Jaký je císařský řez?

mirabelka1974
5. dub 2013

dobrý den mám 4 děti zdravé 🙂 . termín porodu mám 5.5 mám strach ☹ . je otočen hlavičkou nahoru. jaký je císař? Všichni my šli přirozenou cestou.
děkuji za odpověd. 😵

helcenka
9. dub 2013

@ratatooy - mě se prďola otočila až ve 34. týdnu a nebyl to žádný střízlíček, břicho jsem měla malý, pravděpodobně zabraly kočičí hřbety. Jinak můj dr. říkal, že do 36. týdne má miminko čas a i pak je možnost, že se otočí.
Jinak rodit přirozeně a pak ještě císař, to se stává dost často, bohužel. Při porodu se holt něco zvrtne a není návratu ani jiné možnosti, než ho ukončit císařem.

ratatooy
9. dub 2013

@helcenka no práve že se to stává často a pak sou z toho maminky vyřízený proto by meli bejt lekaři soudný a když je neco jinak než ma byt ten cisař naplánovat

helcenka
9. dub 2013

@nasekuratko - tak se na to snaž nemyslet a brát to jako přirozenou věc, na kterou musí dojít. Já po prvním císaři a velmi komplikovaném porodu měla moc velkou touhu rodit přirozeně, samozřejmě ne na úkor zdraví miminka nebo mého. Snažila jsem se myslet pozitivně celé těhu, nic jsem neponechala náhodě, vše jsem si předem domluvila a udělala jsem všechny opatření k tomu, aby porod dopadl podle mých představ.
A také se tak stalo, vše dopadlo na jedničku a ani doktor neměl s námi skoro žádnou práci, žádné komplikace nenastaly, takže přirozený porod proběhl suprově, samozřejmě to byl pořád porod, takže bez bolestí se neobešel...
Radím opravdu myslet pozitivně co to jde a hlavně si musíš připustit, že to nebude procházka růžovou zahradou a mohou nastat komplikace a nepříjemnosti. Hlavní je tvoje a mimíska zdravíčko. Nesmíš se toho obávat, ale připustit, jako jednu z variant. A uvidíš, budeš určitě klidnější. Přeji hodně štěstí.

helcenka
9. dub 2013

@ratatooy - jenže on doktor, to názor... V dnešní době to tak funguje na 100 procent.
Mně po první císaři oznámili, že pokud uvažuju ještě o dalším dítěti, tak zase jedině císařem. Pro mě naprosto traumatizující informace. Další porod jsem absolvovala se svým novým gyndr. a ten zase říkal, proč jako císař, že jestli budu chtít, tak mi ho "napíše", ale že nevidí problém, jasně, že vše muselo probíhat v pohodě a při sebemenší komplikaci by skončil zase císařem, ale ty podmínky k přirozenému porodu jsem měla dost benevolentní, žádné striktní, vše na domluvě a na tom, jak jsem se cítila.
Ale v dnešní době opravdu přibývá případů, že žádné komplikace nejsou, vyskytnou se až u porodu a z přirozeného porodu je císař.
Chápu naplánované císaře, kvůli různým komplikacím, které jsou dopředu známy. To ano. Ale na otočení miminka je ještě nějaký čas, zbytečně bych to nevzdávala. 😉

ratatooy
9. dub 2013

@helcenka no jasny otočit se ještě muže naš se neotočil,taky mi dr řikal že mužu podruhe rodit tak i tak ale vzhledem k umelemu oplodnení,tehotenske cukrovce a prvnimu cisaři to dopadne spíš opet cisařem

lindoska
18. dub 2013

Nebyla jste některá na císaři v Olomouci?

tangerine
18. dub 2013

@mirabelka1974 Ahoj, já mám zkušenost se dvěma plánovanými císaři právě pro KP. Myslím si, že obě operace byly naprosto zbytečné a do teď lituji, že jsem se do nich nechala dotlačit. Ty máš ještě nějaký jiný (třeba zdravotní) důvod, proč jít do operativního porodu místo přirozeného? Pokud je jediným důvodem poloha dítěte KP a navíc se operace bojíš, pak nevím, nad čím váháš? Máš za sebou už 4 porody a bez komplikací, není tedy jediný důvod, proč by ten 5. měl být jiný. Jasně bude to asi trochu složitější a delší, ale s tvými zkušenostmi věřím, že hravě a snadno porodíš i dítě zadečkem napřed. Dřív se tak rodilo běžně a nikdo z toho vědu nedělal. To až dnes to porodníci zbytečně hrotí. Pokud opravdu není žádný další důvod a porodníci tě nutí do císaře, tak běž rodit jinam, ať si to pak nevyčítáš jako já. ;)

mirabelka1974
autor
18. dub 2013

@tangerine ahoj včera jsem byla u lékaře otočil se. je hlavičkou dolu.
mám strach beru léky a pichám si iněkce na ředění krve. pujdu normálně rodit. chcela jsem se připravyt na císařa.
ale to už je asi za mnou.komplikace byli u kluka posedního měl 5kg. a já se málo otevřela. měli na pilno.dík moc

punky
18. dub 2013

ahojky ja mela neplanovany cisar cele tehotenstvi bylo v cajku ke konci me poslali na rizikova oddeleni do nemocnice par dni na to mi praskla voda sla jsem rodit normalne ale udelali monitor a a stepanek mel spatne srdecni ozvi nemusl by to pry zvladnout tak jsem sla na sal.samozrejme bych radsi rodila prirozene chtela jsem ho mit v naruci hned po porodu ale slo o jeho a moje zdravi.jinak nic hrozneho to nebylo rekonvalescence neni nejak projemna trva to nez se svali zahoji ale nestezuju si 🙂

tangerine
18. dub 2013

@mirabelka1974 Tak to je super zpráva. Jsem moc ráda i za tebe. Já byla u doktora dnes a mám mimčo stále hlavičkou dolů (předchozí dvě děti byly KP, ale to už jsem asi psala). Takže se naopak pokusím o svůj první přirozený porod (po dvou nechtěných císařích - viz jiná diskuze). Myslím, že jsi psala, že máš termín 5.5. Já jen pár dní po tobě (9.-14.5.), tak mi drž palce. ;) Věřím, že i u tebe bude vše OK. 🙂

lindoska
19. dub 2013

Ahojte holky...co jste si sebou braly do porodnice na plánovaný císař?

elielizabeth
19. dub 2013

@lindoska Měla jsem zabalenou tašku jako normálně do porodnice, ale zvlášť v igelitce (musela jsem na JIPku) jsem měla pár porodnických vložek, jednorázové kalhotky, ručník, sprchový gel (ne moc agresivní kvůli jizvě), zubní kartáček a pastu. To bylo myslím vše

lindoska
19. dub 2013

@elielizabeth byly ty porodnické vložky nutné?...já je právě nechci kupovat zbytečně když to bude císař

elielizabeth
19. dub 2013

@lindoska Ale čistit se budeš úplně stejně jako po porodu, takže nutné jsou. Pokud půjdeš na JIP, tak ti jich stačí třeba ze 5, ale jedno balení určitě do tašky, kde budeš mít i plenky pro mimi... Možná budeš potřebovat balení dvě, po císaři budeš v nemocnici o trošku dýl než po klasickém porodu, ale další ti může pak někdo donést.

lindoska
20. dub 2013

Našla jsem seznam do porodnice přímo z OL fakultky a je tam že si mám vzít elastické kompresní punčochy na bandáž nohou...měla jste to některá nebo vám bandáž dala přímo porodnice a jestli to vůbec dělají????

ivo7814
20. pro 2019

@ivo7814 jsem po 2císařích (první prý akutní, druhý plánovaný prý pro ztenčenou jizvu). Fyzické pocity jsem popsala už dříve, jednalo se o rok 2009 a 2012, samotná operace je opravdu v podstatě příjemná, lékaři empatiční, povídají si s Vámi, vtipkují, pracují rychle a profesionálně. Na první vstávání z postele na na JIPce dodnes (rok 2019!!) doteď vzpomínám jako na noční můru, nic horšího jsem nezažila - ani po té době na to nezapomínám, a díky tomu, že po císaři se nevyplavují mateřské hormony, tak to ani není po té době zjemněno. Chápu pragmaticky, že je potřebné pít, vyprazdňovat se a pohybovat se aby se děloha správně zavinula, ale v té době jsem myslela, že mne ta sestřička chce snad zabít, když mne nutí pít, vstávat a chodit na záchod. Schválně to píši takto polopaticky, abych popsala situaci a pocity po císaři pro ostatní (i když se za to trochu stydím). Sestřičky zlaté, dělají co je třeba 🙂 . Nebojte si říci o čípky proti bolesti, abyste se zvládly pohybovat, byla jsem vychována, že léky proti bolesti jsou zbytečné oblbováky, tak jsem se jim nejprve snažila vyhnout, ale opravdu jsou potřeba - abyste se dobře hýbaly a mohly se starat o novorozeně, což v případě velkého novorozeněte (téměř 5kg) a mé drobné postavě není brnkačka. Vytahování drnu a stehů je psycho, ale dá se....

díl druhý
péče o mimčo po císaři, péče o MATKU!!!!!
reaguji po letech, kdy jsem si to už utřídila v hlavě, mluvila se spoustou maminek po císaři, a v neposlední řadě i jako reakci na scénáře seriálů na NOVě, které nyní právě v obou nekonečných seriálech řeší poporodní blues (depresi) u maminek po císaři. Císař není přirozený porod, kdy se vyplaví všechny potřebné hormony, mléko se začne tvořit až se zpožděním a chce to práci než se rozkojíte, když ten zázrak tvorby mléka po císaři nastane, tak potom mléko dobře odsávat (pokud dítě dosud nesaje, saje málo apod.) doporučuji odsávačku-stačí i jednoduchá/mechanická, aby mléko odcházelo, prsy nezatvrdly, a nehrozil zánět. Já jsem tedy kojení dost prožívala. Po císaři jsem se cítila jako špatná matka , co dítě nedokázala prorodit přirozeně, dodat mu imunitu do života, tak jsem se o kojení hoodně snažila, a první neúspěchy snášela těžce. Nakonec se povedlo, kojila jsem 3roky/2roky, ale to rozkojování po císaři jde pomalu. Hold přirozený porod je i o těch hormonech, které pak chybí.

díl TŘETÍ: NÁVRAT DOMŮ - PÉČE O MATKU!!!!!
SHRNU TO: 2x císař, 2x poporodní blues, 2x nepochopení rodiny, proto doporučuji, upozorňovat na to, okolí, že císař není přirozený porod, a matka potřebuje více péče - času aby se cítila jako matka, holt hormony chybí, empatie ostatních nutná - více už nenapíši 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru