Jaký byl váš druhý porod?

andelka84
16. led 2013

Za 6 týdnů mám termín porodu a docela se bojim :-/.Chtěla jsem se zeptat,jaký byl váš druhý porod....rychlejší než první?horší než první?
Díky za odpovědi

mifinka
16. led 2013

Oba vyvoláváné, druhý o cca 2 hodiny rychejší a bolesti teda byli aspon do otevření na 5 prstů rozhodně menší než u prvního..

pejtho
16. led 2013

První byl v termínu asi 12hod, druhý o týden dříve a asi jen 4hod - počítám od první kontrakce.
Druhý porod byl o něco bolestivější, ale zase né o tolik. Ale první porod s nástřihem, druhý bez nástřihu. Jen bolesti při stahování dělohy byly po druhém porodu fakt "lahůdka". To jsem bolestí lezla po zdi a měla pocit, že znovu rodím!
Přeju hodně štěstí, žádný strach a hladký průběh 🙂

kolhermanecka
16. led 2013

Druhý byl v pohodě i když byl vyvolávaný ve 42 ,týdnu,trval od pondělí rána do úterý večera,byl tak zhruba o dvě,tři hodinky rychlejší..asi už ženská ví co může očekávat a není to taková pecka ,pane Bože do čeho jsem se to dala:o))),žádný nástřih či tak něco...jen zavinování dělohy byl asi třetím porodem..hrůůza.....Eliška měla 4100g a 53 cm

veruska007
17. led 2013

Já teda měla druhý porod mnohem delší, horší a bolestivější než první 😒 . První vyvolávaný, bolesti se daly v pohodě zvládnout, i když jsem musela jen ležet, trval 3,5h. Druhý s hroznými bolestmi, 30 h kontrakcí! A dva měsíce po porodu otrava krve z abscesu 😕

zuzi82
17. led 2013

První porod trval asi čtyři hodinky a měla jsem epidural, takže bolesti žádné, druhý porod trval 20 minut, epidural se vůbec nestihl, takže to bylo bolestivé, ale dalo se to v pohodě vydržet, vždyď to trvalo jen dvacet minut. Po prvním jsem byla natržená i nastřižená a víc jak měsíc jsem si nemohla sednout, malého mi vytlačovali, u druhého jsem se natrhla, ale seděla jsem druhý den a při propuštění z nemocnice jsem už ani nevěděla, že jsem rodila. Ráda bych si to zopákla, tak snad mi to v budoucnu vyjde. 😉

miskadis
17. led 2013

Neskutečně rychlej, v půl 4 jsme přijeli do porodky, ve 4 hodiny jsem šla rovnou na sál otevřená na 8 prstů, hnedka mi praskli vodu, pak začaly šílený kontrakce 😝 a ve 4:48 byla malá na světě 😉

jasekd
17. led 2013

1. porod spontanni 40+0, 9 hod od kontrakci po 5 minut, konec obtiznejsi, nastrih. Bez epi, Buscopan, kyslik, oxytocin.
2. porod vyvolavany 41+2, 12 hodin od kontra po 5 min, Prostin, bez epi a jine medikace. Bolestivejsi, ale diky zkusenostem z 1.porodu hladsi prubeh, konec bez komplikaci. Povrch. ruptura, mensi siti. Zazitek o moc lepsi. Zato zavinovani hruza, horsi jak poprvy.

paffi
18. led 2013

2. porod byl velice rychlý (1 hod) ale o to intenzivnější byly kontrakce. Ale vzhledem k té rychlosti to bylo ve výsledku lepší než při porodu prvním. Ten trval asi 9 hod.

petra49
18. led 2013

o polovinu rychlejší, kontrakce míň bolestivé, nejhorší byla 1,5h po prasknutí vody a vytlačení mi přišlo bolestivější než u prvního- možná proto, že mě nenastřihli, min. šití

betka29
18. led 2013

Druhý porod hodně rychlý, pokud to tedy počítám od kontrakcí, malý byl za 1,5 hodiny venku, manžel nestihl dojet 🙂, kontrakce hodně intenzivní a skoro bez pauzy, bez nástřihu, bez poranění, bez epidurálu, akorát jsem pak po porodu měla svalový třes a dostala dvě transfuze...

desnice
18. led 2013

Pridavam se k vetsine - rychlejsi a intenzivnejsi. Mnohem lepsi regenerace nez u prvniho.

katschka
21. led 2013

Druhý porod, ačkoliv měl prcek 4340g, byl uplně pohodovej. Trval 9 hodin, takže moc rychlej nebyl, ale fakt vůbec nic strašnýho. Kontrakce sice bolely (ale kdy nebolej, že jo) a ten prožitek byl nádhernej. Tělo uplně přesně vědělo co, kdy a jak dělat a já se jen přizpůsobila. Fakt pohoda. 🙂 A hned po porodu malej "baštil", páč už jsem měla kolostrum. Prostě druhej porod ve všem naprosto ideální. Jo a šitá jsem byla všude, páč mě doslova natrhnul pr... Ale seděla jsem hned a vůbec jsem o tom šití nevěděla.

teerka
29. led 2013

první porod asi 12 hodin a druhý asi 40 minut. Asi jako bych tu bolest z prvního smrskla do těch čtyřiceti minut. Auauau, to to bolelo. a i po porodu to stahování dělohy bylo bolestivější, ale jinak super

zuzanalamacova
10. bře 2013

jeje druhy porod ten me vyvolai propichly pl, vodu. no v celku to šlo.. tentokrat jsem manž, u porodu nemela a rodila jsem na velikonoce dnes kluk 18let

xsuzzi
17. kvě 2013

můj druhý porod byyl docela dost strašný 🙂))) i kdyyž krásný 🙂
Doma jsem si odbyla 14 hodin kontrakcí po deseti minutách, pak jsme vyjeli, pač se nezkracovali, píchli mi vodu a do 2,5 hodin byla malá venku. Strašnej nářez, ale a nešla vůbec vytlačit.

marinka
17. kvě 2013

Mnohem rychlejší, ale taky bolestivější, protože jsem se otevřela strašně rychle. Ale dalo se to zvládnout, když to byla kratší doba. Ale přišlo mi pak mnohem horší zavinování dělohy..

maceek
17. kvě 2013

podobný tomu prvnímu - začal odtokem PV, do nemocnice jsem jela po cca 3 hodinách s mírnými kontrakcemi (u prvního nic), následně příjem, příprava (ta u prvního nebyla), přesun na sál a cca za 3,5 hod. po příjmu jsem měla porozeno (u prvního po cca 12 hod. od příjmu). Stejně jako u prvního jsem dostala infuzi OXI pro srovnání a zpravidelnění kontrakcí, takže bolestivost stejná jako u 1. Ale tentokrát bez nástřihu 😀. První porod o víkendu v noci, druhý v pátek dopoledne, kdy byl porodní sál zalitý sluníčkem, prostě 2. porod super a klidně bych si ho zopákla. Ničeho se neboj, vše zvládneš a ta odměna za to stojí 😀

dadka0816
17. kvě 2013

Super, v 18:00 začali mirne kontrakce, tvrdnuti briska. V 19:00 to vše zacalo bolet. Ve 20:00 jizda do porodnice,príchod 20:20 a 20:40 byl malý na svete. Klidne bych rodila zas, Jen at mi to nekdo odnosi 🙂. I chodit jsem mohla hned a taky sedet I kdyz siti bylo. Akorat pak jeste čistení delohy, zustal kousek placenty :(

kali.kal
17. kvě 2013

Rychlejší, ale bolestivější. A hlavně pak to zavinování dělohy byl mazec - regulérní kontrakce při každém kojení.
Celkově ale krásný zážitek 🙂

edeltraut
17. kvě 2013

Byl o dost rychlejší. Kontrakce 4h, ale to bylo tím, že byl vyvolávaný, jinak jsem Elu vytlačila během dvou-tří kontrakcí oproti bráchovi, který mě trápil cca 3/4h pohoda 😀. Nebyla jsem dost otevřená, takže porod dost bolel, ale po porodu jsem se lépe hojila a brzy jsem byla fit 😉

dzejnyy
17. kvě 2013

Tedy otázka jaký je 2. porod mě taky dost zajímá, protože mě to "za chvíli" čeká taky. Ale ženský jak píšete, že druhý je rychlejší.... Sakra, to porodím asi doma mezi dveřma 😀 😀 První dítko jsem rodila asi 20 minut, 3 h po prasknutí vody, hoďku ještě než jsem zabalila tašku a dostali jsme se do porodnice, další hodina na papíry, tam jsem si teprv všimla, že by se něco jako mohlo dít 😀 😀 stihl se jen klystýr a už byl venku 🙂

tadlen
18. kvě 2013

od odtoku pl.vody do hodky a ctvrt byla venku. Bylo to prekotne a malem jsme nestihali porodnici.kterou jsem si vybrala ve vzdalenosti 60km,tzn. 50min jizdy autem

fishtamin
18. kvě 2013

Pocity mám z obou porodů podobné, i když byl každý úplně jiný. Bolesti bych řekla stejné. Oba kluci měli skoro 4kg a zvládli jsme to bez nástřihu a bez šití. Ovšem znatelné bolesti při zavinování dělohy po porodu, nejhorší ten první den při kojení. Ou ou.. ale kdo to řeší, když je už mimčo s vámi 😉 jsem zvědavá, jak to bude do třetice 😀 mezi porody jsem měla rozestup 20 měsíců, po tom druhém jsem byla asi víc vyčerpaná.. Oba se narodili spontánně, vaginálně, po termínu (40+5 a 41+3) v podřepu na žíněnce 😀

hhelik
4. čer 2013

Ahojda, já rodila prvního syna v 39+3tt a porod byl na prvorodičku krásný a rychlý. Bolesti, ale byli o hodně větší než u druhého porodu. Ten byl na 40+4 porod trval jen 70 minut. Byl to opravdu fofr. Bolesti minimální.

smoulinka.ciko
9. pro 2013

První porod: v úterý v 8 ráno nástup na vyvolání, Podána tabletka pro urychlení, bez jakýchkoli bolestí. V 14:20 píchnutá plodová voda, bolesti šílené, ale 15:05 byla malá na světě.

Druhý porod: nástup do porodnice v sobotu ráno s prohlášením že jsem na 2 prsty. Udělán zátěžový test a nic zvláštního se nedělo. Nechali si mně tam. Neděle kontra po 5 minutách ale celkem slabé, pondělí od rána kontra po 4 minutách, od večera do rána po 3 ale to už byl mazec, v úterý v 5 ráno monitor a kontrola, otevřená prý jen na 3 cm, to už sem nevěděla jestli se smát nebo brečet. Tak mi řekli ať si zajdu do sprchy a a že mi dr. píchne vodu. Tak jsem se zašla vyhřát do sprchy, šla na sál, chtěla jsem vylézt na kozu, tak mi praskla voda... chudák porodní asistentka, byla celá mokrá, dělala si srandu že to už je podruhé za noc. Vylezla jsem na kozu, 2 krát zatlačila a malý byl 6:05 na světě. Takže jsem si prožila jeden v podstatě bezbolestný porod, a jeden překotný.... můj gynekolog říkal že už má něco odrozené, ale že jsem jeho první pacientka s takovým porodem... bohužel, to odnesl syn, kterého mi hned po porodu vzali a odvezli do Ostravy na novorozeneckou JIP, se strašnými prognózami. naštěstí už je skoro v pořádku.

mataharyy
10. pro 2013

Podstatně rychlejší, ale krapet intenzivnější, zase nebyl čas nad tím moc dumat 😀 😀

zdenikmar
10. pro 2013

tak můj první porod trval od příjmu v 13.30-bez kontrakci,byla jsem jen na kontrolním monitoru a vůbec se jim nelíbyl,že malá musí co nejdřív ven-nejdříve řekl doktor na sál na císaře tomě vyděsilo,počítala jsem stím žebudu rodit normálně,asi vyděl jak jsem vyděšená tak navrhl,klystýr,prasknout vodu a kapačkua kdxž se porod rozjede,musím do 18hod porodit,jinak měpřevezou na sál na císaře.Malá se narodila v 18.40 po půl hodině tlačeního bez kontrakci-neskutečného skákání 2 sestřiček po bříše,malá nesestupovala-vlastně mi ji vytlačily-hodinové šití-do dnes nemůžu používat tampony-a rok jsme s malou jezdily na kontroly s hlavičkou.Za 6 týdnu mě čeká 2 porod,odhadní váha přes 4kg-malá měla 3,1kg.Na dotaz jestli bynebyl lepší císař-mi doktorzměřil pánev a že prý projde-týden mám poslíčky dost bolestivé-což u prvního těhu neznám.

renros
10. pro 2013

Mnohem lepší než první, asi i méně bolestivý. Ve 12 noci mi začala odtékat plodovka, ve čtvrt na čtyři ráno se Gabča narodila. S Vikim to trvalo do příjmu do porodnice a kontrakcí po třech minutách celých 12 hodin 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru