Jaký byl váš druhý porod?

andelka84
16. led 2013

Za 6 týdnů mám termín porodu a docela se bojim :-/.Chtěla jsem se zeptat,jaký byl váš druhý porod....rychlejší než první?horší než první?
Díky za odpovědi

lv
16. led 2013

kratší o moc, bez léků, bez šití, bolestivější, ale zase jsem byla dobrá hned po porodu, mohla jsem chodit, sedět, regenerace určitě proběhla rychleji.

renatalen
16. led 2013

Rozhodně rychlejší. Člověk už věděl, co ho čeká, jak má tlačit, dýchat a tak. Rozhodně lepší :D

snezenka123
16. led 2013

Ahojky, myslím, že s enemusíš bát. Můh druhý porod byl taky mnoooohem lepší 😉
Otvírací, čili nejbolestivější část byla snesiltelná, přijela jsem do porodnice a byla jsem už na 3-4cm, a doma jsem to v pohodě zvládala, pak mi píchli vodu a po klystýrů, který následoval jsem byla otevřená velmi rychle až to manžel nechápal, že je to tak rychlé a netrpím tolik jako u prvního.
Od příjmu v nemocnici do porodu to trvalo hodinku a půl🙂 a dalo se to zvládnout.
Takže neboj, bude to ok. Držím palce.

ivca_doubek
16. led 2013

Rychlejší, snazší, pohodovější... Možná i tím, že jsem věděla co mě čeká. Asi to u mě ovlivnilo i to, že první syn měl 3900g a pupečník omotaný kolem krku, takže nešel ven tak snadno, druhý jen 3350g a byl venku na dvě zatlačení... první porod byl pomalejší, od první kontrakce 9 hodin, druhý - 2 hodiny jsem si myslela, že jsou to jenom poslíčci, pak mi to teprve došlo a za hodinu a půl se narodil 😀

andara
16. led 2013

Oba mám popsané ve fotoblogu -druhej byl skvělej, hned bych si to zopákla, oproti prvnímu-ten byl dlouhej!

zanet2009
16. led 2013

Ryhlejší než ten první, mnohem lepší. Ničeho se neboj. 😉

palomitacheca
16. led 2013

Druhy porod mi vyvolali kvuli podezreni na hypoxii plodu a podle odhadu melo byt miminko dost velike. Ve 14:45 mi doktor zavedl ctvrtku tablety do cipku, v 15:45 mi pri vysetreni praskla voda a v 17:45 byla nase princezna venku. Takze porod trval 3 hodiny od zavedeni tablety (1. trval 9 hodin od prvnich kontrakci), nechtela jsem nic proti bolesti, porod mi uz jinak neurychlovali (poprve mi praskli vodu a dali kapacku oxytocinu), nedelali mi nastrih, ale malinko jsem se trhla, asi na 3 stehy... Celkove mi druhy porod prisel bolestivejsi, ale to asi tou tabletou, po ktere jsem se rychleji otvirala, zase byl 3x rychlejsi, tak se to dalo vydrzet 🙂 a odmenou mi bylo to, ze z naseho prekvapeni byla krasna mala holcicka, kterou jsem si prala 🙂 odhad vahy skoro 4kg, realita 3240g... A po porodu jsem byla rychleji fit. Mohla jsem hned sedet, u prvniho me bolelo siti, i krvaceni po porodu bylo podruhe mirnejsi...
Urcite se neboj, zvladla jsi to jednou, zvladnes to podruhe. 🙂

baris
16. led 2013

rychlejší 🙂 Možná více bolestivý (ale to bude asi tím, že jsem věděla, do čeho lezu 😀 )

První porod vyvolávaný, na sál jsem přišla v 6:40, Katuška se narodila v 7:00 😀 😀 😀 😀 😀 Nevím, na co manžel platil tu pětistovku 😀 😀 😀

Druhý porod - opět přenášený, a v den nástupu na vyvolání jsem ucítila první kontrakce po 4 hod ráno, po 6 hod jsem se teda konečně rozhoupala a jeli jsme do porodnice. Na sál jsem se dostala okolo 6:50 a Karolínka se narodila v 7:15. Já totiž vždycky příjdu na porodní sál a rovnou si lehnu a začnu tlačit 😀 😀 😀 😀

Takže opět bez epidurálu, šitá jsem byla.

fram
16. led 2013

Mnohem rychlejší, možná bolestivější, ale šla bych do toho hned znova 🙂 Věděla jsem, že je to naposledy v životě a moc ráda na to vzpomínám 🙂

jujika
16. led 2013

Ahojky, muj druhy porod byl v pohode. Ve srovnani s prvnim o nekolik hodin kratsi a co se tyce tech opravdu hroznych bolesti tak asi pul hodky a mala byla na svete. Slo poznat, ze uz jsem jednou rodila mala sklouzla opravdu rychle, slo to hned z 4-5 cm na tech 10 u kterych se ma uz tlacit... Trochu mi ale pomohla PA, protoze jsem se neotvirala tak mi to "tam" pri vysetreni roztahla, no a pak uz to slo samo 🙂! At ti to vyjde, ja mela taky strach a bylo to v pohode, hlavne se nenech vyvezt z miry ostatnimi stresujicimi cleny rodiny. Pa preji zdrave miminko

coxa
16. led 2013

Já měla oba porody jak přes kopírák, spontánní, první 21 hodin, druhý stejně tak. Možná malinko bolestivější, zase už jsem na druhou stranu věděla, jak si pomoci, jak si ulevit a oproti prvnímu jsme do porodnice jeli až na poslední chvíli, předtím jsem byla půl dne hospitalizovaná ještě než se porod rozjel - měli podezření na odlučování se placenty.

iluss
16. led 2013

Rozhodně rychlejší než první. První byl taky celkem rychlý a pohodový (v poledne praskla voda a odpoledne už se malá narodila, asi hodina a půl bolestivých kontrakcí). No a u druhého jsem rodila překotně, takže než jsem se rozkoukala a uvědomila si, že vůbec rodím, tak už byl malej na světě 😉

andelka
16. led 2013

Rychlejší (první 9h - na sále 1,5h a druhý 5h - na sále 25minut), a i lehčí, protože jsem byla lépe připravená (pořádně jsem cvičila s Epinem, takže bez sebemenší trhlinky, vynikající pocit, i jsem díky tomu byla klidná a nebála se tlačit, víc jsem věděla jak dýchat a celkově jsem byla v lepší pohodě). Bolestivé byly asi tak stejně, ale u durhého už jsem věděla co a jak a jak to bude probíhat, kde malej je a že bude brzy venku.
Akorát u prvního mi voda rupla sama během tlačení a u druhého jsem si ji zbaběle nechala rupnout, aby se druhá doba zkrátila a byo dřív po všem, prcek byl už připravený, tak jsme mu jen trochu pomohli se sešupem úplně dolů.
Dítka se narodily pár dní před TP, takže mě porod trochu vždycky zaskočil.

mborlova
16. led 2013

Já měla druhý porod sakra rychlý 🙂 Sice kontakce byly podstatně silnější, ale zase to netrvalo dlouho - ve 02.30 mi doma praskla voda a v 04.49 byla malá na světě 🙂

monad
16. led 2013

hrozný!!!! porod ani tak ne, ale vyvolávali mi ho tři dny, a bolesti jsem měla po 5minutách celý ty tři dny, jsem myslela že skočim z okna, ani injekce na bolesti nepomáhali 😒

iira
16. led 2013

rychli 🙂 voda mi praskla ve 2h rano ,volali jsme dedovi at nam prijede pohlidat a nemusi spechat 🙂 ve 4h uz jsem mela co delat a do porodnice jsme prijeli v pul 5,tam natocili monitor a po pul h rychle na sal a Danda byl v 6:10h na svete ..

spagatice
16. led 2013

Oba porody byly vyvolávané, druhý o dost rychlejší, ale taky o dost bolestivější. Tělo reagovalo líp na léky. Při prvním bych asi bez doktorů a sester malého nevytlačila. Při druhém si tělo dělalo co chtělo a malého doslova vypudilo 😀

daee
16. led 2013

Já tě taky potěším....u mě druhý porod o 100% lepší.
První porod byl hodně náročný, dlouhý, malý špatně narotoval, nešel ven, tlačila jsem dvě hodiny - výsledek on kefalohematom, já potrhaná až hrůza ☹ (a to jsem si platila soukromou věhlasnou PA).
Druhý porod nádhera a za odměnu! Od příjmu byl malý za hodinku a půl venku na dvě zatlačení. Bez jakýchkoliv zásahů zvenku, bez epidurálu, bez oxytocinu, bez skákání po břiše, bez poranění...(přitom stejně velké dítě) 🙂

aideen
16. led 2013

Můj druhý porod byl úžasný. Za čtyři hodinky jsem měla odrozeno se vším všudy a to jsem byla na vyvolání 🙂 Dvakrát jsem pořádně zatlačila a bylo to. A to byl malý veliký a bez problémů. Neboj, bude to v pohodě! 🙂

vojtaxx
16. led 2013

Tak taky se přidám můj druhý porod úplně skvělý a rychlý že ani manžel nestihl být u porodu.(.Přijela sanitka a já dojela do porodnice a za 7 min hotovo a manžel dorazil za další 3 min ani nevěřil když mu řekly že to nestihl..celové ze začatku bolesti jsem do hodky porodila zdravého chlapečka . ). 😀 ráda na to vzpomínám i manžel..je to dneska přesně rok co jsem rodila...Jak tady píšou všechny jsou prostě porody lepsí už víte do čeho jdete a pak už je ta regenerace po porodu fakt lepší a rychlejší...

hypo
16. led 2013

moje oba porody byly vyvolavane... holkam se na svet nechtelo, zato pak mnely obe hodne pres 4kg a druhy porod byl fofr.... o co bolestivejsi byl o to byl taky rychlejsi... 20 min od prijmu na porodni sal a mala byla venku

barushka0404
16. led 2013

U dcery mi porod trval necelých 6 hodin od prasknutí plodové vody a já celý si ho nepamatuju. U syna jsem měla porod "za odměnu" po horké sprše s nástupem bolestí 8:25 (co dvě minuty) se malý narodil 10:39 na 4 zatlačení, nestihla jsem klystýr ani nic dalšího. 🙂 Před porodem jsem měsíc a půl měla poslíčky 3x jsem byla na v porodnici na kontrolách jestli už nerodím a jak mi pak sestřička popsala jaké mají být bolesti, když přišly věděla jsem že je to ono (rychle se stupňující bolest, která po nějaké době odezní a která se v intervalech opakuje)
Určitě to zvládnete!

karotky
16. led 2013

Oba porody jsem měla vyvolávané.První porod byl od 1.kotrakcí dlouhý 16 hodin-po píchnutí plod. vody 6,5 hodiny.U 2.porodu mi píchli vodu hned,jak jsem dorazila na sál a jelikož porod vůbec nepostupoval,museli mi po 7,5 hodinách píchnout epi na rozvolnění svalů.Kdyby to nezabralo,musela bych na císař.Epi zabral,za hodinu a čtvrt byl Matěj na světě.Takže by se dalo říct,že co se týče času,byly oba porody stejně dlouhé,ale i když byl ten druhý bolestivější,zvládala jsem kotrakce prodýchávat lépe,než u prvního.Navíc jsem mohla až dokonce chodit,což mi u 1.porodu neumožnili.Co se týče regenerace-epi má tu nevýhodu,že když po porodu odezní,tak je na tom člověk mnohem hůř(slyšela jsem to i od jiných maminek),než kdyby si ho nenechal píchnout.Po 1.porodu jsem se cítila rozhodně lépe,takže pokud mohu doporučit,epi si nenechávejte zbytečně dávat jen kvůli zmírnění porod. bolestí. 😉

nadja73
16. led 2013

bleskurychly, 40 minut 🙂

hakunamatata
16. led 2013

Muj 2. porod byl mnohem rychlejsi, o dost bolestivejsi, ale byla jsem klidna, zkusena, takze se nekonal zadny stres a nervy .-)

antarres
16. led 2013

stejně dlouhý, jako ten první, 17 hodin od prasknutí vody,s velkými bolestmi, s epidurálem, nástřihem....první trval 19 hodin

denousek
16. led 2013

druhý porod super díky ricinovému nápoji..někteří se ho bojí ale za me ano!!byla to rychlovka!

missymici
16. led 2013

Začatek porodu u obou stejnej,..odtekla voda zadne bolesti nechodili dlouho,..ale kluk se vyklubal za 8,5 hodiny,bolesti si pamatuji jako jedine z toho všeho a jiné nic a druhy trval 21hod. Celej cas jsem lezela v nemocnici,odtekla voda a bolesti nikde.,...tak se jen cekalo, ta doba byla neuveritelne spomalená,a ubíjelo me to. Je to dnes presne pul rok co se moje princezna nechtěla vyklubat na svet. Pamatuji si každy detail,pred porodem i během nej a po nem. I to bolestive i to krasne,... Musím rict ze tento porod jsem si moc uzila....

beponka
16. led 2013

Rychlejší ale mnohem horší.

kauculacek
16. led 2013

Rychlejší, bolestivější a hlavně, víš do čeho jdeš 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru