Jaký je císařský řez?

mirabelka1974
5. dub 2013

dobrý den mám 4 děti zdravé 🙂 . termín porodu mám 5.5 mám strach ☹ . je otočen hlavičkou nahoru. jaký je císař? Všichni my šli přirozenou cestou.
děkuji za odpověd. 😵

alpakovo
5. dub 2013

ahoj, nevím jak jiné maminky, ale já měla akutní císař a můžu říct že naprosto v pohodě 😀 Ve čtvrtek se malý narodil a v pátek už jsem chodila, jizva mně vůbec nebolela, dokonce mi i krásně zmizla a není ani vidět..... Ono možná záleží i na MUDr. který císaře provádí 😉

vendullka
5. dub 2013

A to jen kvůli tomu že je otočené budete rodit císařem?

milada2
5. dub 2013

Ja myslim, ze kdyz jste zvladla ctyri porody, tak Vas jeden cisar nemuze rozhazet. Neni to zadna hruza, proste operace, po ktery se ale date mnohem rychleji dohromady. Prvni den to neni nic moc, pak uz to jde 😉

luciesofi
5. dub 2013

@mirabelka1974 Malá se narodila pozdě večer akutním císařem a druhý den po obědě jsem už byla přesunutá na normální pokoj 🙂 Zvládla jsem normálně chodit (pomaleji a přihrbená ale šlo to 🙂), jen slézání z postele a ohýbání bylo obtížnější.. Dala jsem se dohromady hodně rychle... 🙂 Pro mě sekce nebyla fyzická zátěž...spíš jsem to nesla špatně psychicky (ale pokud je císař plánovaný, tak myslím, že se s ním dá vyrovnat lépe...já si možnost sekce za celé těhotenství vůbec nepřipustila, což byla zpětně velká chyba...)

lindoska
6. dub 2013

Taky mě tohle téma zajímá...mimi taky hlavičkou nahoře...hlavně mě zajímá...jestli jít na celkovou nebo částečnou anestezii???

prumyslovacka
6. dub 2013

...já za celou dobu těhu ani na císaře nepomyslela, vše bylo ok, jenže po odtoku vody doma, tak hr do porodnice, tak jsem se 30 hodin nebyla schopná otevřít a císař byl nakonec akutní, já, největší hysterka pod sluncem co ječí před odběrem krve nééé, to bude bolet, já nechci, tak přítel zavelel - to zvládneš, uspat se nenechávej, tak jsem měla napíchnutý epidurál a do toho mi jen přidali další oblbovák, že jsem necítila od pasu dolů a zvládla jsem to dobře, nebolí to a kdyby nedej bože, tak stačí říct a oni okamžitě přidají anestetikum 🙂 takže určitě bych šla znovu do částečné, člověk pak hned vidí mimi....

lucavka
6. dub 2013

Já měla plánovaný císařský řez. O to bylo ještě lepší. Měla sem jen epidural. Na sále sme si s lékaři pěkně povídali jak kamarádi u pivka. Všechno mi šlo hladce a i když sem všechno cítila, nic nebolelo. V úterý mě kuchly a v neděli už sem drajdala venku s kočárkem 🙂. Jediná bolest byla při vyndavání drenu, ale to zase trvalo sotva pár vteřin.

lulii
6. dub 2013

@mirabelka1974 Já jsem CS taky zvládla naprosto v pohodě, hned jsem se hýbala bez nějaké velké bolesti, fakt jsem se z toho rychle dostávala a navíc jsem narkózu bez problému zvládla a chtěla dokonce hned jíst 😀 Nebojte se toho, fakt to není nic, co by se nedalo vydržet. A přesně jak píše @luciesofi, mnohem hůř jsem to zvládala psychicky. Taky za celé těhotenství mě ani nenapadlo, proč bych měla rodit císařem, nebyla jsem na tuhle možnost "psychicky" připravená, ale pak byl pro mě CS vysvobozením 😀 Ale je fakt, že doteď se s tím nějak nemůžu srovnat, moc jsem chtěla si to prožít, položení na bříško, vidět čerstvýho taťku co na mimi říká,.....mám pocit, že jsem byla o spoustu okamžiků ochuzená, ale to už je spíš můj problém 😉
@lindoska Mě dali na sále vybrat, nejdřív jsem chtěla částečnou (po dlouhém přemýšlení), začali to připravovat...a když jsem vnímala kolem sebe ten ruch a cinkání,,....tak jsem zpanikařila a řekla, že nechci radši nic vidět a slyšet a šla jsem do celkový 😀

ivo7814
6. dub 2013

Já jsem po dvou císařech, první akutní s epiduralem + další oblbovák?, vše v pohodě. První den jste většinou utlumená na kapačce na Jipce, takže OK. Druhý den musíte vstát :-, vstávání z postele je tedy chuťovka, ostatní ale Ok. Pokud máte bolesti (při vstávání, manipulaci s mimčem - já jsem drobná a měla jsem obě děti 4,5 kg, tak to bylo náročnější 🙂, ) sestřička Vám dá čípek proti bolesti, nebojte se o něj říci, pomůže Vám fyzicky i psychicky. Druhý císař, byl plánovaný (první jizva byla ztenčená, navíc jsem opět čekala 4-5 kg dítě), musím řící že plánovaný císař byl rychlejší, menší zásah, menší ztráta krve, jiné umrtvení - také částečné, ale ne epidurál jako u normálního porodu - musela bych dohledat v dokumentaci, a samo jsem věděla taky do čeho už jdu 🙂)))).

amallie
6. dub 2013

@mirabelka1974 není to nic moc, obzvlášť, když už člověk rodil dříve přirozeně, tak ten pocit je o dost jinej plus bolest potom atd...... já bych po 4 porodech rodila přirozeně i KP 😉 pokud teda nečekáš 4kg miminko a nejsou jiné problémy

amallie
6. dub 2013

@lindoska lepší je částečná, člověk přitom vnímá a i rekonvalescence je rychlejší

mirabelka1974
autor
6. dub 2013

ptám se protože mám problémy s křečáky. a je hlavičkou nahoru.
Pichám si 1 deně a beru léky.na ředení krve. všecí šli přirozeně i ten 3 kluk jak my ho ukázali a řekli váhu šla jsem do mdlob měl 5kg. mám problém z operací toho se já moc bojím. 🙄 . děkuji za podporu. 😉

kalo
6. dub 2013

@mirabelka1974 neboj, bude to v pohodě. Podle mě lepší nic před tím nevědět a nic nezjišťovat. Jestli si slabší nátura, tak bych volila celkovou anestezii (já bych lokál např.nedala, být svědkem, jak se v tobě šťourají). Přeji hodně štěští!

llluckaaa
6. dub 2013

@mirabelka1974 Neboj. Já mám za sebou dvě plánované sekce a není čeho se bát. Nebudeme si zase nalhávat, bolí to... Ale pokud máš za sebou 4 porody, tak to bude proti tomu brnkačka 😉 Já měla první sekci trošku bolestivější a druhou o mnoho lepší - možná proto, že jsem věděla, co mě čeká a moc jsem se nestresovala, narazila jsem na moc milou porodní asistentku, která mě na sekci chystala a prostě to celé proběhlo docela příjemně a uvolněně. Za sebe dávám přednost spinální anestezii - prostě aby byl člověk při sekci při vědomí a viděl miminko hned po narození a mohl se s ním brzy pomazlit a nechat ho přisát 🙂

llluckaaa
6. dub 2013

@kalo A ty jsi byla na sekci ve spinální? Protože já byla a nebyla jsem svědkem, jak se ve mě šťourají 😉 Před hlavou jsem měla plentu a mohla jsem pozorovat leda tak anesteziologa (mmchd., to byl pěkný mladý doktor 😀 ). Nic jiného jsem neviděla ani neslyšela, možná občas nějaké zachrastění nástrojů. Přišlo mi to jako běžné gynekologické vyšetření, jen trvalo trochu dýl... A hlavně mi ukázali mimčo hned, jak bylo venku 🙂

kalo
6. dub 2013

@llluckaaa Já měla 2x celkovou a za pár dní mě čeká třetí. Poprvé se mě neptali, podruhé jsem kývla na spinál, ale na sále jsem dostala hysterickou hrůzu, že mě fiknou za živa a budu všechno vidět, tak jsem si řekla o celkovou a teď na potřetí už vím, do čeho jdu a chci být co nejklidnější 🙂
Je možné, že to tak děsné není, jak píšeš, ale já jsem posera. Ta rekonvalescence je uričtě lepší po spinálu...

monivo
6. dub 2013

@mirabelka1974 první císař akutní, druhý císař plánovaný také kvůli konci pánevním. Oba v celkové anestezii. První den jste na JIP, poté již na normálním pokoji. Prvně jsem byla v Podolí, kde mi již druhý den vyndali cévku a honili na záchod apod., hrozně se mi motala hlava, sama jsem nemohla chodit, omdlévala jsem (asi ze ztráty krve a díky narkoze). Druhý porod byl v Krči - cévku mi vyndali až třetí den, bylo to pro mě lepší, syna nosili na kojení. To jsem se dala dohromady rychleji. Jizva ze začátku bolí, je to velká operace, ale cca 5. den už je to pak lepší a lepší 🙂 Existují homeopatika,která je dobré brát již tak týden před plánovaným císařem a s kým jsem mluvila, tak pomáhají.

prinzesz
6. dub 2013

@mirabelka1974 nic neboj, ja som mala planovany cisar a bolo to v pohode, hoci ked ma zavolali ze mam ist na sal tak som mala chut odtial utiect, ale bolo to v pohode, kazdy lekar sa mi predstavil a povedal mi co bude robit, bolo to fakt v poho, ja som mala spinal chcela som maleho hned vidiet tak to preto, necitila som vobec ale vobec nic! supli ma na JIP a ja som ku veceru uz v poho sedela.. mna to nejak zavratne nebolelo, ale davali nam cipky do zadku asi ibuprofen a to bolo proti zapalu a bolesti a asi ucinkovalo lebo som bola uplne v pohode.. aj som mohla chodit normalne vsetko akoby sa nic nedialo.. sama som bola prekvapena kedze nikdy predtym som operovana nebola.. ale dlho predlho som sa vysporiadavala s tym ze som nerodila prirodzene! strasne som to chcela zazit.. no tak nic, maly bol zle otoceny a uz mal viac ako 3500g a prosto doktor si netrufol ma odrodit prirodzene.. okrem toho mi cisar urobili den pred terminom a maly sa este na svet nepytal.. tak ktovie kolko by vazil o tyzden 🙂 jeho porodna vaha bola 3650g tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne!

llluckaaa
6. dub 2013

@kalo Aha, tak to jo. Však ať si každá vybere, co jí vyhovuje a líp se při tom cítí 😉 Já jsem ráda za spinál a mám s ním dobré zkušenosti.

lindoska
6. dub 2013

@lucavka a byl u císaře i manžel?

mirabelka1974
autor
6. dub 2013

děkuji všem. jak bude na světe napíši. 😉

tavia
6. dub 2013

@prinzesz a kde ti delali planovaneho cisare?

tavia
6. dub 2013

@monivo jaká homeopatika máš na mysli? díky

martuli
6. dub 2013

Dve sekce,obe pod narkozou,jsem silenej srab a dala jsem po.Chtela jsem spinal,ale nepovedl se napichnout,syny jsem videla hned po probuzeni.Podle mne se neni ceho bat

lindoska
6. dub 2013

Moc vám děkuji za příspěvky...čte se to tak pěkně...a už z toho nemám takovou hrůzu

lucavka
6. dub 2013

@lindoska u mě manžel na sál nesměl, ale možná v jiných nemocnicích to jde. Bylo by to fajn. On sám tam být chtěl, protože zatímco já se bavila on na chodbě umíral strachy. Měla jsem ještě jednu výhodu, že mi epidural dával kamarád co ho znám už od školky. Takže sem na sále aspoň někoho měla. A i ostatní byli super.

Jinak začala sem chodit už pár hodin po císaři. Nebylo to lehký ale dalo se. Jediný co mi tehdy vadilo, bylo že sem nemohla kvůli všem hadičkám pořádně pomazlit malýho. Ale nosili mi ho.

prinzesz
6. dub 2013

@tavia v Prahe u Apolinare

tavia
6. dub 2013

@prinzesz a manžel byl u porodu?

monivo
6. dub 2013

@tavia na internetu je spousta informací.
ARNICA MONTANA 9 CH
- dávkování: 5 granulí 2x denně
- použití: urychlení hojení, vstřebání hematomů, odstranění pocitů zhmoždění, lék má specifický účinek na svaly
a kapiláry
STAPHYSAGRIA 5 nebo 9 CH
- dávkování: 5 granuli 2x denně
- použití: na hojení řezných chirurgických ran (nástřih hráze, císařský řez)

helcenka
6. dub 2013

@mirabelka1974 - já můžu srovnávat, první akutní císař, druhý přirozený porod. Za mě po normálním porodu jsem se dala o moc rychleji dohromady, za 3 dny jsem byla naprosto v pohodě. Po císaři jsem neměla žádné komplikace, jizva se dobře hojila, dohromady jsem sedala tak do měsíce.
Pokud se takhle hodně bojíš, tak bych šla do celkové narkózy, abys byla víc v pohodě a o ničem nevěděla. U mě se spinál nepovedl píchnout, což zjistili až na sále, když řízli...., takže nakonec jsem skončila v celkové narkoze.
Ještě nemáš vše ztraceno, miminko se může ještě otočit. Můj dr. říkal, že do 36. týdne má čas. Mé známé se otočil ráno před naplánovaným císařem 😀 . Zkus každý den dělat několikrát kočičí hřbet, někdy to zabírá.
Držím moc palce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru