Jaký byl porod

marki
10. kvě 2006

Ahoj kočky, to, co teď napíšu, se týká mého prožitku z porodu. Hned na začátku musím napsat, že se nemáte čeho bát, a že ym ženský vydržíme úplně všechno... 😉

Náš Kryštůfek se narodil 02.05.06, takže zážitky jsou ještě čerstvé. Ale od začátku.....

Už z neděle na pondělí (tj. 01.05.06) jsem skoro celou noc nespala, protože mě navštívili poslíčci....břicho mě bolelo v nepravidelných intervalech po dvou hodinách, pak hodina klid, a pak to zase na dvě hodiny přišlo...prostě celou noc jsem byla vzhůru, ale nějak jsem cítila, že to ještě nebude ono.... 😲 Ale pro jistotu jsem tu noc vařila manžílkovi na druhej den oběd...polívku, maso a brambory.-....stejně jsem nemohla spát...

Celej den už to bylo takový nijaký...a odpoledne, když jsme šli s Jožíkem (mým manželem pro nezasvěcené) na procházku, tak jsem si odskočila do nemocnice, aby se mi podívali na mimčo....řekli mi, že buď můžu jít domů, že to klidně může přijít za 3 hodiny nebo za 3 dny----prohlásila jsem (a všem to doporučuju), že radši půjdu domů (i když, my to máme do nemocnice 5 minut autem, že 🙂 )...navečeřela jsem se, dala jsem si teplou lázeň, pak jsme s Jožíkem hráli hry,,,,,,a pak přišel večer, já seděla u PC a psala tady na beremese....a v tom na mě přišly první kontrakce.....takže jsem si je začala zapisovat....a byly pravidelný....a hlavně úplně jiný než ty všechny předtím....prostě mě bolelo v podbřišku, jako když to máte dostat, ale ta bolest neustává.....takže jsem se uchýlila do ložnice, kde jsem poklečmo k naší posteli začala vydýchávat...po 20 minutách za mnou přišel Jožík a pochopil situaci, na nic se neptal, chytil mě za ruku a hladil po zádech.....tohle všechno začalo ve 20:45 h a do 23.00 h jsem to vydržela....pak jsem si řekla Jožíkovi o vanu, ale na tu jsem už neměla náladu, takže jsem se osprchovala a naznačila Jožíkovi, že si jedeme pro mimčo, že už to nemůžu vydržet....kontrakce byly po 4 minutách,,....po cestě, která nám od baráku až do pátého patra porodnice trvala 21 min, tak jsem je měla celkem 5 x.....musela jsem se vždycky zastavit a vydýchat....

v porodnici nás přijali s úsměvem, byla tam stejná paní doktorka jako při odpolední kontrole.....takže jsem ležela kvůli křivce asi půl hodiny, což bylo hrozný, když se při kontrakcích nemůžete procházet.....pak přišel na řadu klystýr, což je naprosto pohodová věc, naopak vám pomůže se uvolnit.....(tam jsem teda manžílka nebrala)......potom jsem šla rovnou do sprchy, kde mě mnažílek osprchovával.....postupně jsem si přidávala teplou vodu....a tady, i když masírovaná vodou, tak si tenhle okamžik, kterej pro mě představoval věčnost, pamatuju jako nejhorší z celýho porodu.....ta bolest, tak se nedá popsat....ale celou dobu jsem si říkala- bude hůř, holka, bude hůř.....pak mi dovolily jít na gauč, kde si mě ale jen prohlídly a řekly, že už jsem hodně otevřená a že už to nebude dlouho trvat....což se nádherně poslouchá a dodá vám to spoustu energie...takže jsem šla rovnou na sál...detaily už popisovat nebudu, na stole jsem vystřídala polohy na boku i na zádech, a pak mi doporučily stoupnout si za stůl a tlačila jsem v podřepu....zezadu mě přidržoval Jožík a bylo to super, protože jsem se nádherně uvolnila.... 😉

Nakonec ta finální fáze, kdy jsem tlačila s nohama na koze trvala 20 min a to halvně proto, že mám úzkou pánev....ale tohle už vůbec nebolelo, jen posloucháte, co se děje kolem...protože mně slábly kontrakce, a tak jsem se začala bát o mimčo....jak jsem tlačila, tak vždycky vykouklo kousek hlavičky a zase zalezla....tohle se opakovalo asi pětkrát, byly tam kolem mě už čtyři lidi....+ Jožík a ti všichni se nám snažili pomoc....nakonec mě musely nastřihnout a mimouš byl na světě....tak nám řekly, že je to kluk.....a Jožík běžel za ním, aby viděl, co všechno se děje.....a pak hrdě kráčel po sále, zatímco mě zašívaly....40 minut....a to mi bylo všechno jedno....věděla jsem, že je mimouš v bezpečí a tak jsem zápasila s paní doktorkou, která mě zašívala...sice jsem dostala injekci na umrtvení, ale asi to nepomáhá...mně teda určitě ne....ale nevadí...když mě zašily, tak jsem šla za těma svýma chlapama do tzv. obýváku, kde jsme v klidu pobyli první minuty našeho štěstí....a to bylo opravdu super....ten klid a očuchávání miminka....a pak jsem musela po hodině se osprchovat a šli jsme na pokoj.....a tím skončil náš nejkrásnější den a zážitek, který jsme s Jožíkem zažili....

mějte se hezky a ničeho se těhulky nebojte, každý porod je jiný, ale všechno stojí za ten okamžik, kdy vidíte svoje miminko na světě...a hrdýho tatínka u toho....bez něho by to nebylo ono....a jeden druhýho si vážíme ještě víc..... 😉 a na bolest rychle zapomenete----

dobrou MArkí a Kryštůfek

gabbi
25. bře 2008

😅 se omlouvam za tak dlouhy roman - jsem se sama prekvapila 🤐

dzej
25. bře 2008

gabbi 😀

bajunka
25. bře 2008

gabbi nádhera popsala jsi to velice vtipně,i když to v realu asi byl záhul, smála jsem se i plakala dojetím 🙂

babara
25. bře 2008

napsalas to moc vtipne, gabbi, a to sis musela zazit i dost neprijemneho, klobouk dolu, ze si nestezujes. At se vam hezky dari a malej je stale zlatej 😵

alenka83
25. bře 2008

na to že jindy u vyprávění porodů bulim, tak teď mě to vážně pobavilo a docela jsem si to nějak dokázala představit 😀 Teda těch 38 stehů...hmhmhm...velký obdiv!

zabka1003
25. bře 2008

Ahojte baby🙂
Tak aj ja sa pridám teraz po viac ako 3-och mesiacoch s tým mojim🙂
Takže začalo to celé tak, že mi 3 týždne pred termínom doma v noci odtiekla plodová voda...nikdy som teda nečakala, že toho bude toľko..bolo jej hrozne moc a tiekla v kuse, až kým som neporodila...
Bolo to v noci o 2.10. Tak som zobudila manžela a vychystali sme sa pôrodnice..Tam ma prijali a vyšetrili..bola som otvorená na 1 cm!
Takže manžela poslali domov a povedali, že to môže trvať aj 2 dni..tak som išla na vzdycháreň a tam som čakala..ráno okolo siedmej som už ale začla cítiť kontrakcie..vyšetrili ma a bola som len na 2 cm..išlo to hrozne pomaličky..okrem toho ráno zistili, že mám úzku panvu a nevedeli, či vôbec porodím normálne, ale že skúsime..potom ma vyšetrili za ďalšie 3 hodiny a bola som na 3 cm..bolesti boli znesiteľné, ale to čakanie bolo nekonečné.. o druhej poobede prišiel za mnou manžel, ale ešte ho nechceli za mnou pustiť, tak sme na seba pozerali cez sklo a už mi bolo neuveriteľne do plaču..strašne pomaličky som sa otvárala, mala som bolesti a manžel bol na chodbe..bolo to pre mňa asi horšie psychicky ako tá bolesť..potom ma vyšetrili a bola som na 4 cm.. za ďalšie 3 hodiny som bola zase na 4 cm..potom ma ale už konečne zobrali na pôrodnú sálu a pustili za mnou manžela..to bolo o 18:30 hod. Pichli mi epi a potom oxytocín, na rozbehnutie..začli silné kontrakcie, ale necítila som žiadnu bolesť..bola to naozaj obrovská skvelá pomoc. A samozrejme manžel.. Stále som bola napojená na monitor, lebo dvakrát bol zhon pre klesajúce ozvy maličkej..takže som dostala ešte aj kyslík a nemohla som chodiť a tým to urýchliť.. kvôli klesajúcim ozvám som musela ležať na boku a dalšia dávka epi mi stiekla len do jednej polovice tela keďže som ležala na boku, takže jednu nohu som mala skkoro ochrnutú..nebolo to nič vážne, ale veľmi nepríjemné...
Ked ma konečne po dlhšej dobe vyšetrili bola som úplne otvorená, len bola malá ešte vysoko, takže sme museli ešte čakať, kým klesne..už som ani neverila, že sa mi ju podarí vytlačiť, keďže som bola totálne hotová bez jedla celý deň... potom som začla tlačiť, ale nešlo to poriadne..nakoniec poslali manžela von, už som vedela, že sa niečo deje, čo nie je moc dobré, a malej pomohli von vákuumextraktorom..nebolo nič hrozné, na jedno zatlačenie sa podarilo vytlačiť hlavičku a na druhé telíčko...a potom si už pamätám len že pribehol manžel so slzami v očiach, že máme krásnu dcérku, ktorá bola našťastie v poriadku.. mala som kvôli vákuumextrakcii dosť veľký nástrih a hrozné bolesti tak 3 dni, ale prežila som to.. malá sa narodila 23:28.
Takže môj pôrod trval 22 hodín...bol ťažký ale zvládnuteľný..napriek tomu nemám traumu a chcem mať ešte bábätko..

astrane
25. bře 2008

Ahoj holky tak se taky podělí se svým zážitkem.
Termín byl 22.2.2007.večer 19. jsem vylezla z vany a po chvíli něco cítila,bylo to jiné než dosavadní poslíčky-trvalo to pár vteřin-taková slaboučká menstruační bolest-a opakovalo se to přesně po 10 min.Už je to tady!Sláva!Budem mít 2.chlapečka.Už jsem věděla,že mám být na porod odpočatá,tak jsem šla rychle spát a spala až do 3 ráno-bolesti stále slabé po 7 min.O půl 4.mi praskla v posteli voda,tak jsem vystartovala jak raketa,ať tam není mokro.Interval se skrátil na 5 min,ale pořád to šlo-trvalo to vždy tak 20 vteřin.Tak jsem se najedla-přece nepůjdu rodit s prázdným žaludkem 😉 a vzbudila manžela a staršího syna,že pojedem-vyrazili jsme v 5:30,v 6 jsme byli v Bohunicích-monitor,pak čekání na doktora,já furt v pohodě až na tu vodu všude 🙂 Verdikt-5 cm,ale máme plno,voláme na Obilňák-teda doktor,tam ještě místo je.Prý jestli chci sanitku.Ne,máme tu auto.Tak po 7 vyrážíme skrz Brno na Obilňák.Ještě nám pan doktor řekl,že máme spěchat.abysme to stihli-srandista.Myslela jsem,že do večera je času...V 8 jsme tam-8 cm.Posílá manžela se synem domů,že jim dám vědět,až to bude.Žádný super bolesti se nekonají-i při Ms to někdy bývá horší.Po hodině jsem na 10 a bolesti zesílí-a v 9:30 to končí-máme Staníčka-51 cm a 3,5 kg (žádný šití ani nástřih)
PA i lékař super a já jsem strašně šťastná a moc ráda na to vzpomínám
To bylo v úterý 20.2.2007 a v pátek jsme byli doma

dzej
25. bře 2008

astrane to je paráda 🙂

astrane
25. bře 2008

Jo,bylo to fakt super,každýmu bych to tak přála.Tak ať to máte taky rychle a ne nějak bolestivě za sebou.Hlavní je být odpočatá a dobře naladěná a půjde to samo.čekáte první?To jsem panikařila už u poslíčků a taky při nich nakonec rodila-na to teda nemám dobrý vzpomínky,ale myslím,že mě měla PA uklidnit a poslat domů-tenkrát měli prázdno,tak se tam asi nudila-ale myslím,že už tam nepracuje-nebyla mě sympatická.Ale taky jsme to zvládli a i tady jsem četla o dost horší zážitky,než jsem měla tehdy já.Naštěstí v Brně se fakt na všechno ptají,představí se,dají vybrat polohu,poradí a nenatáčí monitor v leže,jen přiloží sondu,třeba ve stoje a je to.A do které porodnice se chystáte vy?

dituu
25. bře 2008

gabbi, tak to bylo tedy něco!!! Moc gratuluji ke zdravému chlapečkovi!

anaja36
25. bře 2008

moj druhy porod bol po 17 rokoch,rozhodli sme sa tak ked mi zomrel otec,a ja som po mesiaci zostala tehotna a dost prekvapena 🙂 ale moc sme nerozmyslali ci si babo nechat aj ked je to dost komplikovane lebo sme pred 2 rokmi zacali podnikat.Takze moj termin bol na 18.12.2007,ja som cely cas codila do prace,tehotenstvo bez problemov chvalabohu,a s doktorom sme sa dohodli ze mi 10.12.porod vyvola aby som bola doma cez vianoce a aj tak bolo,v pondelok 10.som este bola v praci do jednej,potom som si isla vyzdvihnut manzela do roboty,odviezla som sa do nemocnice,o 4 mi dal doktor pirulu na vyvolavanie,ja v pohode bolesti nastali az okolo pol 6,muz bol cely cas pri mne,este sme srandovali ale len chvilu okolo 6 bolesti silnejsie 2x ako menzes,o 7 mi pichli epidural,ta zabrala len na pol hodiny co som bola prekvapena,o pol 8 silne bolesti ktore mi vystrelovali len do lavej strany a lavej nohy,o 8 som dostala dalsiu davku epiduralu ta uz zabrala fajn a pol 9 bol maly mimco na svete,v nedelu nas pustali domov lebo sme mali zltacku,to som sa zas odviezla sama domenko 🙂 ,bola som vlastne 3 tyzdne doma s malym a od januara zase sedim aj s mimco v praci,no ziadna sranda to neni,keby som nemala moju maminu tak to nezvladam,ustata som jako kon ale stastna takze takto 😅 😅

dzej
25. bře 2008

astrane já pokud bude volno tak Obilňák a pak kdyžtak Bohunice...na Obilňáku jsou PA super...

astrane
25. bře 2008

To jsou a doktoři myslím jsou v Bohunicích i na Obilńáku stejní-aspoň já jsem tam potkala stejnýho 🙂
je to už jeden špitál.Akorát to odd. šestinedělí nic moc,no ale ty 3 dny se to dá.Já jsem to měla opačně-Bohunice a kdyžtak Obilňák-aspoň jsem vyzkoušela obojí

anaja36-můj obdiv tobě i všem ostatním pracujím maminkám malých dětí

noangel
26. bře 2008

muj porod ve zkratce - vyvolavany:
11:00 prvni tableta prostinu - MS bolesti
12:00 druha tableta silnejsi MS bolesti lehce rozdychatelny
14:00 oznamuji mi ze se to moc nepohlo a jestli to chci odlozit na zitrek nebo se na to vrhnout
14:00 odvazne jsem se vrhla - prdli me plodovku
14:05 odvaha pryc a zadost o epidural kontrakce jak krava po 3 minutach 🙂
15:00 pichnuti epiduralu (predstava cehosi v pateri me desila ale v tu chvili me to bylo uplne jedno aj kdyby me tam narvali vodovodni trubku)
epidural zabira a v 16:30 dalsi davka kontrakce jsou citit ale jen tak 10% toho co predtim v pohode udejchatelny
od 17:30 pomalu dozniva epidural a davaj me oxytocin na kontrakce aby se to hlo da se zas rozdejchat
od 18:00 zase sileny bolesti ale uz po 15 min citim tlak a PA rika ze muzu lehce pritlacet
od 18:20 zacatek tlaceni
v 18:35 hotovo

dzej
26. bře 2008

noangel no paráda, blahopřeji... a prosím tě jakto, že ti to tak "udělali rychle"? Kamoška dnes nastoupila v 6.45 na Obilňák, udělali jí zátěžák, napíchli oxytocin, dali na čípek jehly nebo co a teď se čeká do rána a to jí prý dají tablety a snad už to půjde.... jak jsi byla otevřená? A jak dlouho jsi přenášela? díky

livika
26. bře 2008

Caute!
Termin som mala 9.12.2007,ale malickej sa ani nechcelo ist von.
Bola to nedela,takze hned v pondelok sme sli na poradnu,ale nic.Mame prist v stredu,zase nic.Strasne pomaly som sa otvarala.
Lekar povedal,ze ked to nepride same,v piatok to vyvolame.
Prisli sme domov,odisla mi hlienova zatka a mala som slabe,nepravidelne bolesti.
V stvrtok rano som zobrala tasku a sli sme do porodky.Hned ma prijali a dali na vzdycharen.Stale ma vysetrovali,vobec som sa neotvarala a bolesti som nemala ziadne.
Piatok okolo pol osmej rano mi dali vyvolavacku,okolo pol deviatej pichli epi,prisiel manzel a vsetko islo ako po masle.Bolesti som citila len tie zaciatocne,potom zabrala uz epi,takze som sa na ten monitor usmievala.Okolo pol jedenastej som zacala tlacit a malinka bola 10:55 na svete...
Za 3 hodky som sa postavila a mohla by som ist rodit znova.....

zuzik03
27. bře 2008

ahoj holky, pro povzbuzení budoucích mamin přidávám své porodní zážitky 🙂

Přenášela jsem 9. den a byla z toho pěkně zpruzená, už jsem nevěřila, že někdy porodím. Nicméně nakonec mě objednali na čtvrtek na vyvolávačku, k níž nakonec nedošlo. Bála jsem se, že kontrakce nepoznám, ale v úterý v 8 večer mě začlo nějak pravidelně bolet břicho, tak jsem si říkala, že to určitě nebude ono, ale kdyby jo, radši se ještě najím, abych pak neměla hlad. Od 10 byly kontrakce co 5 min, ale pořád jsem tomu moc nevěřila a nechtěla, aby nás z porodnice vrátili. V půlnoci jsem pochopila, že bychom radši měli jet, tak jsme se sbalili, cestou nakoupili sušenky pro manžela, aby na sále netrpěl hlady a v půl 1 jsme dorazili do porodnice. Byla jsem otevřená na 4 cm a kontrakce se na monitoru potvrdily, takže si mě tam už nechali. Rodila jsem v Podolí, odvedli nás na moc pěkný porodní box, kontrakce se daly pořád docela dobře rozdýchat. Dostala jsem klystýr, po něm strávila půl hodiny na záchodě a pak ve sprše. O 3/4 na 2 v noci mi prdli plodovku a začalo to - silné kontrakce po 3 minutách, bolely jako svině 😉 chodila ke mně převážně studentka, občas mě vyšetřila porodní asistentka, obě velmi milé. studentka mi permanentně nabízela epidurál, tomu jsem se chtěla vyhnout, tak jsem jí řekla, ať se mě zeptá, až bude poslední chvíle mi ho dát. Realita byla nakonec úplně jiná 🙂

Otevírala jsem se dost pomalu, v 5 ráno jsem byla na 6 - 7 cm, byla jsem už dost hotová, tak jsem poprosila o ten epidurál, ale ouha - měla jsem nějakou blbou krev, tak zjistili, že mi ho píchnout nemůžou. Dali mi teda aspoň nějakou injekci do zadku, která ovšem podle mě neměla žádný účinek, úleva se nekonala. Uklidňovala jsem se, že si aspoň poslechnu ranní zprávy v 6 na Radiožurnálu - kdybych věděla, že si je poslechnu i v 10, asi by mi moc veselo nebylo 😀 no nebudu to natahovat - kontrakce jsem rozdýchávala na zemi na žíněnce opřená o porodní křeslo, mezi nimi jsem vyčerpáním usínala a při nich jsem hypnotizovala hodiny, které vůbec neubíhaly. U kontrakcí jsem si představovala narcisy a kosatce a rozkvetlou louku, to mi docela pomáhalo 😉 V půl 10 ráno jsem byla otevřená na 9 cm a dovolili mi trošku přitlačit - myslela jsem, že se mi uleví, ale opak byl pravdou, zpočátku to moc nešlo a hrozně přitom bolela záda. Pak mi dovolili tlačit úplně, zavolali doktora, ten mě vyšetřil a zavolal primáře - v tu chvíli ve mně hrklo, že je něco špatně a manželovi jsem si ulevila, že jestli mi po tolika hodinách rozdýchávání kontrakcí udělají císaře, tak se na*eru. Bingo - v půl 11 přišel primář, vyšetřil mě, řekl, že jsem si udělala moc velké miminko a když zatlačím, tak se hlavou narve do porodních cest, jenže pak z nich zase vyjede zpět. Velkou hlavu máme bohužel v rodině. V tu chvíli se mi vybavila scéna z Pána prstenu, jak Gandalf na můstku přes nějakou propast zahání ohnivého draha a řve na něj: NEPROJDEŠ !!! 😀

Takže akutní císař - byla jsem v tu chvíli už tak hotová, že jsem si přála, ať to hlavně skončí a kdyby pomohlo, že bych si třeba uřezala ruku, tak to udělám. Pak už to šlo rychle - holení, odchod na sál (dovolili mi lokální anestezii) a rouška před obličejem a cinkání skalpelů. Když mi řekli, že to je holčička, chtělo se mi dojetím brečet. Moc jsem nevnímala, až od manžela jsem se dozvěděla, že ji museli profouknout a dát na chvíli na kyslík a že měla hrozně šišatou hlavu, jak se rvala do těch porodních cest.

Nejhorší z celého porodu byla asi ta půlhodina silných kontrakcí, když už jsem věděla, že jdu na císaře, ale zároveň jsem je musela prodýchávat a netlačit. Taky jsem před porodem nevěděla, že PA a doktoři člověka vyšetřujou, když má kontrakci. Když se na ten svůj porod zpětně dívám, nechápu, jak někdo může chtít rodit doma - byla jsem ideální rodička bez jakéhokoliv problému v těhotenství, problém nastal až u porodu a jsem vděčná lékařům, že to vyřešili a že teď vedle mě Klárka klidně spinká. Přes veškerou bolest a komplikace mám vlastně na porod vzpomínky dobré, jsem hrdá, že jsme to zvládli a že mám zdravé dítě mi pořád ještě přijde jako velký zázrak 😵

zuzik03
27. bře 2008

sorry, jsem se nějak rozepsala, to víte, jsem nevykecaná 😉

luckahr
27. bře 2008

Zuzi, krásný 🙂

tlap.ka
27. bře 2008

zuzi, gratuluju ke Klárce 😉 moc hezky jsi to napsala, jen jsem si poprskala monitor, když jsem četla tu větu o tom Gandalfovi na můstku 🙂 😉 ta je fakt super 🙂

dzej
27. bře 2008

zuzik tak gratuluji moc, určitě sis musela vytrpět... nechápu, že doktoři hned nezhodnotí jestli mimi projde nebo ne, tím se přece ušetří tolik bolesti....tak ještě jednou gratulace 🙂

helenapce
28. bře 2008

Zuzi moc pěkný popis s obrovským nadhledem, po tom co máš asi za sebou, kéž bych to taky tak zvládla...... 😝

zuzik03
28. bře 2008

helen, neboj, zvládneš to, stejně jako všichni, druhý porod navíc bývá kratší 😉 chce to pozitivní přístup - je to "jen" pár hodin bolesti, v celém životě se to lehce ztratí 😉

dzej, prý to nepoznají, dokud k tomu nedojde, neví, jak moc se pánev otevře, ale čert to vem, konec dobrý, všechno dobré 😉

danca27
28. bře 2008

Zuzíí brrr hodin jako na kostele ale zvládla jsi to....nás to teprve čekácca za 5-6 týdnůůů🙂jsme 34+3 😀 a už to tady čtu furt a v noci pak rodim🙂...každopádně už jsem měla sen a strašně, ale strašně!!!..to bolelo🙂....takže jak píšeš celé těhu v pohodě a porod pak bude stát za to😀....tak ted už jen popřát at je holčička zdravá a hezky přibírá🙂

danca27
28. bře 2008

dzej ty jsi ještě tady? Já už myslela že rodíš🙂...já to sleduju🙂..... 😉 😉

lenkabu
28. bře 2008

danco:já měla těhu v pohodě a porod krásnej,neboj 😀

leontyna02
28. bře 2008

ahojte mamky a budoucí maminky,na tyto stránky mě ještě před porodem upozornila kamoška ale já neměla náladu.Dnes jsem tady usedla a chtěla bych se podělit o svůj zážitek.TP jsem měla 14.3 ale syn se narodil už 12.3- 11.3 to bylo uterý jsem od rana cítila menší tlak v břiše ale moc jsem tomu nevěnovala pozornost a vyrazila s tetkou na nákupy Tesco...atd.to bylo 9h.ráno,pořád mě bolelo břicho jako při MS ale dalo se to.Nákupy se protáhly i s kafíčkem do 12h.tak jsem si řekla když už jsem venku,zavolám manžílkovi a zajdem na oběd, měla jsem šílený hlad-šly jsme do jedné restaurace kde jsme se poznali,objednala jsem si jídlo a že jdu ještě na WC (ještě že jsem měla u sebe mobil)při čůrání mi praskla voda,hned jsem volala manžela,ten zajel pro auto(jídlo rychle odřekl a omluvil se)servírka byla suprr.Jeli jsme domů pro těhu kartu a připravenou tašku(už asi měsíc) 😀 a jelo se. Po příjezdu jsem byla vyšetřena a uložená do postele s tím že za hod. mi udělá sestra klistýr-bylo kolem 14h. a já byla otevřená jen na 4cm......chodila jsem do sprchy,skákala po míči nic moc nepomáhalo.Do 17h.nic moc-manža šel domů že ho sestra zavolá až bude čas.Kolem 18h. jsem začala mít bolesti jako kráva,prosila jsem o Epi ale PA mi řekla at ještě zkusím v\držet že už to bude cobydup-houby 6hod.jsem ještě trpěla,pak už jsem Epi ani nechtěla čekala jsem každou chvíli že porodím-24:25 jsem celá vyčerpaná porodila syna,unavená s popraskanýma žílkama. Nástřih byl-6stehů.Syn měřil 51cm..3,40kg-ted se na to dívám jinak-stojí to za tu bolest.Strach nechte doma 😉

dzej
29. bře 2008

danca jo jsem tu, a asi budu do konce dubna 😠 zatím mi to nechcou ani vyvolat

dzej
29. bře 2008

leontyna gratuluji moc 😀

lena13
31. bře 2008

Tak jsem to tak procitala a rozhodla jsem se,ze tady taky napisu svuj porod do detailu.
Termin jsem mela 29.8 ,mala se narodila 5.9.takze jsem moc neprenasela presto se mi to zdalo jako vecnost 😅
V utery 4.9.jsem sla na ko a domluvit se s dalsim postupem jeslti bude vyvolani nebo ne.Kdyz jsem konecne dosla na radu v 10.40hod, tak me rekla,ze mam prasklou vodu a jsem na 2cm otevrena.Ja jsem ji rikala,ze nevim kdy mi voda praskla ,ale pravdepodobne v 5hod rano na wc nebo jsem citila neco divneho,ale nevenovala jsem tomu pozornost.Ovedly me na pokoj ja zavolala manzelovi,aby dosel,ze budeme rodit.At se ,ale v klidu naji,umyje atd nebo byl v praci.Manzel dosel tak kolem 13hod to uz jsem mela monitor pak mi pichly antibiotika nebo nevedely kdy mi odesla ta voda.Kanyla bolela,ale ja si porad rikala,ze to bude horsi.No,ale ,ze to bude takovy horor jsem teda nevedela.Ja jsem se totiz strasne tesila kdyz mi rekly,ze jsem na 2cm otevrena.
V 16hod jsem byla poradna 2cm zacinaly mi kntrakce co 5min dalo se to rozychat super,horsi,ze jsem musela lezet.Pak mi prestaly davat kapacku tka jsem se mohla hybat to bylo taky super.V 17hod mi daly tabletku a v 18hod jsem byla hura na 5cm.Rodila jsem v Britanii,tady nemuzou manzele zustat pres noc,musite byt na 5cm ,aby ho ze zakna nemohly vyhodit.Ja jsem to,ale nevedela.
Od te doby jsem porad chodila do sprchy,ktera me fakt pomahala,manzel byl na pkoji a kdyz jsem dosla v 21hod z koupelny uz hotova nebo kontrakce co 3min tak mi rekl,ze ho sestra vyhodila.No to me srazilo na kolena,ale pred nim jsem se snazila byt silna.Pak se diky bohu vymenily sluzby.Dosla za mnou neuveritelne hodna porod.sestra a ta se mi predstavila,vysetrila a pak odesla.Pak dosla za 20 min znova a to uz jsem si ji rozbrecela ,ze mi vyhodily manzela a ,ze se sama bojim kontrakce se uz nedaly prodychat i kdyz byly co 3min.Hned mu sla volat,rekla,ze ho ta sestra nemela pravo vubec vyhodit a at se uz nebojim,ze uz vse bude ok.Napustila mi vanu mezitim semnou chodila po chodbe coz bylo super v kontrakcich me drzela za ruku.Mezitim dosel manzel,sel semnou do vany tam mi poleval zada horkou vodou - raj.Potom me uz dala do jineho pokoje kde ztlumila svetlo a donesla rajsky plyn.Na ten jsem se tesila nebo jsem si myslela,ze kontrakce neucitis to jsem se kurva mylila,upadala jsem uz bolesti do mdlob.Manzel ten na me porad mluvil,ale ja jsem uz byla v jinem svete nebo jsem mela co 1min kontrakce a porad na 5cm.Ve 2 rano me prevezly na porodni sal tak jsem si rikala,ze uz to bude,ale nebylo.Pak uz manzel chytl nervy a rekl at mi okamzite neco pichnou.Tak se me ptaly jeslti chci epidural,no jasne,ze jsem ho chtela.Mela jsem silne krizove bolesti a pri kontrakcich jsem malem urvala madla,navic jsem musela lezet nebo jsem mela dalsi kapacky 😢
Manzel mi zacal rikat milacku vydrz doma ti udelam bramborove placky.
Ja jsem uz i brecela nez mi pichly epi taky jsem jim rikala at me nechaji zemrit a zachrani me dite.Uz jsem nemohla a oni rikaly,zeuz melu z posledniho ,ze mi musi dat nejsilnejsi davku.Jak mi ho pichly tak do 20 min jsem nic necitila ani jeden jediny stah tak uz jsem si i delala srandu,zacala vtipkovat a usmivat se.Manzel ten uz mel slzy v ocich at jeste vydrzim.Takhle jsme to dathly do 10 hod rano 5.9.kdy rekly konecne jste na 10 cm muzete tlacit.Jsem byla jak v euforii tak mi prestaly davat epi a ja jsem zase citila ty stahy tak jsem byla nastartovana,ze tohle uz vydrzim.Omyl.Po pul hod kdy senic nedelo tak prisel dr ,ktery me vysetril a rekl,ze netlacim,ze jsem asi unavena.Pritom jsem tlacila,rekla mu to i porodni sestra.ON trval na svem.Do 10 min dosel s papirem,ze jdu na kleste nebo na cisar pokud se to nepodari.Ja jsem mela takove bolesti,ze jsem mu to podepsala a ani nevim co tambylo.Manzel se ho sel ptat,tak mi to pak nechtel ani rict.Prevezly me na jiny pokoj,kde byly nachystan tym dr.Prisel dr,ktery mi mel delat ty kleste ja jsem brecela a rikala manzelovi,ze na ne nechci.I kdyz stejne bych nc necitila nebo mi pichly znova epi.Drme prosetril a najednou se podival na toho dr co mi rekl,ze netlacim a rika mu.Pane dr vy jste nepoznal,ze to dite je napric takze proto nemuze ho pani porodit??????Hned mi zacaly delat akutni cisar a mala se narodila po 23hod a 50min.Jak jsem ji uslysela brecet tak jsem se rozbrecela radosti,ze uz to skoncilo a mala je hlavne zdrava a uz bude u nas.
Na druhy den se me prisel dr omluvit,z eto nepoznal a ty keci.Byl tak arogantni,ze tohle jsem jeste nevidela.Co vim urcite ,ze uz nikdy nebudeme mit druhe nebo ja nejsem ochotna potom vsem rodit znova ani kdyby mi nekdo daval 10milionu.Fakt jsem se na porod tesila ale mam z neho jen zklamani a poporoddni deprese.Nejkrasnejsi je nase holcicka a jsem moc stastna maminka.Vzdy jsem chtela deticky 2,bohuzel to uz je jen sen.Kdyby mi nekdo rekl,ze mi zaridi cisar tak do toho jdu znova jinak uz ne.
Vsem tehu maminam preji ,aby meli co nejrychlejsi porod.Ja jsem vdecna,ze mame krasnou princeznu doma a hlavne zdravou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru