věřte že všechna ta "příšerná a nesnesitelná" bolest zmizí v okamžiku kdy kouknete na svýho mimíse, aspoň u mě to tak je.
Tak přeju hodně šťastných miminek a jejich maminek.

jahodka11
23. črc 2008

vojtisek-tak teda taketo porody aj ja chcem 🙂))) moj prvy bol v pohode, trval 8 hod a bola som nastrihnuta, ale ako pises, nic hrozne.... par tyzdnov to bolelo, ale potom vsetko ok...a v podstate sa tesim na dalsi porod, bolo to celkom zaujimave a to som sa straaaaaasne bala...a zistila som, ze nebolo coho....v danej chvili je aj tak jedno, co sa robi, len nech je to uz za nami....🙂)) bolest sa preziva trosku inak ako ked sa o tom cita a clovej rozmysla nad tym vsetkym a predstavuje si to...a neviem co vsetko este a potom, ked sa to deje, je to trosku ine a rychle a zabuda sa....🙂 len mi je luto, ze pisu aj maminy, ktore maju zle skusenosti s personalom.....a pristupom, to je podla mna velmi smutne 😒 porod moze nakoniec dopadnut vselijako, za to nikto nemoze, ako sa to nakoniec vyvinie, ale este aj znasat nejake pokrikovanie sestriciek alebo nevrleho doktora.....no neviem....ako uz pisali maminy, keby som sa ja takto chovala v robote, rovno by som mohla odist.... 😒 maminy - nebojte sa porodu, ano, boli to, ale su epiduralky (ja som mala) a nakoniec babatko za to stoji, to potom kazda mamina zisti 😉 aj ked neskor uz su situacie, kedy sa mozno zamysli nad tym, ze koho to bol napad, mat dieta, ale to su chvilkove myslienky 😀 a v podstate neriesitelne 😀 😀 😀

pampuliacik
27. črc 2008

Caute baby,
som tak stastna, ze konecne aj ja mozem prispiet svojim zazitkom z porodu a ze je to za mnou 😉 Bol to moj prvy porod, takze som nevedela, do coho idem a mala som len infosky z netu a konika... ale musim povedat, ze som bola nedockava, aky bude prave ten moj porod a dokonca sa tesila 😀 . Bola som jednoducho presvedcena, ze to bude ok a nebude to take hrozne. snazila som sa to vopred ovplyvnit maximalne, t.j. poctivo som pila malinikovy caj (36.-37.tt 3 salky denne, 38.-40.tt 4 salky denne), cvicila som, denne masaz hradze, u lekarky zistila "stav veci" ohladom nastrihu- vraj strihaju podla potreby...
asi napisem roman, tak mi to snad odpustite 😉 prvy termin bol 17.7, ale nic sa nedialo- ani som sa necudovala, lebo som si bola uplne ista, ze spravny termin je 21.7.... Kedze sa nic nedialo, tak lekarka ma objednala na toho 21.7 na vyvolanie, ale nakoniec nebolo potrebne... Zrejme prisiel ten spravny cas, ze sa to v dany den rozbehlo samo alebo pomohli "babske" recepty z predosleho dna- dlha umorna prechadzka, hopsanie na lopte a papkanie mlieka so skoricou 😉 😉 V kazdom pripade, 21.7 rano o 2 v noci som sla normalne na wc, kde som dostala zrazu silnu bolest podbruska ako pri ms. nebola to kontrakcie, len nieco, co sa dovtedy v takej intenzite nevyskytlo... tu prislo aj tusenie, ze toto bude asi zaciatok. o 20 min dosla dalsia bolest podbruska spolu s krcom a riadnou bolestou krizov. na moje zjajknutie sa zobudil manzel, srandista, vraj "co, ideme do nemocnice"? 😀 zasmiala som sa, ze to urcite bude dlho trvat a ani neviem ci je to skutocne ono. navyse, "poucena" z netu som bola rozhodnuta vyrazit do nemocky az ked budu kontra po 5 min... prvotna neistota ci "rodim" coskoro pominula, kedze bolesti krizov a podbruska sa opakovane vracali v 15, neskor v 10 min intervaloch. striedali sa krce brucha, obcas krizove kontrakcie, bolo to trochu "matuce", pretoze najme krizove kontra prichadzali "mimo" svojho casu a nevedela som aky cas mam vlastne pocitat... takto som doma pochodovala od 2 do 6 hodiny rano, kontra pekne predychavala a pila malinikovy caj odusu 😅 😅 o 6h som mala kontra po 5 min, vyrazili sme teda do nemocky, ja sa pravidelne zvijala na sedadle auta... snazila som sa "spravne" dychat, kedze to "vraj" pomaha... 😀 no, vtedy som taky pocit nemala, ale celkovo to boli zvladnutelne kontrakcie. v nemocke mi natocili monitor, lekarka usudila ze ok, zacala som rodit... krcok je vraj spotrebovany a ja som sa "potesila" ako uzasne som si to naplanovala 🙂 myslim ten prichod do nemocky... to som ale nevedela, ze krcok sice je spotrebovany ale ja som otvorena len na prst 😠 to mi "oznamila" neskor sestricka, lebo sla poslat manzela domov, ze to este "potrva". no myslela som ze snad sranduje... mangel vsak zostal a bolo to fajn, aspon som nebola sama. v nemocke bol natresk, v noci mali 12 porodov, miesto na "vzdycharni" (hekarne) nebolo, lezali tam baby po porode... najprv prisli predporodne procedury- holila som sa doma, takze len klystir- pre mna osobne ziadna ulava, ta voda tusim ani tepla nebola a kontra som vtedy velmi silne nemala. ale nebolo to ani neprijemne, bolo mi to jedno...zial, kedze nobolo nikde miesto, svoje kontra som predychavala na chodbe na drevenej lavici kde zvyknu cakat muzi ... aj vtedy tam bol nejaky, tak musel mat srandu ked som tam pobehovala a dychcala a moj manzel mi hlasil- pride to o min, priprav sa 😠 😠 to bola teda "utecha" ...
Pravidelne ma kontrolovali, za 4 hodiny som sa otvorila na 4 cm, epidural som teda odmietla, kedze sestry vraveli, ze to "znasam" dobre 😉 tak som si pomyslela, ze to snad zvladnem. to hrdinstvo ma neskor sice preslo, ale aj tak nelutujem, ze som epi nemala. potom mi lekarka pichla vodu, aby sa to "urychlilo"..hm, sranda... usadili ma na loptu, kde to bolo trochu lepsie, ale ani som nemala co predychavat, lebo po odteceni vody kontra prestali... dosla lekarka, bolo asi 10.45 a usudila, ze teda mi ten usmev z tvare musi zmiznut, ze bez bolesti neporodim...tak mi pichli 2x oxytocin a to uz "ficalo". prisli take kontra, ze som myslela, ze umriem, predychavala som, no aj tak som mala pocit, ze to nezvladnem... asi pol hodinu som stravila v sprche s vriacou vodou, ze som vysla cervena ako rak 😀 z tych kontra som bola cela stuhnuta, este ze tam bol mangel, ktory ma utrel, odviedol k postel,i kde mi zase v case strasnej kontrakcie vysetrovali a roztahovali krcok...a potom odviedol na porodny sal. hruza a des. to som uz citila slabe tlaky na konecnik, tak sestry rozhodli, ze ide sa na stol- ani som nemala pocit, ze to je tak blizko 😉 no ale ked vraveli ze hej, tak hej... dali mi infuziu a dalsi oxytocin, myslela som ze z toho stola zoskocim od bolesti... manzel ma drzal za ruku, tlmocil mi ako mam dychat, lebo som od bolesti ani nestihala vnimat co a ako. dosla lekarka, este ma vycievkovali v case, ked som strasne potrebovala tlacit a potom dokina konecne zahlasila, ze mozem tlacit- to ani nebolelo, az ked sa mala prerezavat hlavicka to bola hrozna bolest, myslela som ze mi exploduje spodok. lekarka mi usilovne masirovala hradzu no aj tak musela urobit mensi nastrih do sliznice posvy, pretoze hradza sice pruznejsia bola, ale vchod do pindulky az taky pruzny nebol a natrhla by som sa. nastrih som necitila.
suma sumarummala bola vonku na 3 zatlacenia, silne kontra som mala 1 hodinu... na prvorodicku super porod. asi do 5 min bol von aj placenta, potom prislo sitie- tiez ziadna trauma. lekarka mi to umrtvila 2 injekciami, koncom sitia to uz zacinalo trochu boliet, ale dalo sa... po porode som dostala strasnu triasku, az sa stol otriasal 😀 . 2 hodiny sme s mangelom stravili este na sale, obvolali sme rodicov a rozoslali stastne sms... este na stole som usudila, ze to nebolo take hrozne a urcite sa na to dam este raz 😀 😀
neviem, co mi pomohlo k takemu super porodu, mozno aj psychicka pohoda, mozno aj malinik, ktovie... len dufam, ze ked raz pride druhy porod, bude taky super opat.
tak snad som povzbudila ine zienky v "ocakavani". treba verit ze to bude fajn. a urcite aj prvorodicka moze mat super porod...

toni78
27. črc 2008

pampul-gratuluji k dcerušce 😉 a tiše závidím porod 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru