Jaký jste měly porod?

micina92
1. led 2012

Ahoj mam dotaz jaky jste meli porod?? Jsem prvorodicka je mi 19let a silene se bojim porodu ani nevim proc tak moc!!!! ☹ Snad ze vstupuju do neceho co neznam nebo nevim. Ale kazdy me silene strasi jaky to maji prvorodicky tesky a jak to hrozne boli proto bych se rada dozvedela jaky jste meli porod treba vy?? A jestli je to opravdu tak strasne jak kazdy rika? Na nase stesticko se strasne tesim nemuzu se ani pomalu dockat ale ten porod mi vrta hlavou moc. Kazdym dnem nad tim premyslim neni snad minuta co bych nepremyslela jak moc me to bude bolet. Asi si to moc zabiram. Dekuji za odpovedi.

monika6e
23. únor 2012

Mám dvě děti a hned bych do toho šla znovu! Držím pěsti, ať je všechno ok 🙂

palomitacheca
14. bře 2012

Pro mě byl porod hezkým zážitkem. Nebála jsem se, spíš jsem byla nervózní z následného pobytu v porodnici, protože jsem nevěděla, jak se mám o to malý stvoření postarat.
Kontrakce mi začaly v 6 ráno, tak jsem zkusila sprchu a nepřešlo to. Kolem 9. jsme dorazili do porodnice, kde mi PA po prohlídce řekla, že jsem přijela tak akorát 🙂 Ještě jsme vyplňovali nějaký papíry a kolem 11. už jsem byla na porodním boxu, kde mi dali antibiotika proti streptokokovi. Ve 12 mi píchli vodu a kontrakce trochu zesílely a čekalo se dál. Postupně jsem se otevřela, pak jsem párkrát zatlačila a ve 14:59 byl Páťa na světě. Sice to bolelo, ale na samotnou bolest si nevzpomínám. Když mi hned po porodu položili Páťu na břicho, tak mě zavalil pocit úlevy a velikýho štěstí 🙂 Doufám, že další porod bude taky tak pohodový.

2hanah
15. bře 2012

Moje sestřenka porodila první i druhé dítě do pěti hodin a úplně v pohodě i bez léků proti bolesti a epiduralu. Já se porodu naopak nebála, říkala jsem si, že to samozřejmě zvládnu, když to zvládly všechny přede mnou, ale pak to bylo peklo a po 21 hodinách jsem byla ráda, že to utrpení skončilo císařem. Takový byl porod jen můj a nechci Tě vůbec strašit, jen chci říct, že každá má porod úplně jiný a individuální a připravit by ses měla i na možnost, že to opravdu může hodně bolet. Dokud to neprožiješ, nikdo Tě na to nepřipraví a neřekne, jak to bude nebo nebude bolet. Dobré je, zeptat se své mamky, jaký měla průběh porodu, stává se, že to můžete mít podobné.

barky
16. bře 2012

jak už tady psali holky každej porod je jinej a i když mne teda bolel a pořádne po pár hodinách když se podívaš na miminko si už na nej nespomeneš. Bude te sice chvilku bolet celej človek, ale vysledek stoji za jakoukoli bolest. Držim palečky a nestresuj 🙂

natalie77
16. bře 2012

Ahoj,
je to stejné, jako diskuze Myslíte, že můžu být těhotná 😉 ?
Prostě každý člověk je jiný, má jiný práh bolesti, jiné obavy, hojí se jinak, má různá traumata, která si sebou vleče několik let a porod je pro prvorodičku velká neznámá.
Takže Ti tu bude pár holek psát, jak to bylo super, krásné, úžasné a najdou se i takové, které měly komplikace, dlouhý porod a skončilo to císařem.....Je to prostě hodně věcí dohromady a nedá se jednoduše říct, že je to ok nebo není.... 😉.
Nemyslím si, že když měl někdo hrozný porod, že byl nevyzrálý nebo že si nezaslouží být matkou...nebo jak tu bylo psané...opravdu můžou být komplikace, bolí to, ale jak už zde bylo napsané, pokud by to tak hodně bolelo a bylo k nepřežití, tak by ženy neměly další děti...a vyprávěly by o tom, jako chlapi o vojně 🙂 .
Říkej si, že na konci toho neznáma bude velká odměna a věř mi, že na vše negativní v návalu euforie a adrenalinu hned zapomeneš. Důležité je, abyste byli s chlapečkem v pořádku.
Budu držet pěsti, aby byla ve skupině rodiček, které zde píšou, jak to bylo rychlé a krásné 🙂 .

slundo
19. bře 2012

Neboj se. To , že porod bolí není žádná novinka , ale nic se nejí tak horký jak se uvaří 🙂 Mně taky vždycky říkali, že si u porodu zkusím, protože jsem hubená, mám úzkou pánev atd. Samozřejmě to bolelo, ale nic co by se nedalo vydržet ! Porod byl v pohodě a dalšího se nebojím. Nepřemýšlej nad tím, těš se na miminko a až to přijde, už nebude čas na strach a obavy, chvíli to bude bolet , ale za chvilku tam budes mít drobečka a zapomeneš na všechno 🙂

alzaxxx
20. bře 2012

Ahoj já jsem taky maminkou 3 dětí a je mi 24let. 🙂 První jsem otěhotněla v 17cti a narodila se mi v 18ti první dcera Andrejka (ted uz má 6) druhý se mi narodil kluk Kubík a to ve 20ti ( má4) a poslední zase kluk Michael a ten má 4měsíce...🙂 Všechny 3 děti jsem rodila ve stejné porodnici a nemůžusi stěžovat na nic!!! Každej porod je jinej a je totvůj boj a musíš se sním poprat hlavně ty....Ale na všechny 3 porody strašně ráda vzpomínám....nejvíc sem se bála 2 porodu....a taky byl nejhorší....ale rodila sem 3x a přirozeně 2x s nástřihem a po 3tí bez a přitom Míša byl největší mimi...🙂 Ano porod bolí...to není žádná novinka...nebolí porod samotný (kdy už tlačíš miminko ven) ,ale ty kontrakce před tím...,ale stojí to ZA TO!!!!!! Pro každou ženu a nastávající maminku je to ten nejkrásnější den v životě a nejvíc emotivní...🙂 Víš někdy ,kyž se dívám na malýho tak je mi do pláče ,že už to bylo na posledy a ,že už žádné těhu,porod a to pidi miminko nebude....4té dítě neplánujeme...no a proto se snažím si to poslední mateřství užívat plnými doušky....tak jak jsem si užívala i ten 3tí porod...byl nejlepší..každopádně dodporučuji vzít si k porodu někoho tobě nejbližšího pokud by nastávající taťka nechtěl....☹ Ale věřím,že i pro něj by to byl nezapomenutelný a životní zážitek!!!! Každopádně je lepší ,když je tam někdo blízský s tebou...🙂 Tak už se porodu neboj...těš se..až budeš mít miminko u sebe....NA VŠE V OKAMŽIKU ZAPOMENEŠ!!!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru