Jaký byl Váš druhý porod po rozestupu 5 a více let?

jarmulka
6. čer 2013

Ahoj holky , moc Vám všem předem děkuji za odpovědi ! Budu rodit po 7.5 letech a mám docela strach,resp. obavy. První porod celkem ušel,ale i tak. Trval skoro 12 hodin a ve finále mě malá strašně moc potrhala + jsem měla i nástřih. Byla na mě moc velká = 3200gr. a 49 cm. Měla jsem 26 stehů ☹ . Tak by mě zajímalo,jaký byl Váš druhý porod,jak dlouho trval a kolik vážilo mimi ( v porovnání s prvním porodem ). Říká se,že druhý porod je rychlejší,ale nemám pocit,že by tomu tak bylo po tak dlouhé době.... 😖 ... Všem děkuji a přeji jen to NEJ !!!!

berynka
6. čer 2013

První porod - vyvolávaný 39tt, kontrakce trvaly necelých 5 hodin, nástřih byl preventivní, kvůli tomu jsem měla 3 stehy. Dcera vážila 3170g a měřila 49cm. Očistky trvaly asi 5 týdnů.

Po 5 a půl letech

Druhý porod - odtok plodové vody den před 1. termínem, kontrakce po oxytocinu trvaly 1,5 hodiny, bez nástřihu, bez stehů.
Dcera vážila 3150g a měřila 50cm, očistky trvaly necelé 4 týdny.

Celkově byl návrat do normálu rychlejší, bezproblémové kojení, takže třetího mrňouse porodím za pochodu 😀 .

ludva
6. čer 2013

Ahoj, rodila jsem třetí dítě po osmi letech od druhého a bylo to v pohodě 🙂

zamilovanadonej
6. čer 2013

Já rodila po 6,5 letech. První porod- praskla voda, poté přišly kontrakce a syn se narodil po11,5 hodinách. Druhý porod- voda nepraskla, začly kontrakce cca o půlnoci- že to budou porodní jsem poznala a byla si jistá cca v půd druhé, voda mi praskla asi ve vaně a dcera byla venku ve 4 hodiny ráno, bylo to strašně rychlé. Nikdy bych nevěřila že je to možné po takové době od prvního porodu 😉

napolitano
6. čer 2013

1.porod trval 25hod,3190g,50cm,byla jsem hodně potrhaná a hojila se 3 měsíce.2.porod o půlnoci praskla voda,kontrakce začaly v půl páté ráno a malá se narodila v půl třetí odpoledne,tedy cca 10hod,malá měla 2800g a 49cm.Holky jsou od seb 7 let 😉

janesafari
8. čer 2013

Já mám teprv druhý porod před sebou za nějakých 5 týdnů a to v rozestupu 10 let 😅 ....Tak sem sama dost zvědavá...Těhotenství je taky ted uplně jiné.Doma mám 10-letou dceru a ted čekáme chlapečka...První těhu bylo naprosto ukázkové po fyzické stránce,ale porod uplně šílený,v bolestech sem byla skoro 3 dny a byla sem hodně potrhaná-hodinu mě Dr.sešíval...A šestinedělí bylo též bolestivé,dokud stehy ,,nevypadly"...Ted si v těhu ,,vychutnávám" skoro všechny těhu trable,ale porodu už se kopodivu nebojím... 😅 Sama sem zvědavá,ale myslím,že tak hrozné jako poprvé to nebude,ikdyž je to po dlouhé době.Přece jen už vím,co mě čeká a na prcka se těším 🙂

sheima
21. črc 2013

Rodila jsem po šesti letech...a to po druhé po císařském řezu...druhá dcerka přišla na svět přirozenou cestou...jenže jsem skrze porodní cesty byla brána jako prvorodička...porodní asistentka mi vysvělovala ,že pokud již jednou miminko porodní cestou projde, a není to otázka let,tak již by měl být další průchod ulehčen...uvidíme ..čekám třetí miminko a jsem zvědavá.....
A já měla obě holčičky stejně velké 50cm,3350g....a to jsem droboučká...měla jsem nástřich..což jsem pocítila až u samého šití(nepřijemné)a hojení..u porodu mi spíše nástřih pomohl...

basice
16. bře 2016

Ahoj holky, chtěla bych obnovit diskuzi. Čeká mě druhý porod po 8,5 letech, tak bych chtěla znát váš názor. Někdo tvrdí, že je to jako poprvé a jiní, že si to to tělu už pamatuje. Tak nevím.

hodbodova
28. bře 2016

Ahoj,tak já jsem rodila ve čtvrtek své druhé dítko po 7,5letech. První dcera byla venku od prvních bolestí za cca5 hodin. Druhá dcera tlačila na spodek a konečník už tři týdny před porodem. První dcera měla 2,59 kg a 48cm. Nástřich jsem měla malý. Druhá dcera má 3,67 kg a 50 cm. Porod byl hrozný. Bolest oproti prvnímu o dost bolestivější. Porod trval 7,5 hodin. Museli mi ke konci dát kyslík. Skoro hodinu jsem tlačila. Malá nešla vytlačit. Méla jsem skvělého doktora, tak mám jen malý nástřih. Za mě druhý porod o hodně horší. Jsem ráda,že to mám za sebou. Jinak držím palce ať nemáš takovou zkušenost jako já.,

danka848
29. bře 2016

Ahoj, tak já měla první porod plánovaný císař, druhý vyvolávaný za 5 let od prvního, takže jako prvorodička, syn měl 4200g trvalo to 14,5 hodiny a pošmákla jsem si 😅 , no a třetí jsem rodila 12 let od druhého a byla to celkem pohoda. Měla jsem taky strach, že si to tělo už ani nepamatuje a byla jsem příjemně překvapena.

snehurka38
29. bře 2016

Ahoj. První porod ve třiceti a hrůza. Trvalo to 24 hodin, neotvírala jsem se. Rvali do mě kapačkou cosi - oxitocin myslím,no nakonec mi hupli na břicho a konečně jsem porodila. Měla jsem z toho trauma. Teď po osmi letech a bála jsem se, aby se to neopakovalo. Protože jsem přenášela, dostala jsem 2 tablety a hlavně opravdu výživného Hamiltona a porodila jsem za 4hodiny od začátku bolestí. Žádný kapačky, žádný skákání na břicho, prostě krásnej porod. Ono je to tam už povolený a tělo si vzpomene. 🙂A míry poprvé 3800g a podruhé 3900g

kittynka
29. bře 2016

Druhý porod po 6ti letech,oba kloucci bez pár gr 4kg. První porod mi jel 31hodin a vše mi šlo do kříže, fuj. Druhý porod začal kolem 17hod ale nepoznala jsem to,myslela jsem,tě mám poslíčky, protože ten samý den mi na kontrole primář řekl,že následující den se rozhodně nic dít nebude. Jak se mýlil....ve 22.30hod mi rupla voda, opět to začlo jít do zad ale malý byl na světě v 00.12hod.,od příjezdu do porodnice za hodinu nebylo co řešit 🙂 bylo to rychlé 🙂 teď při třetím si myslím,že ani nestihnu dojet do porodnice 🙂

sofinkaaisabelka
2. dub 2016

Prvni porod jsem mela vyvolavany. Takže od prasknutí vody 4 hodiny bolesti po 2 min a všechno v zádech. Des. Druhý porod po 6 letech přišel sám 2 týdny před termínem. Myslela jsem si že to jsou poslicci, proto ze to nebolelo tak jak u vyvolavaneho. Ani jsem do porodnice jet nechtěla. Pak to začalo byt častější a více bolet, tak manžel zavelel jede se a ještě že tak. Jen jsme stačili vypsat papíry na příjmu a šlo se rodit. Vyvolavany porod bolí mnohem více. Jsem ráda že druhý porod byl naprosto přirozený. Bez injekci, klistýru, bez nastrihu.

nickname_ev
14. črc 2017

@kittynka jee hodina, to by bylo tak akorát 🙂)) dyl mám pocit, že nedám, max dvě. první porod trval necelé 4 hodky , ted bude rozestup sedm let..co tak čtu, u druhého se čas zkracuje na polovinu, to jde 🙂

mr_falko
14. črc 2017

rozdíl 10 let 🙂 první porod 4h komplet, druhý porod 2h sakumprásk 🙂 Třetí se bojím už teď, že nestíháme porodnici

lucbra06
14. črc 2017

První porod hroznej a druhej po 9 letech paráda 🙂

emilkamilka
1. říj 2018

hodně bolestivej a rodila jsem císařem, bolelo to hodně. Kdyby to šlo změnit, na císaře bych nešla. Dlouho se to hojí a moc to bolí

lencamat
1. říj 2018

Prvni porod byl v pohode syn terminu jen veliky 3900g a 51cm a byla jsem nastrihnuta a 2x jsem zatlacila a byl venku celkovy porod u syna trval 8h.A po 9letech mam dcerku prisla na svet 37+3tt ale vahu mela 3200ga 50cm.Nastrihnuta uz jsem nebyla jen jsem mela problem ji vytlacit dostala jsem i krec do nohy.Vysla asi az na pate zatlaceni.Ale celkovy porod byl uz 4:25h.Nadarmo se nerika kazde tehotenstvi a porod je jiny.

editkaromana
7. kvě 2019

Chtěla bych prosím názor těch kteří prvně rodily vyvolavane a po druhé přirozené, jestli ten druhý porod byl kratší nebo intenzívnější? Budu rodit podruhé po 5 letech a chtěla bych přirozeně, snad to vyjde,první porod byl vyvolavany sice bez nastrihu a skoro žádné poranění, bolesti cca necelé 4 hodiny, ale za to dost intenzivní od první chvíle. Jaký byl váš druhý přirozený porod po prvním vyvolavanem?

lidka41
7. kvě 2019

@editkaromana První dcera přirozeně, 3,45 kg a 51 cm, celý porod od začátku kontrakcí 4 hoďky, druhý vyvolávaný, kluk 3,25 kg a 53 cm, taky 4 hoďky a bolesti asi nastejno, ani oxitocin jsem neměla. A třetí po 18 letech prirozene, zase kluk, 3,25 kg a 52 cm, za tři hodiny hotovo, ale za hoďku jsem se otevřela ze dvou prstů až po porod a bolesti po minutě jak kráva🙃. Uvidíš, všechno bude v pořádku a přeji, ať to máš rychle za sebou a co nejmenší bolesti👍☺️

urtica
7. kvě 2019

Dle mě se liší názory i mezi odborníky - četla jsem od jedné PA, že ať je rozestup sebevětší, tělo si pamatuje a je velká pravděpodobnost, že druhý porod bude lepší. U sebe nemůžu úplně sloužit (rozestup 4 roky - druhý dvanáctihodinový porod mi tedy proti prvnímu třicetihodinovému přišel jako pohoda - ale samozřejmě nelze posuzovat jen dle délky porodu - záleží i na délce a intenzitě kontrakcí). Nicméně my s bráchou jsme o 6 let a druhý porod byl údajně výrazně kratší a snazší než ten první..Co se týká nástřihu a poranění - přidám jen svou zkušenost - prvorozená dcera měla 2800 g, potrhala mě vevnitř, zvenku byl nástřih...rodila jsme na zádech a s oxytocinem. Syn měl 4 kg, rodil se s rukou u hlavy - rodila jsem ve dřepu . v poloze, kterou jsem si vybrala, PA nahřívala hráz - měla jsme pouze drobné vnější poranění. Od té doby téměř v každé diskuzi vehementně lobuji za výběr porodní polohy - je to opravdu nesrovnatelné. Neříkám, že všespásné, ale hraje to velkou roli. Dodávám, že jsem poměrně drobná a mám dosti úzkou pánev...

editkaromana
7. kvě 2019

@lidka41 děkuji moc, já se prostě obávám z toho ze kdyz jsem první měla vyvolavany a druhý by mohl jít přirozeně aby to třeba netrvalo dyl. Já sama jdem byla překvapená jak rychle šel první porod a to jsem nebyla vubec otevřena ani cipek jsem neměla zkráceny.

lidka41
7. kvě 2019

@editkaromana Všechno půjde v pohodě, neboj, já se taky bála, strašili mě, že to bude znovu jako u prvorodicky🙂a bolesti sice byly větší, ale to prý proto, že jsem se otevírala moc rychle a ve výsledku jeden kosmetický steh. A porod o týden dřív, u vyvolávaného 9 dní po druhém termínu.

rousse
7. kvě 2019

@editkaromana 1. porod jsem měla vyvolávaný (malá 4kg a 54 cm). Byl poměrně rychlý - 4 hodiny se nic velice nedělo, pak praskla voda a malá byla za 2 hoďky venku. Moc jsem si přála druhý porod přirozený, protože jsem si připadala taková ochuzená o tu spontánost... Dočkala jsem se - ve 22:18 praskla voda a ve 23:51 byla malá na světě. Porod byl opravdu fičák, nádherný, úžasný zážitek. Neměla jsem jediný steh a malá měla 3600g a 50 cm. Takže se nebojte a "tam nahoře" si objednejte krásný rychlý spontání porod. Měla jsem termín 14. března a 13. března měla mamka narozeniny - celou dobu jsem všem říkala, že mám termín 13 a "objednávám" si rychlý a spontání porod. A bylo to tak, i to datum jsme stihli - sice za 9 minut 12, ale klaplo to 😀

kepu
7. kvě 2019

První porod vyvolávaný... 2 dny bolestí při tlačení mi na břicho skákaly dvě sestry aby šla vůbec ven následovalo skoro dvouhodinové šití.... Byl to mazec....
Druhý porod bez 4 dnů po deseti letech.... Rodit jsem začala doma pravidelně kontrakce cca od 17h skoro celou dobu jsem byla ve sprse kolem jedné jsme vyrazili do porodnice a ve 3 byl na světě.... Na jednu kontrakci a šití minimální... To byl naopak nejkrásnější zážitek.....

mievsa
7. kvě 2019

Třetí dítě jsem rodila 12 let po druhém. Byl to vyvolávaný porod a nejlepší 😊

editkaromana
8. kvě 2019

@rousse ty jo tak bych to chtěla taky tak rychlý porod, to můžu jen závidět :D Bo to si také říkám pořád že si přeju aby byl spontánní, ale pokud budu mít zas vysoký tlak a neporodim do termínu tak mě to čeká podruhé, nikdy jsem nezažila poslicky jak u prvního tak i u druhého těhotenství.

rousse
8. kvě 2019

@editkaromana ja poslicky taky nikdy nemela 😂 tu noc, co jsem rodila, jsme z organizacnich duvodu s dcerou spaly u nasich a s mamkou jsme se zvedaly v 9 od telky a ja rikam "pojdme spat, dneska uz eodit rozhodne nebudu, mrzi me to, ale tvoje narozky uz mala nestoha"😂 a nakonec je stihla levou zadni👍💪 preju vam taky tak krasny a rychly porod, co se rozjede sam

vejapa7658
8. kvě 2019

Prvý pôrod spontánny v termine: 7,30 mi praskla voda asi o 9 začali slabé bolesti o 10 silné kontrakcie, 11,07 dieťa na svete (49cm, 3540g) Druhý pôrod tiež spontánny v termíne po 6,5 roku od prvého. Slabé bolesti začali okolo 18? 18,30? Večer som ešte seriál pozrela 😄, okolo 22 v nemocnici monitor, o 22,30 ma pozrela mudr.a povedala mi že sa príde na mňa tak za tri hodky 😮 pozrieť. O 10min. odtok krvavej plodovej vody. Mudr.hneď pri mne. Potom už len strach, neskutočné bolesti a panika na sále. O 23,30 na svete dieťa č.2 s dvakrát omotanym pupočnikom s pravým uzlom. Našťastie všetko v poriadku. (51cm, 3800g).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru