Jaký je císařský řez?

mirabelka1974
5. dub 2013

dobrý den mám 4 děti zdravé 🙂 . termín porodu mám 5.5 mám strach ☹ . je otočen hlavičkou nahoru. jaký je císař? Všichni my šli přirozenou cestou.
děkuji za odpověd. 😵

jana21278
6. dub 2013

@tavia @lindoska měla jsem spinál a manžel byl se mnou na sále. seděl u mé hlavy a když nám malou ukázali tak šel s doktorem a sestrou fotit, když ji otírali atd. vstávání druhý den za moc nestálo, ale pak už to bylo každý den lepší a lepší.

pavlina05
6. dub 2013

Mám za sebou 2x SC. Oba ve spinále. První s komplikací.únik m.moku, děsná bolest hlavy, malého jsem viděla 1x po porodu,pak na aro, znovu opar.sál, 4.den domů 😝
Dost těžce jsem nesla že nešel přirozeně (mám po op.oka, přirozeně rodit nikdy nemohu☹)
Druhý taktéž SC, epi, naprostá pokoda, druhý den jsme už byly splu, č.den doma.
Jizva bolí tak 3 dny hodně,pak je to ok.
Zvládnout se to jistě dá.
Držím palce 😉

prinzesz
7. dub 2013

@tavia jasne za poplatok 1000kc sedi pri hlave,moj tam byt nechcel lebo sa bal ze by s nim bolo viac roboty ako so mnou kedze on neznasa pohlad na krv.. lenze ja som ziadnu krv nevidela.. aj ked mi maleho vybrali z brucha tak nebol vobec krvavy.. mal trosicku toho mazku na sebe ale inac bol pekny!

ratatooy
7. dub 2013

mam první sekci plánovaně kvuli KP nic lepšího sem si nemohla přát to byla balada

ratatooy
7. dub 2013

@vendullka to by si snad ani nikdo neriskl rodi koncem pánevním a na poslední chvíli valit na cisař

ratatooy
7. dub 2013

@kalo ahj prosim te chci se zeptat dovolily ti v poho po dvou sekcích třetí těhu?nemela jsi problém s jizvou?

ratatooy
7. dub 2013

a doporučuju homeopatika začit uživat 14dní předem ricinus comunis9CH,arnika montana 15CH,staphysagria9CH

ikarkulka
7. dub 2013

@mirabelka1974
@lindoska

Mám za sebou dva císaře, jeden akutní, druhý akutně-plánovaný (dřív než jsme stihli domluvit datum, rozhodl se malý přijít na svět, ale počítala jsem s tím dopředu, že to bude zase císař).

Samotný zákrok je v pohodě.

Může se to lišit porodnice od porodnice, ale já jsem dostala kanylu do ruky, do toho před zákrokem kapačku.
Cévku do močové trubice, to může být trochu nepříjemné, ale nebolí to. Předtím ještě klasický klystýr, to je v pohodě.
Dále kompresivní punčochy nebo obvaz na nohy.
U akutního mě na sál dovezli a na operační stůl jsem si přelezla, u toho druhého jsem si na sál došla a na operační stůl vylezla. Měla jsem spinál.
Musela jsem si lehnout na bok, obě ramena v jedné rovině, hlavu tlačit co nejvíce na břicho, k břichu přitahovat i kolena, prostě se schoulit do takového klubíčka.
Zároveň tlačit záda proti anesteziologovi. Tak mi napíchl tu anestezii. Nebolelo to.

Samotná operace samozřejmě nebolí, jen cítíte občas celkem silný tlak a tahání a škubání. Mně se při tom druhém císaři udělalo trochu špatně, ale mluvili na mě, dali mi mokrý ručník na čelo, tak se to dalo.
Manžel se mnou ani u jednoho císaře nebyl (na sále). Trochu mě to mrzí, ale beru to, jak to je. Žádná tragédie.

Rekonvalescence v pohodě, druhý den už jsem chodila. Předkloněná a pomalu, ale obsloužila jsem se. Nejhorší bylo zvedání, ale za pár dní i to zvládnete levou zadní. Za týden už jsem spala klidně na boku, za 14 dní na břiše. Jizva mě přestala bolet ještě v porodnici.

lindoska
7. dub 2013

@ikarkulka Tak moc děkuji za podrobný výklad...já mám zatím ještě čas a ještě ani nevím jestli půjdu na císař, ale pořád máme polohu KP...tak se uvidí jak nakonec dopadnu

radun
7. dub 2013

Pro mě porovnání císař/normální porod vychází úplně jasně pro normální porod. Každý to má asi jinak, císař se samozřejmě přežít dal, ale zejména psychicky to bylo hodně náročné. Přirozený porod zkusit nechcete? U nás vícerodičkám tuto možnost dávají při hlavičce nahoru. Mám známou, která zvládla porod nohama napřed i jako prvorodička (musela si to hodně důrazně prosadit, ale nelituje).

radun
7. dub 2013

@mirabelka1974 Teď mi ještě dochází jedna věc - máte ještě měsíc do porodu! Mně se druhý syn převrátil hlavou napřed až dva týdny před porodem. Může se klidně obrátit i v den porodu.

radun
7. dub 2013

@lindoska Mně se druhý syn obrátil až 38. týden, neztrácejte naději!

lindoska
7. dub 2013

@radun a byl pořád hlavičkou nahoru nebo to bylo jednou nahoru a jednou dolu?

kalo
7. dub 2013

@ratatooy zatím musím zaťukat (!!!), jizva v pořádku. Ostatně nikdo mi ji nekontroluje ani nekontroloval, pouze se ptají, zdali nebolí. Dr.mi řekl, že jestli je to uvnitř blbě zahojené nikdo nezjistí a je jedno jestli je to po jednom nebo dvou řezech (protože jsou ve stejném místě). Každopádně jsem otěhotněla ani ne rok po druhém..

ratatooy
7. dub 2013

@lindoska maji se cvičit na otočení kočičí hřbety me ale teda por.asistenka řekla že jak se neotočí do 30 tydne tak poto je už pravdepodobnost mlá

apfele
7. dub 2013

ahoj, já měla plánovaný císařský řez z důvodu otočení dítěte koncem pánevním, cisaře mi dělali 38 týdnu , měla jsem spinální anestezii. Všechno proběhlo v pořádku, jen jsem měla velké problémy s kojením, takže jsem po 6-ti týdnech musela přejít Sunar 😒

ratatooy
7. dub 2013

@apfele ja nekojila taky malej jen videl prso spustil řev a řev a přisát to vůbec takže moje skušenot pro přiští císař je vzit si sebou do porodky odsávačku

radun
7. dub 2013

@lindoska Byl dlouho hlavičkou nahoru (třeba do 34. nebo tak nějak), pak jsem cvičila takové ty indické mosty a otočil se v 35. hlavou dolů, v 36. už byl ale zpátky hlavou hore a pak si teda dal říct a ve 38. se přetočil definitivně hlavou dolů (ale klepala jsem se, aby to zase nezkusil naopak). Oni někdy mají důvod se neotočit (třeba krátká šňůra), někdy si říct nedají - já zkoušela každou radu, co jsem kde přečetla nebo slyšela, protože jsem měla děs z dalšího císaře...

vendullka
7. dub 2013

@ratatooy dětí rozených KP jsem viděla nespočet...

monikabie
7. dub 2013

První porod akutní sekce pro nepostupující porod a padající ozvy, fofr akce v celkové narkoze, nic moc extra, druhý polod plánováná sekce ve spinále, super mimčo jsem viděla hned, taky nemůžu rodit přirozeně🙂

xsenova
7. dub 2013

@mirabelka1974 CS JE SUPER 😀 Prides rano, natocia monitor, spravia EKG, sprcha, a sup na sal. Utisovacia injekcia, epidural a 5-10 min sa pyta doktor ci nieco citis ci moze zacat, za 10 minut je miminecko v bezpeci doktorovych ruk. Po par minutach ho na teba prilozia a niekde nechavaju cely cas kym spravia sitie 🙂 Necitis ziadnu bolest pri operacii ale stastne pocity ostavaju 😵 😵 😵

Miminko mi nosili kazde 3 hodiny na kojenie. V piatok rano som mala CS a v nedelu rano som uz plne kojila 😵 Dnes ma mala 4 mesiace a kojime dodnes 🙂

nasekuratko
7. dub 2013

tak ja budu asi trošku výjimka, ale za mě císař = hrůza. Nerodila jsem nikdy přirozeně, takže nemůžu posoudit. Ale u císaře jsem měla problémy, takže o nějaké pohodě a klidu se nedá mluvit. Litovala jsem, že jsem souhlasila se spinálem a nešla do celkové narkózy. Co jsem měla kolem sebe dvě holky po celkové, tak naopak se zotavovaly o moc rychleji než já a měli i dobré výhody-dřív mohly ležet ve zvýšené poloze, dřív mohly pít apod.
Bolest první čtyři dny pro mě byla nepopsatelná (a to nejsem žádná cíťa, měla jsem předtím za sebou už 3 operace břicha, takže to nebylo nic nového). Ještě asi tak dva týdny jsem nebyla schopná chodit narovnaná, vstávání k prckovi byl velký problém kvůli bolestem.
Vytahování drenu taky katastrofa-měla jsem ho už částečně přirostlý, takže bolest jako blázen.
Ale já holt měla smůlu celé těhotenství a u porodu se mi to taky nevyhnulo.
Teď jsem těhotná podruhé a císaře se strašně bojím a myslím na to denně. ☹

nasekuratko
7. dub 2013

ještě dodatek, že u operace jsem cítila všechno, ale bolest samozřejmě ne. Ke konci operace jsem omdlela-nemohla jsem dýchat, špatný tlak, bolesti na prsou, návaly na zvracení, fakt děs.

Pro mě nejlepší zážitek byl spinál, ten nebolel, ani to nebylo nepříjemné, prostě pohodička.

ratatooy
8. dub 2013

@vendullka no ale nejhorší varianta je rodit přirozene a nakonec ještě cisař

lulii
8. dub 2013

@ratatooy Tak to jsem měla já - rodila jsem tři dny, ke konci otevřená na devět prstů a nakonec císař. Fakt chuťovka 😀

ratatooy
8. dub 2013

@lulii no dyt to je katastrofaaaaa,nechapu ty doktory podle me je toto vetší risk jak naplanovanej cisař

vendullka
8. dub 2013

@ratatooy jo, to neříkám, že to není hnus, když už na to dojde, ale pokud není mimi nějak extra velké, paní má dorozené 4 děti, tak si myslím, že by v tom žádný problém být neměl

ratatooy
8. dub 2013

@vendullka jj no zaleži jaky mela porody nekdy ty další sou horší jak ty první

vendullka
8. dub 2013

@ratatooy to ano. Tak hlavně aŤ je všechno v pořádku🙂

mirabelka1974
autor
9. dub 2013

@helcenka
děkuji skusím to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru