Jaký jste měly porod?

micina92
1. led 2012

Ahoj mam dotaz jaky jste meli porod?? Jsem prvorodicka je mi 19let a silene se bojim porodu ani nevim proc tak moc!!!! ☹ Snad ze vstupuju do neceho co neznam nebo nevim. Ale kazdy me silene strasi jaky to maji prvorodicky tesky a jak to hrozne boli proto bych se rada dozvedela jaky jste meli porod treba vy?? A jestli je to opravdu tak strasne jak kazdy rika? Na nase stesticko se strasne tesim nemuzu se ani pomalu dockat ale ten porod mi vrta hlavou moc. Kazdym dnem nad tim premyslim neni snad minuta co bych nepremyslela jak moc me to bude bolet. Asi si to moc zabiram. Dekuji za odpovedi.

aguaverde
1. led 2012

Rodila sem ve 22letech...na porod jsem se těšila.....opravdu těšila (o Chár sme se snažili 2 roky a nemohli sme se dočkat až vyleze ven a dnes bych ji někdy nacpala zpět 😀 ) nakonec byly komplikace, do toho Chár se mi asi 17x vrátila, rodila sem 12hodin a 5 minut po porodu sem si nemohla vzpomenou jak moc to bolelo, jaká ta bolest byla, fakt nevím 😀 😉 Jakmile porodíš tak bolest je pryč, nic nebolí máš v srdci lásku a štěstí a na nic jiného nemyslíš a na to špatný zapomeneš....neboj se těš se a pak ti to miminko vše vynahradí 😵 😵 😵 😵 😵 😵 za tu bolest to stojí a já bych snesla i milionkrát větší jen proto abych ji měla 😵

jeudi
1. led 2012

ahojky niceho se neboj a na to jak te strasi jine maminky nedej.ja prvni porod mela rychli ,ale u kazdeho je to jinak .sice to boli ale vydrzet se to da a kdyz pak mas ten malicky uzicek v naruci tak na vsechnu bolest zapomenes 😉 strach z porodu je prirozeny ,ale neboj urcite to zvladnes ..slo to dovnitr musi to jit i ven 😀 ted cekame take miminko a i kdyz vim do ceho jdu tak mam taky strach ,ale az to bude za nam tak si na bolest ani nevzpomenem 🙂))

hojda
1. led 2012

První porod byl hodně dobrý, přála bych si stejný i teď. Celkem rychlý a když už šlo do tuhého, tak už byl vlastně konec. Nevím co nakonec pomohlo (maliník, lněné semínko, nebo to že jsem dřív chodila na břišní tance, kde se člověk naučil hodně uvolnit pánev, břišní tanec vznikl vlastně, jako tanec porodní). Každý o tom asi přemýšlý, ale v podstatě porodit musíš, takže čím míň se tím budeš stresovat, tím lépe.

pejullka
1. led 2012

každý porod je jiný, nestresuj se, kdyby to bylo tak strašný, tak ženský nemaj víc než 1 dítě🙂

ia.
1. led 2012

řeknu Ti to asi takhle: mám za sebou dva porody, a raději rodit než jít k zubaři 🙄 😀

xsuzzi
1. led 2012

Ahojda. Já si myslim, že strašit tě můžou jen opravdu nevyzrálé holky, holky, které nejsou připravené na to být matkou, nezažili porod, nemají děti a tudíž žádné zkušenosti. Předpokládám, že ti to říkají jen tací 🙂
Troufal bych si, ale říct, že na věku to vůbec nezáleží v případě pokud jsi vyzrálá a miminko si přeješ, pak si myslim, že se nenajde moc maminek, který by říkali jak je porod těžký a strašně bolestivý a naháněli tím druhým hrůzu 🙂 za mě, pokud se na miminko těšíš, neboj se a těš se, ono je to především o hlavě to jak porod prožiješ 🙂 já se na miminko a porod těšila moc a měla jsem nekomplikovanej hezkej porod. Jasně, že porod bolí, porod prostě bolí, ale jde o to jak budeš ten porod jako samotnej vnímat, když se na něj budeš těšit, nebude to tak strašný a s nedalekým odstupem ho označíš za krásnej zážitek v životě. Porodu se neboj, bolet to bude, ale nebude muset ani ne tolik a tak dlouho, když k němu budeš přistupovat pozitivně a hlavně ta bolest se zvládnout dá 🙂 já na všechno brala ibalgin,sem říkala,že já porodní bolesti nemůžu přežít - přežila a byl to hezký zážitek 🙂 tak se neboj 🙂

andara
1. led 2012

Každá to máme jiný -někdo porodí během chvilky téměř bezbolestí a jiná trpí hodně dlouho a nakonec císař -takže se předem neboj, protože stejně nevíš jak to bude🙂 Mysli hlavně pozitivně, až budeš mít bolesti, tak si říkej, že s každou další si blíž a blíž miminku.
Mně hodně pomohl manžel, měla jsem vyvolávačku a op ní strašný křížový bolesti skoro hned po minutě -a když sem mu říkala, že už to nevydržm, tak vždy řekl, že sem to říkala i před hodinou a další vydržela -držel mě nad vodou, sprchoval mě ve sprše břicho a záda, prostě super. Na bolest se zapomene hned, však to sama poznáš.
Já se nějak nebála vůbec a sice porod trval 21h od prasknutí vody a od tablety 6h, ale řekla sem si, že tohle prostě musím zažít ještě jednou, ten pocit je nepopsatelný🙂
Držím palce, to zvládneš.

sunysara
1. led 2012

ahojky, já rodila po termínu sice tři dny ale maleému se nechtelo, tak porod vyvolávali, jako bolest neskutečná (já jsem citlivka na bolest), kontrakce byly furt nastoupily hned a silné, sprcha ani nic jiného nepomohlo, tabletku na vyvolání mě dali o půl 9 o půl 12 jsem mylsela že umřu 😀, dali mi epi ale myslím, že bych to zvládla i bez nej a malý se narodil 13.45 takže rychlý porod, bolelo to, ale vůbec nevím jak ty bolesti vypadaly, hnedka na to zapomeneš, až uvidíš malinkého, je to ten nejkrásnější pocit,
jako určo to bolí, ale já si říkala hned se začátku, že malý stejne musí ven tak jsem se nestresovala, a těšila jsem se.
takže se hod do pohody, zvládneš to uplně v pohodě,jako každá maminka. a hlavně se toho neboj 😀

hodně štěstí a hlavně pozitivní myšlení 😀

diviska
1. led 2012

Já se na porod hrozně moc těšila, no nakonec to šlo sekcí - a fakt mě to mrzí, ale ani ta sekce nebyla tak hrozná, protože máš v ruce svoje milované miminko. Jak už tu někdo psal, po porodu se na všechno zapomene. Nemůžu tedy říct, jaké je to rodit přirozeně, ale můžu říct, že jako žena a hlavně jako maminka zvládneš všechno! Neboj se nic.

marinka
1. led 2012

Pro mě byly oba porody neúžasnější a nejsilnější zážitky v mém životě, neboj se a těš se! 😵

centaurea11
1. led 2012

Ahojky,
nedávno jsem sem na koníka taky psala... Všichni mě děsili s porodem... i když jsem to slyšet nechtěla... Tak mi některý kočky tady daly co proto... Já osobně jsem cvičila před porodem s epi-nem, pila maliník a jedla lněný semínka. Porod byl jedna velká pohoda, bez tlumících látek, epiduralu, ačkoli trval 11 hodin, bolelo mě to dost asi 45 minut. Žádný stavy, že bych lezla po zdi, žádný problémy s tlačením... 🙂 . Porod krásnej a bez nástřihu. Pro mě srovnatelný se zubařem. Takže jestli Tě někdo děsí s porodem, tak je to nějaká zamindrákovaná ženská, jinak to nechápu, proč Tě děsí. Ale samo každej porod je jinej... Je to o psychice, když se na něj budeš těšit, bude krásnej 😵 . A ta chvilka bolesti za to mimčo stojí!!! 😉
Tady je odkaz, jak jsem psala. Pa a držím palce, M. 🙂

sabuse1
1. led 2012

souhlasím s @ia.🙂 první porod trval 20h, druhý 28 a klidně bych si to dala ještě jednou🙂 na tu bolest člověk rychle zapomene. Za sebe můžu říct, že jsem to čekala daleko horší

camelinka
1. led 2012

kazdy porod je jiny jak tu pisou vsechny,ja hned po nem rikala ze uz nikdy vic a zatim si za tim stojim 😔 . mala mi sla ven s rucickou u hlavy tak me dala pekne zabrat,bylo to sileny a bolest nepopsatelna.
Nicmene na bolest se zapomina rychle a navic ted uz ti nic jinyho nezbyde,ven musi 😉 ,tak se nestresuj,stejne s tim nic nenadelas a az budes mit mrnouse v ruce tak to bude odmena i za tu nejvetsi bolest. Pozitivni mysleni je polovicni vitezstvi 😉 😉 😉

katka_21
1. led 2012

Ahoj, já jsem měla před porodem podobné myšlenky, moc jsem se těšila a zárověň bála. Nakonec jsem měla porod vyvolávaný, takže hodně zdlouhavý a bolavý, ale když bylo po všem uvědomila jsem si, jak je to zrození nového života vlastně krásné a úžasné a byla jsem pak na sebe pyšná, že jsem to zvládla. Kdyby ten můj porod nebyl tak dlouhý, tak bych řekla, že se to dá v poho vydržet. V každém případě ať je porod jakýkoliv, čeká tě pak krásná odměna, miminko pak vše vynahradí 🙂.

lajla
1. led 2012

ahojik ja se prvniho porodu vubec nebala, nevedela jsem do ceho jdu, a hruza☹ pro me neco strasneho, bolesti neskutecny a po pravde do cca roku a pul jsem nemohla o druhem ani slyset...pak jsem sama prisla s napadem druheho ditete, na prijmu jsem se klepala jak ratlik, hned si naordinovala vsechno mozneho co jde na bolest,ale stihla se akorat injekce ktera zacla pusobit az se mala narodila.. takze cely den jsem byla jak v deliriu🙂 druhy porod rychly, bolestivy, ale oproti prvnimu krasa, hned jsem na bolest zapomnela a jeste se ptala jestli se mi to nezda 😀 😀 😀 ..trpim na kombinaci krizovych i bolesti podbrisku dohromady...takze zadna slast..ale ... no a jak tak nejak vim, ze porod muze byt i fajn, tak se tretiho vubec nebojim🙂 zatim 😀 😀 😀
to zvladnes neboj, zvladly jsme to vsechny!!!

snufi
1. led 2012

ahojky, tak já můžu říct, že úplně pohoda! O půlnoci jsem ještě spala a malá se 2:44 narodila. I bolesti jsem čekala daleko horší a ono nic 😀 Ale musím říct, že jsem pravidelně chodila do cvičení pro těhotné a pak denně 20 minutek cvičila na balonu. Takže se ničeho neboj!!!

blondynka400
1. led 2012

Neboj, zvládli to všechny ženské, zvládneš to taky. Jak už tu holky psaly, každý porod je jiný a je jedno jestli jsi provorodička nebo je to už páté dítě... Někdo leze po zdi, pro někoho je to procházka růžovým sadem. Každopádně je to nádherný zážitek a troška té bolesti stojí za to. Já si jí užila dost, vyvolávaný porod koncem pánevním (na vlastní žádost, musela jsem hodně bojovat, abych jí mohla porodit přirozeně, ten boj najít někoho kdo do toho půjde a bude vědět jak se to dělá a k tomu umluvit rodinu byl horší, než celý porod) k tomu silné křížové bolesti, silné kontrakce po 2 minutách snad 5 hodin, ale i tak bych si to hned další den po porodu dala znovu 😵
Jo a ještě jedna poznámka, co tvrdí moje maminka (jsem 3). Je mnohem lepší porodit než jík k zubaři (a to se zubaře nebojí 😀 )

helcenka
1. led 2012

Je to normální, že se bojíš porodu, když nevíš, do čeho jdeš. Ale ono to nevíš ani u druhého třetího nebo dalšího porodu, protože každý porod je úplně jinačí. 😀
Myslím, že je blbost říkat, že porod nebolí. Porod bolí, ale je to úplně jiná bolest. A to proto, že je spojená s jedním s nejsilnějších a nejúžasnějších zážitků v životě, tak tu bolest vnímáš úplně jinak. Na konci tě čeká úžasný človíček, na kterého když se podíváš a pochováš si ho, tak bolest je někde úplně vzadu a nemyslíš na ní a úplně ji potlačíš.
Co se týká mě, tak pro mě jsou dvě obávanější věci než je porod a to je vrtání zubu (a to se zubaře nebojím) a zvracení (to naprosto nesnáším, zrovna mám za sebou střevní chřipku). Pokud by mi dal někdo vybrat z těchto tří věcí, tak jdu raději rodit. To říkám s čistou myslí a ještě se vzpomínkou na můj druhý nedávný porod.
Takže držím pěsti a zbytečně se nenervuj a neobávej, bolet to pravděpodobně bude, ale budeš v takovém stavu, že ti to bude úplně jedno. 😉

denousek
1. led 2012

já jsem se taky bala rodila jsem dlouho jako prase ale v zaveru bych rekla ze je horsi video na netu porod-ne kdyz rodis...to vnimas uplne jinak a za chvili je hotovo... to přežiješ .-)

babulinkab
1. led 2012

proč se stesovat dopředu? porod bolí, to je jasný, ale třeba já jsem přišla k porodu absolutně "zabetonovaná" a i přes tvrzení PA byl syn na světě za 4 hodiny a druhý porod dokonce trval jen 2 hodiny.
A bolest snáším absolutně strašně, ale zvládla jsem to - nejvíce mi pomohlo skákání na míči a přítomnost manžela u porodu.

michaela2310
1. led 2012

taky jsem se bála a když to přišlo, tak to byla taková rychlost (rodila jsem 4hod), že než jsem se vzpamatovala, tak už byl malý venku... ano, když jsem měla kontrakce, tak jsem si říkala, že už další mimčo mít nebudu, ale když mi ho přinesli, tak mě to přešlo 🙂 vážně to stojí za to!!! 🙂

bocinka
1. led 2012

Já rodila vyvolávaně 12 hodin a můžu říct, že to byl rozhodně ten nejůžasnější zážitek v životě, na bolest si nepamatuju, jen vím, že jsem si pořád říkala kdy už to přijde, že to pořád není tak hrozné a jaktože ty baby v těch americkejch filmech tak ječí 😀 😀 😀 😀 prostě to ne byla taková hrůza, jak se vykládá 😉 😵

mufinka26
1. led 2012

Když sem poprvé rodila bylo mi 16 let a strach sem měla jen do té doby, než přišly bolesti a byla sem na porodním sále, tam mě spíš přepadl strach o miminko, jelikož mi porod vyvolávaly kvůli tomu, že jí kolísalo srdíčko, najednou sem byla připravená, že prostě ted porodím svojí lásku, když mi po 18 hodinách bolestí řekly, že musím na akutního císaře, tak sem ani nechtěla, tak moc sem chtěla porodit přirozeně a ted se poprvdě na druhý porod těším a doufám, že tentokrát to bude přirozeně. Strach je úplně normální, jelikož člověk neví do čeho jde, ale neboj, zvládneš to 😉

lencza
1. led 2012

já mám za sebou 2 porody, jeden docela nedávno

oba byly vyvolávané tabletou, první byl pozvolnější, od prdnutí vody po narození dcery trval 14 hodin, ale byl lepší než ten druhý, který trval od prdnutí vody asi 2 hodiny, ale o co byl kratší, o to byl intenzivnější, víc jsem při něm byla unavená, protože jsem šla prakticky z kontrakce do kontrakce........nebudu říkat, že porod nebolí, bolí, ale pokud natrefíš na dobrý personál na porodním sále a s pomocí přítele nebo manžela se to zvládnout, a strach je normální, kdybys neměla strach, bylo by to divné

ale ať byly porody jakékoliv, tak já na ně mám ty nejhezčí vzpomínky, protože na konci byly dva úžasné uzlíčky......a klidně bych šla rodit znovu, i když my už máme s manželem splněno 😀 😀 😀

nadja73
1. led 2012

bud rada, ze jsi prvorodicka a moc o tom nevis 🙂 az pujdes rodit podruhe, tak uz budes vedet, do ceho jdes a budes moct mit treba i strach, ale takhle ho urcite nemej. Pokud jsi zdrava a miminko ma nornalni vahu, popr. mensi, tak porod krasne zvladnes. A jak se rika, ze na bolest z porodu se rychle zapomina, tak je to pravda. A za dalsi, ona ta bolest je takova, ze ji beres tak nejak automaticky, ze bez toho to nejde, nemuzes z toho utect, proste si to musis prozit a brat to tak, jak to je s tim, ze tvou bolesti prichazi na svet tvoje miminko a tim ty endorfiny ti strasne pomahaji. O tom, jak jsem rodila si muzes precist v mem fotoblogu " ...a uz jsem tu". 🙂 halvne si z tech strasnych porodu nic ndelej, opradu je kazdy jiny a ve vetsine pripadu jsou v pohode.

zuza01
1. led 2012

Vůbec se nestresuj. Já jsem si tu taky před porodem četla diskuze, hrozně mě to vyděsilo. Porod mi vyvolávali po termínu, vůbec to nebylo hrozný, měla jsem štěstí, bylo to rychle a i bez epiduralu se to dalo v pohodě zvládnout. Nečti a těš se na mrňouse.

catherin89
1. led 2012

Prosímtě, vůbec nad tím nepřemýšlej! To, že to tahle měla takové a tamta zase makové neznamená, že ty to budeš mít taky tak! Nezabývej se tím jestli to bolí nebo ne... Jak to můžeš vědět? Nikdy si nerodila, tak se nenech zblbnout něčím co Ti kdo nakuká, nech to volně projít, vyměň strach za zvědavost jaké to asi je a udělej si SVUJ VLASTNÍ NÁZOR!!! To, že jsi mladá nebo prvorodička vůbec nejsou předpoklady pro strašný porod! Podívej se mě bylo 20 když se mi narodila dcera a měla jsem porod takovej, že kdyby mi někdo řekl, že mám jít zítra rodit tak bezrozmýšlení půjdu. A to mě taky každý děsil, celý porod jsem čekala kdy přijde to strašné o čem mluvili a najednou mi dítě přistálo v náručí. A to strašné? Nic takového se nekonalo. Zabývej se radši tím jak si to miminko užiješ až ho budeš držet v náručí... 🙂

kris2008
2. led 2012

mam deti dve-ted sem zrovna 7tydnu po porodu 😎 a muzu s lehkosti rict,ze porod je ten nejkrasnejsi zazitek 😀 klidne bych sla znova..
nekdy obcas veci boli,ale tohle je zrovna jedna z tech bolesti,ktere za to stoji 🙂 😉 navic kazdy to vnima jinak 😉

vojtaxx
2. led 2012

ahojky já mám jeden za sebou a druhý před sebou a ani u jednoho jsem nad tím vůbec nepřemýšlela.prostě jsem si říkala že to miminko jistě za to stojí a jak kdosy tady psal kdyby to bylo tak hrozné tak by nebyly další a další děti...je fakt že každý porod je jiný...ale zrovna může to být u tebe jako po másle...hodně taky prý zaleží jestli je porod vyvolávaný nebo přijde sám..Ale jistě to zvládneš..nebo se...a vůbec na to nemysli...jen si pěkně chystej výbavičku a odpočívej 🙂

ilonne
2. led 2012

Ahoj, ničeho se neboj, jak je tady napsáno, bolí to a to dost, ale jakmile miminko uvidíš, na všechno zapomeneš. Já si užila 36 hodin křížových kontrakcí po 5 minutách, než naše malá vykoukla na svět. A když mi ji manžel položil do náručí, už jsem o tom nevěděla. A určitě jí pořídíme sourozence. Takže jestli si někdo líčí hororové scénáře, tak jsou to normální slepice a vůbec bych je neposlouchala a nejlépe do porodu přerušila kontakt. Hlavně se nestresuj a užívej si těhu, jo a hlavně spi, pak už se vážně nevyspíš 😀 😀 😀 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru